BVB: Transferi i glasine

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la jamesrodriguez » 30 apr 2017, 12:32

M. city priprema ponudu za Aubu , lova plus Nigerijanac 20.god Kelechi Iheanacho !
Pogledao sam lika malo na youtube , i mogao bi Tuchel od njega izbrusiti drugog Aubu.
Nigerijanac koliko sam uspio vidjeti u 2016/2017 postigao je 16 pogodaka!
Volio bih vase misljenje da cujem u vezi tog lika :kafa:

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la KayserSose » 02 maj 2017, 07:35

Ja se nadam nekom ozbiljnijem igraču ako Auba ode. Kazete ili Morata bi bili zadovoljavajuće zamjene, pogotovo ovaj prvi.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la jamesrodriguez » 02 maj 2017, 09:09

KayserSose je napisao/la:Ja se nadam nekom ozbiljnijem igraču ako Auba ode. Kazete ili Morata bi bili zadovoljavajuće zamjene, pogotovo ovaj prvi.

Nisam se ja dobro izjasnio , ako prihvatimo dobili bi 65 milki i tog Nigerijanca sto nije lose.
A za 60-65 milki mogli bi potpisati Francuza :kafa:

Avatar
Mokes
Postovi: 14873
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Mokes » 02 maj 2017, 13:28

Morata mi je nekako prespor za Borusijin sistem. Mislim da bi prosao kao Imobile.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
samir1909
Postovi: 380
Pridružen/a: 19 apr 2013, 11:58
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la samir1909 » 04 maj 2017, 11:17

Izgleda da je Auba dogovorio licne uslove u PSG-u,hajde da se i ova sapunica vise rijesi.
Iskreno drago mi je sto je klub u prilici da odredjuje uslove tako da bi trebali ovaj transfer masno naplatiti spominje se cifra od oko 70mil.sto je po meni vise nego odlicno,mozemo dovesti adekvatnu zamjenu tako da se taj odlazak nebi trebao osjetiti na igri.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la jamesrodriguez » 04 maj 2017, 11:36

samir1909 je napisao/la:Izgleda da je Auba dogovorio licne uslove u PSG-u,hajde da se i ova sapunica vise rijesi.
Iskreno drago mi je sto je klub u prilici da odredjuje uslove tako da bi trebali ovaj transfer masno naplatiti spominje se cifra od oko 70mil.sto je po meni vise nego odlicno,mozemo dovesti adekvatnu zamjenu tako da se taj odlazak nebi trebao osjetiti na igri.
Drug sve je to ok kako ti kazes , pises uzece bvb za jega gutu love mozda izvuce i koji milion vise od tih 70€.
Ali druga stvar mene brine , u zadnje 4 godine kazem odprilike bvb nije u stanju zadrzati pa mozemo slobodno reci 2 top napadaca sigurno spadaju medju 5-6 najboljih Lewu evo sada i Aubu.
Ne sumnjam da ce naci advekatnu zamjenu i volio bih da to bude francuz Lacazette.
Lik ima 25 godina , mladji od Aube zvjer je fino bi se uklopio u sistem.
Mislim da ne bi haman nista izgubili , a mladog A Isaka polagano ubacivati u vatru jer taj decko puno obecava.

Avatar
samir1909
Postovi: 380
Pridružen/a: 19 apr 2013, 11:58
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la samir1909 » 04 maj 2017, 11:56

Sto se tice Aube ja koliko sam uspio upratiti,da uprava se nije bas previse sekirala oko njegovog ostanka odnosno odlaska.
Meni je vise zao Lewe iskreno jer je kompletiniji igrac i moze duze trajat od recimo Aube koji moze do 30 g. igrati ovako i biti brz kasnije vec slijedi neminovan pad.
I po meni uprava je tu gresku napravila na Lewi i oni su svjesni toga bili ali vec je kasno bilo i to se jasno vidjelo da nam je bilo do Lewe stalo,dok recimo do Aube i nije bas toliko barem po izjava i ponasanju nase uprave,jer svjesni su i oni da mogu uzeti bogatsvo na njemu dok je na vrhuncu karijere vec sljedece sezone pitanje je koliko bi mogli uzeti para za njega.
Plus nije nezamjenjiv nema neke karakteristike koje ce nam bas previse nedostajati u igri,sto se tice brzine mi kao ekipa igramo brz fudbal i vecina igraca je jako brza tako da ne vidim neki hendikep.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la jamesrodriguez » 04 maj 2017, 12:01

samir1909 je napisao/la:Sto se tice Aube ja koliko sam uspio upratiti,da uprava se nije bas previse sekirala oko njegovog ostanka odnosno odlaska.
Meni je vise zao Lewe iskreno jer je kompletiniji igrac i moze duze trajat od recimo Aube koji moze do 30 g. igrati ovako i biti brz kasnije vec slijedi neminovan pad.
I po meni uprava je tu gresku napravila na Lewi i oni su svjesni toga bili ali vec je kasno bilo i to se jasno vidjelo da nam je bilo do Lewe stalo,dok recimo do Aube i nije bas toliko barem po izjava i ponasanju nase uprave,jer svjesni su i oni da mogu uzeti bogatsvo na njemu dok je na vrhuncu karijere vec sljedece sezone pitanje je koliko bi mogli uzeti para za njega.
Plus nije nezamjenjiv nema neke karakteristike koje ce nam bas previse nedostajati u igri,sto se tice brzine mi kao ekipa igramo brz fudbal i vecina igraca je jako brza tako da ne vidim neki hendikep.
A reci iskreno sjeo bi nam Lacazette , kao AS na 10-ku

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la schickeria » 04 maj 2017, 13:08

Lacazete vjerovatno nece bit pusten ispod 60 miliona ,sad hoce li bvb dati 60 miliona za jednog igraca?Velika je konkurencija za njega posto ga zeli i dosta premierligasa,juventus....

Avatar
samir1909
Postovi: 380
Pridružen/a: 19 apr 2013, 11:58
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la samir1909 » 04 maj 2017, 13:19

jamesrodriguez je napisao/la:
samir1909 je napisao/la:Sto se tice Aube ja koliko sam uspio upratiti,da uprava se nije bas previse sekirala oko njegovog ostanka odnosno odlaska.
Meni je vise zao Lewe iskreno jer je kompletiniji igrac i moze duze trajat od recimo Aube koji moze do 30 g. igrati ovako i biti brz kasnije vec slijedi neminovan pad.
I po meni uprava je tu gresku napravila na Lewi i oni su svjesni toga bili ali vec je kasno bilo i to se jasno vidjelo da nam je bilo do Lewe stalo,dok recimo do Aube i nije bas toliko barem po izjava i ponasanju nase uprave,jer svjesni su i oni da mogu uzeti bogatsvo na njemu dok je na vrhuncu karijere vec sljedece sezone pitanje je koliko bi mogli uzeti para za njega.
Plus nije nezamjenjiv nema neke karakteristike koje ce nam bas previse nedostajati u igri,sto se tice brzine mi kao ekipa igramo brz fudbal i vecina igraca je jako brza tako da ne vidim neki hendikep.
A reci iskreno sjeo bi nam Lacazette , kao AS na 10-ku
I moja je zelja on,igra u kontinuitetu dobro i svaka godina mu je sve bolja i bolja,po karakteristikama je slican Aubi s tim da barem se meni tako cini je ubojitiji pred golom.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1681
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Desperado09 » 04 maj 2017, 16:43

Dugotrajni ugovor bez klauzula je nešto što smo sanjali prije 2-3 godine. Sad je sve u našim rukama i ukoliko ne nađemo dostojnu zamjenu neće biti prodaje. Dosta je špekulacija svake godine u ovom periodu i ne treba se puno opterećivati.

P.S. Ako i dođe do odlaska Aube, moja najveća želja je dolazak Morate. Od januara smo imali samo jednog pravog špica u kadru. Vrijeme je da sljedeće sezone imamo 2. Uz Moratu nek' to bude Dembele ili Augustin evntl Modeste.

P.S.2
Da ne zaboravim spomenuti vjerovatni dolazak mladog štopera kapitena U18 repke Francuske - Axela Zagadoua.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la jamesrodriguez » 04 maj 2017, 20:16

Desperado09 je napisao/la:Dugotrajni ugovor bez klauzula je nešto što smo sanjali prije 2-3 godine. Sad je sve u našim rukama i ukoliko ne nađemo dostojnu zamjenu neće biti prodaje. Dosta je špekulacija svake godine u ovom periodu i ne treba se puno opterećivati.

P.S. Ako i dođe do odlaska Aube, moja najveća želja je dolazak Morate. Od januara smo imali samo jednog pravog špica u kadru. Vrijeme je da sljedeće sezone imamo 2. Uz Moratu nek' to bude Dembele ili Augustin evntl Modeste.

P.S.2
Da ne zaboravim spomenuti vjerovatni dolazak mladog štopera kapitena U18 repke Francuske - Axela Zagadoua.
Ja sam vise za francuza Lacazette , nekako mi Morata previse miran, nema tu eksploziju kao francuz koji je iz godine u godinu konstantno odlican.
Ne znam da li bi se Morata uklopio u nas sistem , mozda i grjesim odkud znam.

Avatar
ledar
Postovi: 3811
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la ledar » 05 maj 2017, 12:15

I Lacazette i Morata bi išli za oko 70 milki po glavi, plus minus 10 milki, sad hoćete li vi tolko dat čisto sumnjam, za te pare bi se i bayo lomio.

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la KayserSose » 06 maj 2017, 17:30

Zašto ne. Dobiješ 70m za jednog igrača i preusmjeriš to na drugog. I prošlo ljeto se radilo po istoj šemi. Momo i Toprak su dovedeni za relativno male novce tako da nema zapreke za bombu ako Auba ode. Kazete je moj prvi pick. Dobro, bio je to Mbappe ali on je fakat preskup.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
ledar
Postovi: 3811
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la ledar » 06 maj 2017, 20:11

Dosad vam je najskuplji transfer bio Schürrle za 30 milki, teško ćete dobaciti preko 40 a i to nije dovoljno za klasnog igrača. Govorim o dokazanoj klasi, moguće je naravno ubost potencijal koji se može razvit u klasu u čemu ste dosad imali dosta uspjeha. Bayo bi mogo dobaciti do 50, možda čak i malo preko, što opet nije dovoljno za vrhunskog igrača kakav njima treba.

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Lokos19 » 07 maj 2017, 11:51

Ako stvarno punde tu lovu za Aubu. Fino svezat masnicu i gajbu pilsnera pride im poslat. Za tu lovu dovest Moratu i Modesta. Dva spica koji su specijalci u svojoj disciplini. Jedan tehnicki per exallance, njuska sa gol samo takva i pritom ladan ko spricer. Drugi pak rasni trkac, jak ko zemlja i premazan svim i svacim.

Bio bi to fin trokut "triple Mo (Morata-Modeste-Mo'Dahoud) :D

Pitanje je samo dali je BVB dovoljno privlacan Morati?
Finansijski nebi bio problem. Racunica bi bila:

IN:
Toprak = 12 mio
Dahoud = 12 mio
Modeste = 25 mio
Morata = 60 mio
............
109 mio

OUT:
Stenzel = 4 mio
Auba = 75 mio
Subotic = 10 mio
Ginter = 20 mio
Park = 0 mio
............
109 mio

Uz to Refko, Osmo i Kristo ...a da nepricamo jos o Shinjiu, Judi i Sirle, onako za zlu netrebalo :shock: :crazy:

............................. Morata/Modeste

........Reus/Schürle..................................Dembele/Pulisic

...............Götze/Kagawa.........Dahoud/Castro

................................Weigl/Sahin

..Guerreiro/Schmelzer.....................................Pisczeck/Durm
................Toprak/Bartra.........Sokratis/Bender

.............................Bürki/Weidenfeller

23.igrac, univerzalac: Rode
Iz druge postave odnosno omladinci po potrebi: Bonmann, Fritsch, Camoglu, Burnic, Mangala, Brun-Larson, Isak

Mor pozajmnica na 2 god. > Freiburg
Merino pozajmnica na 2 god. > Köln
Passlack pozajmnica na 1 god. > Augsburg
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la jamesrodriguez » 07 maj 2017, 16:35

Lokos19 je napisao/la:Ako stvarno punde tu lovu za Aubu. Fino svezat masnicu i gajbu pilsnera pride im poslat. Za tu lovu dovest Moratu i Modesta. Dva spica koji su specijalci u svojoj disciplini. Jedan tehnicki per exallance, njuska sa gol samo takva i pritom ladan ko spricer. Drugi pak rasni trkac, jak ko zemlja i premazan svim i svacim.

Bio bi to fin trokut "triple Mo (Morata-Modeste-Mo'Dahoud) :D

Pitanje je samo dali je BVB dovoljno privlacan Morati?
Finansijski nebi bio problem. Racunica bi bila:

IN:
Toprak = 12 mio
Dahoud = 12 mio
Modeste = 25 mio
Morata = 60 mio
............
109 mio

OUT:
Stenzel = 4 mio
Auba = 75 mio
Subotic = 10 mio
Ginter = 20 mio
Park = 0 mio
............
109 mio

Uz to Refko, Osmo i Kristo ...a da nepricamo jos o Shinjiu, Judi i Sirle, onako za zlu netrebalo :shock: :crazy:

............................. Morata/Modeste

........Reus/Schürle..................................Dembele/Pulisic

...............Götze/Kagawa.........Dahoud/Castro

................................Weigl/Sahin

..Guerreiro/Schmelzer.....................................Pisczeck/Durm
................Toprak/Bartra.........Sokratis/Bender

.............................Bürki/Weidenfeller

23.igrac, univerzalac: Rode
Iz druge postave odnosno omladinci po potrebi: Bonmann, Fritsch, Camoglu, Burnic, Mangala, Brun-Larson, Isak

Mor pozajmnica na 2 god. > Freiburg
Merino pozajmnica na 2 god. > Köln
Passlack pozajmnica na 1 god. > Augsburg
Dobro si ti ovo drug zamislio , nije ovo lose samo da li ce biti ovako ?!
Ako Auba ode , mozda se i desi ovakav scenario

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la KayserSose » 16 maj 2017, 13:17

Wie französische Medien am Dienstag berichten, hat der Chinese Super League-Klub Tianjin Quanjian ein offizielles Angebot für BVB-Angreifer Pierre-Emerick Aubameyang (Foto) abgegeben, das den Gabuner zum vermeintlich bestbezahlten Fußballer der Welt machen würde. Der vom italienischen Weltmeister Fabio Cannavaro trainierte Verein biete dem umworbenen 27-Jährigen demnach ein Jahresgehalt in Höhe von 50 Millionen Euro an.

Zudem stelle Tianjin dem BVB eine Ablösesumme von rund 80 Millionen Euro in Aussicht - nur sechs Spieler konnten in der Vergangenheit im Rahmen ihrer Vereinswechsel höhere Transfererlöse erzielen. Schon im Januar-Transferfenster soll Tianjin sich um Aubameyang bemüht haben. Trainer Cannavaro befindet sich seit geraumer Zeit auf der Suche nach einem Top-Stürmer, warb ebenfalls um die Gunst von Kölns Anthony Modeste.

Aubameyang war zuletzt wiederholt mit Paris Saint-Germain in Verbindung gebracht worden, auch sein ehemaliger Verein AC Mailand soll Interesse an einer Rückkehr der Offensivkraft bekundet haben. Mit PSG, so wurde berichtet, soll er sogar schon Einigkeit erzielt haben.


Ako je ovo istina to se mora realizirati. :pray: Auba će na kraju ugovora moći kupiti Gabon, a mi sa 80 milja Moratu ili Kazetea.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la KayserSose » 18 maj 2017, 08:31

TM piše da smo zagrijani za Sebastiana Driussija iz River Plate. Navodno ima klauzulu od 15m koju smo mi spremni platiti. Radi se o napadaču, 21 godina, dobre statistike. Po Kickeru zainteresirani smo i za Pilipa iz Freiburga. Hoppenheim je navodno spreman platiti između 15 i 20 milja za Gintera i taj transfer na TM-u ima preko 40%. Ako se realizira bio bi to fin novčani input za dečka koji kod nas nije opravdao očekivanja.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
Desperado09
Postovi: 1681
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Desperado09 » 18 maj 2017, 12:45

Bilo bi dobro dovesti Driussia kao drugog špica i lagano ga prilagođavati da za par sezona bude glavni napadač. Posjeduje ogroman potencijal. Isak je ipak premlad za veća očekivanja i veću ulogu. Što se tiče Philipa nisam za taj transfer, bilo bi to gomilanje ofanzivnih veznih igrača kojih ionako ima na pretek. Možda samo ako naši prodaju nekog u što čisto sumnjam.

Što se tiče Gintera, apsolutno sam za prodaju. Nije kalibar kojem smo se nadali.

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.