Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Igrač utakmice?

Anketa je završila: 22 maj 2018, 17:03.

Gigi
9
47%
Buffon
10
53%
 
Ukupno glasova: 19

Avatar
Burberry46
Postovi: 4658
Pridružen/a: 20 okt 2011, 18:39
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Burberry46 » 24 apr 2018, 11:31

Sami su krivi, sad moraju na tezi nacin do titule neka se sad pokazu svi igraci i pobjede sve do kraja i osvoje titulu.
1946

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 24 apr 2018, 12:12

Buffon očitao lekciju u svlačionici, kaže Agresti lice u lice sa Benatiom. Da vas vidimo momci od čega ste sad.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

J1897
Postovi: 3940
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la J1897 » 24 apr 2018, 14:09

E vala vrijeme je da eko popizdi i malo ocita lekciju. Ma da nije Benstia samo kriv.. sta onda reci ovima gore u ofensivi gdje nisu sanse stvorili?
Nadam se da ce i ovo trznuti i da se uzmu te tri boda u subotu abd..
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 24 apr 2018, 16:48

To je i najveci problem. Kada najveci krivac i najslabija karika javno se uzdize i nekom drugom popuje. A vamo grli Ronalda, grli igrace Reala, grli Napolitance. Kako ce igrac imati motiva kada mu lekciju cita najslabija karika.

@IlCapitano, nek si legenda, ma neka si mi iz oka ispao. Klub > od svih njih zajedno. Ali NIKAD to priznati nece. Djaba sto pricaju, kada dede do 40ih guraju. Da Conte nije otjero Del Piera, igrao bi Alex dan danas. Sve je to usko povezano. Buffon -> Chiellini -> Barzaglie. Ako hoces da opstanes, moras imati grupu oko sebe, sto i imaju. Zbog toga mi nemamo napretka godinama, jer nam u defanzivi igraju invalidi od 40 godina. U drugim klubovima stoper uzme loptu, dribla, kreira, ulijece klizece sa 50 metara, dok ovi nasi mesari samo znaju zonski branit prostor i loptu izbijati u aut i haj opet brani tudji posjed. Citav koncept igre zasnovan na izbij-nabij, a zasto ? Jer nam fudbal pocinje od igraca koji su se razvijali u 80-im i 90-im godinama. Nijedna ekipa na svijetu vise nema dva "teska" stopera, pola ih i igra bez njih (proporcionalno kolicini sidrasa napadaca), SAMOO KOD NAS SE IGRA SA TROJICOM TAKVIH. Sto vise ljudi u odbrani, manje suteva na gol.

Vrlo dobro znam sta pricam. Najbolji i najljepsi fudbal smo igrali u ona 2 mjeseca bez Buffona i Dybale. U tom periodu smo radili sve sta smo htjeli. Cim su se vratili, mi padamo. Koincidencija ? Ne bih rekao. Al et, citirat cete me iduce sezone.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 24 apr 2018, 17:27

Buffon najslabija karika? Kakve veze ima ljepota fudbala sa golmanom? Ne brukaj se svega ti. Nije problem reći da je negdje legenda pogriješila, ali ti si počeo izmišljati situacije i bukvalno sve Gigija kriviti. Njega da nema ova svlačionica bi davno pukla. Vidjet ćemo kad on ode pa Dybala i klapica počnu kolo voditi.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
dinoo
Postovi: 4885
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 24 apr 2018, 18:24

Ma nevjerovatno je sta covjek ovdje moze procitati :(
Pa 89 minuta nismo dva pasa povezali,pred svojim navijacima,u tekmi za titulu,gigi branio par pokusaja. Veza i napad nam u najjacpj postavi....i onda golman kriv...e jbg vise momci dajte ba malo realnosti.godinama primamo 15-20 golova po sezoni, i sad ispade razlpg sto igramo lose prema naprijed to sto nam je golman los???
Da me ne bi neko pogresno shvatio, da se izjasnim da NISAM za defanzivnu postavku,ovo protiv napolia je za skinut mjesecnu platu svima,od agnelia do cistacice. Ali za takvu tekmu kriviti golmana, jel o tome pricamo?
Ps. Njegove lopte od 1996 idu prema stoperima,bekovima i nabijanje na centarfora... To sto nema na tekmi lea,giorga,alvesa,sandra...da s mudima iznesu loptu nije golman kriv. Ljudi markirali stopere i pjanu pa costa mora iznositi loptu uz nasih 16 metara itd....golman kriv? De ba ljudi pa nismo valjda djeca

Avatar
Pogba
Postovi: 19797
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 24 apr 2018, 19:50

IlCapitano je napisao/la:Buffon očitao lekciju u svlačionici, kaže Agresti lice u lice sa Benatiom. Da vas vidimo momci od čega ste sad.
Buffon smentisce la notizia sullo scontro con Benatia: "Si cerca così di destabilizzare un ambiente e minare le certezze e l'unione di un gruppo"
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 24 apr 2018, 19:51

IlCapitano je napisao/la:Buffon najslabija karika? Kakve veze ima ljepota fudbala sa golmanom? Ne brukaj se svega ti. Nije problem reći da je negdje legenda pogriješila, ali ti si počeo izmišljati situacije i bukvalno sve Gigija kriviti. Njega da nema ova svlačionica bi davno pukla. Vidjet ćemo kad on ode pa Dybala i klapica počnu kolo voditi.
Vodis se emocijama i u tome je osnovna razlika u percipiranju. Da njega nema mozda ne bi bilo piiiick koje ce grlit sve ljude i govorit "gg" -> iltiga u finala bi ulazili sa stavom, a ne sa respektom ?? Ne samo finala, vec svaku bitnu utakmicu u Evropi. A ovdje usadjeno "gud gejm", postuj = plasi se.

Ko je objektivan fudbalski ljubitelj svjestan je svih nedostataka koje imamo sa Gigijem, a koji su nas direktno kostali u zadnja 2 mjeseca (citaj sut u gol = gol). Nedavno sam o tome pricao jos protiv Totenhema, koliko znaci taj jedan, samo jedan posjed i koliko iz njega izadje.

* Lopta Buffonu -> nabija je u aut pod pritiskom
* Lopta koju Buffon izbija (bez pritiska), bez ikakve namjene ide na centar gdje gubimo
* Lopta koju doda bekovima i stoperima je cesto napucana -> igraca stavlja u pritisak
* Svaki korner on je na liniji
* Svaki sut ODBIJA. Ajde, statisticari, ima vas milion koji se vadite za statistiku, broj udaraca na gol Buffona i broj "uhvacenih" lopti / broj odbijenih lopti. Pa ti podaci bi bili nevjerovatni. Hajmo opet pricu oko posjeda, svaka izbijena lopta = velike sanse za posjed protivnika.
- A da ne pricamo o ocajnim reakcijama gdje samo brani lopte koje idu u njega.

Posjed, kontra, sigurna lopta, povlacenje nazad (izvlacenje njihovih ofanzivaca) i kratka pass igra sa pravim rjesenjima ti daju brojne napade. Sta Juventus FC ima ?? Izbij nabij nabaci peticu drugaru do sebe. Realnost. Bez emocija.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 24 apr 2018, 21:15

Nikakve emocije, ja sam rekao već da treba ići u penziju. Prvo jer nije isti kao prije, drugo zbog ovakvih kao ti koji iz samo njima znanih razloga imaju potrebu ići u krajnost i kriviti njega za svaku sitnicu. :wave:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Stranac
Postovi: 1465
Pridružen/a: 19 dec 2012, 01:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Stranac » 24 apr 2018, 21:39

Mnogo je krivaca, Buffon je najmanji.

Meni nije jasno kako ljudi jos uvijek ne kotaju da mi ne igramo fudbal. Dodaj jos malo kurcobolje i eto.

Cuj Buffona krivit i njegova ispucavanja. :lol: Pa jbt vazda je bio na vi sa loptom u nogama, pa smo igrali fudbal. Sad odjednom to problem.

Avatar
dinoo
Postovi: 4885
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 24 apr 2018, 21:45

Pa lik je do neki dan imao seriju (opet) blizu 1000 minuta bez primljenog gola...jel se ovdje hoce reci da ni jedan protivnik nije 950 minuta osuto nam na gol?
Jel mozemo pricati o tome da duplog pasa nismo napravili ne znam ni od kad,da zadnji dribling (a da to nije posudjeni Costa) nismo napravili ne znam od kad. Itd...ali ne, Buffon je kriv

Avatar
Pogba
Postovi: 19797
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 24 apr 2018, 21:49

dinoo je napisao/la:Pa lik je do neki dan imao seriju (opet) blizu 1000 minuta bez primljenog gola.
On i Woj skupa.

Što se tiče tekme protiv Napolia, Buffon je bio užasan i našim stoperima je zadao više problema od napadača Napolia.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 24 apr 2018, 22:42

Djaba se raspravljam. Kome se da pogledati snimak od utakmice neka pogleda i shvati ono sto ja pricam. Becker je danas 10 puta pogodio rukom igraca na pola terena, dok bi Buffon 10 puta napravio "posjed protivniku na 20 metara od naseg gola".

DA! Ni sam nisam bio svjestan mnogih stvari, jer nemas jasnu percepciju, ali kada je Woy stao na gol odma progledas i vidis da nije "do sistema" ili ukocenosti nasih igraca, vec da postoji neki drugi faktor koji nas GUSI U VISOKOM PRITISKU. I nije samo Buffon, to su i Barza i Chiellini. Jedino je Bonucci bio svijetla tacka koji je bacao sarenilo na tu mrlju. Znao primiti loptu i osloboditi se 1 igrac, a pass koji posalje nije "napucani balvan".
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la tuzlak1987 » 24 apr 2018, 22:44

Mi veceras ne bi izgubili 5:2 vec 2:0, primimo manje, ne primirisemo golu :D

Avatar
Pogba
Postovi: 19797
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 24 apr 2018, 22:52

Italia progledao :mrgreen:

Još samo kada bi bacio malo hejt na Maxa i Marottu za šlag na tortu.

Naravno da je do sistema, Juventus ne može niti smije raditi stalno isto očekujući drugi ishod. Priča o Italijanizaciji je smiješna i to sam davno govorio. Mogu doći samo najtalentovaniji igrači koji su u zadnjih x godina rijetkost. Zatim odabir igrača, tu se više ne može vjerovati slijepo pod krinkom bivše briljantnosti i pogođenih transfera, današnji fudbal ne trpi "blokirane" bekove i stopere bez tehnike i organizatorskih crta, a mi takvih imamo i previše, a najveći problem je što ih imamo i u veznom redu. Kada čuješ Marottu kako priča o Darmianu suze same teku. A još nije zamijenio Pogbu i Vidala. Kada na sve to dodaš da nam je okosnica i dalje ta koja je imala i uspjeha, ali u Evropi kroz LP i evropska prvenstva s Italijom redovno trpila bolne poraze, uvuče se to u tim naprosto. A sad da ne govorim o mentalitetu, globalno je to najveća boljka, ma koliko se to popravilo zadnjih godina, ali još nedovoljno.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 24 apr 2018, 23:13

Mah, odbijam povjerovati da takav takticki genije moze biti krivac za ovakve stvari. Iskreno, prativsi Maxa ja sam shvatio fudbal i sve one stvari koje su mi bile banalno jasne, sada su nevjerovatno smijesne. Jos protiv Tothama sam napisao post, sa cim radi perfektan je! Da bi mogao promjeniti pristup, i to je upitno. Zasto ? Evo sad tekma lige prvaka, jel ima covjeka koji nije prokomentarisao "zasto Roma nije bunkerisala protiv ovakvog napada, vezni red rasirila na bokove da sprijeci dijagonale, a napadati iz kontre". Jasno ko dan. E to je ono sa cim se Allegri godinama bori, tromi stoperi (i bekovi) zajedno sa veznim redom koji je pokretan ko moj rahmetli dedo. Normalno da moras igrati sa dubokom linijom, koja je tehnicki nesposobna i ne postoji instrument branjenja protiv visokog presinga (bayern '14 i '16, real 15' i '17, sevilla, sporting).

Ali nema sanse da je to do trenera koji je godinama igrao savrseno ofanzivan i atraktivan fudbal, cesto i sa briljantnim defanzivnim tekmama. Ne trebas biti uopste inteligentan da shvatis da mi godinama ne igramo taj visoki presing ko mnogo ekipa. Zasto ? Ispadne li napad i par veznjaka, nasi stoperi lete u zraku i to je zicer kontra/gol. Odbijam da prihvatim da toga nije svjestan trenerski mag poput Allegrija.

I da, Khedira, Benatia, Howedes, Barza, Evra, Costa -> visak u drugim ekipama,
Zaza, Pereyra, Vidal, Pogba, Bonucci, Tevez, Morata, Lemina -> jel iko zna gdje su ?

U drugim ekipama visak igraci, nama dobri/najbolji.
Nama bili najbolji, u drugim ekipama nebitni.

Cinjenica: Barza i u 38-oj godini igra, dok Rugani ni sa 25 godina nece dobiti sansu. Kod trenera koji je poznat (bio poznat) po tome sto hrabro daje priliku omladincima pored matorih. Promijenio mentalitet i pristup ? Ne bih rekao. Ima tu i drugih stvari, ubijedjen sam. I ptice na grani su jos prije 3 godine znale da je vakat Barzi za penzije.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 24 apr 2018, 23:18

Gledas sad ovu utakmicu Roma - Liverpool, pa de neka mi neko kaze da De Rossi nije pocinio genocid svojim igranjem ? Na klupi ce sjediti jedan od talentovanijih talijana, da bi matori mogao tjerati svoju frizuru u 35-oj godini. Osakatio ih. Al ko mu sta moze ? Niko nista. Jer je toboze zaduzio klub.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
dinoo
Postovi: 4885
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 24 apr 2018, 23:49

Pogba je napisao/la:
dinoo je napisao/la:Pa lik je do neki dan imao seriju (opet) blizu 1000 minuta bez primljenog gola.
On i Woj skupa.
Nisi u pravu. To je Gigijev rekord, Woj je primio gol od Caseresa u pobjedi 3-1.
A Gigi je imao preko 10 kompletnih tekmi sve do Bonucijevog gola.

Avatar
Pogba
Postovi: 19797
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 25 apr 2018, 18:06

dinoo je napisao/la:
Nisi u pravu. To je Gigijev rekord, Woj je primio gol od Caseresa u pobjedi 3-1.
A Gigi je imao preko 10 kompletnih tekmi sve do Bonucijevog gola.
Ne mogu fakat da sabiram sada :mrgreen: , ali sam uvjeren da nije, rekord je i dalje onaj od prije sezonu/dvije, 962 min ili tako nešto. Ovo je zbir njih dvojice.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 25 apr 2018, 21:01

Serie A - 35. kolo:

----------------------------------slika----------------------------------

--------slikaslikaslika--------

----------------------------------Mjesto: Giuseppe Meazza, Milan----------------------------------
----------------------------------Vrijeme: Subota, 20:45----------------------------------
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.