Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Igrač utakmice?

Anketa je završila: 22 maj 2018, 17:03.

Gigi
9
47%
Buffon
10
53%
 
Ukupno glasova: 19

Avatar
Pogba
Postovi: 19760
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 23 sep 2017, 22:58

Nije neki sok igra Matuidia, covjek je ipak igrao kod svakog moguceg trenera i selektora, bas Juve profil, nikakvo iznenađenje jer je stilski i takticki igrač kojeg Juve uvijek zeli imati.

Veceras sve za skoro 10, desetka bi bila da su npr. Costa ili Berna zabili, ali nema veze, pristup, ofanziva od starta, konstantan pritisak, napadanje prostora, pogotovo u drugom poluvremenu kada cesto stanemo, to je desetka cista.

Pjanić, Dybala i Licht redoslijed, ali i vrhunske partije i Benatie nazad, Sandro konacno na svom nivou, Juan dao maksimum, Costa i Berna pokazuju pomalo sta mogu.

Ljepota je vidjeti Dybalu, Costu i Bernu istovremeno na terenu. Ko nas se ne bi bojao da ovako cesce igramo?

I da, zasluge za ovakav fudbal i Mandzi, nije isto kad je on gore i kad je Higuain, Mandzo ne daje referentne tacke stoperima, mnogo bolje i nepredvidljivije se krece od Argentinca.

I na kraju Bentancur, samo 20 g, a igra kao veteran. :clap:
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

gojzerica
Postovi: 5171
Pridružen/a: 12 avg 2012, 21:46
Lokacija: zadnje sjedište moga auta
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la gojzerica » 23 sep 2017, 23:02

Jedan od tri glasa dajem Costi radi truda i onog sprinta da spasi loptu. :mrgreen:

Avatar
Burberry46
Postovi: 4655
Pridružen/a: 20 okt 2011, 18:39
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Burberry46 » 23 sep 2017, 23:26

Lijepo je bilo gledati Juve veceras. Sjajna partija, Torino razvaljen.

Svi su dobro odigrali, bravo Juve
Ljepota je gledati kad su na terenu Dybala, Pjanic, Costa, Berna.

Dybala igra i ne staje, u zivotnoj formi
1946

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Pantelija
Postovi: 12859
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pantelija » 23 sep 2017, 23:37

:D e ovo je ono o cemu pricam,... kada su na terenu ovakvi majstori, ne treba ti defanziva jer nemaju kad ovi da napadnu, a i ako napadnu u roku od 5 sekundi ide kontra i prilika

ps pjanic i dybala :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota:
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la sljivo » 23 sep 2017, 23:48

Kako Kosta igra? Vidim da se rotira, možemo li uzet pare? :)

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la ramiral » 23 sep 2017, 23:48

Odlična tekma. Dybalica igra strašno, čini mi se da se on i Mire zatvorenih očiju razumiju. Matuidi pit bull, Mandžo se kreće kao Joe Frazier, Bentancur je pojačanje dobro. Costa dobra partija šteta što je Sirigu nemoguće branio.

Ne daj Bože povreda. Idemo dalje, fino alla fine Forza Juve.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Sarajevo1946
Postovi: 2007
Pridružen/a: 16 avg 2012, 21:37
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Sarajevo1946 » 24 sep 2017, 00:12

Ogroman potencijal ima ova ekipa i to se čak vidjelo i u ubjedljivom porazu od Barcelone.

To će tek vidljivo biti kad se Berna i Duglas uigraju, te možda sa Howedesom dobijemo dodatnu čvrstinu u zadnjoj liniji.

Ali, ima tu opcija. Kaže Costacurta da su Pjanić i Matuidi najbolji vezni par na svijetu. Stvarno dobro izgledaju....

A tek smo na početku. Max uvijek dozira formu i kombinira, ima tu ponekad propusta, ali čovjek je doktor relano.

Niko ne zna kao Juventus pobjeđivati, nijedan klub. Čisto umijeće. Ono protv Fiorentine je pokazatelj. Ko razumije, shvatiće...

Naprijed Velikanu...
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
ALESSANDRO DEL PIERO #10

Vivo Per Lei - Juventus
AHHHHHHHH come gioca DEL PIERO!!!

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 24 sep 2017, 00:18

Sarajevo1946 je napisao/la:Ogroman potencijal ima ova ekipa i to se čak vidjelo i u ubjedljivom porazu od Barcelone.

To će tek vidljivo biti kad se Berna i Duglas uigraju, te možda sa Howedesom dobijemo dodatnu čvrstinu u zadnjoj liniji.

Ali, ima tu opcija. Kaže Costacurta da su Pjanić i Matuidi najbolji vezni par na svijetu. Stvarno dobro izgledaju....

A tek smo na početku. Max uvijek dozira formu i kombinira, ima tu ponekad propusta, ali čovjek je doktor relano.

Niko ne zna kao Juventus pobjeđivati, nijedan klub. Čisto umijeće. Ono protv Fiorentine je pokazatelj. Ko razumije, shvatiće...

Naprijed Velikanu...
Ovo mene cudi. Ja sam bio ubijedjen da mi stajemo posle poluvremena. Jer fakat nije bilo smisla, imas 2:0 i igraca vise, zabit ces gol iz kontre i to je to.

Izgleda da ga je neko dobro naribo/kritikovo posle Fiorentine, te da je odlucio pokazati kako bi izgledalo kada bi ekipa igrala citavu utakmicu u punom napadackom pogonu. Boljeg objasnjenja nemam. :mrgreen:

Cuadrado dobio jedini glas :mrgreen: Taj decko je OPASNO podcijenjen. Opasno.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 24 sep 2017, 00:28

★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Nedved11
Postovi: 2717
Pridružen/a: 02 nov 2012, 18:57
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Nedved11 » 24 sep 2017, 08:39

Ova utkamica pokazala snagu i potencijal Juventusa, naravno, i smjernice kako trebaju igrati u buducnosti. Alegri zacepio usta kriticarima, koji je bilo milion, nakon losijeg izdanja protiv Fiorentine, sto je u sustini bila priprema za sinocni derbi. Svi odigrali na visokom nivou, s tim da su Pjanke, Dybala i Cuadrado bili, za dlaku, ispred ostalih. Uzivao sam,gledajuci, svaki minut, cak sam pregledao sazetak x puta :mrgreen: .Forza Juve!! :clap:
*38* SCUDETTI VINTI SUL CAMPO*

Avatar
Yucca
Postovi: 4004
Pridružen/a: 30 okt 2012, 21:55
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Yucca » 24 sep 2017, 11:44

Odlična tekma svi su odigrali vrhunski bilo je uživanje gledati,šteta sto Brena i Costa nisu pogodili ali su bili odlični u svakom slucaju
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Andrej
Postovi: 6746
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Andrej » 24 sep 2017, 11:50

Paulo Dybala is the first Serie A player to score 10 goals in the first 6 Serie A games since 1958.
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

musla
Postovi: 623
Pridružen/a: 01 avg 2013, 17:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la musla » 24 sep 2017, 13:25

Sinoc fantasticna tekma, bas za uzivanje i po komentarima ovdje na forumu bi se dalo zakljuciti da smo uzivali u ovoj predstavi Maxovih izabranika :clap:
Dybala nastavlja da trpa, Pjanic, Licht odlicni uostalom kao i cijela ekipa.

Sad slijedi Olympiakos, utakmica koju Juve mora pobjediti bilo 1:0 ili 7:6, bilo fantasticnom igrom ili ocajnom, pobjeda se mora upisati.

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9941
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 24 sep 2017, 14:22

samo Mario u spic i to je to :D
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 25 sep 2017, 12:49

Liga Prvaka - 2. kolo:

----------------------------------slika----------------------------------

--------slikaslikaslika--------

----------------------------------Mjesto: Allianz Stadium, Torino----------------------------------
----------------------------------Vrijeme: Srijeda, 20:45----------------------------------
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Marvin » 25 sep 2017, 14:05

Ista postava i pristup kao sa Torinom i 3 boda su nasa.

Avatar
dinoo
Postovi: 4867
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 25 sep 2017, 14:29

Marvin je napisao/la:Ista postava i pristup kao sa Torinom i 3 boda su nasa.
Ja mislim da ti Higuaina ne bi uvodio ni onih 10 minuta :D

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Kompromis » 25 sep 2017, 14:40

Ma Higuaina samo umjesto mandze i eto brutalne postave... ovaj potonji usporava igru i izgleda ko tele kad treba ostaviti povratnu i odigrati neku sminka kombinaciju kao higi sa dybalom... vidjelo se kad je usao debeli koliko je i dybi prodisao i oslobodio se... i koliko njih dvojica kombiniraju... dva najbolja druga i dva najbolja igraca...
Ali nazalost bice mandzukic na krilu umjesto coste pa ce biti opet patnje jer mandzukic nije u stanju predriblati igraca iz podsavezne lige i napraviti razliku na krilu kao sto radi costa, berna ili cuadrado... ali sta ces... mora neko igrati i odbranu u napadu...

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Marvin » 25 sep 2017, 17:32

dinoo je napisao/la:
Marvin je napisao/la:Ista postava i pristup kao sa Torinom i 3 boda su nasa.
Ja mislim da ti Higuaina ne bi uvodio ni onih 10 minuta :D
Pa ti bi? :D Ili bilo ko iole realan.
Kompromis je napisao/la:Ma Higuaina samo umjesto mandze i eto brutalne postave... ovaj potonji usporava igru i izgleda ko tele kad treba ostaviti povratnu i odigrati neku sminka kombinaciju kao higi sa dybalom... vidjelo se kad je usao debeli koliko je i dybi prodisao i oslobodio se... i koliko njih dvojica kombiniraju... dva najbolja druga i dva najbolja igraca...
Evo npr,postujem misljenje ali ovo apsolutno nije istina. Higuain smeta ekipi i to nije samo moje misljenje,cak i Higuain u formi nije posebno bolji kamoli korisniji od Mandzukica sa krilima(Bayern).
Lik je totalno van forme i potpuno beskoristan ovakav kakav jeste a u srijedu se moraju uzeti tri boda i njega cekati i moliti da ispadne iz te nakakve krize u koju je zapao... Zasto je uopste u krizi? Znamo da je mentalni patuljak,ali nastranu to,zasto je u krizi? Nije povrijedjen bio,starter je,skipa se vec sabrala i svi rastu u formi samo on tone. Ok,tesko je napadacu kada ne zabija,ali nije da je 20 utakmica bez gola i da igra dobro ali nece ga pa da je frustriran. Vec onako lik potono do te mjere da je klupiran sa razlogom,ne moze smrsati pobogu, ne moze zadrzati loptu vec je izgubi one iste sekunde kada je primi itd.
Ok,ocito je da ga ne gotivim(od pocetka),ali sa debelim razlozima,ma predebelim. Rijec je o najskupljem napadacu ikada,znaci namirili smo 20-ak mil od Pogbe da dovedemo dokazanog chokera da napravi razliku u evropi??? Umjesto toga on nastavi chokirati,udeblja se ko krmak,ulijeni,i treba da slavimo golove buraniji po seriji A,a evo i njih nema vise. A 30 god mu je.
Na kraju krajeva postoje izjave mnogih koji tvrde da lik jednostavno smeta ekipi poput Ravanelija,selektora Argentine koji ga sa razlogom ne zove u repku,pa do samog Maxa koji braneci ga ustvari potvrdjuje ocito,lik smeta. I slucajnost je da najbolju utakmicu do sada,u kojoj smo svi uzivali,smo odigrali bez njega? Ne bi rekao. :mrgreen:
Bilo bi i njemu lakse da mi igramo sa krilima,napadacki itd,trpao bi on u takvim uslovima,ali uslovi nisu takvi a kakvi god da su Mandzukic se bolje adaptira i apsolutno je korisniji.

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Kompromis » 25 sep 2017, 18:11

Marvin je napisao/la:
dinoo je napisao/la:
Marvin je napisao/la:Ista postava i pristup kao sa Torinom i 3 boda su nasa.
Ja mislim da ti Higuaina ne bi uvodio ni onih 10 minuta :D
Pa ti bi? :D Ili bilo ko iole realan.
Kompromis je napisao/la:Ma Higuaina samo umjesto mandze i eto brutalne postave... ovaj potonji usporava igru i izgleda ko tele kad treba ostaviti povratnu i odigrati neku sminka kombinaciju kao higi sa dybalom... vidjelo se kad je usao debeli koliko je i dybi prodisao i oslobodio se... i koliko njih dvojica kombiniraju... dva najbolja druga i dva najbolja igraca...
Evo npr,postujem misljenje ali ovo apsolutno nije istina. Higuain smeta ekipi i to nije samo moje misljenje,cak i Higuain u formi nije posebno bolji kamoli korisniji od Mandzukica sa krilima(Bayern).
Lik je totalno van forme i potpuno beskoristan ovakav kakav jeste a u srijedu se moraju uzeti tri boda i njega cekati i moliti da ispadne iz te nakakve krize u koju je zapao... Zasto je uopste u krizi? Znamo da je mentalni patuljak,ali nastranu to,zasto je u krizi? Nije povrijedjen bio,starter je,skipa se vec sabrala i svi rastu u formi samo on tone. Ok,tesko je napadacu kada ne zabija,ali nije da je 20 utakmica bez gola i da igra dobro ali nece ga pa da je frustriran. Vec onako lik potono do te mjere da je klupiran sa razlogom,ne moze smrsati pobogu, ne moze zadrzati loptu vec je izgubi one iste sekunde kada je primi itd.
Ok,ocito je da ga ne gotivim(od pocetka),ali sa debelim razlozima,ma predebelim. Rijec je o najskupljem napadacu ikada,znaci namirili smo 20-ak mil od Pogbe da dovedemo dokazanog chokera da napravi razliku u evropi??? Umjesto toga on nastavi chokirati,udeblja se ko krmak,ulijeni,i treba da slavimo golove buraniji po seriji A,a evo i njih nema vise. A 30 god mu je.
Na kraju krajeva postoje izjave mnogih koji tvrde da lik jednostavno smeta ekipi poput Ravanelija,selektora Argentine koji ga sa razlogom ne zove u repku,pa do samog Maxa koji braneci ga ustvari potvrdjuje ocito,lik smeta. I slucajnost je da najbolju utakmicu do sada,u kojoj smo svi uzivali,smo odigrali bez njega? Ne bi rekao. :mrgreen:
Bilo bi i njemu lakse da mi igramo sa krilima,napadacki itd,trpao bi on u takvim uslovima,ali uslovi nisu takvi a kakvi god da su Mandzukic se bolje adaptira i apsolutno je korisniji.
Poprilicno su uspjesni argentinci zadnjih 4 ili 5 utakmica koliko ne igra higuain... ne znam imaju li pobjedu uopce... zadnji put su dobili brazila u prijateljskoj i to gle cuda igrao pipita... doduse bez ucinka no nema... tako da argentinci i relevantnost nidje veze...

Drugo mandzukic kad zabije golova koliko je higuain u jednoj sezoni treba igrati... tacnije upitno je moze li i pola toga zabiti... a odgovor znas i sam da ne moze... ni ove sezone nece dobaciti do 15 golova... samo juventus takve levate moze forsirati u napadu... matri, quags, vucinic, amauri, iaquinta, morata i mandzukic... svi zajedno kad se sastave ne mogu se sageti pipiti... čovjek je najbolji strijelac serie A svih vremena u jednoj sezoni... samo taj podatak izaziva strahopostovanje....

I pazi sad ovo... pipita je van forme i sa suficitom u kilogramima je kao takav zabio isto ili vise golova ove sezone od mandzukica koji je u super formi... barem on tako kaže... i drugo meni ne treba neko da mi govori sta da gledam... imam oci i vidim da kako kombinuju pipita i dybala i sa kakvom lakocom igraju zajedno (zadnjih 15min protiv torina perverzija)... i kako se pate jedan i drugi kad kombinuju sa mandzukicem jer isti nema ni blizu viziju i kvalitet kao ova dvojica.... protiv torina mandzukic za 75min nije 3 puta dotakao loptu i u jednoj situaciji gdje je imao brutalnu povratnu da vrati pjanketu na 16m i to je uprskao... izgubio loptu jer sa tehnikom nije ni na ono a kamoli na vi...

Allegri mora izbaciti mandzukica jer čovjek ofanzivno limitira ekipu... ali nazalost nece jer nlcosta i berna ne igraju odbranu... hajd cuadrada i mogu svariti jer je ko zvrka gore dolje a i pravi ofanzivno razliku sto jest jest... ali mandzukica koji je isključivo opasan samo u igri glavom bome ne... vidjelo se protiv torina sta znaci jedno ofanzivno moderno krilo koje probija.... to jos nikad nisam vidio da je mandzukic uradio... a znam da necu vidjeti... da ne govorim o golovima kakve je davao pipita gdje uzme loptu na centru i dribla 3 ili 4 igraca i praska sa 16m... to svakako mandzukic nit moze a nit ce uraditi... dakle ako zabije 15 golova treba igrati... ni 30 kao pipita, a ni 20 kao prosjecni napadac Serie A, nego 15... ali nece sigurno ni toliko zabiti golova... jer je?...... los!

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.