Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Igrač utakmice?

Anketa je završila: 22 maj 2018, 17:03.

Gigi
9
47%
Buffon
10
53%
 
Ukupno glasova: 19

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la JuventinoVero » 03 jan 2018, 22:04

Zato sto nije potrebno da pravimo dvije izmjene na poluvremenu, zato sto marcha nije bio toliko katastrofalan kao doticni?
#ALLEGRIOUT

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Mig_Mig » 03 jan 2018, 22:07

Ocito jeste, vidis i sam. Ovih 60min mozes svrstati u izmjene na pol.
Max Allegri 300 💪💪💪

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la JuventinoVero » 03 jan 2018, 22:12

U drugom je bas pao, u prvih 45min solidan, nista spektakularno ali ni katastrofalno..mislim da ima veze i sa povredom, drzao se za nogu i stavljao led..naravno ne opravdavam njegovu igru.
Ali i nije bas neka hrabrost klupirati najgoreg igraca u timu, vise se posravlja pitanje zasto je uopste igrao..valjda jer nema niko drugi..

Evo i mandzo da pogodi nesto.
#ALLEGRIOUT

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Mig_Mig » 03 jan 2018, 22:13

Evo, to su najvece mane VAR.a! Anerikanci su davno rijesili ovaj problem, ne moze se pregledati kontakt. Jednostavno stvarni osjecaj nije isti kao na snimku.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Pogba
Postovi: 19797
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 03 jan 2018, 22:14

Daj Bernu ovo do kraja, nema potrebe čekati, izvedi Maria i to je to. Zašto Higuain, čemu? :?
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Marvin » 03 jan 2018, 22:19

Costa zicere namijesta po zelji,kakav igrac.

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la JuventinoVero » 03 jan 2018, 22:20

E stvarno sta ce mu higuain..
#ALLEGRIOUT

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 03 jan 2018, 22:20

Zato što je Torino redovna mušterija ne bi li pročepio. 7 golova u zadnjih 9 utakmica.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Marvin » 03 jan 2018, 22:29

Trebamo najskupljem napadacu ikada malo muda i pomaziti nebil procepio.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 03 jan 2018, 22:40

Kao kad ste Allegrija krivili što ne 'motiviše' igrače? Dupli aršini.

Pjanić je fantazija, kad ovako igra imamo milion rješenja u igri, neko je uvijek slobodan.

Vrlo dobra pobjeda, ulazimo u ritam.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 03 jan 2018, 22:43

Pogba je napisao/la:
Italia je napisao/la:Stura fantastican :mrgreen:
slika
:mrgreen:
Kako ti se svidja sad Max ? :mrgreen:

Ne znam, mozda sam ja subjektivan kad gledam tog frajera i sto sam uvijek na strani tih "slabijih" igraca, al fakat posjeduje kvalitete iste one zbog kojih velicamo Mandzu i Matuidija.

Dobra tekma, sto jes jes.

Pjanic je nekakva druga dimenzija. Ne da je najbolji igrac Juventusa, vec je daleko daleko najbolji igrac Juventusa. Jos davno sam govorio da je nasljednik Pirla iako po dolasku nije pokazivao ni mrvicu ovog sto sada pokazuje. Bez dileme jedan od najboljih na svijetu. A kome cemo prepisati zasluge za njegov napredak ? :mrgreen: Conteu koji ga je htio dovesti a nije imao para ? :mrgreen:
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Pogba
Postovi: 19797
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 03 jan 2018, 22:45

Marvin je napisao/la:Trebamo najskupljem napadacu ikada malo muda i pomaziti nebil procepio.
Organizovati kakvu pripremnu sutra u Vinovu da zabije. :mrgreen:

Allegri, kralj rotacija. :salut:

Ne može da primijeti momentum ili da vidi da protivnik ne može meda s kašike i da fino ubaci i Bernu da još stekne samopouzdanja, umjesto toga i u kup utakmicama moramo gledati Mandzukica i Higuaina.

Mario je bio slab vcrs, gol ga je izvadio malo. Ostalo je manje-vise kao i u prvom dijelu. Costa najbolji, imamo tesko gostovanje na Sardiniji gdje trebamo napasti i treba početi, ali neće, vjerovatno.
Italia je napisao/la:A kome cemo prepisati zasluge za njegov napredak ? :mrgreen: Conteu koji ga je htio dovesti a nije imao para ? :mrgreen:
Možemo li meni jer sam ga očekivao na toj poziciji i samo toj? :mrgreen: Podsjecam te da ga je Allegri probavao na 3/4 tako da je lutao. Nema kapacitet za 3/4, nema kapacitet za mezzalu, bar po meni. Ostaje ovo. Ali, došlo bi to na svoje, samo 3 u vezi i to je to. Ono sto govorim od augusta.
Zadnja izmjena: Pogba, dana/u 03 jan 2018, 22:48, ukupno mijenjano 2 puta.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Pantelija
Postovi: 12896
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pantelija » 03 jan 2018, 22:46

oni jadnici taman namjeste odbranu na jednu stranu, pjanke je iz jednog dodira prselei na drugu, oni krenu na drugu on je kroz sredinu ko rukom .... ubija protivnika koji mora trcati duplo vise nego kod drugih veznih koji dosta sporije i nepreciznije grade igru, njega ne mogu pritisnuti jer unaprijed zna sta ce sa njom i ima dva rjeseja uvijek a nekad i tri. Ona duga lopta za higuaina sad pred kraj je dokaz samo koliko je njemu fudbal obicna igrica ...
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Burberry46
Postovi: 4658
Pridružen/a: 20 okt 2011, 18:39
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Burberry46 » 03 jan 2018, 22:50

Dobra utakmica, dominirali smo citavu utakmicu, ulazi se u pravi ritam. Costa stvarno zasluzuje da igra vise. Pjanic dobar.

Nepotrebno se Sturaro gura na desnog beka ne moze on to igrati.
Marchisio se mora trznuti.
1946

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 03 jan 2018, 23:01

Pogba je napisao/la:
Italia je napisao/la:A kome cemo prepisati zasluge za njegov napredak ? :mrgreen: Conteu koji ga je htio dovesti a nije imao para ? :mrgreen:
Možemo li meni jer sam ga očekivao na toj poziciji i samo toj? :mrgreen: Podsjecam te da ga je Allegri probavao na 3/4 tako da je lutao. Nema kapacitet za 3/4, nema kapacitet za mezzalu, bar po meni. Ostaje ovo. Ali, došlo bi to na svoje, samo 3 u vezi i to je to. Ono sto govorim od augusta.

Jeste, trazio ga je, ali iz kojeg razlog ? Zato sto je u sredini tada imao samo Khediru i poluispravnog Marchisija. Uvijek se o tome pricalo, da Pjanic ima jednog Vidala uz sebe licio bi na potpuno drugog igraca iz brojnih faktora koje mi vecinom i ne shvatamo (tamo negdje nesto pribiljezeno u Allegrijevoj svesci), dok sada tu ima Matuidija i vidno je koliko je rasterecen.

Mozemo mi pricati sta hocemo protiv Maxa, velicati nase igrace, ali ko je iole pametan i sabere 2+2 i shvati gdje su bili (i potencijalno trebali biti): Pereyra, Morata, Pogba, Vidal, Bonucci, Zaza (mozda i nije relevantan jer zapravo i igra dobru polusezonu), Evra itd, a gdje i u kakvoj formi su sada. Dodje se do vrlo jasne slike stanja i pravog kvaliteta tih pojedinih igraca, te koliko je to zapravo bilo do ekipe i trenera, a ne igraca.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

NEILA
Postovi: 236
Pridružen/a: 17 mar 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la NEILA » 03 jan 2018, 23:03

Meni je ovo izgledalo malo jači trening, imam osjećaj da je trebalo 5 komada dati da bi dali, žal ostaje sto Berna nije igrao umjesto Mande. Znal možda neko ko je Stela sturaru pa on igra u kuvertu gledam ga i nevjerujem :bih: pjanke :kafa: :kralj:
Vatra

Avatar
Pogba
Postovi: 19797
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 03 jan 2018, 23:06

IlCapitano je napisao/la:Kao kad ste Allegrija krivili što ne 'motiviše' igrače?
Motivacija bi bila npr. da je mali Bentancur dobio 5 minuta, čisto da odmah stane u kraj pričama da ga je otpisao, jer već su počele. Zašto, zato što Allegri u 46' u svoje 4 godine ne znam da je napravio 2x izmjenu. Čisto malo boosta da ne završi kao Criscito. Ali nije to strašno. Berna je trebao dobiti neku rolu. Sada će se Juan vratiti i prostor se sužava. Slažem se da Allegri radi dobro na tome da involvira sve igrače, ali Berna je vjerujem najmanje zadovoljan od svih, ako pruži dobru partiju treba mu dati i narednu da počne. No, hajde, Higuain nije zabio koliko već i zato ga je i ubacio. Ali ja bih ga odmorio, to je radio i kad je bio u krizi na početku.

Što se tiče Sturara, vjerujem da mu je ovo zadnja tekma, nema više prostora, igraju se samo ozbiljne tekme. Na kraju sezone uzeti što se uzeti može. Ovom timu fali jos jedan top veznjak, nadam se da ce uz Cana dogodine doci neka top mezzala. Mezzala, desni bek provtimac i jedan mladji napadač koji će mijenjati Higuaina uz Pjacu i nemamo puno rupa za krpiti. Ostat će nedosanjani san da pored Miralema vidimo Pogbu ili bar Vidala. :(
Uvijek nešto malo fali.
Italia je napisao/la:.....
Ovdje rijetki razumiju moj "hejt" spram njega. :mrgreen: Možda Marvin i Advokat koji ne piše.
U kom dijelu sam ja doveo u pitanje znanje Allegria? Jednostavno ne odobravam slijepo sve sto on radi, mislim da grijesi u izborima igrača, može igrati bolji fudbal debelo, a to ne radi, ne odobravam utakmice kao protiv intera, pa i napolia iako se dobilo. To je nešto s čim se ne morate slagati, to je nešto što ću mu ja zamjerati. Contea niko i ne spominje, normalno da ga volim više kao Juventina, ali ne bih ga izabrao nikad ispred Allegria. Nemojmo mijesati stvari. Allegri je takticki debelo potkovaniji od Contea, a Conte je bolji motivator. Smatram da nekada previse zasluga pripisujete njemu. Juventus je takav kolektiv kroz historiju, uvijek bio, skup nikada zvijezda vec spoj svega koji je onda izbacio neke od najboljih ikada. Davno smo pricali o tome koliko mana igrača prikrije ovaj sistem u klubu, o Bonnuciu i sl. Ti npr. nisi dao reći da je Bonnuci uzasan 1 vs.1, da mu je markacija nikakva, da nema agresivu za stopera i sl. A danas vidimo sta se desava, vidimo kakav je sa 4 nazad i u nakaradnom sistemu. Istina je između.

Ali, i da budeš soldatino moraš imati neki kvalitet. Između Matuidia i Sturara postoji tako velika razlika u poimanju fudbala, IQ Matuidia je veći, razumije fudbal, pametno trči, svugdje ga je, ne pravi glupe faule, ne da se kartonirati, dobar paser, agresivan, a još u napadu doprinese. A sve to onako relativno nezgrapno, pasom podsjeca na Chiellinia.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Marvin » 03 jan 2018, 23:35

Pogba je napisao/la: Između Matuidia i Sturara postoji tako velika razlika u poimanju fudbala, IQ Matuidia je veći, razumije fudbal, pametno trči, svugdje ga je, ne pravi glupe faule, ne da se kartonirati, dobar paser, agresivan, a još u napadu doprinese. A sve to onako relativno nezgrapno, pasom podsjeca na Chiellinia.
Matuidi je ni manje ni vise nego Zidane za Sturara. Pa taj lik upada preko lopte,dribla sam sebe,nije u zivotu uzeo loptu nekome bez faula... Kako je on jos uvijek u nasem dresu je misterija.
Matuidi je VELIKO pojacanje. Nekada mi zna biti smijesno kada vidim gdje ga sve ima na terenu i koliko je uporan i pozrtvovan a na sve to ima dovoljno nogometnog IQ da ne pravi gluposti,naprotiv.

Avatar
Pogba
Postovi: 19797
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 03 jan 2018, 23:39

Slazem se. Pogotovo je dobro i sreca sto je doveden on, a ne N'zonzi jer je pitanje da li bi ikako vidjeli 3 u vezi.
Samim pogledom na Matuidia i prije dolaska u Juve se moglo vidjeti da je pravi prototip igraca koji uspijeva u Juventusu. Taj neki spoj pozrtvovnosti i takticke potkovanosti i doprinosa koji je imao Marcha ili Sami, pogotovo na pocetku, da ne govorim neki igraci ranije, to je taj kalibar.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Mig_Mig » 03 jan 2018, 23:49

@Pogba, ti si naveo par rekao bi sitnica koje zamjeras Alegriju. Spominjes recimo motivaciji igraca, sam Alegri je pricao o tome, kada je lani pred neki od dvomeca LP rekao, kako ni jedan trener nema problem sa motivacijom u LP. Drugo, ja Alegrija jednostavno volim zbog jedne stvari, a vjeruj mi slusao sam mnoge sportske trenere u mnogim sportovima, koji kazu da je najteze u sportu tempirat formu, Alegri to radi najbolje. Sjeti se samo ere Capela, koji je dvije godine imao najbolju ekipu na svijetu a koja nije licila na sebe u aprilu.
Max Allegri 300 💪💪💪

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.