Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Igrač utakmice?

Anketa je završila: 22 maj 2018, 17:03.

Gigi
9
47%
Buffon
10
53%
 
Ukupno glasova: 19

Avatar
Pogba
Postovi: 19681
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 03 jan 2018, 23:52

Sjecam se dobro ere Capella. To je vecinom licilo ni na sta, pobjede od 1-0 na silu, a u LP nas Arsenal sa golobradim Fabregasom i Lpool sa Luis Garciom rjesavali rutinski. Da ne spominjem Emersona i Werder. Losa sjecanja budi, a monstruozan tim. Covjek je samo znao za 4-4-2, procitanu kao bukvar.

Sto se tice Maxa, zamjeram mu te neke stvari koje znam da moze korigovati. Ali nebitan sam ja ba. :mrgreen:
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12644
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Mig_Mig » 03 jan 2018, 23:59

Eh a koliko je ta ekipa mogla??? Mislim da nije imala losu kariku. I onda mart,april ne lice na sebe. A u svijetu fudbala Capelo bio zakletva. Ako mozda pratis ove sa trbine.hr koji cesto rade razno razne analize za ovu godinu, oni bas uvijek naglase kako je Juve extrem koji ce od marta da postane ono sto stvarno jeste.Naravno da ima mana, ja sam se samo bojao dubine ekipe, ove godine ima i to.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Pogba
Postovi: 19681
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 04 jan 2018, 00:08

Imala je Zebinu samo kao uljeza. Ali u vezi je uvijek falilo nesto, Emerson i Vieira nisu igraci koji su bili sposobni kreirati. Oslanjalo se na Camoa i Nedveda, ali kod Capella je to sve bilo rigidno, svaki igrac je bio na svom mjestu, kretali se kao sahovske figure, nisi mogao puno vidjeti npr. ovo kao Costu koji odlazi s lijeva na desno i sl. Zato nije trajao, taj fudbal mu ni Real nije trpio, a uzeli titulu.
Zadnja izmjena: Pogba, dana/u 04 jan 2018, 00:17, ukupno mijenjano 1 put.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
dinoo
Postovi: 4823
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 04 jan 2018, 00:16

Vec neko vrijeme pobjedjujemo rutinski i to je bitno. Jel iko primjetio vcr kako je chielo dobro igrao loptom,wtf, lik poceo dugim loptama nalaziti igrace,wooow.
I vcr mi je nekao ostao dojam da kad dodjemo u zadnjih 30 metar sa ozbiljnom loptom,kao da fali nesto,nekako pozurimo,nabijemo loptu,opucamo prejako...iako nam je ovo jedna od najproduktivnijih sezona sto se tice postignutih golova,imam osjecaj da tek nas ceka prava ofanzivna rapsodija kako sezona bude odmicala i ekipe budu umornije,a mi "bezbroj" rjesenja gore imamo. Vcr 3 napadaca u postavi,a klupa higuain,berna,sutra cuadrado...
Sturara ne treba vise ni komentarisati. Lik je s loptomu novama na nivou BH Telecom Premijer Lige BiH

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 04 jan 2018, 00:24

Sturara ne treba komentarisati jer je momak 25. opcija u sastavu, osim ako ne mora neće ni 5 utakmica u sezoni sastaviti, a ljudi drame oko njega kao da je standardan prvotimac. Neko mora biti rezerva rezervi, a boljeg od njega nećemo naći. Dok mu ne smeta neka ga.

Chiello je uvijek bio kvalitetan sa dodavanjima iako ne izgleda tako po govoru tijela. Nešto kao Matuidi - pametna, jednostavna i brza rješenja.:thumbup:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la JuventinoVero » 04 jan 2018, 00:33

Kako bi bilo dobro da uprava stvori nekog normalnog desnog beka preko zime.

Costa po ko zna koji put pokazuje da je ponajbolji nas igrac iako ne igra ni u pola koliko bi trebao. Interesantno je kako uvijek kad igra preuzima odgovornost i postaje glavna napadacka igla naseg tima. Ima tu lidersku crtu koju mu je vjerovatno pep usadio. U svakom slucaju lijepo je znati da imas takvog igraca u timu.
Prethodnih sezone je bila borba da se rijesimo 352 i nekako smo uspjeli, ove je bila borba sa 2 u vezi i konacno je shvatio da je 3>2. Jos ostaje da se rijesi mandze sa pozicije krila i postavi tu Costu, pa mozemo napasti CL :D
Inace ova formacija i uloga dybale od veceras mi se svidila.
#ALLEGRIOUT

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12644
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Mig_Mig » 04 jan 2018, 01:01

JuventinoVero je napisao/la:Kako bi bilo dobro da uprava stvori nekog normalnog desnog beka preko zime.

Costa po ko zna koji put pokazuje da je ponajbolji nas igrac iako ne igra ni u pola koliko bi trebao. Interesantno je kako uvijek kad igra preuzima odgovornost i postaje glavna napadacka igla naseg tima. Ima tu lidersku crtu koju mu je vjerovatno pep usadio. U svakom slucaju lijepo je znati da imas takvog igraca u timu.
Prethodnih sezone je bila borba da se rijesimo 352 i nekako smo uspjeli, ove je bila borba sa 2 u vezi i konacno je shvatio da je 3>2. Jos ostaje da se rijesi mandze sa pozicije krila i postavi tu Costu, pa mozemo napasti CL :D
Inace ova formacija i uloga dybale od veceras mi se svidila.
Ma nemoj da brines za desnog beka. Matia je vjeruj ful spreman, pa i onaj gol nesto govori. Sjeti se zadnje dvije njegove tekme, ofanzivno bez greske, defanzivno skoro. Max ga dozira i bice starter kad bude najpotrebnije.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
dinoo
Postovi: 4823
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 04 jan 2018, 08:46

IlCapitano je napisao/la:Chiello je uvijek bio kvalitetan sa dodavanjima iako ne izgleda tako po govoru tijela.
Bio je bek,igra fudbal na visokom nivou haman pa 15 godina, normalno da ima rutinu u pasu,ali ne mogu se složiti da je "uvijek bio kvalitetan sa dodavanjima". Prije bih se složio da je uvijek bio kvalitetan u vođenju lopte ,iako mu govor tijela ne govori tako pa onda često sa pasom usere, a dugi frontalni pasovi su bili kritični. Naravno, zbog prve rečenice koju sam napisao, pasovi u zadnjoj liniji ne izgledaju loše,nije neki pretjerani kikser s obzirom koliko često ima loptu u nogama i haman da se traži od njega da često preuzme odgovornost i osvoji 10,20 metara s loptom ili pasom, dok se to recimo ne traži od Barzaglia i onda on izgleda sigurniji a u stvari su mu pasovi maksimalne udaljenosti 10m.
Hoću da kažem, da, Chielo jeste često sa loptom i samim tim i pod pritiskom ali nisu mu baš uvijek pasovi bili jača strana.


Ps. Vezano za diskusiju oko rolne Buffona. Otišao on u junu 2018 ili junu 2019 ili junu 2020 ne mjenja ništa drastično, ono što je po meni krucijalno (a nije datum njegove penzije) jeste da taj čovjek MORA ostati u klubu, oko kluba,oko svlačionice. Čovjek poslije svakog poraza, pobjede bodri sve žive, bukvualno od protivnika do naših...taj čovjek ne smije napustiti Juventus jer bi Juventus mnogo izgubio na mnogo levela i teško to nadoknadio. To nešto što donosi sama pojava takvih likova u i oko tima.

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 04 jan 2018, 20:20

Mig_Mig je napisao/la:@Pogba, ti si naveo par rekao bi sitnica koje zamjeras Alegriju. Spominjes recimo motivaciji igraca, sam Alegri je pricao o tome, kada je lani pred neki od dvomeca LP rekao, kako ni jedan trener nema problem sa motivacijom u LP. Drugo, ja Alegrija jednostavno volim zbog jedne stvari, a vjeruj mi slusao sam mnoge sportske trenere u mnogim sportovima, koji kazu da je najteze u sportu tempirat formu, Alegri to radi najbolje. Sjeti se samo ere Capela, koji je dvije godine imao najbolju ekipu na svijetu a koja nije licila na sebe u aprilu.
:thumbup:

U posljednjih 5 godina mnogi treneri su dozivjeli uspone i padove (ako govorimo o najboljim na svijetu), a Allegri je uvijek tu na nivou i ja mu nista ne mogu zamjeriti. I ako krenemo spominjati neke njegove nedostatka tj. prednosti koje imaju ostali timovi, uvijek se moraju sagledati i ostali aspekti prvenstveno finansijski i kadrovski, te sve to uvrstiti u neku njegovu ocjenu.

Sama cinjenica da je jedan veliki gospodin kao trener, a ne divljak poput Contea, Kloppa, Chola, ili cirkusant ko Murinjo i Pep, kod mene licno igra takodje veliku ulogu.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 04 jan 2018, 21:45

Serie A - 20. kolo:

----------------------------------slika----------------------------------

--------slikaslikaslika--------

----------------------------------Mjesto: Sardegna Arena, Cagliari----------------------------------
----------------------------------Vrijeme: Subota, 20:45----------------------------------
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 05 jan 2018, 19:33

slika
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Pogba
Postovi: 19681
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 05 jan 2018, 19:57

Je li moguce da ljubimac ne pocinje? :mrgreen:

Upravo protiv ovakvih ekipa nam treba da on ne igra. Inace, jako tezak mec, Cagliari je nimalo naivna ekipa.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
dinoo
Postovi: 4823
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 06 jan 2018, 08:05

Pogba je napisao/la:Je li moguce da ljubimac ne pocinje? :mrgreen:
Uze mi rijec s jezika,s usana,s tastature, s cega god...hahahaha.
Vrijeme je za jos jednu pobjedu 0-1, gol u drugom poluvr. Cca oko 50,60minute...tipa ono kad licht da gol :D
Bukvualno mi zao sto je pauza,jer smo u extra ritmu za razliku od napolija...al hajmo prvo uzet 3 boda ...

Avatar
Pogba
Postovi: 19681
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 06 jan 2018, 19:50

Szczesny; Barzagli, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Dybala; Higuain.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
bezrabotni
Postovi: 151
Pridružen/a: 18 jul 2011, 21:51
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la bezrabotni » 06 jan 2018, 20:05

Barza na beku, ne sviđa mi se to, al' jbg, bolje on nego Sturaro, mada bih radije čak možda Lichta radije vidio tu, koliko god da je grozan ove sezone. Ostalo sve kako treba. Berna će ovo presuditi imam osjećaj.

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: RE: Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la JuventinoVero » 06 jan 2018, 20:57

bezrabotni je napisao/la:Barza na beku, ne sviđa mi se to, al' jbg, bolje on nego Sturaro, mada bih radije čak možda Lichta radije vidio tu, koliko god da je grozan ove sezone. Ostalo sve kako treba. Berna će ovo presuditi imam osjećaj.
Stvarno taj desni bek bode oci citave sezone..

Steta precke, ja je vidio na golu.
#ALLEGRIOUT

J1897
Postovi: 3914
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la J1897 » 06 jan 2018, 21:01

Cudno gledati bez Mandze..
Dobro smo krenuli.. drago mi je zbog Bernardeschia . Nadam se da ce uzeti sansu..
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Pogba
Postovi: 19681
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 06 jan 2018, 21:02

A daj, prečka i stativa. :facepalm:
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12644
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Mig_Mig » 06 jan 2018, 21:04

Kako smo samo digli nivo igre. Joj ljevice frederica aa :)
Max Allegri 300 💪💪💪

J1897
Postovi: 3914
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la J1897 » 06 jan 2018, 21:05

Kako se sanse redaju .. steta

Mojne mi vise Cuadrada.. Berna mora igrati sve vise i vise
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.