Juventus FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Koga mislite da ćemo dobiti u 1/4 finalu?

Anketa je završila: 15 mar 2019, 07:26.

Barcelona
3
12%
Tottenham
2
8%
Porto
7
28%
Ajax
4
16%
United
5
20%
City
0
Nema glasova.
Liverpool
4
16%
 
Ukupno glasova: 25

Avatar
drughi
Postovi: 163
Pridružen/a: 30 jan 2012, 10:53
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la drughi » 30 okt 2012, 10:35

adointer je napisao/la:pisem po onom sto je bilo a ne sto je moglo bit,,ljudi su dali cist gol a vi niste mogli drugacije nego iz ofsajda,,sta je tu tesko skontat?juventus zadnje 3 utakmice jedva kraj s krajem,,

i ponavljam,nadji mi ijednu utakmicu u kojoj vass je sudija zeznuo da ste izgubili ili izjednacili,,nemoj ti meni juve vodi 3-1 i sudija im ne svira penal,jbo to,,,
eee tugo,ja znam kao i svi ovdje da je tebi krivo sto inter nece jos deset godina osvojit ni Bajramski turnir u Skenderiji jer bi vas i tu izbacila Vrbanjuša,da da juventus ne može gola dati osim iz offside ma sigurno i prošle godine mi ovako citave sezone samo iz offside golove davali molim te da ne sereš puno i da moliš Boga da ova taktika "zbunjivanja" vaseg trenera ce biti dovoljna da vidite LP što čisto sumnjam.
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
ne_znam_ko_sam
Postovi: 1189
Pridružen/a: 10 okt 2008, 14:19
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la ne_znam_ko_sam » 30 okt 2012, 11:29

Kad nepravda postane zakon...
Zanimljivo je bilo jučer čitati naslove kako su "sudije pomogle Juventusu da pobijedi Cataniu"...
Talijani još uvijek nisu naučili kako da izbace sve prljave stvari iz svoga fudbala i sporta. Neko bi pomislio da je sportski sistem u toj zemlji nešto i naučio nakon katastrofe iz 2006. godine i Calciopolija (Farsopolija), koji je italijanski fudbal odveo u propast i doveo ga na vjerovatno najniže grane u povijesti Calcia, ali ono što se dešavalo u posljednje dvije godine na različitim fudbalskim nivoima, pokazalo je da 2006. godina ništa nije riješila i da je sve ostalo isto, neki bi rekli još i gore.

U ljeto 2006. godine, tamošnji najtrofejniji, najpopularniji i najslavniji klub, Juventus, je na očigled cijelog svijeta prebačen u 2. ligu, zbog navodnog namještanja utakmica. Juventus je tada izbačen u Seriju B, oduzete su mu dvije titule iz sezona 2004/05. i 2005/06., a skoro svi igrači iz prvog tima su napustili klub. Stara Dama je izgubila sve; novac, ugled i najbolje igrače. Sam sudski postupak i dokazi, bili su vrlo upitni, sve se brzo odigralo u suđenju koje je trajalo samo tri sedmice, iako je po svim relevantnim izvodima iz pravosuđa i sličnim primjerima, trebao je trajati minimalno godinu dana. Juventus je imao prilku da se na konačnu presudu žali Civilnom sudu, što je podrazumijevalo da sva takmičenja pod okrlijem Talijanskoga nogometnog saveza budu zustavljena dok se slučaj ne riješi i suspenziju od strane UEFE i FIFE za talijanske klubove i reprezentaciju u međunarodnim takmičenjima. Tadašnja Uprava Juventusa, radi "većih interesa talijanskoga fubala", nije se odlučila na taj korak i Stara Dama je doživjela tragičnu sudbinu.

U godinama koje su uslijedile, pojavili su se mnogi kompromitirajući dokazi za ostale klubove, među kojima je prije svega Inter i njihov gradski rival ekipa Milana. Transkripti razgovora tadašnjeg predsjednika Intera, Facchetija sa sudijama i sudijskom oragnizacijom, isti oni na osnovu čega je Juventus osuđen, odbačeni su kao dokaz. Preko 100 000 transkripta razgovora. Njegovi razgovori su izbačeni iz dokaznog materijala pa tako niko iz Intera nije bio pod istragom. Ovo se dogodilo dok je Facchetti bio živ. Optužba koja je potkrijepljena dokazima je neobjašnjivo izuzeta, a Interu se nije sudilo, baš kao ni Milanu, u transkriptima gdje se jasno vidi da jedan od čelnika Rossonera, Leonardo Meani razgovara sa sudijama.

Pokušao je Juve istjerati pravdu, ali jasno bi bilo da bi nove presude, kompromitovale prvobitnu sudsku odluku i dovele u pitanje cijeli Pravosudni sistem u Italiji i regularnost svih ovih sezona od 2006. godine i time još više poljuljale, ionako uzdrmani italijanski fudbal i od "vraćanja" titula Juventusu i novih kazni nije bilo ništa.

Moggi je rekao: "Ili su svi krivi ili niko", aludirajući da Juventus nije činio ništa što i drugi nisu, ali da je samo Juve drastično kažnjen i od tada ima etiketu “tim koji namješta” i njegove utakmice su uvijek pod posebnom lupom.

Kratka je to retrospektiva onoga što je zadesilo Juventus, koji je ipak uspio sve to prevazići i vratiti se na tron Serije A.

Juventus pod posebnom lupom

Ipak, vratimo se onome što se desilo jučer . Poništen je regularan gol Catanije i tu dileme nema. Također, Juventus je postigao dosta sumnjiv gol za pobjedu, vjerovatno nakon malog ofsajda, ali ništa “neobčino” I što se svakodnevno ne dešava širom fudbalskih meridijana, ali pozadina priče je mnogo dublja kada je u pitanju Juventus.

"Objektivni" mediji su jedva dočekali neku grešku i osuli su rafalnu paljbu na Staru damu. Naslovi kao što su "SUDIJSKA PLJAČKA! Dok je arbitara, Juventus ne može da izgubi" ili "Juventus pobijedio zahvaljujući sudijama" su i više nego tendenciozni za malo bolje poznavaoce Calcia, fudbala općenito, koji znaju kako stoje stvari kada su u pitanju veliki klubovi i njihova sudijska protekcija.

Konkretno, u ovome kolu Serije A je bilo najmanje pet velikih sudijskih grešaka, ali sve izuzev one na utakmici Catania-Juventus su potpuno zanemarene.

Milan je nakon ofsjada Abatea i asistencije za El Shaarawija došao do tri boda, koja su ostavila Maxa Allegrija na klupi Rossonera, ali o tome skoro ni riječi.
slika

Inter je treći gol, koji je prelomio utakmicu sa Bolognom, postigao također iz minimalnog ofsajda, slično kao i Juventus, ali i to je prošlo bez neke posebne medijske halabuke.

slika

Nije ni to kraj, Lazio je katastrofalno oštećen protiv Fiorentine, kada im je poništen čist gol nakon nepostojećeg ofsajda, a također Laziali su vjerovatno u tom meču oštećeni za penal.

slika

Roma je drastično oštećena kod penala za Udinese, koji nije postojao, a Chievu na San Paolu nije sviran penal protiv Napolija. Pogađate, ni slova o tome.

Zanimljivo, prošlo kolo su igrali Inter i Catanija, kada gostima nije dosuđen čist jedanaesterac i crveni karton za Guarina, koji je bio posljednji igrač odbrane, ali to je kao i sve ranije pobrojano, potpuno zanemarano u svijetu "poštenih i pravednih".

slika

Vjerovatno novinari koji su jučer pisali tekstove a i širi auditorijum koji je "popljuvao" Juve, nisu ni gledali utakmicu Catania-Juventus, a"željni senzacije" su požurili da napišu tako tendenciozan naslov i "ukaljalju" pobjedu slavnog torinskog kluba, koji je tokom svih 90 minuta bio mnogo bolji protivnik, ali nažalost svih pravih ljubitelja fudbala splet okolnosti je bio takav da se sa pravom može reći da je ostala sjena nad tom pobjedom Juventusa, ali ni u kom slučaju osporiti pobjeda tima iz Torina.

Naprotiv, sljedeći video klip pokazuje da je Juventus u nekoliko navrata drastično oštećen u jučerašnjem meču.

[youtube][/youtube]

U 20. minuti, pri rezultatu 0:0 nije sviran čist penal nad Chiellinijem. U 65. minuti nakon bokserskog udarca jednog od igrača Catanije u kaznenom prostoru, pao je mladi Pogba. Ni penala, ni crvenog kartona. U sudijskoj nadoknadi, Giovinco je išao sam prema golu, Legrottaglie je ga je faulirao kao posljednji igrač odbrane, sudija se nije oglasio. O tome, ni riječi.

To bi bilo to, što se tiče ovoga kola Serije A, gdje je šampion Italije Juventus i nakon 48 utakmica ostao neporažen u prvenstvu, ali važnije od tog nevjerovatnog podviga je činjenica da su "Juventusu pomogle sudije".

Suđenje u Italiji je odavno "kriminalno" i u skladu je sa trenutnim stanjem u ligi, koja nikada nije bila lošija, a 2006.godina je samo dodatno produbila jaz i netrpeljivost temperamentnih Talijana, podjeljenih po klupskim bojama i od tada je čak i gora situacija, jer se svakodnevno vode poleimike i medijski rat među najvećim klubovima, a nikakav napredak nije postignut, niti su urađene konkretne stvari da bi se stanje normalizovalo.

Greške se dešavaju iz kola u kolo u korist i na štetu svih ekipa podjednako. Samo u 9. kolu je bilo bar pet velikih grešaka, ali jedan od osnovnih problema Talijana je što oni sami potenciraju sudijske greške i daju im previše pažnje u medjima i prave bespotrebnu medijsku hajku, te tako još više ruše ugled ionako skandalima uzdrmane lige, pogotovo kada je u pitanju Juventus, oko kojeg se uvijek diže velika prašina.

Španci i Englezi "čuvaju mir u kući"

U drugim velikim ligama, to nije slučaj. Da ne idemo u neku daleku prošlost, primjere imamo iz nekoliko nedavnih utakmica. Nakon katastrofalnog suđenja na utakmici Sevilla-Barcelona, kada je glavni sudija direktno promijenio tok utakmice svojim odlukama u korist Barce, nije se mnogo polemisalo, jer to nije ni prvi ni posljednji put. Manchester United je pobijedio Liverpool nakon određenih sudijskih grešaka, pa i Chelsea u sinoćnjem duelu, a već odavno i “Crveni đavoli” imaju etiketu kluba koji je “miljenik sudija”. Arsenal pobjedononi gol protiv QPR-a postiže iz ofsajda u finišu, ali Englezi “mudro” šute i u granicama korektne kritike se osvrću na suđenje, jer greške se dešavaju, sudije nisu svemoćne, a uvijek postoje “veliki” i “mali”, te protekcija u korist velikih timova. Kome to nije jasno, taj je u očitoj zabludi.

Zaista, na Čizmi su “čudni Gospodnji putevi”. Umjesto da idu ka ozdavljenju lige, poboljšanjem infrastrukture i nekim novim konkretnim projektima koji bi vratili gledaoce na stadione, u Calciu, nekada najboljoj ligi svijeta, vlada potpuna fudbalska anarhija. Sudijske greške, prazni stadioni, nikada manje kvalitetnih igrača i trenera i “bespotrebna” talijanska priča koja im više šteti nego pomaže, doveli su Seriju A na najniže grane u povijesti. U italijanskom fudbalu je nepravda odavno postala zakon…
34 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Why so serious?!

Rickyy
Postovi: 3
Pridružen/a: 08 jul 2012, 11:41
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Rickyy » 30 okt 2012, 12:18

golden je napisao/la:
Rickyy je napisao/la:jos malo pa opet Seria B :/
To samo može reći navijač intera koji se potajno nada i sanja o novoj tituli koju će inter "dobit" kako drugačije nego za zelenim stolom. :roll:

4ZA JUVE
bolje posteno za zelenim stolom nego ne posteno na terenu :D

Avatar
10DelPiero
Postovi: 4498
Pridružen/a: 19 apr 2012, 01:42
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la 10DelPiero » 30 okt 2012, 12:37

Rickyy je napisao/la:
golden je napisao/la:
Rickyy je napisao/la:jos malo pa opet Seria B :/
To samo može reći navijač intera koji se potajno nada i sanja o novoj tituli koju će inter "dobit" kako drugačije nego za zelenim stolom. :roll:

4ZA JUVE
bolje posteno za zelenim stolom nego ne posteno na terenu :D
Ti si se ocito registrovao da provociras, tri posta i svi ti na ovoj temi :roll:

Umjesto da nesto korisno uradis, procitaj ovaj tekst koji je potpuno pogodio srz sto se tice medija i njihovog odnosa prema fudbalu u Italiji ti samo znas glupost neku napisat :|

@ne_znam_ko_sam svaka cast za tekst :!:
Alessandro Del Piero !

36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 4001
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Juventinisimo » 30 okt 2012, 15:30

Rickyy je napisao/la:
Juventinisimo je napisao/la: Drago mi je da imamo i vidovnjaka ovdje...i sto je najvaznije da je iz "najpostenijeg" kluba planete Sintera tima koji ne samo da spijunira protivnike nego cak i svoje igrace..Tim koji vise ima titula za zelenim STOLOM nego zelenim terenom.. :?

Kad vec toliko znas pa de podijeli sa rajom...da dignu veliku lovu na kladionici..

PS. Ja cijeli zivot kont'o da se utakmica igra 90'+...koji zajeb..
jos malo pa opet Seria B :/
Ma mogu oni nas izbaciti i u serie Z...snaga Italije=Juventus...Juventus dole=Italija dole..5 godina i bili bi talijani u 4tom sesiru iza Bosne :-)

Samo brate dvolicni ste..kad sinter osvoji titulu sa stolom vi likujete a kad Juve vi to ponavljate decenijama sve do slijedece generacije.. :roll:

Uostalom nema da se sta brinete..ove sezone osvajate serie A kao petoplasirani...iz pouzdanih izvora sam saznao cim Conteu istekne kazna da ce biti opet kaznjen a Juventus izbacen u serie C.

Naime na utakmici sestog kola izmedju Juventusa i Rome (4:1) uocen je gusti oblak dima,kako moj izvor saznaje FIGC sumlja da je za vrijeme utakmice Conte slao dimne signale svojim igracima..
To se desavalo izmedju 11 i 19 minute i u tom periodu Juventus je dao tri gola,da bi se nakon toga dim neuobicajeno brzo razisao sto stavlja veliku sumlju na regularnost utakmice.
Istraga je u toku i nikada "zastariti" nece..

Predsjednik talijanskog saveza,rodjeni rimljanin Giancarlo Abete koji je na funkciju dosao 2007 obratio se "novinarima" za javnost:

"Ukoliko neko smatra da moze da prevari nas savez i mukotrpan rad ulozen od "nasih" organa za dobrobit i postenje nase lige,grdno se vara.Nase "specijalne" snage poput Akrapa Tronchettija koji drzi sve moguce i nemoguce telefonske linije jednostavno je nemoguce prevariti.

Filip Smece Carobbio(postenjak) je danonocno na vrucem terenu oko stadiona Juventusa i sve budno prati(on je ujedno i najzasluzniji da je taj dim vidjen) kao i sto je zasluzan sto je Conte "razotkriven" za namjestanje,mi moramo biti sretni i ponosni na naseg "covjeka na terenu" i mora nam biti drago da mu se pamcenje vratilo jer nakon svjedocenja protiv Contea 19 januara(kada ga nije spomenuo iz "vaznih" razloga)njemu se pamcenje vratilo 28 februara i tada se sjetio Contea kada je svjedocio na federalnom sudu i upravo je on najzasluzniji sto smo "razotkrili" tu prevaru i namjestanje.

Dalje zelim da dam do znanja svima koji varaju i koji namjestaju da nas "budni istrazitelj", Guido Uhljup Rossi uveliko radi za novi podvig i pravdu u nasem fudbalu.

Ne bih zelio zaboraviti ni naseg tuzitelja Stefana Smrada Pallazija,covjeka koji ce zasigurno traziti najvecu mogucu kaznu ne samo za Contea nego i za sami Juventus,jer kako kaze "dokazi" jos nisu tu ali ce stici u medjuvremenu kad Juventus i Conte budu najstroze kaznjeni i kada "pravda" bude zadovoljena."

Na pitanje novinara o Juventusovom nizu o NEPOBJEDIVOSTI on samouvjereno odgovara:

"Juventus moze da pobjedjuje i osvaja trofeje koliko god hoce ali slijedece sezone ce imati priliku osvojiti i serie C jer to je jedini trofej koji im nedostaje",kroz smijesak je zakljucio Abete.

"pouzdani izvor" - šinter news
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Cautinho » 30 okt 2012, 18:10

Sutra osim meča protiv Bologne ima meč Next-Gen Series,u kojem igrate protiv Manchester Citiya ( :mrgreen: )Ako neko ne prati,pa evo neki uvid : Juve kvota : 2.1 a City 2.8 .
Keep walking.

Avatar
ne_znam_ko_sam
Postovi: 1189
Pridružen/a: 10 okt 2008, 14:19
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la ne_znam_ko_sam » 30 okt 2012, 23:15

slika
34 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Why so serious?!

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la L'Avvocato » 31 okt 2012, 11:55

slika
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
Trezegol
Postovi: 120
Pridružen/a: 03 sep 2012, 00:12
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Trezegol » 31 okt 2012, 11:59

Nije bas po mome ukusu...umjesto Padoina ja bi Djakerinija...a i u napadu nebi smjeli pocinjati bez Sebe ili Mirka :roll:

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la L'Avvocato » 31 okt 2012, 13:07

Ma ne smijemo ovako početi, nema šanse ... Giaccherinia bi stavio na krilo, Kwadwa ubacio unutra, a Pogbu desno do Isle. U napadu nam mora početi ili Vučko ili Gio, baš ko što ti kažeš.

Sviđa mi se što Caceresa stavljaju na tu poziciju, ako počne tako biće ekstra jer i je 100 puta bolji na mjestu štopera nego na mjestu beka.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Admir_Sa » 31 okt 2012, 19:42

kako vam ova djeca igraju protiv citiya?

joj sad kad vam preko kladare pocnem proklinjati sve od pjetlica do prvog tima, nece vam biti napretka :evil:
nema potpisa

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la don_burza » 31 okt 2012, 19:47

Ima na eurosport

koliko je nevrijeme tesko da bude i jedan gol

mozda cak i prekinu tekmu
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Raul_64 » 31 okt 2012, 19:49

1:0 , nema gola , 0:1 ustvari ..cek nije gol , ustvari jest...
ES komentatori -.-
Admir_Sa je napisao/la:kako vam ova djeca igraju protiv citiya?

joj sad kad vam preko kladare pocnem proklinjati sve od pjetlica do prvog tima, nece vam biti napretka :evil:
pocni..
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Andrej
Postovi: 6756
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Andrej » 31 okt 2012, 20:05

nenormalni uslovi...
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
Hypnose
Postovi: 871
Pridružen/a: 07 jul 2012, 14:36
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Hypnose » 31 okt 2012, 20:24

Evo penal promasise....HHAhahahahah..... Muko padaj kad se ne znas kladiti.....
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
hammers
Moderator
Postovi: 2124
Pridružen/a: 17 sep 2008, 14:17
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la hammers » 31 okt 2012, 20:28

Joj utakmice ... u zadnjih 15 minuta sudija trebao 3 penala svirati komotno a svirao samo jedan, koji je Schiavone promasio.
http://www.youtube.com/watch?v=aWGDXKSxjn0

"West Ham taking liberties at Millwall, they come to Millwall's ground, they smash there pubs up and to them it's a victory".

Avatar
EmirSioux89
Postovi: 3368
Pridružen/a: 20 okt 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la EmirSioux89 » 31 okt 2012, 21:36

Jel bolji Juve ocel uzet ovo? :S
Manchester United!

Avatar
hammers
Moderator
Postovi: 2124
Pridružen/a: 17 sep 2008, 14:17
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la hammers » 31 okt 2012, 21:47

Ma jesu bolji al su im napadači nesposobni.
http://www.youtube.com/watch?v=aWGDXKSxjn0

"West Ham taking liberties at Millwall, they come to Millwall's ground, they smash there pubs up and to them it's a victory".

Avatar
EmirSioux89
Postovi: 3368
Pridružen/a: 20 okt 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la EmirSioux89 » 31 okt 2012, 21:58

Kakav pass Pogbe zna se odakle je doso.Bravo Juve uvijek ste mi bili draga ekipa :D
Manchester United!

Avatar
EmirSioux89
Postovi: 3368
Pridružen/a: 20 okt 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la EmirSioux89 » 31 okt 2012, 22:14

jaoo Juve :(
Manchester United!

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.