Juventus FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Koga mislite da ćemo dobiti u 1/4 finalu?

Anketa je završila: 15 mar 2019, 07:26.

Barcelona
3
12%
Tottenham
2
8%
Porto
7
28%
Ajax
4
16%
United
5
20%
City
0
Nema glasova.
Liverpool
4
16%
 
Ukupno glasova: 25

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la JuventinoVero » 27 jun 2017, 13:37

Kakav novi ugovor, to je izmišljena priča od medij ili si je ti izmislio.

A problem je što mi obaramo rekorde u prodaju igraca dok neki obaraju u osvajanju trofeja.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
#ALLEGRIOUT

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 27 jun 2017, 13:46

JuventinoVero je napisao/la:Kakav novi ugovor, to je izmišljena priča od medij ili si je ti izmislio.

A problem je što mi obaramo rekorde u prodaju igraca dok neki obaraju u osvajanju trofeja.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
Kakva izmišljena priča? O tome se priča već mjesecima, najpouzdaniji novinari su to prenijeli, novi ugovor je na stolu za njega.

Ma hajde, osovjićemo i mi jednog dana nešto. :think:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la JuventinoVero » 27 jun 2017, 14:59

Pošto smo postali selling club teško da ćemo osvojiti CL.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
#ALLEGRIOUT

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Mig_Mig » 27 jun 2017, 15:02

JuventinoVero je napisao/la:Pošto smo postali selling club teško da ćemo osvojiti CL.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
A kakav smo to klub bili 2010?
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 27 jun 2017, 15:04

Kako misliš postali?
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37517
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la tuzlak1987 » 27 jun 2017, 15:08

Ma dobro je sve, ne raspadamo se. Odraditi ce se par dobrih poslova sigurno, samo eto malo izvuce zivac to kada prodas relativno mladog igraca na poziciji koju si sredio.
A liga je sama dosla do toga da svi iz Serie A prodaju dalje.

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: RE: Re: Juventus FC

Post Postao/la JuventinoVero » 27 jun 2017, 15:52

Mig_Mig je napisao/la:
JuventinoVero je napisao/la:Pošto smo postali selling club teško da ćemo osvojiti CL.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
A kakav smo to klub bili 2010?
Zašto 2010, zasto ne 2005?

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
#ALLEGRIOUT

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 27 jun 2017, 15:58

Juventus je danas bolji klub nego 2005, sa istom filozofijom kao i tada.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Kompromis » 27 jun 2017, 16:00

Mozda zato sto smo 2005 godine bili finansijski najjaci klub svijeta sa najboljim sponzorima... zato sto smo mogli dovesti igrace kakve niko nije mogao... poput viere ili ibre...

A i tad su isli inzaghi, vialli, zidane, vieri itd... sto ce reci da smo i tada bili selling klub... najbolje igrace prodavali...

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la JuventinoVero » 27 jun 2017, 16:20

Jedino sto smo prodali jese zidane, sve ostalo smo prodavali da bi kupili bolje, nasogradjivali smo tim.
A niko me ne može ubijediti da je khedira nadogradnja u odnosu na vidala ili pjanic u odnosu na pogbu.

A od sandra boljeg dovesti ne možemo.

Ovo sto mi radimo je pravljenje igraca za vece i bogatije klubove, to se zove selling club.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
#ALLEGRIOUT

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Kompromis » 27 jun 2017, 16:29

Kako pjanic nije zamijenio pogbu... cak ga i presisao po svemu iako sam i ja priznajem debelo sumnjao... khedira je barem 80% zamijenio vidala... a kako higuain nije unapredjenje u odnosu na moratu... 2 klase bolji napadac...
Kakp sandro nije update u odnosu na evru pelusa itd... alves na lichta, cuadrado koji nudi vise opcija... mandzukic i dybala u odnosu na matria quagsa itd...

A da nisu unapređenje ne bi juventus imao bolje rezultate nego sa ovim igracima sto je imao... sama logika...
Reci mi jednu top klasu koju je juventus doveo od 2006 god osim higuaina... tj da je bio top klasa prije juventusa... nabroji mi 10, pa i 5 top klasa koji su dosli u juventus od 2000 do 2006 kad je juventus bio najbogatiji...
Jednostavno juventus je uvijek bio klub koji je pravio top klase...

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la JuventinoVero » 27 jun 2017, 16:37

Ne trazim ja da mi dovodimo top klase, mi ih pravimo..
Sto je ok i ispravna odluka da klub tako posluje, problem je sto mi prodajemo te top klase cim odigraju 1-2 vrhunske sezone.

A te usporedbe oko veznog reda su smijesne, ne da mi se ni tipkati.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
#ALLEGRIOUT

Avatar
Pogba
Postovi: 19681
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pogba » 27 jun 2017, 16:42

U većoj mjeri dijelim stav @Juventina, ovakvo nešto nije dugoročno održivo, finansijski možda njima paše, ali doći će jako brzo vrijeme kada rezultati neće pratiti. Ove godine smo se vjerujem provukli sa tim načinom i uvjeren sam da naredne nećemo ako se dobrano ne pojačamo.

Par odlazaka i loših transfera te odlazak starijih koji je neminovan i rezultati neće pratiti.

Mi smo prije samo 3 godine imali ponajbolji vezni red svijeta (Pirlo, Pogba, Vidal, Marcha), a danas imamo Pjanića, Khediru i kinesku kopiju Marchisia.
Konačno dovedemo lijevog beka koji nam je rak rana godinama i sada ga treba prodati, a desni odlazi također. Alternative Spinazzola (kojeg sam svakako želio, ali nije on kvalitet za prvog tima, bar to još nije), De Sciglio :oops: , Darmian :stop: , Danilo :eh: i Soares. Dakle, nijedan kvalitet za nas niti ga generalno možemo naći na ovom tržištu. Na top krilu pokušavamo sitničariti zarad Italijana koji je meni upitan, a u vezi nemamo pojma šta želimo, pod krinkom kako nam ne treba igrač mezzala kvaliteta kao Tolisso nego snagator mi onda opet pokazujemo interes za Matuidiem koji nije ništa drugo nego igrač upravo profila Tolissa. Da ne govorim u godinama. Dakle, Cardiff je napravio duboke rane od kojih se niko još nije oporavio u upravi.

I kad sam spomeno tim prije 3 godine i sada, apsurdno je koliko smo sada finansijski jači, a koliko se sa lošijim igračima povezujemo, nikakve proporcionalnosti nema. Priče o fan shopovima, marketingu i logou vjerujem nikoga sada ne interesuju.

Ali dajmo im vremena, imaju 2 mjeseca da nešto urade, a mislim da su dovoljno pametni da shvate da ovo nije dovoljno dobro i da priča da smo već dovoljno jaki i da ekipi treba kozmetičkih dorada uopće ne pije vode. Neki dan sam pisao, bar 6 igrača treba, ali ne bilo kakvih.

Idealan trenutak za potpunu smjenu generacija gdje bih im halalio sve trofeje samo da se podmlad tim, ali neće se desiti ;) sve dok ih to ne prisili sljedeće godine s Gigiem i Barzom, a nakon toga Chielliniem.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: RE: Re: Juventus FC

Post Postao/la Mig_Mig » 27 jun 2017, 17:25

JuventinoVero je napisao/la:
Mig_Mig je napisao/la:
JuventinoVero je napisao/la:Pošto smo postali selling club teško da ćemo osvojiti CL.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
A kakav smo to klub bili 2010?
Zašto 2010, zasto ne 2005?

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
Pa eto gdje smo bili 2004/5/6 ? Sigurno nismo u finalima lige prvaka ? Mi smo ti godina predvodili evropski fudbal u svakom segmentu, samo sto rezultata nije bilo ni na mapi. Mogi je to sve radio na neki ho-ruk gdje mu je novac bio zagarantovan. Sjeti se samo onog ugovora od Tamoila koji je tad obarao sve rekorde. Ovo sad je nesto drugo, sistem koji je pravilno i do najsitnjih detalja isrpogramiran od strane ljudi koji vode klub, svaki euro ima pokrice, bilo da se prodaje bilo da se kupuje, i sve to kad smo financijski evropski "patljuci", najvise zbog stanja u Italiji. Meni se ovaj Juventus svidja, volim ga jako, moje srce je zadovolnjo gdje se mi trenutno nalazimo. Jos bih dodao, Juventus dize cijeli Italijanski fudbal na noge, evo vecers Italija mlada igra 1/2 EP do21 ona do 20 godina je treca na svijetu, i glavni igraci tih selekcija su bas Juvnetusove buduce zvijezde, sto dovoljno i jasno govori sta je cilj Marotti kad ne moezs da ispratis evropske financisjke divove, stvarati Italijane koji ce za rad ljubavi igrati za par miliona manje u voljenoj zemlji u voljenom klubu!!! @Pogba, pogledaj veceras mlade, i vidjet ces da smo mi spremni na smjenu generacije sto se tice odbrane, Caldara i Rugani sutra mogu iznjeti sezonu u kojoj cemo sa postojecim sastavom osvojiti ligu.
Max Allegri 300 💪💪💪

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la JuventinoVero » 27 jun 2017, 18:30

Nismo imali rezultate jer smo imali trenera koji je igrao fudbal iz doba jure, ali valjda bi to shvatili na vrijeme.
Covjek je drzao del piera na klupi, igralo se sa 2 zadnja vezna. Nebitno, nismo imali rezultate ne zbog losih igraca i polike kupovine nego zbog nekih drugih stvari.

Ja nisam rekao da se meni ne svidja ovaj juventus, ali mi smeta prodaja igraca na vrhuncu karijere, kad treba da dostignu svoj vrhunac i daju nam svoje nabolje u pohodu na tu famoznu ligu sampiona mi ih zamijenimo nekim talentom i vratimo se 2g unazad koliko im treba da steknu iskustva, uklope se u sustem, razviju se kao igraci i onda opet ista prica..to je previše frustrirajuce.
Podsjeca me na one berace riže iz kine sto im drzava odredjuje za koliko ce otkupiti rizu i postavlja im uslove.

Ja razumijem i prodaju pogbe, razumijem i prodaju morate(beppe se zajebao kod buyback klauzule a nije imao drugog nacina da kupi igraca, a nismo ni imali para) svejedo zajeb ali razumijem, razumijem i prodaju vidala koji je vrele čileanske krvi i nemirnog duha, koji se mogao zadrzati..garantujem ali eto pustili smo ga.
Sve razumijem donekle, ali ne razumijem u godini gdje ostvarimi najveci profit u istoriji kluba mi prodajemo igraca koji je jedan od motora i medju najboljim na svojoj poziciji u svijetu.

Zarad cega? Verrattia, sancheza? Nekog sexi mladog lijevog beka, ili postoji li neko da ga zamijeni?
Da smo osvojili cl razumio bih i ne bi se sekunde bunio jer vrijedi unovčiti takav uspjeh i krenuti u novi ciklus.

Ali prodavati igraca koji ima jos 5g sigurno vrhunskog fudbala gdje ti treba igrac-dva za napad na ligu sampiona..e to ne razumijem.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
#ALLEGRIOUT

Avatar
bianconeros
Postovi: 1671
Pridružen/a: 29 jun 2014, 15:40
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la bianconeros » 27 jun 2017, 19:48

Da malo podjelim trac i ovu raspravu ubijem :mrgreen:


Marotta following Danilo and Darmian. As for forwards, the name most connected is that of Bernardeschi. [sky]

Bayern Munich haven't yet decided whether or not to sell Douglas Costa so the negotiations are on stand - by. [sky]

Juventus have no intention of letting #AlexSandro go. In the coming days, however, Chelsea could make a new offer for the Brazilian [sky
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Forza Juventus ohhhhh..

Avatar
dinoo
Postovi: 4826
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la dinoo » 27 jun 2017, 21:02

U ovom momentu (transfer window nije ni poceo!) ipak treba malo vise respekta i vjere pokazati prema timu ljudi koji su nas doveli do 6 uzastopnih titula, 3 duple krune uzastopne i 2 finala u 3 godine,i to sve sa ekstremno inteligentnim kupovinama za i vise nego fer,korektne i realne cifre (excluding Higuainova cifra,ali i dalje pametna kupovina,nismo strajkera imali od trezegea).
Hajmo optuzivat i kukati 31.08. Navece kada nam se ponovi witsel-matuidi slucaj:) a do tad malo uzivati u titulama iza nas..

Forza Juve

Avatar
Pogba
Postovi: 19681
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pogba » 27 jun 2017, 22:04

Serge Aurier se danas spominje za desnu stranu. Neloše, dobar je igrač, ali mu disciplina ranije nije bila primjerena.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 27 jun 2017, 22:16

Aurier je smeće i klaun. Defanzivna rupa. Gori neprofesionalac od Balotellija.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Pogba
Postovi: 19681
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pogba » 27 jun 2017, 22:48

IlCapitano je napisao/la:Aurier je smeće i klaun. Defanzivna rupa. Gori neprofesionalac od Balotellija.
Ne pratim Francusku ligu i zaključio sam s njegovih početaka gdje je bio ok. Tada se i Barca dovodila u vezu s njim pa Arsenal. Ma šta znam, nama ne trebaju više Neste i Cannavari fakat, samo ofanzivne potencijale forsirati, Alves je defanzivno ništa posebno, zato je i na krilo otišao.
Mig_Mig je napisao/la:@Pogba, pogledaj veceras mlade, i vidjet ces da smo mi spremni na smjenu generacije sto se tice odbrane, Caldara i Rugani sutra mogu iznjeti sezonu u kojoj cemo sa postojecim sastavom osvojiti ligu.
Mlade gledam od kada znam za sebe. Što se tiče smjene generacija, zato sam za istu, vrijeme je, ne treba nam to odgađanje, mora novi ciklus krenuti, ali vjerovatno će to biti za godinu dana, nadam se, od Gigia pa dalje, vrijeme je.

Rugani me ne oduševljava uopće, neovisno od prvenstva, iako sam njegov fan, smatram Caldaru potpuno spremnim i boljim igračem. Rugani nema atletiku, ali ni sigurnost i personality velikog igrača. Ali ima vremena, ja sam apsolutno za to da što više igra jer samo tako ćemo znati.

Onaj na koga ciljam da će biti naš stub je mali Filipo Romagna, izvukao se iz krize i bit će nešto od njega, pratio sam ga kroz primaveru i ima dosta toga što Ruganiu nedostaje. Ali, stanje i pristup fudbalu u Italiji je tako da se ti momci izgube, a Španci ne. I večeras se moglo vidjeti da reprezentacija npr. ima iste boljke kao Juventus. Dakle, negdje je greška u sistemu.

Potpuno je nevjerovatno da Italijani u svim kategorijama izgledaju mrtvo nakon 45 minuta, a najviše rade na spremi i treniraju bez lopte što je najveći problem italijanskog fudbala po meni, uz zonsku odbranu koja se forsira bespotrebno.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.