Juventus FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Koga mislite da ćemo dobiti u 1/4 finalu?

Anketa je završila: 15 mar 2019, 07:26.

Barcelona
3
12%
Tottenham
2
8%
Porto
7
28%
Ajax
4
16%
United
5
20%
City
0
Nema glasova.
Liverpool
4
16%
 
Ukupno glasova: 25

Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la jelle » 16 sep 2017, 18:14

NEILA je napisao/la:Treba vidjeti i sada tati onog napadača besiktasa, taksija dobro bi nam došao brz a i zna sa loptom uz to dosta pokretljiv
Sta rece ti boga ? :?

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 18 sep 2017, 23:16

slika
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
dinoo
Postovi: 4863
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la dinoo » 19 sep 2017, 07:35

Po nekoj logici su sljedece sezone bukvualno svi u timu,ili barem 9 od 10.(kontam da mandragora nece naci svoje mjesto...)

Ps.skoro sve ratna djeca

Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la jelle » 19 sep 2017, 21:33

IlCapitano je napisao/la:Ne valja ovo, samo na individualnu kvalitetu se pobjeđuje. :(

Dybala, Pjanić, Cuadrado najbolji. Rugani vrlo dobar. Matuidi me sve više oduševljava, idealan partner Miretu. Rutinski.

Cek jesil ovo ti izjavio :urnebes: :urnebes:

Tako sam i mislio :rol: :rol:

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 19 sep 2017, 21:44

Je l' stvarno treba staviti zagradu uz svaki sarkazam il' ja to slabo radim?

Kralju pogledaj moj sljedeći post na istoj stranici, ne može biti jasnije. Ustvari, pogledaj taj isti post koji si citirao. U sljedećoj rečenici odmah je sve jasno. :wave:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la jelle » 19 sep 2017, 21:50

Pa upravo individalni kvalitet.....Dybala sve donjeo sam ove sezone fakticki........iz kakve akcije golovi Sesulu....sva tri gola bez sanse....majstorije....udarac s 23 m iz trka je sve osim akcije....isto tako i drugi gol genijalnost...dodaj Dybali da izmisli nesto...teci isto.....i Inter isto daje golove iz akcije.....tri pasa do Pere da izmisli nesto....i to je akcija...

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 19 sep 2017, 22:09

Dybala je svaki gol osim ovih iz prekida dao nakon 1-2, maksimalno 3 dodira što govori da igra bliže golu, bolje se kreće i postao je više egzekutor nego kreativac. Nema niti jednu asistenciju dosad. To što je dao eurogol protiv Sassuola ne znači da nije bilo akcije. Jučer je bio video sa treninga gdje uvježbavaju baš onu akciju kod prvog gola. Skoro svakom golu ove sezone prethodio je duži posjed i građenje akcije.



Evo video iz prve dvije utakmice koji pokazuje svaku akciju od početka.

I drugi gol protiv Sassuola lopta je donešena do Dybale, a on genijalno završio, nije se morao vraćati nazad i izmišljati toplu vodu kao prošle godine.

Možda se razlikuju shvatanja toga 'sve na individualnu kvalitetu', ali za mene je to kada nema nikakve igre i jedan igrač ni iz čega rješava stvari. Evo pregledam sve golove ove sezone i ne vidim takav gol. U odnosu na prijašnje Allegrijeve i Conteove faze uigravanja ovo je daleko najtečnija i najljepša igra za ovaj period sezone. Bar meni.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 19 sep 2017, 22:17

Kad bih mogao shvatiti sta znaci individualno i akciono zabijanje golova rado bih se ukljucio u diskusiju.

Jel individualno zabijanje golova kada igrac uzme loptu i predribla sve i sam zabije ?

A jel akciono zabijanje kada najmanje 5 igraca ucestvuje u akciji, a strijelcu su striktno razliciti svaki put.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la jelle » 19 sep 2017, 22:26

Po meni je akciono ...kad ekipa omoguci igracu da zavrsi jednostavno ...a ne da treba da bude genijalac...od ova tri gola Sesulu niko nebi zabio osim Dybale....za mene nije akcija kad se dadne povratna na 25 m od gola.....il kad se dadne lopta u 16 m i 6 igraca ispred njega , on genijalac opali iz koljena....to je individalno umjece , a ne akcija......akcija npr ovaj prvi gol protiv Genove....to je moje vidjenje ....opet ima svak svoje...

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 19 sep 2017, 22:32

Onda tom logikom osim Guardioline Barcelone nemaš ekipe koja većinom daje takve golove.

To o čemu ti govoriš je završnica. Akcija je cijeli posjed prije gola, kako si donijeo loptu do šesnesterca, kretanje igrača, utrčavanje u prostor itd. Ako igrač genijalno završi akciju to ne briše 30 sekundi prije toga, nije mu pala lopta s neba i on je odvalio iz koljena.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la jelle » 19 sep 2017, 22:40

Nije mu pala s neba...al nisu mu ni stvorili sansu......al zato Dybala i vredi 150 mil....sto moze izmislit sansu....akcija je za mene kad se stvori sansa....opet kazem...sansa nije povratna na 25 m.......kako je do tog doslo je nevazno....dal je Gigi odma izbio do njega ili bilo 404 dodavanja je totalno nebitno kad je on izmislio taj gol .......zato se takvi tipovi igraca i placaju toliko da te vade iz govana kad ekipi ne ide bas najbolje....

Juventus trenutno gura Dybala....ekipa ko ekipa lose igra po meni do sada.....dobijali smo boraniju do sada....jedini pravi ispit smo pali i to debelo...i opet kazem nedo bog da se povredi Dybala pa bi vidio kako onda te akcije idu i zavrsavaju se....

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Marvin » 19 sep 2017, 22:57

jelle je napisao/la:nedo bog da se povredi Dybala pa bi vidio kako onda te akcije idu i zavrsavaju se....
Slazem se. Da ima tu neke igre i akcije Higuain bi djelovao ko napadac a ne ko drvo.
Dybala ove godine sam dobija protivnike po seriji A.

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Feldmarschall » 19 sep 2017, 23:05

IlCapitano je napisao/la:Onda tom logikom osim Guardioline Barcelone nemaš ekipe koja većinom daje takve golove.
Guardiolina Barca je najbolji primjer toga, ali nije jedina. Napad na postavljenu odbranu je najteža stvar u fudbalu. Zato se get out of jail kartica u vidu napadača kojem ne trebaju tri šanse za gol plaća i po 90 miliona.
Napoli je odličan primjer u Serie A. Egzekucija se svodi na jedan-dva poteza, ali je priprema izuzetno metodična. Pogledaj Mertensa i Callejona kako divljaju zahvaljujući tome. Prosječni igrači.

Conte je u Juventusu imao jednostavan, ali jako učinkovit mehanizam igre na postavljenu odbranu. Jedan špic se povlači u sredinu i prihvata pas iz zadnje linije čime omogućava progresiju ekipe, regista prihvata povratnu loptu i otvara krilo koje centaršutem gađa drugog napadača koji utrčava u ranije ispražnjenu zonu. To mu je donijelo par liga u nizu od čega u jednoj nije poražen. Sitne modifikacije su mu donijele Premiership prošle sezone.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 19 sep 2017, 23:14

Sad je Allegri kriv i što je Higuain u raspadu. :lol:

Ja ne znam ko tu ublehu gura više. Ne zna izabrati prvi sastav, pretvara ofanzivce u defanzivce, nema nikakve igre, prodaje muda pod bubrege evo 4 godine zaredom. :bow:
Feldmarschall je napisao/la:
IlCapitano je napisao/la:Onda tom logikom osim Guardioline Barcelone nemaš ekipe koja većinom daje takve golove.
Guardiolina Barca je najbolji primjer toga, ali nije jedina. Napad na postavljenu odbranu je najteža stvar u fudbalu. Zato se get out of jail kartica u vidu napadača kojem ne trebaju tri šanse za gol plaća i po 90 miliona.
Napoli je odličan primjer u Serie A. Egzekucija se svodi na jedan-dva poteza, ali je priprema izuzetno metodična. Pogledaj Mertensa i Callejona kako divljaju zahvaljujući tome. Prosječni igrači.

Conte je u Juventusu imao jednostavan, ali jako učinkovit mehanizam igre na postavljenu odbranu. Jedan špic se povlači u sredinu i prihvata pas iz zadnje linije čime omogućava progresiju ekipe, regista prihvata povratnu loptu i otvara krilo koje centaršutem gađa drugog napadača koji utrčava u ranije ispražnjenu zonu. To mu je donijelo par liga u nizu od čega u jednoj nije poražen. Sitne modifikacije su mu donijele Premiership prošle sezone.
Ma znam jarane, hiperbola da dokažem poentu. :thumbup:

Ukratko, ko čeka da mu klub većinu golova daje iz peterca i lakih šansi neće nikad to ni dočekati. Realnost je da se više šansi promaši nego zabije. Najbolji napadači na svijetu redovno imaju procenat realizacije između 25-35% i to je odlično.

Valjda zato kupuješ klasne igrače, da rade što drugi ne mogu. Dybala zabije iz situacije iz koje bi malo ko drugi uspio, ali nije sam došao do nje. Pola posla odradi ekipa, pola on. Ima hvala Bogu i video pa ko hoće da udara glavom kroz zid slobodno. Šta će trener sa najvećim procentom pobjeda u historiji Juventusa. Šta će ubleha Zidane kad mu Ronaldo mora zabiti 10 golova u 3 utakmice da uzme LP. Treba kako ukloniti najbolje igrače svijeta pa da se razotkriju sve te trenerske prevare jer je sve tako crno-bijelo.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la jelle » 19 sep 2017, 23:22

Dizes frajera koda vodi inter i osvaja.....ekipa vredi pola miljarade i normalno da ce mljeti sve u Italiji.....dva puta je dobio tesko po usima u Finalima Lp......svaka njemu cast al nije sad da izmislja toplu vodu.....Conte je prve godine izmisljo toplu vodu s 2 puta slabijom ekipom od Milana.....ovaj s ubjedljivo najacom ekipom u italiji ne izmislja nista spacijalno....i Juventusova B ekipa moze posamarat italiju bez problema...

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 19 sep 2017, 23:45

Ne dižem ga nego realno pričam o njemu kao top 5 treneru svijeta i vjerovatno najboljem taktičaru svijeta. Da, ima odličnu ekipu, ima je svaki top trener. Da, šamara u Italiji, ali to je prenio i na Evropu. Dva izgubljena finala od dvije ekipe koje koštaju milijardu tvojom logikom to ne mogu promijeniti. Jedna utakmica odlučuje trofej, ne cijelu sezonu. Jednom je dobio po ušima od Reala, protiv Barcelone ne. Top trener ne moraš biti samo ako 'izmišljaš toplu vodu'. Kad smo već kod toga u prvo finale je otišao kad niko nije očekivao i sa 95% iste ekipe koju je Conte imao godinu prije. Ne možeš mi pričati ne radi ništa specijalno, a došao do dva finala najtežeg takmičenja u 3 godine, kao to je jednostavno i svaki iole solidan trener to radi. Da, pravi greške, napravio ih je vjerovatno i u finalu, ali ovoliku dozu pesimizma, nepovjerenja i traženja dlake u jajetu ničim nije zaslužio, dapače.

I prije nego mi kažeš 'nije loš, ali tebi nikad nije kriv' - ne, to nije tačno. Kritikovao sam ga gomilu puta prve sezone prije nego je promijenio formaciju. Kritikovao sam ga prije dvije godine protiv Bayerna u prvoj utakmici jer je očajno postavio ekipu. Kritikovao sam ga u oba izgubljena superkupa zadnje dvije godine. Kritikovao sam ga nakon finala u Kardifu jer je kasnio sa vađenjem Barzaglija kad se možda još mogla spasiti utakmica itd. A skoro nikad ga ne hvalim nakon utakmice niti pišem hvalospjeve nakon svake pobjede.

Čovjek je jednostavno jedan od 3 najbolja trenera Juventusa ikad i nikakva iskrivljena logika 'lahko mu je po Italiji, a u evropi je dobio po ušima u finalu i ništa drugo nije bitno' to neće promijeniti.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la jelle » 20 sep 2017, 00:06

I cekaj oko cega se sad vodi rasprava.....i ja sam ga kritikovo sto puta , al isto tako sto puta i pohvalio....nekad mi ide jednostavno na zivce njegov izbor igraca.....i to je to.....ne znaci to da sam ja ili ti ili bilo ko ovdje u pravu ili da bolje zna od Alegria...jednostavno to je tako.....

Dva finalu mu nista ne znace.....to je isto da slavis drugo mjesto u ligi....bez Lp nikad nece biti u top 5 trenera al nikad....ako je on u top 5 onda je Luis Enriqe u top tri.....titule se samo gledaju na kraju....i normalno da mu je lako u italiji kad je liga nikad slabija bila, a Juventus nikad jaci....

I da Juventus po meni trenutno igra slabo....dobija se cisto na misice...i to boranija...jos nismo imali ozbiljniju ekipu nasuprot....osim Barce.....al ne sikiram se previse jer znam da njegove ekipe slabije startaju....al to opet ne znaci da ga neci iskritikovat....

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 20 sep 2017, 00:53

1. Da bi cijenio finala LP moras se vratiti nekoliko godina unazad i shvatiti koliko bi nam TADA ta stvar vrijedila

2. I mnogo jace ekipe i bolji treneri Juventusa nisu uspijevali doci do ovakvih rezultata

3. Postoji STRASNA nelogicnost u vasim komentarima "Serie A nije pokazatelj/u lp smo slabiji". Osporavate kalco sa tim "jaci i bogatiji smo od ostalih", a u lp igraju ekipe koje su egal kao mi ? Ma kako da ne. Ne, tamo igraju jace i bogatije ekipe od nas. Daleko jace. I u takvoj konkurenciji mi uspijevamo doci do finala. Znaci samim poredjenjem (minimiziranjem) ucinka u Serie A, vi direktno uvelicavate uspjeh koji ostvarujemo u LP.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la jelle » 20 sep 2017, 06:09

Ako je uspjeh biti vjecni luzer....onda ok....svak vidi to drugacije.....isto sto je navijacina rome biti uspjeh drugi s rekordnim br osvojenih bodova...u lp imas 3 tima koji su jaci od nas....real i barcu od kojih smo izgubili finala i bayerna od kojeg smo ispali....i imas 3-4 tima koji su egal s nama il za nijansu slabiji....dok si u italiji za 2 klase iznad svih.....zato opet kazem svaka njemu cast al nije sad da vodi Monaco ili Porto pa da mu se divim...

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la JuventinoVero » 20 sep 2017, 08:43

Sad ce ti napisati da ides navijati za real/bayern/barselonu..i tako u krug svaki put.
#ALLEGRIOUT

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.