Juventus FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Koga mislite da ćemo dobiti u 1/4 finalu?

Anketa je završila: 15 mar 2019, 07:26.

Barcelona
3
12%
Tottenham
2
8%
Porto
7
28%
Ajax
4
16%
United
5
20%
City
0
Nema glasova.
Liverpool
4
16%
 
Ukupno glasova: 25

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 02 dec 2017, 13:27

IlCapitano je napisao/la: Costa je zamijenjen u 79. minuti. Sigurno je imao posebnu motivaciju tih zadnjih 11 minuta koju nije pronašao prije. Btw, jesi vidio kako ga Max nauči da igra odbranu? Šteta što ga je uništio u drugom pravcu kao mnoge prije njega. Oh wait... :think:
Jesi li ti nekada pogledao koju utakmicu Bajerna dok je taj momak bio starter? Da jesi defanzivnom doprinosu se ne bi cudio,kada treba on to odradi. Kod Maxa mora,jer to je Maxov fudbal. I kako mozes biti toliki licemjer? Zadnjih 10+ utakmica kritikujes Maxa svjestan svih gluposti koje taj lik radi i koliko trpe taj Costa ili Berna,ili Dybala,i nakon jedne utakmice je on je od Coste napravio igraca? :lol: Costra nas odbranio? hahaha Na ne bunker **** gdje u jednom momentu na ivici naseg 16-erca imas Costu,Higuaina i Dybalu kako ganjaju Mertensa. Doktorska disertacija? Jel stvarno? Daj trojicu tvojih napadaca da ganjaju jednog njihovog?
Costa je bio vidno nezadovoljan izmjenom. Ali ako ti kazes da nije onda neka bude tako.

Marvin je napisao/la:Svake god imamo utakmicu koja nas cupa iz ponora nadam se da je vecerasnja za ovu sezonu jer raspored je zestok.
Samo jedne godine smo bili u ponoru, a ova to sigurno nije.[/quote]

Svake godine imamo prekrenicu kojekakvu. Da imas top ekipu u italiji ne bi vidjeli pola od 6 uzastopnih skudeta. To ako ne mozes sam sebi priznati onda imas problem.
Sinoc bi se odbranio pored Reala? Pored onolikih gresaka Chiela i Pjanica? Ne bi. Bio bi na -7 sada da Napoli ima bar jos dva igraca po svom ukusu pa da nas drugacije napadne. Ako si zaboravio sta se desi kada nas protivnik pocne drugacije napadati a Max nije imao 10 dana da se pripremi pogledaj drugo poluvrijeme Cardifa.
Tempiramo formu pa smo space shuttle u martu? Moguce. A da imas vise utakmica kao sinoc gdje izgoris ganjajucu loptu i protivnka? Juventus 70% sezone ne lici na ekipu svake godine pod Maxom. Tako je i ove. Uzeo bi nesto u spaniji pored da ne nabrajam koga? Uzmi engleze sada,imaju 4-5 ekipa jacih od nas trenutno. I tempirali bi nesto u takvim ligama? :lol:
Juventus pod Maxom ima mjesec -dva na kraju sezone kada igra nevjerovatno dobro defanzivu i u LP se ode daleko zahvaljujuci golovima pojedinaca sto i nije toliko tesko jer ti pojednici u momentima napadanja protivnika imaju 80% terena praznog da trce kontre,i opet se osramoti u finalu. Jedan od najboljih trenera u istoriji kluba? Mene bi to bilo sramota reci ozbiljnog lica.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 02 dec 2017, 14:19

Ti si jarane dobro opterećen lik. Mislim pored toga što si živa vezara o fudbalu. Pričaš o toliko hipotetskih situacija, da je ova ekipa tu, da ovi imaju ovog igrača, da je ovo da je ono. Da imaš imalo pojma nikad te stvari ne bi pisao, ali dobro.

Kao prvo, muka ti je mozak i pamćenje pojela pa sad neke mitove prepričavaš - 70% sezone ne liči na ekipu - ali malo sutra. Juventus je osim jedne sezone svake godine bio na nivou i krajem Novembra-početkom Decembra se počne ekipa podizati i praviti niz. Čak i one godine kad smo imali najgori start ikad u Decembru je krenuo niz od 15 pobjeda. Ali 70% - OK. :lol: Cijela ta premisa ti je pogrešna, iz više razloga:

1. Polaziš od pretpostavke da ta druga ekipa igra top nogomet cijele godine i nema lošije periode što je apsolutno netačno. Sam taj Real sa Zidaneom koji je Lippijeva i Ancelottijeva škola radi istu stvar, tempira formu za drugi dio sezone. Apsolutno svaka ekipa na svijetu ima ili jedan veliki pad u formi ili više manjih kroz sezonu. To što se Juventusu dešava sa Allegrijem u periodu Septembar-Oktobar-dobar dio Novembra nije neznanje nego planski pristup. Znaju to i igrači i stručni štab, zato niko ne reaguje burno niti se puno zanima za lošiju igru, rezultati su samo bitni.
2. Naravno da bi bilo puno teže da ima neko kalibra Reala ili Bayerna u ligi, kao što bi i njima, to nije viša matematika. Druga stvar je što ti predviđaš siguran otkaz i dominaciju tog drugog tima kroz cijelu sezonu. Kao i to što predviđaš da bi pristup Allegrija i ekipe bio apsolutno isti da znaju da imaju jaču konkurenciju. To niko ne zna, a sigurno ne ti.
3. Teško da bi bilo koja druga ekipa imala bolje startove od Rome i Napolija prošlih godina. Od 10-11 pobjeda u nizu na otvaranju sezone do neporaženosti u Decembru - i Juventus nije jedan korak zaostao iako su te ekipe rezultatski maksimum skoro imale, znači za tu drugu jaku ekipu bi bilo matematički nemoguće imati (puno) bolji učinak od ovih.

Što se Coste tiče - to je samo zafrkancija i sarkazam koju si ti preopterećen da prepoznaš. Toliko opterećen Allegrijem da mu oduzimaš bukvalno svaku moguću zaslugu, umanjuješ svaki uspjeh. Prelaziš iz neznanja u bezobrazluk i namjerno tjeranje inata s tim 'par dobrih utakmica u sezoni', pojede se od muke. Sinoć protiv Reala ne bi onako odigrao. Sinoć bi protiv Reala igrao nogomet kao što je igrao prvih 25 minuta. Sinoć je bila izuzetno bitna psihološka bitka, veliki momenat za cijelu ekipu da shvate koliko mogu kada se svi žrtvuju jedan za drugog jer je to izostalo dosad. Samo rezultat je bio bitan. Sinoć je bio izuzetak, ne norma. Ti ako nisi vidio po prvi put ove sezone ono slavlje na kraju i koliko im je pobjeda značila ja ti ne mogu pomoći. Costa btw se smijao i zagrlio bratski i Cuadrada i Allegrija pri izlasku, čovjek je dušu ispustio koliko je pomagao odbrani i dva puta ostavio MDS-a samog sa Insigneom, nije slučajno baš dvojicu na toj strani mijenjao. Ali ne vidiš ti to. Znaš svako malo pozivati da se pogleda mišljenje neutralaca o Allegriju i njegovoj 'talijanštini' i 'defanzivi' - poslušaj svoj savjet danas. Apsolutno svi su prezadovoljni, ali imaš ovdje par zadojenih i pristranih protiv Allegrija koji bi prije sebi oči iskopali nego nešto njemu priznali.

Jedan od najboljih trenera u historiji kluba dabome. Možeš se pojesti od muke, to su činjenice. Opet, pogledaj mišljenja neutralaca na koja si prije pozivao. Moj savjet je da naučiš pogledati kontekst svake situacije i da naučiš razdvojiti i svaku utakmicu gledati odvojeno, bar u ovom periodu sezone. Onda možda prepoznaš različite psihološke momente igrača, različite eksperimente i situacije koje Max isprobava itd. Tu je i moja kritika na Maxa ležala, na specifičnim situacijama u toku utakmice, ne njega kao trenera generalno. Ali ti opet čitaš to kako tebi odgovara, tj. kao pljuvačinu na Allegrija jer si željan da se ljudi s tobom oko toga slože, isto si radio neki dan kad si probao meni staviti u usta riječi koje nisam rekao. Da bar na isti način čitaš moje kritike igrača, ali za to bi trebalo objektivno gledati situaciju što je s tobom nemoguće.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 02 dec 2017, 15:34

IlCapitano je napisao/la:Ti si jarane dobro opterećen lik. Mislim pored toga što si živa vezara o fudbalu. Pričaš o toliko hipotetskih situacija, da je ova ekipa tu, da ovi imaju ovog igrača, da je ovo da je ono. Da imaš imalo pojma nikad te stvari ne bi pisao, ali dobro.
Na planeti ne postoji osoba koja zna bilo sta o fudbalu a da Maxa nece okarakterisati kao defanzivnog trenera,osim tebe. Toliko o tvojoj percepciji. Nastranu to sto imas svaki dan bar 3-4 forumasa koji imaju razlicito misljenje od tebe i cesto si potpuno usamljen u svojim percepcijama. Osobe na planeti nema koja nije povlacenje protiv Bajerna koje nas je kostalo nazvala Maxovim porazom i pogresnim potezom. Osim tebe.
Ovakvih primera je metar. 100 laika,strucnjaka,analizatora iz svemira vidi da pritisak od 10 Paskala nece biti dovoljan da neki objekat pukne. 25 je dovoljno. I kada se stvore uslovi od 25 Paskala i objekat pukne ti krivis objekat. Jedini. Stepski vuk. Evra je kriv za ispadanje od Bajerna. Lik koji 70 minuta nije imao pritisak kakav je imao u zadnjih 20. Pritisak za kog nije on odgovoran,nije on naredio povlacenje i izmjenu Morate koji ih je drzao u strahu jer im je djecu pravio u toj utakmici.
Kada bi sada imao vremena da kopiram sve tvoje "rasprave" ostalo bi strasnih 1% forumasa aktivnih u pominjanju Juventusa koji su na vrijeme prepoznali da je rasprava sa tobom dijalog sa vjetrenjacama. I ja sam opterecen lik. :thumbup:
A takodje jako je zanimljiv katalizator kroz kojeg pojedine ocite stvari provuces i predstavis kao sarkazam,kog niko nije dozivo sarkazmom.
Zaobilazi moje kometare ubuduce,kao sto te jos nekoliko forumasa zamolilo jer su izgleda prije mene ukapirali da je najbolje zaobilaziti te pa odustanu na vakat. :salut:

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 02 dec 2017, 16:04

Marvin je napisao/la:Na planeti ne postoji osoba koja zna bilo sta o fudbalu a da Maxa nece okarakterisati kao defanzivnog trenera,osim tebe. Toliko o tvojoj percepciji.
Ja nikad nisam rekao da Max nije defanzivan trener, nego da nije isključivo defanzivan trener kakvim ga se pokušava predstaviti. Pokazao je to milion puta, ali ti slučajevi koji ti ne odgovaraju se okarakterišu kao 'primoranje' i 'pritisak'. :yawn:
Marvin je napisao/la:Nastranu to sto imas svaki dan bar 3-4 forumasa koji imaju razlicito misljenje od tebe i cesto si potpuno usamljen u svojim percepcijama.
A da, tvoja dobra stara generalizacija. 3-4 forumaša su uvijek ista - ti, Pogba, JuventinoVero i Yucca nekad uleti. Ni sa kim drugim ja ne vodim rasprave, a gledaj slučajnosti da ste baš vas 3-4 ti koji i prije i u toku i nakon utakmice imaju jedno ime u tastaturama i dežurnog krivca. Kad iz dana u dan nemaš nikakav drugi komentar u vezi bilo čega sa Juventusom osim spominjanja jedne osobe nije problem u sagovorniku. Loš sastav - Allegri kriv. Dobar sastav - Allegri kriv. Loša igra - Allegri kriv. Dobra igra - loše izmjene Allegri kriv. Igrač hoće ići - Allegri **** nema autoriteta. Providno i otrcano.
Marvin je napisao/la:Osobe na planeti nema koja nije povlacenje protiv Bajerna koje nas je kostalo nazvala Maxovim porazom i pogresnim potezom. Osim tebe.
Ovakvih primera je metar. 100 laika,strucnjaka,analizatora iz svemira vidi da pritisak od 10 Paskala nece biti dovoljan da neki objekat pukne. 25 je dovoljno. I kada se stvore uslovi od 25 Paskala i objekat pukne ti krivis objekat. Jedini. Stepski vuk. Evra je kriv za ispadanje od Bajerna. Lik koji 70 minuta nije imao pritisak kakav je imao u zadnjih 20. Pritisak za kog nije on odgovoran,nije on naredio povlacenje i izmjenu Morate koji ih je drzao u strahu jer im je djecu pravio u toj utakmici.
Kao što sam ti i tad rekao - previše se cijeniš pa sebe i 3-4 kolege grupiraš u 'cijelu planetu' itd. Hiperbola i generalizacija koliko god lijepo zvučale u tvojoj glavi ne pomažu tvom argumentu. Dapače, ostavljaju dojam očajnosti jer moraš uključiti 'cijelu planetu' da bi nešto kao dokazao.

Što se konkretno utakmice tiče, svako ko je u životu jedan dan trenirao u nekom amaterskom klubu zna da je prva lekcija u odbrani nema driblanja. Ti ako ne shvataš ozbiljnost situacije da ti tvoj lijevi bek izgubi loptu u svom šesnestercu i iz toga direktno primiš gol ili si glup ili bezobrazan - ili oboje. Dalje, ja nikad nisam rekao da Allegri ne snosi dio krivice za to ispadanje, pogotovo u prvoj utakmici. Ali isto tako Allegri nije promašio 3-4 mrtva zicera, Allegri nije poništio čist gol, nije odbio svirati očit penal u prvoj utakmici, nije priznao neregularan gol i nije izgubio loptu u svom šesnestercu 30 sekundi prije kraja utakmice. Lista krivaca prije nego se dođe do njega je duga dobrih 4-5 mjesta, osim onih kojima je dežurni krivac.
Marvin je napisao/la:Kada bi sada imao vremena da kopiram sve tvoje "rasprave" ostalo bi strasnih 1% forumasa aktivnih u pominjanju Juventusa koji su na vrijeme prepoznali da je rasprava sa tobom dijalog sa vjetrenjacama. I ja sam opterecen lik. :thumbup:
Opet, spusti se na zemlju i vidjet ćeš da vas 3-4 forumaša niste cijeli forum. Dapače, pogledaj reakcije ostalih na vaše kmečanje sinoć. :wave: Pogledaj također ostala mjesta gdje se skuplaju navijači Juventusa - forume, twitter, portale itd., ali niko se ne šepuri jer kao 'cijela planeta' misli kao oni.
Marvin je napisao/la:A takodje jako je zanimljiv katalizator kroz kojeg pojedine ocite stvari provuces i predstavis kao sarkazam,kog niko nije dozivo sarkazmom.
Jedino očito sinoć je bilo da te podjebavam za tvoju nebulozu kako Allegri uništava ofanzivne igrače igranjem odbrane. :thumbup:
Marvin je napisao/la:Zaobilazi moje kometare ubuduce,kao sto te jos nekoliko forumasa zamolilo jer su izgleda prije mene ukapirali da je najbolje zaobilaziti te pa odustanu na vakat. :salut:
Ne sjećam se da me neko to zamolio, a i da jeste ne interesuje me plaho jer je ovo javni forum. Pišem šta hoću, ali čim kliknem dugme pošalji to što sam napisao je svima dostupno za komentar i kritiku - tako forum funkcioniše. To što bi ti da iz dana u dan iste stvari ponavljaš da bi nekog ubijedio kako je Allegri ubleha, a da pritom ne dobiješ nikakav odgovor je tvoj problem. :salut:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 02 dec 2017, 16:11

Howedesa nema do 2018., istegao mišić. :facepalm:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

NEILA
Postovi: 236
Pridružen/a: 17 mar 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la NEILA » 02 dec 2017, 16:59

Alegri defanzivac može biti Al reci koja je trenutno ekipa u italiji najefikasnija po broju golova možda ofanzivni napoli ili roma, ma ne već defanzivni alegrijev juve.
Vatra

J1897
Postovi: 3937
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la J1897 » 03 dec 2017, 10:36

Alex Sandro wants to leave Juventus in the summer, the Bianconeri is already starting to think about his replacement. (TMW


Marotta: “Alex Sandro? We do not keep anyone if he wants to leave.”

Izgleda da bi nas Sandro mogo napustiti na ljetu..
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 03 dec 2017, 14:03

slika
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
MysticAladin
Postovi: 824
Pridružen/a: 15 maj 2015, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la MysticAladin » 03 dec 2017, 20:32

Jedna je medalja prikazana...gdje je Anti-Barca kad se Meši dig'o pa nas iskandžijao na Nou Campu?

Vidim gore rasprava oko Allegrija, pa da malo dodam i ja.

Za ispadanje od Bayerna je kriv isključivo on. On je odlučio da nepokretni Mandžukić zamijeni momka koji je sijao strah u kosti svima u Bayernu tu noć. To je bila pozivnica Guardioli da konačno mogu svi u napad, jer Mandžukić nije bio sposoban da potrči i pritisak je postao ogroman. Normalno je da će neko pogriješiti, bilo je samo pitanje vremena kad će ga ljudi dat.

Taj ziheraški pristup nas je koštao puno puta, puno puta su prosuti bodovi jer svi sjedu Gigiju u krilo. E to mu ja zamjeram najviše, puno puta smo se bespotrebno vraćali, puno puta izgledali satjerani u svojih 16m kao da smo magarci iz Verone. Dalje, zamjeram mu forsiranje Khedire i Mandže na terenu (ovog drugog samo ne želim gledat na krilu, nek igra špica ako mora igrat), a Berne i Coste na klupi. Costu je konačno pustio da igra i rezultati se vide.

Protiv Napolija se završilo dobro, ali mi imamo običaj isto ovako se povući protiv Atalante ili Torina iako nema nikakve potrebe za tim i svi zajedno strepimo za rezultat.

Konačno, mislim da nema dovoljan autoritet u svlačionici. Nije se Juventusu ranije dešavalo da ovako često igrači žele da idu, da se međusobno svađaju i ne slažu.

Ziheraštvo i Khedira/Mandžukić su nešto što zaista ne želim gledati na utakmicama, ali eto...on je malo više tvrdoglav i valja se strpit, sve dok ima rezultate, neka ga na klupi. Istrpit ćemo mi Khediru...još samo malo
I krv svoju za Bosnu moju i život svoj za Juve moj!!!

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 03 dec 2017, 21:15

To je bila 2-3 utakmica sezone, dosta igrača nije bilo tu i taj rezultat ne otkriva ni blizu stvarnu situaciju. Što se same igre tiče to nam je bila ponajbolja utakmica sezone, ali padovi koncentracije i u odbrani i u napadu su nas koštali.

Naravno da nije kriv isključivo on. Nabrojao sam već više razloga, ali džaba govoriti nekom ko ne razumije magnitudu greške koju je napravio Evra. Ali da je bio Kwadwo ili još bolje Sturaro u njegovoj situaciji drugačija priča bi se pričala naravno. Ili je možda Allegri trebao zabiti zicere Morate, Cuadrada, Mandžukića, priznati regularan gol Morate, svirati čist penal u prvoj utakmici, poništiti neregularan gol Bayerna itd.

Nije normalno da će neko pogriješiti. Tu igru je Juventus doktorirao i zatvorenih očiju su mogli zatvoriti utakmicu da su svi bili koncentrisani kao što su zatvorili Dortmund, Real prije toga, Barcelonu prošle godine, Napoli neku noć itd. Bayern ništa, ama baš ništa nije napravio, Buffon i odbrana se nisu ni oznojili do tog momenta.

"Taj ziheraški pristup nas je koštao puno puta, puno puta su prosuti bodovi jer svi sjedu Gigiju u krilo." - toliko puta izrečena rečenica, a tako netačna. Statistika, brojevi i sami rezultati govore potpuno suprotno, ali percepcija je čudo. Svaka ekipa na svijetu zatvara utakmicu svojom najvećom snagom/prednošću. Za Juventus je to odbrana i uvijek će biti. U 99% slučajeva funkcioniše savršeno, ali 1>99 jbg...

Također netačno. Protiv Torina, Atalante i sličnih se povuče ručna i čekaju kontre jer te ekipe ne znaju i nisu navikle kreirati. Opet, zakon procenata i snage/slabosti.

Ima i predobar autoritet u svlačionici kod senatora ekipe - Buffona, Chiellinija, Marchisia, Barzaglija, prije toga Evre pa i Pirla sa kojim je imao probleme u Milanu. To je bitno, svaki igrač neće voliti trenera niti će svaki trener biti diktator, ali dok ima reda i poštovanja među starijima ja sam miran.

Kada ranije? U Moggijevoj eri dok su Lippi i Cappello bili na klupi? Igrači su se uvijek prodavali. Ako na Contea misliš on je otišao prije nego je bilo ko od tih igrača došao do statusa, popularnosti, cijene itd. da traže transfer i da im se druge top ekipe dodvoravaju. Uostalom - Pogba, Vidal itd nisu otišli zbog njega, a činjenica da je klub izabrao njega prije Bonuccija dovoljno govori o njegovom statusu i autoritetu.

Khediru ni ja ne želim gledati, ali treba proći malo vremena da se igrač njegovog statusa preseli na klupu. Mandžukić za velike utakmice je među prva tri imena koja se prozivaju u svlačionici, sasvim zasluženo. On malo postaje problem protiv ekipa koje se zatvore, ali rezultati su tu.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 03 dec 2017, 21:40

J1897 je napisao/la:Alex Sandro wants to leave Juventus in the summer, the Bianconeri is already starting to think about his replacement. (TMW


Marotta: “Alex Sandro? We do not keep anyone if he wants to leave.”

Izgleda da bi nas Sandro mogo napustiti na ljetu..
Ok je taj pristup,idi ako ti se ide... Medjutim kostalo nas je to,finasijski,svi ti igraci nisu otisli po cijeni za koju su mogli,isto ce biti i sa Sandrom kome ce cijena opasti kao posljedica ovih ocajnih igara. Ako ocajno igra jer zeli da ide. Mislim da Juventus mora biti cvrsci kada je u pitanju ezodus najboljih igraca. Evo Sandro npr, ja bi ga zvao u kancelariju,napravio mu caj ili kafu i pitao ga "Zelis da ides? Zasto?" i nakon sto saslusam razloge mu porucio "Ok,postujem tvoju odluku i interese ali ovako stvari stoje,zelim da i ti postujes moje interese,ja smatram da ti vrijedis 60 miliona,ispod te cijene neces otici,vrati se na teren i prodaj se."
Ne znam za vas ali za mene je krajnje nepostovanje doci u klub koji ti elevira karijeru i skill set do tog nivoa da si trazena roba,i od tog momenta ti ces da furas kurcobolju i cekas da agenti odrade posao sa klubom koji na tvoju kurcobolju kaze "We do not keep anyone if he wants to leave".
Ok,vidim logiku u tome da ne zelis da zadrzavas nezadovoljnog igraca jer ce igrati lose? Mozda. Vidim logiku u takvom razmisljanju,ali je takodje vidim i u gledanju sopstvenih interesa prije/pored interesa igraca. Idi na teren i prodaj se prijatelju.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 03 dec 2017, 21:50

Pa to je i urađeno. Marotta je odmah rekao da on ne ide nikud jer je prekasno u prelaznom roku. Pogba prije toga odbijena ponuda Barcelone i obećano mu je da sljedeće ljeto može ići.

Sandro meni uopšte ne djeluje kao lik koji bi od kurcobolje slabo igrao i da neće namjerno dati sve od sebe, možda griješim. Mislim da je jednostavno u glavi previše opterećen problemima koje mi možda i ne znamo, ali vjerujem u potpunosti da će proigrati do kraja sezone opet kad bude najviše trebalo. A onda sljedeće ljeto ako baš hoće neka ide. :salut:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 03 dec 2017, 22:17

Neka idu svi,o razlozima odlazaka se moze pricati danima,ja licno sam smatram da niti jedan igrac danas,koji napusti neki klub i predje u neki drugi,nije to uradio jer je navijac istog. Novac,slava i mozda ali ogromno mozda da je neka titula u pitanju.
Pogba otisao u United da se raklamira jer taj klub ima bolesnu medijsku paznju. Prodaje jastuke lik. Raiola nas odrao. Obecano da ide...OK, za 100 mil. Meni. Ne 70 nego 100. Toliko ja zelim. Sta zeli Raiola i sta zelis ti me ne zanima,ja hocu 100 mil. U ugovoru stoji da mi dajemo Raioli njegovih 25%? Ok,Pogba druze idi u jakuzzi i reci Raioli dok vam baloncici masiraju jaja da United mora dati vise od 105 mi. Da je imao ovaj stav Juventus bi ili zadrzao Pogbu koji sigurno bi nastavio da igra ili dobio sto trazi.
Vidal vrijedio 60,otisao za 40. Bonucci takodje. To je stotinjak miliona poklonjenih nekome da bi ispao fer prema nekome.
Da li Sandro ima licne probleme ili mu zamirisala slava i novac EPL-a ne znamo. Ako je ovo drugo,idi i prodaj se.
Opet kazem,ja licno bi drugacije postupio.
Ovo sto Juvetus radi ne radi niti jedan drugi tim. Liverpool,BVB,Totenham itd,svi zadrzase najbolje igrace jer nisu dobili sto zele.
Nece takvom politikom Juvetus postati omrazen niti ce ga ko od mladih igraca poceti izbjegavati nego ce znati da taj velikan ti nece biti vrlo flexibilna odskocna daska.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 03 dec 2017, 22:46

Lahko je nama sa kauča reći ja bi rekao ovo, ja bi rekao ono. Ima tu puno više faktora i ljudi koji utiču na cijenu i transfer. Sa Pogbom je pored nas, Uniteda i njega/Raiole sigurno bio uključen i Adidas, imaju i oni svoj interes. Imaš druge igrače i agente koji prate kako se klub odnosi prema svojim igračima i vagaju vrijedi li im tamo igrati.

Marotta ne može biti u isto vrijeme i lovator koji gleda samo da ubere što više para i nesposobnjaković koji radi usluge i pušta igrače ispod cijene. Pogba je bio najskuplji transfer u to vrijeme i cijena od 110 miliona se stavila jer se znalo da će se morati nešto i Raioli dati. Da je npr. ove godine išao bio bi puno bliže Neymarovoj cijeni nego onoj za koju je otišao, ali takvo je tržište bilo.

Što se Vidala tiče on sigurno nije vrijedio 60 miliona nakon očajne sezone koju je imao i povreda koljena. Mislim da nije ni cijenu za koju je otišao opravdao u Bayernu. Bonucci je specifična situacija jer nije htio ići vani, a odnos sa Allegrijem neodrživ.

Nema smisla porediti Juventus sa velikom trojkom, Parizom ili engleskim klubovima jer su plate neuporedive. Prosječan engleski klub može izjednačiti plate Juventusa, kamo li ovi veći. BVB redovno prodaje/gubi najbolje igrače, ne znam zašto njih spominješ.

Na kraju, ja sam se davno prestao sekirati jesmo li uzeli 20 miliona više ili manje. Ta razlika je neznatna u iznosu transfera, plate su najveći problem kod dovođenja novog igrača. Kad budemo mogli izjednačiti plate onda ćeš vidjeti manje igrača koji traže da idu jer se to sve riješi iza kulisa da javnost ni ne sazna.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 03 dec 2017, 23:25

Sve ima uglove gledanja,stoji sve sto kazes,kao i to da je Juventus ostao bez velikog broja tada ponajboljih igraca na svijetu na svojoj poziciji i da je jedan od razloga "idi ako hoces". Ne znam kako da si objektivan ili subjektivan ta cinjenica izbija oci tako jako da skoro da nema javne licnosti ili navijaca nekog drugog kluba kao i nas,navijaca Juventusa koji mislimo da ce Dybala ostati. Jer nece,otici ce. Vjerovatno na ljeto.
To se ocekuje. I to je problem. Naravno da su plate jedan od razloga.
I slava. Pogba bi otisao u United i da mu je Juventus nudio vecu platu. Momak dise medijsku paznju,a tamo je ima u smijesnim kolicinama.
Marota je genije u nekim stvarima,ako dobri igraci odlaze prelako,jos lakse dolaze novi(osim krmka :mrgreen: ) BVB gubi najbolje igrace ali dobije zadnji $ kog zatrazi inace taj igrac ostaje(Aubameyang).
Ja samo iznosim neko svoje vidjenje situacije sa kauca i cekam momenat kada ce biti jako tesko nekome da nam kupi igraca i cvrsto vjerujem da situacija ne bi bila drugacija da je stav uprave bio malo cvrsci.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 03 dec 2017, 23:45

Možda postoji razlog zašto stav nije bio čvršći ako već nije. Ko je od tih igrača koji su otišli napredovao u karijeri, počeo igrati za bolje stvari? Niti jedan. Vidal i Bonucci nisu ni sjene onih igrača, Pogbu vala ni ne gledam, ali ne vidim da se neki hype diže oko njega. Nova krv u klubu je sigurno jedan od glavnih razloga zašto smo i dalje u vrhu. Meni je vjerovatnije da su prepoznali maksimum igrača (osim Pogbe) i odlučili unovčiti nego da nisu znali izvući više novca.

Pa i Juventus dobije zadnji dolar koji traži, a druga je stvar što se navijači ne slažu s tim dolarima jer su navijači sentimentalni i subjektivni. Ja sam poludio kad je Vidal otišao, ali kad se malo odmakneš i pogledaš vidiš da je klub pogodio sa svakim od njih. Zato mi je sad svejedno, siguran sam da će opet sve biti na nivou.

BVB je sličnu stvar uradio, samo Lewa i Hummels igraju na istom nivou, ostali koji su odlazili su se ili vratili ili propali. Što se Aube konkretno tiče ne vjerujem da je njega uopšte neko htio ozbiljno, pogotovo za onaj novac koji su navodno tražili. Previše navikan igrač.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la tuzlak1987 » 04 dec 2017, 00:10

Marvin je napisao/la:Neka idu svi,o razlozima odlazaka se moze pricati danima,ja licno sam smatram da niti jedan igrac danas,koji napusti neki klub i predje u neki drugi,nije to uradio jer je navijac istog. Novac,slava i mozda ali ogromno mozda da je neka titula u pitanju.
Pogba otisao u United da se raklamira jer taj klub ima bolesnu medijsku paznju. Prodaje jastuke lik. Raiola nas odrao. Obecano da ide...OK, za 100 mil. Meni. Ne 70 nego 100. Toliko ja zelim. Sta zeli Raiola i sta zelis ti me ne zanima,ja hocu 100 mil. U ugovoru stoji da mi dajemo Raioli njegovih 25%? Ok,Pogba druze idi u jakuzzi i reci Raioli dok vam baloncici masiraju jaja da United mora dati vise od 105 mi. Da je imao ovaj stav Juventus bi ili zadrzao Pogbu koji sigurno bi nastavio da igra ili dobio sto trazi.
Vidal vrijedio 60,otisao za 40. Bonucci takodje. To je stotinjak miliona poklonjenih nekome da bi ispao fer prema nekome.
Da li Sandro ima licne probleme ili mu zamirisala slava i novac EPL-a ne znamo. Ako je ovo drugo,idi i prodaj se.
Opet kazem,ja licno bi drugacije postupio.
Ovo sto Juvetus radi ne radi niti jedan drugi tim. Liverpool,BVB,Totenham itd,svi zadrzase najbolje igrace jer nisu dobili sto zele.
Nece takvom politikom Juvetus postati omrazen niti ce ga ko od mladih igraca poceti izbjegavati nego ce znati da taj velikan ti nece biti vrlo flexibilna odskocna daska.
:thumbup:

Mislim da oni u prodajama ne razmisljaju tako vec na nacin ako dobijemo za igraca vise nego sto smo ulozili moze neka ide. I zato oni ne znaju izvuci vise, ne prave nikakav rizik. Svi mislimo da za igrace ne dobiju dovoljno novca ali oni npr stave na papir, dali smo za Bonucija 15 mil, dobijamo 35. Odlicno zaradili smo.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la tuzlak1987 » 04 dec 2017, 00:15

IlCapitano je napisao/la:
Sandro meni uopšte ne djeluje kao lik koji bi od kurcobolje slabo igrao i da neće namjerno dati sve od sebe, možda griješim. Mislim da je jednostavno u glavi previše opterećen problemima koje mi možda i ne znamo, ali vjerujem u potpunosti da će proigrati do kraja sezone opet kad bude najviše trebalo. A onda sljedeće ljeto ako baš hoće neka ide. :salut:
Ti stvarno vjerujes u natpise medija da on ima neke privatne probleme? To je bas i efekat koji uprava ocekuje, plasiraju se neke price kao i za Teveza, Pogbu, Vidala, Bonuccija kako bi kritike bile sto manje. Da bi dosli navijaci i rekli dobro eto ako hoce neka ide.
Da se tim rezonom uvijek vodilo Buffon danas ne bi bio u Juventusu, samim tim ne bi imali jednu legendu zar ne? Jer se svojevremeno mogao uzeti rekordan iznos za njega.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 04 dec 2017, 00:34

tuzlak1987 je napisao/la:Ti stvarno vjerujes u natpise medija da on ima neke privatne probleme?
Ne, nisam pročitao nikakve natpise o privatnim problemima. Čisto moj zaključak na osnovu njegovog govora tijela i načina na koji pravi greške. Nije kurcobolja da se jedva kreće nego baš amaterski mentalni problemi i manjak koncentracije.
tuzlak1987 je napisao/la:To je bas i efekat koji uprava ocekuje, plasiraju se neke price kao i za Teveza, Pogbu, Vidala, Bonuccija kako bi kritike bile sto manje. Da bi dosli navijaci i rekli dobro eto ako hoce neka ide.
Kakve priče se plasiraju? Osim za Bonuccija nikakvih priča nije bilo za te druge, oni su sami svojim izjavama potvrdili da su htjeli ići, prvenstveno Vidal i Pogba. Uostalom, čak i da se plasiraju priče misliš da bi taj igrač i agent samo šutili i pustili da se njih kleveće po medijima?
tuzlak1987 je napisao/la:Da se tim rezonom uvijek vodilo Buffon danas ne bi bio u Juventusu, samim tim ne bi imali jednu legendu zar ne? Jer se svojevremeno mogao uzeti rekordan iznos za njega.
Buffon je u Juventusu zato što je htio ostati u Juventusu. Da nije bilo Farsopolija danas bi igrao za Milan. Ovi ostali nisu u Juventusu jer nisu htjeli ostati. Osim ako ne vjeruješ stvarno da njih neko prisiljava da idu što je meni lično smiješno, ali ok svakom svoje.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 04 dec 2017, 00:42

Cinjenica je da niti jedan od tih fudbalera koji su otisli nije napredovao,naprotiv. Ali kod nas su kidali uglavnom i ako se znalo da nece napredovat kada odu ne moze se reci da je pogodak izgubiti tako bitnog igraca po toj cijeni,samo zato jer mu se ide.
Dobije Juventus svaki dolar kog zatrazi ali zasto traze tako malo? Prevara David Luiz se dva puta prodao za 60 mil. Cijene igraca su prenapuhane.
Nema teorije da bi Vidal ili Bonuci iz npr Totenhama otisli ispod 60 mil. Da ne pominjem ostale vece klubove.
Ne znam koliko razloga i opravdanja da i sam nadjem ne mogu se otrgnut utisku da smo u datom trenutku pustali nama bitne igrace ispod cijene jer se postovala zelja istih. I to nije samo moj utisak nego jedva da sam sreo nekoga ko prati nogomet da me nije pitao zasto smo budale i takve igrace pustamo "dzabe" i jedini odgovor koji im mogu ponudit je "mi smo gospoda i postuje se volja igraca" a u sebi kontam "ma ne bi vi Juventus gledali ko neciju filijalu da se ja pitam" :mrgreen:

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.