Juventus FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Koga mislite da ćemo dobiti u 1/4 finalu?

Anketa je završila: 15 mar 2019, 07:26.

Barcelona
3
12%
Tottenham
2
8%
Porto
7
28%
Ajax
4
16%
United
5
20%
City
0
Nema glasova.
Liverpool
4
16%
 
Ukupno glasova: 25

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la BuffonGigi » 18 jun 2017, 14:55

Ima tu jos jedna stavka koju ne znam dal je ko kad spomenuo na ovom forumu...

Velika vecina, skoro pa svi Juznoamericki fudbaleri imaju potpisane ugovore o dozivotnom ili dugotrajnom uzdzavanju/skrbnistvu s nekim od menadzera. To su ugovori napravljeni tako da menadzer na duzi period (10 godina i vise) ili cak dozivotno potpisuje i donosi odluke u ime igraca, ubire najcesce njegovih pola prihoda ili neki drugi procent, i raspolaze s marketinskim pravima na igraca. S druge strane taj menadzer na sebe preuzima odgovornost da skrbi o tom igracu ako mu fudbalska karijera ne ode u zeljenom pravcu, te da ga u tom slucaju placa i brine se o njemu u tom periodu ili dozivotno. Takve ugovore ne prave samo u juznoj americi vec i po Evropi i citavom svijetu. Tako da ako igrac ima finansijski bolju ponudu, naravno da nece odbijati i naravno da ni jedan nece ostajati zbog ljubavi prema klubu, ne da nece, vec ne moze.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la jasko_juve » 18 jun 2017, 17:07

jelle je napisao/la:NIje mu malo , al sto nebi uzo jos vise....to je isto da tebi daje neka firma 5 hiljada maraka platu mjesecno , a neko drugi ti ponudi 10 hiljada...i da tvoj gazda onda kaze jbt malo mu 5 hiljada na ovim uslovima.....nije malo 4 mil god, al opet 8 mil je 8 mil...treba zivit i poslije fudbala...
Da, ali ti poredis hiljade i milione..Ok, do 35-te godine maximalno ce igrati..ali za tih recimo 10 godina takvih ugovora, jel to malo 140 miliona i nece se moci obezbjediti za citav zivot?
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12686
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Mig_Mig » 18 jun 2017, 17:11

jasko_juve je napisao/la:
jelle je napisao/la:NIje mu malo , al sto nebi uzo jos vise....to je isto da tebi daje neka firma 5 hiljada maraka platu mjesecno , a neko drugi ti ponudi 10 hiljada...i da tvoj gazda onda kaze jbt malo mu 5 hiljada na ovim uslovima.....nije malo 4 mil god, al opet 8 mil je 8 mil...treba zivit i poslije fudbala...
Da, ali ti poredis hiljade i milione..Ok, do 35-te godine maximalno ce igrati..ali za tih recimo 10 godina takvih ugovora, jel to malo 140 miliona i nece se moci obezbjediti za citav zivot?
Ma kakve to veze ima. Pa pogledaj NBA igrace, mogu da uzmu manje novca i 1,2 prstena a oni opet radije uzmu 200mil i tih 200 dodaju na vec zaradjenih 200.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la jelle » 18 jun 2017, 17:14

jasko_juve je napisao/la:
jelle je napisao/la:NIje mu malo , al sto nebi uzo jos vise....to je isto da tebi daje neka firma 5 hiljada maraka platu mjesecno , a neko drugi ti ponudi 10 hiljada...i da tvoj gazda onda kaze jbt malo mu 5 hiljada na ovim uslovima.....nije malo 4 mil god, al opet 8 mil je 8 mil...treba zivit i poslije fudbala...
Da, ali ti poredis hiljade i milione..Ok, do 35-te godine maximalno ce igrati..ali za tih recimo 10 godina takvih ugovora, jel to malo 140 miliona i nece se moci obezbjediti za citav zivot?

Kakve veze ima...kako ti trosis hiljade , tako oni isto trose milione vjeruj....to je lifestyle ...navikne se covijek na luksuz....istopi se to za cas , pogotovo ako nisi pametan...

Avatar
Murga
Postovi: 3115
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Murga » 18 jun 2017, 17:31

Gdje ce biti pametni kad glavom udaraju loptu svaki dan.
Slazem se, to je u principu bit svega. Ako mogu dobiti 10 umjesto 5, zasto ne bih? I Del Piero je otisao koliko iz ljubavi da jos igra fudbal, toliko I zbog zivota (malo prozivi, zaradi).
Meni je takodje najveci problem kod svega pustanje igraca. I Arsenal je bio primoran da to radi, ali evo sad mogu I ne trebaju pustiti ni Alexisa ni Ozila ako se ne mozes fino dogovoriti. Tebi ako ovde ne valjda, probat naci rijesenje, a ako I dalje hoces da ides, onda barem neka izvale pare. Eto Monaco to naplacuje fino.
Malo ko vise igra iz ljubavi prema klubu, sve je to biznis postao.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Kompromis » 18 jun 2017, 17:45

Del Piero nije otisao da zaradi... cak stavise imao je manju platu u Australiji nego u Juventusu... tamo je otisao jer mu je familija tamo zeljela da zivi... a uz to otisao je da promovise fudbal u kenguraliji... a i malo se zabavi kad vec vise nije mogao u juventusu...
Odbio je puno bogatije ugovore iz emirata i katra...


I da alex sandro ima puno pravo da se zali.... zaradjuje "jadnih" 2.5mil, a medju 3 je najbolja igraca juventusa vec drugu sezonu zaredom... i općenito ove godine je i ponajbolji lijevi bek svijeta... a inace uz sami bok marcelu...
Kakve su kari.ne u juventusu imale i imaju sad tu platu on barem ako nista zasluzuje duple te pare, ako ne i vise... kad je dolazio odbio je 4.5mil od citya...
Mada sigurno od njegovog odlaska nema nista....

Avatar
Murga
Postovi: 3115
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Murga » 18 jun 2017, 18:43

Nisam ja ni napisao da je otisao da se obogati. Kazem prozivi (njegove zelje da bude tamo), radi fudbala I naravno zaradi nesto, nije dzabe igrao.

Pa klub I treba da nagradi igraca sa pobaljsanom platom, a sto to ne rade, to je drugo. Svako bi se zalio, ja pravi, ali to ce doci samo po sebi ako Juventus zeli da je igrac zadovoljan. Sto se tice kluba kao kluba, Juventus je 10 puta bolja opcija, a sto se tice financija, to je sad ta druga strana price.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Kompromis » 18 jun 2017, 19:49

Ja sta schick promasi... vidi se da zna i da je dosta bolji od ostalih ceha... kako dobro rola loptu...
I on ovdje igra uglavnom protiv 2god starijih od sebe... ima pravo igrati i za mladu repku i naredne godine...

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Sissoko » 19 jun 2017, 09:41

Juventus have reached an agreement for a €40 million deal with Bayern to sign Douglas Costa this summer. - Kicker
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la JuventinoVero » 19 jun 2017, 10:44

Konačno i neka dobra vijest poslije kardifa

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
#ALLEGRIOUT

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la BuffonGigi » 19 jun 2017, 10:52

Milan trazi za raspalog Silju u zadnjoj godini ugovora 20 miliona. Sad im muka sto njihova djeca nece produziti ugovore pa tjeraju inat. Inace super vijest ako je tacno za Costu, sad nam treba desni bek biti prioritet s obzirom na to da Dani ide. Negdje se pojavilo Cancelovo ime u opticaju, to bi bila vrh kupovina.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 jun 2017, 12:40

BuffonGigi je napisao/la:Milan trazi za raspalog Silju u zadnjoj godini ugovora 20 miliona. Sad im muka sto njihova djeca nece produziti ugovore pa tjeraju inat. Inace super vijest ako je tacno za Costu, sad nam treba desni bek biti prioritet s obzirom na to da Dani ide. Negdje se pojavilo Cancelovo ime u opticaju, to bi bila vrh kupovina.
De Sciglio u principu ne vrijedi ni 10M s obzirom šta pokazuje zadnje 3 godine.Pa taman da ima još 5 godina ugovora, ali s obzirom kako danas funkcioniše merkato, 20M je sasvim normalna stvar.Naravno da niko neće to platiti za raspalog igrača, ali zato oko 15M sigurno hoće.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la BuffonGigi » 19 jun 2017, 12:42

Stavite vi i njega lagano na tribine pa ce biti besplatni paket naredne sezone, Dolaruma+Siljo :) Beppe je tu da kaze da nismo zainteresovani i da ih na kraju obojicu pokupi.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 jun 2017, 12:45

BuffonGigi je napisao/la:Stavite vi i njega lagano na tribine pa ce biti besplatni paket naredne sezone, Dolaruma+Siljo :) Beppe je tu da kaze da nismo zainteresovani i da ih na kraju obojicu pokupi.
Ovaj drugi će u Juventus jer ga niko drugi i neće osim Napolija čini mi se. A od Donnarummi slobodno maštajte, štoviše veće su šanse da će ostati u Milanu nego preći u Juventus. :mrgreen:

Jutros su mediji prenijeli izjavu upravo Beppea, kao i on je protiv ovih agenata koji imaju prevelike ovlasti.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 jun 2017, 12:48

Sissoko je napisao/la:Juventus have reached an agreement for a €40 million deal with Bayern to sign Douglas Costa this summer. - Kicker
E ovo je pravo pojacanje i strasan igrac.Krilo kakvo je trebalo i kakvo sam pominjao nakon poraza u finalu. :thumbup:

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la BuffonGigi » 19 jun 2017, 12:50

Romagnoli13 je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Stavite vi i njega lagano na tribine pa ce biti besplatni paket naredne sezone, Dolaruma+Siljo :) Beppe je tu da kaze da nismo zainteresovani i da ih na kraju obojicu pokupi.
Ovaj drugi će u Juventus jer ga niko drugi i neće osim Napolija čini mi se. A od Donnarummi slobodno maštajte, štoviše veće su šanse da će ostati u Milanu nego preći u Juventus. :mrgreen:

Jutros su mediji prenijeli izjavu upravo Beppea, kao i on je protiv ovih agenata koji imaju prevelike ovlasti.
Rece Beppe i potpisa novi ugovor s Raiolom, pardon Keanom :)

Vi jos ne shvatate da je to najveci licemjer u pogledu novinarskih izjava u fudbalu. Vise vi mastate da Dolaruma nece preci u Juve, nego sto mi mastamo o suprotnom scenariju, ishod u Juventusovu korist je realniji u ovom trenutku.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 jun 2017, 12:55

BuffonGigi je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Stavite vi i njega lagano na tribine pa ce biti besplatni paket naredne sezone, Dolaruma+Siljo :) Beppe je tu da kaze da nismo zainteresovani i da ih na kraju obojicu pokupi.
Ovaj drugi će u Juventus jer ga niko drugi i neće osim Napolija čini mi se. A od Donnarummi slobodno maštajte, štoviše veće su šanse da će ostati u Milanu nego preći u Juventus. :mrgreen:

Jutros su mediji prenijeli izjavu upravo Beppea, kao i on je protiv ovih agenata koji imaju prevelike ovlasti.
Rece Beppe i potpisa novi ugovor s Raiolom, pardon Keanom :)

Vi jos ne shvatate da je to najveci licemjer u pogledu novinarskih izjava u fudbalu. Vise vi mastate da Dolaruma nece preci u Juve, nego sto mi mastamo o suprotnom scenariju, ishod u Juventusovu korist je realniji u ovom trenutku.
Što se mene tiče neka ide i u Inter. Ali često ste vi nerealni, Juventus kao i Milan ima svoje šanse još uvijek oko Donnarumme. Ali cijeli svijet zna da Real, United pa čak i PSG imaju više šansi za njega od Milana i Juventusa. Uostalom da li je Juventus uopšte spreman dati platu preko 6M za njega? Jer Raiola jeste lažov i sam sebi udara kontre.Ali kad se njegove izjave čitaju poneki detalji otkrivaju cijelu istinu.Dakle što se mene tiče neka ide gdje hoće, Milan bez njega neće propasti, jer bitnije da rekonstruišu ostalih 10 pozicija a za golmana je lahko.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Andrej
Postovi: 6755
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Andrej » 19 jun 2017, 19:21

Dani Alves' agents have met with Juventus and asked them to terminate his contract. City ahead of CFC in the race to sign him. [@DiMarzio]
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 19 jun 2017, 21:55

Pusti vodu neka **** odu...

Od prvog dana je došao sa stavom bolji sam od vas, igrao k'o mlohava motka 90% sezone, diglo mu se kad mu je bilo najbitnije da pokaže kako je Barca pogriješila i onda počeo lajati nakon završetka sezone.

Klasa je i dalje kad hoće, bez njega ne bi nikad zaigrali finale, ali imali smo i 3x veće probleme u ekipi od njega pa su otišli kao legende i ljube im se stope kad se za njih danas čuje. Daleko mu kuća.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la ramiral » 20 jun 2017, 08:19

Odradio je vraški tekme četvrtfinala i polufinala. Ne služi mu na čast ovo sprdanje i prepiska, komentari za Dybalu i kopačke. Niko se ne smije igrati sa dignitetom kluba. Naravno da ni u upravi, ni ustručnom štabu nisu "bezgrešni" te da moraju još da zategnu rad oko planiranja transfera, komponovanja ekipe za najveće bitke u Ligi prvaka, ali Daniju ne treba da pametuje.
Svi moraju prvo sebe pa između sebe da se pogledaju u oči i objasne katastrofu koja se desila u drugom pol finalne utakmice.

Ona nije slučajna ako se pogledaju svi derbiji protekle sezone gdje se vidio pad ekipe svaki put, a što većina protivnika nije bila u stanju da kazni, a Realova mašinerija jeste.

Dani hvala za sve, od prvih utakmica u Sevilli sam priželjkivao da ga jednog dana vidim u dresu Juventusa, neke stvari se ne rade sa klubom koji ti pruži ruku kad su te drugi otpisali.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.