Juventus FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Koga mislite da ćemo dobiti u 1/4 finalu?

Anketa je završila: 15 mar 2019, 07:26.

Barcelona
3
12%
Tottenham
2
8%
Porto
7
28%
Ajax
4
16%
United
5
20%
City
0
Nema glasova.
Liverpool
4
16%
 
Ukupno glasova: 25

J1897
Postovi: 3914
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la J1897 » 30 avg 2017, 14:47

Auu sta cemo sada.. **** situacija.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
MysticAladin
Postovi: 823
Pridružen/a: 15 maj 2015, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la MysticAladin » 30 avg 2017, 16:00

Ja bih volio da ga ne gledam više na terenu ako će igrat ovako kao prethodnih mjesec dana. Nikakva šteta. Eh, kad se sjetimo kako je igrao nekad, šteta je ogromna. Inače, bilo ko može odigrat ono što je Khedira igrao prethodnih mjesec dana, čak i neko dijete, a kamoli Bentancur.
I krv svoju za Bosnu moju i život svoj za Juve moj!!!

Avatar
Nedved11
Postovi: 2716
Pridružen/a: 02 nov 2012, 18:57
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Nedved11 » 30 avg 2017, 18:36

I'll leave out the game against Czech Republic but I'm optimistic to be back already against Norway on Monday - nothing too heavy
Sami Khedira
Marotta: "Spinazzola? We are waiting for him at the end of the season."
Marotta: "Spinazzola must be quiet. The confidence will remain in him for next year."
:mrgreen:
Marotta: "When the Mercato is closed, Asamoah will go back to being the player who has always been."
Marotta: "There will be no other signings in the last 24 hours."
*38* SCUDETTI VINTI SUL CAMPO*

Avatar
Pogba
Postovi: 19678
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pogba » 30 avg 2017, 19:04

Dakle Asamoah ce nastaviti biti mediokritet kao sto je uvijek i bio.

Spinazzola je kolateralna steta grozne politike posudjivanja samo da bi se posudilo, bez razmišljanja na dugo. To je prva pogodjena posudba u tehnickom smislu, da se igrac razvio, ali grozna sa aspekta duzine trajanja. 2 godine bez opcije za prekid su glupost par ekselans. Zato ce sada sva trojica u Atalanti igrati na kapaljku, mozda osim Caldare dok ce i najbolji strijelac U20 mundijala truhnuti na klupi osrednjeg italijanskog kluba koji je lani napravio izuzetak od pravila.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 30 avg 2017, 19:21

Da, ova uprava nije razmišljala o budućnosti. :roll:

Klub koji posuđuje igrača mora imati neku korist od njega, ne samo da ga razigra i izgubi za godinu dana. Nisu ni oni vesla sisali. Niko nije očekivao ovakav razvoj situacije (Spina proigra nenormalno, Alves odlazi, hitno nam treba desni bek).

Howedes je dobro rješenje, a sljedeće godine onda dolaze dva mlada igrača da osvježe ekipu u vidu Spinazzole i Lirole umjesto Kwadwa i Lichta.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la tuzlak1987 » 30 avg 2017, 20:38

Bezveze se ljudi jadate, na papiru smo opet NATO.

slika

Igrac iz rudarskog grada, pravi fajter. Mislim da ce biti solidan i ispuniti ocekivanja :thumbup: Isto tako sigurno je zeljan trofeja, ima samo 1 sa Njemackom, 1 sa mladom i 2 kupa sa Salkeom.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 30 avg 2017, 20:51

Uzeo #21.

Inače, Agresti maloprije kaže da su bili novi kontakti sa Atalantom večeras, Spina pritišće i hoće da se vrati odmah.

Hajde još samo njega za čistu 10-ku. :thumbup:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Sissoko » 30 avg 2017, 21:23

Realno.Imamo odlicnu ekipu.
Spinazzola bi bio... :salut:
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 30 avg 2017, 21:40

Malo smo izvisili sa veznjakom,ili malo vise. To ostaje da se vidi. Marcha i Khedira su eto bolnica. Sturaro je sturaro. Ostaju Pjanic i Matuidi kojeg cemo tek procijeniti. I ostaje nada da ce Bentakur da "explodira",sto nije nemoguce. Dobar je.
Desni bek nek bude defanzivno ok,Licht je dobar u zadnjih par tekmi.
Sve u svemu imamo odlicnu ekipu.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 30 avg 2017, 21:43

Marchisio i Khedira samo da ne budu u isto vrijeme povrijeđeni i dobri smo :mrgreen:

Inače ništa ozbiljno, samo udarac za Khediru, ostaje sa reprezentacijom i igraće drugu utakmicu.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 30 avg 2017, 23:15

A dobro, ajmo realno, Khedira i nije bas toliko bolnica. Mislim da je citavu proslu sezonu odigrao bez povrede. Ako igras sistem sa 2 veznjaka (a moze se reci da ce to generalno biti formacija) u kojoj je Pjanic nedodirljiv, onda na to drugo mjesto ostaju: Matuidi, Khedira, Marcha, Stura i Bentacur. Sasvim dovoljno. Osim ako se nece dovoditi SMS ili igrac takve klase, nema potrebe da se dovodi neko tipa Strotman koji ce biti koliko god placen, a istog, a i losijeg kvaliteta od sve ove petorice.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

musla
Postovi: 623
Pridružen/a: 01 avg 2013, 17:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la musla » 31 avg 2017, 00:29

Teško da Sturaro može igrati u tom sistemu sa dva veznjaka(osim ulazaka kao krilo prošle god.,on i Lemina), isto tako u tom sistemu teško se može igrati bez Mandže. Ovo drugo je Max često puta isticao kao izuzetno bitno za formaciju 4-2-3-1. Ja se ipak nadam da će se tu i tamo odigrati koja tekma sa 4-3-3, gdje bi Sturaro mogao komotno dobiti neke minute za igru a Mandžo priliku za odmor...

Avatar
dinoo
Postovi: 4822
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la dinoo » 31 avg 2017, 08:23

Prije nekoliko sedmica je bilo ljudi koji su govorili da bi prihvatili 100 mil€ za Dybalu.
Sada smo , navodno, odbili 160m. Meni je iskreno drago da je se odbila takva ponuda.
Hipotetički, postoji li po vama ponuda koju bi danas prihvatili? 200? 223?

musla
Postovi: 623
Pridružen/a: 01 avg 2013, 17:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la musla » 31 avg 2017, 11:04

Meni je želja da se ova desetka što duže zadrži u Juventusu, te ga ni za kakve pare ne bih prodavao. Nakon Teveza(2god.) i Pogbe (1god.) vrijeme je da je neko duže nosi, iskreno mislim i da je na njega sve ovo djelovalo pozitivno te igra odlično na početku sezone ( 6 golova na 3 meča).

Sa druge strane vidimo Barcu i njihove muke oko pojačanja, uzeli su 222 mil za Neymara, a kupili Paulinha iz Kine za 40 mil :crazy: te Dembelea platili min.105mil. što bi vjerovatno značilo da sve što dovedu moraju preplatiti jer klubovi znaju da su u nezavidnoj situaciji i izvlače što više novca.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 31 avg 2017, 12:43

dinoo je napisao/la:Prije nekoliko sedmica je bilo ljudi koji su govorili da bi prihvatili 100 mil€ za Dybalu.
Sada smo , navodno, odbili 160m. Meni je iskreno drago da je se odbila takva ponuda.
Hipotetički, postoji li po vama ponuda koju bi danas prihvatili? 200? 223?
Ja sam to rekao prije ove eksplozije cijena i razočaran njegovim partijama prošle godine uglavnom. :)

Ako nastavi ovako kako je počeo od dobijanja 10-ke, na terenu i van terena, nema novca za koji bih ga prodao. :thumbup:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 31 avg 2017, 15:28

slika
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

gojzerica
Postovi: 5171
Pridružen/a: 12 avg 2012, 21:46
Lokacija: zadnje sjedište moga auta
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la gojzerica » 31 avg 2017, 19:30

Kean - Hellas Verona

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 31 avg 2017, 21:21

IlCapitano je napisao/la:
dinoo je napisao/la:Prije nekoliko sedmica je bilo ljudi koji su govorili da bi prihvatili 100 mil€ za Dybalu.
Sada smo , navodno, odbili 160m. Meni je iskreno drago da je se odbila takva ponuda.
Hipotetički, postoji li po vama ponuda koju bi danas prihvatili? 200? 223?
Ja sam to rekao prije ove eksplozije cijena i razočaran njegovim partijama prošle godine uglavnom. :)

Ako nastavi ovako kako je počeo od dobijanja 10-ke, na terenu i van terena, nema novca za koji bih ga prodao. :thumbup:
Takodjer. Eto Barcelona sa 222 mil ne zna kud ce,Nejmara nece zamijeniti,drasticno su oslabljeni njegovim odlaskom. Igraci koji prave razliku na terenu su neprocjenjivi danas,jer ih je malo,manje nego ikad.
Dybala je fantastican od kako je desetka,ima imidz igraca od 100 mil,statistiku,igru,lijep momcic cija polularnost vrtoglavo raste. Bila bi glupost prodati ga izuzev ako to nije nuzda. Moram priznati da sam ocekivao da ce ga desetka dodatno opteretiti,ali malac je izgleda prodisao.
A ako se stvari budu odvijale kako se nadamo i da Berna i Costa budu prava pojacanja i prvotimci na krilima, Dybala ce igrati jos rasterecenije.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 31 avg 2017, 23:03

slika
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 01 sep 2017, 02:02

Da krenem prvo od dva odlaska oko kojih se i digla najveća frka:

- Bonucci - ako pogledaš samo cijenu i gdje je otišao izgleda jako loše. Kad uzmeš u obzir sve druge okolnosti; svađe, nepoštivanje trenera, činjenicu da su obje strane bile spremne za razvod, samo jedan klub kao opciju - mislim da je 42 miliona ok. Klasa je, najbolji na svijetu zadnje dvije godine, osjetit će se njegov odlazak, više ofanzivno nego defanzivno, ali vrijeme je da Rugani istupi. Kad pogledaš Bonuccija u njegovim godinama ništa bolji nije bio, dapače.

- Alves - ja ne mogu biti sretniji što je otišao. Nikad ga nisam volio, svojim igrama i ponašanjem mi je samo produbio to mišljenje. Mogu shvatiti da je neko nezadovoljan nedolaskom vrhunskog desnog beka jer nemamo niti jednog. Ne mogu shvatiti da se pretvaramo kako je Alves bio cijelo vrijeme kao pred kraj sezone. Veliku većinu sezone nije bio ništa bolji od ovog što sad imamo na toj poziciji, skoro dva mjeseca povrijeđen, a onda i ono što je odigrao vrhunski odigrao je kao krilo, Barzagli bio bek. Nemamo beka kao on u top formi, ali krila hvala Bogu imamo. Kad još uzmeš u obzir nepoštivanje trenera, nagovaranje Dybale da ide u Barcelonu...daleko mu kuća

Što se drugih odlazaka tiče, odlične pare su se uzele na Lemini, ovim juniorima, poprilično se očistila ekipa i iskristalizirale opcije na svakoj poziciji.

Dolasci redom:

- Cuadrado i Benatia otkupljeni - nema puno pametovanja, najlogičnija moguća rješenja

- Bentancur - dragulj. Već sad igra sa stavom i zrelosti mnogo starijeg igrača, a i činjenica da mu je Max dao debi na neugodnom gostovanju i to ne samo 1-2 na kraju govori da se računa ozbiljno na njega.

- Costa - nisam bio baš za njega jer sam htio Bernardeschija, nisam računao da će doći obojica i ovo dođe samo kao bonus. Posudba sa opcijom otkupa, igrač koji daje novu dinamiku, brzinu, tehniku itd., nešto što nismo imali toliko prije. Svakim dodirom gleda da ide naprijed, traži gol, ako se ne pretvori u klasičnog brazilca bit će odličan.

- De Sciglio - pored svih pojačanja možda igrač koji je najviše prašine i reakcija digao. :mrgreen: Očekujem da bude dobar kotačić u rotaciji, igra obje strane, Allegri ga zna odlično i može ga vratiti u život.

- Szczesny - nikad ga nisam volio ni cijenio, prošle godine je napravio iskorak. Nisam zadovoljan što je on izgleda ta zamjena za Gigija, bar na kraće vrijeme, ali teško da bih bio sa bilo kim. Nije skup, neka ga dok ne nađemo boljeg.

- Bernardeschi - meni lično najdraže pojačanje ove godine, ali ne nužno onaj od kojeg najviše očekujem ove sezone. Ima strašan potencijal, ali i mnogo stvari za poraditi, a ne vjerujem da će imati toliku slobodu i vrijeme da se digne na veći nivo već ove sezone. U nekom mom idealnom svijetu kroz koju godinu će vladati lijevom stranom sa #11 na leđima. :ljepota:

- Matuidi - prošlo ljeto sam uveliko podržavao njegov transfer, ove godine sam se nadao tehnički boljem igraču. Nadu mi ulijevaju njegove predstave u reprezentaciji gdje redovno igra u vezi sa dva i njegova jednostavnost u igri. Igra brzo, pametno i jednostavno. Odlično se ubacuje naprijed i bukvalno nikad ne prestaje sa kretanjem što je veliko osvježenje u poređenju sa Khedirom.

Howedes - nisam ga gledao skoro nikako, ali kad pogledaš koliko mu Low vjeruje, igra sve pozicije u odbrani, iskusan, autoritet u odbrani što smo izgubili odlaskom Bonuccija, cijena - odlično pojačanje za kraj roka.

E sad, osim Coste možda, ni jedno od ovih pojačanja ne izgleda kao vrhunska klasa i neko ko će odmah napraviti ogromnu razliku, ali ja sam prezadovoljan, osim sa tim malim minusom jer nismo uspjeli Spinazzolu vratiti. Mnogi su možda nakon očajnog finala očekivali veće promjene, više trošenja, neku bombu, itd. Ja sam odmah govorio i sad imam puno povjerenje da je prošlogodišnja ekipa vrhunska bila, ali premalo (nikako) širine u veznom redu i napadu.

Bentancur i Matuidi su već sad kilometrima bolji od Lemine i Rincona, Costa i Berna u napadu također. Napokon imamo jasnu formaciju sa kojom se planira igrati, prvi sastav i zamjene koje zapravo mogu igrati pozicije za koje su predviđeni, a ne da nam Sturaro i Lemina budu prve zamjene za krila itd.

slika

9/10 za mene. Bila bi čista 10-ka da smo uspjeli Spinazzolu vratiti, ali eto, možda u Januaru uspijemo, dotad ova četvorica valjda skrpe nekako.

I još jedna stvar što mi se jako sviđa je da sljedeće ljeto praktički imamo već zamjene za starije igrače 'iznutra'.

Barzagli --> Caldara
Lichtsteiner --> Lirola
Asamoah --> Spinazzola

Spinazzola se vraća kao univerzalac. Još ako je istina da smo dogovorili dolazak Cana već, on upada umjesto Khedire.

Drago mi je da je ovo napokon sve završilo i da kreću pravi dvoboji na terenu. :ajmo:

Stavio sam i anketu. :thumbup:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.