AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Igrač utakmice U.Craiova-Milan po vama je ?

Anketa je završila: 02 avg 2017, 11:50.

1. Franck Kessie
12
39%
2. Mateo Musacchio
4
13%
3. Ricardo Rodriguez
10
32%
4. Gigi Donnarumma
2
6%
5. Patrick Cutrone
1
3%
6. Fabio Borini
2
6%
 
Ukupno glasova: 31

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la rope11 » 24 sep 2017, 14:50

ja i dalje stojim iza toga da neću donositi nikakve zaključke prije polusezone :kafa:


ali za ovo su krive stalne rotacije, daj yebemu mater nađi formaciju, nađi 11 najboljih igrača i pusti ih da igraju, sve su to mladi momci i nema ih potrebe konstantno odmarati, a bit će lakših utakmica i za tako nešto.
pa čovječe svaki put izvodi drugačije sastave, mjenja igrače koji odigraju dobre utakmice dok su u momentumu, iz nekog razloga ostavlja musaku dvije utakmice zaredom i stavlja zapatu koji nosi na duši oba gola jer je dokazana kiksara... pa nije ni čudo što izgledaju kao raspuštena banda bez repa i glave, nije dosta što imaš 12 novih igrača i igraš novu formaciju nego ih još dodatno yebe tako što ih konstantno rotira. :roll:


pogotovo ofanzivci, nešto se mora mjenjati i pojačati treninzi po pitanju toga, strašno anemična i bezidejna igra.
a nije da nemaš kreativne igrače koji mogu izmisliti akcije, imaš hakana, susa, jacka, pa i bigliu i kessija koji nisu operisani od tog segmenta igre pa opet ništa po tom pitanju ne funkcioniše i još ne umije izvući iz njih maksimum.


možda da razmisli da pokuša sa 343, ne znam, nešto se mora promjeniti.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la Raonffa » 24 sep 2017, 14:53

Najgore je što će on protiv Rijeke staviti od početka Hakana i Silvu, dobit ćemo Riječane vjerovatno rutinski pošto su svejedno klasa ispod nas, onda će doći vikend i derbi protiv Rome, ti se kao budala ponadaš i onda te "trenerčina" dokusuri sa svojim genijalnim taktičkim mislima.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la rope11 » 24 sep 2017, 15:02

ma meni je jasno da nije lako uigrati ovoliki broj novih igrača i uspostaviti novi sistem, kako igračima tako i monteli, a još gore što ni nemaš tačnu viziju kojih 11 igrača staviti i kako ih priviknuti na novu poziciju i izvući maksimum (što posebno važi za susericu), ali i on sam sebe ukopava glupim odlukama i usporava proces uigravanja stalnim rotacijama.


ja vjerujem da će oni za mjesec-dva progirati, a do tad se nekako strpiti yebiga :zzz: tad ću moći donijeti neki kristalniji zaključak o pojačanjima i monteli, ali do tad halalim ove lošije igre i poraze, znam da ni on ni igrači nisu u zavidnoj poziciji.
ali ako se poslije januara nastavi ovakva igra, to će već biti problematično i alarm da se nešto mora mjenjati, prvenstveno počevši od montele.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
meskalin
Postovi: 2503
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la meskalin » 24 sep 2017, 15:07

Ne razumijem kakvo ti vrijeme treba da skontas da Bonaventura strasno usporava nasu igru koja i je i onako spora, znaci covjek ima uvijek potez viska,dovoljno da se igraci Sapma vrate, onda vezni igraci su stajali skroz daleko jedni od drugih tako da su opet 3 ostajali u veznoj liniji....Abate je obicni klaun koji nema 2 ciste od fudbala...nepromisljenost ili neznanje, nelogicne odluke su ono sto krasi trenutno Montelu..gubis 1-0 on ubaciva **** da nesto pokusa na onako mrtav vezni red :S

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la Raonffa » 24 sep 2017, 15:08

Nikad oni neće proigrati bude li ih ovako rotirao i mijenjao, bolan ponajbolje igrače drži na klupi skoro konstantno u ligi.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la Raonffa » 24 sep 2017, 15:13

I nije problem što se izgubi, nego je problem način na koji se izgubi.

Bolan nismo tupave šanse napravili Sampi i Laziju a ovdje se priča o nekakvom uigravanju, pa da si ekipu na cesti pokupio i doveo na utakmicu, oni će bar slučajno napraviti čistu šansu u 180 minuta, naši ni to ne mogu. Spalu yebenom ne možeš dati gol iz igre!

Da su se jučer sastavili ne smiju odigrati ovako kao danas, odigrali su deset zvaničnih utakmica, sa prijateljskim to izađe na 15, odradili Bog zna koliko treninga, pa kad to onda možemo očekivati da nešto odigraju na meču? Prvu akciju da vidimo u januaru, je l' nam to pokušavate reći?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
muxa
Postovi: 11355
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la muxa » 24 sep 2017, 15:14

Ja sam prvi bio za to da mu se da prilika sa novim igracima, ali ljudi moji mjesec dana je proslo kako je liga krenula (da ne racunam pripreme) a mi jednu akciju ne možemo odigrati za 90 min. I nemojte mi samo reci kako imamo najbolji start sezone u zadnjih 10 godina. Kao sto neko rece i ove amatere smo dobili da ni sami ne znamo kako.

Sent from my x600 using Tapatalk
Il Club più titolato al mondo!

celikmilan
Postovi: 2955
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la celikmilan » 24 sep 2017, 15:14

Dovedeš dobre igrače i onda ih držiš na klupi a jedinom dobrom igraču iz prošle sezone mijenjaš poziciju, nije ni čudo da igraju očajno. I da bude još gore Montella bude zadovoljan igrom. Jedina formacija koju mogu i trebaju igrati je 4231. Ovako igraš sa tri stopera od kojih su Bonucci i Zapata igrači manje na terenu. Koje pare su bačene za novog kapitena :facepalm: to nije normalno.

Iz utakmice u utakmicu Montella sam sebi upisuje minuse. To što Calhanoglu ne igra nikako mi nije jasno. Vjerovatno jedini igrač sa mozgom na terenu koji će razigravati suigrače koji će samo napredovati uz takvog igrača. Još čovjek odavno nije ihrao i željan je igre. Montella je pred početak utakmice znao da će igrati ovako i opet stavlja Kalinića koji je odličan u 16-cu a vani ne zna ništa. I protivnici zatvore Susa i nije ni čudo da ne mogu uraditi ništa u napadu.

Fassone se brzo oglasio nakon utakmice i vidno je nezadovoljan. Na Montelli je ili da se popravi ili da leti sa klupe.

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2535
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la LegendKiller » 24 sep 2017, 15:30

Najveći problem u igri jesu upravo ove rotacije. Hakan i Silva moraju igrati utakmice, jer su to dva igrača koja znaju igrati. Nije mi jasno šta Montela pokušava ovim rotacijama, uigrati idealnih 11 u zvaničnim utakmicama. Brate imaš trening. Ova ekipa je već neka dva mjeseca na okupu, i do sada su se morale vidjeti neke jasne konture uigranosti. Dva mjeseca su dovoljna za neku osnovu uigranost. Rom, Leo i Musacio su naša tri najbolja defanzivca, ako misli igrati sa 3 nazad oni moraju igrati. Šta ima više davati priliku Zapati, znamo da je kikser, nije njemu 19 pa da očekuješ da bi i mogao postati igrač, davanjem šanse. Suso samo može igrati na krilu, i tu nema više dileme, Svaka druga pozicija za njega znači igrač manje na terenu. Kod 3-5-2 on nema mjesta u ekipi. Mada povredom Contia, mi više ne možemo ni igrati 3-5-2 jer nam fali desni bočni. Za 3-4-3 opet fali desni bočni, ali možda bi drugačije bilo, jer bi Abate igrao samo nazad (svakako samo i zna igrati nazad).
Mislim da se u ovom slučaju moramo vratiti na staru 433. U tom slučaju Suso bi dobio na značaju, a na lijevu stranu staviti Hakana, u sredinu bi probao Kessia, Bigliu i Lokatelia. Na stoperima neka se mijenjaju Rom i Musacio. Centralni napadač bi bio Silva.

Avatar
nextterrain
Postovi: 2469
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la nextterrain » 24 sep 2017, 15:32

Fassone: "Milan is stronger than Sampdoria and should've approached the game differently. We did not like the attitude. "We had some alarm bells. I came out to speak because these defeats should not be considered as a routine."

Milan should not lose against opponents that are inferior to us."
ali slika :urnebes:

memaga
Postovi: 1681
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la memaga » 24 sep 2017, 15:45

samo kratak komentar utroseno preko 200 mil eura igra katastrofalna,statisticki pokazatelj da smo prvi sut u okvir gola imali u 87 min....mislim da je svaki komentar dalje suvisan....

Avatar
muha milanez
Postovi: 5799
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la muha milanez » 24 sep 2017, 15:55

Montela iritantan sa svojim nastupima, syebase mi dan maximalno, najveći krivac za poraz definitivno je on.

Sto se tiče ocjena, konkurencija je zestoka:

Abate -20 (-3)
Zapata (-2)
Suso -1

Komplet ekipa debeli minus za danas.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la rope11 » 24 sep 2017, 16:04

al' me najviše iznerviralo to što je milan progirao u drugom poluvremenu i umjesto da je odmah oko 60-e minute ubacio najjače karte, on je čekao da prvo primimo gol i tad je već bilo prekasno za sve, naivno i ziheraški je išao po remi i na kraju izgubio i taj jedan bod. :roll:

a bio sam ubjeđen da se moglo doći do pozitivnog rezultata jer je sampdoria bila pala, pa makar do boda ako ništa.


i još jedna stvar, dokle će više cutrone dobijati priliku prije silve? ok drag mi je momak, fino je ušao u sezonu, ali nema on šta raditi na terenu prije kalinića i silve. :roll:


i treća stvar, nemoj mi više jacka i zapate u prvoj postavi života ti, imaju određene utakmice kada će moći dobiti priliku, ali u prvoj postavi nemaju više šta tražiti.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
koraj
Postovi: 1333
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la koraj » 24 sep 2017, 16:11

Nisam gledao utakmicu ali ne mogu da vjerujem da nas spasitelj Kalinic nije izvukao ekipu iz go.... Zar toliko cekani golgeter nije uspio danas postici jedan od svojih 15+ golova?
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4889
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: RE: Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 24 sep 2017, 16:15

koraj je napisao/la:Nisam gledao utakmicu ali ne mogu da vjerujem da nas spasitelj Kalinic nije izvukao ekipu iz go.... Zar toliko cekani golgeter nije uspio danas postici jedan od svojih 15+ golova?
Da si gledao vidio bi da je bio odvojen od veznog reda 30-40 metara vecinu utakmice. I fudbal ne igra jedan igrac vec ekipa.

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la rope11 » 24 sep 2017, 16:16

s obzirom da nisi gledao utakmicu onda nemoj lupati ni gluposti, momak nije imao nijednu jedinu upotrebljivu loptu za 90 minuta.


ustvari on je jedan od rijetkih koji bi mi danas mogao dobiti pozitivnu ocjenu jer je dobijao vazdušne duele, dobro se gradio i slao pasove, ali okolo šesnaeterca je bio nemoćan jer mu nisu ni pišljivu polušansu mogli stvoriti. :roll:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
koraj
Postovi: 1333
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: RE: Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la koraj » 24 sep 2017, 16:20

UrbyEmanuelson je napisao/la:
koraj je napisao/la:Nisam gledao utakmicu ali ne mogu da vjerujem da nas spasitelj Kalinic nije izvukao ekipu iz go.... Zar toliko cekani golgeter nije uspio danas postici jedan od svojih 15+ golova?
Da si gledao vidio bi da je bio odvojen od veznog reda 30-40 metara vecinu utakmice. I fudbal ne igra jedan igrac vec ekipa.
Nemoj pricat da fudbal igra ekipa? Zanimljivo...
Ne rekose li strucnjaci forumski da je Bacca statican igrac a da Kalinic zna igrati izvan 16, da se zna izvuci po loptu, da zna svasta nesta? Sta je onda radio "odvojen od veznog reda 30-40 metara"?
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

Avatar
koraj
Postovi: 1333
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la koraj » 24 sep 2017, 16:23

rope11 je napisao/la:s obzirom da nisi gledao utakmicu onda nemoj lupati ni gluposti, momak nije imao nijednu jedinu upotrebljivu loptu za 90 minuta.


ustvari on je jedan od rijetkih koji bi mi danas mogao dobiti pozitivnu ocjenu jer je dobijao vazdušne duele, dobro se gradio i slao pasove, ali okolo šesnaeterca je bio nemoćan jer mu nisu ni pišljivu polušansu mogli stvoriti. :roll:
Tvoje gluposti citam svaki dan a meni ne pustis ni jednu??? Daj Roup o'ladi malo
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la Fantasista » 24 sep 2017, 16:25

Otjerao stručnjak Baccu, eto mu Kalinić kad je bolji. Bez kvalitetnog veznog reda i Benzema bi se pogubio.

Bacca je za hrvata Ronaldinho.

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la rope11 » 24 sep 2017, 16:29

pa s obzirom da si priznao da pričaš gluposti, onda smo ok :mrgreen:


glupost je nešto svaljivati na kalinića, igrao je koliko je mogao, daleko je raznovrsniji igrač od bacce jer je čitavu utakmicu radio to što si nabrojao, ali bez podrške suigrača i dobrih lopti je bespomoćan, kao što bi bilo koji napadač na svijetu bio.

uostalom ljudi manite se više bacce, nikola je doveden jer je ovaj mjesecima urgirao da ode iz milana, nije ga niko tjerao. :roll: razumijem i ne krivim ga her je htio otići, ali prekinite te priče da ga je neko tjerao jer nisu istina.


ili je možda problem u tome što dolazi iz susjedne nam države :zzz: u tom slučaju se onda nemam šta raspravljat sa tobom.
Zadnja izmjena: rope11, dana/u 24 sep 2017, 16:30, ukupno mijenjano 2 puta.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.