AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

celikmilan
Postovi: 2962
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 27 jun 2017, 11:01

Kako ja to zamišljam, tj, kako bi trebalo da bude u formaciji 4231 ta trojica u liniji bi se trebala stalno rotirati i zbunjivati odbrambene igrače. Ionako bi svaki igrač u toj trojci mogao igrati na svakoj poziciji. Ako bi to bili Suso, Calhanoglu i Bonaventura to bi ličilo na nešto. Ako bi došao i Forsberg to bi bila jedna još veća dimenzija. Dovesti pored toga jednog igrača koji bi igrao uz Kessija, bio to Biglia ili neko drugi ali da bude neki iskusniji igrač, pa da uz njega i Kessi i Locatelli ako ga ne pošalju na posudbu mogli samo napredovati.

Kad imaš kvalitetne igrače lako je onda to sve posložiti. Kad ti imaš tu Fernandeza, Sosu, Bertolaccija, Kucku, Polija to je onda veoma teško.

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2539
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la LegendKiller » 27 jun 2017, 11:19

Hakan i James bi teško mogli zajedno igrati. Ne zato što igraju slične pozicije, već zato što su obijica, naročito Hakan bez lopte i u defanzivi poprilično beskorisni. Hakan često zna biti igrač manje na terenu i to mu je velika mana, maa je sa loptom majstor. Tako da bi Hakan i James zajedno na terenu bilo pravo samoubistvo za odbranu. Sumnjam da bi dovodili obojicu pa da jedan grije klupu. Ja se još uvijke nadam da će doći Forsberg.
Mada ako već imaju para neka i dovedu sve. Može nam se :opaopa:

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 27 jun 2017, 11:41

ma ne vjerujem da će hamez dolaziti niti milan ima promil šanse da ga dovede, ne bi onda ni hakana ganjali jer su njih dvojica identičan profil igrača :zzz:


eh da nam je sad onog gonzala iz fiorentine, taman džabe da dođe i nema boljeg back up stopera od njega :zzz:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

celikmilan
Postovi: 2962
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 27 jun 2017, 11:44

Nakon što se vidjelo da je teško dovesti Jamesa onda su se vjerovatno okrenuli ka Calhanoglu. I ja mislim da njih dvojica bi veoma teško igrali zajedno a da kao veliko pojačanje neko bude na klupi bilo bi bezveze. Shvatam ja da je James veće ime sa financijske strane kad bi prodavali dresove ali ja sam više nekako za soluciju da za te pare što bi dali za Jamesa dadnu Za Calhanoglua i Forsberga. I još bi im i ostalo. U zadnje vrijeme se Forsberg i ne spominje, nadam se da nisu zaboravili na njega.

Avatar
nextterrain
Postovi: 2474
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 27 jun 2017, 11:45

Chinaglia je napisao/la:necete bolan dobit Lucasa Bigliu

bolan,bolan pročitaj izjavu njegovog agenta, ide u Milan ili u Englesku :tralala:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 27 jun 2017, 11:45

Ni meni nema logike da ganjaju i Hakana i Jamesa, od Jamesa se vjerovatno odustalo, zato se i pojavio Hakan kao nova opcija.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 27 jun 2017, 11:56

Hakan kao CMF a James kao RWF.
Zadnja izmjena: Romagnoli13, dana/u 27 jun 2017, 13:40, ukupno mijenjano 1 put.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
muha milanez
Postovi: 5812
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 27 jun 2017, 12:22

Navodno Milan nije odustao od Jamesa, Real bi ga mogao pustiti na posudbu uz obavezan otkup. A sa Bayerom postoji problem oko cijene, ne mogu da se usaglase, traze 30mil dok nasi nude 25mil.

11.07 prijateljska utakmica protiv Lugana.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16637
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 27 jun 2017, 12:26

Ovi nasi miruju skoro 15 dana i onda.za dan Hakan, Kalinic,Bigila svi blizu potpisa,jbt pa tacno bi mogli.imati komplet prvu poatavu novu,u jednu ruku je to jako rizicno,trebace vremena da se uigraju,al sa druge strane ako se svi ti transferi zavrse do pocetka priprema to ce biti veliki plus :)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 27 jun 2017, 12:26

I dalje ovdje neki misle da smo u vremenu Gallianija i Berlusconija, pa da je zabranjeno imati više kvalitetnih igrača u ekipi. Ako želiš odlične rezultate moraš imati i odlične igrače, i to više njih u ekipi. Toga su novi ljudi u klubu svijesni.

I da, pregovori sa Leverkusenom su u punom jeku, i dalje postoji razlika oko ponude i potražnje cca 5M ali mislim da je to manji problem.A bitno je da sam igrač ima želju preći u Milan.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la SonVolt » 27 jun 2017, 13:00

Hakan je sigurno plan B, umjesto Jamesa. Ako je ikada James bio realna opcija.

Hakan, Biglia, Conti, Kalinić. Kad bi zavrsili ova 4 o kojima se najviše priča, bio bih prezadovoljan.
Ako bi našli još neku jeftinu back-up opciju, bilo bi dobro.

To bi već bila ekipa u kojoj bi bilo dovoljno talenata za tu borbu za LP. Kako će se sve posložiti i kako će to izgledati na terenu je pitanje na koje niko ne može sa sigurnošću odgovoriti.

Jedino znam da posle dugo vremena sa nestrpljenjem i sa nadom isčekujem novu sezonu.
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 27 jun 2017, 13:05

Ma dobro ako je problem oko tih 5 miliona razlike, mislim da će se to riješiti na kraju. Kao što kažete, bitno je da igrač želi u Milan.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 27 jun 2017, 13:18

SonVolt je napisao/la:Hakan je sigurno plan B, umjesto Jamesa. Ako je ikada James bio realna opcija.

Hakan, Biglia, Conti, Kalinić. Kad bi zavrsili ova 4 o kojima se najviše priča, bio bih prezadovoljan.
Ako bi našli još neku jeftinu back-up opciju, bilo bi dobro.

To bi već bila ekipa u kojoj bi bilo dovoljno talenata za tu borbu za LP. Kako će se sve posložiti i kako će to izgledati na terenu je pitanje na koje niko ne može sa sigurnošću odgovoriti.

Jedino znam da posle dugo vremena sa nestrpljenjem i sa nadom isčekujem novu sezonu.
James nema veze sa eventualnim transferom Hakana.Jer Turčin bi u Milanu bio ništa drugo do CMF sa malo defanzivnih zadataka jer bi Kessie i Biglia eventualno to obavljali. Isto tako James ako nekim čudom dođe( a to ustvari više i nije čudo) on će igrati umjesto Suso-a.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la SonVolt » 27 jun 2017, 13:36

Ali koliko bi imalo smisla da dovodis 2 slična igrača i da ih obojicu stavljaš van njihove prirodne pozicije?

Da se razumijemo neka ih dovedu, naći će im se mjesto :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 27 jun 2017, 13:39

SonVolt je napisao/la:Ali koliko bi imalo smisla da dovodis 2 slična igrača i da ih obojicu stavljaš van njihove prirodne pozicije?

Da se razumijemo neka ih dovedu, naći će im se mjesto :mrgreen:
James nema problema sa tim da igra kao desno krilo, štoviše tu se izuzetno dobro snalazi, dvije klase bolji od Suso-a koji je da se razumijemo dosta napredovao. Dalje, Hakan bez problema igra kao CMF, i ne vidim problem u tome. Drugačija bi situacija bila da su to igrači kojim osim jedne pozicije ništa ne znaju igrati.Ovako imaš dva igrača koji su odlični na dvije pozicije minimalno.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 27 jun 2017, 13:42

a može se igrati božićna jelkica ilitiga 4321 :P


ma može se sve to uklopiti kad su kvalitetni igrači ali ništa od te ljubavi, mislim da je izbor pao na hakana kad su vidjeli da će teško do hameza jer nema šanse da će dovesti obojicu, a na kraju krajeva nema ni potrebe skršiti 100 miliona na dva identična igrača i onda ih gušiti na pogrešnim pozicijama.



ova uprava radi strašno dobar i pametan posao, sredit će u jednom merkatu sve rak rane kluba koje su nam B&G u amanet ostavili, počevši od loše odbrane, bekova, sredine, nedostatka kreacije itd. :zzz:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 27 jun 2017, 13:45

rope11 je napisao/la:a može se igrati božićna jelkica ilitiga 4321 :P


ma može se sve to uklopiti kad su kvalitetni igrači ali ništa od te ljubavi, mislim da je izbor pao na hakana kad su vidjeli da će teško do hameza jer nema šanse da će dovesti obojicu, a na kraju krajeva nema ni potrebe skršiti 100 miliona na dva identična igrača i onda ih gušiti na pogrešnim pozicijama.



ova uprava radi strašno dobar i pametan posao, sredit će u jednom merkatu sve rak rane kluba koje su nam B&G u amanet ostavili, počevši od loše odbrane, bekova, sredine, nedostatka kreacije itd. :zzz:
Naravno da neće dati 100M za dva igrača.Hakan ako dođe to je 25-27M maksimalno.James bi mogao doći po oprobanoj formuli, plaćena jednogodišnja posudba( cca 20akM+ obavezan otkup ljetos za još 40ak).Kad imaš i 1% šanse potpisati vanserijskog igrača o tome nema puno razmišljati.Već radiš sve što možeš da do transfera dođe.
slika
:bih:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
nextterrain
Postovi: 2474
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 27 jun 2017, 13:53

Milan are pressing hard for Hakan Çalhanoglu. The Rossoneri are hopeful that their negotiations with Bayer Leverkusen will proceed in a positive manner. Milan Sporting Director Massimiliano Mirabelli is pushing to close the deal.

Milan's offer is 15 million euros plus bonuses and Bayer Leverkusen's demands is pegged at 30 million euros. The German club are softening their demands and the Rossoneri are seeking to close the deal at 20 million euros plus bonuses. The next hours will be crucial for Milan as they look to seal the transfer for the Turkish player.
Nevjerovatno kako se Mirabelli zna cjenkati, i kako će Hakan dovesti za 20 miliona :zviz:

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 27 jun 2017, 14:32

znači turčin skoro pa kaparisan, naći će se negdje na pola puta :kafa:


u narednu heftu očekujem da se riješe on, conti i donaruma, oko ovog ostatka se može kalkulisati još dva mjeseca, nije neka hića.


sve vam zaboravim reći da bi neko trebao otvoriti onu temu za ocjenjivanje igrača, mojne da nas to omaši :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
nextterrain
Postovi: 2474
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 27 jun 2017, 14:41

Sad će svakako pretkola EL, pa neko od moderatora ili ko već može otvoriti temu, pa nek što prije napravi :D

Očekujem u vrhu Susa i Andre Silvu :kafa:

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.