AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 17:18

rope11 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ma šta mu fali i da na klupi bude, pa nije Lionel Messi, yebo ih Suserica :D
na ovoj temi je bogohuljenje ako pomisliš poslati susericu na klupu :kafa:
Pa jest ako hejtaš čovjeka kao ti, ovakvo slanje na klupu je čisto iz taktičkih razloga :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
muha milanez
Postovi: 5772
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 19 sep 2017, 19:39

Sutra Hakan i Suso na poziciji iza napadaca vjerovatno, u spicu Silva :ljepota:
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16501
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 19 sep 2017, 19:53

Ma Montella je.be ove nase napadace, das golove ides na klupu...vise i rotiranje nikad nes ekipu uigrati

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 19:54

Je l' to sad najnovija 3-4-2-1 formacija? :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4879
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 19 sep 2017, 20:13

Mozemo kako hocemo :D

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 sep 2017, 20:19

ronaldo99 je napisao/la:Ma Montella je.be ove nase napadace, das golove ides na klupu...vise i rotiranje nikad nes ekipu uigrati
Treba malo ohladiti sa konstantnim kritikovanjam čovjeka.Naravno da će rotirati kad igraju svakih par dana.Uostalom ne radi se o rotiranju cijele ekipe, već 2-3 igrača. Nadam se da će i Musacchiu dati odmor uskoro, jer i on je kao i Biglia, svake sezone propušta 10ak utakmica zbog sitnih povreda.

Montella očito zna šta radi, jer je u sezoni 2014-15 vodio Fiorentinu do polufinala EL-e te polufinala kupa Italije i 4-mjesta u ligi.To je skoro 60 utakmica te sezone za ekipu koja sasvim sigurno nije imala 20 igrača iste kvalitete, ali su to uspjeli zahvaljujući pametnom radu Montelle i njegovih pomoćnika. I te sezone je koristi sve igrače koji su bili na raspolaganju.I samo su 4 igrača odigrala više od 40 utakmica. I to su Mati Fernandez, Borja Velro, Stefan Savić i Gonzalo R. Još su Badelj, Pizzaro i Tomović prešli broj od 35 nastupa, dok su svi ostali imali manji broj utakmica. Tako da uspjeh u toj sezoni nije nikakva slučajnost.A zaista jeste uspjeh, jer Fiorentina nije sami vrh lige, i sve što su te sezone uradili je fenomenalno.I samo ih je par bodova dijelilo od top 3 i ulaska u LP-a.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16501
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 19 sep 2017, 20:34

Vidi Rom jednu stvar, ja bi volio ako postoji kakva sansa da nas neki napadac Silva ili Kale se bore za golgetera,a to nema sanse ako ce igrati svaku 3-cu utakmicu, rotiraj neke igrace koji se vise trose od napadaca,zasto u Interu ne rotiraju Icardija,juve Higuaina ili Dybalu,Lazio Ciru, kontas sta zelim reci,ok vise bi naravno volio uspjeh ekipe nego pojedinca,ali kad bi Sheva stigao do prvog strijelca lige da ga je Carlo toliko rotirao?

Avatar
rope11
Postovi: 17619
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 19 sep 2017, 21:25

ma ne valjaju ovolike rotacije na samom početku, možda je prednost što će igrači biti svježiji u drugom dijelu sezone, ali povlači i loše stvari za sobom jer ne dozvoljava igraču da uđe u ritam i da bude na 100% svojih mogućnosti.

hakan i silva odigraju perfektnu utakmicu, obojica na klupi narednu, nikola zabije 2 gola i haj opet na hlađenje, pa kako očekuje da igrači uđu u formu kad im uništiš momentum? :roll:


morat će se naći odgovarajuća formacija i najjačih 11 koji će igrati skupa bar 80% vremena, rotacije se mogu vršiti i svakih 4-5 kola umjesto što to radi svaku božju utakmicu.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
maldini3
Postovi: 1697
Pridružen/a: 31 jan 2017, 18:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la maldini3 » 19 sep 2017, 21:35

rope11 je napisao/la:ma ne valjaju ovolike rotacije na samom početku, možda je prednost što će igrači biti svježiji u drugom dijelu sezone, ali povlači i loše stvari za sobom jer ne dozvoljava igraču da uđe u ritam i da bude na 100% svojih mogućnosti.

hakan i silva odigraju perfektnu utakmicu, obojica na klupi narednu, nikola zabije 2 gola i haj opet na hlađenje, pa kako očekuje da igrači uđu u formu kad im uništiš momentum? :roll:


morat će se naći odgovarajuća formacija i najjačih 11 koji će igrati skupa bar 80% vremena, rotacije se mogu vršiti i svakih 4-5 kola umjesto što to radi svaku božju utakmicu.
To je to. Odigrali smo 10 utakmica nikad ista ekipa nije pocela tekmu. To ne radi niti jedan normalan trener. Naravno ako se ne radi o povredama. Zamisli kako je bilo Silvi poslije 3 gola sjediti na klupi ili sutra Kalinicu. Mora se naci najboljih 11 i da oni igraju prvenstvene tekme a u LE malo odmarati jer realno grupa nije teska i moze se dati prostora ostalim igracima.
Željezničar za život cijeli
Forza Milan
Pivopije

Avatar
senadrosoner
Postovi: 310
Pridružen/a: 26 apr 2016, 09:59
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la senadrosoner » 19 sep 2017, 21:58

Šteta samo što Mihajlović nije imao ovakvu ekipu.

EDIT: Baš me zanima zašto se odjednom Zapata spominje da počinje utakmicu umjesto Mussachia??
2001-2023!

Forza!

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 19 sep 2017, 22:22

Pa da ga odmori, logično :)

Sent from my x600 using Tapatalk
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
rope11
Postovi: 17619
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 19 sep 2017, 22:35

umorio se, odigrao je čak 7 utakmica :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 22:47

Trebalo bi odmoriti Kesija i Bonućija, očekujemo sutra Monta i Palettu u prvih 11 :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
nextterrain
Postovi: 2464
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 19 sep 2017, 23:38

Možda vam se sve ovo čini izuzetno glupim ta stalna rotacija, ali na proljeće ćete vidjeti zašto je Montella to radio. Svaka top ekipa ne dostiže svoj maksimum u nebitnom 9. mjesecu nego na proljeće kad se lomi sezona :nene:

Avatar
meskalin
Postovi: 2497
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meskalin » 20 sep 2017, 08:33

Samo su u Milanu nakon 4 kola umorni igrati wtf :crazy: napadaci se odmaraju u kupu i vehtim tekmama, pa kako misli da udju u kontinuitet ?? Sto neko kaze smisli kako ces Kessia odmoriti, a ne rotirati napadace.

Meni je od te sezone u Fiorentini ostalo u sjecanju kako ih je Sevilla razbila u polufinalu :kafa:

Avatar
rope11
Postovi: 17619
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 20 sep 2017, 10:06

sa rotacijama čini dobru i lošu stvar u isto vrijeme.


ključ je u tome da nađe neku zlatnu sredinu i umjereno rotira igrače u pravom momentu (a za to ima EL, kupove, lakše protivnike itd.), a ne da mjenja sastave iz utakmice u utakmicu i da napadača koji zabije gol u narednoj utakmici zakuca na klupu bez da kroči nogom na teren, pa gdje je tu logika i šta misli postići s tim osim izbaciti igrača iz kolosijeka? :roll:
ubij me ako dosad nijednom nisu istrčala dva identična sastava, uvijek se morao bar jedan igrač izostaviti.
ova ekipa ima još dosta mana za koje će trebati vremena da se koriguju, poput prepuštanja sredine terena i plivanja u odbrani što je isključivo stvar nerazumjevanja među igračima, ali silnim rotacijama samo usporava taj proces uigravanja.


i ovo izostavljanje romagnolija, pa zašto čovječe ZAŠTO? :roll: on je igrač kojem najviše trebaju utakmice u nogama da bi se vratio u ritam jer ne igra od maja, bolje da je bonucija ili musaku odmorio kad mu je već prahnulo čeprkati i po defanzivcima.


da ne bude da sam samo hejter, igrači će biti odmorniji u drugom dijelu sezone i manje podložniji povredama :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la SonVolt » 20 sep 2017, 10:33

Ako pobjede SPAL bice to solidan početak sezone. Boli ta blamaža protiv Lazia ali bodovno nije loše.

Bitno je da uzimaju sto vise bodova sad kad je ekpa neuigrana a kasnije ne bi trebalo biti problema kad se digne forma i kad postanu istinski tim.

Prošla utakmica protiv Udinesea je bila solidna, posebno prvo poluvrijeme. Prije svega mislim na to kako su kontrolisali sredinu terena, diktirali tempo za razliku od proteklih sezona kad bi bili nadigrani i od ekipa poput Cesene i Pescare.
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

Avatar
meecko
Postovi: 1500
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 20 sep 2017, 13:14

Joj stručnjaka ,ja mislio raspravljaju Murinjo,Anćeloti i Klop.Dajte ljudi ohladite malo,čovjek je trener i on odgovara za rezultat.Zase.re li leti sa klupe i kraj.Manite se ba FM-a i sličnih igrica.On je u stvarnom svijetu i vodi pravi tim i igra prave utakmice.Činjenica je da puno rotira,ali jeste li pomislili da to radi da ih motiviše? Da im pokaže da niko nije siguran u timu i da se svaki trening moraju dokazivati?Ne znam njegovu filozofiju i metode rada,pa zato mogu komentarisati samo igru i rezultate,ali samo kao navijač,a ne kao neki kvazi stručnjak.Za rezultate je još rano da komentarišem.Igra je nekad dobra,nekad za k....toliko
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
Migu
Postovi: 108
Pridružen/a: 07 jul 2017, 12:05
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Migu » 20 sep 2017, 13:28

Dobro si to rekao druze.. hajde razumijem navijaci su, vole svoj klub ali momci pogotovo sa ove teme su zaluđeni do bola. Smirite se malo, niste vi nikakvi strucnjaci, takticari itd. Ovo se posebno odnosi na momka pod nickom Rope, decko idi napolje, uzivaj u zivotu dok nisi puk'o.
meecko je napisao/la:Joj stručnjaka ,ja mislio raspravljaju Murinjo,Anćeloti i Klop.Dajte ljudi ohladite malo,čovjek je trener i on odgovara za rezultat.Zase.re li leti sa klupe i kraj.Manite se ba FM-a i sličnih igrica.On je u stvarnom svijetu i vodi pravi tim i igra prave utakmice.Činjenica je da puno rotira,ali jeste li pomislili da to radi da ih motiviše? Da im pokaže da niko nije siguran u timu i da se svaki trening moraju dokazivati?Ne znam njegovu filozofiju i metode rada,pa zato mogu komentarisati samo igru i rezultate,ali samo kao navijač,a ne kao neki kvazi stručnjak.Za rezultate je još rano da komentarišem.Igra je nekad dobra,nekad za k....toliko

Avatar
rope11
Postovi: 17619
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 20 sep 2017, 13:41

fun fact: napolju sam :mrgreen:

second fun fact: roup je svakako već odavno puko, nema više šta pucati kod mene :nedam:


nego li, gledam raspored u oktobru i čeka te čak roma, inter i juventus, poslije u novembru i napoli, torino... razlog više da previše ne rotira i da pusti najboljih 11 da igraju i dižu formu jer je narednih mjesec i po yeben period i prilično ključan za cjelokupnu sezonu, prvi pravi testovi da vidimo šta očekivati od ove ekipe. :kafa:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.