AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 25 maj 2017, 00:14

Ma yebo te napadače, daj nam vamo desnog beka, veznjaka i krilo :opaopa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Zenga
Postovi: 1702
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 25 maj 2017, 00:40

Gattuso, dobro dosao kuci, LEGENDO! Da momci iz primavere imaju samo 25% njegovih muda, fajterskog instinkta i srca mogli bi svi redom napraviti karijeru... Donnarumma previse ti je i 4M godisnje, ukoliko dodje ponuda 60+ M slobodno ga prodajite. Italija prepuna golmana, svaka ekipa ima po 2 solidna, golman ne cini toliku razliku koliko recimo golgeter ili jedan koji ima slifa u veznoj, Fabregas,Pirlo i sl.
De Sciglio, arrivederci, iako si dijete Milana flertas sa starom damom duze vrijeme, ne prihvatljivo, 15M i adio mare

Keita nije bitan, nije problem naci druge alternative. Biglia nije top igrac, ali za nase (bez)veznjake svakako upgrade. Pozitivno bi bilo uzeti njih dvojicu potencijalnom konkurentu za top 3-4, kao sto je Juve uzeo Pjanica i Higuaina...
Musacchio solidan stoper, dobro dosao.

Avatar
maldini3
Postovi: 1703
Pridružen/a: 31 jan 2017, 18:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la maldini3 » 25 maj 2017, 01:30

Ne mogu se bez Lige Sampiona ocekivati top igraci. Malo novinari pretjeruju oko silnih dolazaka al nije to lose za nas nek se pise o nama sto vise. Zadovoljan sam kako se razvija situacija posebno mi je drago sto dolazi Kessie. Ova prica pojedinaca kako spic nije prioritet siguran sam da se oni malo sale. Morata ili Beloti odlicne investicije. Sto se tice kreativca Biglia nije los al mislim da se treba naci neki malo ofanzivniji veznjak tipa Pastorea :D koji bi bio opasniji po gol protivnika. Cak mislim da bi PSG pristao na pregovore jer imaju i sada viska veznih a sigurno ce dovoditi jos igraca na ljeto. Onako nerealna zelja mi je Dele Alli (morao sam ovo reci :D ).
Željezničar za život cijeli
Forza Milan
Pivopije

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 25 maj 2017, 01:59

ako će igrati 343, onda nam trebaju dva osigurača na sredini u vidu biglie i kessija, iako ni oni nisu kompletno operisani od kreativnosti... imat ćeš dva krila, dva ofanzivna beka i napadača tako da sad-zasad nije nužan neki kreativac, o tome se može razmišljati iduće godine.
doduše fabregas-kessie bi bili savršena kombinacija, ali nije loše imati ni bigliu za početak.



iskreno više bih volio ovog šika za 30 miliona nego moratu za duplo više :zzz:


gatusso će brže otići nego što će doći :mrgreen: jest on ludak koji će uspostaviti red, ali kao trener i taktičar je tanak inače bi valjda do sad imao zapaženiju rolu u nekom klubu, umjesto što su ga svi poslije par mjeseci šutali.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 maj 2017, 04:28

Kad pročitam da neko spomene Pastorea zaibretim se.Pa taj lik je propao davno. I GdS javlja da je Morata pristao na 7.5M godisnje.Ostaje da se Real i Milan dogovore.

I treba da konačno shvatite da dovođenje kvalitetnih igrača više ne zavisi samo od od LP-a.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la SonVolt » 25 maj 2017, 09:19

Morata bi bio najbolje rijesenje od svih napadača s kojima se povezuju.
24 godine, iza sebe ce imati 2 finala LP (ako upise nastup), ima iskustvo igranja u Ital.
Ne spada u sam vrh kad su napadači u pitanju ali zbog toga ga Milan i može dovesti.
Dovoljno dobar za ono što Milan želi da postigne u narednih par godina.

Belotti je velika kocka s obzirom da ima samo jednu vrhunsku sezonu a cijena je van svake pameti.
Schick ili Dolberg su premladi, potreban je neko ko odmah može zabijati golove, bez da se čeka sezona, dvije da sazrije.
Za Aubameyanga je potreban dobar protok lopte, razradjene kretnje, lopte u prostor a daleko je Milan od toga, (a i svakako ga ne mogu dovesti)

Kako bih volio da Contia dovedu, da se upare 2 kvalitetna beka nakon 100 godina patnje.
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Furymaker » 25 maj 2017, 10:13

Koliko ima istine u ovome o Morati? Izgleda da se Milan vraca, bar tako djeluje s ovim silnim transferima prije nego sto je i poceo transfer rok, napokon, vrijeme je bilo da se vrati gdje mu je mjesto, LP bez Milana nije ista.
Nego sta se ceka sa veznjacima, de nek se posvete malo njima, s trenutnim veznim redom necete nigdje, Biglia je ok, al nije ni on igrac koji bi vas pogurao previse prema naprijed.
Ja vjerujem da ima na trzistu ogroman broj veznjaka koji bi unaprijedili igru Milana a da nisu skupi + rado bi dosli u Milan.
Ja kao fan Deulofeua jos otkako se probijao kroz Juvenil ekipu Barce, volio bi ga gledati opet u Barci, al mislim da ne bi pravio gresku i da ostane, Milan mu je preporodio karijeru ( iako je odlicno igrao i proslu sezonu u Evertonu ) i izgleda da mu i ambijent i suigraci odgovaraju, nema greske u takvom okruzenju.
Jos ako mu jaran Morata dodje, inace ne znam jeste li upuceni, al Jese/Muniain - Morata - Deulofeu su zajedno sa Thiagom, Iscom i Illaramendijem bili okosnica mlade repke Spanjolske koja je osvojila EP U-21 2x, tako da ako bi uparili Moratu i Deulofeu-a imali bi odlican tandem.

Ne znam, meni je drago sto se Milan vraca, talijanska liga je uvijek bila najstrastvenija i pravim nogometnim fanovima ce uvijek biti gust gledati je, tako da ako velikan poput Milana pravi sve da se vrati u vrh prvo talijanske lopte, pa kasnije i europske, to treba s osmijehom podrzati.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 maj 2017, 10:22

Otkrivena je formula po kojoj Kessie dolazi u Milan. Naime Atalanta će dobiti par miliona za posudbu+ obaveza otkupa sljedećeg ljeta.Sve je to zbog FFP-a. Znači potrošeno je u principu manje od 40M a tri igrača su kaparisana. Taman ima dovoljno novca da se reguluše paket Biglia i Keita, te Morata i opet će ostati 15-18M za jednog Contia. To bi bilo 7 pojačanja za nekih 160-170M, što je fenomenalno za prvi mercato a i u ovo vrijeme ludih cijena.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 25 maj 2017, 11:11

Furymaker je napisao/la:Koliko ima istine u ovome o Morati? Izgleda da se Milan vraca, bar tako djeluje s ovim silnim transferima prije nego sto je i poceo transfer rok, napokon, vrijeme je bilo da se vrati gdje mu je mjesto, LP bez Milana nije ista.
Nego sta se ceka sa veznjacima, de nek se posvete malo njima, s trenutnim veznim redom necete nigdje, Biglia je ok, al nije ni on igrac koji bi vas pogurao previse prema naprijed.
Ja vjerujem da ima na trzistu ogroman broj veznjaka koji bi unaprijedili igru Milana a da nisu skupi + rado bi dosli u Milan.
Ja kao fan Deulofeua jos otkako se probijao kroz Juvenil ekipu Barce, volio bi ga gledati opet u Barci, al mislim da ne bi pravio gresku i da ostane, Milan mu je preporodio karijeru ( iako je odlicno igrao i proslu sezonu u Evertonu ) i izgleda da mu i ambijent i suigraci odgovaraju, nema greske u takvom okruzenju.
Jos ako mu jaran Morata dodje, inace ne znam jeste li upuceni, al Jese/Muniain - Morata - Deulofeu su zajedno sa Thiagom, Iscom i Illaramendijem bili okosnica mlade repke Spanjolske koja je osvojila EP U-21 2x, tako da ako bi uparili Moratu i Deulofeu-a imali bi odlican tandem.

Ne znam, meni je drago sto se Milan vraca, talijanska liga je uvijek bila najstrastvenija i pravim nogometnim fanovima ce uvijek biti gust gledati je, tako da ako velikan poput Milana pravi sve da se vrati u vrh prvo talijanske lopte, pa kasnije i europske, to treba s osmijehom podrzati.
Skoro svi relevantni izvori su prenijeli da je Morata dogovorio uslove sa Milanom, sad ostaje da se dva kluba međusobno dogovore. Iskreno, ja ne mislim da će ga Real pustiti baš tako lako.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 25 maj 2017, 11:12

Znaci ako je istina ovo za Moratu ja sam presretan,po meni bolji igrac od Belotija tj provjereniji,mogao bi nam biti spanski trio u napadu,tri relativno mlada igraca :)

Napokon se i mi malo radujemo prelaznom roku i sto je najbitnije dovode se igraci prije pocetka priprema

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Gefufna » 25 maj 2017, 11:14

Samo nastavite ovako, dajte jak Milan, pa da se pofajtamo za tu nasu decimu u nizu (slijedece 3 su hladno nase). :mrgreen:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2536
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la LegendKiller » 25 maj 2017, 13:05

Nadam se da će pored silnih dolazaka biti i čistke ovih otpadaka, prije svega u veznom redu. Poli, Kuco, Sosa,Bertolaci, Honda svima se zahvaliti. Za iduću sezonu od svih ostaviti Montoliva i Lokatelia, te im pridružiti Kessia i Bigliu, uz naravno još jedno pojačanje u vidu nekog ofanzivnog veznog (nadamo se Fabregasu). Bonaventuru sam računao u krila, mada i on može uskočiti u vezu ako zatreba. Ovo je sve poduslovom da ćemo igrati sa 3 vezna kao ove sezone, 3 da igraju i 3 za klupe.
Naravno svako pojačnje za koje ćemo iskeširati lovu je dobro došlo (osim L. Gustava :D ).

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Chinaglia » 25 maj 2017, 13:09

Morata od €60 mln :tokralju:

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 25 maj 2017, 14:56

ovo oko morate je malo pretjerano, daš 60 miliona i još ćeš ga naredne 3-4 godine plaćati 15 miliona godišnje, da nije malo previše? :think:
beloti bi možda došao za iste pare, ali njemu bi 4-4,5 miliona godišnje bila puna šaka brade, a da ne pričam da bi za tih istih šezdesetak miliona mogli uzeti keitu i shicka u paketu.


ali da je morata sa marketinške strane daleko bolji izbor, to stoji :mrgreen:


a ništa, haman da se trebamo konačno naviknuti na novonastalu situaciju i način poslovanja u 2017-oj jer da bi se vratio na vrh, moraš biti spreman preplaćivati i nuditi bolje uslove igračima jer će ti ga inače neko drugi klepiti dok se ti nećkaš.
a ako oni smatraju da morata toliko vrijedi i da neće biti preveliki udar na budžet kluba, onda ok, samo naprijed. :kafa:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 maj 2017, 16:16

De ba ljudi šta kukate koliko je ko plaćen ili će biti plaćen? Neće iz našeg džepa.Pa zar niste pročitali detaljan plan šta novi vlasnici žele napraviti od Milana? Ne može se niti jedan tim vratiti u svijetski vrh u roku od 3-4 godine a da se u tom periodu ne ulupa 500-600M na igrački kadar.A to je upravo cilj nove uprave, da Milan postane opet jedan od najboljih timova u Evropi.


Što se mene tiče neka potroše i 300M ovo ljeto meni će biti drago. Evo konkretno što se Morate tiče(ako dođe), 60M jeste možda malo previše ali treba znati da se radi o igraču koji ima tek 24 godine, a već ima dovoljno iskustva igranja u Serie A, dovoljno međunarodnog iskustva.Igrač koji još može napredovati.Igrač koji očito nema problema da se nosi sa pristiskom igranja u velikom klubu.I na kraju igrač koji je marketinški isplativ.

Usput jedna informacija, agent Kessie-a je u Casa Milan i razrađuju zadnje detalje oko ugovora.A tu su i čelnici Atalante, pa moguće je da će biti i priče oko Contia.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
nextterrain
Postovi: 2469
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 25 maj 2017, 16:23

Ma sve sam razmišljao, spominju se svi neki napadači blizu WC kvalitete, doće ti na kraju Falcinelli :mrgreen:

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 maj 2017, 16:28

Trebamo se navići na to da je prošlo vrijeme onih senilnih staraca koji nisu imali nikakav plan.Nakon pet godina potpuno je neobično da uprava radi na jačanju ekipe još od maja, i da obilaze razne destinacije, prikupljaju informacije, razgovaraju sa agentima, čelnicima drugih klubova, daju konkretne ponude, itd.. Skoro da nema dana da neki agent, advokat ili predsjednik nekog kluba nije u sjedištu Milana. Ljudi rade sve kako bi trener imao skoro kompletiranu ekipu do početka jula kad počinju i pripreme.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 25 maj 2017, 17:33

pa čekaj ba malo, trebamo proći period adaptacije na ovo :rol:


ne samo da pokušavaju što prije sklopiti ekipu nego mi se sviđa kako sve ciljane i kvalitetne igrače žele, nema više onanisanja na napadače nego se jasno zna šta je prioritet i kakav profil igrača će se uklopiti u mozaik.
musaka gotov, kessie i rodriguez ubrzo, morata i conti su u fazi dovođenja ali sam optimističan (bar za contija), ostaje samo pitanje veznjaka i eventualno krila.

za krilo mi manje-više svejedno, imaš jacka koji će biti spreman do jula, imaš susa, imaš nianga koji će biti back up, ali bilo bi fino otkupiti đerara jer ga navodno barselona ne želi.



ova moratina djevojka je talijanka i ona ga pritiska da se vrati u italiju :mrgreen: zato je milan u pol poziciji da ga dovede ispred svih ostalih klubova jer svi manje-više nude iste uslove.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 maj 2017, 17:37

Pa Milano je san svake žene ovog svijeta iz više razloga.A današnji fudbaleri su papučari najčešće, tako da sve nam ide u korist. :mrgreen:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 25 maj 2017, 17:54

pa ko je brate ne bi slušao :rol: :rol:


slikaslika

dobro očekivao sam da je malčice ljepša, vjerovatno je dobra u duši :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.