AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4889
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 23 jun 2017, 12:20

Zelim Forsberga u Milanu :D

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 23 jun 2017, 12:35

Ovo je neko zatišje pred buru :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
muxa
Postovi: 11355
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 23 jun 2017, 18:52

Naši mladići do 16 godina su postali prvaci Italije! U finalu su pobijedili Romu sa 5:2

Sent from my x600 using Tapatalk
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
milanist
Postovi: 12015
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 23 jun 2017, 19:22

Svaka cast momcima
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2533
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la LegendKiller » 23 jun 2017, 21:54

muxa je napisao/la:Naši mladići do 16 godina su postali prvaci Italije! U finalu su pobijedili Romu sa 5:2

Sent from my x600 using Tapatalk
Daba sve kada klub nema jasnu strategiju ubacivanja mladih igrača u prvi tim. Costakurta, Maldini, Ambrisini pa onda De Sciglio, 4 igrača iz omladinskog pogona koja su ostavila dublji trag u klubu. Ostalo ništa, evo ovako na prvu ja se ne mogu sjetiti više, a pratim Milan od 98. Tek dolaskom Siniše situacija se malo promijenila pa je par mladića dobilo priliku. Ako malo bolje pogledamo svi mladi koji su dobili priliku su je i iskoristili. De Sciglio je u startu bio jedan od najboljih igrača, samo je poslije počeo igrati preko neke stvari, a kvalitet posjeduje. Gigi, Loka i Calabria su također pokazali kvalitet. Šteta je što u ovom periodu kada smo bili u ovoj zabokrecini nismo više mladih igrača ubacili u prvi tim. Ako pogledamo seriju a vidjecemo da dosta naših juniora igra značajne uloge u svojim ekipama. Navest cu par primjera da smo umjesto Zapate, Alexa, Acerbija ostavili Astoria. Umjesto dovođenja Matria, Destra da smo ostavili Petagnu, umjesto Kuce, mace, Polia, Birse da smo ostavili Saponaru i Cristantea. Prvo momci bi u Milanu sigurno više napredovali, mi kao ekipa ništa loši ne bi bili, a ustedili bi para za prava pojačanje.
Abumejanga neću spominjati...

Avatar
muxa
Postovi: 11355
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 23 jun 2017, 22:32

Sve ok, al mi nikako ne ide u glavu o kakvom kvalitetu pričaš kad spomenes Siljkana

Sent from my x600 using Tapatalk
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
gambler1899
Postovi: 1694
Pridružen/a: 15 dec 2015, 10:58
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la gambler1899 » 23 jun 2017, 23:36

Ne kontam ovo dovodjenje Kalinica još 27-28 miliona traze, ostavi brate Baccu i dovedi 2 veznjaka jer Baccasigurno daje 10+ golova
FORZA MILAN!!

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 23 jun 2017, 23:37

rendi orton uvijek ima svojih bisera :mrgreen:

slažem se da igra preko qurca već godinama bez želje da unaprijedi igru, ali nema on realno ni neki kvalitet da ponudi nešto više od ovoga što trenutno pruža.


znaš šta brate mojne da se lažemo, milan im ne daje priliku jer su nekvalitetni ili da budem malo blaži, nedovoljno dobri :zzz: dobro, to je već problem skautinga i ljudi koji se bave tom djecom, tu treba nešto mjenjati.
ok milan im ne pruža šansu i pušta ih da odu, ali kad bolje razmišliš ko je to stvorio neku hvale vrijednu karijeru kad su otišli iz milana? apsolutno niko, uspjeh je kad ih pođahkad vidiš na tv-u kao profesionalne fudbalere jer ih 90% propadne u zemlju.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
nextterrain
Postovi: 2469
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 24 jun 2017, 00:22

Samo kad se sjetim Albertazzija i donekle Saponare, sto ih je Legend hvalio, ali Saponara i nekako, stigao je do klupe Fiorentine :mrgreen:

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2533
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la LegendKiller » 24 jun 2017, 00:25

Kada govorim o kvaliteti Silje mislim na prve dvije godine, kada je fakat igrao dobro. Danas od toga u Milanu nije ništa ostalo, mada za repku zna odigrati kvalitetno. Da li je propao ili je ostalo kuveta u njemu vidjecemo kada ode u drugi klub.
Ne bih rekao da momci nisu imali kvalitet pa im se nije dala prilika. Npr Abumejanga smo sutirali kao nekvalitet bez da smo mu dali priliku pa sada vidimo gdje je dečko. Ili Petagna i Cristante koji su sa alalantom završili ispred Milana. Većina njih nije postala neka zvijezda ali igraju dobro u solidnim klubovima serije a. Ako ništa onda su sigurno bolji od ovih naših panjeva kojih se nakotilo u klubu zadnjih par godina.
Hoću samo reći da smo stvari zadnjih 5 godina trebali drugačije postaviti, da smo igrali sa ovim omladincima imali bi sigurno isti rezultat ako ne i bolji, gori ne bi bili sigurno. Sada bi barem imali neki temelj odakle početi, ako niste barem bi ovi momci mogli poslužiti za rotacije. Ovako sada moramo dovoditi gotovo čitavu prvu postavu i igrače za klupe.

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2533
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la LegendKiller » 24 jun 2017, 00:31

nextterrain je napisao/la:Samo kad se sjetim Albertazzija i donekle Saponare, sto ih je Legend hvalio, ali Saponara i nekako, stigao je do klupe Fiorentine :mrgreen:
Ja sam hvalio momke iz naše akademije koji su imali potencijala i od kojih je moglo nesta biti, zato im se trebala pružiti prilika.
Ti si hvalio Traorea, Taiwa, Constanta dakle likove koji ni tada nisu bili igrači niti je postojala šansa da postanu neki igrači.
Velika je to razlika.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 24 jun 2017, 00:55

Realno Šiljkan kada je počeo dobivati pravu priliku u Milanu tamo nekad 2012, 2013-te, stvarno je obećavao. Recimo odmah u tom trenutku je bio bolji igrač od Abatea, i bolji igrač nego što će Calabria ikad biti. Njega je yebalo što je vremenom, umjesto sve bolji, bio sve gori i gori.

Sad tu može biti više faktora, po meni, najveći je taj da kako je stasavao sve je manje kvalitetne saigrače imao u ekipi, nije imao od koga ni naučiti neke stvari. Najbolji pokazatelj toga je to da je evo već godinama konstantno u reprezentaciji Italije, i realno kad god igra izgleda puno bolje nego što izgleda u Milanu, saigrači ga čine boljim igračem. Unazad dvije, tri sezone, potpuno je grohnuo i što se mene tiče daleko mu kuća od Milana bila.

I još jedna stvar vezana za njega, na terenu djeluje kao najveća **** i nikakve doze drskosti on u sebi nema da bi postao vrhunski igrač.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 24 jun 2017, 09:53

izgubio je haman mjesto i u azurima, spinazola, conti pa i darmian su ispred njega.

sad se sve više počinjem pitati jesmo li mi možda umislili da je on tad bio dobar, znaš pojavi se neko mlad perspektivan iz primavere, tzv. "novi maldini", odigra par dobrih utakmica i mi smo svi bili wooooow :mrgreen: pa yebote nama je i kevin constant u par navrata bio vrh kad je tek došao, dobro se toga sjećam :mrgreen:
a kako je stvarno igrao, onako baš objektivno a ne navijački gledajući, ko bi se toga više i sjećao jer je 5 godina prošlo.

meni se čini da se on s mrtve tačke nije pomjerio otkako je prekomandovan u prvi tim, ni na jednom polju ne vidiš napredak... tad je te 2012-te postavio letvicu na određenu visinu i to je po svemu sudeći njegov maksimum.


al' elem nejse, ubrzo će ovi naši kvazibekovi postati prošlost :kafa:

LegendKiller je napisao/la:
Ja sam hvalio momke iz naše akademije koji su imali potencijala i od kojih je moglo nesta biti, zato im se trebala pružiti prilika.
Ti si hvalio Traorea, Taiwa, Constanta dakle likove koji ni tada nisu bili igrači niti je postojala šansa da postanu neki igrači.
Velika je to razlika.

ti si brate killeru gotivio albetrazzija i čudio se što ne igra kad je već imao 23-24 godine tamo kod pippa, a primjera radi costant je imao isto toliko godina kad je prvi put došao u milan :P
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2533
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la LegendKiller » 24 jun 2017, 10:25

rope11 je napisao/la:

al' elem nejse, ubrzo će ovi naši kvazibekovi postati prošlost :kafa:
Ovo me svi nadamo :bow:

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7533
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Maestro^^ » 24 jun 2017, 13:07

Ode Borini u Lazio izgleda. Jedna briga manje. :mrgreen:
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 24 jun 2017, 14:12

Opustili se Fassone i Mirabelli pred Bajram, nikog ne dovode :think:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
meecko
Postovi: 1515
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 24 jun 2017, 14:13

Ma koji će nam k... Borrini.Valjda su prosla vremena krseva. Vraćamo se iz mrtvih. Biće gusto iduće sezone u Serie A. A i mi se vraćamo u vrh italijanskog fudbala, ubrzo i evropskog fudbala
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
gambler1899
Postovi: 1694
Pridružen/a: 15 dec 2015, 10:58
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la gambler1899 » 24 jun 2017, 14:21

meecko je napisao/la:Ma koji će nam k... Borrini.Valjda su prosla vremena krseva. Vraćamo se iz mrtvih. Biće gusto iduće sezone u Serie A. A i mi se vraćamo u vrh italijanskog fudbala, ubrzo i evropskog fudbala
Dovedjenje igraca ne znaci i povratak u vrh ali je jedan od uslova, primjer ti je Inter koji je dovodi igrace ali opet rezultat izostaje, potrebno je da se dosta stvari poslozi a i da imamo i srece pa da budemo u tom vrhu ali vjerujem da cemo za sezonu dvije vratit se gdje nam je mjesto...

Ono sto mene trenutno muci jeste sredina terena i tu smo veoma tanki da ne kazem da nam je to rak rana prethodnih sezona..
FORZA MILAN!!

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 24 jun 2017, 16:18

silva opet počinje, ali bht naravno prenosi drugu utakmicu :roll:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 24 jun 2017, 16:27

rope11 je napisao/la:silva opet počinje, ali bht naravno prenosi drugu utakmicu :roll:
Pa dobro, druga je zanimljivija da se ne lažemo :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.