AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
muxa
Postovi: 11367
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 17 sep 2017, 20:45

Mozda je čovjek mislio nesto drugo napisati a ispalo nesto trece :)

Sent from my x600 using Tapatalk
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 17 sep 2017, 20:51

Montella:" Napad? Ima mjesta i vremena za sve igrače da igraju.Vidjet ćete to već u srijedu." Znači za očekivati je da Silva konačno starta u srijedu, protiv slabašnog Spala, taman da i tu sex mašina otvori račun u Serie A. Također napomenuo je da je Silva igrač koji je najviše napredovao od svog dolaska u Milan.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

celikmilan
Postovi: 2962
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 17 sep 2017, 21:06

Igra je bila solidna (može i mora biti bolja) a završnica baš i ne jer su ipak prije trebali riješiti utakmicu iako Udinese nije baš ni bio opasan. Kad se bolje budu uigrali ako i budu jer se igrači dosta i rotiraju to će bolje izgledati. Ove dvije utakmice kod kuće su dobijene iako igra nije bila tako dobra (naročito ona prva) tako da je to napredak u odnosu na ranije sezone kad smo uglavnom gubili bod(ove). Nadati se novom napretku u igri i da ne bude više ovakvih povreda kao kod Contija.

U sljedećoj utakmici nadam se Silvi da i on stigne ovu trojicu koji su dali po 2 gola.

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 17 sep 2017, 21:14

ma bitno je da se dobijaju utakmice u kojima ne igraš najbolje, pa recimo samo ovaj udinese im je prošle sezone uzeo svih 6 bodova, a bilo je još bruku prosutih bodova protiv lošijih klubova.
9 od 12 bodova je super za početak (ne računajući 5 pobjeda u LE), a očekujem i protiv SPALA 3 boda.


pozitivno je to što ekipa djeluje sve bolje, određeni igrači ulaze u sve veću formu tako da će stvari za 2-3 mjeseca sjesti na svoje mjesto.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
nextterrain
Postovi: 2473
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 18 sep 2017, 11:43

Ovo je najbolji početak Milana u zadnjih 10 godina i moram naglasiti da se još nisu uigrali i dali svoj maksimum :kafa:

Jučer su najviše pretrčali Biglia, Kessie i Calabria.

Montella je izjavio kako se još uvijek traže i da još nije svjestan jačine trenutačnog tima te da će uraditi sve u njegovoj mogućnosti da izvuće maksimum iz svakog igrača. Naglasio je kako će biti rotacija u napada tako da možemo očekivati Silvu već u srijedu i da će od sada igrati sa 3 u odbrani s formacijskim rotacijama naprijed :ljepota:

Voljeli Montellu ili za sad radi vrlo dobar posao i mislim da možemo u budućnosti očekivati više dobrih odluka nego onih drugih. Također postoji klauzula u njegovom ugovoru ako ne ispuni cilj, tj. plasman u CL, može dobiti otkaz bez naknade i to dovoljno govori koliko je siguran u sebe i da će uraditi najbolje s ovom ekipom :thumbup:

memaga
Postovi: 1688
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 18 sep 2017, 11:57

Ferguson je godinama osvajao titule na tkz.malim ekipama....ne treba biti puno pametan,sve male ekipe ili prosjecne pobjediti i tu je 100 posto liga prvaka....a nije sramota izgubiti od lazija rome intera juvea napolija...

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 18 sep 2017, 12:01

Ja sam pisao ovdje još prije početka sezone da su bitne ove famozne male utakmice.Jer njih je tokom sezone neuporedivo više od onih utakmica protiv ekipa koje su u rangu ili su jače od Milana. Lazio, Roma, Inter, Juve i Napoli su jedine ekipe koje su ili jače ili u rangu sa Milanom, sve ostale ekipe su realno lošije.Dakle, tokom sezone imaš 30 bodova u igri protiv najkvalitetnijih i 84 protiv ekipa od kojih si objektivno jači. Cilj treba da bude uzeti barem 80% bodova protiv slabijih ekipa, i barem 10ak protiv najjačih, to je i više nego dovoljno za LP-a pa i više od toga.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2017, 13:27

Zar nismo i prošle godine imali ovako tri pobjede iz četiri meča?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
nextterrain
Postovi: 2473
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 18 sep 2017, 13:46

Raonffa je napisao/la:Zar nismo i prošle godine imali ovako tri pobjede iz četiri meča?

2 pobjede i 2 poraza

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2017, 13:50

nextterrain je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Zar nismo i prošle godine imali ovako tri pobjede iz četiri meča?

2 pobjede i 2 poraza
Ok :(
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 18 sep 2017, 16:28

Suso je postigao dogovor oko produzenja ugovora sa Milanom do 2022. On ce zaradjivati €3m + bonusi/ godisnje. #Sky


slika

107 dodira sa loptom
87 uspesnih dodavanja (92.6%)
9/9 osvojeni dueli
11.706 pretrcanih metara.


Treba li napominjati da Biglia nije još uvijek u top formi, jer je imao onih sitnih problema sa povredom zbog kojih je propustio neke mečeve.

slika

83% dobijenih
7 oduzetih lopti
38 tačnih dodavanja
9 tačnih dugih passova
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
meskalin
Postovi: 2503
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meskalin » 18 sep 2017, 18:39

Biglia me odusevio jucer, covjek je bio motor ekipe, svaka akcija je pocinjala preko njega, a ono cime je mene odusevio uvijek je trcao prema igracu i otkrivao se da mu doda loptu, za razliku od Monte koji se krije iza igraca :D

Leo dobar u duelu, skoku, ali 1 na 1 tanak i jucer je izvisio u jednom momentu, ova sa 3 pozada se najvise zbog njega mora igrati, jer njemu stvarno godi...

Avatar
nextterrain
Postovi: 2473
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 19 sep 2017, 00:02

Protiv SPALa očekuje se 3-5-2 ili 3-4-2-1 i vjerovatno naš najjači sastav Gigi-R-B-M; RR-Hakan-Biglia-Kessie-Abate;Suso;An. Silva :kafa:


Milan numbers after 4 rounds in Serie A:
1st in total shots on goal
2nd in % of completed passes
2nd in ball possession
3rd in shots/game

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 01:01

Sad će Kalinića klupirati nakon dopplepacka, ubi Montella baš :lol:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
muha milanez
Postovi: 5809
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 19 sep 2017, 09:42

Gledao sam SPAL protiv Intera, nisu naivna ekipa tako da ocekujem mozda i tezu utakmicu od Udinesea. Garant ce Montela uparit Cutronea i Silvu u napadu sutra. Nek kombinuje covjek, ima utakmica bruku ove sezone :D
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 sep 2017, 11:38

nextterrain je napisao/la:Protiv SPALa očekuje se 3-5-2 ili 3-4-2-1 i vjerovatno naš najjači sastav Gigi-R-B-M; RR-Hakan-Biglia-Kessie-Abate;Suso;An. Silva :kafa:


Milan numbers after 4 rounds in Serie A:
1st in total shots on goal
2nd in % of completed passes
2nd in ball possession
3rd in shots/game
Dobra statistika s' obzirom da to nije bilo ni blizu tako dobro kako može i kako to ovi brojevi pokazuju.

Naravno da SPAL nije naivna ekipa, jer niti jedna ekipa u Serie A nije, ali je najlošija ekipa s kojom će Milan igrati u dosadašnjem dijelu sezone.Tako da očekujem rutinsku pobjedu, jer i očigledno je da ekipa napreduje iz meča u meč.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 19 sep 2017, 12:32

lijepo je vidjeti da su ekipa sa skoro najvećim posjedom lopte i visokim procentom tačnih pasova, to je nešto novo u odnosu na prethodnih par sezona :mrgreen:
jedini minus je povlačenje u dr. poluvremenu ili nakon što daju gol, vjerujem nesvjesno, ali očekujem da vremenom porade na tome jer će jednom bezveze gubiti bodove radi tih momenata nekoncentracije.


volio bih da počnu nikola i silva, ok rotiraj povremeno igrače, ali ima li šta gore kad napadača zakucaš na klupu nakon što je dao 2 odnosno 3 gola :roll: trebaju nam igrači koji su u formi, a ne da im sjeckaš minutažu i da ispadaju iz ritma.



šta bi recimo falilo suserici da igra na beku-krilu? :zzz: ne može uvijek, ali protiv ekipa poput SPAL-a bi moglo funkcionisati.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 14:12

Ma šta mu fali i da na klupi bude, pa nije Lionel Messi, yebo ih Suserica :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 sep 2017, 16:54

Hakan i Silva su sigurni za sutrašnji nastup, jedina je dvojba Calabrija ili Abate. Dok će Nikola i Jack svoju šansu čekati sa klupe. Ova formacije uvijek daje mogućnost da na klupi budu 2-3 igrača na koje se može ozbiljno računati, plus dva mladića u vidu Locatellija i Cutrone koji su pokazali da mogu biti od pomoći. Dobra je stvar da uveliko rade na zamjeni za Kessie-a, jer bilo bi suludo očekivati da će momak odigrati ove sezone 50+ utakmica, i ako je fizički vjerovatno najdominantniji igrač u Milanu, a nema ni puno jačih igrača u ligi.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 19 sep 2017, 17:08

Raonffa je napisao/la:Ma šta mu fali i da na klupi bude, pa nije Lionel Messi, yebo ih Suserica :D
na ovoj temi je bogohuljenje ako pomisliš poslati susericu na klupu :kafa:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.