FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 22 apr 2017, 22:05

Da se dopunim što se pomenutog Busquetsa tiče......normalno da se nije naigrao, pa njegova mislim debitantska seniorska sezona je poslednja Etova tako da je i on možda ugrabio nekoliko manje bitnih utakmica npr. sa Etom......hebiga davno beše ne mogu da lupam glavu i prisećam se ali ipak znam i dobro se sećam šta je bilo naj naj naj ;)

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 22 apr 2017, 22:29

Mada moram biti korektan pa još malo začeprkati po mozgu da je te 08/09 Toure imao značajnu ulogu jer je Rafa bio ozbiljno povredjen tako da ih je bivalo 5 na terenu što jes jes :mrgreen: .......kasnije je mislim i otišao mislim na Markesa 2010 pred SP u J. Africi.......dobro de ajde bivalo ih je i petorica :mrgreen: :lol:

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: RE: Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 22 apr 2017, 22:43

miki_92 je napisao/la:
messilla je napisao/la:L'Equipe piše da je ostvaren kontakt sa Aurierom i da je isti spreman da se priključi Barci. :kafa:
bolje i jeftinije rijesenje od prehajpanih Cancela i Bellerina, mali problem je sto je head case
Mashala mashala, ako je ovo istina, i ako ga uspiju dovesti

Aurier je i za belerina i cancela cafu, igracina je to i po ajbolji bek u svijetu, sve dok nije usao u problem s trenerima i upravom u parizu, ako dodje kod nas smirit ce se vjerovatno kao i mnogi i trebali bi dobiti igracinu

Takav nam jak i cvrst bek treba koji ima i brzinu, i skok, i dobar je i u ofanzivi i defanzivi, takav je potreban jer nam je desna strana u defanzi kriticna

Aurier jak dedanzivno, vidak kad se oporavi ofanzivno, to je prava kombibacija, samo da se realizuje ovo, vec duze ja prizivam auriera, valjda dodje
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 22 apr 2017, 23:15

Romariooo je napisao/la: Mashala mashala, ako je ovo istina, i ako ga uspiju dovesti

Aurier je i za belerina i cancela cafu, igracina je to i po ajbolji bek u svijetu, sve dok nije usao u problem s trenerima i upravom u parizu, ako dodje kod nas smirit ce se vjerovatno kao i mnogi i trebali bi dobiti igracinu

Takav nam jak i cvrst bek treba koji ima i brzinu, i skok, i dobar je i u ofanzivi i defanzivi, takav je potreban jer nam je desna strana u defanzi kriticna

Aurier jak dedanzivno, vidak kad se oporavi ofanzivno, to je prava kombibacija, samo da se realizuje ovo, vec duze ja prizivam auriera, valjda dodje
Pusti ti druže beka.....vreme je da se izjasniš kakav je tvoj plan da doturiš loptu do ove napadačke trojke? Može li to ikako? Jesi li za radikalne mere ili se nadaš i ti ko neki da će se inijesta vratiti u mladost? Može li Gomesu i Rakiti vijagra kako pomoć? Hoće li Bus zalečiti kilu? :mrgreen: to ti meni reci pusti beka jer ja mislim da bi se medju ove i Verati brzo uklopio u mrtvilo.....malo je po meni samo on ;)

PS. samo nemoj molim te da mi kažeš da očekuješ da Mesi sve to sam..... :mrgreen: :lol:

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 23 apr 2017, 00:28

Može li se sutra nastaviti loša sedmica?

Prvo jel remi u srijedu. Mladići su jučer popušili od Salzburga u polufinalu LP za mlade. Jedina svijetla tačka, obratiti pažnju šta radi momčina, a nije mu prvi put:


Ženska sekcija je danas žestoko ispušila od PSG-a, isto u polufinalu. Još su dobro prošle.

Barca B je danas imala u šaci osigurano prvo mjesto u svojoj skupini do 88. minute, kada su primili gol.

Može li još gore? :mrgreen:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la branimir85 » 23 apr 2017, 00:42

messilla je napisao/la:Može li se sutra nastaviti loša sedmica?

Prvo jel remi u srijedu. Mladići su jučer popušili od Salzburga u polufinalu LP za mlade. Jedina svijetla tačka, obratiti pažnju šta radi momčina, a nije mu prvi put:


Ženska sekcija je danas žestoko ispušila od PSG-a, isto u polufinalu. Još su dobro prošle.

Barca B je danas imala u šaci osigurano prvo mjesto u svojoj skupini do 88. minute, kada su primili gol.

Može li još gore? :mrgreen:
ima nade ostali su rukometaši :mrgreen:danas protiv Kiela 1.tekma
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 23 apr 2017, 00:46

Kakve su šanse, da neće zachokati ko prošle sezone? :mrgreen:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 23 apr 2017, 00:50

parangal je napisao/la:
Romariooo je napisao/la: Mashala mashala, ako je ovo istina, i ako ga uspiju dovesti

Aurier je i za belerina i cancela cafu, igracina je to i po ajbolji bek u svijetu, sve dok nije usao u problem s trenerima i upravom u parizu, ako dodje kod nas smirit ce se vjerovatno kao i mnogi i trebali bi dobiti igracinu

Takav nam jak i cvrst bek treba koji ima i brzinu, i skok, i dobar je i u ofanzivi i defanzivi, takav je potreban jer nam je desna strana u defanzi kriticna

Aurier jak dedanzivno, vidak kad se oporavi ofanzivno, to je prava kombibacija, samo da se realizuje ovo, vec duze ja prizivam auriera, valjda dodje
Pusti ti druže beka.....vreme je da se izjasniš kakav je tvoj plan da doturiš loptu do ove napadačke trojke? Može li to ikako? Jesi li za radikalne mere ili se nadaš i ti ko neki da će se inijesta vratiti u mladost? Može li Gomesu i Rakiti vijagra kako pomoć? Hoće li Bus zalečiti kilu? :mrgreen: to ti meni reci pusti beka jer ja mislim da bi se medju ove i Verati brzo uklopio u mrtvilo.....malo je po meni samo on ;)

PS. samo nemoj molim te da mi kažeš da očekuješ da Mesi sve to sam..... :mrgreen: :lol:
Svaka je pozicija bitna, pa tako i bek, a uvijek kazem najbitniji je balans u ekipi, to se mora pronaci i onda sve profunkcionise. Mi smo nekad imali pod pepom takve igrace da je taj balans pronadjen tako sto smo umjesto jake defanzive igrali na posjed i presing, time smo se branili i time i napadali i funkcionisalo je jer smo imali pokretljivu i tehnicki prejaku ekipu sa stoperima puyol i pike koji su imali znanja za tu igru, onda bek alves koji je pomagao i vezni red i napad jer je tehnicki potkovan, onda imali smo onog mesija koji je deset puta pokretljiviji od ovoga, koji je ubijao i po krilu, koji je cesto ulazio i u sredinu i pomagao xaviju i iniesti u onim trokutima cuvenim i tako se organizovali napadi,onda imali smo i pedra i vilju koji su uz mesija radili strasan presing i pomafali odbranu, to je bio zlatni period tika take jer je pep tako pronasao balans, da se lopta dugo drzi u nogama sto automatski znaci da je gol siguran, a kad je lopta u protivnika onda kao osice napadaju nasi presingom i brzo je vracaju u posjed.

Eh sad toga nema vise jer nema najvaznijih karika za tika taku, xavi penzija, iniesta ima znanje al nema onu trkacku moc, mesi takodje nema vise one trke i to je to, osovina tika take ne postoji i mora se traziti drugi sistem igre.enrike ga je pronasao bio i trajao je otprilike u drugoj polovini prve i prvoj polovini druge sezone, pametno je skontao da ne moze insistirati na tika taci i oslonio se na inspiraciju trija msn, a ostatak ekipe je trcao za njih

U toj enrikeovoj tripleti nadjen je balans, nisu ni tada protivnici bas padali tako sto je vezni red nesto puno im iskreirao na tanjiru, dosta su samo sebi iskreirali, al je zato bilo potrebno da neko pritisne protivnika, otme loptu i gurne ovoj trojici, ne na tanjiru neku loptu za zicer, nego u neku polukontru najcesce i tu smo bili najopasniji, sjetimo se kako smo tukli kobasicare, prvi i drugi mesijev gol nista vezni red nije kreirao, nego dobra defanziva i njemu se dobaci lopta, i on sam sebi iskreira, treci neymarov gol takodje kontra, onda na isti nacin takodje unisten pariz i city koliko se sjecam, i juve u finalu drugi i treci gol tako, dakle jaka defanziva, guranje lopte u polukontru i msn sam sebi iskreira

Sad nemamo tu defanzivu a nemamo bogami ni taj msn trio tako pokretljiv, ubojit i inspirasan, malo se lopti otima protivniku i gura u polukontre, a i cesto kad se to uradi mesi je peglao loptu i nije bio brz i ubojit u tim napadima ko prije, formu je podigao tek u zadnjim utakmicama, a prije toga bio je vrlo promjenjiv i onda je naravno cesto stekala igra i prosipali su se bodovi u nekim utakmicama

Eh sad, da se ja pitam, na tragu te prve sezone enrikeove trazio bi balans, cvrsta odbrana prije svega, s umtitijem i aurierom to bi bilo dobro sigurno, buskec je neupitan, al umjesto rakete i inieste bi forsirao neke veznjake koji uz tehniku mogu trcati ko ludi i koji bi pomagali i odbranu i napad, buskec bi morao biti mozak, a ta neja dvojica pluca ekipe, da mogu istovremeno biti i neki zid ispred odbrane, i presjeci napade i gurnuti loptu u polukontru, a kad je protivnik defanzivan da igraju ofanzivnije i pomazu napadu.Iniestu ne bih otpisao, al bi mu nasao jaku zamjenu, za te dvije pozicije ispred buskeca u sredini idealno bi bilo imati iniestu,veratija, koketa i sergi roberta, ako se takva dvojica ne mogu dovesti onda bi i jedan bilo dobro rjesenje za ovo ljeto, pa se uzdati da iniesta moze povuci, ili da bi roberto ili andre gomes mogli tu stasati

Pitas sta moze sam verati, uz auriera na beku, i barem solidnog iniestu i buskeca i motivisan msn konstantno moglo bi se ponovo i do hegemonije, a kad bi imali uz auriera i veratija i koketa, to bi vec bilo puno blize hegemoniji, al opet, uslov za sve je da msn, a prije svih mesi igra na svom nivou u kontinuitetu, a ne ono da nekom zabije tri gola, a sledeca utakmica hodanje i gubljenje bodova, onda statistiku imas, al rinaka s trofejima

Treba dakle naci neki novi balans, ja bi uzeo u obzir da msn nece puno trcati i pomagati odbrani, stoga bi ostatak ekipe tako postrojio da su cvrsti,brzi i trkacki jaki, aurier na beku se tu uklapa, koke i verati takodje, ta trojica ili barem slicna bi bila temelj tog nekog novog balansa, a kao drugi prioritet trazio bi neku ozbiljniju i cvrscu varijantu tipa kolasinac za albinu zamjenu, i jos jednog stopera rezervnog

S cvrscom igrom i vise trke iza sebe, msn bi sigurno dosao vise do izrazaja, nego da iza sebe jos nekoliko fantazista, jer puno fantazije nikad nije nikome donijelo dobra, da imamo sad recimo coutinja i iniestu ispred buskeca, ili iniestu i mesija, a dibalu desno, lijepo bi to izgledalo na sokeru, al u stvarnom fudbalu bilo bi tesko doci do lopte jer nece nam protivnik davati lopte na tacni i reci ajd sad napadajte,neko to mora i zaganjat, a trojica fantazista su sasvim dovoljna, moze proci i jos koji tipa iniesta ili recimo bernardo silva, ali samo ako su u stanju mnogo trcati i dobru defanzivu igrati
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la branimir85 » 23 apr 2017, 01:10

messilla je napisao/la:Kakve su šanse, da neće zachokati ko prošle sezone? :mrgreen:
dosta je sve izjednačeno,prvak Europe je ispao,Psg je možda blagi favorit za naslov,Kiel je ove godine imao dosta problema s ozljedama i ne igraju baš nešto,Duvnjaka isto muče ozljede,ali opet ovo je klasik rukometa i FF je uspjeh ,a tamo je sve moguće :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 23 apr 2017, 09:18

Čuj ne treba nam jer je crnac a jbt :rol:

Ako večeras ne propisaju krv i ne uzmu cigane onda ne znam kad će.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12006
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la BoixosNois1899 » 23 apr 2017, 13:01

#NostalgijaNedjeljom

"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Mokes
Postovi: 14875
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 23 apr 2017, 13:04

Sretno nam veceras i valjda uspijemo pobijediti, samo da ne igra portugalski virtuoz :D
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Donnie Darko » 23 apr 2017, 13:04

2 razlike u prvih pola sata.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 23 apr 2017, 13:06

Donnie Darko je napisao/la:2 razlike u prvih pola sata.
Samo za koga ? :mrgreen:
27.10.2020

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Donnie Darko » 23 apr 2017, 13:07

leorey je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:2 razlike u prvih pola sata.
Samo za koga ? :mrgreen:
Za moram pisati? :mrgreen:

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 23 apr 2017, 13:28

:thumbdown:
Donnie Darko je napisao/la:
leorey je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:2 razlike u prvih pola sata.
Samo za koga ? :mrgreen:
Za moram pisati? :mrgreen:
Pa pitam jer si realan navijac, a svi znamo nase trenutno i realno stanje :lol: :mrgreen:
27.10.2020

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 23 apr 2017, 13:34



Ni tada se niko nije nadao pobjedi, ali ukazao se.. Ko što će i danas :kafa:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Donnie Darko » 23 apr 2017, 13:37

leorey je napisao/la: Pa pitam jer si realan navijac, a svi znamo nase trenutno i realno stanje :lol: :mrgreen:
Neću spojlat ništa. Samo ću reći da će Mascherano biti strijelac :mrgreen:

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 23 apr 2017, 13:39

Mokes je napisao/la:Sretno nam veceras i valjda uspijemo pobijediti, samo da ne igra portugalski virtuoz :D
U biti isti qurac. Portugalska ili hrvatska pichka, ne vidim neku razliku. :kafa:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Scof1eld
Postovi: 3980
Pridružen/a: 20 okt 2009, 21:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Scof1eld » 23 apr 2017, 13:52

Ukoliko se ostvari pozitivan rezultat, mozda im dodje neka luda ideja da ova ekipa moze i iduce godine bez drasticnih promjena. Liga je svakako gotova za ovu godinu, tako da iako nas rastave veceras, nije strasno mada nije nikada ugodno izgubiti classico. Kod njih onda mozda ostanu neki igraci koji su ocajni sto bi bilo pozeljno jer realno ovo je najgori Real u zadnjih nekoliko godina, bez obzira sto moze duplu osvojiti.

Po meni nece biti iznenadjenje ako bude part 3 predstava iz Pariza i Torina.
ser del barça es el millor que hi ha !

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.