FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 23 nov 2017, 21:03

Frajer hladno nabroja Roberta i Suareza. Prvi je toliko dobar da ne može dobiti poziv za reprezentaciju, drugi u 2017oj ko poluamater, i to pod dva različita trenera u Barci i trecim u reprezentaciji.

uz to nabroja Albu koji je samo u njegovim očima najbolji lijevi bek na svijetu, i Umtitija, koji je ključan za razvoj ofanzivne igre. :facepalm:

Iniesta koji, iako bolji nego prošle godine, i dalje daleko od WC kakav je bio, osim ako ćemo FIFIne izbore gledat (1 gol i 1 asistencija ove godine u 15 mečeva)

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 23 nov 2017, 21:23

Ko kaže da je Barcu počeo simpatisati radi nekog umiranja u ljepoti znači da je istu počeo gledati;
a) U Pepove prve tri godine, zadnja je bila patnja i preseravanje
b) Pola nekog Rijkaardovog staža
c) Druga polovica prve Luchove sezone

Barca je uvijek težila napadačkom i lijepom fudbalu, što ne znači da je isti igrala. Drugo, imamo Messija još koju godinu, što znači možemo igrati i bunker ako ćemo osvajati trofeje, kad ovaj za koju godinu krene ka dole, onda se mogu trpiti sušne sezone i graditi nešto na duže staze.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Romariooo
Postovi: 6914
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 23 nov 2017, 21:37

xaviesta je napisao/la:Ko kaže da je Barcu počeo simpatisati radi nekog umiranja u ljepoti znači da je istu počeo gledati;
a) U Pepove prve tri godine, zadnja je bila patnja i preseravanje
b) Pola nekog Rijkaardovog staža
c) Druga polovica prve Luchove sezone

Barca je uvijek težila napadačkom i lijepom fudbalu, što ne znači da je isti igrala. Drugo, imamo Messija još koju godinu, što znači možemo igrati i bunker ako ćemo osvajati trofeje, kad ovaj za koju godinu krene ka dole, onda se mogu trpiti sušne sezone i graditi nešto na duže staze.
Netacno kolega, ja sam poceo simpatisati barcu pocetkom devedesetih i tad je bila sinonim za ljepotu i vise nego u pepovo vrijeme, velemajstori romario,stockov, laudrup,pep,hagi., a i kasnije onda ronaldo fenomeno i kraj devedesetih opet superatraktivna generacija rivaldo,figo,kluivert itd

Uz sezonu dvije neke krizne, uvijek je barca bila sinonim za ljepotu igre i kad nekad nije bilo rezultata bilo je ljepote, jedino sto ja pamtim krize i igre i rezultata bilo je u vrijeme kad su meho kodro i de la pena igrali i krojfov sin, i onda opet neke krace krize, pola godine ili godina, to kazem za krizu igre,a krize rezultata bili su cesce
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 23 nov 2017, 21:46

ja sam poceo gledati krajem devedesetih, figo i kompanija, al se kroz maglu sjecam toga jer mi je ipak bilo 5-6god, poprilicno dobro pamtim tu generaciju rivaldo, kluivert, saviola, itd.
Doduse, tad nisam nesto pretjerano puno znao o igri, tj. nisam je gledao tako detaljno, bio sam ono, dijete prakticki koji simpatise Rivalda i ekipu za koju igra. Ja sam 300% sigurno za Barcu poceo navijati zbog Rivalda, jednostavno mi je bio pregenijalan igrac, dan danas imam 2-3 njegova dresa i par momaka sto su sa mnom trenirali nogomet u to doba me "zovu" rivaldo..
Tako da ono, nisam poceo navijati za Barcu zbog lijepe igre nego atraktivnosti jednog igraca, a kasnije kad sam malo odrastao i poceo shvacati nogomet na ozbiljnijem levelu sam se zaljubio u Barcu i u igru koju su forsirali, naravno Ronaldinho je tu pomogao.

Kao klinjo sam takodjer gotivio Bayern zbog Brace, Juve zbog Del Piera, Zidanea pa kasnije i Nedveda.
Simpatisao sam i Arsenal, ali Barca je bila #1 uvijek, prvo zbog Rivalda, kasnije zbog same Barcine igre, iako su imali par prelosih sezona u taj vakat, bili su zanimljivi.
Sismisi su isto bili zanimljiva ekipica

Avatar
LittleCule
Postovi: 848
Pridružen/a: 18 jan 2017, 17:58
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la LittleCule » 23 nov 2017, 21:48

Napoli i City igraju ljepši i oku ugodniji nogomet iz prostog razloga jer imaju igrače stvorene za takav sustav igre, dok to kod nas velik broj pojedinaca nije (čitaj Rakitić, Paulinho, Gomes, Arda...) i džaba ti lova i kvalitetni igrači ako oni nisu za takav sistem igre.

Nije bitna samo kvaliteta, trpaj ti najbolje svjetske igrače, ali ako nisu dio sistema onda neće biti ni dobri i to je glavni i jedini razlog zbog kojeg City i Napoli igraju najljepši nogomet trenutno u Europi.
Mes Que Un Club ● Visça Barça ● Visça Catalunya

Avatar
Rajaz
Postovi: 13319
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 23 nov 2017, 21:51

Blejzer10 je napisao/la:Frajer hladno nabroja Roberta i Suareza. Prvi je toliko dobar da ne može dobiti poziv za reprezentaciju, drugi u 2017oj ko poluamater, i to pod dva različita trenera u Barci i trecim u reprezentaciji.
Želiš reći da Napoli izgleda kao svemirski brod u odnosu na Barcelonu zato što Sarri ima kvalitetniju ekipu na raspolaganju od Valverdea ?
Blejzer10 je napisao/la:uz to nabroja Albu koji je samo u njegovim očima najbolji lijevi bek na svijetu
Nema potrebe za izmišljanjem, možeš ti bolje od toga.

Delph i Ghoulam su bolji bekovi od Albe ?
Blejzer10 je napisao/la:Iniesta koji, iako bolji nego prošle godine, i dalje daleko od WC kakav je bio, osim ako ćemo FIFIne izbore gledat (1 gol i 1 asistencija ove godine u 15 mečeva)
Modrić 1 gol, 1 asistencija ove sezone u 15 mečeva
Kroos 1 gol, 2 asistencije u 17 mečeva

Statistika slika

Avatar
Romariooo
Postovi: 6914
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 23 nov 2017, 22:00

FCBlaugrana je napisao/la:
Furymaker je napisao/la:Ekipa odigrala super, imas oci?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
ODLICNO, svi smo dozivali propast nakon dovedenih i prodanih igraca ljetnog prijelaznog roka. (Planirali smo da imamo coutinha, veratija i neymara ovom timu a dobili smo deulofeua I paulinha) i pored svega imamo jedan od najboljih startova u historiji kluba i u lp kolo prije kraja smo obezbjedili 1. Poziciju pored jednog juventusa i da taj isti juventus u 2 utakmice nam nije dao gola nit ozbiljnije prijetio....a sjeti se da prosle sezone mi njima nisko dali gola u 2 utakmice.... malo se treba spustiti na zemlju i biti realan a ne prizeljkivati neke gluposti...kao sto je neko napisao jucer napokon barcelona odlucila da igra na rezultat a ne da misli da svaku utakmicu igra kao da mora dati 3 gola,,,,i mislim da ce napad ljepse igrati kad se vrati dembele jer ne treba zaborabiti da nam igrac od 130m jos nije odigrao 2-3 utakmice...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni je bilo smijesno citati sve one zalopoljke ispast cemo u grupi i real ce nam do nove godine bjezati 10 bodova, kako cemo s ovim veznim redom i bez neymara i te price

Ja sam i tad govorio da imena nisu toliko bitna koliko je bitan balans ekipe, i ako valverde nadje balans i zgusne vezni red da cemo ozbiljno izgledati, i on je upravo to uradio, umjesto neymara dobili smo jednog vise borca i trkaca, zgusnut je vezni red i odma je sve bolje i ozbiljnije

To sto primamo manje golova nije samo do stegena i odbrane nego i zbog kompaktnosti i vise trke u veznom redu, a taj igrac vise puno je pridonio da se lopta tecnije iznosi i da igramo puno sigurnije

Igra s tri igraca u veznom redu koji nemaju pomoc trija msn je bila veliki probkem, nije to toliko ni do godina inieste, slabosti rakete ili loseg buskeca, jednostavno ta trojka je cijelo vrijeme visila na vjetrometini i nisu se realno mogli povezati ni s napadom ni odbranom jer ih je protivnik uvijek s jednim ili dva igraca nadjacavao u sredini pa je to davalo utisak da su losi

Valverde je te stvari sve uocio fino i uspostavio balans i odmah i ovi glavni i rezervni igraci izgledaju dosta bolje. Ekipa nam sad igra dosta ozbiljnije nego prosle godine ovaj period prvih 15-20 utakmica, iako je u tom periodu suarez bio bolji nego sada osjetno, a i mesi je puno vise pokazao tada nego sada gledajuci ovaj period, i bio je tu neymar, a sad umjesto njega se saltaju paulinjo,delofeu,gomes,paco, demba nije ni igrao i da su znali ko ce igrati, odnosno poslije slabe sezone jos umjesto neymara paco,delufeu,paulinjo, kako bi se tek tada kmecalo ovdje, a vidimo dakle da smo puno ozbiljniji i konkurentniji, iako nasa najjaca karika mesi se jos nije ozbiljno zalaufao,iako druga karika suarez je odron formi i treca karika demba ne igra nikako, znaci ogroman prostor za napredak jos imamo, a ovaj sistem igre daje prostor i za ozila gdje bi se dobro mogao pokazati
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 23 nov 2017, 22:04

Kakav ba Napoli, ljudi nisu u stanju proci grupu Lp sa Sahtarom u grupi.

Yebes tu ljepotu, Valverde bi kod nas davno bio bivsi zbog toga.
27.10.2020

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 23 nov 2017, 22:05

Romariooo je napisao/la: Uz sezonu dvije neke krizne, uvijek je barca bila sinonim za ljepotu igre i kad nekad nije bilo rezultata bilo je ljepote, jedino sto ja pamtim krize i igre i rezultata bilo je u vrijeme kad su meho kodro i de la pena igrali i krojfov sin, i onda opet neke krace krize, pola godine ili godina, to kazem za krizu igre,a krize rezultata bili su cesce
Naravno.
I danas Barca igra lijep i napadački fudbal i uvijek će biti sinonim za ljepotu. Međutim problem je visoko postavljena ljestvica od strane Pepa i naravno da uvijek treba težiti tome ali treba biti i realan. I dalje ovaj tim igra bolje od mnogih koje smo gledali, pa tako da tvrdnja da "ovo nije Barca" pije vode samo ako je Barca postojala 5 godina.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 23 nov 2017, 22:13

Rajaz je napisao/la: Modrić 1 gol, 1 asistencija ove sezone u 15 mečeva
Kroos 1 gol, 2 asistencije u 17 mečeva

Statistika slika
Pa Real je goli ku.rac ove sezone, šta je poenta poređenja?

Avatar
Rajaz
Postovi: 13319
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 23 nov 2017, 22:19

Blejzer10 je napisao/la:
Rajaz je napisao/la: Modrić 1 gol, 1 asistencija ove sezone u 15 mečeva
Kroos 1 gol, 2 asistencije u 17 mečeva

Statistika slika
Pa Real je goli ku.rac ove sezone, šta je poenta poređenja?
Odgovoriću ti kad i ti meni na gore postavljena pitanja.

let3
Postovi: 28945
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 23 nov 2017, 22:35

Aktualna je priča da bi Mesut Özil mogao postati igrač Barcelone u siječnju/januaru. No, britanski mediji navode da Nijemac od uprave kluba traži 19 milijuna eura godišnje.
:o

Sikter :nene:

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 23 nov 2017, 22:39

Rajaz je napisao/la: Želiš reći da Napoli izgleda kao svemirski brod u odnosu na Barcelonu zato što Sarri ima kvalitetniju ekipu na raspolaganju od Valverdea ?
Napoli ovisi o dobroti Guardiole za prolaz dalje. Veliki Shakhtar ima bolje šanse. Toliko o tom svemirskom brodu.

Ostalo ti odgovorim kad mi ti objasniš zašto je Umtiti toliko bitan za gradnju ofanzivne igre, i što si nabrojao ovakvog Suareza i Roberta kao neke prednosti Barce u odnosu na City

Sergi > KdB :tokralju:

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 23 nov 2017, 22:40

let3 je napisao/la:
Aktualna je priča da bi Mesut Özil mogao postati igrač Barcelone u siječnju/januaru. No, britanski mediji navode da Nijemac od uprave kluba traži 19 milijuna eura godišnje.
:o

Sikter :nene:
Može ako će mu Arsenal davati platu. :lol:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Feldmarschall » 23 nov 2017, 22:40

leorey je napisao/la:Kakav ba Napoli, ljudi nisu u stanju proci grupu Lp sa Sahtarom u grupi.

Yebes tu ljepotu, Valverde bi kod nas davno bio bivsi zbog toga.
Shakhtar igra odličan fudbal. Nije ih uspio nadigrati ni City ni Napoli. Ne bi bilo loše pogledati ih ponekad prije nego što ih se iskoristi kao argument za omalovažanje. Uprkos tome grupu će proći isključivo radi povoljnijeg rasporeda, ničega drugog.

Svaki istinski ljubitelj fudbala bi morao poštovati ovo što Sarri radi, pogotovo neko ko se diči kako za Barcu navija radi prepoznatljivog fudbalskog identiteta. Inače čemu streaming servisi, livescore je i više nego dovoljan za slavu i prepucavanja. Ljudi ovdje pišu kao da su Bartomeu lično, a ne TV fanovi kilometrima udaljeni.

JoeBleck
Postovi: 5972
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 23 nov 2017, 22:45

Koliko se ljepite za tog Pochettina kao da je Ferguson a ne osrednji trener koji je ispod trenutnog Valverdea.
U Primeri na pretek vrhunskih trenera a spas za fudbal i genijalni um je neki Pochetino.
Ustani Alija da ja legnem !

Avatar
Romariooo
Postovi: 6914
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 23 nov 2017, 22:49

Furymaker je napisao/la:ja sam poceo gledati krajem devedesetih, figo i kompanija, al se kroz maglu sjecam toga jer mi je ipak bilo 5-6god, poprilicno dobro pamtim tu generaciju rivaldo, kluivert, saviola, itd.
Doduse, tad nisam nesto pretjerano puno znao o igri, tj. nisam je gledao tako detaljno, bio sam ono, dijete prakticki koji simpatise Rivalda i ekipu za koju igra. Ja sam 300% sigurno za Barcu poceo navijati zbog Rivalda, jednostavno mi je bio pregenijalan igrac, dan danas imam 2-3 njegova dresa i par momaka sto su sa mnom trenirali nogomet u to doba me "zovu" rivaldo..
Tako da ono, nisam poceo navijati za Barcu zbog lijepe igre nego atraktivnosti jednog igraca, a kasnije kad sam malo odrastao i poceo shvacati nogomet na ozbiljnijem levelu sam se zaljubio u Barcu i u igru koju su forsirali, naravno Ronaldinho je tu pomogao.

Kao klinjo sam takodjer gotivio Bayern zbog Brace, Juve zbog Del Piera, Zidanea pa kasnije i Nedveda.
Simpatisao sam i Arsenal, ali Barca je bila #1 uvijek, prvo zbog Rivalda, kasnije zbog same Barcine igre, iako su imali par prelosih sezona u taj vakat, bili su zanimljivi.
Sismisi su isto bili zanimljiva ekipica
..............................hesp...............
Reiziger......de boer.......abelardo......segi
...................guardiola....cocu............
Figo.......................rivaldo...........enrique
........................kluivert............

To je bila ta neka ekipa kraj devedesetih, jos su vrtili tu pomalo xavi,puyol,oleger,gabri,dani,zenden,litmanen itd, odbrana je bila katastroficna, golmani rupe i totalni disbalans jer i ovaj sergi i kompletan vezni red je bio napadacki orjentisan, davali smo bruku golova,ali i primali, recimo u knock out fazi lige prvaka 3 1 izgubimo od celzija onda u revansu prodjemo sa 5-1, pa onda nas valensija u polufinalu istambura 4-1, sa batistutinom fiorentinom obracuni sve po tri cetiri gola se daje,s unitedom dvije utakmice obje po 3:3 zavrse, znali smo lako 3-4 komada primiti, a znali i nabubati nekog 9:1, 8:2 i tako je to izgledalo, frontalni napadi od prve do zadnje minute, uvijek je bio show time, samo sto smo cesto znali i pushiti u show time-u i malo je bilo titula,van gal je bio totalno hazarderski trener

Rajkard je to malo uozbiljio tek, prije njega radomir antic doduse al samo polusezonu, onda prva sezona ronaldinjova ,rajkardova i lalortina, kad je davids igro polusezonu i jos bio kluivert, i onda rajkard uozbiljuje ekipu, mada i kod njega je bio disbalans izmedju s jedne strane majstora ronaldinja,eta,deca i mladog mesija, a s druge strane prvotimci a tanki igraci beleti i silvinjo bekovi, stoper markez,standardni u veznom redu denilson i van bomel, xavi i iniesta vise klupa

I onda tek pep donosi pravi balanas, formirajuci napokon odlican stoperski dvojac puyol-pike, sjajne bekove alves i abidal, vezni yaya,xavi i iniesta, i eto anri mesi napad, tek znaci pep pravi balans i ekipu u kojoj nema ni jedne rupe, i donosi igru u kojoj primamo malo golova jer se odlicno branimo posjedom i presingom i te stvari

Imali smo uvijek strasne igrace, al uvijek neki disbalans, 5-6 vrhunskih ofanzivaca i dvije tri rupe u odbrani, preofanzivan vezni red i te stvari

I gledajuci unazad od svih trenera koje smo imali, gledajuci kakve su igrace imali u to vrijeme, valverde me najpozitivnije iznenadjuje
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 23 nov 2017, 22:56

Feldmarschall je napisao/la:
leorey je napisao/la:Kakav ba Napoli, ljudi nisu u stanju proci grupu Lp sa Sahtarom u grupi.

Yebes tu ljepotu, Valverde bi kod nas davno bio bivsi zbog toga.
Shakhtar igra odličan fudbal. Nije ih uspio nadigrati ni City ni Napoli. Ne bi bilo loše pogledati ih ponekad prije nego što ih se iskoristi kao argument za omalovažanje. Uprkos tome grupu će proći isključivo radi povoljnijeg rasporeda, ničega drugog.

Svaki istinski ljubitelj fudbala bi morao poštovati ovo što Sarri radi, pogotovo neko ko se diči kako za Barcu navija radi prepoznatljivog fudbalskog identiteta. Inače čemu streaming servisi, livescore je i više nego dovoljan za slavu i prepucavanja. Ljudi ovdje pišu kao da su Bartomeu lično, a ne TV fanovi kilometrima udaljeni.
Ja to sve razumijem....medjutim yebes sve ako nema rezultata za tako veliki klub. Koliko puta Rejal dobije sa bezveze nogometom na misice i uzme titulu.
27.10.2020

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 24 nov 2017, 00:12

JoeBleck je napisao/la:Koliko se ljepite za tog Pochettina kao da je Ferguson a ne osrednji trener koji je ispod trenutnog Valverdea.
U Primeri na pretek vrhunskih trenera a spas za fudbal i genijalni um je neki Pochetino.
Ustani Alija da ja legnem !
Ne brukaj se. Tebi je Cholo najbolji trener na svijetu, ajde...
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

JoeBleck
Postovi: 5972
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 24 nov 2017, 09:23

Lillard je napisao/la:
JoeBleck je napisao/la:Koliko se ljepite za tog Pochettina kao da je Ferguson a ne osrednji trener koji je ispod trenutnog Valverdea.
U Primeri na pretek vrhunskih trenera a spas za fudbal i genijalni um je neki Pochetino.
Ustani Alija da ja legnem !
Ne brukaj se. Tebi je Cholo najbolji trener na svijetu, ajde...
Ozbiljno ?

Hvala sto si mi rekao vlastito misljenje. :urnebes:

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.