FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
Mokes
Postovi: 14872
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 16 sep 2017, 18:22

Igru brisi bodove pisi.

Paulinho se popisa po nama hejterima, ali svaka cast :tokralju:

Denis pokazao da ga se nepravedno zapostavlja i da je najbolji tehnicar u vezi nakon Inieste i legitimni nasljednik velikog Andresa (iako je to haman pa nemoguce). Roberto opet zavaljen i opet pokazao da je odlican igrac. Nadam se vezi Suarez-Roberto, ali samo pusti snovi.

Umtiti potvrduje klasu i drzi predavanje Pikeu sta i kako da jedan stoper radi. Luis totalno izvan forme, GOAT los danas.

Sad smo svi uz Real. Real Sosijedad dakako.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 16 sep 2017, 18:23

Raduje sto Valverde mijenja konacno nesto kad vidi da ne ide, to Enrique nikad nije znao ili htio raditi :lol:

Treba imati u ekipi raznovrsne igrace, trebat ce nam Paulinho itekako...meni licno je drago zbog svega ovoga sto mu se desilo. Napravio transfer karijere u 29oj godini, platio dio svog novca da bude clan naseg tima i onda kad je prodao jedan dres, kad niko od navijaca u njega nije vjerovao, donese pobjedu svojim golom...zbog toga volimo nogomet definitivno :thumbup:

Masu ovakvih utakmica smo imali prosle sezone, gdje nismo znali reagovati, a Rejal tako uzimao bodove, bar 7-8 kola je takvih bilo. Zbog toga je ovo sjajno, tako se uzima liga :clap:
27.10.2020

Avatar
Scof1eld
Postovi: 3980
Pridružen/a: 20 okt 2009, 21:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Scof1eld » 16 sep 2017, 18:27

KingJamesMVP je napisao/la:Najbitnija su 3 boda. Idemo dalje.
Mokes je napisao/la:Igru brisi bodove pisi.
Ove nas recenice cekaju do kraja sezone :rol:
ser del barça es el millor que hi ha !

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 16 sep 2017, 18:28

parangal je napisao/la:
Furymaker je napisao/la: Punac sta ti znas, sad ce doci ovi i poceti pricati da je Iniesta glavni..
A i to što kažeš.....očekuju se klipovi iz 2010-e i 2012-e da se vidi kakvi su to igrači...........ali bili :kafa:
Ma Iniesta je klasa, ali kao sto sam mnogo puta rekao, jednostavno nekonstantan, sto je i razumljivo zbog godina ybg :mrgreen:

Proslu je prekucao bukvalno protiv Juventusa, i vec je umoran bio u ovoj utakmici, jednostavno fizicki ne moze pratiti ovaj tempo- igru svaka 3 dana i to je cinjenica.

Iniesta ce uvijek biti Iniesta, kad je odmoran i u formi i dalje daleko nas najbolji veznjak, zbog toga sto jednostavno moze napraviti visak i preci igraca. Ali doziranje mu je potrebno i to je to. Sreca pa fkt imamo sada dosta veznjaka.

Mnogo je tu kombinacija, nadam se da ce Valverde isprobavati to na Campu protiv buranije u ligi i kupu...volio bih npr gledati sredinu Denis-Roberto-Paulinho(Busquets)...kao sto sam rekao moze se tu dosta toga novog napraviti...vidjet cemo hoce li trener htjeti i znati.
Zadnja izmjena: leorey, dana/u 16 sep 2017, 18:28, ukupno mijenjano 1 put.
27.10.2020

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 16 sep 2017, 18:28

parangal je napisao/la:
Furymaker je napisao/la: Punac sta ti znas, sad ce doci ovi i poceti pricati da je Iniesta glavni..
A i to što kažeš.....očekuju se klipovi iz 2010-e i 2012-e da se vidi kakvi su to igrači...........ali bili :kafa:
ja sam jedan takav okacio cisto da im pokazem kako veznjak treba izgledati, jer Iniestino ono i protiv Juventusa nije bilo toliko impresivno koliko nam je nizak standard postao, covjek napravi 4 driblinga, 3 u jednoj akciji i dodaje prvom do sebe, ovdje se svrsava kao da je dao 3 komada i 2 asistirao.

Kao sto rece Mokes, protiv Eibara i Girone se treba dati sansa Robertu i Denisu u veznom redu, eventualno da Denis igra lijevo, a Paulinhu il Gomesu se da prilika u veznom redu. Iako bi ja volio da Paco-Messi-Deulofeu budu napad, a Denis-Roberto-Busquets/Paulinho vezni red, treba se izrotirati ova sredina, mislim da je danasnjom tekmom svima jasno da se dzaba pljuje po veznjacima, Iniesta i Rakitic ako nisu 100% nabrijani i svjezi, jako tesko da ce ti pruziti vise nego sto ce pruziti Roberto, Denis, Paulinho.
Gomes jos treba da ista pokaze, al Paco mora poceti iducu tekmu umjesto Suareza, zalosno je kako lose izgleda i nema tehnika nista s tim, 5x je primao loptu u 16m i izgubio duel ili se lopta odbila od njega ko od martinele, a 2x je bacio loptu u vodu, jednom jer je preskocio i jednom jer je fulao dodavanje u citavih 3m ( kad je Messi probao dupli odigrati )

Scof1eld je napisao/la:
KingJamesMVP je napisao/la:Najbitnija su 3 boda. Idemo dalje.
Mokes je napisao/la:Igru brisi bodove pisi.
Ove nas recenice cekaju do kraja sezone :rol:
cekaju vraga, mislis da ce ponoviti opet ovakve pobjede? Malo sutra

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la KingJamesMVP » 16 sep 2017, 18:31

Scof1eld je napisao/la:
KingJamesMVP je napisao/la:Najbitnija su 3 boda. Idemo dalje.
Mokes je napisao/la:Igru brisi bodove pisi.
Ove nas recenice cekaju do kraja sezone :rol:
dok se dobiva dobro je, proigrat će se
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la hule_barca » 16 sep 2017, 18:38

Prva ozbiljnija ekipa će nas u gostima natamburati.
FK "Mladost" Kikači

let3
Postovi: 28977
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 16 sep 2017, 18:40

Parangal je jednu stvar u pravu za trenere Barce - nemaju muda da povuku neke ozbiljnije poteze :!: u pravu je covjek za to 100%.

Šta ga je koštalo da je od prve minute izveo sredinu u vidu Paulihno - Roberto - Denis :?: igra se protiv Getafea, a ne protiv Reala jbm mu kralja i državu.
Ali jok, bolje zavaliti ponovo jadnog Roberta na desnog beka, covjek se ocito pati tamo (a ima dva desna beka Semeda i Vidala na raspolaganju), jbg tu su stvari koji nikako ne idu sa logikom...Rakitić i Iniesta su ispuhali nakon 20 minuta, njima treba doziranje igre, poslije Juventusa oni nisu trebali startati danas.
Suarez (Luis) je posebna prica :oops: Bože dragi kako je loš :facepalm: znamo da se vratio iz Urugvaja sa nekom ozljedom, da se pati sa formom, da mora igrati da bi ušao u neku formu, ali on iz utakmice u utakmicu sve gori :shock: daj ba covjece trzni se malo.

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 16 sep 2017, 18:41

Furymaker je napisao/la: ja sam jedan takav okacio cisto da im pokazem kako veznjak treba izgledati, jer Iniestino ono i protiv Juventusa nije bilo toliko impresivno koliko nam je nizak standard postao, covjek napravi 4 driblinga, 3 u jednoj akciji i dodaje prvom do sebe, ovdje se svrsava kao da je dao 3 komada i 2 asistirao.
4 driblinga, ni 6 ili 8 ne znače apsolutno ništa ako iz njih ne proizadje ništa konkretno....isto je i sa svršavanjima na Busovu kontrolu lopte koja takodje u silaznoj liniji odavno. Neko e skoro napisao za Inijestu da bi bio u rangu Mesija kad bi imao šut i završnicu.....isto važi i za babu i muda da bi bila deda. Barsu uništava vlastiti vezni red već pune dve sezone, svi to vide.....čak i ljudi u upravi to vide, obećavaju promene bilo da se one zovu Verati ili kako god a na kraju se sve završi na praznoj priči i ustaljenoj (lošoj) vezi.....danas su izvukli dupe, sutra će možda opet ali svi znamo šta će na kraju sezone (opet) biti......ali šta da se radi, tako je kako je...

Avatar
Rajaz
Postovi: 13350
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 16 sep 2017, 18:42

Ja se ovdje slažem sa @Furymakerom i @parangalom.

Ovo su idealne utakmice za Denisa, Paulinha i ostale da pošteno zarade svoju platu i ujedno pruže preko potreban odmor Iniesti za one najveće.

Drago mi je da se napokon razumijemo.

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 16 sep 2017, 18:43

Žestoko provlačenje. Nadam se da je Ernesto uvidio neke stvari inače smo žestoko nayebali.

Pique, Alba, Suarez i kompletan vezni red moraju na klupu protiv Eibara.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 16 sep 2017, 18:48

Mislim ajd ja razumijem Valverdea, znao je da ce biti teska utakmica, isao je sa provjerenim i dokazanim, al jedna promjera Semedo-Roberto ti toliko narusi koncept igre jer automatski Rakitic mora pokrivati nazad, Busquets mora pokrivati za njega, Iniesta za Busquetsa, poremeti se citav sistem zbog jednog igraca koji ne moze odigrati prikladno tu poziciju.
Roberto je odigrao odlicnu utakmicu, al je problem sto je sve sto je odigrao bilo duboko na Getafeovoj poli i to sve oko njihovih 16m, sto jasno govori da covjek ne moze igrati tu poziciju, svaki put kad se prijetilo bilo je zbog rupe desno ili rupe lijevo, i za jedno i drugo je kriv los izbor igraca.

Nadam se iskreno da ce iducu tekmu poceti sa postavom slicnoj ovoj

Mats-Semedo-Masche-Umtiti-Digne/Alba-Paulinho-Roberto-Denis-Paco-Messi-Deulofeu

Dignea tu stavljam cisto da se malo odmori i Alba koji je zasad prakticki sam pokrivao tu lijevu stranu, uhvatit ce i njega kad tad umor, Eibar i Girona nisu tako jake ekipe da se treba igrati sa prvom postavom, uvijek ako zagusti se moze mijenjati na poluvremenu.

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 16 sep 2017, 18:49

let3 je napisao/la:Šta ga je koštalo da je od prve minute izveo sredinu u vidu Paulihno - Roberto - Denis :?: igra se protiv Getafea, a ne protiv Reala jbm mu kralja i državu.
Koštalo bi ga, kako ne bi.....možda i pobune u svlačionici a on to ne želi jer je "alibi" trener koji ide linijom kako sam i pisao......-radiću isto kao i Enrike, ali valjda ću imati više sreće od njega-....
Sad možeš i sam videti kolika je MUDA imao Pep kada je u jednom komadu odstrelio Ronaldinja i Deca onda......za to trebaju muda od bika ali to razlikuje trenere sa idejom od trenerčića za jednokratnu upotrebu. Ni Pep nije imao garanciju za to i mogao je nahebati u startu ali je istrajao i uspeo....ali evo već 5-u godinu iza njega Barsa menja četri trenera a ništa se konkretno ne menja u igri......zato i izostaje krajnji rezultat.

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sajo10 » 16 sep 2017, 18:52

Ja ne mogu da vjerujem koliko navijaca je zeljelo dosta promjena u ekipi jer se igrao kao protiv Getafea? Pa ja sam za ovu utakmicu ocekivao jedan bod, jer ja neznam sta je sa tim utakmicama na gostovanju kod njih ali nama Getafe tradicionalno uopste ne lezi! Koliko smo puta gubili bod/bodove kod njih.. Ovo je super, super!

Protiv Eibara mjenjati tim. Izbaciti zucu, nek Paulinho igra. Hajd mogao bi i Digne mozda zaigrati umjesto Albe. Denis takodjer mora igrati od pocetka. Suareza bi ostavio jer bi volio da zabije gol-dva pa da ga malo procepi.. Ali nebi imao nista protiv ni da Paco igra.
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 16 sep 2017, 18:54

Paulinho babo :kafa:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 16 sep 2017, 18:55

sajo10 je napisao/la:Ja ne mogu da vjerujem koliko navijaca je zeljelo dosta promjena u ekipi jer se igrao kao protiv Getafea? Pa ja sam za ovu utakmicu ocekivao jedan bod, jer ja neznam sta je sa tim utakmicama na gostovanju kod njih ali nama Getafe tradicionalno uopste ne lezi! Koliko smo puta gubili bod/bodove kod njih.. Ovo je super, super!

Protiv Eibara mjenjati tim. Izbaciti zucu, nek Paulinho igra. Hajd mogao bi i Digne mozda zaigrati umjesto Albe. Denis takodjer mora igrati od pocetka. Suareza bi ostavio jer bi volio da zabije gol-dva pa da ga malo procepi.. Ali nebi imao nista protiv ni da Paco igra.
Ko pominje Getafe? Da li si ti pratio prošlu sezonu? Pretprošlu? Nije ova i ovakva igra od juče ili danas.....to traje li traje a promena nema. E u tome je problem.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 16 sep 2017, 18:56

4 pobjede su 4 pobjede. Real se prosle sezone pola godine provlacio u ovakvim tekmama ali na kraju osvojio, upravo zbog golova u zadnjim minutama.

Ali da je jadno, jadno je. Treba radikalno promjeniti pristup gostujucim tekmama.

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 16 sep 2017, 19:06

I još nešto.....ja često ovde pročitam Paulinho umesto Rakitića....ne, njegova pozicija je na mestu Busa, Rakitićeva prirodna zamena je Roberto a Inijestina Denis. I to tako i treba kombinovati, pakovati i prepakivati a ne praviti loše kompromise...

Tako je danas umesto Semeda ponovo neprirodno igrao Roberto jer Valverde nije imao muda odstraniti žutog....to tako ne vodi ničemu osim da na kraju upropasti i Roberta i Semeda :nene:

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 16 sep 2017, 19:09

Bravo na tri boda, kakva god da su. Odlika velikana jeda pobjeđuju i kada su loši. :thumbup:

Dalje.. Drago mi je da mi je Valverde ispunio želju na poluvremenu time što je uveo Denisa. Mislim da je ovo danas savršen primjer šta znači vezni red u današnjem fudbalu. Denis je rasturio danas, bukvalno. Vidi se iz aviona da momak ima strašnu želju i htjenje, trčao je i otvarao se puno, tražio loptu, a kruna je onaj sjajan gol.

Dalje.. Razlozi užasnog prvog poluvremena su sljedeći, po mom mišljenju:

1. Spori vezni red.. Vezni red je bio užasan, da ne kažem neku težu riječ. Jednostavno trio Iniesta-Busquets-Rakitić ne može funkcionisati i ne treba ih stavljati zajedno. To je toliko spora veza, toliko mrtvo i tromo, da je to prosto nevjerovatno. Isto leševi.. Zato, Iniesta ove sezone treba dobijati šansu s klupe, pa tako i Rakitić, iako Ivan može dobro poslužiti.

2. Motivacija zvana kurcobolja. Prvo poluvrijeme, motivacija i želja za pobjedom je bila ravna nuli. Ni da se pokuša ošutati na gol, samo mrtvo kruženje. E tek kad su primili gol i u drugom pol. su krenuli momački, tako da je to ključno. Krenite brate od početka nabrijano, završite to što prije i kasnije samo neka ide dodavanje ili lagano za nabijanje statistike.

3. Uzašna forma Piquea, Suareza, pa i Albe. Suarez je od ove trojice najlošiji. Ja ne znam šta je s tim likom, ne možeš biti onoliko loš. Kad je krenula ona kontra, ko se sjeća, kad mu je Deulofeu dodao loptu i frajer nije mogao Messiju uputiti tačan pas, pa zveknuo sam šakom onaj stol i malo je falilo da opsujem ono najgore. Pa ebo ga Tito koji ti je k, frajer isto martinela. Katastrofa.. Pique skroz nezainteresovan, zvjera negdje, ne zna gdje je. Baca ga mrtvi Molina, ne zna kud goni. Što prije na klupu, Mascherano in, pa neka se on glupira na klupi. Alba bljesne, ali je totalno grohnuo. Već par sezona se on ne može prepoznati, dosta mutav igrač, ali eto zna napraviti neki dobar potez, ali to nije dovoljno za prvu postavu. A uz to, meni najodvratniji igrač Barce. Kako bi tu volio Alexa Sandra vidjeti, on bi nam legao pravo.

4. Izostavljanje Semeda iz prve postave.. Semedo da je igrao, napravio bi dosta toga po toj strani. Mislim da je trebao od početka igrati, ne može Roberto na beka, nadam se da je to i Valverde vidio.

Znači, vezni red nam je užasno bitan, ali "fin" vezni red. Odmah narednu tekmu bi u sredinu izveo trio Denis-Busquets, Paulinho/Roberto. Vidjeli smo u drugom dijelu, čim su veznjaci brzi i dinamični, odmah je igra puno puno bolja. Zato treba odmah Denisa staviti, koji je sjajan igrač, koji se puno traži, trči, razigrava. Tu i Paulinha, koji je jak k'o beton, koji je dobar igrač, zato sam vam i govorio da sačekate s psovkama i uvredama dok čovjek ne zaigra. Sjajan gol, svaka čast majstore!

Također, pohvalio bi i skinuo još jednom kapu sjajnom i konstantnom Umtitiju. Momak koji svaku tekmu pokida i da ima pored sebe nema užasnog Piquea, bili bi beton. Svaka ti čast care.

Narednu utakmicu krenuti:

Ter Stegen
Semedo Mascherano Umtiti Alba
Roberto Busquets Paulinho
Dembele Messi Denis
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 16 sep 2017, 19:11

parangal je napisao/la:
let3 je napisao/la:Šta ga je koštalo da je od prve minute izveo sredinu u vidu Paulihno - Roberto - Denis :?: igra se protiv Getafea, a ne protiv Reala jbm mu kralja i državu.
Koštalo bi ga, kako ne bi.....možda i pobune u svlačionici a on to ne želi jer je "alibi" trener koji ide linijom kako sam i pisao......-radiću isto kao i Enrike, ali valjda ću imati više sreće od njega-....
Sad možeš i sam videti kolika je MUDA imao Pep kada je u jednom komadu odstrelio Ronaldinja i Deca onda......za to trebaju muda od bika ali to razlikuje trenere sa idejom od trenerčića za jednokratnu upotrebu. Ni Pep nije imao garanciju za to i mogao je nahebati u startu ali je istrajao i uspeo....ali evo već 5-u godinu iza njega Barsa menja četri trenera a ništa se konkretno ne menja u igri......zato i izostaje krajnji rezultat.
Pep je imao podrsku od Laporte, ekipa je bila ocajna, zavrsili 4. u primeri sezonu prije, tesko da je moglo gore od toga, a s ovakvom upravom, sumnjam uopce da Valverde ima ikakve kontakte s upravom, transfer rok je pokazao da su jako malo u kontaktu, mislis da covjek koji je trener dugi niz godina nije primjetio igraca koji bi bio pojacanje u ovoj Barci?
Hoces mi reci da u primeri nema takvog igraca? Da su Verratti i Coutinho jedini koji bi unaprijedili Barcu? Ili Marquinhos?

Ja garantiram da Valverde ima dug niz igraca koje bi volio u Barci, ali isto tako garantiram da ovi ne bi nista uradili sto se tog spiska tice, imaju 3 covjeka odgovorna za transfere, sta imaju pitati trenera koji je tek dosao?

Sto se tice postave i to, vidit cemo hoce li imati muda da napravi promjene za iduce utakmice, al Lucho i prethodnici nisu imali muda da vade Iniestu na poluvremenu, pa je i to neki pokazatelj ako nista.

Ja imam nade u Valverdea jer jasno pokazuje da zna sta radi, samo jos da se oslobodi tog pritiska stare garde i to ce biti dobro, bar se nadati.


@AlfredNobel

da ne citiram sve, ova postava ne ide, Dembele je ozlijedjen i out je 2-3 tjedna minimum

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.