FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

sombrero
Postovi: 1823
Pridružen/a: 25 avg 2009, 04:16
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sombrero » 23 sep 2017, 22:42

Ali Suarez kralj stoji u ofsajdu, uhvatio se za koljena i hvata dah... ko da sebe gledam kad odem na termin nakon pola godine. Ni drugi ništa bolji, S. Roberto kao najbolji ali i on je imao grešaka. Ali ni protivnik nije ništa specijalno.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 23 sep 2017, 22:44

Još, Valverde ima najbolju statistiku u prvih 6 kola u povijesti Barcelone.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la KingJamesMVP » 23 sep 2017, 22:44

Puna podrška ekipi i Valverdeu
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 23 sep 2017, 23:00

Lillard je napisao/la:Frajer je tu tek 2 mjeseca, šta očekuješ, da odma izgleda vrhunski? Pa eno treneri u EPLu trebaju godinu dvije da uspostave pravilan sistem i momčad.
Nije problem samo igre, koja je zaista užasna u gostima, nego i loše vođenje tekme i neke nejasne odluke.

Evo konkretno danas odmara Busquetsa i onda ga ubacuje kod rezultata 2-0. Čemu to pobogu? Protiv Eibara slično sa Rakitićem, ubacuje ga pri rezultatu 5-1, a neki dobijaju minute na kapaljku. Onda Iniesta bespotrebno odrađuje skoro cijelu tekmu, a garantujem ti da će igrati od prve minute u Lisabonu već u srijedu. I kad mu se ponovi slična tekma kao protiv Getafea, bit će opet kuknjave kako starac Iniesta ne može ništa, a budi siguran da će ga i Lopetegui nagaziti za vrijeme rep. pauze.

Neće se svakako ove neke 'sitnice' odraziti sada, ali mart, april...nisam baš siguran.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lord44 » 23 sep 2017, 23:07

No sikiriki :nene: Ovako se osvajaju titule, ovim pobjedama "bez igre". Kad bude trebalo, kad fortuna bude na spavanju, proigrace neko, a taj NEKO, svi znamo ko je :kralj:
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

let3
Postovi: 28700
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 23 sep 2017, 23:12

messilla je napisao/la:Kad jednom krene pad ne zaustavi ovo niko.
Sad ce te prozvati pesimistom :mrgreen:


Ovo veceras je bio odron od igre u vecem dijelu, ali pobjeda se piše protiv slabe Girone. Raspored je bio zicer i tu se pobjedilo 6X u nizu.
Suarezu su veceras mahnuli 10-tak ofsajda :lol: , a sigurno u dva navrata nije bio (repeticija pokazala), to bi bile gol šanse gdje bi izletio 1 na 1 sa Iraizozom.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 23 sep 2017, 23:20

Mora se nekad i losije odigrati, bitno je da se pobijedjuje, prosle sezone smo ovako gubili bodove uz ovu igru, sad se dobija i to je to. Najbolji start ikada, malo li je.

Lagan raspored ? Pa nista tezi nema ni Rejal, pa su 7 bodova iza. Opustite se, duga je sezona, ovo za sada je odlicno.
27.10.2020

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 23 sep 2017, 23:34

Yebo vas najbolji start ikad.

Betis, Espanyol, Eibar kući.

Alaves, Getafe, Girona u gostima.

Najlakši start ikad. Sramota bi bila da su ovdje uspjeli prosuti bodove.

Vidjet ćemo sad nakon reprezentativne pauze od čega su. U 15 dana Wanda pa San Mames.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 23 sep 2017, 23:40

messilla je napisao/la:Yebo vas najbolji start ikad.

Betis, Espanyol, Eibar kući.

Alaves, Getafe, Girona u gostima.

Najlakši start ikad. Sramota bi bila da su ovdje uspjeli prosuti bodove.

Vidjet ćemo sad nakon reprezentativne pauze od čega su. U 15 dana Wanda pa San Mames.
Jeste, ali prosle sezone smo gubili od Deportiva, Alavesa, Malage i X s Betisom. Sto znaci da je Liga prosuta upravo na tim terenima. Jer smo sva teza gostovanja dobili, a Clasico nismo ni izgubili.

I to ti govori sta ? Meni, da je svaka utakmica bitna.

Ima i Rejal igrati upravo s tim klubovima. Polako.
27.10.2020

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 23 sep 2017, 23:45

Evo i Messi je prehodao čitavu tekmu, nije sekunde bio nabrijan. Svi hodali bukvalno, riješila se tekma i arivederrci. Kolika se fama pravi jbt..

NEXXXXXXXT
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 24 sep 2017, 00:03

Messiju se i nije nešto igralo što se osjetilo i na ekipi. Što se mene tiče mogu ovako cijelu sezonu ako će uzeti trofeje. Prošle sezone se protiv sličnih protivnika gubili bodovi, a bolje ekipe dobijali.

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la KingJamesMVP » 24 sep 2017, 00:11

Lani se gubilo od Alavesa, ovo je napredak
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

let3
Postovi: 28700
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 24 sep 2017, 00:17

Prošle sezone Barca je pobjedila na svim teškim gostovanjima (San Mames, Calderon, Pizjuan, Mestalla i kao šlag na tortu Bernabeu) sve pobjede, cak se izvukao bod i sa Anoete, to jest Mordora za Barcu...ali su pljunuli po svim tim velikim pobjedama sa kiksevima protiv yebene Malage, Deportiva, Betisa (doduše, na toj utakmici su sudije teško pokrale Barcu sa onim nepriznatim golom Suareza).

Ove sezone bi mogla biti druga prica...ova Valverdeova Barca još nije otišla na neko teško gostovanje, zasad su imali zicer raspored i šibaju ovu sitnu buraniju uz nabijanje gol razlike ( svaka cast i na tome :thumbup: ), ali tek slijede gostovanja kod Atletica, Valencije, Bilbaoa, Sevilje itd.

Suarez se mora dozvati i poceti liciti na sebe, to je ključno sad....i da, više prostora i minuta Denisu :!: daj gurajte momka, šta ga držite bezveze na klupi u ovakvim utakmicama. Sa svakom utakmicom njemu raste samopouzdanje, plus dobro se konta sa Lionelom.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 24 sep 2017, 00:32

let3 je napisao/la:Prošle sezone Barca je pobjedila na svim teškim gostovanjima (San Mames, Calderon, Pizjuan, Mestalla i kao šlag na tortu Bernabeu) sve pobjede, cak se izvukao bod i sa Anoete, to jest Mordora za Barcu...ali su pljunuli po svim tim velikim pobjedama sa kiksevima protiv yebene Malage, Deportiva, Betisa (doduše, na toj utakmici su sudije teško pokrale Barcu sa onim nepriznatim golom Suareza).

Ove sezone bi mogla biti druga prica...ova Valverdeova Barca još nije otišla na neko teško gostovanje, zasad su imali zicer raspored i šibaju ovu sitnu buraniju uz nabijanje gol razlike ( svaka cast i na tome :thumbup: ), ali tek slijede gostovanja kod Atletica, Valencije, Bilbaoa, Sevilje itd.

Suarez se mora dozvati i poceti liciti na sebe, to je ključno sad....i da, više prostora i minuta Denisu :!: daj gurajte momka, šta ga držite bezveze na klupi u ovakvim utakmicama. Sa svakom utakmicom njemu raste samopouzdanje, plus dobro se konta sa Lionelom.
Ova Barcelona je odlaskom Neymara izgubila na individualnoj kvaliteti, ali je definitivno vise izbalansirana momcad, sto se osjeti i u Ligi i to je cinjenica.

Skupiti sto vise bodova i to je to...a LP je sasvim drugo takmicenje...nije ni Rejal nista bolji bio prosle sezone u Ligi pa su uzeli.

Prosle sezone smo se patili na gostovanjima nekim gdje smo gubili bodove, sad se patimo ali pobjedjujemo i to je najbitnije. Ne mozes uvijek uz lijepu igru dobiti 5 razlike...svaka ekipa grize...ispade Getafe kuci **** nego Juve na Campu...ali tako je to, spanski timovi se dobro poznaju i to je to.

Ja sam mozda i najveci kriticar ekipe bio, a uprave pogotovo...ali treba spustiti loptu malo...za sada Valverde radi sjajan posao, a kako ce dalje biti vidjet cemo.
27.10.2020

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 24 sep 2017, 00:33

jasmin10 je napisao/la:Messiju se i nije nešto igralo što se osjetilo i na ekipi. Što se mene tiče mogu ovako cijelu sezonu ako će uzeti trofeje. Prošle sezone se protiv sličnih protivnika gubili bodovi, a bolje ekipe dobijali.
Boldovano je naravno legitimno....kao ona "da cilj opravdava sredstvo" ali to nije to....to nije ona Barsa uz koju se čovek zavali u fotelju i 2 sata uživa u fudbalu i nije to više ona Barsa čiji poraz odjekne u svetu kao Kimovo lansiranje rakete. Ova Barsa nije moćna i to je fakat a kad je to tako teško da se i ovo boldovano može ostvariti. Ali ok, videćemo i to, ovo do sad svakako nisu utakmice iz kojih se realno može videti stanje ekipe i ima li tu kakvog napretka (a ja tvrdim da nema već naprotiv) u odnosu na minulu sezonu ali svakako bodovi su zasad tu...

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 24 sep 2017, 11:16

ja sam zadovoljan i onim sinoc i generalno, vidi se da valverde ima znanje i da je donio ozbiljnost i inovacije u nasu igru, 6 kola i juventus, sve pobjede, tu se vidi ozbiljnost ekipe bez obzira sto su protivnici laksi,neke utakmice kao ona sinoc su bile rutinsko odradjivanje posla, a neke su bile bogami i atraktivne i pokazana je snaga, to sve zavisi naravno od mesija, koliko je on raspolozen, dal ce protivnik biti razmontiran ili kulturno rutinski savladan ko sinoc girona, to je odlika ozbiljne ekipe i ne treba vas igra sinoc zavarati

uostalom i kad smo bili najaci i najdominantniji, u pepovo vrijeme, bilo je masa ovakvih utakmica koje su se rutinski odradjivale bez neke igre posebne, ne treba se odmah na startu ispucavati, meni je draze ovako kad pobijedimo uvjerljivo rezultatski a nije se mesi nesto pretrgao, tek je pocetak sezone, dosta toga se uigrava, igraci polako dizu formu da bi na proljece kad je najbitnije bili na vrhuncu, sad je bitno samo skupljati bodove uz sto manju potrosnju

valverde fino rotira, malo pomalo svi dobijaju priliku, eto sinoc i vidal za kojeg smo mislili realno da je otpisan, al dao mu je sansu i odigrao je onako, ne mozes rec da je katastrofa, ali ni da je nesto dobar, al zavredjuje paznju i ubuduce i treba mu davati sansu protiv ovih slabijih jer ima neku klasu to se vidi, brzina i prodornost su tu i to nam moze koristiti, njegov problem je mislim najvise u glavi,meni djeluje da on ima problema sa koncetracijom, odigra nesto vrhunski onda odjenom neka blokada u mozgu i losi potezi, nikako da se sabere da cijelu utakmicu odigra ozbiljno, al da ima napretka ima, na ovoj poziciji krila se moze racunati, na beku ne moze mislim ni ko zamjena i morat ce se u januaru nesto raditi po tom pitanju, dovesti neka rezerva semedu definitivno i definitivno razduziti roberta od desnog beka, valjda ce znati naci nekog solidnog desnog beka, nista posebno ne mora biti, samo da nije los

iz ovih valverdeovih rotacija uvidjeli smo da smo dobili za sad tri ozbiljna igraca, semeda,paulinja i denisa, i to je dobro za ovaj kratak period, to nam je falilo prosle sezone upravo ta sirina od neka tri igraca, i falio nam je ovaj balans koji je valverde napravo za kratko vrijeme, gdje ima dosta vise trke i u jakim i u ovim rutinskim utakmicama i upravo zbog toga nema kiksa, cekajuci da trio msn potrci znali smo zijaniti protiv buranija, a sad sa vise trke i ozbiljnosti pobjedjujemo i kad recimo mesi,suarez i jos po koji igrac odigraju onako mrsavo

sad cemo vidjeti u ligi prvaka kako ce izgledati, sporting na svom terenu je ozbiljan test, nije zahbancija, vidjet cemo vjerovatno nasu najjacu postavu u ovom trenutku i ozbiljnijeg mesija i iniestu vjerovatno, mislim da ce don andres vjerovatno zapoceti mec jer valverde pametno njega koristi, ne igra cijelu utakmicu i ne trosi se puno dok ne zatreba kao protiv juventusa, ali drzi ga od pocetka radi neke sigurnosti i iskustva jer i ovakav iniesta opet fino neke stvari poveze, ali kako sezona bude odmicala vjerovatno ce ga sve cesce odmarati od pocetka, mislim da bi sad raketa mogao poceti s klupe i da ce uci oko sezdesete minute da zamijeni iniestu, i to bi po meni trebalo koristiti cijelu sezonu, da se na jednoj poziciji mijenjaju iniesta i raketa jer nemaju snage ni jedan da vuku konstantno, al mogu odigrati extra kvalitetno kad nisu premoreni, a na drugoj poziciji u veznom redu da uvijek imamo trkaca, paulinja ili roberta, eventualno i gomesa da se vidi imal sta od njega u ovoj sezoni

denisa ne treba ni u kojem slucaju koristiti na iniestinoj poziciji jer to mu dokazano ne lezi, a dokazano mu lezi ofanzivnija uloga po krilu i to ne smije valverde zanemariti i treba ga forsirati upravo po krilu, kao sto se ne smije zanemariti ni paulinjo koji se u ovih par utakmica dokazao kao najozbiljnije rjesenje u veznom redu, definitivno je najspremniji i najkorisniji

protiv sportinga bi trebalo ovako nekako

...........................................stegen.........................................
semedo...............pike.............................umtiti....................alba
.......................paulinjo.....................buskec...........................
....................................iniesta.......................................
...........mesi..................suarez.................................denis

mada bi tu vjerovatno denisa probao i po desnoj strani koja mu je slabija, da bi mesi mogao u sredinu a suarez malo ulijevo, pa bi neko vrijeme i suarez vjerovatno isao u desno a mesi u sredinu, moze s to fino iskombinovati sigurno, al ovo je mislim najjace sto trenutno imamo, i to treba koristiti protiv sportinga sad i protiv jorgandzija kasnije, s tim sto bi sad protiv sportinga umjesto paulinja priliku da se dokaze mogao imati i andre gomes, mada mislim da je paulinjo daleko bolje rjesenje, al vjerovatno ce dati sansu i gomesu, dal protiv sportinga ili za vikend kuci protiv leganesa vidjet cemo, bitno je samo da denis igra tamo gdje mu godi, i da se iniesta i raketa mijenjaju, tj. da nisu istovremeno na terenu
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sekretar » 24 sep 2017, 12:25

Braćo moja, ja ne znam šta da mislim. Početak je gledajući tabelu i trenutni skor fantastičan. 6-0-0 gol razlika 20:2. Istina je da smo imali jako lagan raspored na početku, kući Betis-Espanyol-Eibar, u gostima Alaves-Getafe-Girona. Sve su to protivnici koji pripadaju donjem dijelu tablice i po kvaliteti i po svemu. U Ligi prvaka rezultatsko razbijanje Juventusa jer je Bog bio nevjerovatno motiviran. Također treba uzeti u obzir da su naši konkurenti kiksali protiv Betisa (Real, i protiv Levantea), te Atleti 2-2 protiv Girone, dok smo mi to lagano pregazili. Priželjkujem da dobijemo Sportinga u Ligi prvaka i Las Palmas kući prije pauze.

A onda počinje jedan mali pakao i period koji će pokazati pravo stanje naše ekipe.

Do nove godine imamo gostovanja Atletic-u, pa u Bilbao, zatim Valencia,Villareal i na kraju zadnje kolo pred novu godinu Santiago Bernabeu. Od nekih težih utakmica u ligi kod kuće do nove godine imamo samo Sevillu. U ligi prvaka mislim da ćemo gostovanje Juventusa dočekati sa 9 bodova i tu imati priliku osigurati prvo mjesto i sa bodom,pa se zatim posvetiti gostovanjima koje idu poslije toga u Ligi. Ako novu godinu dočekamo sa solidnom prednošću nad konkurentima od nekih 4,5,6 bodova prednosti, Dembele se vraća ,Mina dolazi, vjerovatno i još jedno pojačanje u vezni red,mišljenja sam da nas neće niko do kraja zaustaviti.

Ali period do nove godine bit će paklen. Želim nam puno sreće i uspjeha. :D

Avatar
Mokes
Postovi: 14836
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 24 sep 2017, 12:33

sekretar je napisao/la:Braćo moja, ja ne znam šta da mislim. Početak je gledajući tabelu i trenutni skor fantastičan. 6-0-0 gol razlika 20:2. Istina je da smo imali jako lagan raspored na početku, kući Betis-Espanyol-Eibar, u gostima Alaves-Getafe-Girona. Sve su to protivnici koji pripadaju donjem dijelu tablice i po kvaliteti i po svemu. U Ligi prvaka rezultatsko razbijanje Juventusa jer je Bog bio nevjerovatno motiviran. Također treba uzeti u obzir da su naši konkurenti kiksali protiv Betisa (Real, i protiv Levantea), te Atleti 2-2 protiv Girone, dok smo mi to lagano pregazili. Priželjkujem da dobijemo Sportinga u Ligi prvaka i Las Palmas kući prije pauze.
To je to, ali dzaba pojedincima objasnjavati. Jos kazu uz ovakvu igru nista od titule, kao da je forma u septembru nesto mjerodavno plus sto ni konkurencija nije nista bolja, ali za razliku od njih mi ne kiksmo.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sekretar » 24 sep 2017, 12:57

@Mokes

Generalno, ušli smo jako oslabljeni u sezonu, igra nije Bog zna kakva na šta nas je Barca navikla,najveće pojačanje se ozljedilo, nismo se uspjeli pojačati u veznom redu s kreativcem,a ganjali cijelo ljeto, treba vremena da se ekipa uigra,da se vrati Dembele,da dodje Mina, vjerovatno i još jedno pojačanje u vezni red na zimu, a unatoč svemu tome smo trenutno najbolji klub Evrope. Šta će biti kad sad zaredaju teške utakmice to samo Bog zna. Ali mene taj period i raduje posebno,da vidimo na čemu smo trenutno. Ispred Reala imamo plus 7, njih gledam kao najveće konkurente,jer Atleti i Sevilla po običaju posustanu. I još jedan plus je što nam u drugoj polusezoni sve jake ekipe osim Seville dolaze na Camp Nou.

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 24 sep 2017, 12:57

Ne znam zašto mislite da smo do sada imali lagane protivnike?

Prva tekma (Betis) - Betis je jako tvrda ekipa i uspjeli smo ih dobiti. Uostalom, Real je zijanio od Betisa neki dan. Znači, prvi izazov prošli, uz malo muke, ali opet kažem Betis je neugodna ekipa, a i bila je prva utakmica u ligi. Prvi test prošao uspješno.. :thumbup:

Druga tekma (Alaves) - Ko je pratio Alaves prošle sezone, zna da nisu ni sekunde naivna ekipa, a i nas su savladali i to je jedan od onih kikseva koji su nas koštali titule. Ove godine im je otišlo par igrača i da su u krizi velikoj. Ali, opet i kao takvi su tvrda i opasna ekipa, koja može namučiti. Dokaz je taj i da ih je Real jučer uzeo na jedvite jade (1:2), a ko je gledao zna da je utakmica mogla otići u skroz drugom pravcu, pa da Alaves pobijedi. I njih smo uspjeli riješiti s dva komada. Bilo je teško, bilo je baš neizvjesno, ali smo uspjeli. Drugi test prošao uspješno.. :thumbup:

Treća tekma (Espanyol) - O Espanyolu ne moram ni govoriti. Ko prati Barcu dugo, zna da je Espanyol jedna od najtežih i najneugodnijih ekipa po Barcu, uz Sociedad, pa i Bilbao. Vazda je protiv njih bilo guravo. U DNK im je da znaju igrati protiv Barce, nebitno da li su zadnji, prvi, da li su u formj ili ne. Još gradski rivali, pa se nabriju, nikada ne izađe glatko. Ali, te večeri smo ih pojeli, bukvalno. To je meč u kojem su svi našli briljirali i bilo je uživanje gledati. Pet komada Espanyolu haloo, a sjećam se utakmica kad su nas namučili i kad ih nismo pobijeđivali, kad je Kameni vadio nemoguće, htio sam da tresnem onaj TV svaki put. I razbili smo ih bukvalno. Još jedan test prošao uspješno.. :thumbup:

Četvrta tekma (Juve) - Slažem se, Juve nije imao doata igrača na raspolaganju. Ali, Juve je Juve. Nije lako Juveu uvaliti tri komada, pa i u ovom slučaju. Odigrali smo onako prvo poluvrijeme, baš kako sam i očekivao, jer su oni italijanska ekipa i znamo da im se sve zasniva na čvrstoj i betonskoj odbrani. U drugom smo pokidali i tri komada u Buffonovoj mreži. :thumbup:

Peta tekma (Getafe) - Svi znamo koliko se Barca mučila. Opet ću reći, i Getafe zna biti neugodnjak samo takav, pogotovo na svom terenu. Također, Valverde je probavao neke varijante i pravio eksperimente, zato je prvo poluvrijeme bilo totalno bezveze i totalno negledljivo. Zatim, u drugom poluvremenu Valverde je pogodio prvo izmjenu, kada je Iniesta izašao, a ušao Denis. Odmah je igra bila puno brža, dinamičnija s puno više kreacije. Iniesta takav ritam nije mogao izgurati, jer je prethodno odugrao perfektnu utakmicu protiv Juvea. Protiv Getafea je zakazao, jer ne može on više ovakav tempo izdržati i to je normalno. Valverde je ubo s izmjenom, nije moglo bolje, a i ja sam odmah na poluvremenu prizivao Denisa. Dalje, Denis dade majstorski gol. Malo prije 80. minute ulazi Paulinho i maestralno postiže prvi gol. Mučili smo se, jesmo, ali smo opet pokazali taj pobjednički mentalitet i preokrenuli i pobijedili. Također, istakao se i Ernesto s svojim izmjenama. Peti izazov prošao uspješno.. :thumbup:

Šesta tekma (Eibar) - To je bila odlična tekma, za uživanje. Genijalnost Lea, kao i u svim drugim tekmama. A posebno je bilo uživanje gledati saradnju Messija i Paulinha, koji je jako dobro odradio tu tekmu i već je za veoma kratko vrijeme pokazao da će biti ozbiljno pojačanje u tromoj sredini. Riješili ih s pola muke, nabili statistiku i upisali nove tri bobe. Šesti test prošao uspješno.. :thumbup:

Sedma tekma (Girona) - Po meni, najbezveznija tekma od početka sezone. Ni trunke motivacije, želje, htjenja i agresivnosti nije bilo. Svi hodali, isto na terminu. Podcijenio se protivnik, puno su im dali prostora i to mi se nije dopalo. Ali, i to smo riješili i upisali tri bobe. :thumbup:

I Barca bez uticaja Suareza, odnosno bez njegovih golova, opet pobjeđuje. To je veliki hendikep, jer da je Luis u formi, to bi bilo veliko olakšanje i bilo bi puno puno bolje, zato se nadam da će ući u formu. Barca s Deulofeuom, koji je kao muha bez glave, opet pobjeđuje. Ja kažem, tvrdim i stojim iza svojih riječi da osim Girone, Barca nije imala laganog protivnika. Osim Girone, sve ove ekipe su tvrde i teške i svakom mogu napraviti mnogo problema.

Složiću se s svima, ne igramo nešto pretjerano lepršavo, ali šta imamo od lepršavosti? Bušili smo svaku ekipu i ispratili s pet komada, ali šta ti to znači kad ništa ne osvojiš? Treba igrati pametno i mudro, a to sada činimo. Ja vas ne kapiram.. Šta vi hoćete svaki meč da daju po pet komada, da trče od 1 do 95 minute? Ne budite smiješni. Valverde je napravio dobar plan. Daje svima šansu, osim onoj buraniji Ardi, Vermaelenu i sličnim amaterima. Rotira fino, ne mijenja pola igrača kao Enrique. Evo i sada pomalo dozira minutažu Semedu, Denisu, Robertu, pa onda odmore malo i sve tako. I to je ekstra, jer će uvijek biti svježine. Vidi se njegovo znanje i pamet stavljanjem Messija na lažnu devetku, pa i Alba je slobodniji dosta, a za Suareza ne snosi krivicu. Luis ima neki problem, jučer pola ofsajda je on napravio. Ali, eto dao je taj jedan gol, pa se nadam da će mu to pomoći.

Valverde je jako dobar trener, izgleda kao da svaki minut smišlja nešto novo. Nije tvrdoglav kao Enrique. A uostalom, postao je najbolji trener Barce u historiji kada su pitanju pobjede i gol-razlika u dosadašnjih 6 kola. Došao je u najnezgodnije vrijeme, kada se desila afera Neymar, kada je doveden na brzinu Dembele, pa evo sada se povrijedio. Davno je rekao da hoće kompletiranu ekipu do Gampera, ima 12 veznjaka u timu itd. itd. I opet je izdigao ovu ekipu, ulio im samopouzdanje. Moja podrška njemu i ekipi, dobro znam kakav je stručnjak i kakvo znanje ima.
Idemo dalje, naredna žrtva je Sporting, ako Bog da! :salut: :opaopa:
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.