FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 24 sep 2017, 13:12

sekretar je napisao/la:Braćo moja, ja ne znam šta da mislim. Početak je gledajući tabelu i trenutni skor fantastičan. 6-0-0 gol razlika 20:2. Istina je da smo imali jako lagan raspored na početku, kući Betis-Espanyol-Eibar, u gostima Alaves-Getafe-Girona. Sve su to protivnici koji pripadaju donjem dijelu tablice i po kvaliteti i po svemu. U Ligi prvaka rezultatsko razbijanje Juventusa jer je Bog bio nevjerovatno motiviran. Također treba uzeti u obzir da su naši konkurenti kiksali protiv Betisa (Real, i protiv Levantea), te Atleti 2-2 protiv Girone, dok smo mi to lagano pregazili. Priželjkujem da dobijemo Sportinga u Ligi prvaka i Las Palmas kući prije pauze.

A onda počinje jedan mali pakao i period koji će pokazati pravo stanje naše ekipe.

Do nove godine imamo gostovanja Atletic-u, pa u Bilbao, zatim Valencia,Villareal i na kraju zadnje kolo pred novu godinu Santiago Bernabeu. Od nekih težih utakmica u ligi kod kuće do nove godine imamo samo Sevillu. U ligi prvaka mislim da ćemo gostovanje Juventusa dočekati sa 9 bodova i tu imati priliku osigurati prvo mjesto i sa bodom,pa se zatim posvetiti gostovanjima koje idu poslije toga u Ligi. Ako novu godinu dočekamo sa solidnom prednošću nad konkurentima od nekih 4,5,6 bodova prednosti, Dembele se vraća ,Mina dolazi, vjerovatno i još jedno pojačanje u vezni red,mišljenja sam da nas neće niko do kraja zaustaviti.

Ali period do nove godine bit će paklen. Želim nam puno sreće i uspjeha. :D
naredno kolo i laksi protivnik kod kuce trebao bi biti lagano savladan, prilika da odmori iniesta i jos koji igrac a da zaigraju ovi sto manje igraju, a onda poslije reprezentativne pauze ide gostovanje jorganzijama i to ce biti vrlo bitno ne izgubiti, jer ako nas jorgandzije pobijede i budu bod samo iza nas, sigurno je da ce se i oni nafurati onda da osvoje i bili bi osim reala legitiman kandidat za titulu, zato je bitno tu ne izgubiti a ako dobijemo onda smo vec na konju, real je knock outiran, ako to budu i jorgandzije i odlijepimo se na tabeli 7 bodova to je vec maestralno i puno znaci u nastavku, vec pola posla odradjeno a jos uvijek rana faza, ako budemo drzali prednost brzo ce i real i atletico igubiti volju da nas ganjaju i kiksat ce jos,kiksat cemo i mi, al ova prednost se moze dugo drzati
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Mokes
Postovi: 14872
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 24 sep 2017, 13:27

messilla je napisao/la:
[url]http://www.s..portske.net/vest/medjunarodni-fudbal/tarzan-rakitic-predivna-ljubavna-prica-ni-mile-kitic-ne-bi-mogao-da-je-opeva-314866.html[/url]
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 24 sep 2017, 13:42

Oh jbt. Jos ce na kraju ispasti da je raspored bio zayeban.

Betis, Espanyol, Eibar. Ekipe koje su vazda tamburane kuci. Ali eto Espanyol je nekad tamo u Rijkaardovoj sezoni pokupio bodove sa NC. I Betis je odjednom zajebana ekipa u gostima, jer su dobili Reala.

Alaves, Getafe, Girona. Alaves u raspadu, strasni jedan gol u zabili u sest utakmica, jucer izvukli solidan rezultat cisto na nesposobnost u napadu Reala. Getafe i Girona do jucer igrali na pasnjacima druge lige.

Fino je sto se nisu prosuli bodovi protiv ovakvih ekipa upravo zbog prosle sezone, ali nista narocito, nikakav brutalan posao Valverdea i slicno. Tek u drugoj polovini oktobra slijede bas ozbiljni testovi.

I da, losa forma Lea na gostovanjima (minus Alaves). Ako nastavi ovako zestoko smo nayebali.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la KingJamesMVP » 24 sep 2017, 13:44

18 od 18 je dovoljno dobro razloga za optimizam prema dalje
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 24 sep 2017, 13:47

Mokes je napisao/la:
messilla je napisao/la:
[url]http://www.s..portske.net/vest/medjunarodni-fudbal/tarzan-rakitic-predivna-ljubavna-prica-ni-mile-kitic-ne-bi-mogao-da-je-opeva-314866.html[/url]
Znam za ovu pricu jos od vremena kada ga nisam hejtao. :problem:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 24 sep 2017, 14:17

Nije se ni pod Pepom gazilo sve u gostima, bilo je milion odradjenih gostovanja bez neke igre. Bodovi su bitni. Ali Messi mora poceti igrati u gostima, sto jest jest.

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lord44 » 24 sep 2017, 14:32

Zamislite Barcu kao frajera, vazda najljepsi, sarmantan, duhovit...Svi mu se divili, kupio cure kako je zelio( jedne godine ih cak sest imao).2015 tri, i to one najljepse.Prosle godine spao na jednu, nije mu nesto plaho interesantna, al eto, najcesce je osvajao, kad nema druge, moze i ona...Ove dvije mu ote babin sin, bahat, bogat, ljigav...ovu klempavu cak dvije godine drzi zatocenu.Odlucio frajer vratit svoje trebe.Mozda nije vise romantican, lijep...kao prije, al na drugaciji pristup, malo na misice, malo na mangupluk...vratice on njih :D Ova jedna, Primera se zove, vec se babinom sinu ne javlja na telefon, na putu je da zbrise...
To bi vam bio happy end ove "ljubavne price". :opaopa:
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 24 sep 2017, 14:50

spustite se na zemlju, daleko smo od perfektne igre i forme, istina da su neugodni neki protivnici bili, ali garantiram da ce nas valencia, sociedad, bilbao, atletico madrid i slicno vise namuciti nego eibar, getafe il girona.
Sad za trofej u la ligi, igra nije toliko bitna kao sto je Real dokazao prosle sezone, bitno je skupljati bodova sto vise, sad kakva god da je igra, dok se pobjede nizaju, za ligu je to dosta, al je problem kad dodju bolje ekipe da li ce se moci tako pobjediti.
Ja nisam sekunde uvjeren ni u igru ni u kvalitetu, Pique je nazad u prelosoj formi, vezni red sa Busquetsom i Paulinhom ima nekog potencijala, al ovaj standardni sa Rakiticem i Iniestom niti nudi trku niti nudi kontrolu tekme na nivou na kojem bi trebalo da to bude protiv ovih losijih ekipa, protiv jacih ce to jos gore biti.
Iniesta je previse igrao vec, trebalo bi se izvuci pobjede do pauze, al poslije pauze je belaj i to veliki, tad cemo poceti gubiti bodove osim ako se ne dogodi neka drastica promjena na sredini terena il ako Pique i Suarezu ne dodju u boljoj formi.

Ne moramo imati perfektan napad il defanzivu, al nam sredina mora biti korisna i da bude u mogucnosti da igru prati il trkacki il kroz dominaciju posjeda lopte, a ne vjerujem da smo ni u jednom ni u drugom segmentu na potrebnom nivou.
Sad da se Suarez vrati u onu formu da trpa kako zna i umije il da se Pique vrati u dobru formu, imao bi dobre sanse, al zasad nema toliko razloga da se bude siguran protiv super jakih ekipa, na papiru je to jos uvijek odlicno, al mislim da ima tu puno rupa koje bi moglo uskoro izaci na povrsinu.

let3
Postovi: 28977
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 24 sep 2017, 15:14

slika

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 24 sep 2017, 15:38

let3 je napisao/la:slika
Kazu panj :kafa: :tokralju:

Najbolja devetka Barcelone u novijoj historiji Barcelone. :zzz:
27.10.2020

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 24 sep 2017, 15:51

slika

:rol: :rol:
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 25 sep 2017, 09:26

Jeremy Mathieu (Sporting): "Ukoliko postignem pogodak protiv Barçe u srijedu, proslavit ću ga ispred Bartomeua i Roberta Fernandeza. Da se razumijemo, volim Barçu, ali prema meni su se odnosili loše."

"Krivili su me za poraz u Torinu, a niko nije spomenuo druge igrače poput Gerarda Piquea."

Zabija, autogol.

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 25 sep 2017, 10:59

Joj Mathieua. :rol: Doduše, u pravu je, pa ne možeš na jednog igrača nakon onakve partije. :lol: Ajde da je on sam sebe stavio u prvi sastav pa i nekako. :mrgreen:
André Gomes: “Jugar en el Barça no es para todos”
:rol:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: RE: Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 25 sep 2017, 11:11

jasmin10 je napisao/la:Jeremy Mathieu (Sporting): "Ukoliko postignem pogodak protiv Barçe u srijedu, proslavit ću ga ispred Bartomeua i Roberta Fernandeza. Da se razumijemo, volim Barçu, ali prema meni su se odnosili loše."

"Krivili su me za poraz u Torinu, a niko nije spomenuo druge igrače poput Gerarda Piquea."

Zabija, autogol.
prije ce ga Pique zabit, nije ništa covjek slagao, svi su znali da on nije Barcine kvalitete pa ga opet doveli, pljuvali svi po njemu a Pique evo 2. sezonu ocajno igra, rijetko kad ga spomenu.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 25 sep 2017, 13:31

jasmin10 je napisao/la:Jeremy Mathieu (Sporting): "Ukoliko postignem pogodak protiv Barçe u srijedu, proslavit ću ga ispred Bartomeua i Roberta Fernandeza. Da se razumijemo, volim Barçu, ali prema meni su se odnosili loše."

"Krivili su me za poraz u Torinu, a niko nije spomenuo druge igrače poput Gerarda Piquea."

Zabija, autogol.
Pa naravno da on nije kriv...kriv je trener koji ga je stavio u takvoj utakmici. Ako cemo realno taj igrac nikada nije bio za klub renomea Barcelone i tu je opet kriva uprava koja je kancer ovoga tima. Protiv Mathieu-a nemam nista, apsolutno svako bi prihvatio ponudu takvog kluba...a zabio je i par bitnih golova.

Igra nije bila na nivou citave prosle sezone, tako da se ne moze kriviti jedan igrac, pa ni petorica nego apsolutno svi.

Autogol nema veze s tim, zabio je i Busquets na Campu protiv Arsenala autogol, pa smo ih razbili opet i ostavili bez udarca na gol.
27.10.2020

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 25 sep 2017, 18:14

Semedo i Zuti glupan se vratili u ekipu. Otpisani Vermaelen, Paco i Arda.

Paco je postao visak vracanjem Messija u sredinu. Vjerovatno ce ga probati tusnuti nekom u januaru.

70 ulozenih miliona (i to ne racunam raspalog Vermaelena) na tribinama. I naravno da ce ih morati pokloniti, jer nece niko dat centa za tribinase.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Donnie Darko » 25 sep 2017, 18:17

messilla je napisao/la:Semedo i Zuti glupan se vratili u ekipu. Otpisani Vermaelen, Paco i Arda.

Paco je postao visak vracanjem Messija u sredinu. Vjerovatno ce ga probati tusnuti nekom u januaru.

70 ulozenih miliona na tribinama. I naravno da ce ih morati pokloniti, jer nece niko dat centa za tribinase.
paco je postao visak iste sekunde kada je potpisao ugovor.

kupili su ga samo zato sto su mogli, nikad nisu imali ideju sta ce zapravo sa njim.

Avatar
Mokes
Postovi: 14872
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 25 sep 2017, 18:58

Trebao je tu neki iskusniji napadač, a ne igrač od 22 godine. Svakako se znalo da neće imati prostora za igru.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 25 sep 2017, 19:28

Ma mogao je to biti i igrac od 22god, al da je bio pravi profil igraca, Luciano Vietto, Angel Correa, Nicola Sansone, Juanmi, Luis Muriel, takvi igraci bi dobri bili jer mogu i na krilo a i mogu centralno, znaju zabiti, imaju i tehniku i brzinu.
Paco nema ni brzine neke, ni tehnike, a nije nesto strasno dobar u skoku niti u igri ledjima, on je u dobro citao igru, ubacivao se iza stopera, znao gdje treba biti, nesto slicno Ibisevicu.

Mene je Angel Correa posebno impresionirao ove sezone, odlican igrac, podsjeca nekako na mladog Aguera, brz, jak na nogama, dribler strasan, nije neki brutalni golgeter, ali zna zabiti.

Paco i Arda ce izgledati vrlo vjerovatno na zimu traziti novi klub, Paco je dovoljno pokazao prije Barce i na kraju prosle sezone da bi se mogao fino prodati i traziti neku trampu za njega za nekog od spomenutih igraca iz La Lige.
Daleko je od profila igraca koji moze da uspije u Barci, za Gomesa isto vazi, i za njega se treba trazit kupac il trampa kakva, ono sto se pisalo da bi se Goretzka doveo a Gomes uvalio Monacu bi bila dobra opcija.

Pisalo se ovih dana isto da se pomno prate De Ligt iz Ajaxa i Upamecano iz Leipziga, De Ligta treba obavezno dovesti, ako ne zima, onda na ljeto, momak je prava zamjena za Piquea, jako mlad, zrel, tehnicki dobar i zna znanje defanzivno.
Ovaj drugi crni je po meni alternativa ako od Mine ne bude nista, onaj je nesto dugo imao neku ozljedu, ne znam jel igra.
Al po meni, treba obavezno dovesti 2 stopera, jednog sad na zimu pod moranje, znaci ne zanima me hoce li Verma ostati zdrav il hoce li Pique vratiti formu od prije par godina, jedna ozljeda i ode ti rotacija stopera u bananu, Umtiti je Bog i batina, al ako on padne pozdravi se sa sezonom.

Masche il Vermaelen da mijenjaju Umtitija il Piquea je ravno ubojstvu, iako je Masche pokazao i ove sezone da se moze racunati na njega i da je pocesto pouzdaniji od Piqeuea.

U srijedu da se izvedu:
-----------Mats-
Semedo-Pique-Umtiti-Alba
-----Paulinho---Buquets----
Deulofeu---Messi------Denis
-------------Suarez---------

Naravno na terenu ce to malo drugacije izgledati, al ova imena hocu da vidim od prve minute, eventualno Rakitic umjesto Paulinha zbog kontrole igre, al Iniesti bi to bila 7. utakmica koju zapocinje u nizu, bez obzira sto je neke zavrsavao i na poluvremenu, previse je to, a i treba oprobati Denisa ovu tekmu, idealna prilika da se okusa u malo jacoj utakmici.

Manite mi se i Vidala i krila, pomaze on defanzivno i nije glup kao Deulofeu, al suzava lik teren jer se konstantno uvlaci u sredinu i cesto ne zna sta treba da radi, Deulofeu bar proba probiti po strani nekad i naci Messija, bar drzi to sve rasireno da Messi ima vise prostora.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 25 sep 2017, 19:53

Donnie Darko je napisao/la:
messilla je napisao/la:Semedo i Zuti glupan se vratili u ekipu. Otpisani Vermaelen, Paco i Arda.

Paco je postao visak vracanjem Messija u sredinu. Vjerovatno ce ga probati tusnuti nekom u januaru.

70 ulozenih miliona na tribinama. I naravno da ce ih morati pokloniti, jer nece niko dat centa za tribinase.
paco je postao visak iste sekunde kada je potpisao ugovor.

kupili su ga samo zato sto su mogli, nikad nisu imali ideju sta ce zapravo sa njim.
Upravo to. Kad nemas ideju, onda povlacis i takve poteze.

Mi smo svi ovdje prizeljkivali Vietta, sjecam se bas...mlad i talentiran, ali evo vidimo da nista ni on nije napravio...treba mu kila, odbija se od stopere...tako da bi vjerovatno i on bio fail na postavljenu odbranu protivnika.
27.10.2020

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.