FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 17 jan 2018, 14:14

Eto svi ćemo to priznat samo da ti ne bi priznao da nisi bio u pravu iako ti je sve fino objašnjeno.
Don't hate what you don't understand.

let3
Postovi: 28976
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 17 jan 2018, 14:17

xaviesta je napisao/la:Eto svi ćemo to priznat samo da ti ne bi priznao da nisi bio u pravu iako ti je sve fino objašnjeno.
A šta nam želiš reci? da je Inter (kao i PSG, pošto se pominje Mbappe) ljetos potrošio 500 miliona i sad imaju ogromne probleme sa FFP, a transfer bilanca ljetos im bila -15 miliona :mrgreen:
Jel im to toliki problem odmah dati 30 miliona za Rafinhu, pa moraju izmišljati neke posudbe?

Avatar
Evander
Postovi: 14424
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 17 jan 2018, 14:20

let3 je napisao/la:
Tesnjak1991 je napisao/la: Čudim se da dosada nisi vidio ovakve posudbe. Prvenstveno je stvar kako se to provodi kroz knjige, odnosno na ovaj način će Rafinha biti kupljen budžetom za sljedeću godinu, i izbjegavaju probleme sa fair playom. Suština je, ide na posudbu a ba kraju sezone ga kupuju 100%.
Sad ces mi reci da i İstanbul Başakşehir ima ogromnih problema sa FFP, pa su morali dovesti Ardu na dvogodišnju posudbu, inace bi ga platili :mrgreen: Garant i oni potrošili 500 miliona ljetos :mrgreen:
Ljudi, uozbiljimo se, red je i priznajmo ono što je ocigledno - debili koji vode Barcu ne znaju prodati igraca kako Bog zapovjeda....zato gledamo ove komedijaške posudbe.
Ne kontam fakat sta ti nije jasno? Ljudi ti sve lijepo, ne objasnili, nego nacrtali.
Ardin slucaj je apsulutno drugaciji. Njega niko nije zelio kupiti. Dat je na posudbu samo iz razloga da ga se rijesi i njegove velike plate.
Nazivati ljude debilima, a ljudi napravili najbolje sponzorke ugovore i ugovore za TV prava u cijeloj Europi, u najmanju ruku je bezobrazno. Klub nikad nije bolje poslovao nego pod ovom upravom. Raste u svakom segmentu.

Ako izvuku za Rafinu 30 miliona i za zucu 20€, onda su madjionicari.

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 17 jan 2018, 14:22

Evander je napisao/la:
let3 je napisao/la:
Tesnjak1991 je napisao/la: Čudim se da dosada nisi vidio ovakve posudbe. Prvenstveno je stvar kako se to provodi kroz knjige, odnosno na ovaj način će Rafinha biti kupljen budžetom za sljedeću godinu, i izbjegavaju probleme sa fair playom. Suština je, ide na posudbu a ba kraju sezone ga kupuju 100%.
Sad ces mi reci da i İstanbul Başakşehir ima ogromnih problema sa FFP, pa su morali dovesti Ardu na dvogodišnju posudbu, inace bi ga platili :mrgreen: Garant i oni potrošili 500 miliona ljetos :mrgreen:
Ljudi, uozbiljimo se, red je i priznajmo ono što je ocigledno - debili koji vode Barcu ne znaju prodati igraca kako Bog zapovjeda....zato gledamo ove komedijaške posudbe.
Ne kontam fakat sta ti nije jasno? Ljudi ti sve lijepo, ne objasnili, nego nacrtali.
Ardin slucaj je apsulutno drugaciji. Njega niko nije zelio kupiti. Dat je na posudbu samo iz razloga da ga se rijesi i njegove velike plate.
Nazivati ljude debilima, a ljudi napravili najbolje sponzorke ugovore i ugovore za TV prava u cijeloj Europi, u najmanju ruku je bezobrazno. Klub nikad nije bolje poslovao nego pod ovom upravom. Raste u svakom segmentu.

Ako izvuku za Rafinu 30 miliona i za zucu 20€, onda su madjionicari.
Sve to stoji, al' slabjji igrači od te dvojice su plaćani skuplje, to se mora priznati. Al' neka, daj šta daš, samo nek idu da ih više ne gledam. :D
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Evander
Postovi: 14424
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 17 jan 2018, 14:26

Koja budala ce dati da Delofeua vise od 20 miliona eura?
Rafina se naziva klocem, ni je ni za sta, a vi bi ste ga prodavali za 50 miliona? Ne ide to bas tako.
Ako se zeli prodati za tu cifru, onda ga staviti da igra u prvih 11 i onda mozes traziti koliko hoces za njega, ako se dokaze da vrijedi.
Je li to ok? Da sam navijac Intera, zapitao bih se je li Rafina pravo pojacanje i neko ko ce donjeti nesto dobro.

Vi bi da ih se rijesite, jer su neznalice, a malo vam 30 miliona :D

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 17 jan 2018, 14:28

let3 je napisao/la: A šta nam želiš reci? da je Inter (kao i PSG, pošto se pominje Mbappe) ljetos potrošio 500 miliona i sad imaju ogromne probleme sa FFP, a transfer bilanca ljetos im bila -15 miliona :mrgreen:
Jel im to toliki problem odmah dati 30 miliona za Rafinhu, pa moraju izmišljati neke posudbe?
Zašto ne? Nisam pptpuno upoznat sa pravilima FFPa al je vrlo lako moguce da se kola lome na klubovima sa manjom kuppvnom moci.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 17 jan 2018, 14:30

Zabari godinama rade te posudbe s obavezom otkupa. Ne mogu da vjerujem da nisi to prije vidio.

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 17 jan 2018, 14:31

Evander je napisao/la:Koja budala ce dati da Delofeua vise od 20 miliona eura?
Rafina se naziva klocem, ni je ni za sta, a vi bi ste ga prodavali za 50 miliona? Ne ide to bas tako.
Ako se zeli prodati za tu cifru, onda ga staviti da igra u prvih 11 i onda mozes traziti koliko hoces za njega, ako se dokaze da vrijedi.
Je li to ok? Da sam navijac Intera, zapitao bih se je li Rafina pravo pojacanje i neko ko ce donjeti nesto dobro.

Vi bi da ih se rijesite, jer su neznalice, a malo vam 30 miliona :D
ja bi ih i za 20 dao, rješavanje plata i otvaranje mjesta u rosteru mi je bitnije. Finansije me i ne zanimaju toliko, Barcelona kad nekoga želi oni će ga i kupiti, novac nije i neće biti problem. Samo ti poredim, pa eto Real je neke igrače koji su bili klupirani prodavao za dobre pare. Stvar je uprave, a što se transfera tiče naši tu nisi baš najbolji. Al' opet kažem, neka idu. Kod Arde je bitno da njegovu platu turci preuzimaju, hajd znaj ako
Se pokaže možda ga i otkupe.. :pray:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Evander
Postovi: 14424
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 17 jan 2018, 14:32

Barcelona ne zivi od izlaznih transfera. Nebitno uzeli za igaca 10 ili 30 miliona.

let3
Postovi: 28976
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 17 jan 2018, 14:34

xaviesta je napisao/la:
let3 je napisao/la: A šta nam želiš reci? da je Inter (kao i PSG, pošto se pominje Mbappe) ljetos potrošio 500 miliona i sad imaju ogromne probleme sa FFP, a transfer bilanca ljetos im bila -15 miliona :mrgreen:
Jel im to toliki problem odmah dati 30 miliona za Rafinhu, pa moraju izmišljati neke posudbe?
Zašto ne? Nisam pptpuno upoznat sa pravilima FFPa al je vrlo lako moguce da se kola lome na klubovima sa manjom kuppvnom moci.
Ma o kakvom FFP Intera vi pišete ovdje? kakav crni FFP?' šta ga žabari ne kupe odmah, kakva posudba...vrlo jednostavna pitanja

Vas pitam (koji branite neposobnu upravu), nemojte se kriti iza Felda.
Zadnja izmjena: let3, dana/u 17 jan 2018, 14:37, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 17 jan 2018, 14:35

xaviesta je napisao/la:
let3 je napisao/la: A šta nam želiš reci? da je Inter (kao i PSG, pošto se pominje Mbappe) ljetos potrošio 500 miliona i sad imaju ogromne probleme sa FFP, a transfer bilanca ljetos im bila -15 miliona :mrgreen:
Jel im to toliki problem odmah dati 30 miliona za Rafinhu, pa moraju izmišljati neke posudbe?
Zašto ne? Nisam pptpuno upoznat sa pravilima FFPa al je vrlo lako moguce da se kola lome na klubovima sa manjom kuppvnom moci.
Upravu si. Prati se odnos izlaznih i ulaznih transfera. Dovodi se u pitanje čime pokrivaš te dovedene igrače ako nisi prodavao nešto. Zato englezi i mogu ulupati onolike cifre u prosjecne igrace, novac od tv prava za proslu godinu timova koji su bili pred kraj tabele je skoro isti novcu koji su dobili Real ili Barcelona. U Italiji kao i u Spaniji od tv prava najvise dobiju ovi u vrhu tabele, a eto znamo kako je Inter zavrsavao prethodnih godina.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

let3
Postovi: 28976
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 17 jan 2018, 14:40

jasmin10 je napisao/la:Zabari godinama rade te posudbe s obavezom otkupa. Ne mogu da vjerujem da nisi to prije vidio.
Kakve to veze ima? koga boli q kakva je njihova praksa i zašto se Barca mora povinivati toj njihovoj praksi dovođenja igraca? jel dužna? nije.

Pitanje: Zašto se Rafinha ne PRODA kako Bog zapovjeda? nikakve posudbe i šuplje price tipa "dođem ti lovu na ljeto"
Odgovor: Zato što ne znaju prodati.

Isto to možemo reci i za Ardu.

Ostalo je presipanje iz šupljeg u prazno. jbg
Zadnja izmjena: let3, dana/u 17 jan 2018, 14:41, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 17 jan 2018, 14:40

let3 je napisao/la:
xaviesta je napisao/la:
let3 je napisao/la: A šta nam želiš reci? da je Inter (kao i PSG, pošto se pominje Mbappe) ljetos potrošio 500 miliona i sad imaju ogromne probleme sa FFP, a transfer bilanca ljetos im bila -15 miliona :mrgreen:
Jel im to toliki problem odmah dati 30 miliona za Rafinhu, pa moraju izmišljati neke posudbe?
Zašto ne? Nisam pptpuno upoznat sa pravilima FFPa al je vrlo lako moguce da se kola lome na klubovima sa manjom kuppvnom moci.
Ma o kakvom FFP Intera vi pišete ovdje? kakav crni FFP?' šta ga žabari ne kupe odmah, kakva posudba...vrlo jednostavna pitanja

Vas pitam (koji branite neposobnu upravu), nemojte se kriti iz Felda.
Daj, jel' si ozbiljan? Imaš google, ne da mi se pisati ti osnove posudbi, vrste i načine transfera. Ako dosad nisi čuo za FFP, njegovo značenje, šta on u principu treba da radi, onda...

NE MOGU SEBI(INTER) PRIUŠTITI DA GA KUPE SAD. ETO, KRATKO I JASNO. Skoro isto je bilo prilikom prelaska Džeke u Romu, jednogodišnja posudba sa obaveznim otkupom.
Iako nije fer, pravila najviše pogađaju Italijane, i sam taj FFP ima mnogo mana i rupa, al' et.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 17 jan 2018, 14:42

let3 je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Zabari godinama rade te posudbe s obavezom otkupa. Ne mogu da vjerujem da nisi to prije vidio.
Kakve to veze ima? koga boli q kakva je njihova praksa i zašto se Barca mora povinivati toj njihovoj praksi dovođenja igraca? jel dužna? nije.

Pitanje: Zašto se Rafinha ne PRODA kako Bog zapovjeda? nikakve posudbe i šuplje price tipa "dođem ti lovu na ljeto"
Odgovor: Zato što ne znaju prodati.

Isto to možemo reci i za Ardu.

Ostalo je presipanje iz šupljeg u prazno. jbg
Imaš 2 opcije, prva da ostane u klubu, truhne do isteka ugovora, možda se i ozlijedi koji x, a druga ova koja će se vjerovatno desiti. U 100% slučajeva ja biram drugu.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

let3
Postovi: 28976
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 17 jan 2018, 14:45

Tesnjak1991 je napisao/la: NE MOGU SEBI(INTER) PRIUŠTITI DA GA KUPE SAD. ETO, KRATKO I JASNO. Skoro isto je bilo prilikom prelaska Džeke u Romu, jednogodišnja posudba sa obaveznim otkupom.
Iako nije fer, pravila najviše pogađaju Italijane, i sam taj FFP ima mnogo mana i rupa, al' et.
:nene:
Ne bi rekao da je Inter tolika sirotinja da ne može isukati 30 milki za Rafinhu.
A ni da ih je FFP pritisnuo, pa da se navodno moraju izmotavati sa nekakvim posudbama... zapravo, ne znam odakle vam ideja da Inter ima problema za FFP-om :roll:

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 17 jan 2018, 14:46

let3 je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Zabari godinama rade te posudbe s obavezom otkupa. Ne mogu da vjerujem da nisi to prije vidio.
Kakve to veze ima? koga boli q kakva je njihova praksa i zašto se Barca mora povinivati toj njihovoj praksi dovođenja igraca? jel dužna? nije.

Pitanje: Zašto se Rafinha ne PRODA kako Bog zapovjeda? nikakve posudbe i šuplje price tipa "dođem ti lovu na ljeto"
Odgovor: Zato što ne znaju prodati.

Isto to možemo reci i za Ardu.

Ostalo je presipanje iz šupljeg u prazno. jbg
Jbt kako ti nije dobar posao uzeti 28 miliona za Rafinhu ?
Kako ne razumiješ da se ne može drugačije sa njima poslovati ? Jel bitno uzeli tih 28 miliona sada ili za godinu ako ih sigurno dobiješ ?
Nije dužna Barcelona pristati ali eto Bgt ko bi drugi dao toliko para za Rafinhu ?
Nemoj zezati, odličan posao su uradili sa Rafinhom.

let3
Postovi: 28976
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 17 jan 2018, 14:48

jasmin10 je napisao/la: Jbt kako ti nije dobar posao uzeti 28 miliona za Rafinhu ?
Kako ne razumiješ da se ne može drugačije sa njima poslovati ? Jel bitno uzeli tih 28 miliona sada ili za godinu ako ih sigurno dobiješ ?
Nije dužna Barcelona pristati ali eto Bgt ko bi drugi dao toliko para za Rafinhu ?
Nemoj zezati, odličan posao su uradili sa Rafinhom.
Ništa Barca nije uzela. O tome i pricamo.
Nije dobila ni feninga od Intera za Rafinhu :!: ...vec nekakva posudba, pa ce Inter vidjeti na ljeto šta i kako sa njim :lol: ko fol neka posudba, pa su oni ko biva dužni da ga kupe kad ona istekne...to ni u Diznijevim crtanim nema.
Pa ja bi volio više nego ti, da ga prodamo, cak i za manje para, samo da ode.
Zadnja izmjena: let3, dana/u 17 jan 2018, 14:49, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 17 jan 2018, 14:48

let3 je napisao/la:
Tesnjak1991 je napisao/la: NE MOGU SEBI(INTER) PRIUŠTITI DA GA KUPE SAD. ETO, KRATKO I JASNO. Skoro isto je bilo prilikom prelaska Džeke u Romu, jednogodišnja posudba sa obaveznim otkupom.
Iako nije fer, pravila najviše pogađaju Italijane, i sam taj FFP ima mnogo mana i rupa, al' et.
:nene:
Ne bi rekao da je Inter tolika sirotinja da ne može isukati 30 milki za Rafinhu.
A ni da ih je FFP pritisnuo, pa da se navodno moraju izmotavati sa nekakvim posudbama... zapravo, ne znam odakle vam ideja da Inter ima problema za FFP-om :roll:


Odustajem. Upravu si potpuno. Upamtit ću da ignorišem tvoje postove i ne ulazim ni u koji vid rasprave. Ipak ti koji nisi znao da postoji više tipova posudbe znaš da li Inter ima ili nema problema sa FFP. Također sam potpuno uvjeren da ne znaš kako FFP funkcioniše, al' hajd. Lijep pozdrav.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jopaa7 » 17 jan 2018, 14:49

let3 je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la: Jbt kako ti nije dobar posao uzeti 28 miliona za Rafinhu ?
Kako ne razumiješ da se ne može drugačije sa njima poslovati ? Jel bitno uzeli tih 28 miliona sada ili za godinu ako ih sigurno dobiješ ?
Nije dužna Barcelona pristati ali eto Bgt ko bi drugi dao toliko para za Rafinhu ?
Nemoj zezati, odličan posao su uradili sa Rafinhom.
Ništa Barca nije uzela. O tome i pricamo.
Nije dobila ni feninga od Intera za Rafinhu :!: ...vec nekakva posudba, pa cemo vidjeti na ljeto :lol: ko fol neka posudba, pa su oni ko biva dužni da ga kupe kad ona istekne...to ni u Diznijevim crtanim nema.

Pa ja bi volio više nego ti, da ga prodamo, cak i za manje para, samo da ode.
:facepalm:
Ne vrijedi objasnjavati.

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 17 jan 2018, 14:49

jasno je da inter mora platiti rafinju i ne treba to objasnjavati, to nije posudba s mogucnoscu otkupa, nego sa obavezom, dakle tu je sve jasno

i to je dobra cifraa za njega, nakonon mnogo losih izlaznih transfera napokon jedan solidan, covjek se nije mogao dokazati nikako, postao je i staklen i vrijeme je da ide za solidne pare. Isto vazi i za delufeua , ako izvuku 20 miliona bice odlicno, svejedno je sad hoce li pare leci na ljeto ili sad, jer sad necemo nikoga kupovati vise i to je to

njih dvojicu zamijenit ce alena i arnaiz i to je odlicno, pa cemo da vidimo hoce li biti sta od njih

vrijeme do ljeta treba iskoristiti na ubjedjivanje grizmana, mada je on cini mi se gotova stvar, treba probati sta dogovarati mozda i sa kokeom, a treba dogovarati sta i sa ajaxom da se kaparisu njihovi sjajni mladi igraci

normalno treba raditi i na tome da prodaju vidala i da se tu izvuce 15-20 miliona, samo klasican transfer ili posudba sa obavezom otkupa trebaju doci u obzir
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.