FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 28 maj 2017, 09:49

Paco je fantastičan igrač za klupe. Kad kažem za klupe mislim da dobija šansu protiv nekih levata ili kada već imamo finu prednost. Momak jeste bio očajan jedno vrijeme ali nije mi ni Enrique pomogao. Suarezu se mora objasniti da nije Messi pa da ga ne smije zamijeniti.

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Sveti » 28 maj 2017, 10:48

let3 je napisao/la:
Luisu Enriqueu je večerašnja utakmica protiv Alavésa bila posljednja na klupi Blaugrane. U svom trogodišnjem mandatu, Lucho je Barçu predvodio u 181 odigranom susretu. U tim mečevima je ostvario učinak od 138 pobjeda (76,24%), 22 neriješena rezultata i 21 poraz. Njegova Barcelona je postigla 519 golova, a primila 82. Još jednom ćemo napomenuti, Lucho je sa Barçom osvojio devet trofeja.
slika

Hvala i sretno Luise :salut: :salut:
Nestvarne brojke :shock:
naprijed rejal

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 28 maj 2017, 11:57

Mboula ode u Monaco, pas mater, i onda će ga vraćat za 50 milijuna :rol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
messilla
Postovi: 31126
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 28 maj 2017, 12:03

Budimo realni i ja bih otišao u Monaco. Nadam se da će uspjeti ugraditi kakvu vrstu klauzule, jer prema tm-u ima još godinu ugovora.

Edit: 3 miliona klauzula, znači ništa od neke buy back opcije. Jbga, ni prvi ni zadnji kojeg gubiš zbog glupog pravila o klauzulama.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12025
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la BoixosNois1899 » 28 maj 2017, 12:28

Jao zamislite koji bi to spektakl bio da sutra objave kako je Unzue novi trener :rol: Rekao bih šlag na tortu od strane uprave
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 28 maj 2017, 12:34

Suti, ni ne zelim razmisljati o njemu kao treneru, sto se tice Mboule, odlican odabir kluba, jer realno momak ne bi sansu dobio u Barci koliko god dobro igrao u Barci B, kad je Adama nije dobio koji je preorao uzduz i poprijeko, nece ni on koji je odigrao puno losije nego Adama.
Tamo ce se nadam se naigrati, sazrijeti i nadam se da je ovo neki pokazatelj da ce Barca imati fine odnose s Monacom, valjalo bi zbog Mbappea, Tielemansa, a ima tu jos dosta igraca i ne sumnjam da ce vec iduce sezone biti jos koji bi eventualno u buducnosti mogli pojacati Barcu.

Avatar
messilla
Postovi: 31126
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 28 maj 2017, 12:52

Mathieu se već oprostio od saigrača. :wave:

Hvala momčini na prskanju madridske nejači. Uvijek je dobro igrao protiv njih. :salut:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: RE: Re: FC Barcelona

Post Postao/la miki_92 » 28 maj 2017, 13:46

messilla je napisao/la:Mathieu se već oprostio od saigrača. :wave:

Hvala momčini na prskanju madridske nejači. Uvijek je dobro igrao protiv njih. :salut:
Sretan rodjendan :salut:

Prebaciti Marlona u 1. tim, potpisati onog Sancheza i to je to
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
messilla
Postovi: 31126
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: RE: Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 28 maj 2017, 17:20

miki_92 je napisao/la:Sretan rodjendan :salut:

Prebaciti Marlona u 1. tim, potpisati onog Sancheza i to je to
Hvala brate. :salut:

Marlon definitivno mora biti četvrti izbor na stoperu.

Inače, sa tri uzastopna trofeja u kupu zadržavamo ovaj originalni. :salut:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
messilla
Postovi: 31126
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 28 maj 2017, 17:39

BoixosNois1899 je napisao/la:Jao zamislite koji bi to spektakl bio da sutra objave kako je Unzue novi trener :rol: Rekao bih šlag na tortu od strane uprave
:nene:
slika

Hrabar potez Celte valja priznati. Nek mu je sa srećom. :salut:

Večeras za braću iz Girone, treba im bod za direktan plasman. :kafa:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 28 maj 2017, 18:23

Nista, Valverde ce sutra i oficijalno biti novi trener Barcelone. Sretno mu, jer ce mu trebati.

Veliki pomak nakon Tate, Enriquea i slicnih trenera sigurno. Ali hoce li biti uspjesan kao Lucho ? Tesko. Ono gore su brutalne brojke.
27.10.2020

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 28 maj 2017, 18:51

Bartomeu za Sport.es : Llegarán nombres que ilusionan y otros que quizá no tanto. Tenemos claro el trabajo que hemos de hacer este verano", continuó Bartomeu, quien también avanzó que habría algún jugador del Barça B que daría el salto al primer equipo"

Ova izjava nam daje nadu da ce stici prava pojacanja, a i da ce prekombinovati nekog iz Barce B :thumbup:
27.10.2020

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 28 maj 2017, 19:16

Gerard Pique se po završetku sinoćnjeg finala Kupa kralja nije vratio u Barcelonu s ostatkom tima, već je ostao u Madridu odakle će otputovati u Boston. "Mundo Deportivo" prenosi vijest da Barçin štoper odlazi na prestižni univerzitet Harvard, gdje će pohađati nastavu kako bi stekao master diplomu iz oblasti poslovanja, medija, sporta i zabave.
Ajde Pique odma u penziju i mijenjaj štakora :kafa:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Rajaz
Postovi: 13367
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: RE: Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 28 maj 2017, 19:51

messilla je napisao/la:..
Koji je to, jel to osamnaesti :kava

Nek je sretan, živio

slika

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 28 maj 2017, 20:57

leorey je napisao/la:Ali hoce li biti uspjesan kao Lucho ? Tesko. Ono gore su brutalne brojke.
Nemam ja tu vrstu sentimentalnosti, a vala ne smatram ni pomenute brojke "brutalnim"......Ono što ja smatram brutalnim je eventualna mogućnost da naredne Subote Real osvoji treću LP u poslednje četri godine i time se i to bukvalno popiša na 10-ogodišnju dominaciju Barse.....e to je brutalno. Zato se uzdam u Juve da to nipošto ne dozvoli a pomenutog Enrikea direktno smatram odgovornim zbog toga...

Prema tome......putuj Luise, putuj što dalje od Barse :salut:

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 28 maj 2017, 21:28

parangal je napisao/la:
leorey je napisao/la:Ali hoce li biti uspjesan kao Lucho ? Tesko. Ono gore su brutalne brojke.
Nemam ja tu vrstu sentimentalnosti, a vala ne smatram ni pomenute brojke "brutalnim"......Ono što ja smatram brutalnim je eventualna mogućnost da naredne Subote Real osvoji treću LP u poslednje četri godine i time se i to bukvalno popiša na 10-ogodišnju dominaciju Barse.....e to je brutalno. Zato se uzdam u Juve da to nipošto ne dozvoli a pomenutog Enrikea direktno smatram odgovornim zbog toga...

Prema tome......putuj Luise, putuj što dalje od Barse :salut:
Pa nije samo Enrique kriv sto Rejal igra opet finale. Rejal je posteno nakantao protivnike ove sezone. I to jake protivnike ovaj put. A tako lose su igrali svu sezonu..jednostavno shvatili su zadnje utakmice ozbiljnije od nas i to je to.

9 titula u 3 godine u modernom nogometu gdje imas ovako puno klubova je yebeno tesko napraviti. Pa hajmo realno ko je to i napravio? Cak sta vise, uvjeren sam da ih necemo osvojiti pod sljedecim trenerima u 3 godine, nevezano ko da bude. Nesto se pita i protivnika, ne samo nas.

Da se razumijemo i meni je drago sto Luis ide, bilo je brate vrijeme, nije islo ove sezone i to je to. Ali daleko bilo od toga da nisam zahvalan na svemu, u ove 3 godine podario nam je mnogo radosti i veliki je cule. I to ne treba zaboraviti...mozes ga ti smatrat za neznalicu, ali on je vec ostao upisan u historiji kluba, malo je trofejnijih trenera od njega u ovako velikom klubu, za ovako malo vrijeme.
27.10.2020

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 28 maj 2017, 21:48

@leorey, ja to posmatram ovako:

Enrike - sezona 1: LP, Primera, Kup

Enrike - sezona 2: Primera, Kup

Enrike - sezona 3: Kup

Nisu potrebni grafikoni da bi se pokazao toliko očigledan pad i to pre svega što se same igre tiče sve i da zanemarimo rezultate....umesto da raste ( u njegovom slučaju bar približno (koliko toliko) zadrži rezultate iz debitantske sezone) uticaj njegovog rada u klubu je katastrofalan i Barsina igra iz ove sezone je realno najslabija u poslednjih 10 godina. Ponoviću opet, za mene nema dileme....Enrike je radio loše, veoma loše i svom nasledniku ostavlja dosta posla i što je najvažnije pogubljeni identitet igre.....uprava je tek priča za sebe ali ne bih ovom prilikom o njoj.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 28 maj 2017, 22:04

parangal je napisao/la:@leorey, ja to posmatram ovako:

Enrike - sezona 1: LP, Primera, Kup

Enrike - sezona 2: Primera, Kup

Enrike - sezona 3: Kup

Nisu potrebni grafikoni da bi se pokazao toliko očigledan pad i to pre svega što se same igre tiče sve i da zanemarimo rezultate....umesto da raste ( u njegovom slučaju bar približno (koliko toliko) zadrži rezultate iz debitantske sezone) uticaj njegovog rada u klubu je katastrofalan i Barsina igra iz ove sezone je realno najslabija u poslednjih 10 godina. Ponoviću opet, za mene nema dileme....Enrike je radio loše, veoma loše i svom nasledniku ostavlja dosta posla i što je najvažnije pogubljeni identitet igre.....uprava je tek priča za sebe ali ne bih ovom prilikom o njoj.
Ali nije radio lose prve sezone, slozit ces se ? Njegova prva sezona, tek sjeo, dobio 2 nova igraca, Suareza i Rakitica...nasamarali smo sve protivnike kao nikad do tada... od januara do juna nisam strijepio niti u jednoj utakmici 2015 godine, jednostavno si znao da ces dobiti 3-4 razlike...prosetali smo se u LP preko najjacih protivnika...koliko god Guardiolina Barca bila najbolja svih vremena, nikad u Europi nismo bili dominantni kao te 2015 godine. To ne treba zaboraviti.


Ja se slazem s tobom da je danasnja igra Barce najgora u zadnjih 10 godina...ne samo ja vec svi mi na forumu to znamo, a i sire...Enrique jeste sigurno kriv, medjutim ne moze biti jedini krivac tu. Kriva je kao prvo uprava, pa i prvotimci gdje su neke utakmice prehodali- a Enrique im sigurno to nije rekao. Pustis Xavija i Alvesa i ne dovedes nikog- rezultat je nula igra, nula titula. Na svakoj ekipi bi se osjetilo pa i na Barceloni, kad takva 2 igraca odu a ne zamijenis ih.

Znaci, kao prvo losa je politika uprave, pa tek onda drugi. Meni npr ovaj Messi nista losiji nije bio nego 2015, cak i dominantniji nego recimo prosle godine, ali gdje su bili drugi ? On je te 2015 godine itekako imao podrsku, sada nije i dobijes to sto dobijes.

Znaci ponavljam, slazem se s tobom u 90 % posta, ali postavlja se pitanje zasto je ekipa bila tako dominantna, pogotovo u veznom redu a sada ocajna ? Sve isti igraci, plus jos neki dosli. Osim Xavija i Alvesa naravno. Pa nije im Enrique rekao tipa ; yebes veznu liniju daj je gore u 16.

Enrique je kriv zbog: Smijesno rotiranje- jednom rjecju prerotirao se i pogubio covjek. Svi mi vise puta to naveli. Tako je liga i izgubljena.

Druga stvar- Real Madrid je jednostavno jaci tim od nas- ima bolje igrace u odbrani, bekovima i u vezi i 5 puta jacu klupu i zbog toga je zasluzeno ispred nas trenutno. Pod tim ne kazem da bi nas pobijedili vise puta nego mi njih, vec jednostavno tako im je lakse uzeti ligu , jer nogomet je timska igra i duga je sezona.

To sto je Real Madrid jaci od nas nije kriv Enrique- vec celni ljudi.
27.10.2020

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 28 maj 2017, 22:17

Ne, ne sporimo se mi oko suštine i ja se slažem sa tobom u većini iznetog......ono u čemu se ne slažem to je sam Enrike. Pogotovo se ne slažem oko te debitantske sezone. Postoje moji postovi iza kojih i danas stojim da je on već u toj prvoj sezoni na klupi radio katastrofalno i i dalje stojim na stanovištu da je posle čuvene "Anoete" mislim Februara 2015-e ekipu "preuzela" sama ekipa ili da budem precizniji Xavi, Mesi i Inijesta naravno podpomognuti Pikcem i Busom kao i Neymarom (koji je u to vreme još uvek bio mlad, zelen i najvažnije normalan) i debitant Suarez......onda je sećamo se svi Mesi "poludeo" i razbucao bukvalno sve pred sobom (valjda iz inata).....elem, nisam ja ni tada video neki "trag" Enrikeovog umeća sa klupe u svemu tome......ali, bilo, prošlo.....šta je tu je, lično mislim da je kriza veoma ozbiljna i biće jako teško vratiti se na stare staze bez ozbiljnih i igračkih i rukovodstvenih promena.......videćemo

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 28 maj 2017, 22:20

Enrique nam je drag ali je daleko od dobrog trenera. Smiješno ga je porediti po trofejima s nekim tamo ranijim jer oni nisu imali Messija.

činjenica je da smo dvaput ispali iz lige prvaka u četvrtfinalu, ove godine zamalo u osmini finala. Jednu ligu smo izgubili od Madrida koji se uozbiljiio tek pred kraj sezone, a prošlu ligu zamalo ispustili kad nam je forma drastično pala u najbitnijem dijelu sezonu. Čija je to greška ako ne trenerova?

Poniženi smo i nadigrani ogroman broj puta posljednje dvije sezone: od Athletica 4-0, Celte 4-1, PSG 4-0, Juve 3-0. Enrique nije imao balansiran tim ove sezone, istina, ali dobar trener bi pokušao to zamaskirati, mijenjao bi taktiku, pristup. Barca nije imala nikakve taktike ove godine, DOSLOVNO! Enrique pročita sastav, ovi izađu i nadaju se da će neko naprijed nešto učiniti sam od sebe. Da Messi nije odigrao jednu od najboljih sezona, pitanje je da li bi obezbjedili ligu prvaka. Izašlo je nedavno na goal.com da je direktno zaslužan za 22 boda. Još uz nedostatak taktike je Enrique rotirao do iznemoglosti, i onda ti izađe ekipa protiv PSGa i Juventusa i izgleda kao da je maraton trčala to jutro. Pa zamislite da neki provjeren dobar trener ima MSN. Jel stvarno mislite da bi osvojio manje od Enriquea u ove 3 sezone?

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.