FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 28 maj 2017, 22:23

Blejzer10 je napisao/la:Enrique nam je drag ali je daleko od dobrog trenera. Smiješno ga je porediti po trofejima s nekim tamo ranijim jer oni nisu imali Messija.

činjenica je da smo dvaput ispali iz lige prvaka u četvrtfinalu, ove godine zamalo u osmini finala. Jednu ligu smo izgubili od Madrida koji se uozbiljiio tek pred kraj sezone, a prošlu ligu zamalo ispustili kad nam je forma drastično pala u najbitnijem dijelu sezonu. Čija je to greška ako ne trenerova?

Poniženi smo i nadigrani ogroman broj puta posljednje dvije sezone: od Athletica 4-0, Celte 4-1, PSG 4-0, Juve 3-0. Enrique nije imao balansiran tim ove sezone, istina, ali dobar trener bi pokušao to zamaskirati, mijenjao bi taktiku, pristup. Barca nije imala nikakve taktike ove godine, DOSLOVNO! Enrique pročita sastav, ovi izađu i nadaju se da će neko naprijed nešto učiniti sam od sebe. Da Messi nije odigrao jednu od najboljih sezona, pitanje je da li bi obezbjedili ligu prvaka. Izašlo je nedavno na goal.com da je direktno zaslužan za 22 boda. Još uz nedostatak taktike je Enrique rotirao do iznemoglosti, i onda ti izađe ekipa protiv PSGa i Juventusa i izgleda kao da je maraton trčala to jutro. Pa zamislite da neki provjeren dobar trener ima MSN. Jel stvarno mislite da bi osvojio manje od Enriquea u ove 3 sezone?
:thumbup:

let3
Postovi: 28977
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 28 maj 2017, 22:35

Ako cemo gledati pošteno, onda treba uzeti u obzir i kontekst vremena/momenta u kojem je Lucho preuzeo Barcu. Znaci, kraj one mučne sezone pod vodstvom luzera Tate Martina kada su se popušili kožnjaci na svim frontovima, kad je ekipa bila u downu i trebalo je dizati iz mrtvih.

Prodaju se tada neki bitni igraci Alexis, Cesc, kasnije i Pedro.
Dovode se Suarez, Raketa, Ter Stegen, Bravo koji su se ispostavili prava pojacanja (za to hvala Zubiju), dovode se i neki teški promašaji (Douglas, Mathieu, Vermaelen) - ali se te historijske sezone uzela Tripleta :tokralju: samo za tu sezonu ce Lucho uci zauvijek u vjecnu legendu Barce !!...sezona kasnije je blagi pad, ali se ipak uzima dupla kruna (Suarez odigrao sezonu karijere)...ove sezone je bilo dosta lošije, iako je Barca bila najbolji tim Primere (po najvecem broju postignutih golova i najmanjem broju primljenih), imala i bolji međusobni omjer protiv Reala , ali falilo je pametnije postavke ekipe u nekim manjim utakmicama gdje se titula izgubila (Deportivo i Malaga)....sezone se završila utješnom nagradom, osvajanjem Kupa.

Krivac se može tražiti i u samom vrhu kluba, a ne samo u strucnom štabu i igracima.
Vodstvo Barce je pogubilo konce, klub non stop potresaju neki skandali, eno ex presidentea strpaše u zatvor, igraci po sudovima, porezne afere, La Masija i Barca B potpuno zapušteni, Košarkaška sekcija potpuno zapuštena, spotski direktor se ispostavio kao velika neznalica (ocekujem da ga sasjeku bez milosti, kao što su uradili Zubizareti svojevremeno), nekakva sumnjiva lica, neke izmišljene funkcije ko fol skaut savjetnici tipa Braida se motaju po klubu, a ništa ne rade majke im ga nabijem...ko su ti ljudi, šta oni hoce od Barce.

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 28 maj 2017, 22:47

Arda Turan is leaving Barcelona this summer, he will either go to China or the Premier League (@gerardromero)
slika
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 28 maj 2017, 22:58

Ako ga Englezi žele, a Bogami i Kinezi, onda maksimalno precijeniti vrijednost i ne spuštati ni feninga :kafa:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Mokes
Postovi: 14872
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 28 maj 2017, 23:00

Ima li interesa Intera i Milana, od njih bi se dalo izvuci love :hmmmmm:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 28 maj 2017, 23:03

Mokes je napisao/la:Ima li interesa Intera i Milana, od njih bi se dalo izvuci love :hmmmmm:
Mogli bi im Dignea uvalit :mrgreen:

znači Mascherano, Mathieu i Arda. Ajmo još :kafa:

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 28 maj 2017, 23:12

Djeluje da ce biti dobro ljeto za Barcu, nadati se da ce se pametno trositi jer kako stvari stoje, treba se iskesirati dobra svota novca da se fino pojaca ekipa.
Sad ako je istina sto kazu da planiraju dovesti Verrattija, Coutinha, Bellerina, Deulofeua i Davinsona Sancheza, to je na papiru i vise nego odlicno odradjen transfer rok, dovodis 3 WC igraca za pozicije koje skripe, istina ima boljih opcija i umjesto Coutinha i Bellerina, ali ja se ne bi bunio da se dovedu, Bellerin mozda nije tehnicki super potkovan igrac i vjerovatno je overhypean zbog brzine, al je zasigurno ogromno pojacanje ako se dovede.
Alternativna opcija Semedo, po meni djeluje individualno kao bolji igrac, kompletniji, ali sta je tu je.
O Verrattiju se ne trebaju trositi rijeci, ove sezone nije bio tako konstantan kao prethodnih, al je i dalje top 5 veznjak svijeta bez dileme, vjerovatno najbolja opcija za Barcu.
Cou je vanserijski igrac, rekao bi da ima talenat da bude top 5 igrac svijeta samo da odradi konstantno sezonu i to i u ligi prvaka pokaze isto kao u PL.
Istina je da bi u Barci vjerovatno igrao van svoje prirodne pozicije, da bi 1 lopta bila premalo za Neymara, Messija i Coutinha, ali ne treba zaboraviti da je sezona itekako duga, da je ova sezona bila sezona u kojoj se igralo i drugih formacija a ne samo 4-3-3 pa bi to cak i moglo znaciti da bi se mogla pronaci idealna pozicija za Coutinha.

Naravno previse ofanzivno je sve to i za moj ukus, mnogi prizivaju Radju, ja prizivam Saula, al nazalost ni jedan ni drugi nece doci.

Jedva cekam prve vijesti sto se tice trenera i njegovih planova, jer je ocito da se cistka treba napraviti.

OUT: Verma, Mathieu, Digne?, Arda, Masche?, Rafinha?, Munir?, Samper?

IN: Marlon (promoviran), Verratti, Bellerin, Deulofeu, Davinson Sanchez, Cou? , VALVERDE

Lijepo je sanjati :mrgreen:

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 28 maj 2017, 23:13

Lillard je napisao/la:
Arda Turan is leaving Barcelona this summer, he will either go to China or the Premier League (@gerardromero)
slika
Danas samo dobre vijesti. :kafa:

Još jedna. Denis 100% ostaje.

Rafinha ima ponude Rome i Liverpoola.
Zadnja izmjena: messilla, dana/u 28 maj 2017, 23:16, ukupno mijenjano 1 put.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 28 maj 2017, 23:16

El Barça ha fichado al portero Lazar CAREVIC, portero internacional con Montenegro. Llegará esta próxima temporada #mercato
Prvo pojačanje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: RE: Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 29 maj 2017, 00:07

Rajaz je napisao/la:Koji je to, jel to osamnaesti :kava

Nek je sretan, živio

slika
:rol: Jest, prije pet godina. :mrgreen: Hvala momčino. :salut:

Inače, kaže Gerard Romero da su 70% šanse da će doći Bellerin. Ogulit će nas bokte, valjda nas Gvardo spasi sa još nekim luđim transferom za beka. :mrgreen:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 29 maj 2017, 00:28

Taman Bellerina dovedeš za pare od Arde :kafa:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 29 maj 2017, 00:37

let3 je napisao/la:Ako cemo gledati pošteno, onda treba uzeti u obzir i kontekst vremena/momenta u kojem je Lucho preuzeo Barcu. Znaci, kraj one mučne sezone pod vodstvom luzera Tate Martina kada su se popušili kožnjaci na svim frontovima, kad je ekipa bila u downu i trebalo je dizati iz mrtvih.

Prodaju se tada neki bitni igraci Alexis, Cesc, kasnije i Pedro.
Dovode se Suarez, Raketa, Ter Stegen, Bravo koji su se ispostavili prava pojacanja (za to hvala Zubiju), dovode se i neki teški promašaji (Douglas, Mathieu, Vermaelen) - ali se te historijske sezone uzela Tripleta :tokralju: samo za tu sezonu ce Lucho uci zauvijek u vjecnu legendu Barce !!...sezona kasnije je blagi pad, ali se ipak uzima dupla kruna (Suarez odigrao sezonu karijere)...ove sezone je bilo dosta lošije, iako je Barca bila najbolji tim Primere (po najvecem broju postignutih golova i najmanjem broju primljenih), imala i bolji međusobni omjer protiv Reala , ali falilo je pametnije postavke ekipe u nekim manjim utakmicama gdje se titula izgubila (Deportivo i Malaga)....sezone se završila utješnom nagradom, osvajanjem Kupa.

Krivac se može tražiti i u samom vrhu kluba, a ne samo u strucnom štabu i igracima.
Vodstvo Barce je pogubilo konce, klub non stop potresaju neki skandali, eno ex presidentea strpaše u zatvor, igraci po sudovima, porezne afere, La Masija i Barca B potpuno zapušteni, Košarkaška sekcija potpuno zapuštena, spotski direktor se ispostavio kao velika neznalica (ocekujem da ga sasjeku bez milosti, kao što su uradili Zubizareti svojevremeno), nekakva sumnjiva lica, neke izmišljene funkcije ko fol skaut savjetnici tipa Braida se motaju po klubu, a ništa ne rade majke im ga nabijem...ko su ti ljudi, šta oni hoce od Barce.
Upravo to sam htio reci :thumbup:

Glupo je i djetinjasto skriviti sve na Enriquea. Tripletu je IZUZETNO tesko osvojiti, na prste jedne ruke se mogu nabrojati treneri koji su to uradili. Primjera radi, Conte radi sjajan posao u Chelseu i veliki je takticar, ali eno ni on ne uspi uvezati i kup.

Hocu da kazem, da je smijesno tvrditi da trener nema zasluge u trostrukoj kruni, da je Messi vodio ekipu sa Xavijem i slicne gluposti. Pa sto je Messi ne povede i ove sezone ?- ljudi dozovite se, nije ovo PES.

Inace, danas sjajne vijesti, mislim da je vec jasno ko nas napusta 100 %:

Mathieu
Rafinha
Arda

Moguci su odlasci jos i:

Mascherano
Rakitic
Digne

Ostaju definitivno Gomes, Denis i Iniesta, sto sam i prizeljkivao. Ova prva dvojica su vrlo mladi i veliki su talenti, moraju dobiti jos jednu sansu pod drugim trenerom.

Vracaju se sa posudbe: Vermalen i Munir, sta sa njima, gdje njih smjestiti ? U klubu nece ostati sigurno.
27.10.2020

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 29 maj 2017, 00:42

E da mi je neko pricao da ce Arda toliko grohnuti u Barceloni rekao bi mu da je budala.Kakav je igrac bio u Atleticu, sa milinom sam ga gledao a u Barceloni izgledao kao prosjecan igrac.Vjerovanto je i do sistema odnosno nacina igranja tima ali je i do njega samog, zao mi ga je kako god, sretno mu dalje gdje god da ode.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 29 maj 2017, 00:44

Nije ovdje niko sve skrivio na Enriquea, izvlačite stvari namjerno iz konteksta. Ja i parangal samo tvrdimo da nije odradio neku vau posao u Barci da bi ga dizali u nebesa i plakali zbog njegovog odlaska. Mogao je bolje, mnogo bolje s ovim igračima. Pogledajte kakve ekipe imaju neki treneri a šta izvlače od njih.

Još ga neko iznad poredi s Cruyffom :facepalm:
Zadnja izmjena: Blejzer10, dana/u 29 maj 2017, 00:45, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 29 maj 2017, 00:44

enobarca je napisao/la:E da mi je neko pricao da ce Arda toliko grohnuti u Barceloni rekao bi mu da je budala.Kakav je igrac bio u Atleticu, sa milinom sam ga gledao a u Barceloni izgledao kao prosjecan igrac.Vjerovanto je i do sistema odnosno nacina igranja tima ali je i do njega samog, zao mi ga je kako god, sretno mu dalje gdje god da ode.
Arda je gotov igrač bio prije 2 godine, govorio vam ja, niste slušali :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 29 maj 2017, 00:53

Blejzer10 je napisao/la:Nije ovdje niko sve skrivio na Enriquea, izvlačite stvari namjerno iz konteksta. Ja i parangal samo tvrdimo da nije odradio neku vau posao u Barci da bi ga dizali u nebesa i plakali zbog njegovog odlaska. Mogao je bolje, mnogo bolje s ovim igračima. Pogledajte kakve ekipe imaju neki treneri a šta izvlače od njih.

Još ga neko iznad poredi s Cruyffom :facepalm:
Pa slazem se ja s vama dvojicom, a vjerujem i ostali sto se tice toga. Daleko od toga da ce sad neko plakati zbog njegovog odlaska, niko nikad ovdje na forumu nije ni napisao da je neki strucnjak. Svi mi ovdje i jesmo, a ja prvi, prizeljkivali njegov odlazak, jer cim ti cuvas rezultat na Campu i tu igras na kontre ( npr protiv Atletica u kupu)- bivsi si.

Jel mogao bolje ? Jeste. Da li je uradio dobar posao ? Itekako. Hoce li sljedeci trener biti po titulama bar blizu Enrique-u ? Mozda. Ja licno ne vjerujem. Bar ne u 3 godine.

Trenirati Barcelonu nije lagan posao- ma koliko ti slatkih muka imao i kakve igracine imao u svlacionici. Pokazalo se to nebrojeno mnogo puta, da sad ne nabrajam trenere.

Kako god, Enrique ce ostati upisan u historiji ovog kluba kao trener koji je uzeo 9 titula u 3 godine, jer za dvadesetak godina- pamtit ce se itekako titule.
27.10.2020

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 29 maj 2017, 00:53

Lillard je napisao/la:
enobarca je napisao/la:E da mi je neko pricao da ce Arda toliko grohnuti u Barceloni rekao bi mu da je budala.Kakav je igrac bio u Atleticu, sa milinom sam ga gledao a u Barceloni izgledao kao prosjecan igrac.Vjerovanto je i do sistema odnosno nacina igranja tima ali je i do njega samog, zao mi ga je kako god, sretno mu dalje gdje god da ode.
Arda je gotov igrač bio prije 2 godine, govorio vam ja, niste slušali :mrgreen:
Ma kako god meni ga je zao, drag mi je igrac uvijek bio :mrgreen: Ipak vrijeme mu je da ide, i njemu i ostalima koji bezveze primaju platu, ima ih nekoliko u timu, valjda ce ih se rijesiti ovo ljeto.I ove sto su na posudbama odmah utrpati nekome, samo nek se ne vracaju.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 29 maj 2017, 00:58

Mene najvise raduje, sto bi ovo ljeto konacno mogli da se rijesimo najveceg broja vodonosa u klubu.

Arda, kakva god igracina bio prije, realno u Barceloni je igrao ispod prosjeka. Kada si u klubu kakav je Barcelona i kada primas visoku platu, red je da nekako doprinosis klubu- a on to nije napravio. Mozda nas je kostao i ove Lige- kad se sjetim samo faula kojeg je napravio pa Rejal nam zabi gol u zadnjoj sekundi.

Sto vise vodonosa napusti klub- to bolje. Nama trebaju game changeri. Nista manje. Bar dvojica.
27.10.2020

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 29 maj 2017, 01:03

Je.beno će biti novom treneru svakako.

odmah u startu dvije tekme s Realom
vjerovatno dosta izmjena u ekipi
Svjetsko na kraju sezone, što znači da postoji rizik šetkanja pojedinaca pred kraj sezone.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 29 maj 2017, 01:05

Blejzer10 je napisao/la:Je.beno će biti novom treneru svakako.

odmah u startu dvije tekme s Realom
vjerovatno dosta izmjena u ekipi
Svjetsko na kraju sezone, što znači da postoji rizik šetkanja pojedinaca pred kraj sezone.
Rizik od setkanja :lol: Treba zato ovim prvotimcima dovesti prava pojacanja i tako taj rizik smanjiti na minimum :thumbup: :rol:
27.10.2020

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.