FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 15 jan 2018, 22:43

leorey je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Paulinho bolji od Rakitića za klasu. Da mi je znat kakve mi utakmice gledamo bogati dragog
Pa ako Paulinho dodaje samo prvom do sebe, ne znam onda sta Rakitic radi skoro 3 godine ? :lol: Ljudi i dalje porede Rakitica iz 2015 godine sa ovim sada. To nema nikakvog smisla.

Rakitic je sada , negdje do decembra bio jedan od nasih apsolutno najgorih igraca, pa ovdje na forumu se uz Suareza najvise njemu yebalo sve. U bar 60 % utakmica je bio potpuno izgubljen na terenu, a ono protiv Sociedada kad smo primili cist gol je bio vrhunac :lol:

Ali evo sada bolje igra, uhvatio je kakvu-takvu formu, iako to nista posebno nije.

Da se mene pita: Busquets-Roberto-Coutinho/Iniesta i to je to. Ljudi ne znaju loptu iznijet, pa Roberto morao gdje je i pao drugi gol.

On po nogometnoj inteligenciji Robertu ne moze cistit ni kopacke.
:clap:

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 15 jan 2018, 22:45

Romariooo je napisao/la:I ne znam sto otpisujete dembu do kraja sezone, nije ova povreda opasna ko prosla, 3-4 sedmice pauza, znaci vraca se sredinom februara, do kraja februara bi vec trebao biti i u punoj spremi, i znaci imat ce mart,april,maj da igra, a tad i jest najbitnije, bice spreman za celzi,al ne treba rizikovati, za revans protiv celzija bice u punoj spremi

Steta zbog povrede je veca zbog toga eto sto ce izgubiti jos jedan mjesec uigravanja, bice uigran i dobar sigurno u zavrsnom dijelu sezone, al taman od naredne sezone i on i coutinjo bi trebali zablistati punim sjajem
Zato sto strucnjaci na ss.ba sude na osnovu 2 tekme a pogotovo znaju biti nostradamus i prognozirati sve zivo za daleku buducnost.

Slazem se @Blejzeru , procesljat malo i sopstvene postove za Suareza npr, psovali prije mjesec dana, svasta se ljudi nagovorise, a sad odjednom najbolja devetka svijeta. :lol:

Ili sa Messijem i slobodnjacima licno ti, na prethodnoj stranici :kafa:

Sad odjednom Paulinho nas najgori igrac zato sto smo bili sabijeni prvo poluvrijeme :hmmmmm:

Ne smijem ni pomislit ako Coutinho ne zabije 5 tekmi gol sta ce strucnjaci napisat ovdje :rol:
27.10.2020

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 15 jan 2018, 22:47

leorey je napisao/la:
enobarca je napisao/la:Njegova uloga je da bude najveci kloc na terenu i dobro je odradjuje u vecini utakmica, ponekad ga zamjeni Suarez iako se on dozvao u zadnje vrijeme.
Bolji od Rakitica, Gomesa, Denisa, Rafinhe, Arde i ostale buranije za KLASU.

Fazon je sto 90 % vas na forumu kada stigne novi veznjak ocekujete da igra kao Iniesta u najboljim danima.

Valjda trener zna najbolje zasto ga stavlja toliko u prvu ekipu.

Igra slicno ono sto Casemiro radi u Rejalu, samo sto to bolje radi od njega ove sezone. Pa njemu Casemiro grije klupu u Brazilu.
Nema istu ulogu paulinjoko casemiro,nije klasicni zadnji vezni destruktivac, nekad i to igra, al uglavnom u sistemu s cetvoricomu sredini igra nekog lutajuceg veznjaka box to box, pomaze defanzivi,pokriva nazad kad naprijed ode iniesta,raketa il sergi roberto, dosta se i on naprijed ubacuje da otvori prostor mesiju i suarezu, da nesto odigra s njima i tako ce cesto nalazi i u gol prilikama jer njegovo ubacivanje zbunjuje odbrane, a radi to dobro jer dobro cita igru i snalzljiv je i jak, vise podsjeca na lamparda i artura vidala nego casemira

Mislili smo da ce igrati vise zadnjeg veznog, al bolje se pokazao ofanzivno nego defanzivno i neka, to nam vise i treba i tako je korisniji, playmakeri su buskec,iniesta i raketa, tehnicki jaci igraci, paulinjova uloga je vise pokrivanje mesija u defanzivi i pomoc napadu trcanjem,otvaranjem prostora,pasovima,zbunjivanjem odbrane i golovima, valverde je to sjajno uocio i zato mu uglavnom tu ulogu daje, kad budemo igrali s trojicom nazad, i kad coutinjo bude igrao, onda ce paulinju biti teze, manje ce igrati, jer njegova ta pozicija cesto ce biti namijenjena coutinju
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 15 jan 2018, 22:50

Blejzer10 je napisao/la:Svašta čovjek pročita na ovom forumu
Bogami i ja sa svakim raspravljam o nogometu. Rakitić je klasa za Paulinha bilo kad i bilo gdje. Bio je bolji od njega u svakoj utakmici di su bili zajedno na terenu. Ne znam ni zašto ovo pišem, pa i budali bi to trebalo bit jasno.

Busquets je jučer imao lošu utakmicu, slabo ko to spominje. Samo na ovom forumu se Rakitić kritizira izvan svake pameti. Pa zadnja 2 mjeseca igra dobro. Jučer nije, kao ni ekipa, jedino su Suarez i Verma odigralo da valja. Al' eto, opet čitajuć ove stranice reko' bi Rakitić jedini odigrao zakurac.

Još lik kaže da igra slično ko Casemiro u Realu. Šta više da pišem na to?
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 15 jan 2018, 22:52

Romariooo je napisao/la:
leorey je napisao/la:
enobarca je napisao/la:Njegova uloga je da bude najveci kloc na terenu i dobro je odradjuje u vecini utakmica, ponekad ga zamjeni Suarez iako se on dozvao u zadnje vrijeme.
Bolji od Rakitica, Gomesa, Denisa, Rafinhe, Arde i ostale buranije za KLASU.

Fazon je sto 90 % vas na forumu kada stigne novi veznjak ocekujete da igra kao Iniesta u najboljim danima.

Valjda trener zna najbolje zasto ga stavlja toliko u prvu ekipu.

Igra slicno ono sto Casemiro radi u Rejalu, samo sto to bolje radi od njega ove sezone. Pa njemu Casemiro grije klupu u Brazilu.
Nema istu ulogu paulinjoko casemiro,nije klasicni zadnji vezni destruktivac, nekad i to igra, al uglavnom u sistemu s cetvoricomu sredini igra nekog lutajuceg veznjaka box to box, pomaze defanzivi,pokriva nazad kad naprijed ode iniesta,raketa il sergi roberto, dosta se i on naprijed ubacuje da otvori prostor mesiju i suarezu, da nesto odigra s njima i tako ce cesto nalazi i u gol prilikama jer njegovo ubacivanje zbunjuje odbrane, a radi to dobro jer dobro cita igru i snalzljiv je i jak, vise podsjeca na lamparda i artura vidala nego casemira

Mislili smo da ce igrati vise zadnjeg veznog, al bolje se pokazao ofanzivno nego defanzivno i neka, to nam vise i treba i tako je korisniji, playmakeri su buskec,iniesta i raketa, tehnicki jaci igraci, paulinjova uloga je vise pokrivanje mesija u defanzivi i pomoc napadu trcanjem,otvaranjem prostora,pasovima,zbunjivanjem odbrane i golovima, valverde je to sjajno uocio i zato mu uglavnom tu ulogu daje, kad budemo igrali s trojicom nazad, i kad coutinjo bude igrao, onda ce paulinju biti teze, manje ce igrati, jer njegova ta pozicija cesto ce biti namijenjena coutinju
Ma naravno da ne igra zadnjeg veznog i istu poziciju kao Casemiro, to kod nas normalno igra Busquets. Nego sam mislio da igra slicno kao Casemiro u smislu da glumi tog "prljavog" igraca, uzima dosta lopti protivniku, dosta trci i smeta, remeti tempo. Pa evo recimo drugi gol Rejalu sto je Messi zabio iz penala ti je bila kontra gdje je Paulinho uzeo loptu.

@Lillard, nisam mislio da je Paulinho veca klasa od Rakitica kad se gleda naravno cjelokupna karijera i postignuce, nego da je od kada je dosao u Barcu trenutno klasa za Ivana. Naravno da ovaj ima jacu karijeru i da je cjelokupno kad se gleda bolji igrac. Ali trenutno sigurno nije.
27.10.2020

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 15 jan 2018, 22:59

Ne pričam ja o karijerama, kažem ono što vidim na terenu, a to je da je Rakitić bolji od njega ove sezone. Ima 8 golova, svaka čast, neki su bili bitni, većina nije, ali Paulinho tehnički ne odgovara Barcleoni, u primanjima je loš, davi loptu previše. To je ono što kod njega dolazi do izražaja. Ma ne mogu skontat ni da imamo ovu raspravu.

Još nešto, ne da mi se sad vadit statistika, ali dam se kladit da je Rakitić puno bolji u defanzivi od njega i da ima više oduzetih lopti po utakmici i slično.

Valverde je napravio dobar potez s njim i zato izgleda bolje zadnja 2 mjeseca, a to je da igra više u sredini, mijenja Busquetsa, ne samo kad ovaj ne igra, nego i u toku utakmice. Nije ko nekad, ali i dalje taj posao radi korektno. Paulinho zuji okolo, ima ga svugdje, a zapravo ne radi ništa konkretno. Igra tu ofenzivniju ulogu zato što je kita u defanzivi. Trebao bi biti spona između veze i napada, ali on nema znanja nit tehnike za toga. Za zamjene dobar, ali ništa više od toga.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 15 jan 2018, 23:11

Lillard je napisao/la:Ne pričam ja o karijerama, kažem ono što vidim na terenu, a to je da je Rakitić bolji od njega ove sezone. Ima 8 golova, svaka čast, neki su bili bitni, većina nije, ali Paulinho tehnički ne odgovara Barcleoni, u primanjima je loš, davi loptu previše. To je ono što kod njega dolazi do izražaja. Ma ne mogu skontat ni da imamo ovu raspravu.

Još nešto, ne da mi se sad vadit statistika, ali dam se kladit da je Rakitić puno bolji u defanzivi od njega i da ima više oduzetih lopti po utakmici i slično.

Valverde je napravio dobar potez s njim i zato izgleda bolje zadnja 2 mjeseca, a to je da igra više u sredini, mijenja Busquetsa, ne samo kad ovaj ne igra, nego i u toku utakmice. Nije ko nekad, ali i dalje taj posao radi korektno. Paulinho zuji okolo, ima ga svugdje, a zapravo ne radi ništa konkretno. Igra tu ofenzivniju ulogu zato što je kita u defanzivi. Trebao bi biti spona između veze i napada, ali on nema znanja nit tehnike za toga. Za zamjene dobar, ali ništa više od toga.
Pa svi mi shvatamo to sto si napisao, ja sam prvi ovdje govorio kao i svako normalan da to nije igrac za Barcelone. Tj za naseg sistema. Pa da si spomenuo njega prije 3-4 godine u Barceloni sa Xavijem i Iniestom rekli bi da nisi normalan.

Ali sada je stvar drugacija, ne igra se kao prije i on je kao takav cesto i standardan u ovoj ekipi. Mozes li objasniti zasto igra skoro svaku utakmicu u prvoj postavi ? Ocigledno klub, Messi, igraci pa i Mrav vide nesto sto ti ne vidis.

Ako ne radi nista konkretno a stalno zuji na terenu zasto Rafinha ne igra, Arda je prodan, a Denis pred odlaskom iz kluba ? Razumijem da mu Iniesta nekad grije klupu zbog godina, povreda i doziranja, ali zar nema niko bolji onda od njega da uskoci u prvu ekipu ?

Zasto starta najjacu tekmu svijeta Clasico ako samo zuji po terenu i ne radi nista ? :roll:

Fkt ne mogu shvatiti neke kritike, pa vama prije mjesec dana Belotti bio klasa za jednog Suareza ? :rol:

Ili kad mi spomenu Icardi i Inter, pa Luis ce za njega i u paralelnom svijetu bit Pele.
27.10.2020

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Feldmarschall » 15 jan 2018, 23:14

leorey je napisao/la: Pa njemu Casemiro grije klupu u Brazilu.
Ovo nije tačno. Casemiro i Paulinho imaju veze koliko i Busquets i Iniesta.

Avatar
Evander
Postovi: 14424
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 15 jan 2018, 23:15

Romariooo je napisao/la:
leorey je napisao/la:
enobarca je napisao/la:Njegova uloga je da bude najveci kloc na terenu i dobro je odradjuje u vecini utakmica, ponekad ga zamjeni Suarez iako se on dozvao u zadnje vrijeme.
Bolji od Rakitica, Gomesa, Denisa, Rafinhe, Arde i ostale buranije za KLASU.

Fazon je sto 90 % vas na forumu kada stigne novi veznjak ocekujete da igra kao Iniesta u najboljim danima.

Valjda trener zna najbolje zasto ga stavlja toliko u prvu ekipu.

Igra slicno ono sto Casemiro radi u Rejalu, samo sto to bolje radi od njega ove sezone. Pa njemu Casemiro grije klupu u Brazilu.
Nema istu ulogu paulinjoko casemiro,nije klasicni zadnji vezni destruktivac, nekad i to igra, al uglavnom u sistemu s cetvoricomu sredini igra nekog lutajuceg veznjaka box to box, pomaze defanzivi,pokriva nazad kad naprijed ode iniesta,raketa il sergi roberto, dosta se i on naprijed ubacuje da otvori prostor mesiju i suarezu, da nesto odigra s njima i tako ce cesto nalazi i u gol prilikama jer njegovo ubacivanje zbunjuje odbrane, a radi to dobro jer dobro cita igru i snalzljiv je i jak, vise podsjeca na lamparda i artura vidala nego casemira

Mislili smo da ce igrati vise zadnjeg veznog, al bolje se pokazao ofanzivno nego defanzivno i neka, to nam vise i treba i tako je korisniji, playmakeri su buskec,iniesta i raketa, tehnicki jaci igraci, paulinjova uloga je vise pokrivanje mesija u defanzivi i pomoc napadu trcanjem,otvaranjem prostora,pasovima,zbunjivanjem odbrane i golovima, valverde je to sjajno uocio i zato mu uglavnom tu ulogu daje, kad budemo igrali s trojicom nazad, i kad coutinjo bude igrao, onda ce paulinju biti teze, manje ce igrati, jer njegova ta pozicija cesto ce biti namijenjena coutinju
Odlicno receno. Ljudi ne kontaju koliko je bitno kako pojedini igraci igraju bez lopte i sta su im zadaci na terenu.

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sekretar » 15 jan 2018, 23:17

Ja toliko volim sto imamo ovakvog igraca kao sto je Paulinho i falio nam je takav tip igraca koji ima muda do poda i uvijek ide naprijed i uvijek ide na gol, zato je i zabio 7,8 golova do sad. Ne **** zive sile, nije alibi igrac i ide naprijed bez obzira na sve.

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 15 jan 2018, 23:18

Starta zato jer ga je Valverde htio i eto zabije, a ne vjeruje više zamjenama Denisu i Deulofeu. Zašto Gomes starta iako igra zakurac? Nije to opravdanje. On je taj klasiko odigrao loše, a Rakitić odlično, slabo pamtiš.

Suarez se kritizirao jer je većinu godine bio užasan i nije se vidio nikakav napredak. Zabio je zadnjih 6 utakmica i lijepo je vidjet da podiže formu, ali ne treba ga uzdizat kad to nije opravdavao. Ispada da ne smiješ kritizirat igrača jer kad-tad može proigrat pa da te onda neko izruguje.

Zašto Gomes igra, a ne igra Denis, recimo jučer? To nikome nije jasno, ali iako Denis nije pokazao bogzna što, uvijek ga biram ispred Gomesa, pogotovo ako u ekipi već imaš Paulinha.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 15 jan 2018, 23:19

sekretar je napisao/la:Ja toliko volim sto imamo ovakvog igraca kao sto je Paulinho i falio nam je takav tip igraca koji ima muda do poda i uvijek ide naprijed i uvijek ide na gol, zato je i zabio 7,8 golova do sad. Ne **** zive sile, nije alibi igrac i ide naprijed bez obzira na sve.
E upravo to. Bolan nema nista mrze kad vraca loptu unazad a mozes fino poslati pas. Pa imate video gdje Messi bijesni na Rakitica zbog toga.

Covjek ima muda i takvi igraci su uvijek dobrodosli.
27.10.2020

Avatar
Evander
Postovi: 14424
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 15 jan 2018, 23:21

Lillard je napisao/la:Starta zato jer ga je Valverde htio i eto zabije, a ne vjeruje više zamjenama Denisu i Deulofeu. Zašto Gomes starta iako igra zakurac? Nije to opravdanje. On je taj klasiko odigrao loše, a Rakitić odlično, slabo pamtiš.

Suarez se kritizirao jer je većinu godine bio užasan i nije se vidio nikakav napredak. Zabio je zadnjih 6 utakmica i lijepo je vidjet da podiže formu, ali ne treba ga uzdizat kad to nije opravdavao. Ispada da ne smiješ kritizirat igrača jer kad-tad može proigrat pa da te onda neko izruguje.

Zašto Gomes igra, a ne igra Denis, recimo jučer? To nikome nije jasno, ali iako Denis nije pokazao bogzna što, uvijek ga biram ispred Gomesa, pogotovo ako u ekipi već imaš Paulinha.
Sorry, ali ti o fudbalu blage veze nemas.
P.S. Jesi ti ono neki dan rekao kako je Suarez na srecu dao gol?

Avatar
Romariooo
Postovi: 6919
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 15 jan 2018, 23:26

Paulinju se nema sta reci, doveden je da bude rezerva, to ce i biti kad demba i coutinjo se zalaufaju, al pokazao je da moze proci i kao prvotimac u najjacim utakmicama, i daje dobar za ove lakse protivnike u ligi kad ekipa nije na nivou da on donese prevavu neku i golove iz drugog plana

Cim se bude igralo s trojicom u sredini, ili kada coutinjo bude spreman, paulinjo ce manje igrati i bice ono za sta je i doveden, znaci rezerva, a i kao rezerva je puno bolji od mnogih alibi igraca rezervnih koji su prosli kroz barcu

Sve je i stvar balansa, paulinjo izgleda dobro kad uz sebe ima buskeca,iniestu i raketu kao tehnicki jake igrace, i onda onkoji to nije nadopuni svojim kvalitetima i izgleda dobro, a juce recimo kad je umjesto inieste igro gomo, odma lose, jer paulinjo i gomo su sad slicni igraci, kad jedan od njih igra uz ovaj trojac onda dobro izgledaju, cim su zajedno ne valja, jer fali kreacije

Kad budemo igrali s trojicom u vezi onda ce biti hebeno paulinju, onda ce imati prevelik teret i kreacije na ledjima, a tu ne vjerujem da ce biti dobar jer nema potrebnu brzinu i tehniku i smirenost za iznosenja lopti, pasove u opasnoj zoni i sl
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 15 jan 2018, 23:28

Uspio sam komentarom obje strane navući kontra sebe :mrgreen:
leorey je napisao/la:Slazem se @Blejzeru , procesljat malo i sopstvene postove za Suareza npr, psovali prije mjesec dana, svasta se ljudi nagovorise, a sad odjednom najbolja devetka svijeta. :lol:

Ili sa Messijem i slobodnjacima licno ti, na prethodnoj stranici :kafa:
Bez obzira na jučerašnji gol, kritika stoji. Ove sezone i čitavu prošlu kalendarsku godinu minus januar(tri gola u tri uzastopne tekme), izvodi ih ko da nije jeo. Ove sezone je zabio samo dva, Olympiacosu i sinoć Sociedadu, iz mnogo mnogo pokušaja. A ovaj prvi je bio, ruku na srce, golmanov gol, s obzirom da je lopta haman ušla po sredini gola. Sjeti se samo slobodnjaka na Wandi u 90toj minuti. Iskreno se nadam da će dopustiti Coutinhu da poneki izvede u budućnosti.

Što se tiče Rakitića i Paulinha, obojica idete u krajnost. Isto kao da je nužno da jedan bude odron drugi najbolji na svijetu na svojoj poziciji, nema između ništa. Ti imaš neki nejjasan hejt prema momku. Svi smo ga hejtali prva dva mjeseca jer je stvarno bio loš, i dodavao prvom do sebe. Al' otprilike otkad je izašao onaj klip kako se Messi iznervira na to njegovo dodavanje, dosta hrabrije igra, i općenito je popravio igru, pogotovo kad igra defanzivniju rolu. Paulinho s druge strane ne zna šta igra. Igra mnogo van sistema, ima slobodu kretanja, i zasad se nalazi na pravom mjestu u pravo vrijeme. Ja mislim da Paulinho nema mjesta u prvih 11, i da ga treba koristiti kao jokera s klupe, kada Valverdeov sistem ne funkcioniše, jer Paulinho donosi nepredvidivost, i ima odličan osjećaj za prostor. Ali u kontinuitetu, i week-to-week mečevima, mislim da nije dovoljno kvalitetan za Barcelonu. I zanimljivo da se.reš Rakitiću na te pasove prvom do sebe, a Paulinho je 'ladno preuzeo tu ulogu od njega u 90% mečeva što odigra.
Lillard je napisao/la:Bogami i ja sa svakim raspravljam o nogometu. Rakitić je klasa za Paulinha bilo kad i bilo gdje. Bio je bolji od njega u svakoj utakmici di su bili zajedno na terenu. Ne znam ni zašto ovo pišem, pa i budali bi to trebalo bit jasno.

Busquets je jučer imao lošu utakmicu, slabo ko to spominje. Samo na ovom forumu se Rakitić kritizira izvan svake pameti. Pa zadnja 2 mjeseca igra dobro. Jučer nije, kao ni ekipa, jedino su Suarez i Verma odigralo da valja. Al' eto, opet čitajuć ove stranice reko' bi Rakitić jedini odigrao zakurac.
Se.re se i Gomesu još više, nemoj tako :mrgreen: Rakitić kako trenutno igra, jeste bolji od Paulinha. Ali onaj Rakitić s početka sezone, ni u ludilu. Al' @leorey je upravu za jedno: Rakitić ne zna iznijeti loptu. Baš jučer, sam spominješ, Busquets je zakazao. I trebao bi valjda neko uletiti i pomoći mu u tom zadatku. A to je bio Roberto, a ne Rakitić. Plus Rakitić je imao onu grešku kad ga je sudija spasio, i više je taj za.jeb mogao koštati ekipu nego postavljeni Paulinhov klip.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 15 jan 2018, 23:35

Rakitic u zadnju sezonu i pol ima 2 mjeseca solidnog fudbala. Frajera treba otjerati odmah na ljeto i dovesti poštenog centralnog veznog. Ni Paulinho nije neka igračina ali eto barem zabija ako ništa. Njega bih ostavio samo zato jer ga je htio Valverde.

Avatar
Evander
Postovi: 14424
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 15 jan 2018, 23:40

O Paulinhu su najbolje rekli iz Brazilskog saveza. "Ako cete ga koristiti za posjed lopte, onda nije za vas". To je apsulutno tacno i Valverde takvo sto i ne ocekuje od njega niti ga je radi toga doveo. A pojedini ovdje vjerovatno takvo sto ocekuju od njega.
On nije neki stozerni i kljicni igrac, ali jako korisno ga je imati u ekipi. Do sad je vise nego opravdao svoje dovodje nje. Zaista ne kontam kritike na spram njega. Igra bolje i vise doprinosi, nego se iko nadao. Igrac na kojeg apsulutno mozes racunati. Naravno, kao i svi drugi i on ce imati po neku losiju partiju.

Avatar
Evander
Postovi: 14424
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 15 jan 2018, 23:49

A sta ti poredis?
Postavis sve vezne igrace i gledas ciste brojeve?
Paulino i Rakitic recimo, asulutno razlicite zadatke imaju.
Shvati da fudbal nisu samo brojevi i statistika. Palinho je neko ko jako puno svojim kretanjima pomaze Messiu, a to ne spada ni pod kakvu statistiku.

EDIT
Sto izbrisa post?

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 15 jan 2018, 23:57

Ne znam kako da postavim sliku, jbga, ne vrijedi onda. Ko oće, Squawka pa nek stavi usporedbe.

Naravno da imaju različite zadatke, ali vi koji se kunete u Paulinha pišete kako je bolji u ofenzivi, da je defanzivno dobar i slično, što brojke poništavaju. Rakitić je bolji u defanzivi, bolji u ključnim dodavanjima, bolji u kreiranim šansama, bolji u gotovo svemu. Paulinho se dobro snalazi, zabio je tih par golova i to je ono korisno šta radi. Nemam ja ništa protiv njega, jer je solidna zamjena. Ali da mi neko priča kako igra odlično, bogami ne igra. To korištenje i otvaranje prostora Messiju i Suarezu objesi mačku o rep, to je toliko precijenjena tvrdnja da ono, ne da mi se ni raspravljat o tome.

@jasmin

Njega bi ostavio jer ga Valverde želi, ali ne želi Rakitića koji mu je najstandarniji igrač maltene. Odličan zaključak.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lord44 » 16 jan 2018, 00:02

Besmislena rasprava! Niti Rakitic, niti Paulinho ne bi igrali da ne ispunjavaju takticke zadatke koje pred njih stavi Valverde. A takticke zamisli, ispunjavanje radnih zadataka koje pred njih stavi trener su puno kompleksnije nego sto to vidi obicno oko prosjecnog gledaoca preko tv-a.
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.