FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 13 sep 2017, 00:26

Raduje ponovo vidjeti Messija na laznoj 9 ( libero jeste, medjutim najvise je igrao tu poziciju) :thumbup: to je igrao 2012 godine i te godine smo vidjeli najboljeg strijelca ikada, dok smo zivi necemo vidjeti vjerovatno da neko postigne preko 90 golova za godinu dana.

Zbog toga mi je drago, jer on ce zabiti ono sto niti jedan drugi napadac nikada ne bi dao. Klinicka preciznost. Samo steta sto nema vezu iza sebe kao 2012 godine, pa zamislite da taj igra u Rejalu umjesto Benzeme u napadu...dao bi 150 golova :rol:

Daj Couthina u januaru da se najvecem olaksa posao, da moze biti jos blize golu :kafa:

Izgleda da ce se opet morati "kavez" praviti za Messija. Allegri veceras vjerovatno nije ni ocekivao Messija ovako blizu gola, zbog toga je i popu.sio.
27.10.2020

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 13 sep 2017, 00:38

Ovo što igra Suarez je kriminalno. Na stranu to što je zavaljen lijevo ali frajer ne zna pasa odigrati. Kako bi nam Mbape legao na toj poziciji. Mislim da nakon ove sezone ide noga Luisu. Jedino ga može spasiti prijateljstvo sa Leom. Griezman za 100 miliona mora biti primarna opcija naredno ljeto ili da dovedu klasično lijevo krilo.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24175
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 13 sep 2017, 00:48

leorey je napisao/la:Raduje ponovo vidjeti Messija na laznoj 9 ( libero jeste, medjutim najvise je igrao tu poziciju) :thumbup: to je igrao 2012 godine i te godine smo vidjeli najboljeg strijelca ikada, dok smo zivi necemo vidjeti vjerovatno da neko postigne preko 90 golova za godinu dana.

Zbog toga mi je drago, jer on ce zabiti ono sto niti jedan drugi napadac nikada ne bi dao. Klinicka preciznost. Samo steta sto nema vezu iza sebe kao 2012 godine, pa zamislite da taj igra u Rejalu umjesto Benzeme u napadu...dao bi 150 golova :rol:

Daj Couthina u januaru da se najvecem olaksa posao, da moze biti jos blize golu :kafa:

Izgleda da ce se opet morati "kavez" praviti za Messija. Allegri veceras vjerovatno nije ni ocekivao Messija ovako blizu gola, zbog toga je i popu.sio.
Skoro sam negdje na netu pročitao da je Coutinho navodno bijesan i da je tražio da ga ne registruju za LP nikako. Želi u januaru put Barcelone. Sad kolika je vjerovatnoća da je to jedna od standardnih patki koje su se vodile tokom prelaznog roka.. :mrgreen:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 13 sep 2017, 00:52

Coutinho bi legao, moze na tu lijevu stranu koja skripi, a i u veznu liniju :mrgreen:

Ali Semedo opet ocarao, kakvo spartanje po desnoj strani, gore-dole bez stajanja, cak stigao Dybalu u prvoj sansi za Juve, kasnije 2 puta stigao u blok u sesnaestercu iako je bio daleko...strasno brz i talentiran.

Ima definitivino potencijal da bude najbolji desni bek galaksije u narednim godinama :kafa: a gdje bolje izbrusiti talenat nego u Barceloni jel.

Vrijedi i napomenuti koliki je na kraju plus ispao sto je dosao umjesto Bellerina, koji je realno najveca prevara u nogometu trenutno, zavalio bi nas Wenga samo tako da je dosao, kao i uvijek...zato hvala mu sto nije :thumbup:

I da opet ponovim, tri tekme 9 golova i sad 3 Juventusu, bez primljenog...znaci vidite da se Neymar itekako da zamijeniti po golovima, dok je Messija u napadu nema zime. E sad kako ce se dalje odvijati situacija na terenu, to cemo vidjeti :mrgreen:
27.10.2020

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24175
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 13 sep 2017, 00:54

U novijoj historiji Vermaelen i Hleb :tokralju: :urnebes:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

let3
Postovi: 28692
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 13 sep 2017, 01:01

Novinar Miguel Rico piše da je Ousmane Dembele nakon večerašnjeg meča zatražio dres od Lionela Messija.

Očito da je mladi Francuz ostao oduševljen nastupom svog novog suigrača.
:lol: Osman lud ko struja :mrgreen:


Gianluigi Buffon: "Da, Cristiano je također postigao dva gola protiv mene, ali za mene je Messi mnogo bolji od njega. Nadam se da će on osvojiti Zlatnu loptu."
:thumbup: veliki sportmen.

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 13 sep 2017, 01:26

Rekao bih da je ovo bila mnogo bitna pobjeda na psihološkom planu. Na stranu što će možda biti i ključna u borbi za prvo mjesto, ali vidjeli smo da to zadnjih godina i nema prevelikog značaja kod izvlačenja parova. Već protiv Espanyola se moglo vidjeti da se ekipa lagano diže i da vlada jako dobra atmosfera, a ova pobjeda je došla u pravom momentu. Nešto lakši raspored u narednih 15-ak dana (do pauze) je sjajna prilika da se tim još bolje uigra.

Posebno me raduje što su u zadnje dvije utakmice svi koji su dobili šansu pokazali barem neke naznake solidne forme. Jedino Suki baš brine, frajer ima problema sa najjednostavnijim dodavanjima.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 13 sep 2017, 04:20

:opaopa: :tokralju: Odlicno je ovo sve, valverde zna poso,posluso me sa postavkom ovom sa dembom desno, suarezom zkoji vise nije klasicni spic nego lijevi poluspic, to je on znao igrati itekako prije jer ima predispozicije,a sad je los gdje god ga stavis,al dovest ce se u formu,on ce igrati ono sto je igro vilja

Bitno je da s ovom pozicijom otvara prostor za mesija i da ne smeta,a kad uhvati formu nadavat ce se i on golova,bitno je da se sto bolje koristi najjace oruzje, nas razarac mesi da ima prostora,a i s ovom promjenom ojacana je i defanziva,do sad trio msn tu nije ucestvovao, sad je samo mesi tu bez zadace i to je taman jer sad ce i suarez pripomagati i demba

Jos jedna bitna stvar sto me posluso ernesto je pomicanje inieste vise naprijed, sto je dalo veliki efekat kad je blize mesiju, mada to pomicanje je povremeno, nekad i raketa ide naprijed,al vjerujem da ce iniesta biti fiksno AM, a da ce raketina pozicija biti DM u paru s buskecom,to ce dati pravi balans, osigurace nazad i manje trke a vise kreacije za mesija i don andresa koji kao sto sam tvrdio jos nije za otpisa i ovakav veceras je primarijus za coutinja

Nije sve bajno normalno, demba ce napredovati, suarez isto, roberto i raketa ce se mijenjati,bice jos napretka, jos uvijek valverde uigrava ekipu i ispituje neka rjesenja

Vidim neki nisu zadovoljni, ne zznam sta ste mislili,igrali smo protiv vrhunske ekipe vrhunski defanzivno postavljene,normalno da ih nije lako probiti,tesko je to islo i kad smo hegemonija bili,i tad se znalo bezidejno biti,al evo vidimo dobro to ide kad imas trenera i mesija napaljenog,koliko je samo napaljeniji nego prosle sezone
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la MrHc » 13 sep 2017, 11:58

A kako niko da spomene da konacno LAKO iznosimo loptu sa svoje polovine i da sve pokusaje presinga sa lakocom razbijemo ?

Sto nije bio slucaj u prosloj sezoni.
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

amertiger
Postovi: 1342
Pridružen/a: 25 feb 2009, 18:44
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la amertiger » 13 sep 2017, 12:08

Mozemo mi biti zadovljni ili ne igrom jucer ali dok Messi ima motivaciju u 90minuti utakmice da ganja igraca 40m uz aut liniju i pokrije poziciju beka pri rezultatu 3-0.... za Barcu a Bgm i za nas navijace nema zime :D
Mes Que Un Club

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 13 sep 2017, 12:26

Provali razliku

slika

slika

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 13 sep 2017, 12:31

Meni Messi djeluje baš motivisan. Ne samo zbog golova nego po njegovom ponašanju na terenu se vidi da je željan igre i pobjeda.

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 13 sep 2017, 12:40

Benedito sakupio 3660 potpisa sinoć. Što je u konačnici oko 6500. Treba mu još oko 10 hiljada.

Mislim da neće uspjeti. Samo još ostala utakmica protiv Eibara kući.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jopaa7 » 13 sep 2017, 13:06

slika

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 13 sep 2017, 13:22

messilla je napisao/la:Benedito sakupio 3660 potpisa sinoć. Što je u konačnici oko 6500. Treba mu još oko 10 hiljada.

Mislim da neće uspjeti. Samo još ostala utakmica protiv Eibara kući.
ima fore 2.10, valjda ce uspjeti, al ne izgleda da hoce, pogotovo jer ovi pobjedjuju, a sociosima je ocito samo to bitno

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 13 sep 2017, 13:25

Ima li negdje snimak cijele utakmice ?

Moram priznati da nisam gledao sinoć.

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 13 sep 2017, 13:29

Rajaz je napisao/la:Ima li negdje snimak cijele utakmice ?

Moram priznati da nisam gledao sinoć.
sta ti bi, jesi dobro

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 13 sep 2017, 13:31

Furymaker je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:Ima li negdje snimak cijele utakmice ?

Moram priznati da nisam gledao sinoć.
sta ti bi, jesi dobro
:rol:

Šuti, ne pitaj :mrgreen:

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 13 sep 2017, 14:35

Ove prve utakmice treba uzeti sve sa rezervom. Pocetak je sezone i niti jedna ekipa nije na vrhuncu, svi se traze. Trazi se Juventus i ovo nije najaci Juventus, ali nije ni najaca Barcelona. Do marta/aprila sta ce biti, niko ne zna.
Ali u svakom slucaju, lijepo je dobiti visokim rezultatom jednog renomiranog protivnika.
Lijepo je sto odbrana nije dozvolila niti jednu izradjenu akciju i sansu protivniku. Sve sto je Juventus imao, bili su udarci iz vana i iz odbijanaca nekih. Istina, niti Barcelona nije imala previse uigranih akcija. Messievi golovo su cisto plod njegove genijalnosti.
Ciste 100% sanse, nakon timski izgradjene akcije, nije bilo na utakmici, niti sa jedne strane. Ali manje-vise, takvo sto se i ocekivalo. Ipak Juventus nije Espanol, niti je Barcelona Caglari.
Raduje da je sredina bila bolja u odnosu na Juventusovu i po meni to je najveci dobitak u ovoj utakmici.
Kritikuje se Suarez, ok nije najbolje odigrao utakmicu, ali sta onda da kazu navijaci Juventusa da Dibalu koji je bio katastrofalan? Suarez ce doci na svoje i ja niti sekunde ne sumnjam u njega. I ova prica da igra krilo, ja to ne vidim tako. On je samo malo pomjeren iz centra u lijevu stranu, ali ne igra krilo. Semedo je definitivno pojacanja, a i Iniesta je za sad u puno boljoj formi nego prosle godine. Ocito da njegovoj igri godi odlazak Neymara. Ovo je jedna sasvim nova Barcelona i Valverdeov rad se vec vidi. Vidjet cemo da li ce biti uspjesan ili ne.
Volio bih da je sinoc poceo sa nekim izmjenama u veznom redu, ali ono sinoc nije izgledalo lose. Moja zelja za novim veznim redom ogleda se cisto u tome da se iz trenutnoj kadra moze izvuci jos vise, bar se nadam tome.
Dembele je ocito jos premlad i nije gotov igrac. Trebat ce vremena da se uklopi, da pocne shvatati kretnje suigraca i na koji nacin on moze najvise doprinjeti igri. Potencijal ima, to se vidi. Sad to samo treba ukomponovati. Realno, sinoc je bio vjerovatno naslosiji u redovima Barcelone, ali to mu apsulutno ne treba zamjeriti. Izgledao je izgubljeno, kao i Semedo na onim pripremnim utakmicama.Za nadati se da ce i on se brzo prilagoditi kao portugalac.
Helem, po meni je ova Valverdeova Barcelona puno jaca i potentnija. Tacno se vidi da je najveci problem Barcelona prosle sezone bio zasicenost igraca Luchovim radom i to sto su se svi oslanjali na to sta ce ona trojica naprijed uraditi. Sad se vidi puno veci balans u ekipi i to da ekipa ima samo jednog sefa.

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 13 sep 2017, 14:40

Rajaz je napisao/la:Ima li negdje snimak cijele utakmice ?

Moram priznati da nisam gledao sinoć.
Probaj ovdje
http://www.replaymatches.com/2017/09/ba ... match.html
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.