FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

let3
Postovi: 29042
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 17 jan 2018, 15:11

xaviesta je napisao/la:Ako sam išta naučio na ovom forumu onda je to mandrle može s tobom napisati 100 postova i na kraju rasprave će se držati onog što je napisao u prvom postu.
Ma ne bi ja, nego me poceli vrijeđati na interpersonalnoj bazi :mrgreen: nazivati ogranicenim, tvrdoglavim, prijetiti nekim ignorima, ovo ono. Ne znaju argumentovano debatirati :mrgreen:
E onda jbg, sječa po koljenima u stilu Puyola :P

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 17 jan 2018, 15:14

let3 je napisao/la:
Tesnjak1991 je napisao/la: Čudim se da dosada nisi vidio ovakve posudbe. Prvenstveno je stvar kako se to provodi kroz knjige, odnosno na ovaj način će Rafinha biti kupljen budžetom za sljedeću godinu, i izbjegavaju probleme sa fair playom. Suština je, ide na posudbu a ba kraju sezone ga kupuju 100%.
Sad ces mi reci da i İstanbul Başakşehir ima ogromnih problema sa FFP, pa su morali dovesti Ardu na dvogodišnju posudbu, inace bi ga platili :mrgreen: Garant i oni potrošili 500 miliona ljetos :mrgreen:
Ljudi, uozbiljimo se, red je i priznajmo ono što je ocigledno - debili koji vode Barcu ne znaju prodati igraca kako Bog zapovjeda....zato gledamo ove komedijaške posudbe.
Mozda nemaju novca pa ce mu samo platu isplacivat do juna :lol:

Btw 28m za staklenog Rafinhu je itekakav novac za nas. :kafa:
Zadnja izmjena: leorey, dana/u 17 jan 2018, 15:15, ukupno mijenjano 1 put.
27.10.2020

Avatar
Evander
Postovi: 14452
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 17 jan 2018, 15:14

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12025
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la BoixosNois1899 » 17 jan 2018, 15:17

Nama koji smo igrali FM nije stran ovaj pojam obligatorne kupovine na kraju sezone :mrgreen:

Bitno je da se riješavamo otpada. Ja bi bio presretan kad bi ovako sličan transfer dogovorili i za Vidala, Žutokljunca i Denisa.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Feldmarschall » 17 jan 2018, 15:19

let3 je napisao/la:
Nakon kazne od 20 miliona eura koju su platili 2015. godine radi kršenja pravilnika dogovorili su sljedeće:
- The settlement agreement covers the sporting seasons 2015/16, 2016/17, 2017/18 and 2018/19.
- Inter agrees to report a maximum break-even deficit of €30 million for the financial year ending in 2016 and no break-even deficit for the financial year ending in 2017.
- Inter agrees that for the financial year ending in 2016 and for the financial year ending in 2017 the employee benefit expenses to revenue ratio is restricted and that the amortisation and impairment of the costs of acquiring players’ registrations is limited.

Izvor: UEFA, službeno izvješće o FFP-u

Ako ispune sve dogovorene obaveze ukinut će im neke od restrikcija početkom ljetnog prelaznog roka koji važi za kraj finansijske godine.
Zbog toga su Rafinhu kupili uz odgođeno plaćanje. Šest mjeseci u ovakvim transakcijama ne znači ništa, jer se većina transfera svakako otplaćuje u ratama.

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 17 jan 2018, 15:20

Večeras jedno 3:0 i dovoljmo da se u uzvratu pošalju mlade nade. :opaopa: :pray:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

let3
Postovi: 29042
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 17 jan 2018, 15:22

Feldmarschall je napisao/la:
let3 je napisao/la:
Nakon kazne od 20 miliona eura koju su platili 2015. godine radi kršenja pravilnika dogovorili su sljedeće:
- The settlement agreement covers the sporting seasons 2015/16, 2016/17, 2017/18 and 2018/19.
- Inter agrees to report a maximum break-even deficit of €30 million for the financial year ending in 2016 and no break-even deficit for the financial year ending in 2017.
- Inter agrees that for the financial year ending in 2016 and for the financial year ending in 2017 the employee benefit expenses to revenue ratio is restricted and that the amortisation and impairment of the costs of acquiring players’ registrations is limited.

Izvor: UEFA, službeno izvješće o FFP-u

Ako ispune sve dogovorene obaveze ukinut će im neke od restrikcija početkom ljetnog prelaznog roka koji važi za kraj finansijske godine.
Zbog toga su Rafinhu kupili uz odgođeno plaćanje. Šest mjeseci u ovakvim transakcijama ne znači ništa, jer se većina transfera svakako otplaćuje u ratama.
:thumbup: Hvala na objašnjenju.

E ovo se zove komunikacija, ucite od covjeka.



Mada, kada pogledamo historijat Barcinih igraca na posudbama, najbolji primjer Douglas, a najjnoviji Arda - covjek se s pravom zapita je li ova uprava normalna :mrgreen:

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 17 jan 2018, 15:25

Ma ja se slazem sa @let3 da fkt opcenito ne znamo prodati igraca. Uvijek skoro ode za dzaba ili za mizeran novac. Dok recimo drugi top klub kad prodaje ide za velik novac i prosjecan igrac a Barca ko da je Levante :rol:

To sam uvijek prvo zamjerao upravi. Ali evo skidam kapu za Rafinhu, 28M fkt nisam ocekivao s obzirom sa covjek igra svake prijestupne godine.
27.10.2020

Avatar
Evander
Postovi: 14452
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 17 jan 2018, 15:26

Ovaj se i dalje javno bruka :lolno: :lolno: :lolno: :lolno:

let3
Postovi: 29042
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 17 jan 2018, 15:26

Evander je napisao/la:Ovaj se i dalje javno bruka :lolno: :lolno: :lolno: :lolno:
je li tebi toliko krivo što sam pametniji i ljepši od tebe :kafa:

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 17 jan 2018, 15:27

leorey je napisao/la:Ma ja se slazem sa @let3 da fkt opcenito ne znamo prodati igraca. Uvijek skoro ode za dzaba ili za mizeran novac. Dok recimo drugi top klub kad prodaje ide za velik novac i prosjecan igrac a Barca ko da je Levante :rol:

To sam uvijek prvo zamjerao upravi. Ali evo skidam kapu za Rafinhu, 28M fkt nisam ocekivao s obzirom sa covjek igra svake prijestupne godine.
Možda krene neki pozitivan trend. Vermalen za 50M, Denis za 60. :mrgreen: :mrgreen:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Evander
Postovi: 14452
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 17 jan 2018, 15:29

leorey je napisao/la:Ma ja se slazem sa @let3 da fkt opcenito ne znamo prodati igraca. Uvijek skoro ode za dzaba ili za mizeran novac. Dok recimo drugi top klub kad prodaje ide za velik novac i prosjecan igrac a Barca ko da je Levante :rol:

To sam uvijek prvo zamjerao upravi. Ali evo skidam kapu za Rafinhu, 28M fkt nisam ocekivao s obzirom sa covjek igra svake prijestupne godine.
NIje problem prodati igraca iz prvih 11.
Sad da se prodaju recimo Alba, Busketc, Umtiti, Rakitic, fine pare bi se mogle zaraditi na njima.
Druga stvar je sto se skart prodaje, ili stari igraci. Ko ce takve igrace platiti?
U susutini, koji je to igrac prodat jeftino a da se kasnije ustanovilo da je to bila greska i da je on u nekom drugom klubu igrao aman-zaman?
Ovdje vjerovatno poredite sa prodajama Morate, Ozila, Di Marie...
To je neuporedivo. To su bili stozerni igraci Reala u tom trenutku i mahom prvotimci u najboljim godinama. Barcelona stozerne igrace ne prodaje.
Kad su se bitni igraci prodavali, tipa Frabergas ili Alexis, fine pare su uzete, za tadasnje stanje na trzistu.
Zadnja izmjena: Evander, dana/u 17 jan 2018, 15:31, ukupno mijenjano 1 put.

let3
Postovi: 29042
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 17 jan 2018, 15:31

leorey je napisao/la:Ma ja se slazem sa @let3 da fkt opcenito ne znamo prodati igraca. Uvijek skoro ode za dzaba ili za mizeran novac. Dok recimo drugi top klub kad prodaje ide za velik novac i prosjecan igrac a Barca ko da je Levante :rol:

To sam uvijek prvo zamjerao upravi. Ali evo skidam kapu za Rafinhu, 28M fkt nisam ocekivao s obzirom sa covjek igra svake prijestupne godine.
Rafinha je staklen igrac jako sklon ozljedama, ko i brat mu.
Zato je ovih 28 miliona vrhunski posao, ako se ispostavi tako.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 17 jan 2018, 15:35

Evander je napisao/la:
leorey je napisao/la:Ma ja se slazem sa @let3 da fkt opcenito ne znamo prodati igraca. Uvijek skoro ode za dzaba ili za mizeran novac. Dok recimo drugi top klub kad prodaje ide za velik novac i prosjecan igrac a Barca ko da je Levante :rol:

To sam uvijek prvo zamjerao upravi. Ali evo skidam kapu za Rafinhu, 28M fkt nisam ocekivao s obzirom sa covjek igra svake prijestupne godine.
NIje problem prodati igraca iz prvih 11.
Sad da se prodaju recimo Alba, Busketc, Umtiti, Rakitic, fine pare bi se mogle zaraditi na njima.
Druga stvar je sto se skart prodaje, ili stari igraci. Ko ce takve igrace platiti?
U susutini, koji je to igrac prodat jeftino a da se kasnije ustanovilo da je to bila greska i da je on u nekom drugom klubu igrao aman-zaman?
Ovdje vjerovatno poredite sa prodajama Morate, Ozila, Di Marie...
To je neuporedivo. To su bili stozerni igraci Reala u tom trenutku i mahom prvotimci u najboljim godinama. Barcelona stozerne igrace ne prodaje.
Kad su se bitni igraci prodavali, tipa Frabergas ili Alexis, fine pare su uzete, za tadasnje stanje na trzistu.
Ma dobro za igrace prve ekipe, ali recimo evo Jese otisao za cak 25M eura i to prije 3-4 godine.

Treba vise cijeniti igrace, kakvi god da su igraju za Barcelonu a ne za Getafe.
27.10.2020

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Lillard » 17 jan 2018, 15:38

Prije će metar u guzicu nego cenat u glavu
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 17 jan 2018, 15:39

Real je uzeo odlične novce na igračima koji su bili rezerva. Mada prodase ih za velike pare ali zato im sada nema ko uci s klupe.

Fudbal
Postovi: 870
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:15
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Fudbal » 17 jan 2018, 15:40

Prema Mundu dizemo Umtitiju klauzulu na 101 milion.. Maskerano igra svoju posljednju utakmicu sljedeceg cetvrtka protiv Espanjola i odlazi za Kinu. Misljenja sam da bi mu trebalo dati kapitensku u toj utakmici :salut:
Šampioni 2011, 2021
Osvajači kupa 2010

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Tesnjak1991 » 17 jan 2018, 15:41

Fudbal je napisao/la:Prema Mundu dizemo Umtitiju klauzulu na 101 milion.. Maskerano igra svoju posljednju utakmicu sljedeceg cetvrtka protiv Espanjola i odlazi za Kinu. Misljenja sam da bi mu trebalo dati kapitensku u toj utakmici :salut:
Samo 101? :damn: :damn: smješno..
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 17 jan 2018, 15:41

Fudbal je napisao/la:Prema Mundu dizemo Umtitiju klauzulu na 101 milion.. Maskerano igra svoju posljednju utakmicu sljedeceg cetvrtka protiv Espanjola i odlazi za Kinu. Misljenja sam da bi mu trebalo dati kapitensku u toj utakmici :salut:
Mala mu je klauzula. Pa Van Dijk je plaće 20ak miliona manje a lošiji je igrač od Umtitija.

let3
Postovi: 29042
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 17 jan 2018, 15:44

Fudbal je napisao/la:Prema Mundu dizemo Umtitiju klauzulu na 101 milion.. Maskerano igra svoju posljednju utakmicu sljedeceg cetvrtka protiv Espanjola i odlazi za Kinu. Misljenja sam da bi mu trebalo dati kapitensku u toj utakmici :salut:
Premalo za Umititija.

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.