FK Borac - Banja Luka - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: vlakanje

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 27 apr 2017, 15:47

Bolje vas našli :D

Mi se vraćamo sad,a dogodine i Velež...biće to liga ko bombona...

Gledam ovu tabelu Federalne,ipak mi je Travnik prvi izbor da zaigra sa nama od jeseni u ligi...nije to više mesarluk kao nekad,pismen grad i klub..uz Prijedor možda i najviše "gostovanja" sam tu odradio :cool: .(a i geografski mi je najbliže...100 kilometara...ko će se vozikat 600 kilometara tamo vamo do Gabele :lol: :lol: )

ove ostale slabo doživljavam..rudar kakanj jeste ime,al opet bi za taj grad dva premijerligaša bila previše,kao što su i radnik i obarska bili previše za bijeljinu...sa bosna visoko,apsolutno nikakva iskustva nemam,ni pozitivna ni negativna,čak mislim da borac nikad nije ni igrao sa njima..ni u onoj drugoj ligi zapad sfrj,kad bismo ispali...bar ja se ne sjećam...dok su oni nakon rata bili prejaki,nije još zajedničke lige bilo....ili možda jesmo jednu sezonu od onih najbezveznijih,sa 22 ili 24 premijerligaša 2002.2003 :evil: .ova sloga simin han i ti na silu projekti me ne zanimaju...gošk se onih godina dok je igrao,ponašao kao filijala širokog,isto mi nije nešto napet...ovi ostali su izgleda bodovno zaostali....zvijezda mi je bila izuzetno simpatičan klub prvu godinu-dvije nakon ulaska,mislim da ih je ninković vodio...i da su prvu domaću igrali sa nama...u orašju....simpatični su mi bili i zbog amira durgutovića,a i što jedini u ligi nisu tada ulazili u one tri za tri igrice,deceniju ustaljene :D ....bili su veliko osvježenje....već u drugoj,trećoj,sezoni i oni su se "prilagodili" :D ,znači,ne znam kakve su im šanse i kakav im je raspored,ali navijam za travnik :D

a iz naše lige RS,dogodine bih volio da budzet napravi Slavija,Rudar Prijedor ili Drina,pa nek uđu.....Kozara mi je lično i najsimpatičnija od svih njih,i grad je bogat,ali nešto ne vidim ambiciju tamo :(

Avatar
delko
Postovi: 3524
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la delko » 27 apr 2017, 16:44

NeshaFCB je napisao/la:Situacija je daleko od sjajne, na svim poljima.
Slabo kome je sve sjajno :D Ali neka nas u PL pa polako :) :opaopa:
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la NeshaFCB » 30 apr 2017, 21:19

Zabole me za druge. U Borcu je previše kritična situacija. Samo što se ćuti.
Vidjećemo na ljeto. Ovo što se igra ovog proljeća je veoma slabo, a rezultat je tu zato što su protivnici još slabiji u odnosu na prvi dio sezone.

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la sloboda72 » 16 maj 2017, 20:39

Neka vam je sretan povratak i da počnete rješavati probleme.

slika
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 20 maj 2017, 00:17

hvala drugar..lijepa slika :D

slika je sa stadiona JNA u BG,uoci finala kupa Zvezda-Borac 1988,gdje je Zvezda bila jedan od najjacih klubova u Evropi,a Borac samo cudo moglo spasiti da u zadnja 4 kola druge lige Zapad ne ispadne u trecu ligu :D

ako nekoga zanima,evo da malo pojasnim sliku...

s lijeva nadesno,gornji red...

suad besirevic,popularni suljo,ikona Borca tih godina,centarfor...kao najupecatljivija scena je ostala kad jedan djecak preskace ogradu i ljubi mu nogu kojom je dao gol sibeniku,omogucivsi tim golom onu mitsku utakmicu protiv proletera....rodom je negdje iz cazinske krajine,zapadne bosne,a u borac je dosao sa djordjem gerumom,koji je u dobroj mjeri i selektovao ovaj tim,mozda 2-3 godine prije ovog finala kupa...ziv je i zdrav,cujem da zivi u sloveniji
zvonko lipovac...stoper...rodjeni banjalucanin....kao velika nada otisao u zagrebacki dinamo,pa se vratio u borac,ali nikad nije napravio karijeru kakvu je obecavao....mislim da je negdje u hrvatskoj...
bozur matejic..najveci znalac u toj ekipi,madjionicar sa loptom...najbolji igrac malog fudbala kojeg sam u zivotu vidio.....isto dosao u tom prelaznom roku sa djordjem gerumom...beogradjanin...zvezdino "dete"....ima njegova slika u Tempu gdje skace do neba iza gola na marakani (dohvacao lopte) kad dule savic zabija arsenalu....bio sam sa njim prije par godina na marakani,kad je borac gostovao na debiju prosineckog za zvezdu..kaze da ne dolazi na marakanu,nekad dolazio na reprezentaciju,sad ne dolazi uopste...dosao samo zbog borca....kaze da drzi neku kafanu u borci,ali da mu bas i ne ide u zivotu...
pokojni slobodan karalic :( ....legenda borca,povratnik iz zvezde,grcke....nije trebao braniti ovu utakmicu jer nas je tonco jakovljevic svojim odbranama protiv osijeka,spartaka,vojvodine,pristine i doveo do finale...ali hune fazlic imao taj neki nepogresivi instinkt da ide na karino iskustvo....vratio mu je to u 80-minuti,uhvativsi loptu iz penala draganu stojkovicu pixiju!!...tonco nije to sportski podnio,i dan pred utakmicu se vratio iz BG u BL....Kara,pocivaj u miru!
senad lupic,omeragici,derventa...isto dosao sa djordjem gerumom....lijevo krilo...strijelac pobjedonosnog gola protiv zvezde,najvaznijeg gola u borcevoj istoriji....u cetvrtfinalu,kad smo ganjali 0-3 iz novog sada protiv sampionskog tima vojvodine,dao je 4 gola u banjaluci u pobjedi 6-1 i jednoj od najvecih senzacija u bivsoj YU ikada!...zivi u belgiji,odlicno se drzi,nije se udebljao uopste,i poput ostalih dodje kad se slavi jubilej ovog kupa,ocekujem ga i sledece godine na 30-tu godisnjicu....
damir spica..kapiten..rodjeni banjalucanin,sin od bege cvjecara,gradska raja....nikad nije bio neki znalac koji bi gledao lijevo,a loptu davao desno,ali imao je srce kao planinu...na toj utakmici,stavio je roberta prosineckog u mali dzep...zuti se nije vidio 90-minuta....nesto kao boris raspudic zadnjih godina,bas su mi slicni...zivi u svojoj kuci u BL,sad je u fk krupa...pomocni trener
donji red...amir durgutovic..isto dosao sa djordjem gerumom....vihorno desno krilo...spojio lupica sa golom u toj utakmici....momak je iz gradacca,ali nenormalno voli borac,i naravno da je redovan na tim slavljenickim utakmicama....sad je trener ili sportski direktor u nk zvijezda gradacac....
nenad popovic..srbijanac,u borac dosao sa gerumom,mislim iz mladosti petrinja....radilica,neprimjetan,ali lavovski posao odradjivao....za njega ne znam gdje je sad...
stojan malbasic,celo...rodjeni banjalucanin,desni bek....zapoceo tu pobjedonosnu akciju....u banjaluci i borcu je stalno,i sada...cas sportski direktor,cas tehnicki,pa direktor omladinske skole...
milorad bilbija....stoper sa celicnim mudima...pixija je malo ko ustopao kao on tada...na svaku visoku loptu su se svi nasi sklanjali da on skace,iako je za glavu nizi od kolege stopera zvonka lipovca....dosao je tih godina iz sanskog mosta,odakle je rodom...otac je nemanji bilbiji,koji sad igra u zrinjskom....milorad zivi u BL,Boriku,a trener je mladjih kategorija borca

mario mataja,lijevi bek,rodjeni banjalucanin,budzak lazarevo....zahvalan igrac...kroz rat je otisao u hrvatsku,igrao po tamosnjim klubovima,mislim da i sad zivi u hr....


uglavnom bili su to DANI PONOSA I SLAVE!

HeraklitMracni
Postovi: 5333
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la HeraklitMracni » 20 maj 2017, 00:33

Schlager je napisao/la:Bolje vas našli :D

Mi se vraćamo sad,a dogodine i Velež...biće to liga ko bombona...

Gledam ovu tabelu Federalne,ipak mi je Travnik prvi izbor da zaigra sa nama od jeseni u ligi...nije to više mesarluk kao nekad,pismen grad i klub..uz Prijedor možda i najviše "gostovanja" sam tu odradio :cool: .(a i geografski mi je najbliže...100 kilometara...ko će se vozikat 600 kilometara tamo vamo do Gabele :lol: :lol: )

ove ostale slabo doživljavam..rudar kakanj jeste ime,al opet bi za taj grad dva premijerligaša bila previše,kao što su i radnik i obarska bili previše za bijeljinu...sa bosna visoko,apsolutno nikakva iskustva nemam,ni pozitivna ni negativna,čak mislim da borac nikad nije ni igrao sa njima..ni u onoj drugoj ligi zapad sfrj,kad bismo ispali...bar ja se ne sjećam...dok su oni nakon rata bili prejaki,nije još zajedničke lige bilo....ili možda jesmo jednu sezonu od onih najbezveznijih,sa 22 ili 24 premijerligaša 2002.2003 :evil: .ova sloga simin han i ti na silu projekti me ne zanimaju...gošk se onih godina dok je igrao,ponašao kao filijala širokog,isto mi nije nešto napet...ovi ostali su izgleda bodovno zaostali....zvijezda mi je bila izuzetno simpatičan klub prvu godinu-dvije nakon ulaska,mislim da ih je ninković vodio...i da su prvu domaću igrali sa nama...u orašju....simpatični su mi bili i zbog amira durgutovića,a i što jedini u ligi nisu tada ulazili u one tri za tri igrice,deceniju ustaljene :D ....bili su veliko osvježenje....već u drugoj,trećoj,sezoni i oni su se "prilagodili" :D ,znači,ne znam kakve su im šanse i kakav im je raspored,ali navijam za travnik :D

a iz naše lige RS,dogodine bih volio da budzet napravi Slavija,Rudar Prijedor ili Drina,pa nek uđu.....Kozara mi je lično i najsimpatičnija od svih njih,i grad je bogat,ali nešto ne vidim ambiciju tamo :(
Jaruga , mislim da ste igrali sa Bosnom Visoko onu prvu sezonu , znam da ih je leotar prvo kolo mlatno 12/13 : 0 Stojanovic se nadavao golova , pa prepostavljam da ste i vi igrali prvu sezonu ...

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 20 maj 2017, 14:20

igrali smo sa bosnom visoko i to bas drugo kolo, nakon sto ih je leotar masakrirao. pobijedili smo, e sad, da li je bilo 30- ili 3-1, ne mogu tacno da se sjetim.

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 25 maj 2017, 22:22

I to smo zavrsili veceras, pokazalo se ko je sef u BL.
Finale kupa grada uzeli protiv seljadije iz krupe. I da ne bude zabune, igrali su u punom sastavu, zapeli su kao da im za zivot treba! 1-1 u regularnom, na penale 4-3 za Borac. Avdukic odbranio 3 penala, ukljucujuci i glavnom "penaldziji" krupe koljicu :D
A ognjen valjic i veceras dokazao zasto je suspendovan i ne sudi pl bh. Jeb'o mu drasko ilic familiju!

Avatar
avenija
Postovi: 13490
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la avenija » 28 maj 2017, 22:54

Jos koji mjesec i ponovo ste sa nama aj Borac !
Pozdrav sportskim prijateljima iz Banja Luke!
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Tristan » 29 maj 2017, 15:08

avenija je napisao/la:Jos koji mjesec i ponovo ste sa nama aj Borac !
Pozdrav sportskim prijateljima iz Banja Luke!
Pozdrav starim rivalima iz Zenice. :salut:
Za manje od 2 mjeseca se ponovo loptamo u Premijer ligi. :D
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Avatar
96BadBoy
Postovi: 3448
Pridružen/a: 27 sep 2016, 14:43
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la 96BadBoy » 30 maj 2017, 22:21

Pozdrav svim navijacima Borca,drago mi je zbog vas,vidimo se u ligi ubrzo.Nije ista liga sa Borcem i bez Borca.
Igraj Široki ti si najbolji!

mikel48
Postovi: 390
Pridružen/a: 09 jan 2017, 16:38
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la mikel48 » 30 maj 2017, 22:39

Puno pozdrava svim navijacama Borca a pogotovo Lesinarima koji su bar na Pecari uvijek korektno navijali vidimo se na Pecari odnosno u BL
ŽIVOT ZA ŠIROKI.

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la semcho » 31 maj 2017, 05:41

Sportski pozdrav i cestitke na povratku u PLBiH!

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10167
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la prisonbreak » 31 maj 2017, 12:37

Mozete i sa Stokicem ugovor potpisati i onako jr slobodan
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la FoSte95 » 31 maj 2017, 13:33

Nadam se da će se i navijači Borca malo aktivirati na temi da vidimo oko pojačanja šuška li se šta i kakve bi prognoze mogle biti za sledeću sezonu.
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

veteran 1987
Postovi: 673
Pridružen/a: 30 jun 2010, 18:23
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la veteran 1987 » 31 maj 2017, 13:38

Stojcev zadnjih dana u Banjaluci, izgleda da je poceo prelazni rok.
"JOŠ OD 1926"

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Tristan » 31 maj 2017, 14:43

Hvala navijacima drugih klubova na lijepim rijecima i cestitkama. :thumbup:
FoSte95 je napisao/la:Nadam se da će se i navijači Borca malo aktivirati na temi da vidimo oko pojačanja šuška li se šta i kakve bi prognoze mogle biti za sledeću sezonu.
Kad neko zvanicno dodje ili ode evidentiracu tamo na temi transferi ili ovdje.
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 31 maj 2017, 16:42

Hvala navijacima drugih klubova na lijepim rijecima i cestitkama. :thumbup:
+1..hvala svima :D

hvala i administraciji što nam je i temu i podforum zadržala u punom kapacitetu,sa "opštim diskusijama" i sl...znam da su čak i krikitovani zašto i za velež nisu uradili isto...kao da su znali da se mi vraćamo expressno,a da će oni tek dogodine :lol: :lol:

i pitanje..kad će ovo sve vezano za fk borac biti vraćeno tamo među premijerligaše?

pretpostavljam kad se i formalno završe ova dva kola lige rs?

čisto da se ne potucam po bespućima foruma da nađem nešto vezano za moj klub :D

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 31 maj 2017, 17:21

FoSte95 je napisao/la:Nadam se da će se i navijači Borca malo aktivirati na temi da vidimo oko pojačanja šuška li se šta i kakve bi prognoze mogle biti za sledeću sezonu.
sad kako stoje stvari, mogli bi svi (ukljucujuci i same navijace borca :D ) biti pozitivno iznenadjeni.
pocelo je vise nego dobro sa pametnim imenovanjem trenera i sa tim sto smo poklopili najjacu skolu fudbala u regionu i doveli ih pod svoj grb i ime!

ivan delic produzio ugovor na jos godinu dana, a potpisali smo i prvo pojacanje. nemanja janicic, rodjeni banjalucanin, igrao u borcu iz cacka prosle sezone.

o spekulacijama i pricama... kasnije :)

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la FoSte95 » 31 maj 2017, 17:25

vlakanje je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la:Nadam se da će se i navijači Borca malo aktivirati na temi da vidimo oko pojačanja šuška li se šta i kakve bi prognoze mogle biti za sledeću sezonu.
sad kako stoje stvari, mogli bi svi (ukljucujuci i same navijace borca :D ) biti pozitivno iznenadjeni.
pocelo je vise nego dobro sa pametnim imenovanjem trenera i sa tim sto smo poklopili najjacu skolu fudbala u regionu i doveli ih pod svoj grb i ime!

ivan delic produzio ugovor na jos godinu dana, a potpisali smo i prvo pojacanje. nemanja janicic, rodjeni banjalucanin, igrao u borcu iz cacka prosle sezone.

o spekulacijama i pricama... kasnije :)
koja škola fudbala?
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Zaključano

Natrag na “FK Borac”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.