FK Borac - Banja Luka - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: vlakanje

Avatar
Riziko
Postovi: 5748
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Riziko » 18 feb 2018, 20:31

Koga li ti folirs majko mila....
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la NeshaFCB » 18 feb 2018, 23:40

Kad za 17 minuta primiš dva gola, šta očekivati...

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 19 feb 2018, 11:05

Kao što napisah prošle sedmice,svaki bod će biti podvig...jednostavno,neznalice su se počeli blamirati izjavama ponešeni pobjedama u pripremnim utakmicama,koje niko normalan ne zarezuje nizašta

Momcima hvala za borbu,odigrali su koliko mogu i znaju...

A "hvala" i onima koji su nas doveli u ovakvu situaciju da mi je u bukvalno svakoj utakmici, sve osim poraza-iznenadjenje!

i radost...a pobjeda ne smijem naglas ni izgovorit :(

Ponoviću,opstanak je jedini cilj....a onih 14 bodova zalihe sad više i ne izgleda tako veliko...


Šta je sa Veselinovićem,je li povrijeđen,suspendovan ili nema mjesta u ekipi?

Avatar
Riziko
Postovi: 5748
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Riziko » 19 feb 2018, 14:30

Navodno, povrijeđen.
U našem klubu je sve navodno.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la staragarda » 19 feb 2018, 18:06

Jesu to lesinari u nekom bojkotu...nesto sam pogledao od utakmice i nisam ih cuo a ni vidio na tribinama
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 19 feb 2018, 18:43

druze,ne bismo o tom...

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10167
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la prisonbreak » 19 feb 2018, 19:11

Izvinite na upadu, al zaista ne djelujete dobro, po meni bit ce vam gusto za opstanak, tesko da ce te vi ikog dobiti, opet nisam bas najbolje upoznat sa ekipom al ne djelujete dovro, za opstanak je potrebno vam potrebno jos neki 5 pobjeda.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 19 feb 2018, 19:22

na primjeru tvog kluba cu ti najlakse docarat kakvi smo...uzmi ovaj jesenji tim celika,koji je sigurno najjadniji u istoriji tog kluba...ustvari,ne mogu rec u istoriji,al bar za ovo godina sto ja pamtim tvoj klub,a posto smo rivali u svim ligama i prvoj ligi sfrj i drugoj ligi zapad sfrj,pa i u ovoj bh ligi...pamtim vas jos od mehmeda buze i jasmina hajduka,ali jadniji niste bili nikad nego jesenas....e sad samo to projektuj na moj borac koga pamtim jos od 1975 i anderlechta tj 43 godine...ili ako hoces da zvuci jos ruznije,ovo je 86-ta polusezona u koju ulazim sa mojim Borcem!!...hahaha,kad ovako kazem,ispada da mi je odavno bilo vrijeme da umrem :lol: ...i nikad gori nismo bili,a 8 ispadanja pamtim izmedju ostalog!!..od sfrj liga...do onih u ratu u srbijanskim ligama..pa do ove bosanske....a jedina razlika od vas jesenas,i nas danas je sto ste vi imali 4 igraca na nivou premijer lige(mahmutovic,sisic,markovic,salcinovic)...a mi imamo sest....i zato mislim da ceno opstat i da ce onih 14 bodova mozda bit dovoljno.tj,bar se nadam i navijam za to..sportski pozdrav

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10167
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la prisonbreak » 19 feb 2018, 19:35

Schlager je napisao/la:na primjeru tvog kluba cu ti najlakse docarat kakvi smo...uzmi ovaj jesenji tim celika,koji je sigurno najjadniji u istoriji tog kluba...ustvari,ne mogu rec u istoriji,al bar za ovo godina sto ja pamtim tvoj klub,a posto smo rivali u svim ligama i prvoj ligi sfrj i drugoj ligi zapad sfrj,pa i u ovoj bh ligi...pamtim vas jos od mehmeda buze i jasmina hajduka,ali jadniji niste bili nikad nego jesenas....e sad samo to projektuj na moj borac koga pamtim jos od 1975 i anderlechta tj 43 godine...ili ako hoces da zvuci jos ruznije,ovo je 86-ta polusezona u koju ulazim sa mojim Borcem!!...hahaha,kad ovako kazem,ispada da mi je odavno bilo vrijeme da umrem :lol: ...i nikad gori nismo bili,a 8 ispadanja pamtim izmedju ostalog!!..od sfrj liga...do onih u ratu u srbijanskim ligama..pa do ove bosanske....a jedina razlika od vas jesenas,i nas danas je sto ste vi imali 4 igraca na nivou premijer lige(mahmutovic,sisic,markovic,salcinovic)...a mi imamo sest....i zato mislim da ceno opstat i da ce onih 14 bodova mozda bit dovoljno.tj,bar se nadam i navijam za to..sportski pozdrav
Znaci za koje koplje ste jaci od Celika od jesenas, ne djeluje to dobro nikako. A sad gledam i ove tri utakmice tesko da i bod uspijete, vidjet cemo kakvi ce te biti protic Krupe, tu vam je jedina sansa za bodovima do pocetka LZO. Volio bi da ostanete, potreban je jak Borac ovoj ligi, na stranu sve, ali potrebni ste, bolje vi nego Vitez i Gosk.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 19 feb 2018, 19:40

hvala kolega...navijacemo pa sta bude...

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la staragarda » 19 feb 2018, 19:41

Schlager je napisao/la:druze,ne bismo o tom...
Ma ok.... razumijem....samo me interesuje jesu bili uopste
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
chily-rz
Postovi: 8192
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la chily-rz » 19 feb 2018, 19:41

Schlager je napisao/la: Hvala Vuče! :D
Drinin vuk ? :mrgreen:

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 19 feb 2018, 19:47

pa ne vjerujem da postoje dvojica na toj liniji...partizan...dodik....”mosnje”...bilo bi previse da dvojica takvih ima na webu,hahaha....godinama se druzimo i po ovom i po onom nasem forumu...oko tih nekih stvari smo imali hiljade diskusija i neslaganja,ali ovdje je nastupio sa lijepim zeljama prema Borcu kad mu je tesko i obradovao me :D

Avatar
chily-rz
Postovi: 8192
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la chily-rz » 19 feb 2018, 19:56

Schlager je napisao/la: pa ne vjerujem da postoje dvojica na toj liniji...partizan...dodik....”mosnje”...bilo bi previse da dvojica takvih ima na webu,hahaha....godinama se druzimo i po ovom i po onom nasem forumu...oko tih nekih stvari smo imali hiljade diskusija i neslaganja,ali ovdje je nastupio sa lijepim zeljama prema Borcu kad mu je tesko i obradovao me :D
Ja se baš pitam ko je ovaj "Sarajevski Ćirilo" :mrgreen:

Ako,lijepo od njega,treba težiti ka dobrim komšijskim odnosima,.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 19 feb 2018, 20:10

ne bih to nazvao komsijskim,jer od njegovog zvornika do BL ,lupam,ali ima bar 300 kilometara (nema daljeg gostovanja iz BL u kilometrima,mozda jedino trebinje nekad)..vise bih to nazvao Vukovim patriotizmom i nacionalnom osvjescenoscu :cool: ...mada mi nikad nije oprostio sto smo u (po njemu) dogovorenoj utakmici zabili Drini gol 2014 godine,u 93 minuti za 2-1,kolo prije kraja,u utakmici za koju on kaze da je davno dogovoren X a Borac nije mogao ni gore ni dole...zato me prijatno iznenadio sto nam je pozelio opstanak...znaci da je oprostio i pokazuje sirinu i hriscanski oprostaj :cool:

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 25 feb 2018, 17:25

hebiga :)

iako od smjene vranjesa pisem kakve nas neznalice vode i koliko su me razocarali nakon sto sam im vjerovao ljetos dok su tu jos bili pushici...milunovic....(vjerovatno sam postao i dosadan),i koliko ovi sto su ostali u upravi ne znaju nista....
vec nakon idiotske smjene vranjesa sam vidio da je djavo odnio salu,i pisao kolika je to glupost i dovodjenje onog preplacenog milinkovica...... a potpuno sam postao svjestan njihovog neznanja kad sam vidio izjave nakon pobjeda na pripremama nad cibaliom,belupom...ej, na pripremama!

i izjava nakon toga...ne treba nam spic....idemo u ligu 6...igracemo brze...

tad sam samo rekao,oprosti im Boze,ne znaju sta rade.. :(

i poceo gledat celikov i nas raspored,iako smo imali 14 bodova vise tad..

ipak sam se potajno nadao da mozemo do jednog boda u ova preostala 4 kola do podjele lige..cak sam najvecu nadu imao u ovoj utakmici kuci sa krupom....malo zbog ocajnog terena,malo sto je krupa ostala bez nosilaca igre,jasarevica,zokija milutinovica,elvira koljica..povrijedjen redzic,valjda i aleksic stoper suspendovan...bukvalno pola tima.zaista sam mislio da cemo doci do boda :(

sad je vec to mozda i nerealno u tuzli i protiv zrinjskog...ali ko zna...

uh....nije lako biti navijac borca...

i zaista bih porucio ovim momcima da se sami sklone...

bilo je mnogo vecih lopova od njih,ali vecih neznalica nije bilo...

momci,mladi ste usli u milione...u najbolje trebe...najbolja auta....znam da je u takvoj situaciji tesko priznat da o fudbalu ne znas nista...tesko je u takvom izobilju i realno percipirat stepen svog neznanja,sa jedne strane svoje mogucnosti,a sa druge svoje limite....

zato,najdobronamjerniji moguci savjet...sklonite se...vec odavno vas je banjaluka pocela uzimat na zub,nemojte da vas zbog tvrdoglavosti i zamrzi...

.sklonite se sami..culo se za vas,do prije godinu ja nisam znao da postojite dok niste usli u Borac...sad ste postali poznati citavom gradu,svi vas znaju...nek vam to bude dovoljno...idite..uzivajte u zivotu,kad su vam se vec tako savrseno poklopile zivotne karte da imate sve sto pozelite u ovo vrijeme teske borbe za prezivljavanje i u ovom losem vremenu...

i ostavite BORAC nama koji ga volimo :(

aj BORAC!!

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la NeshaFCB » 26 feb 2018, 18:47

Ne znaju što rade, ali je gore od toga samo što su toliko sujetni.

Ovo što mi igramo od novembra nebi bilo dovoljno ni za drugo mjesto u ligi RS.
Kombinacije i polukombinacije dalje od Borca!

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 28 feb 2018, 18:00

NeshaFCB je napisao/la:Ne znaju što rade, ali je gore od toga samo što su toliko sujetni.

Ovo što mi igramo od novembra nebi bilo dovoljno ni za drugo mjesto u ligi RS.
Kombinacije i polukombinacije dalje od Borca!
Kolega,onda se otprilike i slažemo...mnogi su od Borca oteli neuporedivo više,kriminalci par excelance..ne bi imali sad 15 miliona duga da nije tako :(

Kod ovih je drugi problem,upravo to što napisasmo i ti i ja...neznanje i sujeta...gordost...jedan od najvećih grijeha u hrišćanstvu...smrtni grijesi su ponos i gordost..Oni sigurno već i sami vide da ovo više ne ide kako su zamislili....da tonemo...da ih ljudi više ne mogu gledat....prvo ispadanje sam im oprostio na neiskustvo....gdje su doveli gomilu prljevića,rajevića,milosavljeva,đokića,đilasa...15 igrača za ogromne pare...više smo to proljeće potrošili mi nego zrinjski koji je titulu uzeo....učinak....ispali iz lige,sa minus tri iza viteza....a na polusezoni draško ostavio minus pet....stukli avione,kamione,milione da bi zaostatak na kraju samo smanjili za dva boda i ispali...

ali činilo mi se da ima neke dobre volje,entuzijazma....svidjela mi se priča o banjalučko-regionalnoj ideji,jer to je Borac...posebno mi se ovo ljeto svidjelo kako su krenuli sa donatorskom na evropskom nivou,grad se probudio....fan zona...pivo na stadionu...pred kraj utakmice transparentno saopštavanje koliko gledalaca prisustvuje....ponedjeljkom emisija o Borcu....sezonske uz dres na poklon....prenosi na FB iz gabele itd...goila sponzora,više nego ikad u istoriji!.....jednom rječju sve ono na šta nismo navikli...sve to je pratila i najveća posjećenost u ligi....čak i pristojni rezultati...10 bodova u 6 kola,gdje nas niko nije nadigrao.....igra nije bila nešto,ali ni mourinho ne bi toliki broj novih igrača skockao za 6 kola....i onda,grom iz vedra neba smjeniše Vranješa :( :(
isto jutro sam ovdje napisao kilometarski post da im više ne vjerujem ništa,a pogotovo za tu orjentaciju na borčevce,nakon što instaliraše milinkovića i lončara!!
to je bio početak kraja...sve ovo kasnije je logičan slijed....i bodovni fijasko....i izlazak iz uprave nekoliko momaka koji su zalijegali za ovo sve gore maximalno,i sav ovaj jad koji nas je snašao :( ...onako ruznim tjeranjem iz tima legendi Borca,pokazali su svu bahatost i mnogima ogadili klub...
Znači zaključak,mislim da momci ne znaju ovo voditi i volio bih da sami prekinu ovu agoniju svojim odlaskom....
Čak i malog Danilovića su ljudi uzeli na zub zbog njih,iako ništa nije slabiji od ostatka tima,a ima samo 18 godina....da imalo imaju sluha,ostavili bi ga jednu na klupi,samo da smire strasti..imamo tu acu...žeravicu...burazora...ove novajlije....ali eto,ta sujeta,ponos i gordost im ne da ni toliko da urade u cilju smirivanja strasti...

I još nešto..mislim da sam se ogriješio o ovog Igora Jankovića...Zbog načina na koji je došao u klub....pa odjednom zna sve...i da bude i sportski direktor i trener i svašta nešto....zbog svega toga,srao sam po kafanama da taj veze o fudbalu nema,da je potrčko mile kovačevića koji ga je tako instalirao i u reprezentaciju za pomoćnika safetu,meši ili kome već,i u borac....ali o njemu sam potpuno promjenio mišljenje i čak bih volio da bude rješenje na duže staze...onako,nisam ja neki stručnjak za fudbal...ali po nekim njegovim potezima,izjavama....po neverbalnoj komunikaciji gdje maltene plače nakon svakog poraza,vidim da mu je stalo! :( ..gledajući njega na pressovima nakon ovih debakla na koševu,u bijeljini,ili nakon ovog nesrećnog poraza od krupe,tačno imam osjećaj da se čovjek osjeća kao i ja,sa onom knedlom u grlu,i maltene suzama u očima...kupio me time!!
pogotovo kad se sjetim onog sterilnog,bezličnog milinkovića bez ikakve emocije kome je izgleda samo bilo bitno da na vrijeme legne tih 10 hiljada svaki mjesec..izjave nakon poraza i one jedne,ili dvije pobjede su mu bile sa istim izrazom lica :(

Na takvom sam mjestu gdje svašta dođe do mene,tako da znam, da je malom Iliji Daniloviću pošteno rekao,da nađe sebi klub jer je ovog proljeća zamislio da mu štoperi budu janičić i puzi,a ojdanić u rezervi...tako da ne bi dobijao priliku uopšte....svidjela mi se ta otvorenost...
a pogotovo za ovog malog bunića,desnog beka....i slijepac je u bjeljini vidio da smo igrali bez bekova,i da su nam igrači radnika haos pravili po strani...da niti je zekan lijevi bek,niti aco desni....i odmah protiv krupe je reagovao i stavio lučića na lijevog,a malog bunića na desnog.....znači da prati,vidi....ali da je dobio jako loše karte :( :(

a to se mnogi smiju za tog bunića...i meni je bilo smješno da mi igrač iz 13 skojevki dolazi kao pojačanje u Borac....međutim,ljudi koji znaju više od mene su mi ispričali da je Mićo Stupar,naš desni bek iz šampionske generacije rekao "ljudi,ima odličan momak igra sa mnom desnog beka,ajd nek dođe neko iz banjaluke da ga pogleda"....tako da vjerujem Mići,pogotovo što se radi o njegovoj poziciji na kojoj je igrao čitavu karijeru...Igor ga je ubacio u vatru protiv Krupe i možda smo zaista dobili desnog beka..da ne moramo više Acu žrtvovat,već da Aco igra na svojoj poziciji...
A i dalje sam na Igora ljut zbog izjave nakon priprema da "nam ne treba špic"...Prvo,Pero mi je drag momak,gradsko djete...pristojan,uvijek fino pozdravi sa poštovanjem...al apsurdno je da on bude i prvi špic,a kamoli jedini :( ...Pero može biti neki backup špic,da ga se ubaci kad jurimo rezultat,ili kad je prvi špic povrijeđen,kartoniran.....
Al eto čak,nek ne znam ja ništa o fudbalu...nek bude i prvi špic...ko ti je Igore rezervni ako treba pojačat napad u slučaju jurenja rezultata?
Ili u sličaju da se Pero povrijedi ili bude suspendovan?
Nisi smio to reći....al,eto možda si morao...

Sve ovo pišem preventivno,jer imam neki osjećaj da će ga smjenit nakon,skoro izvjesnog poraza u tuzli..ili protiv zrinjskog...da se na njemu kola slome "eto,mi napravili tim,al do trenera je" :( :(

pa da ne bude da nisam napisao.....zaista mislim da je on najmanji krivac za sve kroz šta prolazimo,i želio bih da ostane!



Uglavnom,sve ovo je samo moje najobičnije mišljenje,laičko...tako da možda ništa od ovog nije tačno...forumi zato i služe da svaka b udala ože napisat sve što misli.... :D

Zato ćemo navijat i dalje pa šta bude....aj BORAC!!!

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la NeshaFCB » 01 mar 2018, 17:44

Naprotiv. Nekoliko dobrih opservacija si iznio.

Činjenica je da je nekakav entuzijazama vladao od maja prošle godine, međutim, ispostaviće se kratkog daha, toliko svojstveno kod nas.

Zadovoljavanje raznoraznih interesa veoma brzo je uništilo vjeru u bolje. I onda imaš ovakav start drugog dijela, totalno ne borčevski.
I nije tu samo stvar hoćemo li biti u 6 ili nećemo. Stvar je da ponovo nije iskorištena prilika da se klub stabilizuje, profesionalizuje, izdigne.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 01 mar 2018, 19:20

drago mi je sto se slazes sa ponecim...ja to pisem uvijek iz srca,i ovdje i na onom nasem forumu...niti sam u nekim klanovima,niti me neko moze kupiti nekim picem,vecerom ili ne znam cime...niti sam u tom ultra fazonu..niti sam ikakav strucnjak za fudbal,da imam neke licence...ne...ja Borac samo volim....mozda cak i malo previse nego sto bi mojim godinama prilicilo...svako jutro kad se probudim,prva misao mi je da pomislim da li su mi svi u familiji zivi i zdravi...kad skontam da jesu,druga misao mi je da li Borac igra danas...koja smo liga...u kojoj drzavi...kako stojimo na tabeli...ko nam je protivnik...kakve su nam sanse..i tako ti detalji...i ako igra,sve dnevne obaveze prilagodim tom terminu da mogu popratit...zadnjih godina mi je skoro svejedno dal na stadionu...dal na tv...dal na radiju...dal na textualnom...nakon utakmice Borac-Radnik jesenas,cak mi je stadion i najmrza opcija :( iako imam sezonsku naravno,kao i svake godine kad je bila u prodaji....al eto,bitno mi je da budem uz Borac tih 90 min..,

Zaključano

Natrag na “FK Borac”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.