FK Borac - Banja Luka - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: vlakanje

Avatar
HajdeZeljozabiGol
Postovi: 737
Pridružen/a: 30 sep 2016, 09:42
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la HajdeZeljozabiGol » 12 avg 2017, 19:07

koliko je krenulo iz BL?
Željo1921
Prije 95 godine rođen je Željo, najtrofejniji bh. klub!!!!

Tesko je biti pitar ;) ;)

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 12 avg 2017, 19:21

nebitno...to se nikad ne pita :D ...uglavnom,imace Borac jako veliku podrsku na Grbavici, i sad je sve na igracima...da odigraju onako kako znaju i dobiju ovo...i da odmah opsujem Tomislava Cuica...unaprijed.... :cool:

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la NeshaFCB » 13 avg 2017, 22:51

Šteta.
Svaka čast Lešinarima, neke stvari objasnili.

Avatar
bluearmy
Postovi: 908
Pridružen/a: 07 avg 2015, 22:47
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la bluearmy » 20 avg 2017, 22:30

Opet se iste stvari dešavaju opet problem u realizaciji
FK Borac ⚫ FC Chelsea ⚫ FK Partizan

I gdje god da igras ...

Za nju bori se i pobjeđuje...

Za tebe se borba vodila žestoka Republiko Srpska zjenico iz oka...

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 21 avg 2017, 15:49

Odličan Borac sinoć!

Bilo je i igre...šansi,bar 4-5 samo ono oči u oči i prazan gol (Mahir),da ne računam ove ostale polušanse i izgledne situacije....i Vitez imao u drugoj minuti mrtvi zicer,ali naš BOG,Avduka skinuo Šantiću....odmah u sledećem napadu,fina akcija,penal i gol za Borac...umjesto 0-1,1-0....tačno je ono što kaže da je dobar golman pola ekipe!

Prezadovoljan sam izašao sa stadiona,igrom,borbom,rezultatom....čak i posjeta odlična,živjela nedjelja!! :D

Jedino bih možda više volio da je bilo recimo najrealnijih 5-2 za Borac (imao Vitez još jednu super šansu u prvom pol,čovjek sam kao duh na voleju,i srećom promaši)...al jbg,moramo malo poradit na realizaciji,dovest špica.ili šta već...


Protiv Sarajeva mi je samo želja da ponovimo ovakvu,borbu, igru i kombinatoriku,i mislim da bi to bilo dovoljno za pobjedu,jer ne možeš dvije utakmice promašivat onoliko šansi...

AJ BORAC!! :cool:

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 21 avg 2017, 15:55

i da..gdje se može provjeriti,da nije,ne daj Bože,ovo sinoć bio treći žuti Boki ili Ćini,pa da ne mogu igrat protiv FKS?

Zbog slabe širine u ekipi,pogotovo odbrani i napadu,strah me bukvalno od svake suspenzije ili povrede :(

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Tristan » 21 avg 2017, 16:28

Schlager je napisao/la:i da..gdje se može provjeriti,da nije,ne daj Bože,ovo sinoć bio treći žuti Boki ili Ćini,pa da ne mogu igrat protiv FKS?

Zbog slabe širine u ekipi,pogotovo odbrani i napadu,strah me bukvalno od svake suspenzije ili povrede :(
Ako je vjerovati transfermarktu... Boki je ono prvi karton. Po 2 zuta imaju Cina, Puzi i Zuti i njima prijeti opasnost.
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 21 avg 2017, 16:29

Odlično!

Hvala kolega,znači u nedjelju pred punim stadionom,kompletni, na pobjedu protiv FKS!

SAMO POBJEDA!!!

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Tristan » 21 avg 2017, 16:35

Schlager je napisao/la:Odlično!

Hvala kolega,znači u nedjelju pred punim stadionom,kompletni, na pobjedu protiv FKS!

SAMO POBJEDA!!!
Nema na cemu. :D
Bice pretesko protiv Sarajeva... Tu ce se pokazati da li ekipa vrijedi ili ne.
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 21 avg 2017, 16:43

Znam i ja da će biti teško....al nekako,još mi se nije desilo da pred utakmicu u Banjaluci kažem,ili čak i pomislim "i bod bi bio dobar"...zaista...

aj sad možda da protivnik u 87-oj minuti vodi 0-1,pa kažem daj bar bod....al da pred utakmicu priželjkujem bod,to mi se zaista nije desilo ni u mnogo jačoj SFRJ ligi,a kamoli ovdje...nekako mi to baš bezveze,i ne kontam to...i to,nebitno da li se radi o onim sezonama kad smo baš slabi bili i ispadali,ili u onim kad smo osvajali Kup,Prvenstvo...

Ja jako vjerujem u tradiciju...poslije Sarajeva nam dolazi Zrinjski,a njih baš uredno pobjeđujemo svaki put...čak i zadnje sezone kad smo ispali,uzeli smo ih...od jačih klubova,u toj kategoriji je i Željezničar,i to uzimamo stalno,čak i u toj pomenutoj sezoni kad smo ispali a oni izbacivali Ferncvaroše,nosali se sa Standardom itd,itd...to su utakmice gdje idem s pjesmom...

S druge strane,mrzio sam onaj Olimpic,nemoš ga pobjedit da se hebeš,a Široki Brijeg uopšte više i ne pamtim kad smo ovdje pobjedili :evil: :evil: ...možda nekad prije desetak godina,i to kad se igralo pred praznim stadionom zbog kazne....


Sarajevo je negdje između ove prve i druge grupacije...nit nam leže nit ne leže...nekad pobjedimo,nekad izgubimo,nekad bude neriješeno....Al sad sam optimista,jer imamo dobrih prvih 11,kompletni smo,biće skoro pun stadion....

Znači,baš se nadam pobjedi,iako je ranjeni lav najopasniji....

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Tristan » 21 avg 2017, 17:03

Prva kuci poslije Sarajeva je Radnik. Zrinjski nam dolazi tek na proljece 22. kolo, tj. posljednje kolo pred podjelu na play off i play out.

Sarajevo nam je po tradiciji rezultata tu negdje kao i Siroki. Zadnji put smo ih u BL dobili na jesen 2011, Krunic i Kajkut zabili za 2-0.
Zadnja izmjena: Tristan, dana/u 21 avg 2017, 17:05, ukupno mijenjano 1 put.
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 21 avg 2017, 17:05

malo sam se preracunao...moze i tako :D

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 22 avg 2017, 09:59

Kakve su ovo gluposti da Galešić ide u Maleziju??

Otkad se to u jednom prelaznom roku može za dva kluba potpisat?

svašta Bože... :crazy: :crazy:

Evo i on kaže da najvjerovatnije do zime nema ništa od toga..

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 22 avg 2017, 11:21

Protiv viteza jako lose smo izgledali, totalno izgubljeno na terenu. Bez ideje skoro citavo drugo poluvrijeme uz previse egoizma na terenu i nonsalancije. Ova ekipa koja je kvalitetna se ne vodi na pravi nacin.
Sreca pa smo dali go na pocetku jer ne znam kako bi probili taj bunker.
Karica ne ide, u sredini je manja bio najjaci a zuti izgubljen.
Nemamo igru i to je to.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 22 avg 2017, 11:48

ja sam baš zadovoljan izašao sa stadiona,šansama,posjetom,pobjedom...nije ovog viteza niko ni pobjedio više od jedan razlike,na grbavici su bili bolji od željezničara....pojma nemam kako smo tako različito vidjeli utakmicu....nisam ja neki fudbalski stručnjak da znam je li to dobro vođeno ili nije,ali znam da bi i meni prvih 11 bilo potpuno isto kao i vranješu,znači nemam zamjerki tu...to mu je plus kod mene
ako bih već nešto i drugačije uradio,jedino možda oko tih izmjena,pogotovo ono ubacivanje čudića mi nije nešto jasno uopšte...al pitanje je da li su tu samo fudbalski motivi,tako da se ne ljutim na Čupu ni za to...

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 22 avg 2017, 11:54

ovo što kažem da bi mi prvih 11 bilo kao i kod vranješa je uslovno...igrački bih imao jednu izmjenu,umjesto danilovića bi mi igrao burazor...ali,jasno je rečeno da rezultat nije jedini cilj,već da imamo i drugi cilj, da svake sezone imamo jednog ili dva mlada igrača u izlogu,za prodaju....jer klub tu planira sredstva za normalno funkcionisanje....izgleda da je taj danilović ove godine taj klupski projekat,i to je vjerovatno i razlog ovolikog povjerenja...a ako je već tako,onda bi ovo i moja 11-orica bila...uostalom,vule je za to platio glavom,jer je insistirao da igraju najbolji,ne osvrćući se na ovaj drugi segment,važan za funkcionisanje kluba...

u nedjelju nije čak loše ni igrao,ima smisla za igru,vidi se....samo malo čvršće u duele i u blok....imao je i onu jednu poprečnu loptu,ne smije ono...al 18 mu je godina tek..

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 22 avg 2017, 12:42

Jasno i javno je receno da je liga 6 obaveza i da se pokusa napad na top 3.
Zadnja izmjena: vlakanje, dana/u 22 avg 2017, 13:06, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 22 avg 2017, 12:46

pa da,ali ne i jedini cilj...govorili su i to je jedan-dva mlada igrača godišnje za prodaju,isto jedan od ciljeva...

sinoć je u onoj našoj emisiji ponovljeno šta ova uprava planira (rezultatski) u svom petogodišnjem mandatu..pa i to da je cilj ove godine liga 6


prva sezona-povratak u pl bih
druga sezona,tj ova sad-liga za prvaka
treća sezona -evropa
četvrta sezona-jedan od dva trofeja
peta sezona-obavezna titula

i sve to uz čišćenje svih dugova..

veteran 1987
Postovi: 673
Pridružen/a: 30 jun 2010, 18:23
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la veteran 1987 » 22 avg 2017, 13:09

Za onu poprecnu loptu, nakn koje je Boka pravio start za zuti karton, sreca pa je sudija bio daleko i nije reagovao, trener je morao reagivati, pozvati ga, ukazatu mu da su to stvari iz koje primas gol, itd itd, reakcija je izostala, ne tako davno, pokojni Cvetkovic je Kovacevica iz Prijedora zbog takve lopte eliminisao iz fudbala, jer to se uci dok jos imas 15 godina, da poprecna lopta ne smije biti nesigurna, da se aut skoro nikada ne baca poprecno, nego samo uz liniju, to je fudbalska azbuka, ako to ne savladas na vrijeme, fudbalski si nepismen, dakle, na ono se moralo odreagovati, ne kazem da mu kasnije nije sugerisano, ali bez reakcije odmah ispalo je kao da te boli q ili da cak nisi uocio toliku gresketinu.
"JOŠ OD 1926"

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 22 avg 2017, 13:28

pa jest,ne smije ono,stvarno...opet,tesko je tu bit pametan...mnogi kazu da ga treba polako ubacivat,tj dozirat...a s druge strane,mladom igracu mnogo znaci povjerenje...vjerujem da bi i fedor predragovic postao mnogo bolji igrac dosad da je imao ovako neograniceno pocjerenje...nisam pametan,nek misle o tome oni koji su placeni za to...poredim ga npr sa Redzicem...kad sam bio na onoj zadnjoj utakmici u travniku,mislim da ne pretjerujem kad kazem da je redzic na toj utakmici prodao vise lopti nego grahovac za pet godina igranja u borcu!!!!...i to kao zadnji vezni,gdje je izgubljena lopta pola gola za protivnika...i opet je igrao stalno...i nije bilo nikakvog pritiska da ga se skloni,kao sto se sad ovom malom radi....ali naravno,ako nastavi sa istim greskama,pitanje je da ne postane teret za ostatak ekipe...jako su to osjetljive stvari i nadam se da ce neko strucniji,ko je zavrsio sve te licence,dobro naci balans izmedju te zelje da imas bar jednog tinejdzera u ekipi i rezultata ekipe

Zaključano

Natrag na “FK Borac”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.