EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Ko prolazi dalje?

Engleska
100
36%
Rusija
59
22%
Slovačka
49
18%
Vels
66
24%
 
Ukupno glasova: 274

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la Virtu4l » 02 jun 2016, 01:20

Grupa B
Raspored, stadioni i satnica
slika
........................................................................................................................................................................

ENGLESKA
slika
Golmani: Fraser Forster (Southampton), Joe Hart (Manchester City), Tom Heaton (Burnley).

Odbrana: Ryan Betrand (Southampton), Gary Cahill (Chelsea), Nathaniel Clyne (Liverpool), Danny Rose (Tottenham), Chris Smalling (Manchester United), John Stones (Everton), Kyle Walker (Tottenham).

Vezni red: Dele Alli (Tottenham Hotspur), Ross Barkley (Everton), Eric Dier (Tottenham Hotspur), Jordan Henderson (Liverpool), Adam Lallana (Liverpool), James Milner (Liverpool), Raheem Sterling (Manchester City), Jack Wilshere (Arsenal).

Napad: Harry Kane (Tottenham), Marcus Rashford (Manchester United), Wayne Rooney (Manchester United), Daniel Sturridge (Liverpool), Jamie Vardy (Leicester).
Da li je to ta godina? Da li ce Engleska napokon uzeti neki veci trofej nakon tacno 50 godina posta? Vjeciti favoriti ili favoriti iz sjene, englezi jos jednom salju ekipu puno poznatih imena, ali, kao i obicno, isto toliko upitnika. Ono sto je sigurno jeste to da je izvrsena neka parcijalna smjena generacija, i da ovu ekipu racuna na neka nova imena, jer po prvi put nakon niza takmicenja, dvojac Gerrard- Lampard nece predstavljati osovinu engleskog nacionalnog tima. Sto se novih snaga tice, tu su prije svega igraci mladi iz Tottenhama (Rose, Walker, Dier, Ali, Kane), ukljucujuci teen senzaciju Marcusa Rashforda za kojeg, do prije 5 mjeseci niko nije ni znao, a koji je upao u sastav umjesto veznjaka Leicestera Drinkeatera.... Vidjet cemo koliko je to pametan potez. Tu je i Jack Wilshere za kojeg sam jedno vrijeme bio uvjeren da se oprostio od fudbala, ali Roy ga obozava. Naravno, tata Rooney ce ovu ekipu predvoditi kao kapiten i vodja, pa makar ga izgurali sve do gola, da brani umjesto Harta. Ekipu, na svom drugom velikom takmicenju, predvodi Roy Hodgson.

Englezi ce vjerovatno rutinski proci ovu poprilicno laganu grupu, nesto slicno kao u kvalama, gdje su uzeli bas sve bodove. Nakon toga- ko zna. Mozda cak nekog i izbace na penale ovaj put. Uz malo srece, mislim da ova ekipa moze zaigrati samu zavrsnicu Eura.
........................................................................................................................................................................
RUSIJA
slika
Golmani: Igor Akinfeev (CSKA Moscow), Guilherme (Lokomotiv Moscow), Yuri Lodygin (Zenit St. Petersburg). Odbrana: Alexei Berezutsky (CSKA Moscow), Vasily Berezutsky (CSKA Moscow), Sergei Ignashevich (CSKA Moscow), Dmitry Kombarov (Spartak Moscow), Roman Neustadter (Schalke), Georgy Shchennikov (CSKA Moscow), Roman Shishkin (Lokomotiv Moscow), Igor Smolnikov (Zenit St. Petersburg).
Vezni red: Igor Denisov (Dynamo Moscow), Denis Glushakov (Spartak Moscow), Alexander Golovin (CSKA Moscow), Oleg Ivanov (Terek Grozny), Pavel Mamaev (FC Krasnodar), Alexander Samedov (Lokomotiv Moscow), Oleg Shatov (Zenit St. Petersburg), Roman Shirokov (CSKA Moscow).
Napad: Artyom Dzyuba (Zenit St. Petersburg), Alexander Kokorin (Zenit St. Petersburg), Fyodor Smolov (FC Krasnodar).
Iza Rusa je jedna jako turbulentan period, obiljezen angazmanom Fabia Capella. Velike ambicije, i jos veca plata. Nakon neuspjeha na SP-u, don Fabio je ruse umalo zavalio i u ovim kvalifikacijama, gdje su visili k'o luster nakon 4-5 kola, a rusi su italijana ispratili sa vrecom zlatnika i kiselim osmjehom. Ekipu je preuzeo Leonid Slutsky i napravio posao, pobjedama u zadnjih 5 kola, Rusi su ipak osvanuli na drugom mjestu grupe i izborili plasman na Euro.
Kao sto je iz spiska jasno, samo jedan igrac ruske ekipe ne dolazi iz domace lige, sto je skoro pa i tradicija sa ovim timom. Inace, prije nekoliko dana su dozivjeli veliki udarac kada se povrijedio mozda i najkreativniji igrac ove ekipe, i posljednji covjek za kojeg bi Slutsky htio da otpadne- Alan Dzagoev.

Tesko je prognozirati kada je ova ekipa u pitanju, jer me skoro nista ne bi iznenadilo- ni polufinale, ni ispadanje sa jednim bodom. Ono sto ipak mozemo ocekivati je igra na rezultat, bez neke leprsavosti i atraktivnosti, posebno sada bez igraca koji je alfa i omega veznog reda ove ekipe. Mozda bod na otvaranju protiv Engleske, usmjeri ovu ekipu na pravi kurs.
............................................................................................................................................................................
SLOVAČKA
slika
Golmani: Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň), Ján Mucha (Slovan Bratislava), Ján Novota (Rapid Wien).

Odbrana: Peter Pekarík (Hertha Berlin), Milan Škriniar (Sampdoria), Martin Škrtel (Liverpool), Norbert Gyömbér (Roma), Ján Ďurica (Lokomotiv Moskva), Kornel Saláta (Slovan Bratislava), Tomáš Hubočan (Dinamo Moskva), Dušan Švento (Köln).

Vezni red: Marek Hamšík (Napoli), Juraj Kucka (AC Milan), Miroslav Stoch (Bursaspor), Vladimír Weiss (Al-Gharafa), Róbert Mak (PAOK), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň), Ján Greguš (Jablonec), Viktor Pečovský (Žilina), Stanislav Šesták (Ferencváros), Ondrej Duda (Legia Warszawa).

Napad: Michal Ďuriš (Viktoria Plzeň), Adam Nemec (Willem II).
Nakon nesupjeha u onoj nasoj grupi u kvalama za SP, Slovaci su okrenuli list, i rutinski se plasirali na ovaj Euro u jednoj dosta nezgodnoj grupi. Na tom putu su cak pobjedili i aktuelnog prvaka Evrope Spaniju, kojoj su tako nanijeli jedini poraz u kvalama. Da ovi rezultati nisu slucajni, slovaci i dalje nastavljaju dokazivati pa su u nedavnim prijateljskim, gdje su pobjedili Svicarsku i a jednu Njemacku su i okrenuli na gostujucem terenu.
Ovo je najtalentovanija generacija u historiji slovackog fudbala predvodjena najvecom zvijezdom, veznjakom Napolija, Marekom Hamsikom. Uz njega, tu je jos nekoliko poznatih imena upotpunjenim uglavnom igracima iz srednjoevropskih liga. Mozda bi ovoj ekipi leglo jedno malo zvucnije napadacko ime za potpuni ugodjaj. Selektor je nama dobro poznati Jan Kozak.

Ako bi morao birati 'slabiju' ekipu koja bi mogla napraviti rezultat, to bi onda bila Slovacka. Pokazali su da znaju igrati i 'male' tekme, a da znaju skinuti skalp i velikanima. Vec imaju iskustvo velikih takmicenja, i mislim da i ovdje prolaze grupu, a onda- ko zna,
............................................................................................................................................................................

VELS
slika
Golmani: Wayne Hennessey (Crystal Palace), Danny Ward (Liverpool), Owain Fon Williams (Inverness).

Odbrana: Ben Davies (Tottenham), Neil Taylor (Swansea), Chris Gunter (Reading), Ashley Williams (Swansea), James Chester (West Brom), Ashley Richards (Fulham), James Collins (West Ham).

Vezni red: Aaron Ramsey (Arsenal), Joe Ledley (Crystal Palace), David Vaughan (Nottingham Forest), Joe Allen (Liverpool), David Cotterill (Birmingham), Jonathan Williams (Crystal Palace), George Williams (Fulham), Andy King (Leicester), Dave Edwards (Wolves).

Napad: Gareth Bale (Real Madrid), Hal Robson-Kanu (Reading), Sam Vokes (Burnley), Simon Church (Nottingham Forest).
Ekipa koja ce pokupiti dosta simpatija neutralnih gledala je ujedno i debitant na prvenstvima najboljih evropskih ekipa, a taj momenat su docekali, ni vise ni manje na travnjaku Bilinog Pola u Zenici, i to nakon poraza od nase ekipe. Nadrealno. Uglavnom, u kvalifikacijama su uradili ono sto smo trebali mi, zauzeli drugo mjesto u grupi iza favorita Belgije. Ekipa koja se mahom sastoji od igraca koji na stupaju Premiershipu i Championshipu, uz dodatak jednog od najboljih igraca svijeta i vodje ovog velskog tima- Garetha Balea. Ekipu predvodi Chris Coleman.

Vels ce na prvenstvo doci rasterecen jer oni ovaj plasman vec smatraju ogromnim uspjehom. Upravo takvi mogu biti dosta opasni, i sigurno da ce i samo racunati na koji bod. Na otvaranju igraju sa Slovackom i ta tekma bi im mogla pokazati gdje su i sta su, ipak, ono sto svi cekaju sigurno je duel sa Engleskom u drugom kolu i to bas na stadionu Lensa koji, od svoh ostalih stadiona na prvenstvu, najvise podsjeca na stadione tzv. engleskog stila. Tekma koja ce ostati u dugom sjecanju svima, sta god da se desi.

by @SlevinKelevra
Evribadi sej Željo
Željoooo

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la KayserSose » 02 jun 2016, 09:21

E ovdje bi moglo biti zanimljivih mečeva. Navija se za Wales. Ne bi me čudilo da Rusi krahiraju. Englezi bi mogli napokon biti zanimljivi za gledanje. Podsjećaju me kadrom malo na Elf iz 2010. Još ako imadnu sreće da im se captain Rooney ozljedi kao onomad Ballack Elfu...
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la High » 02 jun 2016, 11:34

Englezi prolaze, ostali su nebitni. :kafa:
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la jopaa7 » 02 jun 2016, 11:44

Slovacka prolazi uz Engleze

Avatar
samocelik
Postovi: 5947
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la samocelik » 02 jun 2016, 12:01

Boga mi, za Wels se navija cijeli euro. Kad su gostovali u Zenici dobro se piva sa njima popilo. Sjecam se prije naše tekme ovdje u jednom kafiću rokali mi rokali oni, uz to gledali ragbi i dobili su tada, kad zavrnuše turu :mrgreen:
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11951
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la BoixosNois1899 » 02 jun 2016, 12:50

Englezi sigurno prolaze. Rusija i Slovačka će po meni voditi borbu za drugo mjesto a ako iz ove grupe bude jedan od najboljih trećeplasiranih, onda dalje idu Englezi, Rusi i Slovaci. Ne vjerujem da Vels može nešto napraviti.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Bela
Postovi: 153
Pridružen/a: 10 maj 2015, 17:33
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la Bela » 02 jun 2016, 14:02

Po meni Englezi prolaze kao prvoplasirani,jednostavno imam taj osjecaj.Ako nastave igrati kao u kvalifikacijama idu barem do polufinala.Vels i Rusija će voditi bitku za 2. mjesto mada jedna od ove dvije reprezentacije mogla bi biti najbolja trećeplasirana.
Igrac ekipe Pivopije | SportSport.ba liga

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la SiamoNoi » 02 jun 2016, 20:35

Mi Englezi :kafa: Standardno će se podržati i Ruse.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la SlevinKelevra » 02 jun 2016, 21:10

Ovo je grupa koja ce dati samo dvije ekipe u osmini, Englesku i Slovacku, dok Vels i Rusija ispadaju sa jednim, medjusobnim bodom.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la Sheyi » 03 jun 2016, 01:01

SiamoNoi je napisao/la:Mi Englezi :kafa: Standardno će se podržati i Ruse.
Mogu Rusi, samo zbog sjajne himne :bow:

Avatar
chi3llo
Postovi: 1472
Pridružen/a: 03 jun 2012, 13:40
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la chi3llo » 03 jun 2016, 10:50

Otocani prolaze :zviz:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★★★

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la SlevinKelevra » 04 jun 2016, 14:22

Evo uvod, pa ga nekako premjestite na prvu stranicu.

Bosnian_Serb
Postovi: 145
Pridružen/a: 01 jul 2010, 20:54
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la Bosnian_Serb » 06 jun 2016, 15:05

Srce uz Ruse :D
Neka me biju,neka me tuku
Ja volim Borac i Banja Luku

Avatar
Lineker
Postovi: 105
Pridružen/a: 14 dec 2012, 09:58
Lokacija: Essex
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la Lineker » 09 jun 2016, 08:41

[youtube][/youtube]

COME ON ENGLAND!
Up to our knees.

Avatar
Frankie
Postovi: 2354
Pridružen/a: 19 maj 2013, 13:04
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la Frankie » 09 jun 2016, 14:07

Englezi i Slovaci lagano :salut:

let3
Postovi: 28692
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la let3 » 09 jun 2016, 18:46

Engleska i Vels prolaze :salut:

I još da pohvalim @Virtu za ove najave svih timova :thumbup: :clap: odlicno odrađeno.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la SiamoNoi » 09 jun 2016, 19:21

let3 je napisao/la:I još da pohvalim @Virtu za ove najave svih timova :thumbup: :clap: odlicno odrađeno.
slika
rio_Ferdy88 je napisao/la:Uvodi su gotovi, radili su ih @SlevinKelevra (grupa B), @SiamoNoi&messilla (grupa D), @Captain4 (grupa E) i moja malenkost :kafa:

let3
Postovi: 28692
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la let3 » 09 jun 2016, 19:23

SiamoNoi je napisao/la:
let3 je napisao/la:I još da pohvalim @Virtu za ove najave svih timova :thumbup: :clap: odlicno odrađeno.
slika
rio_Ferdy88 je napisao/la:Uvodi su gotovi, radili su ih @SlevinKelevra (grupa B), @SiamoNoi&messilla (grupa D), @Captain4 (grupa E) i moja malenkost :kafa:
:mrgreen:

Cestitke svima :thumbup:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la Virtu4l » 10 jun 2016, 23:05

let3 je napisao/la:I još da pohvalim @Virtu za ove najave svih timova :thumbup: :clap: odlicno odrađeno.
Hvala buraz baš sam se potrudio :kafa:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
chi3llo
Postovi: 1472
Pridružen/a: 03 jun 2012, 13:40
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa B (Engleska, Rusija, Slovačka, Vels)

Post Postao/la chi3llo » 11 jun 2016, 10:47

Znaci yebo nas kakva je ovdje u Velsu euforija :D Ajmo crveni! :mrgreen:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★★★

Zaključano

Natrag na “UEFA Euro 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.