LA Lakers

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: LA Lakers

Post Postao/la filip13 » 19 sep 2017, 08:20


filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: LA Lakers

Post Postao/la filip13 » 06 okt 2017, 21:39


filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: LA Lakers

Post Postao/la filip13 » 11 okt 2017, 17:37


Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la jose » 20 okt 2017, 09:26

Je li ko gledao utakmicu jutros?
Ovaj boxscore kaže da je jedino Nance Jr bio dobar (sljedeću će vjerovatno biti loš, jer se ne sjećam kad je dvije dobre sastavio), Clarckson standardan, a ostali loši. Ali to je boxscore.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
majestic24
Postovi: 17394
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la majestic24 » 20 okt 2017, 11:13

Ako se po jutru dan poznaju....dobro nam se ne pise ovo sezone. Ponovo
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 20 okt 2017, 13:12

Sinoc timski uzasna utakmica. Najgori definitivno bili Lopez, Randle i Ingram. Ingram opet pokazao boljke iz rookie sezone u smislu zavrsavanja na obrucu, cak imao situacija gdje jeb.enog Teodosica natrpat nije mogao. Sut nije upadao nikako al ako nista uspio izvuc lijep broj slobodnih i par lijepih asistencija. Definitivno moze i mora puno bolje od ovog. Lopez teska katastrofa, lik je obicno smece od centra nesposobno skoka uhvatit. Na picku ne postoji, spor ko trabant. Ofanzivno takodjer sav usporen, DeAndreu apsolutno nista nije mogao. Randle nezainteresovan bio za igru, valjda ga pogodilo sto nije starter il sta vec. Opet imao niz poteza koji granice sa zdravim razumom, opet isao sve na silu u sredinu, a defanzivno standardno nikakav. Najbolji utisak ostavio bez sumnje Nance zbog borbenosti. U odbrani je jbg tesko mogao ispratiti Griffina jer je fizicki inferioran mu al najbolji igrac sinoc bio bez sumnje.

Lonzo, bez obzira na relativno losu statistiku, fakat nije odigrao losu utakmicu. Skakacki i defanzivno je bio sasvim dobar, imao je 3 blokade od koje mu dvije nisu upisane (jedna upisana Bogutu, a jedna Nanceu iako je Ball blokirao loptu prije njih). Skakacki dosta aktivan narocito u prvom poluvremenu, razigravanje takodjer bilo dobro i imao bi blizu 10 asistencija da su pogodjene sve situacije koje je namjestio. Takodjer u skoro svakoj situaciji je bez vecih problema rjesavao Beverlyjev presing i izgubio pod tim presingom samo jednu loptu. Minus je sto je bio nedovoljno agresivan i nije vise sutao obzirom na to da nikog zivo nije islo. Jos uvijek nekako uplasen da igra nekako odlucnije i vise trazi svoj sut sto kao buduci vodja ekipe svakako mora raditi. Vec je u prvoj utakmici pokazao veliki napredak u pick igri obzirom na to da na collegeu i SL skoro nista nije ni pokusavao u picku nego se odmah rjesavao lopte. Takodjer i dribling mu je bio puno "zategnutiji" nego na college i SL sto je isto jako bitno. Trebao bi vec veceras odraditi puno bolju utakmicu (kao i ostatak tima) jer Sunsi nemaju igrace tipa Blakea i DeAndrea koji nikako ne odgovaraju ovom rosteru. Takodjer i odbrana na Lonzu ce biti puno slabija jer Beverly je sama elita sto se defanzive na poziciji playa tice.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 21 okt 2017, 18:13

1. Lonzo je sinoc bio apsolutno genijalan, samo jos da jace ide na obruc bez straha od blokade i bit ce to jos bolje. Za razigravanje smo sve znali, apsolutna elita od prvog dana u ligi.
2. Ingram fenomenalna partija, trebao je uzeti jos i vise suteva po meni obzirom da mu nisu nista mogli. Svidja mi se kako je u prve dvije tekme izvukao jako lijep broj slobodnih bacanja.
3. Kyle Kuzma je apsolutna ljubav, momak ima nevjerovatno kosarkasku inteligenciju i kretnje. Randlea izbacit iz rotacije totalno a Kuzmi dat redovnih 20+ minuta. On i Lonzo vec imaju odlicnu konekciju.
4. Brook partija kakve ocekujem od njega. Kad je trebalo izmislit poene njemu je isla lopta jer je ipak najkvalitetniji napadac trenutno u ekipi. On treba biti taj od kojeg cemo imati sigurne poene kad zatreba.
5. Nance opet odlican, energija s kojom igra je strasna. Ako postane konstantan u onom sutu s poludistance, imamo kvalitetnog visokog.
6. Clarkson dobra rola s klupe, nije previse divljao kako inace zna. Kao 6th man je solidna opcija, sve preko (citaj starterske minute i vece ovlasti) je smrt za ekipu jer je mentalno ogranicen igrac.
7. Brewer bi mogao procvjetat s Lonzom u ekipi. Oduvijek je dobro istrcavao kontre a Lonzo kao sto znamo ima perfektna outlet dodavanja. Mogao bi biti koristan s Lonzom na parketu nekih 10-15 minuta po mecu.
8. Randle je smece, nadam se da ce ga se cim prije rijesiti jer ovakvo ponasanje i durenje sto je izgubio startno mjesto od korisnijeg igraca je apsolutno sramotno. Uvijek je bio poglup igrac koji uvijek ide glavom kroz zid u napadu, a u odbrani jako pogubljen i sad je zbog ovog bezobrazluka njegova igra dodirnula dno. Pokusat ga uvalit nekim budalama za nesto iole vrijedno, ako takvih uopce ima u ligi. Samo ga se rijesit i time otvorit Kuzmi jos vise minuta.

Takodjer, jedva cekam da se KCP vrati i da vidim petorku Lonzo-KCP-Ingram-Kuzma-Nance. Moglo bi biti jako zanimljivo to gledat obzirom da svi mogu trcat i preuzimat sto je osnova kosarke kakvu zelimo igrat. Sutra protiv Pelicansa, to nam je jako jako gadan match up zbog Cousinsa i Davisa pod kosem na koje nemamo odgovora ni u kom slucaju. Pobjeda bi bila ogromna stvar al nazalost tesko da je realna.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la jopaa7 » 21 okt 2017, 19:43

Epidaurus je napisao/la:.
Hvala na ovome! :thumbup:

Nisam mogao gledati ali sam vidio rezultat jutros i pogledao highlightse. Lonzo :tokralju: ma i Ingram kao sto si spomenuo takoder.

Sto se tice Kuzme decko je odlican i bas gotivan lik. Njega sam spomenuo odmah pred summer ligu da bi mogao biti dobar, tj da me zanima kakav ce biti. Kad se vraca KCP?

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la PaskalHens » 21 okt 2017, 21:42

Trebao bi prvu slijedeću biti spreman.
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 23 okt 2017, 05:14

Randlea smecara treba iz ekipe otjerat, kakav bezobrazni kreten, FUJ :puke:

JC :tokralju:

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 23 okt 2017, 10:02

Epidaurus je napisao/la:Randlea smecara treba iz ekipe otjerat, kakav bezobrazni kreten, FUJ :puke:

JC :tokralju:
Ma frajer se slikao sa instagram cijelo ljeto , radio na kilazi, misicima, snazi.... i sada kada je skontao da nece biti u petorci pao mu moral, a kreten ne radi za drge nego za sebe umjesto da mu bude dodatna motivacija da jos vise radi :roll:

Avatar
majestic24
Postovi: 17394
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la majestic24 » 23 okt 2017, 16:08

Epidaurus je napisao/la:Randlea smecara treba iz ekipe otjerat, kakav bezobrazni kreten, FUJ :puke:

JC :tokralju:

Nismo mi bas u poziciji da mozemo tek tako "otjeravati" igrace. Zbog cega je uostalom izbacen iz petorke Randle?? Nepravdam ga,ali na osnovu cega igraju Lopez i Larry??

Uostalom ,zasto je doveden Brook?? Ako su ga doveli da ociste SC,zbog cega on uzima minute igracu koji bez obzira na sve ,ipak ima potencijala da napreduje.

Druga stvar,ako su doveli Brooka da i ostane,onda nisu normalni.

S druge strane,Larry jest jako dobar defanzivac i borben je,ali to sto on ima nije za nista vise nego da bude na klupi i ima 15-20 min po utakmici. Uostaom,kakva je to odbrana kad ti yebeni Sunsi zabiju 130 koseva.

Magic radi,vrti se...kakav ce zavrsi dojam biti o njemu,vidjeti cemo iduce ljeto,kad ce pokusati dovesti Jamesa i Georga.

Ipak koliko sam primjetio,nije Walton bas ono sto smo mi ocekivali. Niko od nas nije mislio da ce nas uvesti u playoff prosle sezone ili nesto vise,ali nakon godinu dana,trebalo se poceti vidjeti njegov rad na terenu ,ali ja to jos nisam primjetio. Jbg,ipak je jedno voditi GSW a drugo Lakerse
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 23 okt 2017, 16:11

Brook Lopez je i pored svega vise nego dobar centar u ovoj ligi. Eh sad je druga stvar ideologija, tj. small ball da ili ne...
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Lillard » 23 okt 2017, 23:35

Kakva je situacija sa Zubcom, mislim lik je ostao u Americi preko ljeta i nije išao na Eurobasket, a sada koliko čitam biće DNP većinu utakmica :roll:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

NoRe: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 23 okt 2017, 23:59

Lillard je napisao/la:Kakva je situacija sa Zubcom, mislim lik je ostao u Americi preko ljeta i nije išao na Eurobasket, a sada koliko čitam biće DNP većinu utakmica :roll:
Nema teorije da dobije minute ako se ne povrijede ili Lopez ili Bogut. Ionako Walton forsira small postavu pa i oni dobijaju malo minuta. Zubac nije prioritet zbog toga što nemamo picka ove godine i rezultat je u prvom planu. Pokušati izvuci iz Ingrama, Nance I Kuzme, najbolje što se može, onda dolazi Lopez, Rende pa Bogut, znaci od 12 igraca ako racunam Zubca 7 su visoki jedino Ingram može igrati i trojku, znači nama treba bekova I 3D igrača nisko krilo jer Deng ce dobijati lovu ni za sta.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la KK_Bosna » 25 okt 2017, 14:04

majestic24 je napisao/la:Ipak koliko sam primjetio,nije Walton bas ono sto smo mi ocekivali.
walton je bas ono sto sam ocekivao od prvog dana. ubleha ko sto je bio i kao igrac.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 26 okt 2017, 07:19

NAPOKON RANDLE NAPOKON !!!!!!!!

Toliko je pricao o tom ugledanju na Draymonda i ovo veceras je bila je.bena draymondovska odbrana i apsolutni defanzivni takeover. Ostane na Wallu ? Nema problema. Ostane na Bealu ? Nije problem. Julius Randle je dobio utakmicu draymondovski genijalnom odbranom. Da mi je to neko rekao da ce se desiti i to protiv Walla i Beala, smijao bih mu se u facu jedno pola sata. Randle je od toga da je u prve tri utakmice izgledao kao najobicnije glupo govedo dosao do apsolutne defanzivne klinike protiv ovako dobrog protivnika i bekovskog tandema. Luke je nasao petorku defanzivno sposobnu preuzimati od 1 do 5 i to je prelomilo ovu utakmicu. Wall i Beal su unisteni prosto bili u zadnjoj cetvrtini i produzetku, pogotovo Wall.

Ball realizatorski katastrofalna utakmica al zato defanzivna i razigravacka klinika. Walla je jako dobro cuvao vecinu utakmice i izbijao mu lopte. Nelose za rookiea kojem su predvidjali da ne moze vlastitu sjenu ispratit. Razigravacki sve znamo, to nema potrebe ni spominjat vise. Scorerski jako lose, opet prepadnut nekako i previse mlako ide na obruc. TO je ono sto mora popravit jer ima odlican odraz i solidnu brzinu.

Ingram nas napadacki prdubio i vratio u utakmicu u 4. cetvrtini, fenomenalno ispravio promasaj i vratio ga u kos za produzetak. Sut s poludistance upadao lijepo veceras, skakacki takodjer jako aktivan. Defanzivno jos uvijek previse zapinje u blokovima i time gubi svog igraca al nista sto iskustvom ne moze ispraviti. Gledajuci ga zakljucio sam da je poredjenje s Durantom vrlo moguce promaseno. Durant je strijelac, ubica klasicna dok je Brandon all rounder sposoban zatrpat protivnika, a isto tako i jako lijepo podvalit pas, povuc kontru nakon skoka i razigrat. 210 cm, mrsav sa all round skillovima sposoban na mnogo nacina doprijnjet timu. Podsjeca vas to na nekog ? Mozda na jednog momcica iz Jugoplastike s kraja 80ih s brojem 7 na ledjima ? Meni je TOni Kukoc po ovome do sada vidjenom najbliza komparacija za Ingrama ali onaj Toni Kukoc prije nego sto su ga Ameri nabili i oduzeli mu onu eleganciju. Naravno, jos je mnogo rada pred njim da postane klasa igraca mladog Kukija al da ima potencijal, ima. Po meni se njega uglavnom treba razvijati u tom smjeru, a ne ici da bude cisto strijelac jer time momku uzimas jednu veliku dimenziju u igri. S njim treba pametno i polako jer je to jako osjetljiv tim igraca kojeg lako mozes unistit. Luke mu daje minute, povjerenje i slobodu, svi pricaju o njegovoj vrhunskoj radnoj etici tako da njegov razvoj ne bi trebao doci u pitanje.

Uglavnom fenomenalna pobjeda veceras iznesena prije svega odbranom sto je za ovako mlad tim koji je uz to vazio za defanzivni horor fenomenalno. Napad je stekao dok su bile klasicne petorke na parketu (pogotovo kad je Clarkson imao loptu u rukama, kakav horor je to bio jbt, gore od najgorih dana Byron Scotta) al ova petorka koju sam toliko zelo vidjeti sa 2 beka i 3 krila je drugu utakmicu za redom odlicno izgledala. Prvo nas je vratila iz minusa od 20 razlike protiv Pelsa (malo nedostajalo da se i to dobije) i veceras dobila utakmicu protiv Wizardsa STRASNOM odbranom. Napad i dalje nije idealan i ima tu problema al ocekujem da ce nestat ili se barem smanjit kada se Lonzo potpuno oslobodi u napadu pri napadanju sredine i kad sut pocne upadat. Veceras su mu bukvalno iscurile mozda 3 od ovih 5 koje je pokusao. Uglavnom to bi trebalo doci na svoje, bitno je da Lonzo itekako doprinosi na skoku, odbrani i pogotovo razigravanju kada sut ne ide i time pomaze timu da udje u ritam. U petak protiv Raptorsa po 3-2 :ljepota:

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la lumani » 26 okt 2017, 07:21

Epidaurus je napisao/la:NAPOKON RANDLE NAPOKON !!!!!!!!

sta je ovo :?: Lonzo opet nista nije pogodio :?:

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la jopaa7 » 26 okt 2017, 08:21

Gledao sam do HT-a i stvarno je timska obrana bila odlicna :clap:

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la KK_Bosna » 26 okt 2017, 12:36

Epi mijenja misljenje o necemu iz dana u dan.

In other news: sunce izaslo na istoku.


Pa odluci se vise, ili je randle smecar kojeg treba odmah otjerati ili je mini draymond :wtf:

Inace, luda tekma, washington nije imao odgovor na ovu ultranisku postavu, iako sam mislio bas da ce to wall kazniti ulazima kad u reketu nema nikoga da ga zaustavi...

Bitno je da ball skuplja iskustvo, od njega tek nako AS pauze ocekujem prave igre
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Odgovori

Natrag na “LA Lakers”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.