LA Lakers

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21288
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 13 dec 2017, 21:57

Cinjenica je da je Randle ove godine napokon kvalitetnu proigrao i prestao biti igrac manje u oba smjera al bi ga bez razmisljanja zrtvovao u rjesavanju Dengovog ugovora. Igre su mu fakat kvalitetne, tu nema price al je do toga doslo tek kad ga se stavilo u rolu back up petice sto mu je realno i idealna rola. Kad se uzme u obzir da bi skoro sigurno trazio velike pare na ljeto na racun ovih igara (sigurno 15+ miliona), ovo je fakticki no brainer. Sumnjam iskreno da bi Mavsi ovoliko dali jer nisu Cuban i Carlisle budale al ako bi bilo fenomenalno kad bi mogli dobiti Setha ovdje jer nam sutera hronicno nedostaje.

Po meni bi u slucaju ovog gubitka Randlea trebalo gurnuti Kuzmu u startnu petorku umjesto Nancea, a Nancea u dosadasnju Randleovu rolu back up petice i situacijske smallball petice. Odbranu i zavrsavanje iz picka koje Randle donosi moze bez ikakvih problema odraditi (odbranu cak i bolje) dok bi nam po meni Sethov suterski kvalitet puno vise donio od Randleovog scorerskog kvaliteta licem prema kosu. Na kraju krajeva rijesili smo se D'Angela koji je drasticno veci talenat i potencijal u rjesavanju Mozgovovog ugovora, ne znam zasto bi se premisljali oko rjesavanja Randlea pri skidanju vjerovatno jos goreg Dengovog ugovora gdje bi pri tome jos mozda dobili prijeko potrebnu sutersku kvalitetu u Sethu, a i Kuzma bi u startnoj petorci svojim sutom i ofanzivnim kvalitetom puno toga donio.

Avatar
majestic24
Postovi: 17395
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la majestic24 » 13 dec 2017, 22:03

Epidaurus je napisao/la:Cinjenica je da je Randle ove godine napokon kvalitetnu proigrao i prestao biti igrac manje u oba smjera al bi ga bez razmisljanja zrtvovao u rjesavanju Dengovog ugovora. Igre su mu fakat kvalitetne, tu nema price al je do toga doslo tek kad ga se stavilo u rolu back up petice sto mu je realno i idealna rola. Kad se uzme u obzir da bi skoro sigurno trazio velike pare na ljeto na racun ovih igara (sigurno 15+ miliona), ovo je fakticki no brainer. Sumnjam iskreno da bi Mavsi ovoliko dali jer nisu Cuban i Carlisle budale al ako bi bilo fenomenalno kad bi mogli dobiti Setha ovdje jer nam sutera hronicno nedostaje.

Po meni bi u slucaju ovog gubitka Randlea trebalo gurnuti Kuzmu u startnu petorku umjesto Nancea, a Nancea u dosadasnju Randleovu rolu back up petice i situacijske smallball petice. Odbranu i zavrsavanje iz picka koje Randle donosi moze bez ikakvih problema odraditi (odbranu cak i bolje) dok bi nam po meni Sethov suterski kvalitet puno vise donio od Randleovog scorerskog kvaliteta licem prema kosu. Na kraju krajeva rijesili smo se D'Angela koji je drasticno veci talenat i potencijal u rjesavanju Mozgovovog ugovora, ne znam zasto bi se premisljali oko rjesavanja Randlea pri skidanju vjerovatno jos goreg Dengovog ugovora gdje bi pri tome jos mozda dobili prijeko potrebnu sutersku kvalitetu u Sethu, a i Kuzma bi u startnoj petorci svojim sutom i ofanzivnim kvalitetom puno toga donio.

Sva cetiri igraca Mavsa koje bi dobili u tradeu,imaju ugovore koji isticu na kraju sezone. Cisto sumnjam da bi ponudili produzenje bilo kojem od njih...mozda seth...ali mozda. Zavisi koliko bi trazio.

Ali ako se ovo desi,onda defitnivno imamo prostora za dovodjenje Jamesa i Georgea
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21288
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 15 dec 2017, 04:35

Odlicno su se momci borili veceras i malo srece i iskustva je falilo da se na kraju vrate u potpuni egal. Zo, BI, Kuzma, Hart i Randle svi redom odigrali fakat dobre utakmice. Poslije tekme LeBron ostao podugo pricat s Lonzom, vidi se da ga King bas gotivi. Dogodine formiraju najbolji 1-2 punch lige jos od Shaqa i Kobea :kafa:

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la PaskalHens » 15 dec 2017, 17:21

Bilo je sinoć prostora da se ukrade pobjeda. Nudile su se Krave nije da nisu, al' onda bezveze izgubljene lopte i dvije otvorene trice promašene i odoše Krave na +9.
Odlična partija Lonza i Ingrama, jes' da su imali nekoliko glupih grešaka, al s godinama će se to ukinuti.
Ingram već sad igra sa takvom lakoćom da ga je gušt gledat :ljepota:
Hart isto odlično odigrao, baš dobro zamjenio KCP-a.
Randle mi opet dizao pritisak sa no brain odlukama, al' je kasnije izgledao dobro.
Ne shvatam toliko akcija da se igraju za Brooka, mislim da bi već sad trebalo ići preko Ingrama 90% napada, jer ima raspon i dužinu da razvuče odbrane i u zavisnosti od situacije donosi odluke. Svi nešto govore da je mini Durant, meni više baca na Kawhija (u napadu samo naravno)..
Elem, na momente izgledaju odlično, na momente užasno, pogotovo kad uđu u one crne minute gdje ne mogu loptu prevesti preko pola bez izgubljene. Međutim, vjerujem da će to nadoći sve i da ovim momcima treba pružiti šansu. Dodat im eventualno Đorđa, a zahvaliti se Randleu i možda Clarksonu, ako se može uzeti fino nešto za njega.
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la PaskalHens » 18 dec 2017, 16:54

Večeras u 04:30 se penzionišu brojevi Bryanta. Lakersi će penzionisati oba broja. Direktan prenos na sk :thumbup:
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la jopaa7 » 18 dec 2017, 17:00

:salut: :plac:
slika

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14907
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BernardBarnjak » 19 dec 2017, 08:15

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
jose
Postovi: 8546
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la jose » 19 dec 2017, 10:41

Opet produžetak sa Warriorsima i opet truba. Durant ih je sam pobijedio u završnici utakmice (iako je do tada bio katastrofa).
Trebalo se ovo iskoristiti bez Stephena i Draymonda. Šteta.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

vedoz
Postovi: 1335
Pridružen/a: 25 jun 2014, 23:16
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la vedoz » 19 dec 2017, 18:26

PaskalHens je napisao/la:Večeras u 04:30 se penzionišu brojevi Bryanta. Lakersi će penzionisati oba broja. Direktan prenos na sk :thumbup:
Moralo se to popratit, nije mi bilo mrsko ustat.
jose je napisao/la:Opet produžetak sa Warriorsima i opet truba. Durant ih je sam pobijedio u završnici utakmice (iako je do tada bio katastrofa).
Trebalo se ovo iskoristiti bez Stephena i Draymonda. Šteta.
Predivan šut za pobjedu podigao KCP...

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 19 dec 2017, 19:52

Lakersi se dizu to je vec izvjesno. Magic itekako zna sta radi, vecina stvari koje je govorio ljetos ostvaruju se. To se pogotovo odnosi na Ingrama. A Kuzma je kradja desetljeca, ne pamtim da je spremniji rookie mimo top 5 usao u ligu. Lik igra kao da je veteran, doduse ima 2 godine vise od vecine ostalih novaka, ali s obzirom da igra prvu sezonu, ovo je fenomenalno zaista. Iduce sezone bi bilo idealno nabosti Rodju i Georgea, i idemo visoko.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la PaskalHens » 21 dec 2017, 02:41

Kakva prva četvrtina :ljepota: :ljepota:
Vjerovatno najbolja četvrtina od početka sezone, napad funkcionisao maestralno, Kuzma sve pogodio, dečko je :ljepota:
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21288
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 21 dec 2017, 04:41

Bravo momci :bow:

Kuzma je zvijer, mora jednostavno bit u prvoj petorci jer puno toga donosi u napadu bez obzira na nesto losiju odbranu. Lonzu se samopouzdanje lagano vraca, mnogo je agresivniji u zadnje vrijeme i to sve bolje i bolje izgleda. Nije dopustio da ga veceras zakopa lose prvo poluvrijeme nego se u drugom odlicno vratio. Takodjer se vraca i samopouzdanje u sut i sve manje oklijeva kad je sam. Slijedeci korak treba biti izbacivanje nepotrebnih pasova kad je u prilici da bez problema zavrsi na obrucu, previse je on dobar atleta i predobar odraz ima da bi toliko izbjegavao obruc. Ingram losiji veceras ali vec slijedecu ce on pokidat, ne sumnjam.

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la PaskalHens » 21 dec 2017, 14:25

Kuzma koliko god da je dobar ofanzivno, a odličan je, isto tako je loš defanzivno i na tome mora raditi puno. Međutim, bez obzira, on je krađa drafta i sasvim sigurno uz Mitchella glavni rookie ove godine (ne brojim Bena).
Odlična igra, napad je funkcionisao maestralno, nekoliko sitnih grešaka, al' prihvatljivo.. Mora se i priznati da je Houston baš loš bio i da neke šuteve nisu pogodili koji su trebali. To ne umanjuje nimalo ovu pobjedu koja će dobro doći po pitanju samopouzdanja.
Ono što me raduje je da se svaki put kad je Houston prišao na poen odigralo tako iskusno i zrelo i nisu dopustili da ih serije Houstona poremete.
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21288
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 21 dec 2017, 17:44

Citam po forumima Lakersa da ce Randle vjerovatno biti trejdovan do trade deadlinea. Iskreno mi je malo i zao rijesit ga se obzirom da ove sezone igra ko neki novi igrac u oba smjera al ako je to cijena rjesavanja Dengovog ugovora onda nemam nista protiv. Ono sto se treba traziti u tom tradeu je neki igrac koji ce biti kvalitetna suterska opcija jer nam je taj nedostatak istog daleko najveci problem ove sezone i glavni razlog solidnog broja poraza.

Randleovu defanzivnu produkciju Larry Nance moze nadoknaditi bez problema dok bi se ta ofanzivna produkcija nadoknadila preko tog/tih sutera koje bi dobili za njega. U slucaju da dodje do tog tradea, po meni bi se Kuzmu moralo gurnuti u prvu petorku (svakako vec sad zasluzuje prvu petorku jer je najbolji igrac ekipe) a Nancea u tu ulogu back up centra.

Druga opcija je da se stavi Boguta i Kuzmu ka startni par visokih a Brooka i Nancea kao par visokih s klupe. Brook bi tu dosta profitirao kao prva opcija s klupe protiv inferiornijih igraca jer bi imao i vise lopti u napadu, a i defanzivno bi bio manje izlozen branjenju pick igre gdje je dosta los.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 21 dec 2017, 18:45

Pravi se prostora za Cousinsa na ljeto :)
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la PaskalHens » 22 dec 2017, 00:02

Mislim da bi Kuzmi više godila ta uloga s klupe, jer je u petorci puno potrošača lopte. Pogotovo kad se vrati Brook. Skoro pa siguran sam da će, kad/ako bude trejdan randle, par biti Nance Brook, a sa klupe Kuzma i Bogut.
Ako bi se Kuzma gurnuo u petorku onda bi manje lopti bilo za Ingrama, što se moglo vidjeti i protiv Houstona, a i patila bi produkcija s klupe..
Da je Kuzma zaslužio prvu petorku svojim igrama, zaslužio je.
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la jopaa7 » 23 dec 2017, 15:42

Kuzma zadnjih 5:
25.8 points
8 rebounds
2 assists
1 blocks
50% FG
54% 3P

Ball zadnjih 5:
17.2 points
7.2 rebounds
6.4 assists
1.2 blocks
1.2 steals
47% FG
47% 3P

Lonzo fino djeluje u odnosu na pocetak, pruze sjajne partije a Kuzma vec sad standardno odlican :tokralju: ROY!!

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21288
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 23 dec 2017, 17:26



1-2 punch in the making :kafa:

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21288
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 24 dec 2017, 05:51

Steta sto ovom retardu KCPu sud nije zabranio da igra i utakmice u Kaliforniji.

Inace sjetim se svih najmilijih sudijama, CIST faul na Kuzmi pri sutu za 3 nije sviran na +1 za nas.

filip13
Postovi: 37999
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: LA Lakers

Post Postao/la filip13 » 24 dec 2017, 20:02


Odgovori

Natrag na “LA Lakers”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.