LA Lakers

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 18 jun 2017, 15:49

jopaa7 je napisao/la:Prije 7 godina, a ovih slobodnih Vujacica se sjecam kao da je jucer bilo :D
Meni jedna od dvije tekme koje sam najteže pratio, ali sa happy ending. Ova I 2000 sa Portlandom isto 7-ma i comeback.
Ali sam bio 1000% ubjeđen da Vujačić pogađa oba ;)

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 18 jun 2017, 19:34

Sto se tice naseg drafta, izbor mi je definitivno Ball. Napadacki je apsolutno savrsen fit sa Russellom i Ingramom. Klasicni playmaker koji ne carini loptu nego konstantno tezi protoku lopte i trazenju suigraca u najboljoj poziciji. Russell ce s njim na parketu moci da se apsolutno posveti onome u cemu je najbolji, a to je trpanje. Na kraju sezone je i proigrao odlicno kad mu je Walton nasao tu idealnu ulogu gdje prvo trazi svoj sut bilo kroz pick bilo kroz izolaciju, a tek onda gleda da razigra. Odjednom je u takvoj ulozi poceo i puno lakse dolazit do obruca sto mu je bio najveci problem u napadu. Ball ce upravo omoguciti da se Russell posveti onome u cemu je najbolji, a da napad pri tome ne stagnira i svi ostali budu ukljuceni. O njegovom pregledu igre i tranziciji je suvisno i pricati. Vidjet cemo kako ce mu se sut translirati na NBA nivo kosarke. Pokazaoje da vec ima raspon NBA trice i na collegeu je sutao trice elitnim postocima preko 40%. Bitno je jos da doradi kontrolu lopte pa da lakse dolazi do obruca. Prvi korak i brzina sasvim dobri, ne kao kod Foxa ili Walla al i dalje je to prilicno kvalitetno.

Sto se tice ovog 28. picka, njime bih ganjao nekog visokog defanzivno orjentisanog igraca. Ovaj centar sa Kentuckyja Bam Adebayo nije lose rjesenje, a isto tako mi se svidja i Semi Ojeleye sa SMUa (kombo 3/4 , odlican fizikalac i defanzivac plus mu je i sut za 3 fin). Ako bi se kojim slucajem desilo da Harry Giles padne ispod 20og picka, pokusao bih sve da se dignemo do te pozicije i pokupimo ga jer je to low risk high reward potez. Prije dolaska na college slovio je za najveceg talenta generacije ali je imao velikih problema s povredama. Sad citam da je dosta impresionirao na workoutima i da mu se ta eksplozivnost zbog koje je slovio za glavnog igraca ove generacije vraca. U slucaju da se pokaze da su povrede stvar proslosti (sto je veliko ako), mogli bi dobiti potencijalno odlicnog igraca, mozda cak i all star potencijal, a u slucaju novih povreda svakako ne gubimo nista.

al...
Postovi: 3902
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la al... » 18 jun 2017, 21:40

joj sad gledam ovaj skraćeni snimak i gledam LO-a kako dominira. Kakva igračina je to bila. Šteta što je prolupao na kraju. A ko i ne bi, s obzirom u kakvu se familiju udao...

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Bassha » 18 jun 2017, 21:51

Paul George informed the Pacers that he'll leave the team in 2018, wants to join the Lakers
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la PaskalHens » 19 jun 2017, 01:21

Bassha je napisao/la:Paul George informed the Pacers that he'll leave the team in 2018, wants to join the Lakers
A sutra je ponedjeljak, tj. već sad je..
Viva la France, as they say in Rome.

RajKoothrappali
Postovi: 328
Pridružen/a: 06 jun 2012, 14:25
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la RajKoothrappali » 19 jun 2017, 11:57

Epidaurus je napisao/la:Sto se tice naseg drafta, izbor mi je definitivno Ball. Napadacki je apsolutno savrsen fit sa Russellom i Ingramom. Klasicni playmaker koji ne carini loptu nego konstantno tezi protoku lopte i trazenju suigraca u najboljoj poziciji. Russell ce s njim na parketu moci da se apsolutno posveti onome u cemu je najbolji, a to je trpanje. Na kraju sezone je i proigrao odlicno kad mu je Walton nasao tu idealnu ulogu gdje prvo trazi svoj sut bilo kroz pick bilo kroz izolaciju, a tek onda gleda da razigra. Odjednom je u takvoj ulozi poceo i puno lakse dolazit do obruca sto mu je bio najveci problem u napadu. Ball ce upravo omoguciti da se Russell posveti onome u cemu je najbolji, a da napad pri tome ne stagnira i svi ostali budu ukljuceni. O njegovom pregledu igre i tranziciji je suvisno i pricati. Vidjet cemo kako ce mu se sut translirati na NBA nivo kosarke. Pokazaoje da vec ima raspon NBA trice i na collegeu je sutao trice elitnim postocima preko 40%. Bitno je jos da doradi kontrolu lopte pa da lakse dolazi do obruca. Prvi korak i brzina sasvim dobri, ne kao kod Foxa ili Walla al i dalje je to prilicno kvalitetno.

Sto se tice ovog 28. picka, njime bih ganjao nekog visokog defanzivno orjentisanog igraca. Ovaj centar sa Kentuckyja Bam Adebayo nije lose rjesenje, a isto tako mi se svidja i Semi Ojeleye sa SMUa (kombo 3/4 , odlican fizikalac i defanzivac plus mu je i sut za 3 fin). Ako bi se kojim slucajem desilo da Harry Giles padne ispod 20og picka, pokusao bih sve da se dignemo do te pozicije i pokupimo ga jer je to low risk high reward potez. Prije dolaska na college slovio je za najveceg talenta generacije ali je imao velikih problema s povredama. Sad citam da je dosta impresionirao na workoutima i da mu se ta eksplozivnost zbog koje je slovio za glavnog igraca ove generacije vraca. U slucaju da se pokaze da su povrede stvar proslosti (sto je veliko ako), mogli bi dobiti potencijalno odlicnog igraca, mozda cak i all star potencijal, a u slucaju novih povreda svakako ne gubimo nista.
Ma Ball definitivno, nema se tu šta izmišljati topla voda. Dobar je fit trenutno. Stari mu jest budaletina, ali on mi djeluje kao OK momak, a mislim da ima potencijal.

Danas ovi momci dolaze sa 18-19 godina u ligu i naravno da nisu ni u pola formirani, tako da koliko god da je do momka kako će se razviti, toliko je i do nas, kako ćemo ga razvijati.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 19 jun 2017, 12:47

Bilo bi dobro kad bi uspjeli za Clarksona, Randlea, Zubca i Ingrama dobiti Georgea i Drummonda.

Ball, Russel, George, Nance, Drummond :crazy:
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 19 jun 2017, 15:10

BuffonGigi je napisao/la: Drummond :crazy:
Što će ti još jedno drvo? Imaš 3, Mozgov, Zubac i Blake.
GSW skoro bez centra igrao, McGee im bio najbolji centar, a u finalu više je veteran West igrao.
Hayward I George kad bi došli uz jezgru mladu i Ball, to je vec izazivac ;)

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 19 jun 2017, 15:12

Zubac nije drvo. Mali je Hakeem u napadu za tarabu Drummonda. Sad to sto je uzasno mekan u odbrani je druga prica al on itekako kvalitetan centar moze biti.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 19 jun 2017, 15:38

Drummond ne bi dosao u LA da bude prva violina u napadu, vjerovatno ni treca, vec da uhvati sve zivo pod obrucem i da zastiti isti, isto tako u pick igri bi mogao da pomogne svojim gabaritima za blokove. On i George bi bili najbolje sto Lakersi mogu uzeti u ligi.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la PaskalHens » 19 jun 2017, 16:32

Drumm je meni precijenjen igrač. Ne bih ga ganjao da sam na mjestu Međika. Pogotovo što skoro svi igraju small ball ili će igrati uskoro, tako da je on tu višak. A dao bi fin paket za njega.
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Nail for Real » 21 jun 2017, 02:56

Odose Clarkson i Mozgov :opaopa: ...

Dobar potez i otpustanje D'Angela, iako se nekima nece svidjeti :mrgreen: , znaci all in za Balla i gradjenje oko Ingrama :opaopa: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
majestic24
Postovi: 17394
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la majestic24 » 21 jun 2017, 08:46

Nail for Real je napisao/la:Odose Clarkson i Mozgov :opaopa: ...

Dobar potez i otpustanje D'Angela, iako se nekima nece svidjeti :mrgreen: , znaci all in za Balla i gradjenje oko Ingrama :opaopa: .
Gdje ce clarkson??? Zar nije u tradeu aamk di angelo i mozgov???
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 21 jun 2017, 08:54

Clarkson je jos tu, ali vjerujem da nece docekati sutrasnji dan kao Laker.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Nail for Real » 21 jun 2017, 10:26

Valjda i njega otpustaju, sto bi mi bilo drago, tako procitah negdje.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 21 jun 2017, 10:58

Ide cistka svih sranja koje je Mitch napravio u zadnjih 5 godina, pocevsi s ugovorom za Kobea, pa raznoraznim drugim losim ugovorima. Ovo treba shvatiti kao temeljan proces gubitka kilograma, moras izgubiti 5 kg misica ako se zelis rijesiti 40 kg masnoce. D'Angelo mozda ne bi ni zelio igrati dvojku dolaskom Balla ili nekog drugog PG-a. Mozda ce Magic ici na Paula ili Lowrya, utopiti 2. pick za nekog All Stara, ko zna.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 21 jun 2017, 11:48

BuffonGigi je napisao/la:Ide cistka svih sranja koje je Mitch napravio u zadnjih 5 godina, pocevsi s ugovorom za Kobea, pa raznoraznim drugim losim ugovorima. Ovo treba shvatiti kao temeljan proces gubitka kilograma, moras izgubiti 5 kg misica ako se zelis rijesiti 40 kg masnoce. D'Angelo mozda ne bi ni zelio igrati dvojku dolaskom Balla ili nekog drugog PG-a. Mozda ce Magic ici na Paula ili Lowrya, utopiti 2. pick za nekog All Stara, ko zna.
Mich je napravio možda i najgori trade u ovom stoljecu za vec free agenta ohrndalnog Nash-a , dati 2 prva picka , nidje veze :roll:

slika

ako su ovo pravi misici , bez napumpavanja hemije , jer je Magic trazio da samo spremni igraci mogu se vratiti onda super, ali ako je kozmetika onda :puke:

RajKoothrappali
Postovi: 328
Pridružen/a: 06 jun 2012, 14:25
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la RajKoothrappali » 21 jun 2017, 13:41

Jest se Randle-u pupak smanjio :).

Generalno mi je žao Russella, od drafta sam vjerovao u njega i mislim da će biti dobar igrač, ali jedino ta njegova osobnost je vjerovatno problem, još od scene sa Swagyjem. Ako je istina da je bio kancer u svlačionici onda bolje da ide.

Nadam se da Lopez neće ostati. Ne sviđa mi se uopšte, mekan, slab u odbrani, slaba Pick igra. Post igra mu je odlična i ima dobar šut sa distance, ali moraš se podrediti u napadu njemu. Daleko od toga da je loš igrač, naprotiv, ali šta se može kad je cijenjenije drvo u napadu koje može postaviti dobar blok, skočiti i odigrati odbranu, od ovih sa finesom, ali odbrane bez.

A što se drafta tiče žao mi je što nismo bili u poziciji da izaberemo KAT-a, on je bio vrijedan prvog pick-a, a sad se dižu hype-ovi cijelu godinu i onda ajmo trejdat sve nekim sakramentima i filadelfijama.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 21 jun 2017, 16:44

Walton kao trener polako gubi svaki smisao u Lakersima. Doveden je da instalira sistem igre GSWa i razvije mladu jezgru, a ovimsto debili Magic i Pelinka rade to se nikad nece desit. Mozes mislit sto ce ti LeBron il Westbrook (gluho i coravo bilo, jezim se od ove pomisli uopce) igrati u motion offensu gdje se svi krecu i svi razigravaju. Bolje je da trejdaju onda i Lonza i Ingrama ako im je to plan, time ce samo unistit razvoj toj djeci jer ce ih pretvorit u spot up sutere. Trejdaj za PGa, potpisi LeBrona i jos jenog max igraca dogodine, a ostatak ove djece trejdaj za jos nesto jako i onda moli Boga da ces dobit Warriorse.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 21 jun 2017, 18:51

Da je neko drugo vrijeme, Randle i Lopez bi bili idealan tandem pod kosem. Jedan masina za skokove, drugi dosta solidan bloker i visinsko prisustvo. Ali eto, danas se igra small ball i tesko da ce puno vremena provesti skupa.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Odgovori

Natrag na “LA Lakers”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.