San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 okt 2017, 18:09

Consensus among assembled media at shootaround in Chicago: Kawhi Leonard seems to be walking like a 25-year-old man.


A evo i jedan tweet od prije par minuta.Znaci nema sepanja.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 okt 2017, 05:46

Fewest days with a losing record in the NBA in the last 20 years: Spurs - 48 Mavericks - 759 Rockets - 856 Lakers - 865 Jazz - 919 :salut: :salut:

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 22 okt 2017, 10:54

NEZALAGANJE je napisao/la:
YaSSaL je napisao/la:Momcovi, moze li mi neko malo bolje objasniti povredu Kawhi-a?

Od nadanja da ce se vratiti na utakmicu br. 4 ili 5 protiv GSW...do propustanja ostatka playoffa + cijela pauza + predsezona + prve utakmice sezone... :?
Ovako stvari stoje druze...
Prvo,ova povreda nema veze sa povredom clanka zbog koje nije igrao ostatak WCFa.Jednostavno,nakon 3-0 za njih, nije bilo potrebe vracati ga i forsirati s obzirom da je za tu povredu clanka bilo potrebno 2 sedmice da bi bio 100%.To je sada sve ok.
Sto se tice trenutne povrede,to je nesto sto se pojavilo tokom prosle sezone i zvanicni naziv za nju je tendinopatija kvadricepsa.Laickim rijecnikom,to je premorenost misica kvadricepsa.Ova povreda te, u pravilu(iako svugdje postoje izuzeci), NE MOZE sprijeciti da igras i treniras kad si u formi i svakodnevnom treningu.Ono sto ona cini je da se sporije oporavljas nakon napora,da te konstantno "gnjavi" ,te da nisi 100%.Trenersko osoblje je smatralo da je to nesto sto ce proci u off sezoni,ali se to nije desilo.Zasto?Zato sto je Kawhi neko ko stalno trenira i pauza od 7 ili 10 dana bez prave terapije nece uciniti nista.Tako je i bilo,te je na trening kamp stigao sa istim problemom, na sta je Pop reagovao njegovim "zatvaranjem".To je objavljeno 1.10.
E sada,najbolja terapija za ovu povredu je cisto mirovanje,masaze,lediranje,te minimalno koristenje tog misica.Iako je stvar individualna,zbog cega SA i nije objavio timeline povratka,obicno je potrebno nesto vise od 20 dana da se misic u potpunosti "odmori",s tim da treba voditi racuna o 2 stvari.Prva je da se ne vrati prerano,kako se tendinopatija ne bi vratila,a druga je da nakon sto ona nestane,treba poceti bas sa laganim treninzima, jer 20 i nesto dana misic nije radio apsolutno nista.Ono koliko sam ja upratio je da je on vec poceo sa laganim treninzima sto znaci da bol nestaje.Dokaz tome je i cinjenica da je otisao sa ekipom u CHI,a znamo dobro da Pop ne vodi na gostovanja igrace koji nisu sposobni odraditi makar suterski trening.Posebno to ne bi cinio jer se ovdje radi o jednoj utakmici,a onda slijedi povratak u SA. ;) Takodje,ESPN ekipa je u utakmici protiv MIN prenijela kako ga Pop na terenu ocekuje "sooner than later".Moja procjena je da se on vraca do kraja ovog mjeseca,ako ne bude kakvih komplikacija.
Nadam se da sam ti pomogao da bolje shvatis njegovu situaciju. ;)
Malo je reci pomogao... ;)

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 22 okt 2017, 12:11

SA with Murray on the floor vs CHI:

+31.4 PP/100 on, -12.8 PP/100 off the floor.
2x ispod bloka otisli , fino kaznio to , uh kad bude dodao poludistancu.
The Spurs with Rudy Gay on the floor vs CHI:

+33.0 PP/100 on, -8.1 PP/100 off the floor.
slika
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 okt 2017, 12:15

Pobjeda sinoc,ali skoro svi igraci(osim LMAa,Murraya i Gaya) u rikvercu igrali,barem kad je napad u pitanju.Ono sto mi je zanimljivo u ove 2 tekme je igra Millsa.Ne pamtim da je uzeo manje suteva.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 22 okt 2017, 12:40

Danny igra dobro.U prvom mecu uneredio Butlera a sad imao cak uspjesno polaganje :lolno:
Nije LMA jedini koji je radio preko ljeta :cool:
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 22 okt 2017, 12:59

NEZALAGANJE je napisao/la:Pobjeda sinoc,ali skoro svi igraci(osim LMAa,Murraya i Gaya) u rikvercu igrali,barem kad je napad u pitanju.Ono sto mi je zanimljivo u ove 2 tekme je igra Millsa.Ne pamtim da je uzeo manje suteva.
Ja ovdje uzivam. :mrgreen:
Raul_64 je napisao/la:Danny igra dobro.U prvom mecu uneredio Butlera a sad imao cak uspjesno polaganje :lolno:
Nije LMA jedini koji je radio preko ljeta :cool:
Danny uvijek igra dobro. :kafa:

Cekam ekipu koja moze braniti LaMarcusa prije nego pocnem hypeat.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 okt 2017, 13:33

Kawhi je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Pobjeda sinoc,ali skoro svi igraci(osim LMAa,Murraya i Gaya) u rikvercu igrali,barem kad je napad u pitanju.Ono sto mi je zanimljivo u ove 2 tekme je igra Millsa.Ne pamtim da je uzeo manje suteva.
Ja ovdje uzivam. :mrgreen:
Raul_64 je napisao/la:Danny igra dobro.U prvom mecu uneredio Butlera a sad imao cak uspjesno polaganje :lolno:
Nije LMA jedini koji je radio preko ljeta :cool:
Danny uvijek igra dobro. :kafa:

Cekam ekipu koja moze braniti LaMarcusa prije nego pocnem hypeat.
Branio ga je solidan defanzivac 1.tekmu(Gibson),a u ponedjeljak stize Ibaka. :)

Sto se tice Millsa,izgleda da uzima manje suteva jer je fokus na igri inside-out ove sezone,ali on s Gayom mora biti dvocifren s klupe protiv jacih ekipa.Jednostavno,nema ko drugi.

@Raul Upravu si.Iako je rano nesto zakljucivati,ulazi,kao i odluke Greena u piku,zaista djeluju bolje.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 okt 2017, 20:15





Dobre. :lol: :lol:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 okt 2017, 09:02

Tony Parker has graduated to full contact drills

Wow.Ovo zaista napreduje brze od ocekivanog i Tony se bas posvetio oporavku. :njanjanja: :clap:

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 24 okt 2017, 03:41

Zelje malo majku mu. Moj Lamarcuse :facepalm: ljudi ginu po terenu a ti posmatras. A Green pomislio da je sam na terenu.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 24 okt 2017, 05:26

Prvi ozbiljniji protivnik u novoj sezoni(ako racunamo da se MIN tek skupila i da je CHI bas slab) i kakva utakmica. :cool:
TOR dosao max.naspanovan,a bili su jedna od statisticki vodecih ekipa lige i ofanzivno i defanzivno nakon 2-3 utakmice.Mi lose izgledali cijelo 1.poluvrijeme.Patnja da se zabije zbog njihove dobre odbrane,a i bacali smo loptu posvuda.9min prije kraja oni imaju +6 koje smo relativno brzo stigli,a onda slijedi zavrsnica.
Kosevi LMAa,pa Andersona,Greena i Murraya.Ova cetvorka je i izvukla utakmicu svojim briljantnim partijama na oba kraja parketa. :clap:
LMA se ponovo sukobio sa Ibakom s kojim se kacio dok je jos bio u POR,a onda je ovog ispisao iz igre,te vjerovatno prelomio utakmicu,iako je Green na jednoj strani zatvorio DeRozana,a na drugoj zabio trojku.
Medjutim,zvijezda veceri je bio Dejounte. :njanjanja: :njanjanja: Ponistio je Lowrya,skakao kao najbolji centri lige,a u napadu bio jako pametan.Nevjerovatna statistika od 16p 15s i 6 ass.Nema se tu sta dodati,nastavi li ovako raditi,mi smo dobili novu zvijer. :kafa:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 24 okt 2017, 05:37

Dejounte Murray is the second guard in Spurs history with 15+ points & 15+ rebounds in a game.Manu Ginobili had 34 and 15 vs. TOR in 2008 :zviz: :zviz:

"He's watching Westbrook or something," chuckled Pop of Dejounte Murray's 15 rebounds. :D

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 24 okt 2017, 09:33

DJ pokazuje da je legitimni starter na ovom nivou.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 24 okt 2017, 10:13

Treba tu jos iskustva za bolje vodjenje napada,jer tu stekamo,ali ovo sto do sada radi je fantazija. :ljepota:

Did anyone else see Dejounte Murray basically give Pop an "I got this" stiff-arm after LMA got into it with Ibaka? All-in on that kid.

Nakon LMAovog sukoba s Ibakom,pokusao je prici i Pop,ali je DJ postupio kao vodja i preuzeo kontrolu.Popu se to dopalo.Ima negdje i video toga,ali nemam vremena da ga nadjem sada...

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 24 okt 2017, 10:37

Baby Boy dobro napreduje..

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 24 okt 2017, 13:01

E nakon ovakve tekme ti bude zao sto gledas snimak a ne live , iako nisam znao rezultat opet nije isto :mrgreen:

Toronto nije lagan rival.Ekipa koja dugo igra zajedno i ovakve dobit bez Kiwia nije lako.
I u noci gdje nismo imali ofanzivnu produkciju,ova pobjeda je jos sladja.Cista fajterska.

Opet moram pohvalit Rudia,jednostavno garancija poena,kad nemas kome bacit loptu,mozes njemu.A jos daleko od 100%.

LMA? teska utakmica i onda obozavam zavrsnicu,usao u fajt sa Ibakom i sta bi inace LMA uradio? naredni napad neki teski fadeaway uzeo.A sad stara skola,staro dobro guzenje i polozi 2+1,odnese Ibaku i to je tekma.LMA koji protiv jakog protivnika ide blizu obruca :cry:

KYLE Anderson je legit dio rotacije i sumnjam da ce ispasti,kad igras ovakvu odbranu,tesko da hoces.Nema sumnje da je igrao uvijek dobru odbranu al sad je digao na veci nivo al nije to glavna razlika.U napadu toliko sigurniji,toliko odlucniji.Danas promasi tricu jednu al to nije problem,problem je bio u proslim godinama kad nije zelio uzeti otvorene suteve.Sad trazi svoje poene,sa samopouzdanjem uzima suteve i radi sve ono sto smo mislili da moze.Svi ga proglasili bustom(kako ce 29 pik biti bust je druga prica)a on se polagano razvijao.PLUS defanzivac koji je inteligentan u napadu,i konacno odlucan ce vidjeti minute tokom sezone a i bogami u playoffu.Jos vaznije.Ovako ako nastavi,vidim ga kao dio nase buducnosti.Murray-Green-Gay-Anderson-LMA petorka pocela preokret i zamijeni samo Gaya sa Paulom i zavrsila isti.

DEFANZIVNA ljepotica :oops: kad ne mozes se pouzdati u napad,kad LMA ima slabo vece,kad nema KIWIA,a mozes se pouzdati na odbranu da dobijes NBA tekmu protiv vjerovatno 50 W ekipe.Koliko ekipa moze to reci? ah sto volim ovo.I igrali smo kvalitenu odbranu al onda ubacili u dodatnu brzinu.BRANDON PAUL je projekat NBA igraca.Nije dzaba EKPE govorio da je vec sad bolji defanzivac od Simmonsa koji uz svu atletiku ovog svijeta se znao gubit u odbrani.Dok u napadu svidja mi se kako odigra 2x dobar pik sa LaMarcusom(Perasovic skolovanje tbt).Izgleda kao NBA igrac,igra kao NBA igrac.DeRozenu je pravio probleme,cak i sta pogodi,pogodi preko super kvalitetne odbrane.BP3 ce vjerujem lagano tokom sezone vidjeti vise minuta.Kad Manua pocnemo dozirati i odmarati.Bit ce dobrih i losih tekmi al vidim tu plus igraca.Dobit ce minute jer znamo sta kod Popa dobiva minute,odbrana,a on igra kvalitetnu,uz minimalan doprinos u napadu imamo jos jednog beka u rotaciji.Ne za playoff moguce,ne ove prve sezone al to je daleko vise nego sto su neki i mislili kad smo ga potpisali.Nije bilo previse minuta,necu pretjerati.Al kvalitetna predsezona,kvalitetne minute protiv odlicnih igraca veceras.Itekako bi znacilo da tokom sezone imamo jos jednog dobrog beka da rastereti ekipu.


Ne da nam sirine fali.Sta reci o Murrayu?

Klasicna Kiwi tekma iz 1/2 sezone.Gdje ima 12/12 i obicno sa skokovima.Gdje na ciste fizikalije i osjecaj za igru puni kolone.On jos nema slobode u napadu neke,jos nema posebnih akcija za njega.On igra cisto na svoj talenat i doprinosi na obje strane terena.Kako se bude razvijao lagano u napadu,bude u narednim sezonama sve veci fokus na njegovom kreiranju,poentiranju al pocinje isto kao Kiwi.Pocinjes defanzivno,imas sve te preduvjete(6-5 visina za beka sa 7-0 whingspanom,brzim,dugim korakom je bolest)i skupljas poene onako na razne nacine,iz ofanzivnog skoka,tranzicije,mah cisto sto ti dopadne na terenu jer ti jos nisi prva/druga opcija kao sto tad nije bio Kiwi.I tek kad postanes toliko dobar defanzivac,floor general,onda sa daljnim razvojom preuzimas sve vise odgovornosti u napadu.A s Kiwiom svakako nece morati nikad biti 20 ppg igrac mada ima potencijala za to.Njegov all star ucinak moze biti sa manjim brojem poena al sa (po)najboljom odbranom u ligi i skakaci kao (po)najbolji bek uopste.I opet opusteno,doci ce slabije tekme,sve je to uredu al kad ovako unistis Lowria,moras biti uzbudjen.



I onda dodas ovo :lol:

Pa Green ima 30 godina i u Spursima je dugo vremena ne bi se usudio ovo uradit.
Ima momak ponasanje i karakter lidera,vidis to u svakom intervju,ma citav paket.

Ocekivao sam da bude dobar ove sezone al ne toliko dobar.Zajedno cemo prezivit i lose tekme jer napreduje nemogucom brzinom.

Sad ide period gostujucih tekmi,nesto cemo vrlo moguce ispustit al strpljenja s ovom ekipom.
Pokazali vec mnogo finih stvari,kad spojis sa Kiwiom uskoro :beba:
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 24 okt 2017, 13:47

Kad ljetos pisah da smo potpisom Paula dobili novog Simmonsa(sto naposlijetku potvrdi i Udoka),opet su me pojedinci ismijali.Te nije on za NBAa,te samo zna sutnuti trojku itd.Da ne pominjem kako su nam sve ladje bile potonule zato sto Juiceu nismo dali veci ugovor i zato sto ce nam sirina rostera biti slabija.Uzalud sam objasnjavao da to nece biti tako.Nista neobicno i nista novo.Sutra cemo vec imati problem ko ce igrati kad se kompletiramo.:kafa:
Da se razumijemo,nije Paul nista previse pokazao,ali je OGROMAN 3&D potencijal i nama ne treba vise.Trenutno je projekat i jedna vrsta sigurnosne mreze za Greena na ljeto,ako kojim cudom ovaj dobije bezobraznu ponudu koju mi ne budemo htjeli dati.Fransiza razmislja 2-3 koraka unaprijed i u rosteru se cesto nalaze igraci koji vrlo lako mogu biti jeftinija zamjena nekom role igracu koji "poskupi" ili se oprosti.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 24 okt 2017, 14:00

Eh da....Kako Pop i RC sada ispadaju jos pametniji sa odlukom da ljetos ne trejdujemo nista.Jbt mislim da smo svi bili spremni dati LMAa,Dejountea i pik za Irvinga.Cast Irvingu kojeg jako cijenim,ali bi se samo tako zaje.bali.E bas zbog ovih stvari vjerujem nasem menadzment dvojcu.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 24 okt 2017, 14:21

Mozda postoje 3 playa sto igraju kvalitetnu odbranu a mi bi vrlo lako mogli imati jednog.

I ne...nije nebitna PG odbrana pogotovo sa njegovom mogucnosti switchanja.
Juce na jednom posjedu ostade sa DeRozenom i ovaj nije mogao pogodit preko njega.



Kad imas fizikalije* i zelju,vec si na pola puta da budes odlican defanzivac.
Vremenom i iskustvom ce skontati bolje uglove i sve ostale stvari koje dodju s minutama.

* draftexpress je stavio 6-10 whingspan iako svi komentatori govore da ima sad 7-0 , dx ga je mjerio sa 17 godina pa moguce da ima sad 7-0 u svakom slucaju je kao hobotnica , bukvalno ista bolesna razlika izmedju visine i raspona kao kod Kawaja..
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.