San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25360
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 maj 2024, 00:57



Definitivno moj top 2 izbor za beka.Ako bi uspio dodati konstantan sut...


Usput, Topic se veceras opet povrijedio u finalu ABA lige.To je vec druga povreda u par mjeseci, nakon povrede ligamenta koljena i sigurno ce mu se to odraziti na draft.


Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25360
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 maj 2024, 23:02

https://www.expressnews.com/sports/spur ... 461687.php

Nisam ni protiv ovog decka 8.pikom.Senior na koledzu.To su igraci koji su formirani i spremni da igraju odmah.

Takodje, Salaun je "sleeper".Tom decku ce draft stock rasti iz dana u dana kao Bilalu Coulibalyu prosle godine.Dosta je opcija zaista, ali mi se svidja njegov defanzivni potencijal.

Naidjoh i na ovu ocjenu Wembya svakog francuskog prospekta.Igrace sigurno i njegovo misljenje ulogu u nasim pikovima.

https://www.espn.com/nba/story/_/id/394 ... -prospects

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25360
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 maj 2024, 21:15

Victor zasluzeno u 1.timu svih rookie-a.Ceka se jos 1. tim All defense. :cool:

Inace, nesto vise od mjesec dana prije drafta, ja sam, nakon sati pregledanog filma i utakmica suzio svoj izbor za 4.pik.

Od ranije mi je top izbor bio Risacher, koji je prije par dana imao strasnu tekmu za svoju ekipu u POu, ali je svakim danom sve realnije da on nece proci pored WSH koji bira drugi, iako oni vec imaju nekoliko krila u svom rosteru (Avdija, Coulibaly, Kuzma).Medjutim, to je WSH i nista im nije neocekivano.

Poslije toga sam dosta pisao o Topicu i i dalje ne bih imao nista protiv da biramo njega kao cetvrtog (pod uslovom da prodje sve ljekarske preglede kako treba), ali u zadnjih 10tak dana, jedan igrac mi je strasno prirastao srcu.Rijec je o Stephonu Castleu.Decko je NCAA prvak i strasan, strasan defanzivac sa odlicnim fizickim predispozicijama.Mana mu je sut za 3p, ali to se da, ozbiljnim radom, dovesti na pistojan nivo.Medjutim, to nije razlog da se ovakav defanzivni potencijal sa ovakvim pedigreom propusti.Ima nesto u njemu, neki x faktor koji se ne moze nauciti i to se vidi u njegovim igrama.Izgleda da je i rekao svima koji imaju vec startnog PGa u svojim rosterima da nece raditi predraft workout za njih. I to je malo indikativno.



PG sa DDRovim dimenzijama? :hmmmmm:


Kugla3
Postovi: 673
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 21 maj 2024, 01:21

@nezz i meni je isto Castle odmah upao u oči bar po onom sto sam vidio sa youtubea, kao sto kazes ozbiljan defanzivan potencijal i ima nesto to u sebi. Sad ako njega uzmes sa 4 pikom pitanje je kakvo krilo ostaje sa 8 pikom, naravno ako se bude islo tom logikom da uzimas jednog beka i jedno krilo. Idealno bi bilo Risacher sa 4 pikom i Castle sa 8 ali mislim da ce biti ne izvodivo i da ce kao sto si napisao vjerojatno Francuz biti ranije biran. U pogledu trade za nekog PGa, ako bi ikoga volio onda bi to bio povratak Murraya. Poznaje grad, sistem praktički sve, ušao je u prime i mislim da bi sad bio idealan trenutak za povratak i uparivanje sa Wembyem. ATL ima ove godine 1 pik i nekako sam ubjeđen da se sigurno rješavaju jednog od dvojca Young/DJ a pokazalo se da ne mogu funkcionirati zajedno ustvari Hawksi dosta bolje igraju kad je samo DJ na terenu. Opet sve zavisi kakvi su planovi franžise, da li ce mozda trejdati jednog od ova dva pika u potencijalnom tradeu za Young/DJ ili ce se ici po kombinaciju bek(play)/krilo. Prvo sačekati Draft pa bi onda vjerojatno trebali imati neki uvid pred početak Free Agencya a i do tada ce sigurno biti svakakvih nagađanja sta i kako pred ljeto.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25360
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 maj 2024, 20:19

@Kugla. Sve cemo vidjeti, ali definitivno ne mijenjam misljenje u pogledu ovog sto napisah u prethodnom postu.

Risacher i Castle su mi prvi izbori, a vidjecemo kako fransiza razmislja!? Ne bi bila losa kombinacija bek-krilo, ali nije ni nuzna.Mogu i oba krila, samo da ne biraju 2 beka. :D

Inace, Wemby izabran i u 1st team All NBA defense. :salut:

Wemby is the first rookie in NBA history to earn a spot on the league's First-Team All-Defensive squad, the NBA announced.

:clap:

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.