San Antonio Spurs

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 19 okt 2017, 18:11

Tu je to , ipak imaju dosta talenta , sto vecina ekipa u ligi nema.Anderson jest bolji na "4"(dobro sinoc nema KL)al i Wiggins nije bas normalna trica.Tesko naci brzeg igraca tu,ipak je bek vise.Svidja se meni u prvoj petorci.Rudi je closer al Anderson jos kad se vrati Kiwi ne treba njemu uopste suteva,donese defanzivu,dobar protok lopte u napadu i zahvalan igrac.Makar Gasol "prividno" bio starter i odigrao 5 minuta da rasiri teren.

Ekipa mi je fakat super,mnogo stvari me zanima.

Jedva cekam da vidim Kawaja/Rudia zajedno.Pa da Rudi vidi kako je kad imas na sebi slabe defanzivce jer svu paznju privlaci KL.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 okt 2017, 18:22

Raul_64 je napisao/la:Tu je to , ipak imaju dosta talenta , sto vecina ekipa u ligi nema.Anderson jest bolji na "4"(dobro sinoc nema KL)al i Wiggins nije bas normalna trica.Tesko naci brzeg igraca tu,ipak je bek vise.Svidja se meni u prvoj petorci.Rudi je closer al Anderson jos kad se vrati Kiwi ne treba njemu uopste suteva,donese defanzivu,dobar protok lopte u napadu i zahvalan igrac.Makar Gasol "prividno" bio starter i odigrao 5 minuta da rasiri teren.

Ekipa mi je fakat super,mnogo stvari me zanima.

Jedva cekam da vidim Kawaja/Rudia zajedno.Pa da Rudi vidi kako je kad imas na sebi slabe defanzivce jer svu paznju privlaci KL.
To je ono sto sam pisao nekad ljetos,pa mi se pojedinci smijali.Kao nece to nista promijeniti,nema to veze,jer on forsira suteve,nije takav kvalitet itd.Kako nece kad ce covjek prvi put u karijeri(cast DeRozanu,ali on nije bio ono sto je danas, kad je Rudy stigao u TOR) imati sekundarnog defanzivca na perimetru na sebi plus je jedan od rijetkih SFova ove lige koji ima i igru ledjima.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 18:26

Murray/Mills
Green/Manu
Kawhi
Kyle/Gay
LA/Pau

Ovo je odlicna uza rotacija. Za kraj tekmi su mi Kawhi, LA i Gay sigurni i nek se dva traze izmedju Murraya, Millsa, Dannyja, Manua i Andersona. Volio bih nekad vidjeti Green, Kawhi, Kyle, Gay, LA petorku.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 19 okt 2017, 18:29

Ma lik je masivan.Znam da je visok/dug al kao da je dodao jos kilograma.Ogroman je znaci.
Sinoc je utjerao Dienga , centra od 211 cm pod kos bez ikakvih problema.



50 sekunda

Samo da ostane zdrav.Da igra lagano 20 minuta,da se vraca u ritam i imamo tu nesto fakat posebno.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 okt 2017, 18:36

Nema uze rotacije bez Parkera,ako iole bude licio na sebe.U tom slucaju,on je nama jos uvijek potreban i to se vidjelo i u zadnjem POu.Hladno je povukao kao da je on 2.najbolji igrac ekipe bio i dosta je znacajan za ubaciti u ritam LMAa,Gasola itd.Takodje,za razliku od Murraya u ovoj fazi karijere gdje decko tek uci,Parker je i dalje bolja prijetnja izvana,barem kad su poludistanca i "korner" trojka u pitanju.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 18:41

NEZALAGANJE je napisao/la:Nema uze rotacije bez Parkera,ako iole bude licio na sebe.U tom slucaju,on je nama jos uvijek potreban i to se vidjelo i u zadnjem POu.Hladno je povukao kao da je on 2.najbolji igrac ekipe bio i dosta je znacajan za ubaciti u ritam LMAa,Gasola itd.Takodje,za razliku od Murraya u ovoj fazi karijere gdje decko tek uci,Parker je i dalje bolja prijetnja izvana,barem kad su poludistanca i "korner" trojka u pitanju.
Ma ovo racunam dok je jos povrijedjen. Kad se vrati sigurno ce u prvu petorku. Vjerujem da ce Murray do playoffa izbaciti Millsa skroz iz rotacije. Vec sad je korisniji defanzivac od njega. Ima duzinu da sve preuzima.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 okt 2017, 18:48

Kawhi je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Nema uze rotacije bez Parkera,ako iole bude licio na sebe.U tom slucaju,on je nama jos uvijek potreban i to se vidjelo i u zadnjem POu.Hladno je povukao kao da je on 2.najbolji igrac ekipe bio i dosta je znacajan za ubaciti u ritam LMAa,Gasola itd.Takodje,za razliku od Murraya u ovoj fazi karijere gdje decko tek uci,Parker je i dalje bolja prijetnja izvana,barem kad su poludistanca i "korner" trojka u pitanju.
Ma ovo racunam dok je jos povrijedjen. Kad se vrati sigurno ce u prvu petorku. Vjerujem da ce Murray do playoffa izbaciti Millsa skroz iz rotacije. Vec sad je korisniji defanzivac od njega. Ima duzinu da sve preuzima.
Aha.Ma nisam ja siguran da ce on tako lako u prvu petorku,ako mali bude igrao kako je sinoc igrao.Ako se pak Tony vrati i izgleda dobro,onda ce rotacija PGa 99% biti prema ucinku na terenu sto je nevjerovatan luksuz.Inace,Murray ce,dok jos sazrije,ojaca i popravi sut,bez problema moci igrati SGa i tako omoguciti da cak Mills ili Parker igraju i sa njim u petorci u odredjenim situacijama,mada mislim da ce ovo doci do izrazaja onda kad se Manu oprosti.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 18:59

NEZALAGANJE je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Nema uze rotacije bez Parkera,ako iole bude licio na sebe.U tom slucaju,on je nama jos uvijek potreban i to se vidjelo i u zadnjem POu.Hladno je povukao kao da je on 2.najbolji igrac ekipe bio i dosta je znacajan za ubaciti u ritam LMAa,Gasola itd.Takodje,za razliku od Murraya u ovoj fazi karijere gdje decko tek uci,Parker je i dalje bolja prijetnja izvana,barem kad su poludistanca i "korner" trojka u pitanju.
Ma ovo racunam dok je jos povrijedjen. Kad se vrati sigurno ce u prvu petorku. Vjerujem da ce Murray do playoffa izbaciti Millsa skroz iz rotacije. Vec sad je korisniji defanzivac od njega. Ima duzinu da sve preuzima.
Aha.Ma nisam ja siguran da ce on tako lako u prvu petorku,ako mali bude igrao kako je sinoc igrao.Ako se pak Tony vrati i izgleda dobro,onda ce rotacija PGa 99% biti prema ucinku na terenu sto je nevjerovatan luksuz.Inace,Murray ce,dok jos sazrije,ojaca i popravi sut,bez problema moci igrati SGa i tako omoguciti da cak Mills ili Parker igraju i sa njim u petorci u odredjenim situacijama,mada mislim da ce ovo doci do izrazaja onda kad se Manu oprosti.
Ma bice Parker prva petorka. Ne vjerujem da ce ga Pop po stare dane na klupu.

Moze Murray i na 2, al ne bih volio da ode u tom pravcu. Dok su Parker i Mills tu vjerovatno ce ponekad igrati 2, no ne treba ga tu forsirati. Velika je prednost imati ovu duzinu na 1. Sinoc je jednom ostao na Wigginsu i nisam nikako imao osjecaj da je missmatch. Jesu mu svirali nekakav faul, al ogromnim rukama je sve bio zatvorio. Jos kad malo misica i mase nabije, on, Danny i Kawhi ce moci dobro cuvati sve od 1 do 3 osim ovih posebnih slucajeva poput Duranta, Brona i Janisa.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 19 okt 2017, 19:10

Ma misli to defanzivno vjerovatno.Sa Millsom bez Manua bi on i dalje bio play.Mislim SG bi bio defanzivno.

Na playu ce definitivno ostati.Kad protivnickog playa je strah dodati loptu ili je spustit na parket u tvom prisustvu,podsjeca na nekog tbt

x sut
x ballhandling
x kg

Tri segmenta da popravi kako bi imao all star impact.

I mislim da ce polako popunjavati tijelo,vidi se vec ove sezone fin napredak,sinoc uz kontakt par dobrih finisa.
Sut ocigledno na kojem treba radit dosta,bit ce dovoljno da razvije jedan pouzdan sa poludistance.

A mozda najvise sto bi volio , visok dribling koji ima , da zategne to i ima da mu donese novu dimenziju.

Ima toliko brz i dug prvi korak da moze unistit svakog al cesto dribla previsoko loptu pa dolazi do TO.
To su te ruzne Jamal navike koje treba popravit,to kad zategne,uh,ima da se odmicu od njega bas.
Kawaj nije znao driblat kako treba u njegovim godinama pa je sad najefikasniji igrac u piku.

Ide sve to kako treba.Fizikalije,talenat,mentalitet sve je tu jos kod nas da uspije.

Bas ga je uzbudljivo pratit,svaku sekundu.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 19:15

Btw postati cemo "atraktivni". Murray i Gay vole zakucavati. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 okt 2017, 19:26

Na to sam mislio @raule. ;)
@Kawhi Trejdace ih Pop,mada je Murray rekao ovo:On Pop having to settle him down after his first half dunk: "He'll get used to it." :lol: :lol:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 20:02

NEZALAGANJE je napisao/la:Na to sam mislio @raule. ;)
@Kawhi Trejdace ih Pop,mada je Murray rekao ovo:On Pop having to settle him down after his first half dunk: "He'll get used to it." :lol: :lol:
Dejounte je kralj. :rol:

Ismijao sam se i na ono kad je Pop na time outu rekao nekom DJ nesto kao "That's good coaching", kad su pricali o gradjenju skoka al ne mogu da skontam ko je DJ.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 19 okt 2017, 20:36

DeJounte? izjava u stilu mladog Manua.

Nego prva HEB reklama ove sezone(Rudi nije izdrzao u pozadini)

Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 20:40

Raul_64 je napisao/la:DeJounte? izjava u stilu mladog Manua.
Ma i ja sam prvo otišao na njega, al je fazon što je rekao kako i bekovi moraju graditi. Ne znam što bi sebe kritikovao. :rol:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 19 okt 2017, 23:03

Kawhi je napisao/la:
Raul_64 je napisao/la:DeJounte? izjava u stilu mladog Manua.
Ma i ja sam prvo otišao na njega, al je fazon što je rekao kako i bekovi moraju graditi. Ne znam što bi sebe kritikovao. :rol:
Vjerovatno jest ako si kad slusao kako prica , lik je vec lider sa 21 godinom :kafa:

Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 okt 2017, 23:05

Kawhi je napisao/la:
Raul_64 je napisao/la:DeJounte? izjava u stilu mladog Manua.
Ma i ja sam prvo otišao na njega, al je fazon što je rekao kako i bekovi moraju graditi. Ne znam što bi sebe kritikovao. :rol:
Dejounte je rekao i nije kritkovao sebe vec je rekao da i bekovi moraju pomagati na skoku.Popu se to dopalo jer je to jedna od njegovih mantri:everybody rebounds. ;)

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12629
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 19 okt 2017, 23:31

Jutros ustanem oko 6 kad zavrsila tekma,pogledam rez odlican, Muray i Rudi jos bolji od rezultata. Mirise mi ova sezona na dobro. A i vama momci svaka cast, analizirali ste sve i milina vas je citati. Go Spurs.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 okt 2017, 23:52

Kawhi Leonard and Tony Parker traveled with the Spurs to Chicago, but not expected to play tomorrow vs. Bulls. Out with injury.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 21 okt 2017, 15:47

Momcovi, moze li mi neko malo bolje objasniti povredu Kawhi-a?

Od nadanja da ce se vratiti na utakmicu br. 4 ili 5 protiv GSW...do propustanja ostatka playoffa + cijela pauza + predsezona + prve utakmice sezone... :?

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 okt 2017, 17:43

YaSSaL je napisao/la:Momcovi, moze li mi neko malo bolje objasniti povredu Kawhi-a?

Od nadanja da ce se vratiti na utakmicu br. 4 ili 5 protiv GSW...do propustanja ostatka playoffa + cijela pauza + predsezona + prve utakmice sezone... :?
Ovako stvari stoje druze...
Prvo,ova povreda nema veze sa povredom clanka zbog koje nije igrao ostatak WCFa.Jednostavno,nakon 3-0 za njih, nije bilo potrebe vracati ga i forsirati s obzirom da je za tu povredu clanka bilo potrebno 2 sedmice da bi bio 100%.To je sada sve ok.
Sto se tice trenutne povrede,to je nesto sto se pojavilo tokom prosle sezone i zvanicni naziv za nju je tendinopatija kvadricepsa.Laickim rijecnikom,to je premorenost misica kvadricepsa.Ova povreda te, u pravilu(iako svugdje postoje izuzeci), NE MOZE sprijeciti da igras i treniras kad si u formi i svakodnevnom treningu.Ono sto ona cini je da se sporije oporavljas nakon napora,da te konstantno "gnjavi" ,te da nisi 100%.Trenersko osoblje je smatralo da je to nesto sto ce proci u off sezoni,ali se to nije desilo.Zasto?Zato sto je Kawhi neko ko stalno trenira i pauza od 7 ili 10 dana bez prave terapije nece uciniti nista.Tako je i bilo,te je na trening kamp stigao sa istim problemom, na sta je Pop reagovao njegovim "zatvaranjem".To je objavljeno 1.10.
E sada,najbolja terapija za ovu povredu je cisto mirovanje,masaze,lediranje,te minimalno koristenje tog misica.Iako je stvar individualna,zbog cega SA i nije objavio timeline povratka,obicno je potrebno nesto vise od 20 dana da se misic u potpunosti "odmori",s tim da treba voditi racuna o 2 stvari.Prva je da se ne vrati prerano,kako se tendinopatija ne bi vratila,a druga je da nakon sto ona nestane,treba poceti bas sa laganim treninzima, jer 20 i nesto dana misic nije radio apsolutno nista.Ono koliko sam ja upratio je da je on vec poceo sa laganim treninzima sto znaci da bol nestaje.Dokaz tome je i cinjenica da je otisao sa ekipom u CHI,a znamo dobro da Pop ne vodi na gostovanja igrace koji nisu sposobni odraditi makar suterski trening.Posebno to ne bi cinio jer se ovdje radi o jednoj utakmici,a onda slijedi povratak u SA. ;) Takodje,ESPN ekipa je u utakmici protiv MIN prenijela kako ga Pop na terenu ocekuje "sooner than later".Moja procjena je da se on vraca do kraja ovog mjeseca,ako ne bude kakvih komplikacija.
Nadam se da sam ti pomogao da bolje shvatis njegovu situaciju. ;)

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.