San Antonio Spurs

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la BernardBarnjak » 01 nov 2017, 09:16

Da li je neko pisao na ovoj temi o Brandon Paul? Ako nekome nije mrsko nek' baci koju rcenicu, bas me zanima vas stav o ovome rookijeu.
Ili na temi rookies...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 nov 2017, 11:00

BernardBarnjak je napisao/la:Da li je neko pisao na ovoj temi o Brandon Paul? Ako nekome nije mrsko nek' baci koju rcenicu, bas me zanima vas stav o ovome rookijeu.
Ili na temi rookies...
Pisali su vec o njemu, prije nego je covjek i nastupio u NBAu.Promasaj,smijesan igrac itd.To su bile prve procjene.
Nakon odigranih 7 utakmica,Pop je izjavio da ce igrati i ubuduce,da je zaradio svoje minute,da igra odlicnu odbranu i u napadu ima "dovoljno ofanzive" da bude na parketu.Ime Udoka,pomocni trener SAa, je izjavio da je vec bolji defanzivac nego li je to Simmons bio kod nas,ali da je iza Simmonsa ofanzivno.
Moje misljenje je da je lik prototip modernog 3&D igraca.Jako dobra odbrana sa kojom moze cuvati PGe i SGove u ovoj ligi.Dalje od toga,ako je neko bas talentovan ofanzivno,tesko da moze jer nema dovoljnu visinu.Defanzivno pokretljiv,snazan i ima osjecaj kad treba rotirati.
Ofanzivno je,za sada,ogranicen na spot up suteve za 3p,ali je pokazao da na jako zatvaranje moze spustiti loptu na parket i napasti obruc,jer ima vise nego solidnu atletiku.Mid range,do sada,nije pokazao niti je bilo neke prilike.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la BernardBarnjak » 01 nov 2017, 11:11

NEZALAGANJE je napisao/la:
BernardBarnjak je napisao/la:Da li je neko pisao na ovoj temi o Brandon Paul? Ako nekome nije mrsko nek' baci koju rcenicu, bas me zanima vas stav o ovome rookijeu.
Ili na temi rookies...
Pisali su vec o njemu, prije nego je covjek i nastupio u NBAu.Promasaj,smijesan igrac itd.To su bile prve procjene.
Nakon odigranih 7 utakmica,Pop je izjavio da ce igrati i ubuduce,da je zaradio svoje minute,da igra odlicnu odbranu i u napadu ima "dovoljno ofanzive" da bude na parketu.Ime Udoka,pomocni trener SAa, je izjavio da je vec bolji defanzivac nego li je to Simmons bio kod nas,ali da je iza Simmonsa ofanzivno.
Moje misljenje je da je lik prototip modernog 3&D igraca.Jako dobra odbrana sa kojom moze cuvati PGe i SGove u ovoj ligi.Dalje od toga,ako je neko bas talentovan ofanzivno,tesko da moze jer nema dovoljnu visinu.Defanzivno pokretljiv,snazan i ima osjecaj kad treba rotirati.
Ofanzivno je,za sada,ogranicen na spot up suteve za 3p,ali je pokazao da na jako zatvaranje moze spustiti loptu na parket i napasti obruc,jer ima vise nego solidnu atletiku.Mid range,do sada,nije pokazao niti je bilo neke prilike.

Primjetio sam ga protiv Bos. Solidna partija stvarno. Vidim igrao je i po evropi ima i to iskustvo. Svaka cast Spursima za skauting.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 nov 2017, 11:29

@Bernard On je i potpisan kao zamjena za Simmonsa.Znali su ranije za njega iz Efesa,ali ih je odusevio nastupima na SLu.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la BernardBarnjak » 01 nov 2017, 11:32

NEZALAGANJE je napisao/la:@Bernard On je i potpisan kao zamjena za Simmonsa.Znali su ranije za njega iz Efesa,ali ih je odusevio nastupima na SLu.

Ma OK, ne pratim evropu vec nekoliko sezona. Zato mi je i nepoznanica bio.
A ovo sto si spomenuo za minutazu, vidim da mu raste od desetak sekundi do evo 30-tak min... Kod popa rookie 30 min nije mala stvar...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 nov 2017, 11:36

BernardBarnjak je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:@Bernard On je i potpisan kao zamjena za Simmonsa.Znali su ranije za njega iz Efesa,ali ih je odusevio nastupima na SLu.

Ma OK, ne pratim evropu vec nekoliko sezona. Zato mi je i nepoznanica bio.
A ovo sto si spomenuo za minutazu, vidim da mu raste od desetak sekundi do evo 30-tak min... Kod popa rookie 30 min nije mala stvar...
Nije mala stvar,ali nije ni mjerilo u ovoj situaciji s obzirom da protiv vas nisu igrala 3 "vanjska" igraca.Kad budemo kompletni,vidicemo da li ce i kakvu ulogu ce imati!?Bice mu tesko slinuti minute,ako nastavi ss ovakvom defanzivom,prije svega.Pop to voli.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 nov 2017, 17:51

Okafor trazi buyout od PHI.Ako ga izdejstvuje,jeste li za ili protiv njegovog dolaska,ukoliko budemo u opticaju?
Svi znamo njegove mane,slab je defanzivac i nije neki zastitnik obruca.Medjutim,on po cemu se kod nas uklapa,po meni,je sto je jak post igrac,a mi smo mozda jedna od tri ekipe u ligi kome je osnova napada post up.Takodje,vjerujem da u nasoj defanzivnoj semi moze makar biti pristojan defanzivac.Treba istaci da je ove godine u kapm PHI dosao i iznimno fizicki spreman,bas je smrsao,a radio je i na svom sutu,iako mu Brown nije dao priliku da igra.

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Belmin6 » 02 nov 2017, 13:20

Zasto ne Okafor? Mlad i veoma talentovan igrac, nema sumnje da bi izvukli iz njega mnogo dobrog. Problem je sta na ljeto uraditi s njim? Sigurno da ce zeljeti masno placanje, a nisam siguran da li bi nasi uradili.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 02 nov 2017, 17:53

Ne znam da bi imao toliko ponuda da bude masno placen.

Mozda bi on zelio ostati tu? ha , mlad je da bi se isplatilo pokusat , pa Duncan jos trenira s nama.Koliko bi mu to prijalo.
Svaka ekipa bi bila pametna da mu pruzi sansu,mozda nece uspjeti al nagrada moze biti velika.

Nego , veceras bez nerviranja ljudi.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12681
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 02 nov 2017, 19:30

Raul_64 je napisao/la:Ne znam da bi imao toliko ponuda da bude masno placen.

Mozda bi on zelio ostati tu? ha , mlad je da bi se isplatilo pokusat , pa Duncan jos trenira s nama.Koliko bi mu to prijalo.
Svaka ekipa bi bila pametna da mu pruzi sansu,mozda nece uspjeti al nagrada moze biti velika.

Nego , veceras bez nerviranja ljudi.
Njegovo je samo da pogleda Popa u oci i da vidi kako Duncan trenira i igrat ce za minimum haha :) Egal veceras i da uzmemo nekako. Vise me zanima kako cemo docekat ljigavca iz gruzije.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 02 nov 2017, 20:31

Ma kakvo nerviranje.Toga nece biti,iako takmicarski duh u meni uvijek zeli pobjedu. :mrgreen:
Nekoliko me stvari zanima veceras:"novi" LMA protiv njih,te igre Murraya,Gaya i Paula.To su ti neki novi elementi koje unosimo u duele sa njima,a nismo ih imali prosle sezone.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 02 nov 2017, 20:37

Ma prespavat veceras pa snimak sutra pogledati. :kafa:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 nov 2017, 01:33

TNT reporting Pop is "hopeful" Kawhi could return within next 3 weeks.

Dakle to je to.Slicno vrijeme povratka kao kad je imao tendinitis u lijevom koljenu.Mjesec i po,nesto malo vise.Bio je na par laganih treninga,ali je Pop odlucio da se to produzi.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 nov 2017, 02:18

Uzasno zatvaranje obje cetvrtine 1.poluvremena i tu se vidi nedostatak koji imamo u izostancima.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 nov 2017, 03:00

LaMarcus Aldridge has scored the most points in the first eight games of any season of his career. 188 and counting.
Unistavamo ga. :kafa:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 nov 2017, 03:48

Poceli smo razvijati ruznu naviku da u AT&T centru prokockamo 20 razlike protiv ovih.Doduse,veceras opravdano.Igra solidna,ali nemas kvalitet da zatvoris cetvrtine,pustas ih da budu blizu i onda oni to svojim talentom preokrenu i mi se vise ne mozemo vratiti.Znaci preslikana tekma od prosle sezone kad su igrali kompletni sastavi u nasoj dvorani.

Sto se tice oni stvari koje sam rekao gledati,stanje je slijedece:LMA na nivou i ovakav treba biti uvijek protiv njih.Murray nista posebno,osim sto je poceo s klupe i dobio koju lekciju o tome sta moze raditi protiv GSa,a sta ne!?Gay pokazao da se jos trazi u nasem sistemu.To kvalitetan protivnik najbolje pokaze.Imao je i ofanzivnih i defanzivnih propusta,ali se i jasno vidi da ce unijeti jednu novu dimenziju.I na kraju Paul,koji ofanzivno nije mogao nista pogoditi,niti mu je iko iskreirao kvalitetan sut,da budemo iskreni.Defanzivno dosta solidno,proban i na Durantu,ali ovaj je previsok da bi mu Paul smetao.

Najveci dobitak vecerasnje tekme je partija Kylea koji je zaista fantasticno otvorio ovu sezonu.Veci dio tekme nam je bio i primarni kreator sto mi se posebno dopalo.
4.poraz je u nizu,ali je jasno svakome ko iole detaljnije prati SA,da ova ekipa ove sezone ima daleko veci potencijal nego sto je imala prosle.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 03 nov 2017, 11:35

Sa Andersonom imamo dovoljno uzorka da kazemo kako moze i mora igrati protiv Goldena.Duzina/IQ.

Ja i dalje jako optimistican sa ovom ekipom.Pokazali dosta toga.
Samo da to izmiksamo sa Kawajom i konacno pocnemo uzivati.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 03 nov 2017, 16:09

Ovo s Kawhijom izgleda ozbiljnije nego sto sam mislio da jeste. Ako se ne vrati do decembra odraditi tank ko za Duncana.

Ne mogu da vjerujem da smo i Millsa i Manua produzili. Kakva antiprodukcija i jednog i drugog ove sezone. Sasa Vasiljevic i Goran Ikonic bi bili korisniji od njih.

Sinoc tekma kakvu sam i ocekivao.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 nov 2017, 17:33

Kawhi je napisao/la:Ovo s Kawhijom izgleda ozbiljnije nego sto sam mislio da jeste. Ako se ne vrati do decembra odraditi tank ko za Duncana.

Ne mogu da vjerujem da smo i Millsa i Manua produzili. Kakva antiprodukcija i jednog i drugog ove sezone. Sasa Vasiljevic i Goran Ikonic bi bili korisniji od njih.

Sinoc tekma kakvu sam i ocekivao.
Spurs' new starting 5 w/ Mills at point finished w/ a +1.2 Net Rating in 14 mins. Toliko o antiprodukciji i to protiv najjaceg moguceg protivnika.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 03 nov 2017, 17:35

Mozda zbog toga sto su Dubsi usli neozbiljno u tekmu jer su znali da u svakom trenutku mogu preokret napraviti.

DJ lar losih tekmi i odmah klupiran. Premalo vjere u njega ima Pop.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.