San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 11 avg 2017, 20:45

Donnie Darko je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la: Pa dobro,podruznica Nikea. :D
Nije ovo lose,malo osvjezeni dresovi i to je to kao sto i ti kazes,a i SA ima 2 boje sa kojim nema fule.Iskreno,od toliko garnitura dresova,sasvim je logicno da se neki nekome manje svidjaju,drugi vise itd.U svakom slucaju,osvjezice cijelu ligu.

EDIT:Izgleda da cemo,ipak,imati classic editon.

ICYMI: #Spurs unveil new Nike jerseys, 2 more classic editions to come later.
Možda misle na ova dva preostala dresa, Athlete Mindset i Community? Možda će biti inspirisani classic dresovima :D

Bit ću razočaran ako na neki način ne uključe fiesta boje na te dresove :D
Mozda i misle na te dresove,ko zna!? :D
Da znas da se fiesta boje i pominju,ali niko ne zna sa sigurnoscu.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Donnie Darko » 11 avg 2017, 21:02

NEZALAGANJE je napisao/la: Mozda i misle na te dresove,ko zna!? :D
Da znas da se fiesta boje i pominju,ali niko ne zna sa sigurnoscu.
Grehota bi bila ne uključiti ih, nešto tipa ovoga:
slika
slika
Tek sam danas naučio da im je taj logo bio kad su osvojili prvu titulu, i da je načeo 2000., mislio sam da su ga promijenili oko sredine devedesetih :D

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 11 avg 2017, 23:02

Nije,nije bio je taj logo poprilicno dugo. ;)
Doduse,ako to i stave,ne mislim da ce biti bas tako kreativni,daj Boze.Prije ce pisati SA,pa boje preko toga ili nesto slicno.


Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 15 avg 2017, 17:57

Svidja mi se sto je s Bostonom, Goldenom i Oklahomom na pocetku dok ekipe jos igraju ozbiljno. Da vidimo odmah na cemu smo protiv najboljih.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 15 avg 2017, 18:20

Kawhi je napisao/la:Svidja mi se sto je s Bostonom, Goldenom i Oklahomom na pocetku dok ekipe jos igraju ozbiljno. Da vidimo odmah na cemu smo protiv najboljih.
"Problem" je sto mi necemo biti u najboljem svjetlu na pocetku,jer ce se Murray jos uvijek prilagodjavati,Gay ce se dozirati zbog povrede,Parkera nece biti,te ce se kompletna ekipa vjerovatno uigravati za vise small balla.Usput,tvrdim da ce nam OKC biti novi LAC slijedece sezone.Imaju 2 igraca koji mogu vrhunski cuvati Kawhia i jaku centarsku liniju plus Russ.

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la filip13 » 16 avg 2017, 16:47


Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 18 avg 2017, 18:42

slika
slika

Can Kawhi score on Kawhi? :D :D

Ali kakva "sapa" na drugoj slici! :o :o

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 18 avg 2017, 20:30

http://thesportsdaily.com/project-spurs ... pa-player/

Nagrade NBPA-a. ;)

****: Baskonia's monster €7.2M deal through 2020 with Adam Hanga includes €1.5M NBA out in case San Antonio Spurs want to bring him over.

Ukratko,Hanga presao u Barcu,ali ga mozemo dovesti svako naredno ljeto,jer ima opt out. ;)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 avg 2017, 00:56

https://www.instagram.com/kl_china_trip/

Ovjde se moze pratiti sve vezano za Kawhievu posjetu Kini.Ono sto meni "upada" u oci je da se lik dodatno nabildao.Strasno je kako mu ruke izgledaju jako! :o :o

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 24 avg 2017, 22:47

slika
Ne igram 2k al ovo izgleda zanimljivo. Horry, Rodman i Aldridge malo bodu oči. :mrgreen:
Petorka i šesti igrač je u rangu svake druge franšize. :tokralju: Jače od većine.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12644
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 04 sep 2017, 21:57

Cij je ovaj Hanga ? :) kakav mec danas :bow:
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 04 sep 2017, 22:01

Mig_Mig je napisao/la:Cij je ovaj Hanga ? :)
Barcelonin.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 sep 2017, 00:31

Mig_Mig je napisao/la:Cij je ovaj Hanga ? :) kakav mec danas :bow:
Nas,ali ga ove sezone nismo mogli dovesti s obzirom da je Manu odlucio ostati jos godinu.Medjutim, u ugovoru sa Barcom on ima NBA opt out vec slijedece ljeto. ;)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 11 sep 2017, 23:43

#Spurs announce they have signed former #Villanova product and #Pistons guard Darrun Hilliard to a two-way contract.


Nije los igrac.Itekako vrijedan ovog ugovora.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 sep 2017, 01:43

Naidjoh na jedan clanak na BRu o superzvijezdama i njihovim "zamjenicima" da ih tako nazovem,pa da postavim sta kazu o SA i Aldridgeu:

Aldridge was never going to step in for an injured Leonard and save the San Antonio Spurs against the Golden State Warriors in last year's Western Conference Finals. The heat he caught for failing in a role he'd never played on a big stage—team-carrying alpha superstar—was unfair. That's not what he is. Even in his absolute prime with the Portland Trail Blazers, Aldridge was a fringe No. 1 option, never leading his team past the second round.

Don't let that taint your perception of what he can do.

He's long been a capable superstar sidekick. So more than Aldridge emerging, this one is really about all of us remembering he's already done so.

Last year, only 11 other players matched or exceeded Aldridge's combination of 53.2 percent true shooting, 24.5 percent usage rate and 1.3 defensive box plus-minus. They were all MVP candidates and/or household names.

Aldridge's rep may be at an all-time low after he fell short as a stand-in for Leonard in the spring. Maybe he's not a top threat, but his numbers suggest he's darn close. As a No. 2, it's hard to do much better. The Spurs didn't win 60-plus games in each of the last two seasons because of Leonard and Gregg Popovich alone.

Plus, if Aldridge still doesn't fit, or is unhappy in San Antonio, putting together a banner year as Leonard's top supporting piece could increase his value—which would either earn him more on his next deal if he opts out in 2018 or heat up the trade market if he doesn't.


Boldirano mi je bas otvorilo oci kad je on u pitanju,jer sam i sam naknadno provjerio mnoge brojeve o kojima cu ispod.
Zaista je ovo i vise nego dobro sa ovolikim usageom,a da si B opcija.Ok,njegov stil igre sa midrangeom i ne bas najboljom post igrom ce uciniti da on izgleda kao da je "propao" kao sto mnogi pisu,ali je to daleko od istine.Zasto je daleko? Evo nekoliko razloga od kojih su svi potkrijepljeni faktima kako ne bi ispalo da ga nesto slucajno branim,a to nikako ne zelim,jer bih ispao licemjer,posto sam i ja bio jedan od njegovih najvecih kriticara...

Prvo,on je u POR zabijao toliko koliko je zabijao,jer je imao mogucnost da sutira koliko zeli i uhvati svoj ritam.To kod nas nema,jer se od svakoga ocekuje da se u onoliko suteva koliko se uzme izvuce max.efikasnost.Svjedoci smo da je i LMAu to u glavi i poslije nekoliko vezanih promasaja,on prestane da sutira,jer vjerovatno pomisli da steti ekipi,a zna se da nije bas najcvrsci mentalno kad je to u pitanju.
Drugo,NBA se promijenio u zadnjih nekoliko sezona pojavom GSa.PFovi poput LMA gotovo i da ne postoje vise i zbog toga se nadam da ce mu igranje C u odredjenim trenucima naredne sezone sigurno pomoci.Nase najbolje petorke su i bile one kad je upravo on bio na centru,a potpisivanje Gaya,te nedovodjenje nijednog visokog osim Lauvergnea,sugerise da je to uocio i Pop. ;)
Trece,Kawhi je najbolji igrac sa kojim je ikad igrao i on nije ni 1a ni 1b (kao sto je imao u POR pa se sve i rasporedjivalo tako, od akcija pa nadalje) vec je za klasu ispred svih i sve je centrirano njemu,te to logicno utice na "sirove" brojeve u kombinaciji sa godinama u kojima je i u koje ulazi LMA.
I pored toga,LMAovi per 36 brojevi,u 2 sezone kod nas, su GOTOVO IDENTICNI brojevima koje je on imao u svoje najbolje 2-3 sezone,sto mi je zaista bio sokantan podatak,jer tome nisam posvecivao previse paznje ranije. :shock: Ti brojevi su,u poredjenju sa pomenutim njegovim najboljim sezonama, max. u 3-4p sa gotovo 4 suta manje u prosjeku, u 1-2 skoka,1 ass itd.,ali sa daleko manjim usageom nego li je imao u POR.Da ne govorim o tome da mu je nekim cudom FG% u 2 sezone kod nas bolji,nasuprot svim kritkama da ne pogadja konstrantno,da to vise nije isti igrac itd.
Cetvrto,LMA je u 1.sezoni kod nas imao svoj DALEKO najproduktivniji PO nastup u svojoj karijeri,sto smo mi navijaci SAa,a Boga mi i mnogi ovdje na forumu olako zaboravili,vjerovatno imajuci u vidu zadnji PO.Jeste on te sezone poprilicno nestao u zadnje 2-3 tekme serije sa OKCom,ali opet smo zaboravili bitnu stvar! Covjek je B OPCIJA i logicno je da nece igrati svaku tekmu serije vrhunski!Igraci tog tipa osciliraju.
LMA je,kad igra najbolje, All star,ali on nikad nije bio superstar u ovoj ligi.On nije,niti je ikada bio level Duranta,Westbrooka,Jamesa,Currya,Kawhia,Hardena... Uostalom,B opcija je tu da odigra vrhunski max. 2-3 tekme u seriji i povuce kad opciju A ne ide u datoj tekmi.LMA je imao 3 jaka,ali bas jaka nastupa te godine protiv OKCa.
Sad ce se mnogi pitati,ali sta mu se desilo ove sezone i ovog POa? Probacu i to da potkrijepim.PER 36 brojevi u RSu (ove brojeve stalno pominjem jer su oni najrelevantniji otkako je on u SAu,posto ne igra ni blizu iste minute kao sto je igrao u POR,tako da daju najbolju sliku o njemu) su na nivou njegove karijere.Koja decimala gore-dole u statistickim rubrikama,a ne treba zaboraviti i da je imao one probleme sa srcem koji nisu nimalo naivni. ;)

PO nastup je sirokim masama malo teze objasniti,ali pisacu najiskrenije,pa ko shvati-shvati..Protiv MEM je bio daleko od dobrog ofanzivnog nastupa koji smo ocekivali.Nije ga isao sut,a nagurati Gasola ili Randolpha na postu nije bas lagana stvar plus je MEM uvijek jak defanzivni tim.Nadalje,ostali nasi visoki igraci u rosteru su se totalno pogubili.Dedmona je Marc izdominirao,zato je i ispao iz rotacije,Pau nije mogao pogoditi one trojke koje je pogadjao u RSu,a Lee je bio Lee.Zbog toga smo se morali vise osloniti na LMA defanzivno i ON je bio taj koji je drzao Marca pod kontrolom ostatak serije,nakon fantasticnog nastupa u 1.tekmi.
Protiv HOU je imao missmatch na svojoj poziciji.Nije ga najbolje koristio,pojavili su se i problemi sa koljenom,ali je igrao sve bolje kako je serija odmicala sto je kulminiralo fantasticnim nastupom u zavrsnoj tekmi serije na gostovanju i to bez Parkera i Kawhia.
Zatim dolazi GS.Serija zbog kojeg smo ga i zbog koje su ga svi kritikovali i bukvalno "otpisali".Nismo bili fer.Zasto?Zato sto bih volio vidjeti kakav ce nastup imati bilo koji 2.igrac neke ekipe,bez 1. i 3.igraca,protiv daleko najtalentovanije ekipe lige,dok te cuva zvanicno najbolji defanzivac zajedno sa udvajanjima.Dovoljno receno.

Iz svega napisanog,pregledanog,te procitanog u raznim clancima, sam zakljucio da LMA svoju ulogu kod nas odradjuje posteno i mijenjam svoje stavove s kraja sezone.Uostalom,nasa odbrana sa njim u kljucnoj ulozi "visokog" je i bez Duncana bila najbolja u ligi,a i prvi put smo u historiji fransize imali b2b 60+ sezone,sto sigurno nisu samo Pop i Kawhi. :salut: Necu imati nista protiv,ako ga i nakon nastupajuce sezone budemo zeljeli zadrzati,bude li igrao na dosadasnjem nivou ili pak malo bolje.

P.S.Znam da je post i predug,ali mislim da ga vrijedi procitati,s obzirom da se ovaj igrac kod nas gleda vrlo povrsno.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Monolog » 13 sep 2017, 01:51

Iskreno, mislim da Spursovi rivali najviše žele da Aldridge nastavi u ovom ritmu. Ne znam, meni je i na oko mnogo slabiji nego u Portlandu (što je i logično) i nema te statitike koja će to ušminkati.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 sep 2017, 01:56

Monolog je napisao/la:Iskreno, mislim da Spursovi rivali najviše žele da Aldridge nastavi u ovom ritmu. Ne znam, meni je i na oko mnogo slabiji nego u Portlandu (što je i logično) i nema te statitike koja će to ušminkati.
Ja mislim da on moze postati nocna mora za sve rivale SA kad ga se stavi na C u nekom small ballu.Na oko svima izgleda slabije.Ne mogu lagati,tako je i meni,ali je isto tako cinjenica da on ima drugaciju ulogu,da to brojevi ne pokazuju i da je bolji defanzivac u SA nego li je to ikad bio u POR.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 13 sep 2017, 03:35

Slazem se u vecini stvari s tobom. Dosta ovog za statistiku sam i znao prije. Ne slazem se s onim najvaznijim. LaMarcusa se pod hitno treba rijesiti. Ili neki trade u toku sezone ili njegov opt out na kraju.

Prije 10 godina bi bio ok sidekick u sampionskoj ekipi. Danas, u eri supertimova, to nije, a ne vidim ga kako ce se skloniti nekom (u slucaju da dovedemo nekog boljeg od njega) i postati treca opcija.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 sep 2017, 09:42

Nije ga se problem rijesiti.99,9% cemo to i uciniti kako bi dobili max.prostor naredno ljeto.Medjutim,pronaci adekvatnu zamjenu na nikad siromasnijem trzistu visokih igraca,a da ne trazi max. posto ima iole kvaliteta,ce biti jako tezak zadatak.Takodje ce ovisiti i od toga koga smo doveli za max,na kojoj poziciji i da li cemo uopste uspjeti dovesti nekog za te novce?
Ne treba zaboraviti da u eri gdje je max. 35+mil,igrati za 20mil i imati ovakvu ili slicnu produkciju je svakako "kradja".Drugim rijecima,ako bi nekako iskombinovali da i on ostane sa tim nekim novim x igracem bi bila prava stvar,pa nek se rijesava i sam shvati koja je opcija,ako bi i on zelio ostati.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.