San Antonio Spurs

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 21 maj 2017, 15:05

Murray/Forbes
Green/Simmons
Kawaj
Bertans/Anderson
Dedmon


To treba biti osnova.Ako treba istrpit jos ljeto Gasola(i parkerov ugovor)sta da se radi.
Bolje tako nego ukopavati Kavaja sa igracima tipa GASOL.Pomognu da imas 5 pobjeda vise u regularnoj sezoni al nisu game changeri pravi.

Koliko je Pop prcao LaMarcusa u zadnje vrijeme...ne znam dal je moguc Richard Jefferson scenario.
Da kaze ne mogu ga vise trenirati i gotovo,daj mi sta god,neki pik,nekog mloadog igraca.


btw Simmons prioritet u odnosu na Milsa

btw 2 neki normalan ugovor , 10 mil i slicno dovidjenja
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 maj 2017, 17:08

Raul_64 je napisao/la:Murray/Forbes
Green/Simmons
Kawaj
Bertans/Anderson
Dedmon


To treba biti osnova.Ako treba istrpit jos ljeto Gasola(i parkerov ugovor)sta da se radi.
Bolje tako nego ukopavati Kavaja sa igracima tipa GASOL.Pomognu da imas 5 pobjeda vise u regularnoj sezoni al nisu game changeri pravi.

Koliko je Pop prcao LaMarcusa u zadnje vrijeme...ne znam dal je moguc Richard Jefferson scenario.
Da kaze ne mogu ga vise trenirati i gotovo,daj mi sta god,neki pik,nekog mloadog igraca.


btw Simmons prioritet u odnosu na Milsa

btw 2 neki normalan ugovor , 10 mil i slicno dovidjenja
Znas i sam da nece biti sve tako,ali hajde da idemo redom.
Prvo,aspolutno je nebitno(objasnicu i zasto u nastavku) da li ce Mills uzeti 8 ili 15mil kad na njega imamo Bird prava.One godine kad smo uzeli titulu,pa on poslije isao na operaciju ramena,potpisao je za nas za mnogo manje od svoje vrijednosti(decko sa sampionskim iskustvom u najboljim godinama igra za mizerna 3,5mil),a mi imamo tendenciju da vratimo igracima za tu lojalnost. ;) Nadodas li na ovo izostanak Parkera,99% je da ce on ostati.Meni to i ne smeta,ali ako ce biti od lopte,te neki 4-5 kreator.Sto se tice Simmonsa,on je RFA,ali ne moze potpisati za vise od 8.5mil u 1.godini zbog broja godina u ligi.Tacnije,neko mu moze ponuditi offer sheet da bude ili frontloaded ili backloaded(ako vec ne dogovori ugovor sa nama),ali to je nekih 14-15mil u jednoj godini i 2 godine po ovih 8-9 mil.Nama obje opcije odgovaraju pri meciranju.
Za ovo sto pokazuje u ovom POu,vrijedi svakog dolara i on,ubuduce,treba da bude primarni kreator s klupe,a tu se Mills odlicno uklapa,jer Simmonsu trebaju suteri,a Patty odlicno zna i sistem.
E sad,zasto rekoh da je nebitno koliko ce uzimati Mills,pa i Simmons,po meni!?
Zato sto njihovi ugovori svakako nece ugroziti nas SC za ljeto 2018.Naprotiv,smatrace se dobrim ugovorima,ako SC nastavi rasti za koliko god.
LMA i Green ce imati opt out opcije,Parker i Gasol ce biti FA,SC ce nastaviti rasti kako rekoh,tako da ce biti mjesta za jednog max.igraca "sa strane" gotovo sigurno.Naravno,tu jos treba vidjeti sta i kako,ali ne sumnjam da je RC vec razmatrao te scenarije. ;)
Sto se tice Gasola,on je nama bio neophodan u ovoj tranziciji nakon Duncana.1.god se moze evo smatrati uspjesnom koliko-toliko,istrpit ga jos godinu i cao.On svakako nije smetnja,s obzirom da je evo i sinoc Pop pokazao da ga je spreman bencirati,ako to nije match up za njega.Ne bi ni igrao onoliko da se Lee nije povrijedio.Takvi igraci sigurno nece biti potpisivani u buducnosti za ovakve pare.
Problem koji mi imamo sa SCom za ovo ljeto,a misleci na potpise Dedmona,Simmonsa i Millsa je ustvari Ginobili.
Njegov cap hold je 21mil,ali ni to nije veliki problem jer smo i ranije "odbacivali" njegova prava koliko je problem za sta ga potpisati?
Nekad se racunao onaj Bi annual za njega,ali nam je prosla godina pokazala da covjeka jos traze i da je smijesno to mu ponuditi.
Znaci,ako odluci da se vrati i za narednu sezonu,za sta cemo ga potpisati? SC prostor predvidjen za Millsa ili MLE za Dedmona(ovo su moje pretpostavke za ova 2 igraca)?
Mislim da je tu bio i spremljen plan B za Millsa(Forbes),ali je povreda Tonya sve to poremetila.Nema sanse da Pop udje u sezonu sa Murrayom i Forbesom kao jedinim opcijama na PGu.Tako da,nimalo laka situacija,a sad je i pitanje hoce li Lee uraditi opt out,jer ne znam zasto bi to covjek ucinio sa ovakvom povredom?
Kad govorimo o LMAu,najlakse ga je trejdovati i otvoriti prostor,ali za sta? PG imamo da razvijamo i ne bi bilo pametno trositi prostor za to,a pozicije SG/SF nam ne trebaju toliko koliko bi nam trebao neko ozbiljan pod kosem? Govoreci realno,ko je to dostupan na poziciji PF/C da moze igrati i na ovom njegovom nivou 17p i 8 s.?Niko,tako da se treba pomiriti s tim da je on to sto jeste i da igra sasvim dobro kad je Kawhi tu.Bez njega je druga prica.

@Kawhi Dosta toga sam objasnio iznad u pogledu Forbesa i stiuacije uopste.Prvo,treba i odluciti da li cemo mu uopste u ovakvoj situaciji garantovati ugovor,a drugo,Pop sigurno ne razmislja da se preko GS ne moze vec naredne sezone,tako da nece dati nekome da se uci.Jedan moze(Murray),ali vise njih,jako tesko.S druge strane,Simmons i Kyle su imali svojih prilika i tokom ovog RSa ,ali i ranije,zato i igraju kako igraju..

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 maj 2017, 20:18

Some good news on David Lee. Won't play tomorrow but injury doesn't appear as serious as first believed, Pop says
Hajde barem nesto pozitivno.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 maj 2017, 21:40

Ipak je MRI potvrdio da Lee ima djelomicno kidanje patele.Postoji i opcija da se sanira to bez operacije.Znace se vise u narednim danima.

Eh da,Milutinov igra i vise nego solidno u finalu ELa,iako OLY gubi.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 maj 2017, 04:45

Da se nadopunim na ovaj svoj duzi post od iznad....
Problem ce nam biti i luxury tax koje je postavljen na 121mil za narednu sezonu.
Znaci sa holdom Millsa,"pokupljenom" opcijom Paua,QO SImmonsa, te cap holdom pika 1.runde kao i pretpostavljenim ugovorom od pola miliona za Hangu i garantovanjem Forbesa,mi smo na 100mil.Kad se tu doda ugovor Simmonsa od 9mil, te ugovor Millsa za nekih 7-8mil na onih vec 7mil cap holda,to je 116mil.A gdje je tu Manu?Njegovih 8mil?Dedmona nisam ni pomenuo....
Mrka kapa sto bi se reklo.Jasno je da sva cetvorica nece biti tu slijedece sezone. :(
P.S.Jos je izgleda i potrebno da Simmonsov buduci ugovor bude backloaded. :roll:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 maj 2017, 17:23

LaMarcus Aldridge vs THE BEST DEFENSE IN THE PLAYOFFS:

18.0 PPG (42/40/80% splits), 5.3 rebs, 2.3 ast, 3.3 TOs in 31.7 mins


Znam da ga svi kritikujemo,prvi sam u tom redu,ali ako cemo realno,ovo uopste nisu losi brojevi,a posebno ako se zna da je on glavni fokus odbrane.Nisu ni neki superstar brojevi,ali zaista sumnjam da bi bilo kod od nekih drugih All star igraca(van 6-7 najboljih u ligi) imao bolji ucinak protiv GSa od ovoga !?

filip13
Postovi: 38036
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la filip13 » 22 maj 2017, 18:30


Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 maj 2017, 21:17

@Kawhi
Nisam ovo pitao nikoga....Jesi li slucajno primjetio kako je Kawhi bio ljut na pocetku game 3 kad ga kamera prikaza? :o
Sad gledam recap i ponovo to vidjeh,pa se sjetih da napisem,a ne pamtim da sam ga ikada vidio onakvog...Uh kad se vrati slijedece godine. :D :D

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 22 maj 2017, 21:20

Ma jesam. Trudim se ne razmišljati o tome šta bi bilo. Kakvu je prvu tekmu igrao i to ga nije šut pretjerano slušao. Čisto na želju i snagu ih uništavaoo.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 maj 2017, 21:27

Kawhi je napisao/la:Ma jesam. Trudim se ne razmišljati o tome šta bi bilo. Kakvu je prvu tekmu igrao i to ga nije šut pretjerano slušao. Čisto na želju i snagu ih uništavaoo.
Krivo mi je sto ispadamo,ali se isto toliko radujem buducnosti,samo da Simmons ostane.Millsa i Dedmona mi i nece biti toliko zao,ako odu.Vjerujem RCu i Popu,jer bas rijetko,rijetko grijese u tim odlukama.

Ali imati vec sada 2.najboljeg igraca lige,nakon Timmya je bas blagoslov. :tokralju: Bog nas je pogledao i uzvratio nam za godine ispravnog i postenog rada.Mislio sam da nakon Timmya nista nece biti isto,ali Kawhi je to sve promijenio i to ne samo svojom kvalitetom,vec koliko je i karakterom slican.To mi se jos vise dopada.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 22 maj 2017, 21:32

NEZALAGANJE je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Ma jesam. Trudim se ne razmišljati o tome šta bi bilo. Kakvu je prvu tekmu igrao i to ga nije šut pretjerano slušao. Čisto na želju i snagu ih uništavaoo.
Krivo mi je sto ispadamo,ali se isto toliko radujem buducnosti,samo da Simmons ostane.Millsa i Dedmona mi i nece biti toliko zao,ako odu.Vjerujem RCu i Popu,jer bas rijetko,rijetko grijese u tim odlukama.

Ali imati vec sada 2.najboljeg igraca lige,nakon Timmya je bas blagoslov. :tokralju: Bog nas je pogledao i uzvratio nam za godine ispravnog i postenog rada.Mislio sam da nakon Timmya nista nece biti isto,ali Kawhi je to sve promijenio i to ne samo svojom kvalitetom,vec koliko je i karakterom slican.To mi se jos vise dopada.
Drugi igrač lige i siguran sam da će doći još bolji u oktobru. Baš me zanima na čemu će najviše preko ljeta raditi. :tokralju:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 maj 2017, 21:36

Kreacija,iako je vec sada u POu imao preko 4 ass sto i nije lose za nekog ko nije Point Forward i nema loptu stalno u rukama.Ali kad jos usavrsi kad treba razigravati druge,a kad preuzeti,bice igracki savrsen,barem za moje standarde. ;)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 maj 2017, 03:17

Jao utakmice s nase strane,za sada. :lol: :lol:
Inace,Manu je startao i izgleda da Pop misli da mu je ovo zadnja u karijeri. :( :(
Tako je bilo s Timmyem i treba uzivati onda,jos veceras,iako se ja nadam jos jednoj sezoni.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 maj 2017, 03:36

Al kakva je statua Gasol. :lol: :lol:



Shooting guards with a better career Box +/- than Manu Ginobili? Michael Jordan, James Harden and Clyde Drexler. That's it. That's the list. :salut: :salut: :opaopa:

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Gifron » 23 maj 2017, 04:02

Koji talent je ovaj Muray. Toliko me podsjeca na Parkera
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 maj 2017, 04:04

Gifron je napisao/la:Koji talent je ovaj Muray. Toliko me podsjeca na Parkera
Ma mali ce biti strasan.Tu nema dileme. ;)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 maj 2017, 05:40

Borba i veceras bila,ali nismo uspjeli.Nadam se da ovo nije zadnja tekma Manua,ali ako jeste,pisacu jos o tome.
Sretno GSu,zasluzen prolaz,a mi se okrecemo svom draftu,rosteru i SLu. ;)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 maj 2017, 05:43

"Manu, he's a grown man. He'll figure out what's best for him and his family." - Pop on tonight being Manu's possible last game.



Pop on Manu: "We started him out of respect." Says it "may or may not be" Manu's last game. Leaving the door open.

Ovo je i sam Manu izjavljivao ;)


Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 maj 2017, 06:12

Manu says he'll take about 3-4 weeks to let it sink in and he'll decide his basketball future along with his wife and family.


To je to. :thumbup:

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.