San Antonio Spurs

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 23 jun 2017, 16:20

Zanimljiv i drugi izbor da se osiguramo upotpunosti vani u slucaju par promjena ;)
A radije bi Kavaju doveo ovakve igrace od 22/23(svakako ne mozemo draftovati top 10) nego neke projekte.

Ovi ako razvoj i rad bude dobar mogu kroz 1/2 sezonu biti Mils/Simmonsi novi i slicni mozda i bolji projekti.

Jedva cekam ljetnu ligu.



Murray/White mi se cini fin fit.Obojica oko 6-5.Jedan jaci u penetraciji,drugi jaci u sutu,obojica mogu handlovat loptu.

Dobro prije ljetne lige mozda povucemo jos neki potez :opaopa:
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 jun 2017, 17:47

Gledao sam i RCevu press konferenciju i rece kako organizacija misli da je White puno bolji defanzivac,nego sto ga glas bije.Kaze da je imao preveliku odgovornost da nosi i napad,te se cesto morao cuvati u odbrani zbog faulova i sl.Ima istine u ovoj tvrdnji RC s obzirom da je decko najbolji bloker na poziciji SGa. Zaista smo nasli strasnog igraca,samo da ga ne ureknem.Mislim da ce nam i SL tim biti prejak(Murray,Forbes,White,Blossomgame,Hanlan,a mozda i Milutinov). :thumbup:
Zadnja izmjena: NEZALAGANJE, dana/u 23 jun 2017, 19:54, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 jun 2017, 18:10

Sad sam malo gledao i ovog Blossomgamea.I on je kao i White nesto zreliji(24god),ali decko zna ko je,sta moze na terenu,te je timski orijentisan.Atletski dosta mocan igrac i sposoban je braniti 1-4 u small ballu,te ima 3&D potencijal. Svakako ce ostati u organizaciji jer po novom CBAu,mogu se potpisati 2 ugovora koja vrijede i za NBA i za Austin. ;) Slazem se i sa @raulom da je,sa nase pozicije na draftu,uvijek bolje birati ovakve igrace poput Whitea i Blossomgamea,jer mogu odmah doprinijeti ekipi,a i moze se raditi na njihovim finesama.Naravno,ovo vrijedi ako nam neko potencijala Murraya ne padne u ruke ili ako zelim zelimo stashovati zbog capa. ;)

Evo i video decka:


Mane su mu sut,defanzivna posvecenost,kreiranje,te prostor za napredak s obzirom na 24 god.Dakle,nista sto mi ne mozemo ispraviti (sut i koncentracija na odbranu),dok ovo ostalo( kreiranje,daljnji razvoj) za potencijalnog 3&D igraca nama i ne treba.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 jun 2017, 19:44

slika

Naidjoh na ovo.Znaci strasno.Zasto White nije bio top pik kao i oni?Zato sto ima 23 god. I dalje se samo potencijal gleda na ovim draftovima,a meni je drago da je tako.Koristi nam i koristice i dalje. :thumbup:

https://theringer.com/2017-nba-draft-de ... e112d5adec

Super analiza Whitea. :salut:

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 23 jun 2017, 22:06

Lik jednostavno zna poentirati.Nema brz izbacaj kao Neal al ima vise centimetara da suta preko rivala.

Klasicni igrac kojeg propuste mnogi zbog godina.Nekom se isplati razvijati upside al ne svakom.
Sto kazes da je neko Dejounte talenta pao tu pa druga prica al ocigledno misle da nije bilo slicnog.

Nema taj prvi korak,ne mozemo znati koliko ce lako moci kreirati svoj sut i sve su to validni upitnici.

Sto ima visinu,sto moze handlovat loptu,sto je kompaktabilan sa raznim igracima je kul al ja gledam onih 40% za tri poena.
Ako stvarno to prense na naredni nivo imamo jednog pravog igraca u rukama.

Defanzivni i suterski potencijal.Ponavljam se al jedva cekam SL.

Stash je uredu al dosadilo mi je cekati Milutinove ovog svijeta.Volim svjezu krv.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 jun 2017, 22:47

Da,zaista je fascinantno da je lik imao ovakve procente suta,a odbrane su bile fokusirane na zaustavljanje njega. ;) To dosta toga govori,a nije onaj klasicni nabijac statistike gdje je samo on,sam sebi, bitan.Uostalom,da je takav mi ga ne bi ni birali. :D Sasvim je i normalno pitanje kakav ce to tek sut biti kad bude imao jos igraca ,pored sebe,koji ce kreirati!? Od same pomisli mi se javlja neki ugodan osjecaj i kao i ti @raule,jedva cekam SL. :cool:

U ostalim vijestima vezanim za nas,upravo gledam intervju GMa IND Pritcharda i covjek izjavi da namjeravaju i dalje graditi tim i pokusavati pobjedjivati ,bez obzira na skori odlazak PGa.To nama ide u prilog jer znaci da paket LMA/Green i nije losa opcija za njih.Naprotiv. ;)
Naidjoh i na podatak da je LMA unfollow nas oficijelni account na twitteru,iako nisam provjeravao to.
Zadnja izmjena: NEZALAGANJE, dana/u 23 jun 2017, 23:48, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 23 jun 2017, 23:46

Da bacim i ovo samo.

slika
slika
slika
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 24 jun 2017, 16:02

Čovjek je idealan Spur. Imao težak košarkaški put, dobio diplomu, u suštini idealan za kulturu Spursa. Gdje li ih RC i Pop nalaze više. :tokralju:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 24 jun 2017, 16:22

Eto vam CP3

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 24 jun 2017, 16:50

Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 25 jun 2017, 00:41

Jaron Blossomgame: "What Andre Iguodala does for the Warriors, I can do for teams next year"

Vjerovatno preoptimisticno,ali malo sam dublje analizirao ovog momka...Lik je fizicka ZVIJER!! :cool: Medjutim,ne onaj tip igraca kojem je atletika sve i to je to.Takvih je mali milion propalo.Decko je spreman raditi,radi i strasno je svestran.Pokupili smo ga ovako nisko jer ima 24 god sto na draftu nikako ne cijene i zato sto je imao lom noge.Stalozen je,vjeruje u sebe i zna kakav ulazi u ligu.

Obavezno procitati clanak ispod i obratiti paznju na njegovo tijelo u ovom kratkom videu.Ni blizu onoga sa highlighta.Jos je jaci. :o

http://hoopshype.com/2017/06/06/jaron-b ... next-year/

Meni se ovaj dio dopao,a treba reci da je intervju radjen prije drafta:“A few years ago, I used to compare myself to Kawhi Leonard, but now he’s gotten so good that it’s hard to compare yourself to him,” Blossomgame said with a laugh. “I’ve always studied him since we’re similar in size and similar in stature. But what’s interesting about him was that, as a prospect coming out of college, the main question was, ‘Can he shoot?’ He played the four predominantly in college and struggled to shoot. I mean, he shot 20 percent from three one year and 29 percent the next year. I shot 20 percent in my freshman year, 28 percent in my sophomore year and then I had a jump to 45 percent my junior year. So I feel we have some similarities considering how versatile we are and the things we can bring to a team. He’s definitely a guy I’ve watched and compared myself to in recent years.” :salut: :salut:

Sad imas priliku da radis sa njim. :cool: JEDVA CEKAM SL!!! :opaopa: :opaopa:


Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 25 jun 2017, 18:36

Jordan reklame su uvijek originalne. :D
Hvala sto si postavio. :thumbup:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 25 jun 2017, 20:36

NEZALAGANJE je napisao/la:
Jordan reklame su uvijek originalne. :D
Hvala sto si postavio. :thumbup:
Nisu ga mogli natjerati da dođe snimiti reklamu. :rol:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 25 jun 2017, 21:13

Al fakat. :rol: Lika nema u reklami jednog od najjacih brendova na svijetu,a on je njen "model" :urnebes: :urnebes:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 25 jun 2017, 21:32

NEZALAGANJE je napisao/la:Al fakat. :rol: Lika nema u reklami jednog od najjacih brendova na svijetu,a on je njen "model" :urnebes: :urnebes:
I to vjerovatno prvi model trenutno, nakon samog Jordana. :mrgreen:
Bas me zanima taj ugovor sto je potpisao s njima. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la filip13 » 26 jun 2017, 19:29


Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 jun 2017, 19:35

Odlicna vijest.Konacno i Danny da bude u defanzivnoj petorci.Sasvim zasluzeno. :thumbup:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 jun 2017, 20:41

Kawhi Leonard & Danny Green have been named to the NBA's All-Defensive Teams. Spurs have now been represented in 27 of the last 30 seasons. :thumbup:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 26 jun 2017, 22:22

Danny konačno dobio priznanje za stvari koje radi.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.