San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 30 sep 2017, 19:10

Upravo je zavrsena nasa trening tekma.
Prva petorka su bili Murray-Green-Kyle-LMA-Gasol,a ovamo Mills-Manu-Gay-Bertans-Lauvergne.

Solidno se igralo,a po meni Kyle bio najbolji.Nikad ovako agresivan i odlucan nije bio.Mislim da je konacno sazrio.Murray dobio na snazi,to se jasno vidi,sve je bolji u penetraciji,odlukama i postavljanju saigraca.Na sutu ce jos da radi.Manu isto jako solidan.Cini se da je jos smrsao kako bi rasteretio tijelo.Sto se tice Gaya,meni izgledao sasvim normalno,cak se 2 puta islo i na alley oop na njega,ali Manu nije bacio tacne pasove.Itekako ce nam on valjati,jer je igrao i PFa na ovom treningu. ;) Ostali svi na ocekivanom nivou,jedino sto LMA zaista izgleda spremno,za razliku od prethodne 2 predsezone,tako da ocekujem bolji start od njega,ove godine. ;)

Treba istaci i ovo,Injury update on Kawhi; right quadriceps tendinopathy. Will miss the entire preseason :(

Bio je na parketu,ali je vidno sepao.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 30 sep 2017, 19:22

Zasto Soft Brothersi i dalje igraju zajedno?

Jel LaMarcus konacno shvatila da je petica?
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 30 sep 2017, 19:36

Igraju zajedno,jer je to nasa petorka sa najvise minuta,kontinuiteta(uz izuzetak Murraya) i petorka koja se najbolje poznaje.To je bitno i zbog samog Murraya.Po meni je ok,ako tako i ostane,jer gotovo svi startuju tradicionalne petorke,pa se onda prilagodjavaju.Bitno je da sada imamo mogucnost vrlo versatilnih petorki i to ce nam puno pomoci.Takodje,Pop je prethodni PO pokazao da mu nije nikakav problem izvoditi razlicite startne petorke kako bi se sto bolje prilagodili datom protivniku. ;)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 30 sep 2017, 19:48

Pop said Kawhi’s quad injury is something that has lingered from last season, although it’s not related to the ankle injury.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 okt 2017, 22:16

Nisam stigao ranije nista da napisem vezano za sinocnju tekmu pa cu sad malo.Na LPu je nije bilo,pa sam gledao preko nekog jako loseg streama.
Utisci su slijedeci:Prvo,Gay nije igrao zbog poznate Popove predostroznosti.Dalje,LMA potvrdio da je u odlicnoj fizickoj spremi,kako sam vec i pisao ranije.To mu je omogucilo da saspe 17p u 15min,a da se covjek nije ni oznojio fakticki.Ubacivao svoje suteve,ali sada i bolje siri parket u napadu,jer se izvlaci na trojku vise nego prosle sezone.To je Pop i trazio od njega u ovoj off sezoni-vise trojki.Bude li u ovakvoj formi i ovako odlucan kao sinoc,bicemo strasno opasni kad budemo kompletni.
Kyle, isto tako,nastavio sa svojom agresivnoscu i bio jako dobar.Murray lijepo to sve postavljao u napadu,ali se vidi da je novi u tome i cesto se desavaju greske.Ne u smislu izgubljenih lopti kao ranije sto je imao problem,nego pojedinih odluka u nasem sistemu,a koje nam i ne padaju na um kad je Tony na parketu.Iako je statisticki bio jako dobar,defanzivno je morao biti puno bolji.Napravio je nekoliko bas velikih defanzivnih propusta,nakon kojih ga je Pop slao na hladjenje.Sve ovo pisem,jer ce on minute u ovoj fazi svoje karijere dobijati zbog odbrane,skoka,te kontrole lopte i postavljanja napada.Niko od njega ne ocekuje da on ubacuje 10+ poena po tekmi i zato mora biti dobar u svojoj ulozi.Sto se tice ostalih,znamo sta svi mogu,jedino bih jos istakao Lauvergnea koji je ofanzivno bio bas bas solidan,ali zato i poprilicno los na defanzivnom skoku,sto me pomalo i iznenadilo znajuci kakav je skakac bio u Partizanu.Pomenuo bih jos i Whitea koji je zabio neke suteve pri samom kraju tekme kad su fakticki igrale 3.petorke,tako da to ne moze biti neko mjerilo.Eh da,Bertans jako odlucan na skoku i puno angazovaniji u odbrani.Iako ga sut nije slusao,ocigledno je skontao da bez skoka i solidnije odbrane,nece biti previse minuta.

filip13
Postovi: 38038
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la filip13 » 06 okt 2017, 18:09


Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 okt 2017, 12:35

Sinoc prilicno lagana pobjeda,iako je SAC igrao bez svojih veterana,a mi bez povrijedjenih Parkera i Kawhia,te Kylea i Manua koji su odmarali.
Prva stvar koja me dojmila,a koju nisam pisao odmah nakon 1.tekme protiv njih,je cinjenica da mali Fox zaista izgleda fantasticno.Rijetko vidjena brzina koju je bas tesko braniti u tranziciji,te mi se cini da vec sada vrlo dobro igra pik,a i pogadja suteve sa poludistance za koje su govorili da bi mu mogli biti problem.Po ovome u ove 2 tekme,sve sto mu treba je iskustvo i konstantnost.Takodje,vidi im se napredak i kod WCSa,ali i Labissierea.
S druge strane,kod nas,Murray izgledao puno bolje nego u prvoj tekmi i to su te oscilacije koje ce imati.Kao u utakmicama iz POa, napunio je sve rubrike,a posebno je bio dobar defanzivno,sto sam i isticao da mora biti,ako zeli igrati.Mislim i da je 2 puta izblokirao bas Foxa.LMA vrlo dobar,kao i Pau,koji je jako bitan u napadu kad Kawhi ne igra.Cesto je na visokom postu ili trojci i svojim dodavanjima inicira nase napade i tako olaksava Murrayu.Dodatno je smrsao i on,te je mnogo pokretljiviji.Sinoc fantastican bio i Lauvergne.Odlicno je odradio tekmu skakacki(sto sam kritikovao kod njega prosli put),iako to moze jos bolje u odbrani.U napadu je za sada odlican kad se sa njim igra pik.Pravi super blokove,lijepo otvara,zna dodati "iz dzepa",a moze zavrsiti ili rollom ka kosu ili pop-om.Defanzivno,nije neki zastitnik obruca,ali zato radi odlican hedge koji je bitan protiv danasnjeg small balla. ;) Paul isto bio jako dobar,a zanimljivo da je Udoka poslije tekme izjavio kako je on vec sada vjerovatno bolji defanzivno,nego sto je to Simmons bio,dok je Jonathon ispred njega u napadu.Inace,kod nas je bas predsezona jer su Pop i Messina bili u GM boxu na tribinama,a po jedno poluvrijeme nas vodili Udoka i Borrego.Istakao bih i malog Whitea koji je isto imao finu rolu,te vrlo impresivan blok u tranziciji u stilu Greena.Cak ga i Danny poredi sa sobom isticuci kako je mali sigurno atleticniji od njega i da ima bolju kontrolu lopte.Zaista i djeluju dosta slicno na parketu. :) I za kraj,ostavio sam da napisem recenicu o Gayu u ovoj analizi igraca.Sigurno je da ce mu trebati neko vrijeme da vrati svoj ritam i uklopi se u nas sistem,ali mislim da mozemo otkloniti svaku dilemu kad je u pitanju njegovo zdravlje.Apsolutno se normalno covjek krece i lici na igraca kakav je oduvijek bio.Sinoc je to i potvrdio tako sto je probio covjeka po ceonoj liniji,te bas jako zakucao. :thumbup:
Zadnja izmjena: NEZALAGANJE, dana/u 07 okt 2017, 14:49, ukupno mijenjano 1 put.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 07 okt 2017, 13:35

Gay je mashina,ovo govorim 7,8 godina samo da ga Popp malo smiri i eto vrhunskog pojacanja.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 okt 2017, 14:47

lumani je napisao/la:Gay je mashina,ovo govorim 7,8 godina samo da ga Popp malo smiri i eto vrhunskog pojacanja.
Ma smirio je on sam sebe sudeci po izjavama koje daje otkako je dosao,zatim po tome da je potpisao za manje i da je spreman ulaziti i s klupe,za razliku od npr.Carmela koji se na novinarsko pitanje o ulasku s klupe OKCa samo nasmijao,pa ovi sad moraju graditi ponovo citav svoj sistem.Gay je dosao da pobjedjuje i kako Pop voli reci,"stavio je svoj ego po strani".To je u SA jako bitno.

Sto se tice njegovih igrackih kvaliteta,svima su poznati i kad je zdrav,savrseno se uklapa u modernu kosarku.Jedan je od rijetkih danasnjih SFova koji ima igru ledjima na niskom postu,te kombinaciju visine,brzine i snage da bez problema igra i cuva danasnje PFove.SA to nije imao prosle godine,osim da pomjeri Kawhia na PFa u small ballu,a onda trpe ostali segmenti.Ove sezone se i ta dimenzija dodala i cini mi se da je bila neophodna s obzirom na rostere GSa,CLE,OKCa,pa i HOU.Svi ti timovi imaju vise igraca koji mogu igrati pozicije SFa i PFa.Isto tako,mislim da ce SA i dalje preferirati da igra visoku postavu,sto mi je razumljivo zbog cinjenice da se tim koji ima 2 uzastopne 60+ sezone i WCF iza sebe ne treba mijenjati puno,ali ce se sada vrlo lako prilagoditi protivniku koji izvede nisku postavu.Primjera radi,prosle sezone je nas odgovor na takvo nesto bio David Lee.Pa se tako pokusalo sa njim,kad Pau nije mogao braniti pik, u seriji protiv HOU,kao i GS dok se nije povrijedio u 3.tekmi.
Danas,barem na papiru, small ball SA izgleda odlicno i najopasnija kombinacija njega,po meni,je Mills-Green-Kawhi-Gay-LMA.U ovakvoj postavi protivnik ne moze pomagati ni sa koga,sto ne znam da se moze reci za najbolje small ball petorke pomenutih ekipa.Naravno,ovakva konstatacija je otvorena za diskusije.Neko ce reci da je Mills tu defanzivna labilnost,sto on vjerovatno i jeste,ali uvijek ga se moze ostaviti da coskari na Robersonu,Iguodali,Tuckeru/Mbah a Mouteu i sl.U tim situacijama je uvijek bolje za SA da takve ekipe mozda pokusaju post up protiv njega i tako izadju van svoje zone i stila igre da sutiraju trojke.Bez trojke je tempo igre mnogo sporiji,a zna se kome to odgovara. ;) S druge strane, kako ce braniti oni napad SA? Da me sad neko ne shvati pogresno,GSov small ball je zbog koncentracije kvaliteta i dalje najbolji,ali moje skromno misljenje je da ce ovaj small ball SA,kad udje u punu takmicarsku formu,moci itekako da parira.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 07 okt 2017, 15:21

Totalno objektivna najava sezone

Kao i uvijek malo zaborave ljudi mamuze,ove godine imaju razloga,dosta dobrih ekipa na zapadu je vuklo zanimljive poteze dok mi smo vratili manje,vise istu ekipu.Samo se zaboravi cesto da je to bila 60 W ekipa u eri ovih Wariorsa pa je to poprilicno dobro.U startu da kazemo da trebamo Kawaja da bude Kawaj 100% spreman i nadam se da masanje predsezone su samo mjere predostroznosti.Necu previse pisati o njemu i o par drugih igraca.Od Kiwia znamo sta cemo dobit.Necu uopste trazit vise,hey jel jos popravio playmaking dal ce podici neke brojke,nebitno,vec prosle je on za mene bio najproduktivniji igrac lige i to je blago receno i vise nego dovoljno.Vazi za par drugih igraca.

Gasol je dosao laksi na start sezone.Da jos brze trci u ovom novom basketu.Od njega znamo sta cemo dobit.Iznad prosjecan visoki koji ce u RS sezoni dobit mnoge utakmice sam i ponudit odlicnu produkciju.Jer Pau makar nisam fan novog ugovora je isti igrac vec par sezona.Jednostavno sa svojom visinom i skilom ce biti koristan dal imao 35 il 39 godina.A primjenjuje pravilo Timia , jedna godina vise , jedna kila manje.Doduse vise njih u njegovom slucaju.Manu isto.Kultura,razvoj mladih igraca,kvalitetnih 20 minuta kad bude trebalo.Pogotovo je vazno ove sezone.Kad imamo toliko mladih igraca da ih pravilno uvedemo u sistem i razvijemo kao kosarkase i osobe.Mills sa 10/3 (40% za 3) mi valja.Mada valja reci da kad sam malo gledao brojke da bez Parkera je imao 13/4 i zadrzao efikasnost.Logicno igrao vise al jedno je podici brojke a drugo je zadrzati procente.Jos Kawaj sto nije neka tajna je izgledao bolje s njim u petorci i efikasnije cesto,spacing cisti na koji ne trebamo trosit previse rijeci.Mills igra s takvom energijom i motorom da ne treba drasticno dizati njegove minute jer pricamo o liku koji odradi 80 utakmica po sezoni al malo vise od 20 min sigurno.Od Parkera fakat nemam velika ocekivanja kad vrati,svaka dobra njegova minuta ce biti pozitivna,da rastereti bekovsku rotaciju.Sama cinjenica da se vraca toliko ranije pokazuje o kakvom profesionalcu je rijec i vidjet cemo vec.Ako ponudi 10 dobrih utakmica,bit ce i vise nego dobro.

Sad do zanimljivog djela."Mladih igraca" i njihove moguce produkcije.

Kyle Anderson

Make or break sezona za Kyla.Radio je mnogo preko ljeta sa dobrim igracima i izgledao dobro na prvoj tekmi.Ovo je godina da zasluzi novi ugovor,da pokaze dal vrijedi u ovoj ligi ili ne.Sam Pop je rekao par puta da on mu napredak nije olaksao.Nije znao dal ga koristit kao playa,beka,krilo il sta vec.Prosle godine cak bio SG nerijetko puta sto nije bilo idealno.Srecom po Andersona kosarka ide u pravcu koji mu odgovara.On sa svojih 6-9 i 7-3 whingspanom je i vise nego kvalifikovan da igra PF poziciju.Tu njegova brzina tj. nedostatak iste nije problem.Ako doda taj fucking sut iz kornera totalno mijenja njega kao igraca i nas kao ekipu cak.Kad pogledas prosle godine duele protiv Goldena,Cle i slicnih top ekipa kada je igrao barem 20 minuta uvijek je bio pozitivan,uvijek.Jednostavno je kvalitetan defanzivac.Ima duzinu,ima IQ,zna se postavit,zna koristit svoje tijelo.Naravno kad brani adekvatnu poziciju,neces trazit od njega da brani kombo bekove al i tu na preuzimanju ce radit bolji posao nego LMA kad igra "4".U napadu samim svojim dodavanjem,inteligentnom igrom moze biti koristan al ako ima taj pouzdani sut iz kornera mijenja krvnu sliku ekipe.Glavna sezona za njega.Mislim da ce igrati pravu poziciju(4)i da ako na defanzivu svoju doda pouzdan spotup sut da imamo drugog igraca.

DeJounte Murray

Nemam prevelika ocekivanja za njega jer znam koliko ima godina sto nije na odmet se podsjetit.Bit ce vise minuta,vise minuta razvoja za ucenje.Defanziva je fakat kljuc.Tu treba sa svojom duzinom,aktivnoscu donijeti plus.Sa defanzivnim skokom takodje sto je vid odbrane.U napadu nece biti pouzdan suter za tri poena daleko od toga i vidjet cemo dal moze biti ove sezone pozitivan igrac na tom djelu.Samo zelim vidjeti da fakat sav opjevani rad preko ljeta donosi neke rezultate.Da napreduje.Da gubi manje lopti,da donosi bolje odluke.Da u defanzivi ne gubi covjeka.Znaci taj vanjski sut mi nije potreban za ovu sezonu i ima vremena kad ce to biti bolji dio njegove igre.Sad trebam jednog igraca koji ce u defanzivi biti plus a napadu da ne bude minus barem i to je napredak u odnosu na proslu.Zanima me koliko ce slobodno igrati.Dal ce pustit Pop da izdivlja par puta sa svojim Derrick Rose ulazima koji nisu sutevi velikog procenta al to je njegova igra,igra koju nije igrao u ljetnoj ligi pa se gusio donekle.Opet razumijes Spurse,zele izbit te lose Jamal navike iz njega i napravit kompletnijeg igraca.Zelim da kad pogledamo na kraju sezone da brojke od 41 do 82 utakmice budu bolje nego brojke od 1 do 41,ne samo brojke,da bude evidentno samim gledanjem kako napreduje.To je glavno.

Davis Bertans

Prosle godine ponudio kvalitetnih minuta vec i ove bi trebao jos vise.Prilagodjen na sistem i ekipu.Kao i Dejounte.Ne samo sto je mlad pa stalno se razvija vec vise cinjenica sto je 2 sezona,nema tih ruki gresaka,naviknut na ligu,na suigrace etc. Nista previse od njega ne ocekujem jos uvijek.Kazem vise kvalitetnih minuta tokom RS.Mislim da ce biti vise zamjena Kawaju nego small ball "4" jer imamo neke prednosti tu al na skoku gubimo dosta mada cu vise o tome poslije.Znaci vise minuta,vise iskustva,vise rutine bit ce dovoljno.

Bryn Forbes

Dosta puta sam sa nezlaganjem komentarisao istog i uvijek sam bio skeptican,jos uvijek sam.Djeluje kao undersize bek koji moze biti bog u evropi ili Kini al zbog manjka centimetara nece biti ucinkovit u NBA-u,pa nek ti neko kaze da cm nisu bitni.Al,al Michigan ubica je radio mnogo,radio je mnogo na sebe i vidjelo se vec u ljetnoj ligi.Popovich ga spomeni na media dayu a nije bas cesto da on pohvali bilo koga a kamoli mladog igraca.Impresionirao ga je i izgledao dobro u ovom "uvodu".Ono gdje je ocigledan napredak je ballhandling.Daleko komforniji s loptom u rukama,daleko lakse si kreira sut.Jer kad imas njegovu visinu ne mozes bas trcati oko blokova i naci dovoljno prostora.Trebas moci kreirati malo i za sebe.Jos sam skeptik dal ima NBA buducnost al mozda bi mogao pojesti vise minuta tokom RS nego sto ljudi misle.

D White je ruki.Ruki koj igra fenomenalno od ljetne lige al opet ruki koji ce biti u Austinu na dodatnom radu i koji nece vidjeti previse minuta ove sezone.Zanimljiv projekat bez dileme sa svojom visinom,tricom,mogucnosti kreiranja suta za sebe.Mozda nas iznenadi sve pa ga vidimo vise dok nema Parkera al znamo Popa.Prva godina je njemu da uci sistem,da se razvija kao igrac,fizicki i u svakom drugom segmentu.U nekom djelu sezone bumo ga vidjeli i mislim da ce biti sposoban da donese neke kvalitetne minute sto je vise nego sto vecina rukia mogu reci.

Projekti.Nazivamo igrace koji nisu previse mladi,koji su na ivici NBA rotacije i kojima Spursi rehabilituju karijeru.

King Joffry

Izgledao dobro na eurobasketu(21/11 protiv Grcke)izgledao dobro u ovom uvodu sezone.David Lee je bio projekat prosle godine.Ponudio iznad oceivanja regularnu sezonu kad je vecina ljudi mislila da je mrtav NBA igrac.Joffry moze popunit tu rolu.Nece svaki igrac na Spursima postati bolji al ima razlog zasto vecina ovih prosjecnih igraca a Joffry je jedan od njih izgledaju stabilnije jer su stavljeni u bolju poziciju da uspiju.Jer kad pricamo o granicnom NBA talentu oni moraju biti u adekvatnom sistemu jer ne mogu prezivit na suhi talenat.A nas "euro ball" u drugoj postavi sa mnogo kretanja,sa dosta pasova odgovara ovakvim igracima koji su navikli igrati tako.Bez da lopta staje.A kada igraju u nekim drugim ekipama gdje te ekipe imaju Jamala,Lou Wiliamsa il cisto nekog gunera,nece izgledati previse dobro.Uglavnom pickup mi se svidio u samom momentu,najava sezone dobra i u najboljim godinama je u najboljoj mogucoj situaciji da dokaze da je koristan 3 visoki u vecini NBA ekipa.

Brandon Paul

Sinoc 4/5 iz igre uz 4 skoka za 15 minuta.Hey ako bi od njega napravili korisnog NBA igraca.Necu reci da hoce al ima neke uvjete da to postane.Cesto vidimo slucaj da igraci koji su prosjecni u evropi preko bare uspjevaju biti korisni.Dok oni allrounderi ne mogu proci.Dal je Paul bolji igrac od Papanikolaua? pa niko mu u evropi ne bi dao veci ugovor nego Kostatsu al preko bare moze biti druga prica.U NBA cu proci specijalci,a Paul je specijalac u sutu za "3" poena i ako fakat prenese te procente,on moze prezivit i zadrzat se tu vise sezona.Najlaksi primjer je Gary Neal.Neal je izgledao uzasno u evropi a u Spursima ostavio 3 fantasticne sezone na osnovu svog suta.Imao jednu kvalitetnu osobinu i to kad potencira dobra ekipa naprave od njega igraca.Necu reci da ce biti Neal i da svako moze biti Neal al to bi bio taj put.OVO je siroka rotacija.Pricamo o 5,6 beku. koji nije previse bitan al tu ima nesto sto je pokazao i u ljetnoj ligi.Iz nekog razloga u evropi je imao vise lica nego ledja a sad izgleda nabildano,kvalitetni PED koristi ocigledno.Ima visinu/duzinu da igra beka.Ima volju u odbrani koju Neal blago receno nije imao pa je u tom smislu mozda slicniji Danniu.Ako bude imao i sut za tri poena,on ce neke minute vidjeti.U svakom slucaju mora se priznat da mu dres dobro stoji.


Contract year phenomenon is a term used in North American sports to describe the occurrence when athletes perform at a very high level in the season prior to their free agency eligibility.Oh divni contract year.Mogao sam na Kyla to primjenit al u drugu mi kategoriju spada.

LMA

Da , alkoholicaram sam , prvi korak da rijesis problem.U svemo ovom sto je izaslo ovih dana oko njega i Popa raduje me cinjenica da je on inicirao razgovor s njim da mu kaze kako se osjeca,kako mogu biti bolji i slicno.To je pozitivno iako imam malo ljubavi prema njemu.I to nije zbog serije s Goldenom sto je apsolutni apsurd bilo ocekivati da bez Kawaja on treba uradit sta? nego veci dio sezone izgledao van komfora.Ocigledno dosao dosta mrsaviji na start sezone.Sto me raduje i nervira.Nervira jer 2 sezone zaredom je u trening kamp dolazio sa viskom kilograma al mozda nas je Duncan razmazio sve.Uglavnom sad kad bi se mogao izborit za novi ugovor je dosao mrsaviji nego inace,cuj to,al ajde,dobro je za ekipu barem.Izgleda dobro u ovom startu sezone.Kaze da je vjezbao "3" dosta.Vidjet cemo koliko ce ulazit,daleka dvica ulazi fino i eto.Nivo odbrane prosle godine je bio na odlicnom nivou i ne trazim vise al u napadu treba biti komforniji,efikasniji,odlucniji.Kaze da misli da moze biti top 10/15 igrac lige.Pa da vidimo.Svakako uz kvalitetnu odbranu koju igra ako doda efikasan napad nece biti daleko.Itekako nam treba vrhunski LMA.Mijenja totalno krvnu sliku ekipe.Mogu ja pisat o Bertansu,Paulu ako nam donesu ove i one minute al ako imamo 20 % npr boljeg LaMarcusa u odnosu na proslu sezone to je daleko vrijednije od svega jer pricamo o nominalnom all staru koji ce igrati 30 + minuta.Jos nesto sto bi mu moglo godit je small ball.Pizda je valda skontala nakon svih ovih godina da mu je to prava pozicija.Uredu.Nisi se zelio prije 5 godina udarati pod kosem sa balvanima(i dalje si pizda zbog toga al dobro,nije svako Tim)al sad vecina igraca na poziciji "5" su manji,fizicki inferiorniji daleko u odnosu na njega.Daleko mu je teze cuvati "4" vani i trcati na perimetru nego branit malo pokretne petice i obrnuto u napadu.On nije vrhunski postup igrac.Pa makar Ryan Anderson ostao na njemu,moze al nije mu to forte.Znaci cinjenica da ostanu mali igraci na njemu nece pravit toliku razliku.Al kada ostanu protivnicki centri koje moze probit na prvom koraku,gdje moze naci vise prostora za sut moglo bi oslobodit njegovu igru.Dosao je spreman.Mogao bi igrati u boljim okolnostima i godina je ugovora.Ocekujem dosta bolju sezonu nego proslu sto nije mala stvar.

Green

Danny je dobio pare i ulijenio se,treba bit realan.Lik je koji voli biti po klubovima i zadnje 2 sezone su dokaz toga.Sad i on iz nekog razloga izgleda dosta nabildanije nego inace??? mistery , da je svakom godina ugovora nabili bi Wariorse a ljudi.Proslogodisnji Danny je i dalje NBA starter,sutao bolje tricu a u odbrani je elitan,elitan.Izmedju je Arize i Robersona al ima kvalitet da bude nivo Trevora jer je bio.Trice mora dici jos,da bude pouzdan kao sto je nekad bio uz kvalitetnu odbranu u koju ne treba sumnjati.Ima priliku da uradi opt out kao LMA i da dobije novi ugovor od Spursa ili nekog drugog.Ne nuzno vise para al vise godina i vecu garanciju.Djeluje da je bio vise u teretani nego u klubovima ovo ljeto.Da bi mogao zaradit se fin ugovor,nadajmo se da hoce jer kao i slucaju LMA da jos jedan starter digne svoju igru bi znacilo itekako.Contract year!


Popovich u pauzi izmedju Trump govora napravio novi sistem?

Nije da volim al nekad ce igrati zajedno Gasol/LMA.Nekad ce to biti dobro kao protiv Hou prosle godine.To je potpuno uredu da se prilagodis okolnostima matchupa al glavna tendencija treba biti small ball sto je vise normal ball postao nego neko cudo.I mislim da smo na rosteru radili bas u tom smjeru.Vise duzine na perimetru sa vise sutanja.Pa ona glavna rotacija bi mogla biti ovo ;

Murray / Mills
Greeen / Manu
Kawhi / Bertans
Gay / Anderson
LMA / Gasol


Kad se Parker vrati bumo vidjeli rotaciju.KING Joffry prije svih ce sigurno naci neke minute.A vidjet cemo za Paula i par drugih.
Pa jedan Forbes je vec 2 sezonu tu,prosao sistem,prosao ljetnu ligu,austin sve i sigurno ce donijeti vise minuta tokom RS.
Pa White je ruki al "stari,iskusni" ruki koji moze donijeti neke minute.Imamo bas,bas duboku ekipu.

Nominalna klupa je ucinkovita jer tu ima prvo kvalitetnih igraca poput Millsa,Manua,Gasola i koga vec.Al je dobra prije svega zbog poznavanja medjusobnog,jer toliko dugo godina vrte iste setove,potpuno svjesni uloga,situacije i svega onog sto se trazi od njih.Po imenima ima par boljih al malo koja bude efikasnija tokom sezone bas zbog tog podcjenjenog razloga.A mislim da ce Mills biti "rezerva" jer u toj roli je najbolji al igrat ce cesto sa Kawajom zbog spacinga naravno.Vidim mozda Murraya na oko 20 minuta i Millsa na oko 23 minute na startu.Znam ima jos 5 minuta al to pojede vec neko.I poprilicno sam siguran da Gay nece startati mada sam ga stavio kao startera.Atletski djeluje da ce biti starti sto je odlicna vijest.No nije dugo igrao basketa i trebat ce vremena da se vrati u kosarkaski ritam i treba ga lagano uvodit u ekipu.

Kjuc je na 4/5 pozicijama.

Vise spacinga na "4" sa Gayom,Andersonom,Bertansom cak moze otvorit sve al pogotovo s prvom dvojicom jer bi mogli zadrzati isti nivo odbrane ili biti bolji nego sa dva visoka.To godi Murrayu vise za prodore,godi vise Greenu koji je bas u tom sistemu sa Diawom na "4" znao biti bas najbolji zbog sirine tog terena.Nije toliko cak ni u napadu bolje jer Gasol je donosio kvalitetan spacing iako u odnosu na Gaya nema mogucnost da probije igraca sa perimetra sto dodatno lomi odbranu,vec defanzivno smo u mogucnosti lakse branit tricu,lakse preuzimati itd itd.

Poenta citave offsezone je bio "sut za 3 poena".

Dedmon nije bio koristan u playoffu jer danas igrac bez napada je minus igrac.
Cak i Tristan kao daleko bolja verzija istog je protiv GSW bio beskoristan.

Npr. i minorna zamjena kakva je Lee/Joffry u sferi velikih stvari potencira to.Lee nije mogao sutati dalje od 4 metra.Bio koristan igrac al imao limitacije gdje spacing nije bio idealan naravno jer je igrao na "4".Dok Joffry kad bude igrao te minute moze donijeti vise spacinga.Prije nego je trejdovan u Bullse je imao cak 44% suta iz kornera za tri poena.Mogao je razvuci teren u napadu.U Bullsima sa najgorom spacing ekipom to nisu bili isti procenti ofkros.Mozda su Spursi bas prepoznali njegovu losu situaciju i prepoznali taj uzorak iz OKC za tri poena i zele ga stavit u slicnu poziciju.Opet kazem pricamo o 4/5 visokom koji opet moze donijet plus.SIMMONS je sutao 29% za tri tokom sezone.Pa bio je ocajan.Nije Pop mu mogao izmislit vise minuta tokom sezone kad je to bio toliki minus.I kad gledas procente ne trebas mislit na samo jednog igraca.Njegov los procenat utice na sve onda.Jer ima manje prostora za Kawaja,za LaMarcusa za sve.Dok Gay je imao 37% i pokazao se kao jedan iskusni veteran koji zna da sutom za 3 poena kao Jefferson,Iggy i par drugih moze produzit svoju NBA karijeru.Bolji suter dosta uglavnom od njega.

Joffry donosi neki spacing (mozda i kvalitetan cak ako uzorak iz kornera bude pravi) u odnosu na Lee-a koji nije imao domet nikakav.
Gasol kao backup C u odnosu na Dedmona donosi daleko vise spacinga ako cemo ga stavit u tu rolu koja je vrlo moguca.
Gay u odnosu na Simmonsa etc etc. vise minuta Millsa bez Parkera takodje.

Gubimo malo defanzivno? mozda , treba to vidjeti , nije ni Lee dobar defanzivac al izgledao pristojno u sistemu Spursa.
Uglavnom rezon je bio jasan , sto vise sutera , sto vise prostora u napadu , sto vise ofanzivnih opcija.

Pa je i ruki biran White kao odlican suter.Pa je doveden Brandon Paul kao odlican suter i svi pomenuti potezi.Zadrzan Forbes.

Ko ce kad i ko ce koliko biti u rotaciji ostaje da se vidi al Pop zeli da kad Kawaj primi loptu na niskom postu da moze cak 4 igraca biti van linije za tri poena sto bi promjenilo krvnu sliku ove ekipe.Mislim to je nezaustavljivo il moras branit Kawaja 1 na 1 sto ne mozes il udvajas a sad smo se nakrcali suterima u odnosu na Simmonsa,Leea,Dedmona.Jedino Murray nije dobar suter u glavnoj rotaciji al nije bio ni Parker pa tu smo na slicnoj poziciji.Defanzivne uvjete da budemo top 5 odbrana liga opet imamo sto je bitno.Dodali smo vanjski sut al nismo izgubili indentitet.

Murray
Green
Kawhi
Gay
LMA

Petorka je jako uzbudljiva.Ne zans ko ima veci whingspan.Abnormalna duzina i visina na perimetru.To mijenja suteve protivnika,mijenja navike,mijenja njihove napade.Ne samo ukradene koji ce biti,defanzivni skokovi jer na preuzimanju Murray sa svojih 6-5 i 6-10 ws moze pokupit to i krenut u kontru,fleksibilna ekipa koja moze branit dosta pozicija.Dosta atletike tu ima pored same duzine,svako za svoju poziciju je il prosjecan il iznad prosjecan NBA atleta.Dok u napadu imas 3,5 sutera sto je i vise nego dovoljno za kvalitetan napad.Onda ako bas potenciras vise odbranu protiv nekog imas Andersona sa svojih 6-9 i 7-3 koji donosi dodatnu duzinu,fleksbilinost itd. Od njega ocekujes te minute.Sad ne znamo dal ce Paul biti sposoban za njih al on takodje ima ogromnu duzinu za svoju visinu i jednostavno je igrac na taj princip.

Duzina + 3 poena , zvuci kao danasnja kosarka a tako smo konstruisali ekipu.

Ne kazem da je ovo dovoljno da se izbori sa Goldenom makar smo se mi uvijek iznad prosjeka nosili s njima jer pricamo o historijskoj ekipi al to je princip.Na papiru ako zelis pokusat se borit s njima i slicnim ekipama.Onda u drugoj petorci imamo Mills/Manu/Gasol osnovu.Dovoljno suta,playmakinga da donese prednost na vecini tekmi ili barem zadrzi egal a od klupe ne treba trazit vise.Volim plafon ekipe.Suterski potentna ekipa sa mnogo duzine i mogucnosti preuzimanja.Imamo ogromnu sirinu za regularnu sezonu da samo pumpamo pobjede(u smislu jednu tekmu moze Forbes,Paul,Bertans,White etc iskoci)u svakom momentu.A onda opet u playoffu imamo 8,9 glavnih igraca sa iskustvom za najvece borbe.Cak i Murray koji neocekivano je dobio vise minuta prosle godine sto je itekako pomoglo u razvoju,iskustvu i pripremi za naredne postsezone.

Kljuc je da Pop fakat igra ovako.A mislim da hoce cim Gay bude potpuno spreman jer smo tako napravili ekipu.

S razlogom Carmelo i slicni ce dobit vise naslova i vise haypa(opravdano).Al mamuzi imaju toliko elemenata.Sad nekog mozda iznenadi Anderson ako odigra dobru sezonu a mi znamo da je momak vec 3 sezona prosao sve,da je u godini ugovora,da je prosli playoff pokazao velik napredak i da ce konacno igrati svoju poziciju.Znaci mozda mu se sve sastavi ove.Neko ko povrsno prati Spurse se iznenadi al mi necemo.Necemo ni da Murray,Bertans u svojoj drugoj sezoni naprave ocekivan napredak i ponude vise kvalitetnih minuta.Da LaMarcus,Green odrade bolje sezone jer su u godini ugovora.Dosta tih elemenata ima i to zasnovani na opipljivim argumentima(samo fizicko stanje Greena,LaMarcusa na startu sezone i njihove partije to nagovijestavaju).Dok se zali Simmons koji je imao ocajnu regularnu sezonu i bio nebitan u 61 pobjedi , njegovu produkciju lako mozda zamijeni B.Paul.Necu pricat o Gayu jer to je potpuno druga kategorija igraca.Nije toliko u imenima,vec u identitetu ekipe koji smo promjenili i prilagodili potrebama danasnje lige.Toliko suta,toliko vec opisane duzine.Kao u bezbolu.Samo nakrcas udarace sa vecim prosjekom i oni ce kad,tad tokom sezone isporucit te ocekivane brojke i udarit odredjen broj HR.Tako smo i mi nakrcali ekipu sa suterima preko 35% za tri poena i to bi se trebalo kad,tad tokom sezone pokazati.Ne samo na vanjskom sutu nego generalno boljem napadu sa vise spacinga.


Zakljucak

Mogao sam gledati ekipu sa Roger Masonom kao jednim od glavnih igraca a da necu moci uzivati u ovom.

Prvo Kawaj u mozda MVP sezoni.Toliko je dobar.Kao Tim neke 2002.Jednostavno moras gledati svaku njegovu utakmicu.Propustit neku njegovu tekmu iz prajma je grijeh,bar za nas mamuze.On ce donijeti potrebno uzbudjenje svaki put.Onda imas hrpu mladih igraca poput Murraya,Bertansa,Andersona i par drugih koje pomno pratis da vidis dal ce biti dio buducnosti ove ekipe.Manu/Mils/Gasol ce drzati te budnim u kasnim satima sa kvalitetnom kosarkom u drugoj postavi.Dodas jos faktor Rudia.A profil takvog zanimljivog igraca dugo nismo imali.LMA daleko od uzbudljivijeg al valjalo bi vidjeti bounce back sezonu.Ne da treba nama posebno razloga da gledamo Spurse al samo spomenut MVP kandidata i Murraya u njegovoj velikoj sezoni razvoja je i vise nego dovoljno da se pogleda svaka moguca minuta.

Jedino nisam fan sto Pau dobi ugovor na 3 godine makar 3 nije jel skroz garantovana al sve ostalo mi je uredu.Joffry mislim da ce biti odlican pickup kao Lee prosle godine.Odlucili smo zamijenit neke dodatne djelove poput Lee,Dedmona za vise sutera.Takodje smo vise oslobodili prostora za Andersona,Bertansa mlade igrace da se dodatno dokazu.I zamijenili smo Simmonsa i Gaya.Sto se ne moze poredit.Jer ako Gay bude los bit ce barem Simmons a plafoni nisu u istoj stratosferi.Sama cinjenica da Khawi kad primi loptu i bude imao 3,4 sutera u svakom momentu oko sebe bit ce ljepota.Bit ce ljepota gledati takav napad.Napredak Murraya.Sa svakim zakucavanjem i izgubljenom loptom ce biti nova lekcija.I mogucnosti da igramo "small ball" sto prosle nismo mogli vrlo moguce.Ove sezone sa dodatnom godinom za Andersona,Bertansa,Murraya uz dodatak Gaya nam se otvara mogucnost.A najbolji basket smo igrali bas sa tim postavkama pa ne vidim zasto bi bilo sad drugacije.

Mogu ispisat jos ovoliko karaktera al nema smisla.Dovoljno sam se izrazio o ovoj ekipi.Imamo potrebnu sirinu da ispucamo jos jednu dominantnu RS sezonu.Za playoff imamo dovoljnos suta,fleksibilnosti defanzivne da budemo **** svakom.A i da dobijemo Hou,OKC koji na papiru imaju vise zvijezda.Khawi sa jos jednom prajm sezone,Murray dok pravi baby steps i Gay koji moze biti iks **** uzivali i ispratili jos jednu kvalitetnu sezona Spursa ove sezone kolege , 44 kvalitetnu zaredom :thumbup:
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 07 okt 2017, 15:36

NEZALAGANJE je napisao/la:
lumani je napisao/la:Gay je mashina,ovo govorim 7,8 godina samo da ga Popp malo smiri i eto vrhunskog pojacanja.
Ma smirio je on sam sebe sudeci po izjavama koje daje otkako je dosao,zatim po tome da je potpisao za manje i da je spreman ulaziti i s klupe,za razliku od npr.Carmela koji se na novinarsko pitanje o ulasku s klupe OKCa samo nasmijao,pa ovi sad moraju graditi ponovo citav svoj sistem.Gay je dosao da pobjedjuje i kako Pop voli reci,"stavio je svoj ego po strani".To je u SA jako bitno.

Sto se tice njegovih igrackih kvaliteta,svima su poznati i kad je zdrav,savrseno se uklapa u modernu kosarku.Jedan je od rijetkih danasnjih SFova koji ima igru ledjima na niskom postu,te kombinaciju visine,brzine i snage da bez problema igra i cuva danasnje PFove.SA to nije imao prosle godine,osim da pomjeri Kawhia na PFa u small ballu,a onda trpe ostali segmenti.Ove sezone se i ta dimenzija dodala i cini mi se da je bila neophodna s obzirom na rostere GSa,CLE,OKCa,pa i HOU.Svi ti timovi imaju vise igraca koji mogu igrati pozicije SFa i PFa.Isto tako,mislim da ce SA i dalje preferirati da igra visoku postavu,sto mi je razumljivo zbog cinjenice da se tim koji ima 2 uzastopne 60+ sezone i WCF iza sebe ne treba mijenjati puno,ali ce se sada vrlo lako prilagoditi protivniku koji izvede nisku postavu.Primjera radi,prosle sezone je nas odgovor na takvo nesto bio David Lee.Pa se tako pokusalo sa njim,kad Pau nije mogao braniti pik, u seriji protiv HOU,kao i GS dok se nije povrijedio u 3.tekmi.
Danas,barem na papiru, small ball SA izgleda odlicno i najopasnija kombinacija njega,po meni,je Mills-Green-Kawhi-Gay-LMA.U ovakvoj postavi protivnik ne moze pomagati ni sa koga,sto ne znam da se moze reci za najbolje small ball petorke pomenutih ekipa.Naravno,ovakva konstatacija je otvorena za diskusije.Neko ce reci da je Mills tu defanzivna labilnost,sto on vjerovatno i jeste,ali uvijek ga se moze ostaviti da coskari na Robersonu,Iguodali,Tuckeru/Mbah a Mouteu i sl.U tim situacijama je uvijek bolje za SA da takve ekipe mozda pokusaju post up protiv njega i tako izadju van svoje zone i stila igre da sutiraju trojke.Bez trojke je tempo igre mnogo sporiji,a zna se kome to odgovara. ;) S druge strane, kako ce braniti oni napad SA? Da me sad neko ne shvati pogresno,GSov small ball je zbog koncentracije kvaliteta i dalje najbolji,ali moje skromno misljenje je da ce ovaj small ball SA,kad udje u punu takmicarsku formu,moci itekako da parira.
:thumbup: ipak ce biti vama teze zaustaviti small ball nego njima vas sistem..

filip13
Postovi: 38038
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la filip13 » 07 okt 2017, 15:59

svaka cast @raule na postu

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 okt 2017, 17:48

Odlicna analiza @Raule. :clap:
To u sustini i jeste sve o nama.Medjutim,volio bih da prodiskutujemo o nekoliko stvari,iako smo vec pisali o nekim kako ti rece.

Prvo,mislim da Forbes nema sta traziti u ovoj ekipi,nakon naseg drafta,potpisa odredjenih FA itd.Da,Pop ga hvali,da napredovao je bez dileme,ali mi jednostavno NEMAMO mjesta za njega i ono sto on "nudi".Nista licno,decko vjerovatno ima i mjesta u NBA,ali ne i kod nas,jer takav profil igraca vec imamo.Da ima garantovan ugovor i za narednu sezonu,kad se Manu 90% oprasta,onda bi mi bilo ok da je tu i imalo bi smisla sve.Ovako kad imas Greena,Manua,Paula,Whitea,pa i Murraya koji ce tu traziti minute kad se Parker vrati,pa se na to doda cinjenica da ce on naredno ljeto biti FA a nama trebati prostor za maxa,mrka kapa.Cak mislim da ce i Paul dobijati minute,samo onda kad se Manu i Gay odmaraju ili je neko povrijedjen.Isto vrijedi i za Whitea,koji ce biti najvise u Austinu,siguran sam.

Druga stvar,to sto sad imamo roster za bolji i kvalitetniji small ball,po meni to ne znaci da cemo tako ikada pocinjati utakmice u RSu.PO je vec druga prica i tu je Pop zadnji put pokazao da je spreman mijenjati petorku.U prevodu,99% na centarskim pozicijama tokom RSa startaju Pau i LMA,sto po defaultu znaci da je Lauvergne,kao jedini visoki, siguran na C s klupe i tako smo i igrali ove 2 tekme predsezone.Naravno,prilagodjavanja tokom tekme ce se raditi i vjerovatno mecirati small balllovi sa protivnikom,ali ce to sve biti u fazi eksperimenta prvih par mjeseci,siguran sam.
E sad,ovo navedeno znaci da u prvih 10 igraca nemamo mjesta i za Kylea i za Bertansa sto opet znaci da ce oni imati svoje minute u zavisnosti od ucinka na parketu i to mi je ok.Medjutim,ukoliko Pop u toku tekme odluci da razdvoji zajednicke minute na parketu Paua i LMAa, cime iz rotacije ispada Lauvergne(ako igramo small ball), onda ima mjesta i za Kylea i za Davisa i mislim da ce tako i biti u POu. :) U ovom momentu naginjem da vise igra Kyle sa Gayom,Manuom i Millsom,jer Davis jos ima da radi na nekim stvarima(najvise skok),ali mislim da ce ih Pop koristiti po onome sta nam treba na parketu i to nas cini posebno opasnim.Zaista nam je sirina rostera ove godine fascinantna,a jos mi je draze da to mnogi nisu ni primjetili. :opaopa:

I zadnja stvar,imamo ista ocekivanja za Murraya. :D I mene zanima njegova defanziva najvise,kao i sposobnost da skace u cemu je vec fantastican,ali i da zna postaviti stvari u napadu.To je to za ovu sezonu od njega,mada trebas biti svjestan da ce on jako oscilirati i u odbrani ove godine,sto zbog nedostatka iskustva i kvalitetnih protivnika,sto zbog cinjenice da njemu jos uvijek treba snage.Jos uvijek je lagan,ali kad i to dodje na svoje,najmanje sto od njega ocekujem je elitni defanzivac na PGu.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 07 okt 2017, 20:07

Ma moze prve 4 minute odigrati Lma/Pau zajedno nek se pise da je ovaj cetvorka al generalno da se fokusiramo na niske postave jer imamo sad ekipu za to.Prosle godine kad se kritikovao Pop mozda i nismo imali.Ove imamo dosta opcija tu.Sto se tice Murraya.On ne bi startao ove sezone da je Parker zdrav nit bi igrao toliko minuta u proslem playoffu.On napreduje velikom brzinom i preskace etape u razvoju.Nije svako Kawaj,to je problem kad se analizira mladi igrac.DeJounte je jos dosta sirov i bit cu sretan da odradi 1500 minuta i pokaza napredak kao sto reko od prvog do drugog djela sezone.A Zofri ce naci svoje minute i da imamo ovu gore moju rotaciju.Odmarat ce Pau,LMA.Bit ce za njega minuta da se iskaze.

I Brandon Paul...treba sacekati jos,nije dio one glavne rotacije al je fakat zanimljiv projekat.Na pravom je putu da se izbori za minute.Znamo sta Pop zeli,defanzivu.A ovaj momak to igra.Naravno glavno je da LMA/Green vrate se u top izdanje i sve to al bit ce zanimljivo pratit i ove neke manje projekte.Ustvari od svih pomenutih najvise ocekujem i najvise trazim od Andersona zbog toga sam i pisao o njemu prvo.Jos nisam digao ruke od njega al ovo je sezona za njega da talenat i fizikalije stavi u sluzbu ekipe,ako nece nakon 4 godine u Spursima to moci,Hapoel ga ceka.

Dok Murray,Bertans lagano...Pogotovo Dejounte ce igrati iznad prosjecnu minutu za vecinu 21 godisnjaka u bilo kojoj ekipi a kamoli kod nas.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 08 okt 2017, 23:00

Kako trice lete :ljepota:

Predsezona je i odbrana su opustenije al suterski potencijal ekipe je ocigledan.Pogotovo ako Green bude stari Green.
LMA na nivou,s posta razigravao,efikasan,fino ga vidjeti.Forbes pogadja otvorene suteve kao sto znamo.

A ono pravo zanimljivo..

Murray divno prvo poluvrijeme.Nalazi svoje pozicije u reketu sa runerom svojim.Razigrava,daje pravi pas,pregled igre podcijenjen dio njegove igre.U tranziciji gura loptu sto se od njega trazi i bira jednostavno prava rijesenja.Igra toliko kontrolisano.Ono sto pokusavamo napravit od njega,da izbijemo sve lose navike iz njega i ostavimo ono najbolje sto ima a to je penetracija koja ce nam itekako trebati.U odbrani jednom u rotaciji isprati Milsapa na ulazu kojem oteza sut koji ovaj promasi.Mah kad bi ovo mogao ponudit u vecini tekmi,to bi bilo savrseno al danas optimisticno.Gay mi se svidja.Mnogo atletskih poteza,nema tu nikakve dileme da je tu stari.Volim njegovu sposobnost da nakon defanzivnog skoka gura loptu u tranziciju kao Draymmond npr. ta njegova osobina nam otvara toliko jos mogucnosti u napadu.Pogodio par suteva.Gledali smo ga postirati na igracima.Jednostavno uzbudljiv igrac koji moze pogodit na vise nacina.A sa svojim defanzivnim skokom,duzinom i ako bude nastavio ovako djelit loptu radujem se uveliko sezoni Rudia.

King Joffry pogodi dugu dvicu + tricu.Da,da domet :kafa:

Volim kako on i Brandon su tako naviknuti vec na nasu igru,pas and move,max jedan dribling.Euro skolovanje.

Forbes ce pogodit mnogo suteva al bogami nece nikog zaustavit u odbrani.Costelo bi isto mogao biti cutovan uskoro.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 okt 2017, 23:15

Sve smo isto vidjeli. :lol: LMA puno bolje razigrava s posta.Ekipa iz utakmicu u utakmicu izgleda bolje i to raduje.Rekoh ti i za Gaya jos proslu tekmu.Uopste se ne cini da je imao onakvu povredu i hvala Bogu da je tako.Forbes unistava moje komentare o njemu,ali i dalje tvrdim d anije ono sto mi trebamo.Defanziva mu je bas ocajna.Gore od Nealove onomad.

P.S. Kad je LMA imao 11 5 5 na poluvremenu u zadnje 2 god,makar to bila i predsezona? :shock:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 okt 2017, 23:58

Murray stvarno odlican veceras,a evo sad udjose White i Paul i oni igraju dobro.Inace,LMAov poluhorog desnom ruku djeluje bolje i sigurnije u ove 3 tekme.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 09 okt 2017, 00:03

Izgleda da je carobnjak iz Oza fakat donio LaMarcusu novo srce preko ljeta.

Murray-White-Paul vanjska linija toliko mlada,energicna,dobra :P
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 09 okt 2017, 00:09

Denver se nije zajebavao.Glavna rotacija maltene,dobra priprema bas.

Ispade da nezalaganje i ja hejtamo Forbesa al Paula pa i Derreka ljepse vidjeti unutra sa odbranom pa makar imali manje meku ruku.Opet mislim da moze ponudit tokom rs neke kvalitetne minute do povratka Parkera.Kad je ruka vruca,da ga forsiramo i to je to.

Rudiu ce trebati jos vremena da se potpuno vrati al nisam ocekivao ni da ovako dobro izgleda ovako rano.Nisam bio ni svjestan koliko je ogroman dok ne vidis da je skoro isti kao LMA pod kosem.Samo polako,treba ga sacekati,moze nam donijeti mnoge stvari.

Forbes,Paul,ovaj i onaj su zanimljivi projekti...no LMA/Green su kljuc.Ako dignu nivo i vrate se na svoje najbolje verzije pricamo o drugoj ekipi a tako izgledaju u ovoj predsezoni.Green ocigledno fizicki u top formi,leti terenom,zakucava,udara blokade,trica ulazi.LMA izgleda mrsavije nego sto je izgleda prosle dvije sezone na polusezoni a kamoli na startu iste.Optimisticne najave obojice i fakat nam trebaju.

Becky > Hardy kao trener i nije ni blizu :lol:

Murray veceras 1 los potez bukvalno(1 izgubljena u kontri).Sve ostalo ono sto zelim od njega.Postavljao ekipu u napadacke setove na vrijeme,pravio uvijek pravi pas,pise manje asistencija nego sto ih fakat napravi,ne samo otvorene suteve koje su suigraci promasili vec one hokejaske asistencije koje su karakteristika pravog playa.Tako smireno,rutinski,pametno igrao ma ljepota.Da samo nastavi ovako.

Veceras jos bez Millsa,Gasola,Andersona...samo majketi Costelo da se cutuje,ne mogu ga vise gledat.Hvala na pomoci i cus.
Costelo/Bertans unutrasnju liniju bi silovao Stipe Sarlija sa 45 godina.

btw "odmor" za Kawaja moze biti dobar , vise protagonizma za LMA u napadu i minuta za Gaya , ozivi obojicu , nice
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 09 okt 2017, 00:21

Necemo cut-ovati Costella.Na 2-way ugovoru je. :D Dobar je skakac,ali jbg rookie je i to nedraftovani,ako se ne varam.Otuda i losija igra.
Sto se tice Forbesa,zaista nije nikakav hejt jer gotivim sve nase igrace,ali on je ocigledan primjer igraca da brojevi nisu sve.Ko nije gledao tekmu,reci ce ovaj dobar pravo.20p na odlicne procente suta i to je bukvalno sve sto taj decko radi,a to to nije dovoljno,jer on to ne moze producirati protiv nekog jakog defanzivca.Odbrane nema,skoka defanzivnog nema,asistencije nema.Cak i statistika koja nije bas najpreciznija(+/-) govori da je on -1 na parketu sa svojih 20p,dok Paul i White imaju +30 i +21 za gotovo isti broj minuta.Dovoljno receno.Sve ostalo si dobro rekao @raule.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.