Reprezentacija BiH na EP 2015

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Može li se do drugog kruga?

Možeš izabrati: 1 opciju.

 
 
Rezultati

Avatar
Otelo
Postovi: 33481
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Otelo » 10 sep 2015, 21:37

delinjo je napisao/la:samo kod nas je jos ona prica igra srcem,djaba ti srce ako nemas kvalitet,ne interesuje me srce ni Preldzica ni Djedovica ni petog desetog ako imaju kvalitet a imaju i ako bi digli nasu igru trebaju da su tu,**** ponos samo mi to gledamo pa smo postali predmet ismijavanja Finskih kosarkasa,ne mora ni jedan igrati srcem samo kvalitetom koji posjeduje kao profesionalac meni dovoljno,pa makar nam igralo 10 amerikanaca briga me :D
Redije sprdnja od repke, nego repka sastavljena od izbjeglica :kafa:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
KopLfc
Postovi: 1779
Pridružen/a: 03 avg 2015, 19:33
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la KopLfc » 10 sep 2015, 21:39

Delinjo drzi se ti tenisa po pisanju se zakljucuje da si dijasporac pa ti je svejedno hoce li nam ameri igrati ili momci iz nase drzave.
@kawhi odlicno objasnio.
710 Apperances
186 Goals
Best midfielder of all time-Steven Gerrard

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la delinjo » 10 sep 2015, 21:40

KopLfc je napisao/la:Delinjo drzi se ti tenisa po pisanju se zakljucuje da si dijasporac pa ti je svejedno hoce li nam ameri igrati ili momci iz nase drzave.
@kawhi odlicno objasnio.
rodjeni sarajlija braco ,zivim u sarajevu ne znam odakle taj zakljucak ali ok :) :D
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

filip13
Postovi: 38027
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la filip13 » 10 sep 2015, 21:44

mirzatele je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
mirzatele je napisao/la: Ne mora to uopste znaciti, imas ti logicno onih koji dodju samo da bi se nasli na spisku i igraju preko neke stvari i ako su rodjeni u BiH, ali taj "kvalitet" nekog ko BiH ne smatra svojom drzavom moze upravo dovesti do lose atmosfere, odnosa izmedju igraca i sta sve ne, i onda ti nikakav mentalitet nece pomoci.
A Preldzic da je htio igrati za nas, ne bi mu Turska ni bila opcija, tako da nezz koliko da je dobar, ja ga ne bih vracao vala.
Svaki igrac koji dodje na pripreme i tako ne iskoristi 2 mjeseca planiranog odmora sigurno nece igrati preko qrca. Da li mu je motiv uspjeh reprezentacije, individualni uspjeh i nalazenje boljeg kluba svejedno je, on ce igrati najbolje jer je profesionalac. Kazi mi eto npr. koji je to igrac igrao preko qrca za nasu reprezentaciju u skorije vrijeme ?


kako neko od nas moze znati je li neko igrao preko klinca,za bilo koju repku?

sta da iduce godine kikanovic odluci uzeti drugo drzavljanstvo,po uzoru na đedovica,pa za njim nurkic,pa gordic,pa buza,musa,hocemo li ih sve moliti da igraju za nas klad budu imali pravo igrati?
sve dok se kod nas bude pod "zamoliti nekog da igra" smatralo to da kulturno nazoves igraca i nakon toga stavis ga na spisak, gubit cemo igrace koji su mozda htjeli/trebali igrati za nas.[/quote]



pa sta ima neko zvati đedovica kad je sam odlucio da ne igra,hajmo pozvati i preldzica,pravicemo se budale da mislimo da ima pravo igrati za nas

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la pinoglavi » 10 sep 2015, 21:52

Greivis je napisao/la:Nek sam i procitao da je Campara bolji od Gordica. :mrgreen:
Svako misli da se razumije...


Inace sta vam sad Alex smeta?
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
X31987
Postovi: 915
Pridružen/a: 12 mar 2015, 15:30
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la X31987 » 10 sep 2015, 22:02

slika

:lol: :lol: :lol:
MI NIKAD ODUSTATI NEĆEMO !

Vedran Puljić ...

Kumar
Postovi: 116
Pridružen/a: 22 nov 2009, 15:49
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Kumar » 10 sep 2015, 22:27

Bilo bi dobro kada bi se organizovala neka tekma između A reprezentacije i kombinovane ekipe u18,u20 i ostalih koji mogu igrati za nas a nešto vrijede, pa da vidimo je li ovo najbolje što imamo ili je neki omladinac ipak bolji od Edina Air Ball Bavčića..

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la solinas » 10 sep 2015, 22:42

Htjeli zeljeli,trudili se....
Okaci to macku o rep.
Svi nasi treneri su taoci igre na ono Sto imas.
Bavcic,gordic,sutalo,milosevic...
Pa vrabac kada uzme loptu,i uzme je bavcic,vrabac za njega izgleda kao rodman sa loptom...
Da se dala sansa nekim novim facama,podmladila repka,nakon ovih otkaza,halalio BI sve...
Ovako je bas zabolilo....
Ponizavajuce...pa sve je to oko,ili preslo tridesetu,to lopte nezna povest,skociti pod kosem...
Imas 31 godinu öd 10 suteva ubacis jednu trojku...
Mozete SE smijati ljudi,u srednjoj mrtav pjan okladim SE u gajbu pive SA adom arnautalicem,igrao je za okk prije dvije tri godine,prije toga u njemackoj,znaju oni koji prate okk öd pocetka KO je,da cu pogoditi vise öd 5 trojki öd 10.
On ubacio8/10
Ja 2/10
Hej ja veze nemam SA kosarkom,pjan,ono citav zivot igra profesionalno i masa 5 otvorenih suteva zaredom...
Sta SE TU IMA raspravljat,ostaviti crnju,dobar je,
stjepana,vrabca,taletovica i nurkica ako hoce,i skupiti ovu djecu da sticu iskustvo uz ovih par starijih.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
EmirTM87
Postovi: 2639
Pridružen/a: 13 dec 2009, 19:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la EmirTM87 » 10 sep 2015, 22:43

X31987 je napisao/la:slika

:lol: :lol: :lol:
Bas danas starom govorim gledaj Bavcica isti Mr.Bean :lol:

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2179
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la BenjooJutub » 10 sep 2015, 22:45

BenjooJutub je napisao/la:Iz ovog sastava ostaviti Stipanovića, Kikanovića, Gordića.. Vrabca i Buzu pratiti, vidi se da Buza ima potencijal, Vrabac nije ništa posebno pokazao ali neka ga tu u užem krugu. Mirza će se vratiti, Đedovića OBJERUČKE prihvatiti ako uspije dobiti pasoš, a Jusufu se treba saget i popušit qrac samo da igra za nas. Iz juniora iskoristiti Atića, Gegića, valjda se i Đedović Jr. trzne jer je stvarno prevelik talenat. Iz kadeta pokušati šta napraviti sa Čamparom i Sikirašem, a za Musu nema dvojbe biće veliki igrač. Sulejmanović će do idućeg EB dobiti dozvolu od FIBE i pokušati dovesti nekog Amerikanca koji će biti prevaga, a ako ne, dobar je i Renfro.

Idući EB:

1. Stipanović
2. Kikanović
3- Gordić
4. Buza
5. Teletović
6. Đedović
7. Nurkić
8. Atić
9. Sulejmanović
10. Renfrou ili neki drugi crnac
11. Musa
12. Gegić ili Sikiraš ili Vrabac ili Čampara ili Đedović Jr.

I to je to, ako ne idući EB 2017, onda EB 2019 (Teletović 33 godine, Stipanović 32 godine, Kikan 30), sa ovom ekipom, ako se nastave ovako razvijati onda možemo nešto očekivati.

Da se citiram.. Ili ovako ili nikako.

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Slatinash_7 » 10 sep 2015, 22:48

EB se ne igra 2019 nego 2021.godine,to je vec poznato,valjda time zele dobiti na kvaliteti takmicenja,ovako to nekim igracima kao ovim nasim dodje samo usput da to odigraju a i masa drugih reprezentacija muku muci sa otkazima itd..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2179
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la BenjooJutub » 10 sep 2015, 22:54

Slatinash_7 je napisao/la:EB se ne igra 2019 nego 2021.godine,to je vec poznato,valjda time zele dobiti na kvaliteti takmicenja,ovako to nekim igracima kao ovim nasim dodje samo usput da to odigraju a i masa drugih reprezentacija muku muci sa otkazima itd..
Dobra im je ta odluka, previše je ovo svake druge godine. Znači Teletovića imamo još 2017 i to je to. Maksimalno to moramo iskoristit.

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Husika » 10 sep 2015, 22:59

Nurk ce igrati 100% Teletovic isto, Atic sigurno, Musa takodje, Stipanovic je ok Buza ce sazriti tamam, kao i Vrabac, nafatati jos jednog Crnca i ima da da deremo sve redom...
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Slatinash_7 » 10 sep 2015, 23:04

BenjooJutub je napisao/la:
Slatinash_7 je napisao/la:EB se ne igra 2019 nego 2021.godine,to je vec poznato,valjda time zele dobiti na kvaliteti takmicenja,ovako to nekim igracima kao ovim nasim dodje samo usput da to odigraju a i masa drugih reprezentacija muku muci sa otkazima itd..
Dobra im je ta odluka, previše je ovo svake druge godine. Znači Teletovića imamo još 2017 i to je to. Maksimalno to moramo iskoristit.
A vidi,nista to ne mora da znaci,opet ce ti NBA praviti probleme i niko ne garantuje da ce pustati igrace i onda ces imati fuseraj zabavu svake cetri umjesto svake dvije godine..Fazon sa kosarkom je taj sto je EP kvalifikacija za SP dok u fudbalu imas odvojene kvalifikacije za ta dva takmicenja,tako da prakticno svake godine igras neke kvalifikacije,igra vise reprezentacija i uzbudljivije je sve to..Ko zna sta ce se izroditi iz ovog svega,eno i FIBA i ULEB imaju neki sukob,skotali su oni da moraju nesto promjeniti a na sta ce to izaci vidjet cemo..Sto se tice sljedeceg eurobasketa ocekujem sve igrace da se odazovu selektoru,valjda ce vratiti Markovica,da se proba napraviti taj iskorak,gurnuti nas u neki jak sesir da ova djeca koja dolaze pokusaju napraviti neki kontinuitet igara..Ovako smo mi ni na nebu ni na zemlju vec ko zna koliko godina..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la phily » 10 sep 2015, 23:07

cekaj, sljedeci Euro je tek za 6 godina :o , pa hoce li biti sta između toga necu valjda 6 godina cekati na utakmice reprezentacije...
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la pinoglavi » 10 sep 2015, 23:08

NA EB NE MOGU IGRATI U18 A KAMO LI U16 O CEMU PRICATE VI. DUSKU NIJE BIO CILJ PODMLADJIVANJE EKIPE NEGO DRUGI KRUG, PRESTANITE PISATI GLUPOSTI
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
SGD53
Postovi: 1995
Pridružen/a: 14 okt 2014, 21:24
Lokacija: Checkpoint Charlie
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la SGD53 » 10 sep 2015, 23:10

Još jedan Eurobasket je završio za našu reprezentaciju pa je vrijeme i da dam svoj komentar svega ovoga.

Sve je ovo počelo još nekada davno, ko će ga sada znati, kvalifikacije za EuroBasket, grupa sa "ribarima sa Islandim" te Britancima koji nikad nisu na nekom nivou na kojem očekuješ kada čuješ Britanija i Košarka (možda na prvo uho), na klupi veliki mag Duško Ivanović, na terenu veliki Mirza Teletović, padali su protivnici redom jedan po jedan, bilo je to sve nekako klimavo ali na kraju pobjeda za nas, prije posljednje utakmice smo se kvalificirali i na Island otišli rasterećeni ali i bez Mirze, ta utakmica je trebala pokazati na šta naša ekipa liči i da li je spremna pobijediti bez Mirze, pokazalo se da može. EuroBasket smo iščekivali sa možda i nikad zvučnijim imenima, Mirza Teletović, Jusuf Nurkić, Nihad Đedović, Elmedin Kikanović, Andrija Stipanović... Očekivali smo da taj tim može mnogo, prije toga nam je uvijek falilo malo, te koncentracije te discipline, očekivalo smo da će ove igrače jedan Duško Ivanović, na čijim treninzima igrači pišaju krv, sklopiti u jedan tim kojo možda može do kvalifikacija za Olimpijske Igre, drugi krug smo svakako iščekivali.

A onda jedno po jedno, prvo Mirza i ona njegova strašna povreda, nakon toga i Nihad i njegova operacija, na kraju šlag na tortu Nihad i njegovo državljanstvo. 3 od 5 ugrača iz eventualne prve postave su otkazali prvenstvo. Sada je već kasno baviti se zašto i kako, da li je moglo ili nije moglo, sada to više nije ni bitno. Atmosfera, očekivanja, nada... sve je splasnulo na 0.

Niko više nije ni pričao o EuroBasketu, bojali smo se sramote, debakla, znali smo da je snaga upitna a kvalitet nizak, a i grupa sama po sebi je kvalitetna. Domaćin i branilac titule Francuska predvođena Parkerom i Diawom, uvijek kvalitetna Rusija ali sa velikim problemima, Finska i Koponen koji su nas prije neke 4 godine unakazili u Litvaniji, Izrael koji eto igra kvalitetnu košarku te Poljska koja ima tog Gortata.

Kako se prvenstvo primicalo tako su i kvalifikacioni turniri počinjali, gubili smo od svega i svakoga, rezultati i igra od utakmice do utakmice variraju. Turska, Grčka, Tunis, Izrael, Rusija, Hrvatska, Estonija, Češka... rekli bi kakvo brašno takva pita.

Ono što se moglo vidjeti kod ovog tima u tim pripremama jeste da ima tu kvalitetnih poteza, ali ima i dosta grešaka, evidentno je i bilo da nemamo šutera za 3 poena kojeg smo imali u Mirzi, ali opet se uvijek postavlja ono pitanje "možemo li mi ovo kako drugačije".

Odgovor je može, ima mnogo reprezentacija koje igraju bez tog šuta za 3 poena i što je najvažnije pobjeđuju, ali šta nama vrijedi to kada mi imamo 2 igrača pod košem, Stipanovića i Kikanovića kojima je poluhorog slabija strana a zakucavanje špansko selo, da iskren budem prvo pravo zakucavanje od naše reprezentacije je dijelo mladog Buze u posljednoj utakmici protiv Rusije, ali da krenemo redom.

Prva utakmica - Poljska
Krenuli smo kako smo krenuli, bojažljivo i teško, nisu ni Poljaci bili dobri koliko smo mi bili loši, ali i takvi loši smo opet bili bolji nego što smo možda očekivali, sa ovakvim timom i realizacijom potrebno je da imate svih 5 igrača na vrhunskom nivou, mi to nismo imali, ruku na srce nisu imali ni Poljaci i kod njih je to štekalo na dosta pozicija ali oni su imali lidera na terenu. Imali su igrača koji u ključnim situacijama kada niko ne smije da šuta ili krene u prodor preuzima stvar na sebe, mi takvog igrača nismo imali na ovom Euru. Poljska je na kraju pobjedila tijesno, mi smo bili čak i zadovoljni tim porazom jer nije bio debakl.

Druga utakmica - Francuska
Uktakmica koju znaš da ćeš izgubiti a moraš istrčati na teren i odigrati, mi smo to i uradili. Odigrali i izgubili za nas u ovakvim uvjetima i odličnim rezultatom.

Treća utakmica - Izrael
Utakmica koja je za nas bila biti ili ne biti, protiv protivnika kojeg smo dobili u pripremama ali protivnika koji ima par imena koja su pa i po 2x kvalitetnija od naših igrača. Mi sa šutom za 3 poena ispod 30% i Izrael koji nikad ni ne šuta tu trojku . recept za uspijeh, oni nama ne mogu zabiti toliko trojki jer neće ni šutirati, a mi ćemo valjda nešto pogoditi, ali.
Sam Bog zna da li će Izrael ponoviti onakvu utakmicu sa trojkama, ali isto tako pitanje je i kada su posljednji put imali seriju od 6 promašenih slobodnih bacanja, u toj utakmici naši igrači su bili na nečemu što se može nazvati nivo, a Kikanović se sjetio da je on kapiten, da je on taj Gortat koji mora preuzeti na sebe odgovornost i šutirati odlučujuće šuteve. Bog zna da li će se kad onako nešto više desiti, da li će Kikanović ponoviti onu noć, vjerovatno ćemo o onim potezima pričati i za 20-30 godina kao što se i danas priča o onoj ludoj Splitskoj noći Nene Markovića, trojka za produžetke i polaganje za pobjedu. Prva pobjeda, u inat hejterima ali i za merak igračima i navijačima, plamen nade nastao je tinjati jer sljedeći protivnik je...

Finska
Reprezentacija koja možda i nema neka velika imena, Koponen jeste veliki igrač ali nije to Harden ili Durrant, no za nas je on Jordan. Kada uzmete ekipu koja u svom roosteru ima 3 Amerikanca rođena u Finskoj i jednog naturaliziranog Amera, te ako uzmete u obzir sve te milione koje oni ulažu u svoju košarku jer eto to im je izgleda jedini timski sport u kojem mogu na neko kontinentalno takmičenje (dovoljno govori da su platili i onaj wildcard za prošlo SP) tako da dođe da ta Finska i nije naivna koliko to ime pak zvuči. Iako smo prije početka takmičenja pobjedu protiv Finske isključili apriori pa taman da na teren izađe 5 Mirzi Teletovića a na klupi da sjedi Coach K. No, kako to obično sa nama i bude, oni koji su jučer pljuvali danas uzdižu, oni koji su govorili da je nemoguće sada se kunu da ćemo Fince uzeti, euforija a i apetiti su porasli, to je vrlo brzo sve ugašeno jer su nas Finci opet izbacili iz saune na -29, tipično Finski.

Nada je ipak i dalje postojala, nekih sat - dva, tok Izrael nije uzeo Poljsku, tada je bilo i službeno van drugog kruga smo.

No za kraj je ostala još jedna utakmica protiv Rusije.
Ekipa koja ni sama ne zna zašto je došla, valjda po direktivi KGB-a, igrači koji nemaju ni motiv ni želju, savez koji je suspendovan ali kako je to Rusija ipak mora igrati Euro, navijači koji navijaju za svoju veliku zemlju koja je do tog trenutka izgubila sve utakmice. Mi totalno opušteni, nema imperativa pobjede, igramo sa Buzom, Vrabcem. Bez do tada standardnog Miloševića a ni Amer nije dobijao neku minutažu. Ipak utakmica počinje odlično za nas. 22-9, da mi je ko pričao ne bih vjerovao ali eto desilo se, to je bilo najveće vodstvo što smo imali na Euru, no ubrzo su Rusi uzeli stvar u svoje ruke i priveli to kraju na -20.

1 pobjeda
4 poraza

Nadali smo se 3/2 sa ovom trojicom
Očekivali smo 0/5 bez ove trojice
dobili smo jednu pobjedu, pobjeda za one koji su vjerovali.

Nije mi jasno zbog čega se pred ove momke postavljao taj imperativ prolazka u drugi krug, prvo imali smo dosta jaku grupu, drugo igrali smo dosta oslabljeni ali i dalje se pričalo o tom nekom drugom krugu. Možda je bolje bilo da smo umjesto toga pozvali 1-2 igrača iz U-20 i U-18 ali dobro.
Ovaj Euro je izgubljen onda kada su ona trojica otkazala, ali daleko da smo se osramotili, odigralo smo 1 odličnu, 1 solidnu, jedan loš i 2 vrlo loša meča, sve u svemu neka sredina, ni vrt ni mimo.

Najvažnije od svega jeste da nam je ovo treće Europsko zaredom, i nadam se da ćemo opet uhvatiti taj priključak, dobra stvar je i što smo upisali tu jednu pobjedu, loša stvar je što zapravo ništa nismo uradili.
Sljedeće Evropsko je za 2 godine, kvalifikacije su sljedeće godine. Niko ne može garantovat da će Mirza, Jusuf, Nihad igrati sljedeći EuroBasket, Mirza i Jusuf vjerovatno neće igrati ni kvalifikacije ali ja sam uvjeren da ćemo se kvalificirati i na taj Euro i sa njima i bez njih.
Postavlja se pitanje šta možemo uraditi na tom Euru ? Pa odgovor je vrlo jednostavan, možemo uraditi ono što budemo u mogućnosti, šta može Novi Zeland na Svjetskom u nogometu, može se ne osramotit. Ono što je bitno jeste da smo tu, 24 najjače Europske reprezentacije i mala je razlika između 18-og i 24-og, zapravo u konačnici i nebitno. Bitno je igrati Euro, bitno je biti tu. Za nešto više potrebno je imati 12 igrača a ne 3, potrebno je imati klupu a ne forsirati Mirzu a na to ćemo morati sačekati još neku godinu.
Litvanija igra sa lošim timom, smjena generacija, novi Sabonis, Valančiunas i slično, nema više tu nekih igrača ali opet ova Litvanija će uraditi određeni rezultat, jer imaju 12 igrača. Apsolutno je nebitno da li ćemo mi proći ovaj krug ili ne jer mi tim ne bi ništa dobili, ni jedan od ovih igrača (osim možda Buze i Vrabca) ne mogu biti bolji nego što su sada, već su to duge karijere i već su to razvijeni igrači, nikad mi nećemo vidjeti Kikanovića da ide u kontru i zakucava, nikad mi nećemo vidjeti Šutala da drži iz utakmice u utakmicu nivo trojki, nećemo vidjeti Bavčića da poveže 3 dobre akcije. Nada svakako ostaje da će ova naša mladost da uspije uraditi prelaz u seniorske reprezentacije kvalitetno, te da ćemo za nekih 5-6 godina imati tim za koji nećemo morati strahovati da ako odu 2-3 igrača da tim gubi 50% kvalitete, takve reprezentacije koje žive od jednog ili dva igrača nisu reprezentacije, to su zakrpe.
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2179
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la BenjooJutub » 10 sep 2015, 23:11

Slatinash_7 je napisao/la:
BenjooJutub je napisao/la:
Slatinash_7 je napisao/la:EB se ne igra 2019 nego 2021.godine,to je vec poznato,valjda time zele dobiti na kvaliteti takmicenja,ovako to nekim igracima kao ovim nasim dodje samo usput da to odigraju a i masa drugih reprezentacija muku muci sa otkazima itd..
Dobra im je ta odluka, previše je ovo svake druge godine. Znači Teletovića imamo još 2017 i to je to. Maksimalno to moramo iskoristit.
A vidi,nista to ne mora da znaci,opet ce ti NBA praviti probleme i niko ne garantuje da ce pustati igrace i onda ces imati fuseraj zabavu svake cetri umjesto svake dvije godine..Fazon sa kosarkom je taj sto je EP kvalifikacija za SP dok u fudbalu imas odvojene kvalifikacije za ta dva takmicenja,tako da prakticno svake godine igras neke kvalifikacije,igra vise reprezentacija i uzbudljivije je sve to..Ko zna sta ce se izroditi iz ovog svega,eno i FIBA i ULEB imaju neki sukob,skotali su oni da moraju nesto promjeniti a na sta ce to izaci vidjet cemo..Sto se tice sljedeceg eurobasketa ocekujem sve igrace da se odazovu selektoru,valjda ce vratiti Markovica,da se proba napraviti taj iskorak,gurnuti nas u neki jak sesir da ova djeca koja dolaze pokusaju napraviti neki kontinuitet igara..Ovako smo mi ni na nebu ni na zemlju vec ko zna koliko godina..
Pa dobro, NBA je uvijek pravila probleme i pravit ce. Jer oni su svijet za sebe. Ali kada se bude igralo svake 4 godine, igrač će imati veću želju da nastupi i moći će se protiviti odluci svog kluba i slično. A sad kontaju, ajde ne moram se odazvat ove godine, za dvije je opet EB. :D

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Slatinash_7 » 10 sep 2015, 23:12

phily je napisao/la:cekaj, sljedeci Euro je tek za 6 godina :o , pa hoce li biti sta između toga necu valjda 6 godina cekati na utakmice reprezentacije...
Jos sljedeci euro je za dvije godine,nakon toga 4 godine pauze..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la phily » 10 sep 2015, 23:42

Slatinash_7 je napisao/la:
phily je napisao/la:cekaj, sljedeci Euro je tek za 6 godina :o , pa hoce li biti sta između toga necu valjda 6 godina cekati na utakmice reprezentacije...
Jos sljedeci euro je za dvije godine,nakon toga 4 godine pauze..
onda je dobro :)
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.