Reprezentacija BiH na EP 2015

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Može li se do drugog kruga?

Možeš izabrati: 1 opciju.

 
 
Rezultati

Avatar
suhakrpa
Postovi: 2601
Pridružen/a: 21 jan 2011, 19:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la suhakrpa » 11 sep 2015, 00:27

Ocekivalo se da na ovom Eurobasketu konacno prodjemo u taj famozni drugi krug, ali desilo se to sto se desilo i sada ne treba ocajavati. Buducnost nase kosarke je sjajna i treba sada sto vise raditi na razvoju ovih mladih igraca. Medjutim, imperativ bi trebao biti da zadrzimo Duska na klupi, a ako ne, onda odmah dati Markovicu da vodi reprezentaciju, jer se cini da je sazrio kao trener, a u prilog tome govore i njegovi rezultati sa Trabzonom.

U kvalifikacijama naredne godine ocekujem da se veliki broj nasih mladih igraca prikljuci A reprezentaciji i da tako steknu iskustvo za Eurobasket 2017. Ako bude sve po planu uz Mirzu, Kikana, Andriju, Gordica, Amerikanca, Buzu, Vrabca, treba jos dodati Atica, Musu, Sulejmanovica (mislim da bi sljedece ljeto trebao steci pravo nastupa) i proci kvalifikacije. Sto se tice Jusufa mislim da ce sljedece ljeto ukoliko bude zdrav raditi u Americi na svojoj igri, a da nece igrati kvalifikacije (mada se nikad ne zna), dok za Herr Nihada nema potrebe ista pisati. Ko god da bude selektor mislim da ce Savez urgirati da isti ne bude pozvan.

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Padovan » 11 sep 2015, 02:08

Slažem se sa Kawhiem, meni nikad ne bi bio merak da dovedemo neke strance da nam igraju za lovu i onda slavimo uspjeh, ovo je reprezentacija, a ne klub. Meni je ona pobjeda protiv Izraela neki dan bila draga kao da smo se za medalju izborili, i zbog toga sam ponosan na ove momke.

Svako koje realno gledao znao je da su nam šanse minimalne, većina nas se nadala potajno prolazu, da proradi taj naš inat, i malo je falilo da se to desi. Neki momci u ovoj reprezentaciji nisu dovoljno dobri, ali ponovo ne zaslužuju da se vrijeđaju, zbog onih koji nisu otišli da igraju, nebitno iz kojih razloga, oni su ostavljeni na cjedilu, i igrali su u granicama svojih mogućnosti.

Ovaj tekst je dobro pročitati, da bi se shvatila ova gore rasprava.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la boomerang5 » 11 sep 2015, 02:49

SGD53 je napisao/la:Još jedan Eurobasket je završio za našu reprezentaciju pa je vrijeme i da dam svoj komentar svega ovoga.

Sve je ovo počelo još nekada davno, ko će ga sada znati, kvalifikacije za EuroBasket, grupa sa "ribarima sa Islandim" te Britancima koji nikad nisu na nekom nivou na kojem očekuješ kada čuješ Britanija i Košarka (možda na prvo uho), na klupi veliki mag Duško Ivanović, na terenu veliki Mirza Teletović, padali su protivnici redom jedan po jedan, bilo je to sve nekako klimavo ali na kraju pobjeda za nas, prije posljednje utakmice smo se kvalificirali i na Island otišli rasterećeni ali i bez Mirze, ta utakmica je trebala pokazati na šta naša ekipa liči i da li je spremna pobijediti bez Mirze, pokazalo se da može. EuroBasket smo iščekivali sa možda i nikad zvučnijim imenima, Mirza Teletović, Jusuf Nurkić, Nihad Đedović, Elmedin Kikanović, Andrija Stipanović... Očekivali smo da taj tim može mnogo, prije toga nam je uvijek falilo malo, te koncentracije te discipline, očekivalo smo da će ove igrače jedan Duško Ivanović, na čijim treninzima igrači pišaju krv, sklopiti u jedan tim kojo možda može do kvalifikacija za Olimpijske Igre, drugi krug smo svakako iščekivali.

A onda jedno po jedno, prvo Mirza i ona njegova strašna povreda, nakon toga i Nihad i njegova operacija, na kraju šlag na tortu Nihad i njegovo državljanstvo. 3 od 5 ugrača iz eventualne prve postave su otkazali prvenstvo. Sada je već kasno baviti se zašto i kako, da li je moglo ili nije moglo, sada to više nije ni bitno. Atmosfera, očekivanja, nada... sve je splasnulo na 0.

Niko više nije ni pričao o EuroBasketu, bojali smo se sramote, debakla, znali smo da je snaga upitna a kvalitet nizak, a i grupa sama po sebi je kvalitetna. Domaćin i branilac titule Francuska predvođena Parkerom i Diawom, uvijek kvalitetna Rusija ali sa velikim problemima, Finska i Koponen koji su nas prije neke 4 godine unakazili u Litvaniji, Izrael koji eto igra kvalitetnu košarku te Poljska koja ima tog Gortata.

Kako se prvenstvo primicalo tako su i kvalifikacioni turniri počinjali, gubili smo od svega i svakoga, rezultati i igra od utakmice do utakmice variraju. Turska, Grčka, Tunis, Izrael, Rusija, Hrvatska, Estonija, Češka... rekli bi kakvo brašno takva pita.

Ono što se moglo vidjeti kod ovog tima u tim pripremama jeste da ima tu kvalitetnih poteza, ali ima i dosta grešaka, evidentno je i bilo da nemamo šutera za 3 poena kojeg smo imali u Mirzi, ali opet se uvijek postavlja ono pitanje "možemo li mi ovo kako drugačije".

Odgovor je može, ima mnogo reprezentacija koje igraju bez tog šuta za 3 poena i što je najvažnije pobjeđuju, ali šta nama vrijedi to kada mi imamo 2 igrača pod košem, Stipanovića i Kikanovića kojima je poluhorog slabija strana a zakucavanje špansko selo, da iskren budem prvo pravo zakucavanje od naše reprezentacije je dijelo mladog Buze u posljednoj utakmici protiv Rusije, ali da krenemo redom.

Prva utakmica - Poljska
Krenuli smo kako smo krenuli, bojažljivo i teško, nisu ni Poljaci bili dobri koliko smo mi bili loši, ali i takvi loši smo opet bili bolji nego što smo možda očekivali, sa ovakvim timom i realizacijom potrebno je da imate svih 5 igrača na vrhunskom nivou, mi to nismo imali, ruku na srce nisu imali ni Poljaci i kod njih je to štekalo na dosta pozicija ali oni su imali lidera na terenu. Imali su igrača koji u ključnim situacijama kada niko ne smije da šuta ili krene u prodor preuzima stvar na sebe, mi takvog igrača nismo imali na ovom Euru. Poljska je na kraju pobjedila tijesno, mi smo bili čak i zadovoljni tim porazom jer nije bio debakl.

Druga utakmica - Francuska
Uktakmica koju znaš da ćeš izgubiti a moraš istrčati na teren i odigrati, mi smo to i uradili. Odigrali i izgubili za nas u ovakvim uvjetima i odličnim rezultatom.

Treća utakmica - Izrael
Utakmica koja je za nas bila biti ili ne biti, protiv protivnika kojeg smo dobili u pripremama ali protivnika koji ima par imena koja su pa i po 2x kvalitetnija od naših igrača. Mi sa šutom za 3 poena ispod 30% i Izrael koji nikad ni ne šuta tu trojku . recept za uspijeh, oni nama ne mogu zabiti toliko trojki jer neće ni šutirati, a mi ćemo valjda nešto pogoditi, ali.
Sam Bog zna da li će Izrael ponoviti onakvu utakmicu sa trojkama, ali isto tako pitanje je i kada su posljednji put imali seriju od 6 promašenih slobodnih bacanja, u toj utakmici naši igrači su bili na nečemu što se može nazvati nivo, a Kikanović se sjetio da je on kapiten, da je on taj Gortat koji mora preuzeti na sebe odgovornost i šutirati odlučujuće šuteve. Bog zna da li će se kad onako nešto više desiti, da li će Kikanović ponoviti onu noć, vjerovatno ćemo o onim potezima pričati i za 20-30 godina kao što se i danas priča o onoj ludoj Splitskoj noći Nene Markovića, trojka za produžetke i polaganje za pobjedu. Prva pobjeda, u inat hejterima ali i za merak igračima i navijačima, plamen nade nastao je tinjati jer sljedeći protivnik je...

Finska
Reprezentacija koja možda i nema neka velika imena, Koponen jeste veliki igrač ali nije to Harden ili Durrant, no za nas je on Jordan. Kada uzmete ekipu koja u svom roosteru ima 3 Amerikanca rođena u Finskoj i jednog naturaliziranog Amera, te ako uzmete u obzir sve te milione koje oni ulažu u svoju košarku jer eto to im je izgleda jedini timski sport u kojem mogu na neko kontinentalno takmičenje (dovoljno govori da su platili i onaj wildcard za prošlo SP) tako da dođe da ta Finska i nije naivna koliko to ime pak zvuči. Iako smo prije početka takmičenja pobjedu protiv Finske isključili apriori pa taman da na teren izađe 5 Mirzi Teletovića a na klupi da sjedi Coach K. No, kako to obično sa nama i bude, oni koji su jučer pljuvali danas uzdižu, oni koji su govorili da je nemoguće sada se kunu da ćemo Fince uzeti, euforija a i apetiti su porasli, to je vrlo brzo sve ugašeno jer su nas Finci opet izbacili iz saune na -29, tipično Finski.

Nada je ipak i dalje postojala, nekih sat - dva, tok Izrael nije uzeo Poljsku, tada je bilo i službeno van drugog kruga smo.

No za kraj je ostala još jedna utakmica protiv Rusije.
Ekipa koja ni sama ne zna zašto je došla, valjda po direktivi KGB-a, igrači koji nemaju ni motiv ni želju, savez koji je suspendovan ali kako je to Rusija ipak mora igrati Euro, navijači koji navijaju za svoju veliku zemlju koja je do tog trenutka izgubila sve utakmice. Mi totalno opušteni, nema imperativa pobjede, igramo sa Buzom, Vrabcem. Bez do tada standardnog Miloševića a ni Amer nije dobijao neku minutažu. Ipak utakmica počinje odlično za nas. 22-9, da mi je ko pričao ne bih vjerovao ali eto desilo se, to je bilo najveće vodstvo što smo imali na Euru, no ubrzo su Rusi uzeli stvar u svoje ruke i priveli to kraju na -20.

1 pobjeda
4 poraza

Nadali smo se 3/2 sa ovom trojicom
Očekivali smo 0/5 bez ove trojice
dobili smo jednu pobjedu, pobjeda za one koji su vjerovali.

Nije mi jasno zbog čega se pred ove momke postavljao taj imperativ prolazka u drugi krug, prvo imali smo dosta jaku grupu, drugo igrali smo dosta oslabljeni ali i dalje se pričalo o tom nekom drugom krugu. Možda je bolje bilo da smo umjesto toga pozvali 1-2 igrača iz U-20 i U-18 ali dobro.
Ovaj Euro je izgubljen onda kada su ona trojica otkazala, ali daleko da smo se osramotili, odigralo smo 1 odličnu, 1 solidnu, jedan loš i 2 vrlo loša meča, sve u svemu neka sredina, ni vrt ni mimo.

Najvažnije od svega jeste da nam je ovo treće Europsko zaredom, i nadam se da ćemo opet uhvatiti taj priključak, dobra stvar je i što smo upisali tu jednu pobjedu, loša stvar je što zapravo ništa nismo uradili.
Sljedeće Evropsko je za 2 godine, kvalifikacije su sljedeće godine. Niko ne može garantovat da će Mirza, Jusuf, Nihad igrati sljedeći EuroBasket, Mirza i Jusuf vjerovatno neće igrati ni kvalifikacije ali ja sam uvjeren da ćemo se kvalificirati i na taj Euro i sa njima i bez njih.
Postavlja se pitanje šta možemo uraditi na tom Euru ? Pa odgovor je vrlo jednostavan, možemo uraditi ono što budemo u mogućnosti, šta može Novi Zeland na Svjetskom u nogometu, može se ne osramotit. Ono što je bitno jeste da smo tu, 24 najjače Europske reprezentacije i mala je razlika između 18-og i 24-og, zapravo u konačnici i nebitno. Bitno je igrati Euro, bitno je biti tu. Za nešto više potrebno je imati 12 igrača a ne 3, potrebno je imati klupu a ne forsirati Mirzu a na to ćemo morati sačekati još neku godinu.
Litvanija igra sa lošim timom, smjena generacija, novi Sabonis, Valančiunas i slično, nema više tu nekih igrača ali opet ova Litvanija će uraditi određeni rezultat, jer imaju 12 igrača. Apsolutno je nebitno da li ćemo mi proći ovaj krug ili ne jer mi tim ne bi ništa dobili, ni jedan od ovih igrača (osim možda Buze i Vrabca) ne mogu biti bolji nego što su sada, već su to duge karijere i već su to razvijeni igrači, nikad mi nećemo vidjeti Kikanovića da ide u kontru i zakucava, nikad mi nećemo vidjeti Šutala da drži iz utakmice u utakmicu nivo trojki, nećemo vidjeti Bavčića da poveže 3 dobre akcije. Nada svakako ostaje da će ova naša mladost da uspije uraditi prelaz u seniorske reprezentacije kvalitetno, te da ćemo za nekih 5-6 godina imati tim za koji nećemo morati strahovati da ako odu 2-3 igrača da tim gubi 50% kvalitete, takve reprezentacije koje žive od jednog ili dva igrača nisu reprezentacije, to su zakrpe.
gotovo sa svime se slazem, fino napisano. Jedino se ne mogu oteti dojmu da je ovo ubjedljivo najslabija grupa sto smo ikada imali na evropskim prvenstvima...

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la JoseMourinho » 11 sep 2015, 02:53

Svaka čast momci, kako ste pobijedili **** ni sada mi nije jasno ali ste uspjeli ubiljeziti tu jednu pobjedu i hvala vam na tome :clap:

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la hz1987 » 11 sep 2015, 07:21

suhakrpa je napisao/la:Ocekivalo se da na ovom Eurobasketu konacno prodjemo u taj famozni drugi krug
to je novinarska varka podmetnuta iz saveza.

taj famozni drugi krug ne postoji po novim pravilima eurobasketa iz 2015 godine za razliku od kad je 2013 eurobasket prosiren na 24 ekipe i ranijih godina.
taj famozni drugi krug je nekad postojao kad je bilo 16 ekipa pa iz 4 grupe po 4 ekipe isle prve 3 u drugi krug koji je formirao 2 grupe po 6 ekipa sa prenosenjem bodova iz prvog kruga pa su iz tih grupa igrale prve 4 ekipe knock out fazu tj 1/4 finale.

do proslog eurobasketa je vazilo to pravilo uz prosirenje sa 16 na 24 ekipe (4 grupe po 6 ekipa - prve 3 u drugi krug u dvije grupe po 6 ekipa sa prenosom bodova i prve 4 razigravaju 1/4 finale)

po ovom novom eurobasketu imamo 4 grupe po 6 ekipa gdje prve 4 iz svake grupe direktno ide u 1/8 finala tj knockout fazu.

prije je eurobasket imao 16 ekipa pa 12 pa 1/4 finale (8 ekipa)
prosli je eurobasket imao 24 ekipe pa 12 pa 1/4 finale (8 ekipa)
ovaj eurobasket je imao 24 ekipe pa direktno 1/8 finala (16 ekipa)

prolazak na ovom eurobasketu u taj famozni drugi krug je ekvivalent plasmanu na eurobasket iz kvalifikacija ranijih godina (ulazak medju 16). ovo je klasicna obmana javnosti i to ne bi bio nikakav uspjeh iz 1993 ili za razliku od ranijih eurobasketa.


momcim svaka cast na zalaganju i borbi. nemam im sta zamjeriti. odazvali su se, proveli ljeto skupa i dali svoj maksimum. to sto je njihov maksimum limitiran kvalitetom i zanjem - ne smijemo i ne mozemo biti ljuti. od g.o.v.a.n.a se pita ne pravi iako je i to ivanovic uspio. svaka i njemu cast kad je sebi dozvolio da se u ovo upusta...i ovim je pokazao da je nevidjenim profesionalac i zacudjujuce veci patriota kao crnogorac od jusufa, mirze i nihada koji su bosanci.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10131
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la invincible1921 » 11 sep 2015, 09:49

hz1987 je napisao/la:
suhakrpa je napisao/la:Ocekivalo se da na ovom Eurobasketu konacno prodjemo u taj famozni drugi krug
to je novinarska varka podmetnuta iz saveza.

taj famozni drugi krug ne postoji po novim pravilima eurobasketa iz 2015 godine za razliku od kad je 2013 eurobasket prosiren na 24 ekipe i ranijih godina.
taj famozni drugi krug je nekad postojao kad je bilo 16 ekipa pa iz 4 grupe po 4 ekipe isle prve 3 u drugi krug koji je formirao 2 grupe po 6 ekipa sa prenosenjem bodova iz prvog kruga pa su iz tih grupa igrale prve 4 ekipe knock out fazu tj 1/4 finale.

do proslog eurobasketa je vazilo to pravilo uz prosirenje sa 16 na 24 ekipe (4 grupe po 6 ekipa - prve 3 u drugi krug u dvije grupe po 6 ekipa sa prenosom bodova i prve 4 razigravaju 1/4 finale)

po ovom novom eurobasketu imamo 4 grupe po 6 ekipa gdje prve 4 iz svake grupe direktno ide u 1/8 finala tj knockout fazu.

prije je eurobasket imao 16 ekipa pa 12 pa 1/4 finale (8 ekipa)
prosli je eurobasket imao 24 ekipe pa 12 pa 1/4 finale (8 ekipa)
ovaj eurobasket je imao 24 ekipe pa direktno 1/8 finala (16 ekipa)

prolazak na ovom eurobasketu u taj famozni drugi krug je ekvivalent plasmanu na eurobasket iz kvalifikacija ranijih godina (ulazak medju 16). ovo je klasicna obmana javnosti i to ne bi bio nikakav uspjeh iz 1993 ili za razliku od ranijih eurobasketa.


momcim svaka cast na zalaganju i borbi. nemam im sta zamjeriti. odazvali su se, proveli ljeto skupa i dali svoj maksimum. to sto je njihov maksimum limitiran kvalitetom i zanjem - ne smijemo i ne mozemo biti ljuti. od g.o.v.a.n.a se pita ne pravi iako je i to ivanovic uspio. svaka i njemu cast kad je sebi dozvolio da se u ovo upusta...i ovim je pokazao da je nevidjenim profesionalac i zacudjujuce veci patriota kao crnogorac od jusufa, mirze i nihada koji su bosanci.
:thumbup:

Prije 4 repke u grupi,,,tri prejake i ti. Onda se boris da prodjes. Sad ko god zna vodit loptu prvolinijski ide na Eurobasket
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Kralj2907
Postovi: 91
Pridružen/a: 10 sep 2015, 21:13
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Kralj2907 » 11 sep 2015, 09:54

BiH evropski prvak 2017 godine. U finalu pobjedjujemo Finsku...hahahah
Edin Dzeko je institucija bosanskog fudbala.

ljubiteljsporta
Postovi: 151
Pridružen/a: 11 sep 2015, 09:45
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la ljubiteljsporta » 11 sep 2015, 10:22

Pozdrav raja,

Odmah da kažem da ste vas nekolicina ovdje jedini razlog zbog čega sam otvorio nick na forumu. U principu sam veliki hejter foruma, jer oni (kao i facebook komentari) okupljaju gomilu isfrustriranih idiota koji jedva čekaju prvi poraz da iz sebe izbace svoju životnu frustraciju. Iskreno, to mi je gadljivo.
Ipak, kao i svi vi veliki sam ljubitelj košarke, naravno i svih drugih sportova gdje nastupaju naši reprezentativci. Pratio sam vam postove i fascinirala me većina vas (koji i jeste dominantni na ovom košarkaškom forumu) svojom relnošću, smislom za košarku i prije svega normalnim posmatranjem na sve.
Pročitao sam tvoj post SGD53 i da se ne ponavljamo slažem se 95 %. Strahovito lijepo opisano i krajnje realno. Trebaš brate biti kolumnista nekog našeg sportskog lista.
Ono što me posebno zanima je ustvari i ono što svi mi već pričom nagovještavamo. Neminovno je da dolazi do smjene generacija. Ja bih rekao da je ovim Eurobasketom i 2015 godinom završilo jedno razdoblje BH košarke. Znate već imali smo ono ratno i poslijeratno, koje je završilo odlaskom Nene, Firketa i te ekipe. Uslijedilo je jedno duže razdoblje o kojem bi se moglo i naširoko. Obilježilo ga je dosta oscilacija i dosta krpačine igračima. Ustvari razdoblje od 10 i više godina bez sistemskom rada. Može se reći da smo i dobro prošli koliko smo bili bez velike logike. Tek zadnje 2-3 godine počele su se praviti konture nekog sistemskog rada i vidljivih pomaka ima u svemu. Druga je stvar što šira masa misli da ako jednu godinu nešto iole radiš kako treba to po automatizmu znači da si gigant. Jest, malo sutra, pa šta će reći npr. Španci, ustvari šta će reći više od pola Evrope.
Slažem se za naprijed rečenim, da mi prije svega trebamo realno posmatrati stvari i biti sretni ako uhvatimo kontinuitet. Obično naša euforija i želja za nadrealnim posmatranjem dovede do razočarenja. Ipak je to EVROPSKO PRVENSTVO....Da smo bogdo u fudbalu ili rukometu u sličnom kontinuitetu. I na kraju krajeva niko te ne pita kakav si bio za deset godina, već svako konstatuje „redovni učesnik“ EP-a. Po logici stvari kada nešto radiš više puta dođe i rezultat. Tako je u životu, tako i u sportu.
Sad je pitanje, ako uzmemo realnim da je ovaj Eurobasket i zbog godina ali i kvalitete koju u tim godinama donose i doprinose timu oproštajno za Šutala, Peršića, Bavčića i Albijanića. Da se razumijemo možemo mi ovo i ono o Bavčiću. On je ispod prosječan igrač sa svojim limitima, ali momak je naknadno se odazvao i uskočio da popuni ionako ranjeni tim. Isto važi za Albijanića koji je iako poslan kući, opet došao nakon povrede Todića. Zanimljivo, pomalo je u sjeni ostala činjenica da smo pored one trojke praktično ostali i bez Todića pri samom dolasku. OK, možda Todić nije prevaga za pobjede, jer ionako su nas Finci i Rusi, pa i Poljaci ubijali niskim petorkama, ali ipak brate mnogo je jači igrač od Bavčića i Albijanića. Haj valjda smo ispucali za narednu deceniju sve pehove :D.
Ko su ti momci koji danas imaju 22 godine ili 23, 24 i moći će uskočiti da popune objektivni vakum. Istina je da nama dolazi gomila talentiranih klinaca, ali znate i sami da nije jednostavno imati npr. 18 godina (koliko će na sljedećem Eurobasketu imati svi naši zlatni kadeti) ili 20 (mislim na sadašnje U-18) i igrati protiv ekipa koje su ipak 5-6 ili 10 godina starije.
Šta je sa Nemanjom Mitrovićem ? Znam da je bio u Grčkoj, upratio sam mu na twiteru da se vratio kući u Toronto. Nikola Gajić u Sparsu ??? Nabacuje imena igrača koji su ovako ili onako bili članovi ekipe u protekle 2 godine, a nisu sada u timu. Nama i da se vrate Teletović, Nurkić, pa i Đedović, opet fali 3-4 igrača. Upravo tih igrača koji dans imaju 21-22 godine ili su stariji 3-4 godine od toga.
Problem Pašalića, uz sve limite, jeste što sljedeću sezonu igra u Rumuniji. Dajte molim vas, to je neozbiljno da pričamo o nekim rezultatima. Mi smo Izrael dobili sa jednim igračem Prištine, jednim Sutjeske iz Nikšića i trojicom iz Rumunije !!!! Da imamo barem jednog u Macabiju ili Hapoelu, u nas bi bio glavni igrač. Ne kažem da sam klub po sebi nešto znači presudno, ali definitivno ima očit razlog zašto neko igra na Kosovu ili Rumuniji, a neko npr. u Farncuskoj ili da ne govorim Uleb cup.
Eto malo sam se raspisao, ali pokušao sam da pružim neki konstruktivan doprinos ionako sve prisutnoj normalnoj diskusiji.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la nerminh74 » 11 sep 2015, 11:14

Moguća vanjska linija BiH za 2017
1. Stranac - Gordić
2. Đedović - Atić
3. Buza - Vrabac
I kao mladog potencijala koji može igrati po potrebi pointer fowarda Musa

E sada kako će se sve odvijati, kako će neko napredovati, hoće li se neko svađati, da li će se neko nadaj Bože povrijediti,..., i dalje su mogući Pašalić, Milošević i Mitrović, možda se i mlađi Đedović trzne

Unutrašnja
4. Teletović -???
5. Nurkić - Stipanović -Kikanović

Zamjena Mirzi (za kojeg mislim da će igrati jer će mu to biti zadnje) je veoma upitna, jednostavno trenutni razvoj Sulejmanovića je očajan, ne znam da li Karahodžić može igrati, a i Manjfagić i Glogovac mogu iznenaditi ko zna možda opet budemo zvali Todić

To bi bilo to, ukoliko ne bude gore navedenog

Meni je daleko interesatnije kakav će biti roster za kvalifikacije jer i tu si upitni i Jusuf i Mirza, tako možda opet vidimo nekog od otpisanih

Također možda je vrijeme za povratak Markovića koji je sazrio kao trener
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Fk_zeljo_1921
Postovi: 4938
Pridružen/a: 04 okt 2009, 16:09
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Fk_zeljo_1921 » 11 sep 2015, 11:19

nerminh74 je napisao/la: Također možda je vrijeme za povratak Markovića koji je sazrio kao trener
I ja sam o tome razmisljao, stvarno je napredovao i bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi se snašao sa reprezentacijom...

Pretpostavljam da su mizerne sanse da ce Dusko ostati selektor :?:
"I've failed over and over and over again in my life and that is why I succeed." -Michael Jordan

Avatar
Interista
Postovi: 2759
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Interista » 11 sep 2015, 11:21

Ja mislim da ce Kenan imati pravo nastupa na Eurobasketu 2017 pokusati Todorovica nekako nagovoriti valjda Sulejmanovic napreduje kako se ocekuje od njega mada..

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la nerminh74 » 11 sep 2015, 11:26

Fk_zeljo_1921 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la: Također možda je vrijeme za povratak Markovića koji je sazrio kao trener
I ja sam o tome razmisljao, stvarno je napredovao i bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi se snašao sa reprezentacijom...

Pretpostavljam da su mizerne sanse da ce Dusko ostati selektor :?:
Što bi ostao 5 igrača koje je očekivao nije se pojavilo, novac koji je dobio nije veliki, a savez mu ne može dati niti garanciju za novac niti za igrače
Možda ostane radi inata, ali teško
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Re : RE: Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Tracy3McGrady » 11 sep 2015, 11:55

ljubiteljsporta je napisao/la:Pozdrav raja,

Odmah da kažem da ste vas nekolicina ovdje jedini razlog zbog čega sam otvorio nick na forumu. U principu sam veliki hejter foruma, jer oni (kao i facebook komentari) okupljaju gomilu isfrustriranih idiota koji jedva čekaju prvi poraz da iz sebe izbace svoju životnu frustraciju. Iskreno, to mi je gadljivo.
Ipak, kao i svi vi veliki sam ljubitelj košarke, naravno i svih drugih sportova gdje nastupaju naši reprezentativci. Pratio sam vam postove i fascinirala me većina vas (koji i jeste dominantni na ovom košarkaškom forumu) svojom relnošću, smislom za košarku i prije svega normalnim posmatranjem na sve.
Pročitao sam tvoj post SGD53 i da se ne ponavljamo slažem se 95 %. Strahovito lijepo opisano i krajnje realno. Trebaš brate biti kolumnista nekog našeg sportskog lista.
Ono što me posebno zanima je ustvari i ono što svi mi već pričom nagovještavamo. Neminovno je da dolazi do smjene generacija. Ja bih rekao da je ovim Eurobasketom i 2015 godinom završilo jedno razdoblje BH košarke. Znate već imali smo ono ratno i poslijeratno, koje je završilo odlaskom Nene, Firketa i te ekipe. Uslijedilo je jedno duže razdoblje o kojem bi se moglo i naširoko. Obilježilo ga je dosta oscilacija i dosta krpačine igračima. Ustvari razdoblje od 10 i više godina bez sistemskom rada. Može se reći da smo i dobro prošli koliko smo bili bez velike logike. Tek zadnje 2-3 godine počele su se praviti konture nekog sistemskog rada i vidljivih pomaka ima u svemu. Druga je stvar što šira masa misli da ako jednu godinu nešto iole radiš kako treba to po automatizmu znači da si gigant. Jest, malo sutra, pa šta će reći npr. Španci, ustvari šta će reći više od pola Evrope.
Slažem se za naprijed rečenim, da mi prije svega trebamo realno posmatrati stvari i biti sretni ako uhvatimo kontinuitet. Obično naša euforija i želja za nadrealnim posmatranjem dovede do razočarenja. Ipak je to EVROPSKO PRVENSTVO....Da smo bogdo u fudbalu ili rukometu u sličnom kontinuitetu. I na kraju krajeva niko te ne pita kakav si bio za deset godina, već svako konstatuje „redovni učesnik“ EP-a. Po logici stvari kada nešto radiš više puta dođe i rezultat. Tako je u životu, tako i u sportu.
Sad je pitanje, ako uzmemo realnim da je ovaj Eurobasket i zbog godina ali i kvalitete koju u tim godinama donose i doprinose timu oproštajno za Šutala, Peršića, Bavčića i Albijanića. Da se razumijemo možemo mi ovo i ono o Bavčiću. On je ispod prosječan igrač sa svojim limitima, ali momak je naknadno se odazvao i uskočio da popuni ionako ranjeni tim. Isto važi za Albijanića koji je iako poslan kući, opet došao nakon povrede Todića. Zanimljivo, pomalo je u sjeni ostala činjenica da smo pored one trojke praktično ostali i bez Todića pri samom dolasku. OK, možda Todić nije prevaga za pobjede, jer ionako su nas Finci i Rusi, pa i Poljaci ubijali niskim petorkama, ali ipak brate mnogo je jači igrač od Bavčića i Albijanića. Haj valjda smo ispucali za narednu deceniju sve pehove :D.
Ko su ti momci koji danas imaju 22 godine ili 23, 24 i moći će uskočiti da popune objektivni vakum. Istina je da nama dolazi gomila talentiranih klinaca, ali znate i sami da nije jednostavno imati npr. 18 godina (koliko će na sljedećem Eurobasketu imati svi naši zlatni kadeti) ili 20 (mislim na sadašnje U-18) i igrati protiv ekipa koje su ipak 5-6 ili 10 godina starije.
Šta je sa Nemanjom Mitrovićem ? Znam da je bio u Grčkoj, upratio sam mu na twiteru da se vratio kući u Toronto. Nikola Gajić u Sparsu ??? Nabacuje imena igrača koji su ovako ili onako bili članovi ekipe u protekle 2 godine, a nisu sada u timu. Nama i da se vrate Teletović, Nurkić, pa i Đedović, opet fali 3-4 igrača. Upravo tih igrača koji dans imaju 21-22 godine ili su stariji 3-4 godine od toga.
Problem Pašalića, uz sve limite, jeste što sljedeću sezonu igra u Rumuniji. Dajte molim vas, to je neozbiljno da pričamo o nekim rezultatima. Mi smo Izrael dobili sa jednim igračem Prištine, jednim Sutjeske iz Nikšića i trojicom iz Rumunije !!!! Da imamo barem jednog u Macabiju ili Hapoelu, u nas bi bio glavni igrač. Ne kažem da sam klub po sebi nešto znači presudno, ali definitivno ima očit razlog zašto neko igra na Kosovu ili Rumuniji, a neko npr. u Farncuskoj ili da ne govorim Uleb cup.
Eto malo sam se raspisao, ali pokušao sam da pružim neki konstruktivan doprinos ionako sve prisutnoj normalnoj diskusiji.
Svaka čast na postu, slažem se u potpunosti sa tobom. U svakom slučaju dobrodošao.

Mnogi se zavaravaju kad je u pitanju slijedeće EP, upravo iz tog razloga sto nema tih navedenih 21-22 godišnjaka, imamo talenta ali njima treba još puno vremena da bi u reprezentaciji donosili prevagu.

Ako želimo kvalitetnu reprezentaciju na slijedećem ep onda ne smijemo voditi polovnjaka. Iz ove sadašnje reprezentacije na slijedeće EP sigurno može ići samo njih 4 (Renfroe, gordic, Kikanovic i Stipanovic), ostali ne. Možda Buza i Vrabac ako budu napredovali, ovakvi kakvi su bili sigurno ne.

Znači:

Renfroe
Gordon
Djedovic
Sulejmanovic
Karahodzic
Atic
Musa
Teletovic
Kikanovic
Stipanovic
Nurkic
12. ??? Možda neki omladinac Sikiras, Campara , Aleksic itd...

Mlada repka ali za nešto više premlada 2017.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la grgr » 11 sep 2015, 12:24

Dobro jesu mladi iz ove u 16 premladi da igraju 2017 te ali mega talenti kao Musa morali bi vec igrati neku ozbiljniju kosarku sa 18-9 godina tako da bi samim time morali biti dovljno dobri za klupe.

Avatar
SGD53
Postovi: 1995
Pridružen/a: 14 okt 2014, 21:24
Lokacija: Checkpoint Charlie
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la SGD53 » 11 sep 2015, 12:26

Musa je možda jedini koji bude mogao igrati te 2017-e ali opet treba napomenuti da oni isto te 2017-e imaju U-18 Evropsko tako da čisto sumnjam da će on biti na pripremama, možda eventualno bude naknadno pozvan ali ne treba forsirati nikog od njih pred njima je budućnost.
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Unofficialpage » 11 sep 2015, 13:19

Ako ko nije pogledao, komentar Avdića za ovo EP.

http://www.sou.rce.ba/clanak/1911647245 ... u%E2%80%9D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la Greivis » 11 sep 2015, 13:28

nerminh74 je napisao/la:
Fk_zeljo_1921 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la: Također možda je vrijeme za povratak Markovića koji je sazrio kao trener
I ja sam o tome razmisljao, stvarno je napredovao i bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi se snašao sa reprezentacijom...

Pretpostavljam da su mizerne sanse da ce Dusko ostati selektor :?:
Što bi ostao 5 igrača koje je očekivao nije se pojavilo, novac koji je dobio nije veliki, a savez mu ne može dati niti garanciju za novac niti za igrače
Možda ostane radi inata, ali teško
Pet igraca?
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la majestic24 » 11 sep 2015, 14:06

Ima li negdje na netu da se pogleda ona utakmica protiv izraela
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la bvb » 11 sep 2015, 14:17

majestic24 je napisao/la:Ima li negdje na netu da se pogleda ona utakmica protiv izraela

ljubiteljsporta
Postovi: 151
Pridružen/a: 11 sep 2015, 09:45
Kontakt:

Re: Reprezentacija BiH na EP 2015

Post Postao/la ljubiteljsporta » 11 sep 2015, 14:28

Iskreno se nadam da će Sulejmanović, ako već ne izbori mjesto u rosteru Barse u ovoj sezoni, dobiti posudbu npr. u Italiju. Zaista dočekati 21. godinu u narednoj sezoni, a igrati 3.ligu Španije je kontraproduktivno.
Ti veliki klubovi koliko te mogu ispaliti u orbitu, isto tako „jedu“ igrače. Zbog toga mi se sviđaju transferi Buze i Atića. U ciklusu 2 godine, ako se budu normalno razvijali, mogu doći već tada do statusa back up igrača, što je odlično da već tada budu taj nivo u repki.
Todorović ??? Hm, nije loša ideja, svakako imamo svjevrsnu generacijsku rupu od 2-3 godine. Naravno da niko od njih nije predodređen da bude zvijezda, niti može biti svaki igrač zvijezda, ali nije isto biti back up igrač sa šutem 2 od 4 i back up igrač sa šutem 1 od 5 (posebno mislim na trojkaše), a takvi su nam sada u reprezentaciji.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.