Edin Atić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 29 avg 2017, 07:29

Tracy3McGrady je napisao/la:
lumani je napisao/la:Fakat ne znam o kojem Aticu pricas :?: 2015 je imao 25% a 2016 16,2% za 3 poena ;) Musa 2015 kada je bio MVP 26% a godinu posle 33%..Da ne pricam o Slobodnim gdje je Atic vazda bio ispod 60%...Ponavljam volio bi da oba igraca pokidaju ove godine,da se Gegic negdje uvali,Buza proradi koji je bio ekstra Talenat po meni ima najljepsi shut,Vrabac probije u Spaniji,Nurk pokida,Mirza oprosti,.....
Opet ti cinjenice kontriras, ja ne znam od kad ti pratis Atica, ali ja znam sta sam gledao i sta mi je ostalo u sjecanju, a to sigurno nije 16,2% za tri. To je vec bilo ono njegovo famozno prvenstvo kad nije mogao slobodno da pogodi. Godinu ranije je imao tih 25%.

Ali 2014. (prva godina za U18) Atic je imao 34,5% za tri i 48% za dva. E gle sad cuda, Musa u ulaznoj godini za U18 imao 21% za 3 poena , sto je razlika od 13%, i 51% za dva, sto opravdava moju tvrdnju da je Atic bio daleko bolji suter 34%>21%, a Dzanan imao malo bolji ulaz 48%<51% i to sam ti sve napamet pisao, tek sad sam uzeo da provjerim to sto sam govorio, ali ko ih prati od kad postoje, zna kakvi su bili i kakvi su sad.

Mali mudonja od 21% za Juniore, na 48% za seniore, dok Atic od 34% za juniore, na "ne smijem da osutam".
e tu je najveca razlika, pored tog rada i truda.

opet on :) Atic je 2014 vec imao 17 godina :mrgreen: Znaci Atic 17 godina 34,5% Musa 17 godina 33,3% na S.P posle toga A Repka :thumbup:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Edin Atić

Post Postao/la Tracy3McGrady » 29 avg 2017, 07:52

lumani je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:
lumani je napisao/la:Fakat ne znam o kojem Aticu pricas :?: 2015 je imao 25% a 2016 16,2% za 3 poena ;) Musa 2015 kada je bio MVP 26% a godinu posle 33%..Da ne pricam o Slobodnim gdje je Atic vazda bio ispod 60%...Ponavljam volio bi da oba igraca pokidaju ove godine,da se Gegic negdje uvali,Buza proradi koji je bio ekstra Talenat po meni ima najljepsi shut,Vrabac probije u Spaniji,Nurk pokida,Mirza oprosti,.....
Opet ti cinjenice kontriras, ja ne znam od kad ti pratis Atica, ali ja znam sta sam gledao i sta mi je ostalo u sjecanju, a to sigurno nije 16,2% za tri. To je vec bilo ono njegovo famozno prvenstvo kad nije mogao slobodno da pogodi. Godinu ranije je imao tih 25%.

Ali 2014. (prva godina za U18) Atic je imao 34,5% za tri i 48% za dva. E gle sad cuda, Musa u ulaznoj godini za U18 imao 21% za 3 poena , sto je razlika od 13%, i 51% za dva, sto opravdava moju tvrdnju da je Atic bio daleko bolji suter 34%>21%, a Dzanan imao malo bolji ulaz 48%<51% i to sam ti sve napamet pisao, tek sad sam uzeo da provjerim to sto sam govorio, ali ko ih prati od kad postoje, zna kakvi su bili i kakvi su sad.

Mali mudonja od 21% za Juniore, na 48% za seniore, dok Atic od 34% za juniore, na "ne smijem da osutam".
e tu je najveca razlika, pored tog rada i truda.

opet on :) Atic je 2014 vec imao 17 godina :mrgreen: Znaci Atic 17 godina 34,5% Musa 17 godina 33,3% na S.P posle toga A Repka [emoji106]
Atic 17 godina EP 34%
MUSA 17 godina EP 21%


Nema dalje ;)

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 29 avg 2017, 08:24

2016 je bilo Svjetsko i Musa je imao 33%..a pola godine posle je imao 21% na E.P..

Informacije su cudo.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Edin Atić

Post Postao/la Tracy3McGrady » 29 avg 2017, 09:37

lumani je napisao/la:2016 je bilo Svjetsko i Musa je imao 33%..a pola godine posle je imao 21% na E.P..

Informacije su cudo.
Ti si fakat uporan mladić, SP je jedno, laksi protivnici i normalan slijed događaja su bolji procenti. ISTO GODINA ISTO TAKMICENJE = ATIC DALEKO BOLJI SUTER

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: RE: Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 29 avg 2017, 09:48

Tracy3McGrady je napisao/la:
lumani je napisao/la:2016 je bilo Svjetsko i Musa je imao 33%..a pola godine posle je imao 21% na E.P..

Informacije su cudo.
Ti si fakat uporan mladić, SP je jedno, laksi protivnici i normalan slijed događaja su bolji procenti. ISTO GODINA ISTO TAKMICENJE = ATIC DALEKO BOLJI SUTER

Penny Hardaway #1

kao prvo ja nisam Mladic,a kao drugo nemoj da se vadis :!: Cuj laksi protivnci :crazy: kao da to pravi razliku u % :thumbup:

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: RE: Re: Edin Atić

Post Postao/la Volvic » 29 avg 2017, 09:52

Tracy3McGrady je napisao/la:
lumani je napisao/la:2016 je bilo Svjetsko i Musa je imao 33%..a pola godine posle je imao 21% na E.P..

Informacije su cudo.
Ti si fakat uporan mladić, SP je jedno, laksi protivnici i normalan slijed događaja su bolji procenti. ISTO GODINA ISTO TAKMICENJE = ATIC DALEKO BOLJI SUTER

Penny Hardaway #1
Kad hoce neko pod svaku cijenu da dokaze nesto...
:urnebes: :rol: :damn:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Edin Atić

Post Postao/la Tracy3McGrady » 29 avg 2017, 10:27

lumani je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:
lumani je napisao/la:2016 je bilo Svjetsko i Musa je imao 33%..a pola godine posle je imao 21% na E.P..

Informacije su cudo.
Ti si fakat uporan mladić, SP je jedno, laksi protivnici i normalan slijed događaja su bolji procenti. ISTO GODINA ISTO TAKMICENJE = ATIC DALEKO BOLJI SUTER

Penny Hardaway #1

kao prvo ja nisam Mladic,a kao drugo nemoj da se vadis :!: Cuj laksi protivnci :crazy: kao da to pravi razliku u % [emoji106]
Stani ba, hoćemo li ih mjeriti na istom nivou ili ne? Sa isto godina ili ne? O čemu pričamo? Musa je do je bio mlađi je bio daleko lošiji suter u odnosu na na Atica u istim godinama. Procenti to itekako dokazuju. Musa je sa 15 godina bio na 20% za 3 poena. Atic je tada bio Ray Allen za njega. Musa ukupno 6 trica pogodio na tom spomenutom prvenstvu dok je Atic 19 sa 13% volim procentom. Ako ti tebi ne ide u glavu onda nemamo fakat šta dalje pisati jer nećeš da prihvatis činjenice.

SP je SP, EP je EP. Ja ti nisam donosio procente Atica sa turnira sa Sparsima kada je takođe harao, sa Realom gdje je takođe harao. Šta trebam još da ti napišem da shvatiš?

Musa dok je bio mlađi nije imao šut za tri poena, Atic ga je itekako imao i to mu je bilo čak i glavno oružje a uz to je imao i o dlican ulaz, bolje je fizički izgledao kao košarkaš. Što mi daje itekako za pravo da ih stavim u istu rečenicu po talentu.

Šta se poslije zbivalo svi znamo, i to sam milion puta napisao, Musa je ga je presisao u svim segmentima pa i u tom sutu, ali to ne mijenja činjenicu da su sa 15/16 godina bili po talentu tu negdje, mala prednost Aticu.

A lakši protivnik itekako mijenja procente, ili ti i to moram objašnjavati? A na SP su itekako lakši protivnici bili za Musu, uostalom ako jačina protivnika ne utice na procente, zašto nije imao odlične procente protiv Francuske i Australije? A u suprotnom protiv koreje izdominirao pa čak i 50 poena zabio? Zašto u RS igrači u Nba imaju bolje procente u odnos na play off? Mislim da sam ti dovoljno detaljno objasnio a ti sad kako hoćeš.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 29 avg 2017, 11:47

Musa sa 15 ??gdje je Atic igra osa 15 na kojem prventsvu?Uzmi Musu sa 16 i poredi ga sa Aticem..Zlato vs?...Pozz i dosta vise,da ne bi ispalo da mrzim Atica.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la kobe24 » 29 avg 2017, 12:05

Joj @lumani, realno je covjek u pravu u 99% napisanih stvari. Atic je sa 15 godine izostao sa spiska kadetske reprezentacije, zato sto ga je Halimic otpisao (dobro poznat slucaj, kad je radio one gluposti na pripremama). Tad je prvenstvom B divizije izdominirao Nedim Djedovic, koji Aticu ni tad nije bio ni do koljena. Uzeo je i Atic 4. mjesto u nikad jacoj konkurenciji juniora (trebali su i bolje, ali se upravo on povrijedio u borbi za medalju), a Musa sa Gegicem, Camparom, Talicem, Maricem i kompanijom bio 'tek' sesti. Bezveze ovoliko raspravljate o ovim stvarima, a ja licno se slazem sa @Tracyjevim misljenjem.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 29 avg 2017, 12:12

kobe24 je napisao/la:Joj @lumani, realno je covjek u pravu u 99% napisanih stvari. Atic je sa 15 godine izostao sa spiska kadetske reprezentacije, zato sto ga je Halimic otpisao (dobro poznat slucaj, kad je radio one gluposti na pripremama). Tad je prvenstvom B divizije izdominirao Nedim Djedovic, koji Aticu ni tad nije bio ni do koljena. Uzeo je i Atic 4. mjesto u nikad jacoj konkurenciji juniora (trebali su i bolje, ali se upravo on povrijedio u borbi za medalju), a Musa sa Gegicem, Camparom, Talicem, Maricem i kompanijom bio 'tek' sesti. Bezveze ovoliko raspravljate o ovim stvarima, a ja licno se slazem sa @Tracyjevim misljenjem.

sve dok su zdrave rasprave ok je...ti se slazes sa njim zato sto je i tebi Atic bio veci talenat,meni nije zato sam na strani Muse ;) Neki dan netko napisa da je Cmpara od svih navedenih bolji ja to postujem ali se ne slazem sa tim :)Isto kao sto neki tvrde da je Luka najbolji mladi igrac ever iz Ex Yuge,ja tvrdim :nene:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la kobe24 » 29 avg 2017, 12:24

lumani je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Joj @lumani, realno je covjek u pravu u 99% napisanih stvari. Atic je sa 15 godine izostao sa spiska kadetske reprezentacije, zato sto ga je Halimic otpisao (dobro poznat slucaj, kad je radio one gluposti na pripremama). Tad je prvenstvom B divizije izdominirao Nedim Djedovic, koji Aticu ni tad nije bio ni do koljena. Uzeo je i Atic 4. mjesto u nikad jacoj konkurenciji juniora (trebali su i bolje, ali se upravo on povrijedio u borbi za medalju), a Musa sa Gegicem, Camparom, Talicem, Maricem i kompanijom bio 'tek' sesti. Bezveze ovoliko raspravljate o ovim stvarima, a ja licno se slazem sa @Tracyjevim misljenjem.

sve dok su zdrave rasprave ok je...ti se slazes sa njim zato sto je i tebi Atic bio veci talenat,meni nije zato sam na strani Muse ;) Neki dan netko napisa da je Cmpara od svih navedenih bolji ja to postujem ali se ne slazem sa tim :)Isto kao sto neki tvrde da je Luka najbolji mladi igrac ever iz Ex Yuge,ja tvrdim :nene:
Ne mislim da je bio veci, ali ne mislim ni da je bio manji (pisao sam vec sta mislim i o jednom i o drugom). Danas ih svakako nema smisla uporedjivati, jer je Dzanana trenutno daleko bolji i ima daleko vece limite i domete. Ja bih bio presretan da Edin ostvari 70% Musine karijere i da napravi dobru euroligasku karijeru, tj. da bude recimo bolji od Nihada Djedovica.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la nerminh74 » 29 avg 2017, 12:39

kobe24 je napisao/la:Joj @lumani, realno je covjek u pravu u 99% napisanih stvari. Atic je sa 15 godine izostao sa spiska kadetske reprezentacije, zato sto ga je Halimic otpisao (dobro poznat slucaj, kad je radio one gluposti na pripremama). Tad je prvenstvom B divizije izdominirao Nedim Djedovic, koji Aticu ni tad nije bio ni do koljena. Uzeo je i Atic 4. mjesto u nikad jacoj konkurenciji juniora (trebali su i bolje, ali se upravo on povrijedio u borbi za medalju), a Musa sa Gegicem, Camparom, Talicem, Maricem i kompanijom bio 'tek' sesti. Bezveze ovoliko raspravljate o ovim stvarima, a ja licno se slazem sa @Tracyjevim misljenjem.
Tada sam rekao, jeste da je bilo odvratno, ali evo igracima sa moodima :rol: , kada ono sada se boji osutat sam :roll:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 29 avg 2017, 15:04

@ kobe

poredio sam ih sa 16,7 god a sta je bilo prije nemam pojma ,niti igra ulogu u kosarci...Sandro Gacic :!:

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la keno83 » 29 avg 2017, 22:55

**** vam vasu kosarku, postotak u vecini slucajeva ne mora da znaci nista, koliko je bilo otvorenih suteva? koji igraci suparnika cuvaju musu, vecinom najbolji, vecinom je udvajan i normalno da se takvi sutevi preko covjeka ili na kraju vremena, ne mogu racunati sa Aticevim, jer se njega ne pazi ni blizu koliko Musu, prema tome ti procenti ne znace nista ,, jer nisu ostvareni u istim , niti slicnim uslovima.

Avatar
hz1987
Postovi: 2087
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la hz1987 » 30 avg 2017, 09:23

statisticki i procentualno gledaju najbolji su oni igraci koji odigraju zadnji minut utakmice kad je sve rijeseno. Ubace 2 bacanja, jednom za 2pts i eventualno jednom za 3pts. oni su statisticki kraljevi. u sezoni im se sve vrti oko 90-100% iz igre kroz minut-dva odigranih svakih 5-6 utakmica. statistika je kurava kojom svako barata kad mu je cejf.

realno musa i atic nemaju sta raditi na terenu pored zahiragica. statisticki gledano zahiragic je u 3 utakmice vise pokazao od njih dvojice.
sut iz igre 80%, sut za 2pts 100%, sut za 3pts 75%, slobodna 100%, 2skoka, 2asista, 1ukradena.

Avatar
guillermo
Postovi: 2292
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la guillermo » 02 sep 2017, 20:00

Aek potpisao Cleanthony Earlya koji je sesti crnjo u ekipi sto znaci Atic ponovo visak :crazy:

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la nerminh74 » 02 sep 2017, 20:19

guillermo je napisao/la:Aek potpisao Cleanthony Earlya koji je sesti crnjo u ekipi sto znaci Atic ponovo visak :crazy:
Bosna sta cekas, odmah na posudbu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Bassha » 10 okt 2017, 18:47

Evo link pa ako netko zeli da pogleda Atica

http://videostream.dn.ua/videopage/vide ... YXJjbmd4aQ
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Edin Atić

Post Postao/la Tracy3McGrady » 10 okt 2017, 22:07

Bassha je napisao/la:Evo link pa ako netko zeli da pogleda Atica

http://videostream.dn.ua/videopage/vide ... YXJjbmd4aQ
Kakav je bio?

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: RE: Re: Edin Atić

Post Postao/la Bassha » 10 okt 2017, 22:15

Tracy3McGrady je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Evo link pa ako netko zeli da pogleda Atica

http://videostream.dn.ua/videopage/vide ... YXJjbmd4aQ
Kakav je bio?

Penny Hardaway #1

U napadu je previse coskario, u odbrani tako-tako.
8p (4/5 za dva ), 5sk, 2st
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.