Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Olympique
Postovi: 351
Pridružen/a: 28 avg 2015, 19:51
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Olympique » 20 jan 2016, 20:53

Ako je najzasluzniji za sparkase valjda je sad najzasluzniji sto ce se ukinuti neke selekcije,ili cemo to prebaciti nekom drugom.

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la TaRgEt_ » 20 jan 2016, 21:24

Olympique je napisao/la:Ako je najzasluzniji za sparkase valjda je sad najzasluzniji sto ce se ukinuti neke selekcije,ili cemo to prebaciti nekom drugom.

Jeste najzasluzniji je i za to jer jednostavno para se nema da bude i U 20 muska slazem se, bolje nesto ukinuti pa da ostali imaju kako treba uslove . :lolno:
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 21 jan 2016, 11:30

TaRgEt_ je napisao/la:
Nadam se jer imamo zenske jako perspektivne selekcije pogtovo ovu U 18 gdje imamo tri sjajna vrhunska talenta, i mnogo ali mnogo dobrih kosarkasica, ali drago mi je da cemo biti domacini to me raduje zaista ako je istina.
Ma prijatelju dosta je jedna ženska mlađa selekcija. Juniorska bi idealna bila. Djevojke se formiraju ranije i ko poslije 18-te vrijedi može odmah u A, međutim zbog Marice su ganjali (99%) ovu U-20 i sad se ne može otkazati, a možda i može ako nemamo u vidu da igramo to prvenstvo U-20 u naredne tri - četiri godine :) Ja bih prije otkazao ovu U-20 žensku nego mušku ali ne pitam se ja :) Ako bi trebale dvije ukinuti to su te dvije muška i ženska U-20. Juniorsku i kadetsku mušku ne smijemo nikako ukinuti. Ni pod razno. Da se ja pitam četiri omladniske bi bile kadetska muška, juniorske obje i U-20 muška. Također bi obratio pažnju i na pionire muške. Oni nemaju prvenstva ali bar neko okupljanje bi organizovao. Eno dvojica kadeta Igokee pozvana u U-16 Srbije. Jedan je Ilić, a drugog ne znam.

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la pinoglavi » 21 jan 2016, 11:54

Ovo ukidanje neke selekcije najbolje pokazuje mračnu budućnost našeg sporta u državi. Ako država, ali i svi ljudi u BiH s obzirom da postoji broj telefona i ziro racun za uplatu, ne mogu podržati savez koji ima europske šampione i polufinaliste EP, onda se ne treba očekivati ništa bolje ni za manje popularne sportove u državi poput rukometa i tenisa.
Da ponovo naglasim akcija za budućnost sporta je prikupila mizeran broj novca, a gotovo svi seru po državi jer ne izdvaja novac za košarku. Sa 100 000 poziva bi prikupili 300 000KM + uplate na žiro račun onih koji mogu, nismo skupili ni blizu ovog broja, tako da bolje nismo ni zaslužili.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la TaRgEt_ » 21 jan 2016, 13:10

Ma prijatelju dosta je jedna ženska mlađa selekcija. Juniorska bi idealna bila. Djevojke se formiraju ranije i ko poslije 18-te vrijedi može odmah u A, međutim zbog Marice su ganjali (99%) ovu U-20 i sad se ne može otkazati, a možda i može ako nemamo u vidu da igramo to prvenstvo U-20 u naredne tri - četiri godine :) Ja bih prije otkazao ovu U-20 žensku nego mušku ali ne pitam se ja :) Ako bi trebale dvije ukinuti to su te dvije muška i ženska U-20. Juniorsku i kadetsku mušku ne smijemo nikako ukinuti. Ni pod razno. Da se ja pitam četiri omladniske bi bile kadetska muška, juniorske obje i U-20 muška. Također bi obratio pažnju i na pionire muške. Oni nemaju prvenstva ali bar neko okupljanje bi organizovao. Eno dvojica kadeta Igokee pozvana u U-16 Srbije. Jedan je Ilić, a drugog ne znam.[/quote]

Nebi se slozio da je dosta jer sada nam nastupa i dolazi plejada jako talentovanih kosarkasica, pomirio sam se da nemamo U 16 zbog novca, Ali U 18 i 20 jednostavno mora biti red. Slazem se da djevojke se ranije formiraju, ali imas ineteresantan i zanimljiv problem, djevojke ako ranije gurnes i preskocis stepenicu izgore jednostavno, veci je procenat nego u U 20 . Vjeruj mi perspektiva u zenskoj nam je mnogo veca mozda cak nego u muskoj, ovo podmlađivanje seniorske repke je doslo u pravo vrijeme jer kada narastu nasi talenti koji su sada tu bicemo mnogo zajebeni uz ove vec nazovimo iskusne.

Ovo za U 18 selekciju prvenstvo nadam se da ce ga smjestiti u Mejdan recimo, ili negdje jer bilo bi zaista idealno.
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 21 jan 2016, 13:25

Ma druže, ko gleda žensku košarku. VOlio bi ja da sve imamo, ali ovi talenti veći mogu igrati sa 14 za juniorsku kao što je Marina mala i sl. Kad izadje iz juniorske već je u seniorima. Fakat nema potrebe za dvije, ali jbg svi mi imamo različita mišlljenja. SAd ima nekoliko 2000 godišta koje mogu komotno igrati za juniorsku. Kadetska ti i ne treba. Uz Melisu sve one mogu igrati odlično i neće izgoriti. Bitniji su ovi U20 muški jer imaš njih koji kasnije stasaju pa ti treba repka da ih kaparišeš :)

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la TaRgEt_ » 21 jan 2016, 13:43

zaboljisportuBiH je napisao/la:Ma druže, ko gleda žensku košarku. VOlio bi ja da sve imamo, ali ovi talenti veći mogu igrati sa 14 za juniorsku kao što je Marina mala i sl. Kad izadje iz juniorske već je u seniorima. Fakat nema potrebe za dvije, ali jbg svi mi imamo različita mišlljenja. SAd ima nekoliko 2000 godišta koje mogu komotno igrati za juniorsku. Kadetska ti i ne treba. Uz Melisu sve one mogu igrati odlično i neće izgoriti. Bitniji su ovi U20 muški jer imaš njih koji kasnije stasaju pa ti treba repka da ih kaparišeš :)
Druze to je jako ruzno reci ko gleda, ja mislim da treba jbga sto onda velesile u zenskoj kosarci imaju sve, a mi bih ukidali i te dvije. Naravno da imas jedna Gabriela Viskovic je meni igrac na kvadrat i ostalo, ali ne mozes gurnuti nekoga sa 15 godina u seniorsku trebas bas imati da to sve fino kaparises U 20 je prdina bara muska i odavno je nepotrebna, a moras kako muskim dati i zenskim ista prava, ovo malo zvuci da zene nisu ravnopravne sa muskima po tvojoj prici :urnebes: Slazem se da U 16 u ovom trenutku nije potrebna U 18 i U 20 je dosta uz seniorke naravno .
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 21 jan 2016, 14:04

TaRgEt_ je napisao/la:
zaboljisportuBiH je napisao/la:Ma druže, ko gleda žensku košarku. VOlio bi ja da sve imamo, ali ovi talenti veći mogu igrati sa 14 za juniorsku kao što je Marina mala i sl. Kad izadje iz juniorske već je u seniorima. Fakat nema potrebe za dvije, ali jbg svi mi imamo različita mišlljenja. SAd ima nekoliko 2000 godišta koje mogu komotno igrati za juniorsku. Kadetska ti i ne treba. Uz Melisu sve one mogu igrati odlično i neće izgoriti. Bitniji su ovi U20 muški jer imaš njih koji kasnije stasaju pa ti treba repka da ih kaparišeš :)
Druze to je jako ruzno reci ko gleda, ja mislim da treba jbga sto onda velesile u zenskoj kosarci imaju sve, a mi bih ukidali i te dvije. Naravno da imas jedna Gabriela Viskovic je meni igrac na kvadrat i ostalo, ali ne mozes gurnuti nekoga sa 15 godina u seniorsku trebas bas imati da to sve fino kaparises U 20 je prdina bara muska i odavno je nepotrebna, a moras kako muskim dati i zenskim ista prava, ovo malo zvuci da zene nisu ravnopravne sa muskima po tvojoj prici :urnebes: Slazem se da U 16 u ovom trenutku nije potrebna U 18 i U 20 je dosta uz seniorke naravno .
Pa može Gabrijela igrati za juniorsku. KAd joj tu istekne, ako je kvalitet ide odmah u seniorsku. Nisam ja nikakv ženomrzac ali brate mili nemamo love, pa zbog toga to govorim. Kad se nađe lova, nek imamo sve, ali nemamo mi toliko ni klubova ni talenata u ženskoj da nam trebaju dvije omladinske selekcije. Jedna i preko nje sve ide u A i to je to.

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la TaRgEt_ » 21 jan 2016, 14:20

zaboljisportuBiH je napisao/la:
TaRgEt_ je napisao/la:
zaboljisportuBiH je napisao/la:Ma druže, ko gleda žensku košarku. VOlio bi ja da sve imamo, ali ovi talenti veći mogu igrati sa 14 za juniorsku kao što je Marina mala i sl. Kad izadje iz juniorske već je u seniorima. Fakat nema potrebe za dvije, ali jbg svi mi imamo različita mišlljenja. SAd ima nekoliko 2000 godišta koje mogu komotno igrati za juniorsku. Kadetska ti i ne treba. Uz Melisu sve one mogu igrati odlično i neće izgoriti. Bitniji su ovi U20 muški jer imaš njih koji kasnije stasaju pa ti treba repka da ih kaparišeš :)
Druze to je jako ruzno reci ko gleda, ja mislim da treba jbga sto onda velesile u zenskoj kosarci imaju sve, a mi bih ukidali i te dvije. Naravno da imas jedna Gabriela Viskovic je meni igrac na kvadrat i ostalo, ali ne mozes gurnuti nekoga sa 15 godina u seniorsku trebas bas imati da to sve fino kaparises U 20 je prdina bara muska i odavno je nepotrebna, a moras kako muskim dati i zenskim ista prava, ovo malo zvuci da zene nisu ravnopravne sa muskima po tvojoj prici :urnebes: Slazem se da U 16 u ovom trenutku nije potrebna U 18 i U 20 je dosta uz seniorke naravno .
Pa može Gabrijela igrati za juniorsku. KAd joj tu istekne, ako je kvalitet ide odmah u seniorsku. Nisam ja nikakv ženomrzac ali brate mili nemamo love, pa zbog toga to govorim. Kad se nađe lova, nek imamo sve, ali nemamo mi toliko ni klubova ni talenata u ženskoj da nam trebaju dvije omladinske selekcije. Jedna i preko nje sve ide u A i to je to.
Opet nebi se slozio, jer imamo toliko djevojaka u dijaspori, da imamo i onu u 16 malo bih nam bilo, ali svakom svacije ja volim zensku kosarku cijenim i postujem, a to jedna i preko svega da ide u A je malo nerezonsko razmisljanje, ali hajde svakom svacije, ja cijenim i postujem tebe kao kvalitetnog forumasa, jer kada ti kazem da su nam uzeli Hrvati jednu kosarkasicu jer nismo U 16 imali a bice super talenat ja mislim da ti je sve receno, kako u muskoj tako i u zenskoj moras kaparisati sve na vrijeme .
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001


Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la COYS » 20 feb 2016, 21:53

Konaković i Mahmutović podnijeli ostavke
slika
:thumbup:

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Kobe Bryant » 20 feb 2016, 22:08

COYS je napisao/la:
Konaković i Mahmutović podnijeli ostavke
slika
:thumbup:
Vidjet ćemo Nurkića, sada je na potezu, a Mahmutović je bio ubjedljivo najbolji generalni sekretar u svim sportovima što smo imali.

A ja sam vrlo skeptičan što se tiče Nurkića....

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la TaRgEt_ » 20 feb 2016, 22:10

Kobe Bryant je napisao/la:
COYS je napisao/la:
Konaković i Mahmutović podnijeli ostavke
slika
:thumbup:
Vidjet ćemo Nurkića, sada je na potezu, a Mahmutović je bio ubjedljivo najbolji generalni sekretar u svim sportovima što smo imali.

A ja sam vrlo skeptičan što se tiče Nurkića....
Da ti kazem iskreno i ja sam, pogtovo kada sam cuo da Boris Spasojevic je novi predsjednik UO KSBIH samo se sada bojim ko ce genralni biti
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la COYS » 20 feb 2016, 23:33

Mahmutovicu sretno u novoj sezoni ZMBT-a :thumbup:

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ethel » 21 feb 2016, 11:47

Eto ga, trazili ste dobili ste, nadam se da ce vama, Rumenom i plemenitom agentu Enesu biti gust gledati potpuni krah bh. kosarke na celu sa Bukvom, Spasojevicem, Covickovicem i njima slicnim...

Hrvati, Srbi i Slovenci vec zadovoljno trljaju ruke, Juka hvala ti :tokralju:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Kobe Bryant » 21 feb 2016, 12:13

Ethel je napisao/la:Eto ga, trazili ste dobili ste, nadam se da ce vama, Rumenom i plemenitom agentu Enesu biti gust gledati potpuni krah bh. kosarke na celu sa Bukvom, Spasojevicem, Covickovicem i njima slicnim...

Hrvati, Srbi i Slovenci vec zadovoljno trljaju ruke, Juka hvala ti :tokralju:

Zadnja rečenica je nažalost realnost ! , taman se počela popravljati situacija ;)

baš me interesuje što je "sportsport.ba" bio protiv Dine i Mahumutovića ? po meni se moraju dobro potruditi da medijski poprate svakog talenta maximalno i na sva zvona ne dati da ode negdje drugo.

Ali realno protiv Hrvatske nemamo šanse svaki iole bolji Bosansko-Hercegovački "Hrvat" igra za Hrvatsku , što se tiče Srba jedina sreča što oni imaju viška talenta pa se teško probiti do prve postave , znači opet če nam i Slovenija uzimati talente. :roll:
Zadnja izmjena: Kobe Bryant, dana/u 21 feb 2016, 21:48, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la tuzlak1987 » 21 feb 2016, 19:14

Nurkic u novembru: "Hocu da Mahmutovic i Konakovic podnesu ostavke"
Nurkic u februaru: "Nisam trazio nikakve ostavke"

Al ovaj forum je prejak, napravilo je se da se ne smije raspravljati vise o ovome. Legle pare od Enesa na racun za vijesti i medijsku sutnju ;)

Napises nesto na temi oko Nurkica kaze nema veze sa temom. :lol: pa s kim ima veze, da mozda nije ovakva situacija radi igraca zvanog Miki Maus ili zbog Nurkica?

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ethel » 21 feb 2016, 19:31

Najgluplja smo nacija na svijetu, ne zasluzujemo bolje.

Dabogda nam po jedan Spasojevic, Bukva i Covickovic u svakom savezu i klubu bili.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
BaDa12
Postovi: 4407
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la BaDa12 » 21 feb 2016, 21:07

Ne zna se više ni ko pije ni ko plaća u ovoj aferi. Još kad se uzme u obzir da su neke uključene osobe zapravo trolične, onda je lista potencijalnih kešera i pijanica još duža.
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25265
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 feb 2016, 21:19

Strasno je sta se sve dopustilo i uradilo da bi se ugodilo ovom malom licemjeru. :oops: Danas sam sebe demantuje cime je fakticki potvrdio da ono obracanje u novembru nije bilo njegovo djelo,vec znamo koga.Iskren da vam budem,meni je i drago sto se sve ovo izdesavalo,jer mi smo jedna od najdebilnijih nacija na svijetu,koja nema nimalo mozga ,a samim time i ne zasluzuje nista bolje.NIGDJE,ali NIGDJE na svijetu nema da celni ljudi Saveza daju otkaz zbog nekog igraca i to igraca koji je jos uvijek apsolutno nedokazan i koji,odgovorno tvrdim, u ovom momentu nije prevaga ni protiv jedne Svedske,a kamo li protiv ozbiljnih evropskih reprezentacija.Sto puta sam napisao,mora se neki red postovati!!Uprava vodi administraciju,organizuje itd,treneri treniraju,a igraci igraju.Cim se to poremeti,to nije dobro i to nije normalno.Da li je neko lopov ili nije,nije igracevo da se time bavi,posebno ako ta cinjenica ne smeta ostatku repke,nego naprotiv.Da vidimo ko ce nam sad selektor biti(mora da ce nam doci veliki Markovic koji nas je vec jednom upropastio i koji se otvoreno nudi preko medija,a kao treneru domet mu je mocni Trabzon :roll: ,uz duzno postovanje njega kao igracke velicine),ko ce organizovati sve selekcije,pronalaziti sredstva,cuvati nase mlade nade itd.Iskreno se nadam da ce nas vrli Juka imati rjesenje i za te probleme,s obzirom da je,ocigledno,multitalentoavn. :crazy: Mi koji smo racionalno gledali ovu situaciju znamo sta nas sada ceka u blizoj buducnosti(daj Boze da grijesim),a ovima sto im je Juka bio iznad institucije i svih ostalih igraca, treba poruciti da se nedostatak nekoga najvise osjeti kad ga se izgubi,te da hladno odu u neku stvar ako budu kritikovali greske,kad i ako se budu dogadjale.Ili jos bolje,nek kontaktiraju Juku da rijesi problem dopisom iz Amerike. ;)

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.