FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la pinoglavi » 22 jan 2016, 14:04

VelaGooner je napisao/la:Što se ne bi odazvali Juka i Mirza?
Za Mirzu ne znamo da li će upoznavati grad, klub i saigrače za vrijeme reprezentativnih okupljanja, a za Jusufa ne znamo da li će imati povredu kada budu okupljanja.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la kobe24 » 22 jan 2016, 14:11

pinoglavi je napisao/la:
VelaGooner je napisao/la:Što se ne bi odazvali Juka i Mirza?
Za Mirzu ne znamo da li će upoznavati grad, klub i saigrače za vrijeme reprezentativnih okupljanja, a za Jusufa ne znamo da li će imati povredu kada budu okupljanja.
Hajde pustite vise te price, red je da se obojica odazovu, jer je sasvim izvjesno da ce i jedan i drugi zavrsiti sezonu u maju. Ne vidim da im je problem odraditi pripreme s reprezentacijom i odigrati 4 utakmice, to ce im svakako koristiti za narednu sezonu u Americi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 22 jan 2016, 14:25

pinoglavi je napisao/la:
VelaGooner je napisao/la:Što se ne bi odazvali Juka i Mirza?
Za Mirzu ne znamo da li će upoznavati grad, klub i saigrače za vrijeme reprezentativnih okupljanja, a za Jusufa ne znamo da li će imati povredu kada budu okupljanja.
Samo nek nam vrijeme javi gdje prelazi pa ćemo ovdje na forumu pronaći sve zanimljivosti tog grada i poslati mu maji kako bi što prije upoznao grad i stigao na pripreme :)

Salim se naravno, vjerujem da će obojica biti tu kao i Nihad i Emir.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Omark
Postovi: 2663
Pridružen/a: 15 jun 2015, 15:32
Lokacija: Dolina
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la Omark » 22 jan 2016, 14:27

E ako nam Peršić bude igrao, onda će nas i Švedska dobit.

Avatar
voltron30
Postovi: 3679
Pridružen/a: 06 avg 2009, 20:16
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la voltron30 » 22 jan 2016, 15:25

Žao mi je što smo tako olako potrošili jedno veliko trenersko ime kao što je Ivanović. Ne daj Bože ako nam opet Mensu ili Sabeta postave za selektora, tada je totalno nebitno ko će se odazvati. S druge strane, uz nekog iole sposobnijeg trenera kao i odaziv svih najboljih igrača, mislim da možemo ići kao na EP.

Avatar
bhsport
Postovi: 11288
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la bhsport » 22 jan 2016, 15:45

voltron30 je napisao/la:Žao mi je što smo tako olako potrošili jedno veliko trenersko ime kao što je Ivanović. Ne daj Bože ako nam opet Mensu ili Sabeta postave za selektora, tada je totalno nebitno ko će se odazvati. S druge strane, uz nekog iole sposobnijeg trenera kao i odaziv svih najboljih igrača, mislim da možemo ići kao na EP.
Menso bi vrlo lako mogao biti, upropastava sparse pa nek raskuje i ovo repke sto imamo i da sahranimo kosarku skroz.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
baglama
Postovi: 1386
Pridružen/a: 21 sep 2014, 23:56
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la baglama » 22 jan 2016, 16:21

nece biti problema ako budemo svi na okupu mda ova grupa ne dozvoljava kiks...j.ebe se rusima za kosarkom, pola ih nece ni doci

dobijemo ruse kuci i dvaput svede, i trebalo bi biti dovoljno

menso, povedi nas u nove pobjede!

Avatar
Omark
Postovi: 2663
Pridružen/a: 15 jun 2015, 15:32
Lokacija: Dolina
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la Omark » 22 jan 2016, 16:45

PG- Renfroe, Gordić
SG- Đedović?, Atić
SF- Milošević, Musa, Buza
PF- Teletović, Todić, Sulejmanović
C- Nurkić, Kikanović, Stipanović

Po meni, ako se svi odazovu, ovo je naš najjači sastav.S tim da treba jednog izbaciti, a to bi najvjerovatnije bio Todić.
Da ne bismo opet zvali Šutala, Peršića, Bavčića, Pašalića, bolje je dati šansu našim mladim igračima i ovim koji su provjereni.

Nadam sa da će Atić proigrati napokon u AEKu jer je stvarno veliki potencijal, pokazao je to na EB svog uzrasta.
Postavlja se pitanje da li ćemo tražiti novog amera ili će Renfroe ostati.Po nekom mom sudu, ja ga ne bih mijenjao jer je stvarno odličan, prije svega razigravač, a i ima jako dobar šut.

Sa ovim sastavom vjerovatno bismo prošli dalje.
Bit će jako teško ako Herr Đedović ne bude nastupao, jer na toj poziciji onda nemamo pravog igrača.
A, ako ne bude opet najjači sastav, krpit ćemo se i vjerovatno ćemo biti osuđeni na krah.

Najbolja petorka : Renfroe-Gordić-Đedović-Teletović-Nurkić.
Druga varijanta: Gordić-Đedović-Milošević-Teletović-Nurkić.

Najviše bih volio kada bi Ivanović vodio ovu reprezentaciju još jednom, ali u punom sastavu, bili bismo zaista furiozni.Sve je sad do volje i želje igrača, sreće i kako će se to sve posložiti. Ima još do kvalifikacija, možda neko iskoči, možda se neko povrijedi, možda se neko ne odazove.
Šta je tu je, mi smo BiH i mi smo navikli na sve.

Avatar
emil02in
Postovi: 3690
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la emil02in » 22 jan 2016, 16:59

Au grupe :Rusija,BiH,Švedska!
Samo prvi ide na EP!
Biće teško!
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

EdoBa
Postovi: 551
Pridružen/a: 04 jul 2013, 11:07
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la EdoBa » 22 jan 2016, 17:17

Neko ko se razumije u kosarku..
da li iz nase grupe moze ici i 2. reprezentacija ?

armin
Postovi: 1862
Pridružen/a: 05 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la armin » 22 jan 2016, 17:26

EdoBa je napisao/la:Neko ko se razumije u kosarku..
da li iz nase grupe moze ici i 2. reprezentacija ?
Da, idu najbolje 4 drugoplasirane iz 7 grupa.

U grupama gdje su 4 reprezentacije rezultati protiv zadnje reprezentacije se brišu.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la hz1987 » 15 feb 2016, 11:20

Iskreno da se mene pita, ja sam za radikalan rez u repki i uradio bih slijedece korake:

1. Apsolutno podmladjivanje reprezentacije na ustrb rezultata
2. Imenovao Pandzu za selektora BiH
3. Zadrazao petorku: Gordic - Ranfoe - Milosevic - Stipanovic - Kikanovic u cetvorogodisnjem ciklusu (kao neki kostur iskusnijih ovim mladjim)
4. Zakljucio pricu oko Teletovica, Djedovica i Nurkica
5. Pozvao u U17 Campara - Musa - Sikiras
6. Pozvao u U19 Aleksic - Atic - Gegic - Djedovic
7. Pozvao u U21 Buza - Polutak - Sulejmanovic - Karahodzic

Ovako nekako bi bile popunjene pozicije:
PG...Gordic - Ranfoe - Aleksic - Campara
SG...Atic - Gegic
SF....Milosevic - Buza - Djedovic - Musa
PF....Stipanovic - Sulejmanovic - Sikiras
C.....Kikanovic - Polutak - Karahodzic

Oko ovih 16 bih formirao kostur, dao odrijesene ruke Pandzi narednih 8 godina (4 da poslozi i ugira + 4 da napravi cuda uz otpis ove petorke starih u drugom ciklusu) uz mogucnost prikljucka Nurkica pod uslovima koje mora ispostovati.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la Lotus » 15 feb 2016, 12:40

hz1987 je napisao/la:Iskreno da se mene pita, ja sam za radikalan rez u repki i uradio bih slijedece korake:

1. Apsolutno podmladjivanje reprezentacije na ustrb rezultata
2. Imenovao Pandzu za selektora BiH
3. Zadrazao petorku: Gordic - Ranfoe - Milosevic - Stipanovic - Kikanovic u cetvorogodisnjem ciklusu (kao neki kostur iskusnijih ovim mladjim)
4. Zakljucio pricu oko Teletovica, Djedovica i Nurkica
5. Pozvao u U17 Campara - Musa - Sikiras
6. Pozvao u U19 Aleksic - Atic - Gegic - Djedovic
7. Pozvao u U21 Buza - Polutak - Sulejmanovic - Karahodzic

Ovako nekako bi bile popunjene pozicije:
PG...Gordic - Ranfoe - Aleksic - Campara
SG...Atic - Gegic
SF....Milosevic - Buza - Djedovic - Musa
PF....Stipanovic - Sulejmanovic - Sikiras
C.....Kikanovic - Polutak - Karahodzic

Oko ovih 16 bih formirao kostur, dao odrijesene ruke Pandzi narednih 8 godina (4 da poslozi i ugira + 4 da napravi cuda uz otpis ove petorke starih u drugom ciklusu) uz mogucnost prikljucka Nurkica pod uslovima koje mora ispostovati.
Odlicno :clap: I ja sam slican pisao roster malo ranije i potpuno se slazem s tobom.Dosta je bilo Sutala,Persica i drugih polovnjaka..vrijeme je da se da prilika mladim uz naravno ove kvalitetne starije igrace koje imamo moze se stvoriti dobra reprezentacija.Doslo je vrijeme za podmladjivanje,sad ili nikad.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la hz1987 » 15 feb 2016, 13:07

ja samo znam da bi ovi klinci letili po terenu, da bi bilo puno kontri, polukontri, suteva, zabijanja, zakucavanja, trica...bilo bi i padova u igri, igrala bi se slabija odbrana, neke bi dobijene tekme gubili, neke i po 20-30 zijanili ali bi definitivno gledali fast run-gun kosarku.
koji je smisao igrati protiv rusa sa ko fol ozbiljnom repkom kao na euru i zijaniti 25-30 razlike, kad to mogu i klinci isto da ucine.

Ne bi bilo lose da se napravi anketa medju rajom tipa:
Da li ste za radikalno podmlađivanje reprezentacije sa igračima od 17 do 22 godine na čelu sa selektorom Josipom Pandžom kojem se daju odriješene ruke bez rezultatskog imperativa naredne 4 godine?
- DA
- NE

Avatar
remA1
Postovi: 1777
Pridružen/a: 14 jan 2015, 08:25
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la remA1 » 15 feb 2016, 14:35

Juka će igrat ako Bog da. Ovo je povjerljiva informacija... eh sad Mirza je pod velikim upitnikom obzirom da je na kraju sezone ponovo "free agent" tako da će doći do promjene kluba (80% ostaje u NBA). Najviše zavisi od tog za koji klub će potpisat i da li će se stići dogovoriti sa njima prije samog početka kvalifikacija. Postoje klubovi koji novom igraču ne daju igrati za repku, jednostavno traže od njeg da spreman dočeka novu sezonu :)

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la nerminh74 » 15 feb 2016, 16:38

hz1987 je napisao/la:ja samo znam da bi ovi klinci letili po terenu, da bi bilo puno kontri, polukontri, suteva, zabijanja, zakucavanja, trica...bilo bi i padova u igri, igrala bi se slabija odbrana, neke bi dobijene tekme gubili, neke i po 20-30 zijanili ali bi definitivno gledali fast run-gun kosarku.
koji je smisao igrati protiv rusa sa ko fol ozbiljnom repkom kao na euru i zijaniti 25-30 razlike, kad to mogu i klinci isto da ucine.

Ne bi bilo lose da se napravi anketa medju rajom tipa:
Da li ste za radikalno podmlađivanje reprezentacije sa igračima od 17 do 22 godine na čelu sa selektorom Josipom Pandžom kojem se daju odriješene ruke bez rezultatskog imperativa naredne 4 godine?
- DA
- NE
pa na ovo pitanje bi ti ja odmah odgovorio sa NE
da li Pandža može biti svjetla budućnost BiH košarke, naravno da može, ali on je još poprilično neiskusan trener bez iskustva van BiH lige i poprilično mlad, tako da bi ga teško poštovali igrači tipa gordić, renfro, stipanović, kikanović, ... npr. daleko je bolja sada opcija Nenad Marković ili npr. Vujošević ako je zainteresovan
također uredu je pomladiti sastav, ali ne treba u tome pretjerivati jer možeš imati kontraefekat da tim mladim momcima potopiš samopouzdanje, pogotovo što nekoliko od nabrojanih nema više od 15 minuta ozbiljne seniorske košarke, a neki kao Karahodžić nemaju pravo nastupa u kvalifikacijama
zato sam ja pisao više puta da bi najidealniji sastav (več sam sam sebi dosada) bio:

1.Renfre, Gordić, Gegić
2.Herr Đedović, Musa, Atić
3.Milošević, Buza
4.Teletović, Sulejmanović
5.Nurkić, Stipanović i Kikanović

ukoliko Đedovića ne bude i/ili Mirze onda treba zvati Vrabca ili Gajića,a na 4 Todića
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
remA1
Postovi: 1777
Pridružen/a: 14 jan 2015, 08:25
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la remA1 » 15 feb 2016, 19:22

Jadni mi ako nam je Sulejmanović prva rezerva na četvorki :3

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la Lotus » 15 feb 2016, 21:11

remA1 je napisao/la:Jadni mi ako nam je Sulejmanović prva rezerva na četvorki :3
Taj sto ga ti omalovazavas vec pet punih godina ceka da zaigra za svoju zemlju.I da je najgori trenutno na svijetu on mora imati mjesto u reprezentaciji.Svoju karijeru je rizikovao zbog nas,jer bi u Finskoj vec bio redovan clan njihcve reprezentacije vec nekoliko godina sa pogodnostima koje mu mi ni u snu ne mozemo pruzit.Zato on od mene ima velliko postovanjei on je za mene ljudina kojih i sam vidis u sportu pogotvo nasem gotovo i da nema.

LloriS
Postovi: 4357
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la LloriS » 15 feb 2016, 21:18

Lotus je napisao/la:
remA1 je napisao/la:Jadni mi ako nam je Sulejmanović prva rezerva na četvorki :3
Taj sto ga ti omalovazavas vec pet punih godina ceka da zaigra za svoju zemlju.I da je najgori trenutno na svijetu on mora imati mjesto u reprezentaciji.Svoju karijeru je rizikovao zbog nas,jer bi u Finskoj vec bio redovan clan njihcve reprezentacije vec nekoliko godina sa pogodnostima koje mu mi ni u snu ne mozemo pruzit.Zato on od mene ima velliko postovanjei on je za mene ljudina kojih i sam vidis u sportu pogotvo nasem gotovo i da nema.
:clap: :clap: Lotus :tokralju:
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: FIBA EuroBasket 2017 - Kvalifikacije

Post Postao/la hz1987 » 15 feb 2016, 21:41

Lotus je napisao/la:
remA1 je napisao/la:Jadni mi ako nam je Sulejmanović prva rezerva na četvorki :3
Taj sto ga ti omalovazavas vec pet punih godina ceka da zaigra za svoju zemlju.I da je najgori trenutno na svijetu on mora imati mjesto u reprezentaciji.Svoju karijeru je rizikovao zbog nas,jer bi u Finskoj vec bio redovan clan njihcve reprezentacije vec nekoliko godina sa pogodnostima koje mu mi ni u snu ne mozemo pruzit.Zato on od mene ima velliko postovanjei on je za mene ljudina kojih i sam vidis u sportu pogotvo nasem gotovo i da nema.
Jadni mi s njim.
Eto finci ga zvali da igra na SP, zvali ga na ovaj eurobasket...da da isti oni finci sto igraju zavrsnice sto bi nama bio istorijski uspjeh.
Kod njih ima mjesta, kod nas jadni mi s njim.

Zaključano

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.