FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la akisarajevo92 » 02 jul 2016, 17:03

tek se sad vidi pod kolikim su pritiskom igrali grupnu fazu i protiv Australije, mediji su krivi :kafa:
Don't believe the hype.

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la calcio » 02 jul 2016, 17:09

akisarajevo92 je napisao/la:tek se sad vidi pod kolikim su pritiskom igrali grupnu fazu i protiv Australije, mediji su krivi :kafa:
Ma svi smo krivi, i ovdje se danima diskutovalo o tome kako cemo protiv amera u finalu... :shifty:
Lekcija za buducnost. Glupost je praviti takav pritisak, sam sebi otezavas i pravis probleme, pogotovo kada su u pitanju mlade selekcije. Nadati se potajno u sebi, da. Ali javno praviti racunice o finalima i medaljama, ne.

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la dino-92 » 02 jul 2016, 18:05

Danima ljudi ubjeđivali da je to luzerski mentalitet ako misliš da su ameri kvalitetniji :D

Treću četvrtinu primili 28 poena, pa se kinezi vratili u igru.
Zadnja izmjena: dino-92, dana/u 02 jul 2016, 18:06, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Makanaky
Postovi: 873
Pridružen/a: 06 jul 2010, 15:33
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la Makanaky » 02 jul 2016, 18:06

Ajde dignite te Kineze, nemojte se zayebavat.
Lole, taman se ludilo raščisti / taman smo nadomak smisla / evo ih sledeći falšisti dok si rek'o piksla

Avatar
Yucca
Postovi: 4004
Pridružen/a: 30 okt 2012, 21:55
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la Yucca » 02 jul 2016, 18:13

Onda tz forumski strucnjaci kazu Musa ne zna ulaz na desnu stranu samo lijevu,a danas sve ulaze napravio na desnu stranu :?
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la Pirke » 02 jul 2016, 18:24

Rotacije su nam opet katastrofa.

U napadu dobro igraju cim se ovi priblize.

Inace igraju dosta da pobjede.
Zadnja izmjena: Pirke, dana/u 02 jul 2016, 18:32, ukupno mijenjano 1 put.
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

LloriS
Postovi: 4357
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la LloriS » 02 jul 2016, 18:28

Yucca je napisao/la:Onda tz forumski strucnjaci kazu Musa ne zna ulaz na desnu stranu samo lijevu,a danas sve ulaze napravio na desnu stranu :?
Ovdje je pun kurc strucnjaka, svi sve znaju sta ces :tokralju:
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la dino-92 » 02 jul 2016, 18:34

Mutiiic
Bravo momci. 9 mjesto na kraju.
Dobro ce im ovo iskustvo doći sa čitavog prvenstva :)

Avatar
vrebac86
Postovi: 3407
Pridružen/a: 25 mar 2009, 19:41
Lokacija: Zemlja cuda!
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la vrebac86 » 02 jul 2016, 18:38

dino-92 je napisao/la:Mutiiic
Bravo momci. 9 mjesto na kraju.
Dobro ce im ovo iskustvo doći sa čitavog prvenstva :)
Ma naravno, to je ono što njima i treba da bi postali pravi igrači kasnije!
Svaka čast dečkima oni su za mene prvaci svijeta!
I krv svoju za Plavu boju!!! Pazza Inter amala!!!

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la lumani » 02 jul 2016, 18:41

Cestitke momcima :clap: :bih: :bih:

whitesnake
Postovi: 230
Pridružen/a: 04 avg 2012, 14:16
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la whitesnake » 02 jul 2016, 18:42

Ovo su budući U18 prvaci Evrope ! :bih: :bih: :bih:

PerryFred
Postovi: 2014
Pridružen/a: 12 jan 2013, 11:50
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la PerryFred » 02 jul 2016, 18:43

Prvaci Evrope i Azije. :mrgreen:

Avatar
Nexe992
Postovi: 141
Pridružen/a: 17 jan 2014, 04:49
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la Nexe992 » 02 jul 2016, 18:48

Čestitke momcima

- Pritisak je napravljen to je evidentno, morali smo misliti da su to djeca, da im svaki zadatak pada iako kada svaki priča od njih zvuci starije barem 5-6 godina, znam razgovarao sam sa svima.Trener sam po struci.Taktika, opet cu se osvrnuti na taj kontranapad(tranziciju lopte) koju izuzetno usko radimo ,bez pravog plana, al ida ne kritikujem rad Pandze odradio je strasan posao, momak iz Viteza koji tek pravi karijeru.Rad u klubovima je presudio, da ovi momci sem Muse nisu imali kvalitetnu utakmicu, Sparsi ovdje u kantonu su pobjedivali sve sa 60 razlike hocemo li tu razvijati Sania i ostale, ne i ne mozemo.Sani je igrao nesto malo za seniore Sparsa, i za Igman u A1 ligi, al i sve nedovoljno kvalitetne ekipe, za Igman je davao po 25 i 30 poena.Adi Alikadic je trebao imati bolje treninge da bi pokazao najbolje, ali sve u svemu kraj jedne generacije, idemo dalje. ove momke pratim dok su po skolama kosarke bili i znam ih najbolje.

Opet kazem trener sam i neke odluke bi drugacije donio, koje bi mozda upalile a mozda ne.Stara izreka Trener umire ili zivi sa svojim idejama.

SiouxLukavac
Postovi: 4390
Pridružen/a: 18 nov 2011, 20:53
Lokacija: Kambodža
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la SiouxLukavac » 02 jul 2016, 19:05

Žao mi je jer su momci zaslužili minimalno polufinale al bez obzira oni su za mene ŠAMPIONI.
Imamo odlične mlade igrače koji će sigurno izrasti u velike igrače.
Momci, svaka čast, samo tako nastavite.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2016, 19:29

Čestitke momcima! :clap:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la KK_Bosna » 03 jul 2016, 10:05

bas sam jucer pitao jednog naseg proslavljenog trenera sta misli o ovome 9. mjestu...

kaze covjek: gledaj, prvo, mi smo tako ubijeni u pojam i imamo iskrivljenu percepciju svega, pa i sporta. nama je bitnije da kadeti osvoje zlato na EP i medalju na SP nego da iz generacije dobijemo 3,4 vrhunska igraca za buducnost... lijepo je osvojiti medalju, ali to nije prioritet mladih selekcija. mi kao nacija smo stvorili nevidjen pritisak na ovu djecu da moraju napraviti rezultat, a vidim neki i pljuju po musi sto kao igra sam... upravo treba biti kontra, da nas rezultat ne zanima, ako se sta uradi dobro i jeste, ali zato musinih 15 promasaja protiv australije moze pomoci dzananu da za 5 godina bude uz juku nosilac igre reprezentacije jer samo onako se postaje vrhunski igrac... uz musu dobit cemo i jos nekoliko korisnih rotacijskih igraca, sikirasa, mutica i camparu i to je ono sto nam treba biti bitno, a ne medalje... turska ce osvojiti medalju a nijedan igrac nece napraviti karijeru ni pribliznu musi
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la lumani » 03 jul 2016, 11:03

KK_Bosna je napisao/la:bas sam jucer pitao jednog naseg proslavljenog trenera sta misli o ovome 9. mjestu...

kaze covjek: gledaj, prvo, mi smo tako ubijeni u pojam i imamo iskrivljenu percepciju svega, pa i sporta. nama je bitnije da kadeti osvoje zlato na EP i medalju na SP nego da iz generacije dobijemo 3,4 vrhunska igraca za buducnost... lijepo je osvojiti medalju, ali to nije prioritet mladih selekcija. mi kao nacija smo stvorili nevidjen pritisak na ovu djecu da moraju napraviti rezultat, a vidim neki i pljuju po musi sto kao igra sam... upravo treba biti kontra, da nas rezultat ne zanima, ako se sta uradi dobro i jeste, ali zato musinih 15 promasaja protiv australije moze pomoci dzananu da za 5 godina bude uz juku nosilac igre reprezentacije jer samo onako se postaje vrhunski igrac... uz musu dobit cemo i jos nekoliko korisnih rotacijskih igraca, sikirasa, mutica i camparu i to je ono sto nam treba biti bitno, a ne medalje... turska ce osvojiti medalju a nijedan igrac nece napraviti karijeru ni pribliznu musi

ja bas jucer kontam moze li Mutic biti barem novi Leric :!: :?: Sani barem bolji od Pashe :!: :?:

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la pinoglavi » 03 jul 2016, 11:13

KK_Bosna je napisao/la:bas sam jucer pitao jednog naseg proslavljenog trenera sta misli o ovome 9. mjestu...

kaze covjek: gledaj, prvo, mi smo tako ubijeni u pojam i imamo iskrivljenu percepciju svega, pa i sporta. nama je bitnije da kadeti osvoje zlato na EP i medalju na SP nego da iz generacije dobijemo 3,4 vrhunska igraca za buducnost... lijepo je osvojiti medalju, ali to nije prioritet mladih selekcija. mi kao nacija smo stvorili nevidjen pritisak na ovu djecu da moraju napraviti rezultat, a vidim neki i pljuju po musi sto kao igra sam... upravo treba biti kontra, da nas rezultat ne zanima, ako se sta uradi dobro i jeste, ali zato musinih 15 promasaja protiv australije moze pomoci dzananu da za 5 godina bude uz juku nosilac igre reprezentacije jer samo onako se postaje vrhunski igrac... uz musu dobit cemo i jos nekoliko korisnih rotacijskih igraca, sikirasa, mutica i camparu i to je ono sto nam treba biti bitno, a ne medalje... turska ce osvojiti medalju a nijedan igrac nece napraviti karijeru ni pribliznu musi
Sad ce ti neki genijalac napisati da se 50 000 ljudi sa doceka prosle godine ne slaze sa ovim postom. Dzaba to pisati kada ljudi ne razumiju.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2179
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la BenjooJutub » 03 jul 2016, 11:41

KK_Bosna je napisao/la:bas sam jucer pitao jednog naseg proslavljenog trenera sta misli o ovome 9. mjestu...

kaze covjek: gledaj, prvo, mi smo tako ubijeni u pojam i imamo iskrivljenu percepciju svega, pa i sporta. nama je bitnije da kadeti osvoje zlato na EP i medalju na SP nego da iz generacije dobijemo 3,4 vrhunska igraca za buducnost... lijepo je osvojiti medalju, ali to nije prioritet mladih selekcija. mi kao nacija smo stvorili nevidjen pritisak na ovu djecu da moraju napraviti rezultat, a vidim neki i pljuju po musi sto kao igra sam... upravo treba biti kontra, da nas rezultat ne zanima, ako se sta uradi dobro i jeste, ali zato musinih 15 promasaja protiv australije moze pomoci dzananu da za 5 godina bude uz juku nosilac igre reprezentacije jer samo onako se postaje vrhunski igrac... uz musu dobit cemo i jos nekoliko korisnih rotacijskih igraca, sikirasa, mutica i camparu i to je ono sto nam treba biti bitno, a ne medalje... turska ce osvojiti medalju a nijedan igrac nece napraviti karijeru ni pribliznu musi
BenjooJutub je napisao/la:Sta ocekujete da imamo rotaciju od 12 igraca? Pa niko to ne moze, 80% njih nece uspijet u kosarci, to je tako. Ovo je uspijeh, dobili smo Musu i Čamparu za buducnost u seniorima, medalja u ovom uzrastu nije bitna.
BenjooJutub je napisao/la:Morate shvatit da smo mi na dobitku vise od Australije. Mi imamo Musu, oni nemaju. Oni imaju timski rad, ali to nije poenta ovih mladjih selekcija. Poenta je iznjedrit igraca za A tim, mi smo u tome uspjeli a oni tesko da ce.
Davno ja to reko, al' ne kontaju ljudi...

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: FIBA U17 svjetsko prvenstvo 2016

Post Postao/la Chstal » 03 jul 2016, 12:04

Čekaj jel rezultat bitan ili nije? Što je onda Musa igrao Svjetsko ako rezultat nije bitan. Musu smo dobili ima 3 godine i svi znamo da je top talenat, ali osim njega nismo nikog dobili. Musa je onda trebao igrati za U20 i U18 da ga još bolje naoštriš za seniore a ne da igra za U17 kad nam rezultat nije bitan.

Ako rezultat nije bitan, onda smo trebali ići na SP sa Burkom da ga pokušamo oživit da postane igrač za budućnost. Bilo je tu još igrača koji su talenti ali nisu za SP jer nisu bili bolji od nekih akceleranata.

Musa nije ništa dobio sa ovim igrama na SP, jer smo znali da će imati prosjek 25+. Musa je trebao igrati za U20, kako bi bio donekle spreman za seniore.

Zaključano

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.