Ammar Gegic

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 01 maj 2017, 21:45

kobe24 je napisao/la:
lumani je napisao/la:Gegic/Pecarski prekucali Bayern na final 4.
Daj Ammarovu statistiku. Je li moguce da su zajedno igrali? Marko je, ako se ne varam, 2000. godiste.

FCBB U19: Marko Pecarski (26 Punkte/12 Rebounds), Amar Gegic (24/6 Rebounds/4 Steals), Nelson Weidemann (19/5 Assists), Kilian Binapfl (6), Erol Ersek (6), Mario Hack Vazquez (1/3 Steals), Jannick **** (5 Rebounds), Quirin Huber-Saffer, Dejan Bolovic, Robert Merz und Julius Düh
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 01 maj 2017, 21:48

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la kobe24 » 01 maj 2017, 21:56

Hvala majstore! :thumbup:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 27 maj 2017, 19:39

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
guillermo
Postovi: 2291
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la guillermo » 27 maj 2017, 21:31

Ukoiliko misli zaigrati za prvi tim mora svaku utakmicu imati brojke u rangu Pecarskog npr. iz gore navedene stat.
Najbolje mu je da trazi posudbu u manju Bundesligasku sredinu sljedece sezone.

bourne23
Postovi: 27
Pridružen/a: 23 jun 2016, 16:09

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la bourne23 » 28 maj 2017, 03:32

Zapjevaj nam Gegara!

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 28 maj 2017, 14:26

Gegic odlican u 1/4, 8p,3sk,1ast,2blokade,2 ukradene

statistika

http://www.nbbl-basketball.de/live-scouting/


prenos
slika
Zadnja izmjena: Bassha, dana/u 28 maj 2017, 15:57, ukupno mijenjano 1 put.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 28 maj 2017, 14:51

12p,5sk,2ast,3blokade,2 ukradene na kraju 2/4, Bayern vodi 3 razlike
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 28 maj 2017, 15:52

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Chstal » 28 maj 2017, 15:57

Ovo je finale

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 28 maj 2017, 15:58

Da
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la kobe24 » 28 maj 2017, 16:06

Dobar je bio i itekako ima smisla u njegovoj igri, samo šut, šut i šut. Nije mi jasno kako onako sutira. Digne se u zrak sasvim korektno i onda 'gore' pravi neku zadrsku i samim tim nema teorije da lopta prodje kroz obruc (nerijetko uopste ne dobaci do kosa). Ne znam postoji li ikakva sansa da se to ispravi, ali bi sa solidnim sutem mogao izrasti u dobrog kosarkasa.
Ovaj 'mali' Pecarski isto odlican, vidi se da momak zna kosarke. Samo, veliki je upitnik hoce li on vise rasti i hoce li mu ova trenutna visina biti dovoljna za poziciju centra (sad je na oko 206cm).
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

mercurial
Postovi: 814
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la mercurial » 28 maj 2017, 16:21

Nikako da nauci taj sut.
Jesu Svabe nagurali ovom svom da bude MVP playoffa, iako je imao losiju statistiku i od Pecarskog i od Amara.
Amar u playoffu 16.3 p 5.3 asist 5 skokova i 2 ukradene. Pogodio je tek 2/13 trojke u playoffu.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la nerminh74 » 28 maj 2017, 20:43

Drago mi je sto su mu slobodna na 78% i ako to zadrzi na ovom nivou kroz karijeru
Drago mi je mu je dvojka 70% a vecinom su to ulazi i cak da mu u karijeri ovaj segment bude 55-60% bice izvrsno
Pregled igre i asistencije nisu izvaredne, ali nisu lose i ako ovakve zadrzi kroz karijeru
Ali ta trojka je stvarno losa, da barem izvuce da ima 1/3 otvorene suteve za 3 bice izvarendan el igrac ala satoransky sa sansom za nba
Mada i ovakav kakav jeste moze postati novi stefan markovic radi njegovih izvarednih atletskih mogucnosti, a i to bi za nas bilo izvaredno
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la lumani » 28 maj 2017, 23:03

nerminh74 je napisao/la:Drago mi je sto su mu slobodna na 78% i ako to zadrzi na ovom nivou kroz karijeru
Drago mi je mu je dvojka 70% a vecinom su to ulazi i cak da mu u karijeri ovaj segment bude 55-60% bice izvrsno
Pregled igre i asistencije nisu izvaredne, ali nisu lose i ako ovakve zadrzi kroz karijeru
Ali ta trojka je stvarno losa, da barem izvuce da ima 1/3 otvorene suteve za 3 bice izvarendan el igrac ala satoransky sa sansom za nba
Mada i ovakav kakav jeste moze postati novi stefan markovic radi njegovih izvarednih atletskih mogucnosti, a i to bi za nas bilo izvaredno



Ja bi bio :salut: :salut: srediti ce i shut,bice bolji od Jovica,sto se shuta tice

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la nerminh74 » 28 maj 2017, 23:17

lumani je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Drago mi je sto su mu slobodna na 78% i ako to zadrzi na ovom nivou kroz karijeru
Drago mi je mu je dvojka 70% a vecinom su to ulazi i cak da mu u karijeri ovaj segment bude 55-60% bice izvrsno
Pregled igre i asistencije nisu izvaredne, ali nisu lose i ako ovakve zadrzi kroz karijeru
Ali ta trojka je stvarno losa, da barem izvuce da ima 1/3 otvorene suteve za 3 bice izvarendan el igrac ala satoransky sa sansom za nba
Mada i ovakav kakav jeste moze postati novi stefan markovic radi njegovih izvarednih atletskih mogucnosti, a i to bi za nas bilo izvaredno



Ja bi bio :salut: :salut: srediti ce i shut,bice bolji od Jovica,sto se shuta tice
Kljucno je da moze biti, ali ne mora znaciti jer on jos ne dobija seniorske minute, a stefan je bio projekat tada jakog hemofarma
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la lumani » 28 maj 2017, 23:29

Gegic ide u prvi Tim naredne godine...

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la 3isamagicnumber » 30 maj 2017, 17:35

Kako mu je izgledala odbrana? To je po meni jedna od njegovi jaci strana. Rijetko kada da vidim da neko odigra 1on1 lockdown defense na igraca kao sto je Gegic cuvao Musu u junior euroligi. Momak ima elitne fizikalije, mnogo vise izgleda kao crni bek nego bijeli po tome. Na "draftexpressu" isto hvale mu tijelo. Ako moze kombinirati takve fizikalije sa BBIQ sto cesto karakterise bijele igrace moze daleko dogurati. Gledam malo slike sa instagrama i mislim da ima pozitivan ratio duzine ruku prema visinom sa minimum 2 incha. Sto znaci da ako je zaista 2metra (izgleda kao da jeste) Da ima top 10% fizikalije za playove prema draftu zadnji godina. Mudiayove proporcije su naprimjer bile veliki razlog zasto je bio draftovan kao 7pick a Gegic djeluje jos bolji u tom smislu po meni, posebno kad bude jos 5-10 kg mase nabacio sa vremenom.

Treba raditi na sutu, finisu oko obruca i ballhandlingu, sazrijevati u glavi i prestati sa "dabmaster"-glupostima. Smiriti igru, smanjiti turnover i naci pravi intezitet, kada treba smiriti i kada treba povuci. Moze daleko, ako nastavi raditi jako i pametno mozda moze i u NBA vec slijedece godine. Ima mnogo stvari koje govore u njegovu korist. Ako poboljsa glavu i radi na nekim manama u igri koje sam naveo ima svijetlu buducnosti. Bitno je da igra, treba i razmisljati o tome. Minhenov drugi tim jos godinu dana nebi bilo dobro, posudba u neki tim iz BBL bi mozda bilo najbolje rijesenje.

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la lumani » 30 maj 2017, 18:20

3isamagicnumber je napisao/la:Kako mu je izgledala odbrana? To je po meni jedna od njegovi jaci strana. Rijetko kada da vidim da neko odigra 1on1 lockdown defense na igraca kao sto je Gegic cuvao Musu u junior euroligi. Momak ima elitne fizikalije, mnogo vise izgleda kao crni bek nego bijeli po tome. Na "draftexpressu" isto hvale mu tijelo. Ako moze kombinirati takve fizikalije sa BBIQ sto cesto karakterise bijele igrace moze daleko dogurati. Gledam malo slike sa instagrama i mislim da ima pozitivan ratio duzine ruku prema visinom sa minimum 2 incha. Sto znaci da ako je zaista 2metra (izgleda kao da jeste) Da ima top 10% fizikalije za playove prema draftu zadnji godina. Mudiayove proporcije su naprimjer bile veliki razlog zasto je bio draftovan kao 7pick a Gegic djeluje jos bolji u tom smislu po meni, posebno kad bude jos 5-10 kg mase nabacio sa vremenom.

Treba raditi na sutu, finisu oko obruca i ballhandlingu, sazrijevati u glavi i prestati sa "dabmaster"-glupostima. Smiriti igru, smanjiti turnover i naci pravi intezitet, kada treba smiriti i kada treba povuci. Moze daleko, ako nastavi raditi jako i pametno mozda moze i u NBA vec slijedece godine. Ima mnogo stvari koje govore u njegovu korist. Ako poboljsa glavu i radi na nekim manama u igri koje sam naveo ima svijetlu buducnosti. Bitno je da igra, treba i razmisljati o tome. Minhenov drugi tim jos godinu dana nebi bilo dobro, posudba u neki tim iz BBL bi mozda bilo najbolje rijesenje.

odbrana mu je bila dobra,a ove tekme nisu neko mjerilo jer je od pojednih igraca bio 3 godine stariji :!: Ne treba mu vise mase ima savrseno kosarkasko tijelo.Mnogo je napredovao kod Oliver Kostica koji je odlican trener za mlade igrace.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la kobe24 » 30 maj 2017, 19:04

lumani je napisao/la:
3isamagicnumber je napisao/la:Kako mu je izgledala odbrana? To je po meni jedna od njegovi jaci strana. Rijetko kada da vidim da neko odigra 1on1 lockdown defense na igraca kao sto je Gegic cuvao Musu u junior euroligi. Momak ima elitne fizikalije, mnogo vise izgleda kao crni bek nego bijeli po tome. Na "draftexpressu" isto hvale mu tijelo. Ako moze kombinirati takve fizikalije sa BBIQ sto cesto karakterise bijele igrace moze daleko dogurati. Gledam malo slike sa instagrama i mislim da ima pozitivan ratio duzine ruku prema visinom sa minimum 2 incha. Sto znaci da ako je zaista 2metra (izgleda kao da jeste) Da ima top 10% fizikalije za playove prema draftu zadnji godina. Mudiayove proporcije su naprimjer bile veliki razlog zasto je bio draftovan kao 7pick a Gegic djeluje jos bolji u tom smislu po meni, posebno kad bude jos 5-10 kg mase nabacio sa vremenom.

Treba raditi na sutu, finisu oko obruca i ballhandlingu, sazrijevati u glavi i prestati sa "dabmaster"-glupostima. Smiriti igru, smanjiti turnover i naci pravi intezitet, kada treba smiriti i kada treba povuci. Moze daleko, ako nastavi raditi jako i pametno mozda moze i u NBA vec slijedece godine. Ima mnogo stvari koje govore u njegovu korist. Ako poboljsa glavu i radi na nekim manama u igri koje sam naveo ima svijetlu buducnosti. Bitno je da igra, treba i razmisljati o tome. Minhenov drugi tim jos godinu dana nebi bilo dobro, posudba u neki tim iz BBL bi mozda bilo najbolje rijesenje.

odbrana mu je bila dobra,a ove tekme nisu neko mjerilo jer je od pojednih igraca bio 3 godine stariji :!: Ne treba mu vise mase ima savrseno kosarkasko tijelo.Mnogo je napredovao kod Oliver Kostica koji je odlican trener za mlade igrace.
Tako je, ovo juniorsko prvenstvo i nije neko mjerilo. Igrao je on odlicno i sve osima suta je bilo kako treba. Lijepio je blokade, skakao, asistirao, krao lopte, itd, itd, ali sut sa distance idalje ocajan. Masa ce sigurno doci sa godinama, bez obzira sto mu je i ova trenutna konstitucija taman. Po meni ce 5kg doci samo od sebe jer je on jos uvijek dijete, a metabolizam se s godinama mijenja. Slazem se s ostatkom napisanog u vasim postovima. :)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.